Autor Tema: Kud plovi ovaj brod..  (Pročitano 38042 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #100 poslato: Decembar 22, 2016, 11:42:50 posle podne »
Bože Neo pa zar misliš da bi ja ovo radio iz profesije ili iz obaveze :).... pa ja ganjam moderatore iz ličnog mi zadovoljstva.  ^-^

A to nije samo vaša privilegija na ovom forumu, tako da ja i ne očekujem nadoknadu. Čitam par fotografskih i vojnih foruma, i gledam SF filmove...Toliko.
Jednom kad je nestalo SF filmova na sajtu napravio sam dar-mar...A evo tebe skoro da nisam ni pominjao, džabe se buniš... :)



« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 11:47:43 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #101 poslato: Decembar 23, 2016, 07:33:49 pre podne »
Ja se slažem (ako neko bude pitao) a još samo Argon da se složi i gotovo ... mislim ovo za mesto moderatora.

Pokrenuo se (proradio malo aktivnije) forum makar na par dana, neki ljudi su "pisali" nakon dugo vremena, neki drugi postavili slike nakon isto toliko dugo vremena ... nešto se izdešavalao i na talasu te energije Argon da nastavi, uđe međ' moderaciju i sprovede nešto od zamišljenog!!!
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #102 poslato: Decembar 24, 2016, 12:38:06 pre podne »
@cronnin i drugoj temi pomenu da nema LIKE dugmeta. Da li je moguce postaviti ga i da li bi to nesto pomoglo?
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #103 poslato: Decembar 24, 2016, 01:48:58 pre podne »
Like bez dislike je bezveze, dislike bez ,,trazenog" objasnjenja zasto isto tako :)

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #104 poslato: Decembar 24, 2016, 03:36:07 pre podne »
Meni se svidja ta ideja sa "like" tasterom . . .
Secam se, na nekim forumima, koje sam ranije posecivao, je bio "hvala" taster, za one koji podele nesto korisno sa ostalima . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #105 poslato: Decembar 24, 2016, 08:02:52 pre podne »
Da, pamtim to sa www.devprotalk.com foruma, namenjenog web dizajnerima, programerima... i sl. Uglavnom, tu su postavljana konkretna pitanja, za koja su nudjena konkretna rešenja, pa se vremenom nakupi solidan broj onih koji kliknu na : ''Zahvaljujem se, koristan post'' . To bi imalo donekle smisla kod nas, u većini podforuma osim u fotografskom delu. FB se od foruma upravo najviše i razlikuje u tom delu, gde nekom neemotivno tresnes dislike bez objasnjenja. A to može biti zbog toga što je fotografija loša a možda i zato što mu autor skače po ganglijama. Forum po definiciji ima više prostora za pisanje, veći komentar i sl.

Pa, i ako bi uveli tu mogućnost, bilo bi pošteno da ispod poruke stoji lista članova koji su stavili plusic, a ispod ona sa minusićima.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #106 poslato: Decembar 24, 2016, 08:58:25 pre podne »
Bilo bi posteno kad neko lupi dislike, -, negativnu ocjenu (il kako vec bude) da mu iskoci prozor gdje mora obrazlozit taj neko zasto je to tako :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #107 poslato: Decembar 24, 2016, 09:17:39 pre podne »
Kakva bi bila svrha tog "lajka"  ??

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #108 poslato: Decembar 24, 2016, 10:59:34 pre podne »
Vidim da patimo od kolektivne amnezije.

Drugovi, imali smo like i osim što se pokazao tehničkim problemom, nije bio koristan nizašta.


Već počinjem da se osećam kao hejter, ali mnogo bre ubadate ideje koje su već odavno probane... neke i više puta.

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #109 poslato: Decembar 24, 2016, 11:46:54 pre podne »
Ej bre... ja sam covek u godinama... ko ce svega da se seti? :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #110 poslato: Decembar 24, 2016, 01:49:49 posle podne »
Ma to sam ja, nevezano sa ovim, tamo na Tonijevoj temi napisao da m je žao što nema neki like, jer često na sajtu proleti gomila lepih fotki na koje nemam nikakvih zamerki, a pretpostavljam da bi  postavljaču značilo da vidi makar i to. Zoran je bio dao svobuhvatan komentar na taj fenomen.

Da, to je taj tip fotografija koje ne placu za komentarom koji bi sugerisao neku izmenu ili pristup u obradi.  ...
 
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2016, 01:52:21 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #111 poslato: Decembar 24, 2016, 05:15:10 posle podne »
E, sad . . .
Ja nisam bio clan foruma tad . . .
XD
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #112 poslato: Decembar 24, 2016, 07:28:00 posle podne »
^
Me too  ;D
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #113 poslato: Decembar 25, 2016, 01:22:23 pre podne »
@Storm
Kakva amnezija kada niko nije odregovao ni na pisanje samo tri strane pre ovoga! Imamo opet revolucionarni predlog like, koji ne može bez dislike itd... Moj predlog je bio malo širi.

..... postoji jedostavan sistem za ocenjivanje po različitim kriterijumima..... stavke obrada, kompozicija, odabir teme, woow efekat i tako još mnogo opcija i naravno pisani komentar. Bilo bi mi mnogo lakše da pogledam sliku i štikliram par stavki. Ako treba, dopišem par rečenica. Ovako treba da krenem da pišem, a često nemam volje/vremena za to.


Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #114 poslato: Decembar 25, 2016, 03:29:13 pre podne »
Poenta je da, bez uvrede, ako se nema vremena i volje za pisanjem, onda forum kao forma definitivno nije prikladan. Pravljenje od foruma socijalne mreže ne biva. Jer ako to napravimo, onda tu nema razlike u odnosu na potpuno gašenje foruma i prelaska na drugu platformu.

Na stranu što implementacija svega toga jednostavno nije moguća bez pisanja kompletno nove forumske platforme. A to je promašena priča.

Ne bih želeo da ovo moje pisanje neko shvati kao negativan stav o bilo čemu. Naprosto, nije ovo prvi put da nešto pokušavamo da menjamo, a prethodna iskustva (zbog kojih i pomenuh amneziju, čim se niko ne seća) su bila... pa najblaže rečeno tragična. More besmislenog tovarenja plusića bez ikakve odgovornosti, što dovodi do još gorih situacija.

Ako ćemo iskreno, najbolji način za unapređenje rada foruma je da prosto pišemo, učestvujemo i kačimo fotke. Svako vukljanje priče u neku stranu je osuđeno na propast, jer nisu forumska ograničenja ta koja smanjuju posetu, nego nedostatak volje, vremena i živaca kod prosečnog člana foruma ili administratora.

Takođe, želeo bih da napomenem da ovaj post plasiram kao običan član, tako da sve ovo nipošto ne znači da sam prosuo bure ledene vode i jasno odredio trasu ove teme.

Moje je da predočim realnost, jer imam uvid u kretanja foruma u dužem periodu.

Pozdrav

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #115 poslato: Decembar 25, 2016, 11:53:53 pre podne »
Mislim da ovaj brod ne plovi...tone lagano...razlog?...ko zna...zasicenost...ne-inovativnost...ili mozda previse mutne vode. Ko bi mogao znati.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #116 poslato: Decembar 25, 2016, 10:10:15 posle podne »
Tipujem na ovo zadnje. Kvota 5.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #117 poslato: Decembar 26, 2016, 12:06:05 pre podne »
Hoće-neće izgled čovek mora da se vrati u svoju temu... ::)

A čujte, razloga nema ni za neku preteranu euforiju ali ni za neki preterani pesimizam.
Kao što vidite ovi ljudi koji su sada tu i koji pišu, otprilike biće tu i pisaće i dalje...i do sada su mogli da prestanu to da rade , pa eto nisu...Dakle, koji je onda zaključak??

Načelno mislim da je Storm u pravu kada napominje da bez više kačenja, komentarisanja okačenog i uopšte učešća u radu foruma nema ni napretka, jer te akrivnosti zapravo i čine forum i po tome se on recimo razlikuje od običnih novina.
Nikakva nova tehnička zavrzlama niti njeno uvodjenje to ne može da zameni.

E sad da bi se ovo gore napisano i realizovalo, ne smeju postojati kao do sada neki poremecaji koji baš smetaju da ne kažem sprečavaju normalan tok i razvoj stvari.
Kao jedan od najvećih poremećaja u radu ja sam označio neaktivnost i letargiju moderacije koja je jednostavno zategla ručnu, revoltiranu ko zna čime...
Ako i postoji neki problem koji im smeta moderacija ima načina da to i reši. Po tome se i razlikuje običan član od moderatora.
Ja razumem koji su problem oni imali, prosto jer sam upućen, ali to se kao što rekoh - reši.
Rešenja ima zilion, ja sam predložio jedan način u svom prvom od tri data predloga, a ako on nije dovoljno dobar onda prosto izabrati neki drugi medju tih zilion.
Čak i ako izabrani način ne bude idealan , on se kasnije može korigovati, popraviti...

Poremećaji se dakle dese i dešavaju se, ali bitno je samo da ne traju previše dugo.
( A da ne bi trajali previše dugo tu je već pomenuti (kratkodlaki) gonič moderatora) :)  ;)

Jer ne može se reći nikom treba više postovatia, postavljati fotke, komentarisati i biti aktivniji uopšte, ako to moderacija sama prva ne radi ili čak prva ispred svih ne inicira dešavanja na forumu.
U tome bi bar trebalo da se slažimo, ili...?

Moj drugi predlog sastojao se u suštini samo o nekom ˝faceliftingu˝ prednje strane, dakle ne o menjanju suštine foruma već više kao neki znak novog pristupa.
Zapravo vi kada god krenete nešto novo da radite vi o tome date neki novi spoljni znak...Dakle to i jeste samo to - spoljni znak.

Svoj treći predlog neću ni da komentarišem, logičan je sam po samom sebi...

Lično sam se uverio koliko su takva vidjenja zapravo zanimljiva i korisna.
Na jednom takvom upoznao sam odredjeni broj ljudi koji mi ni krivi ni dužni evo posatadoše dobri drugari pa se čujem sa njima gotovo svakodnevno.
A o masi foto-informacija koje razmenimo na mesečnom ili godišnjem nivou, ne bi ni da pričam.
Da nema njih, a i svih drugih na forumu, slobodno bi mogao reći da bi imao neki 40D i tamron 17-50 jer mi objektivno toliko i treba.
Sve ovo što znam i što imam preko toga, više je njihova i vaša zasluga nego moja. Moje realne potrebe su modifikovane na neki drugi nivo.







« Poslednja izmena: Decembar 26, 2016, 12:11:07 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #118 poslato: Januar 25, 2017, 08:38:39 posle podne »

Po mojoj slobodnoj proceni, efekat ove teme cemo videti za 6 meseci, jer ce se tek onda moci videti kroz statistiku da li imamo pad u posetama, postovima i temama, i da se desilo neko druzenje.


Ako smem da primetim, svega mesec dana kasnije situacija puno bolja...:)
Možda i najaktivniji foto forum u ovom duboko zamrzlom mesecu januaru.

Dosta novih i kvalitetnih tema i textova...
 
Nije loše...mož' i bolje  ;)
« Poslednja izmena: Januar 25, 2017, 08:40:20 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #119 poslato: Januar 25, 2017, 09:01:17 posle podne »
Ako i ja smem da primetim...

oni Neonci bre, mnogo fini ljudi, a 'oce i da poguraju kad zaglavi.  ;)
samo, izgleda da im bolje idu ove kratke pruge.

Cim krene nizbrdica, oni nekako izgube dah.
Pa gde je tu red? ;)