Autor Tema: Dobijeni manueni objektivi i aparati pomoc  (Pročitano 3678 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Dobijeni manueni objektivi i aparati pomoc
« poslato: Avgust 27, 2016, 09:55:01 posle podne »
Molio bih za pomoc, dobio sam od kuma dva stara aparata i nekoliko objektiva.Ako moze pomoc koliko to vredi u novcu i sta savetujete da zadrzim.Da napomenem DSLR koristim tek dva meseca i da jos uvek ucim, ucim, ucim:)
Posedujem Canon 450d 18-55is, adapter M2 na eos, Helios 44m-4 i m42 Jupiter 37A 135mm f3.5.

Sada sam dobio:
Telear N 3.5/200
Jupiter 37AM 135mm f3.5 ne znam koja je razlika izmedju 37A i 37AM
Helios 44m-6
Zenitar-m 1.7/50
MS Zenitar-M 1.9/50 M52x0.75

Aparat Zenit 19
Aparat Zenit 122

Aparati poseduju futrole/torbice, meni deluju kao novi.
Naravno planiram da odnesem kod cika Mise da pregleda i ocisti ako nesto treba.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Dobijeni manueni objektivi i aparati pomoc
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2016, 09:48:38 pre podne »
Ova dva Zenitar stakla su negde oko 30 - 40 evra (komad) , a jupiter slicno od 30-50 evra.
Onaj prvi zum nemam pojma, nisam ga nesto ni vidjao... a na ibeju moze da dogura i do 100 dolara, sto ne znaci da toliko vredi i ovde.
Helios... to vidi koja je cena po oglasima, njih nikad nesto nisam posebno mirisao.
Aparati, nemaju n eku vrednost ..

A sta ces da zadrzis,... mislim, probaj ... pa ono sto valja zadrzi.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Dobijeni manueni objektivi i aparati pomoc
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2016, 11:42:24 pre podne »
Hvala puno na odgovoru, 
Probao sam Zenitar 1.7/50 i 1.9/50 i odusevljen sam ostrina, zamucenost koju daju, moj utisak woow.
Telear N 3.5/200 bas mi ide tesko da iz ruke napravim ostru sliku.
Jupiter vec imam jedan i meni je skroz OK, voleo bi da je otvor blende veci:)
Stavicu dva Jupitera, zenitar 50 1.9 i Telear na oglase, taman imam zelju da kupim neki siroki Canon.

Van mreže vukan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dobijeni manueni objektivi i aparati pomoc
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2017, 11:14:49 posle podne »
Imam pitanje za neke koji su koristili adaptere , nisam mogao da nadjem slicnu temu niti bolje mesto da pitanje postavim. Naime zeleo bih da nakacim stari objektiv sa m42 na nikon .. video sam da postoje adapteri sa i bey sociva sa i bey potvrde fokusa , neki omogucavaju fokus na beskonacno. posto sam pocetnik ovo je jedini nacin da promenim malo objektiva a da ne platim puno. Koji od ovih adaptera preporucujete , koje su prednosti ovih skupljih sa socivom i potvrdom fokusa, kakva su vasa iskustva , da li se isplati igrati se ovim, koliko ce to sto moram da koristim manuelni fokus oteyati celu situaciju? Hvala unapred mislim da su ovo bila sva pitanja

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Dobijeni manueni objektivi i aparati pomoc
« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2017, 01:04:42 pre podne »
Nikon sa običnim M42 adapterom ne može da fokusira do beskonačnosti. Ako to želiš treba ti adapter sa sočivom koji će malo da skrene zrake prema senzoru. Ako je samo za igranje onda i najjeftinije sočivo rešava stvar.

Potvrda fokusa je od velike pomoći. Gledajući kroz tražilo digitalnog aparata, teško ćeš sam dobro da isfokusiraš. Pogotovo je problematičko kada je široko staklo u pitanju (od 15 mm do 50 mm) ili kad nije jako svetlo.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D