Autor Tema: Kud plovi ovaj brod..  (Pročitano 38030 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #80 poslato: Decembar 21, 2016, 01:15:46 posle podne »
pa eto, možda bi onda mogli nekako da posluže, naravno ako se nadje neki zainteresovani pojedinac koji bi to mogao da radi.
Meni je iskreno više zbog ovi postojećih moderatora čije je znanje dragoceno. Stvarno nije fer da iz takvih banalnih razloga oni ne pišu uopšte, ili da ne pišu onoliko koliko bi mogli...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #81 poslato: Decembar 21, 2016, 10:35:34 posle podne »
ostali dosadašnji copy/paste predlozi.... (uz ona 3 Argonska..)

1. @Hellenic
....da se otvori neki podforum, ili kako se to vec zove, sa nazivom FOTOKRITIKE, ili slicno, gde bi ljudi mogli postavljati fotografije za koje zele kritiku, bilo pozitivnu ili negativnu. Znaci na fazonu: Nema ljutis. Postavio si fotku tamo i neka ljudi pisu sta zele a ti prihvati ono sto mislis da je korisno.

Ako se fotka postavi izvan tog podforuma u neku drugu temu, znaci da covek nece negativnu kritiku i takve bi mod. trebali da obrisu ako smatraju da ce se postavljac teme naljutiti.

2. @Storm
...eventualno da se odvoji neki "početnički" forum, gde bi kačili oni koji sebe smatraju početnicima, te bi i tretman bio drugačiji... valjda.

3. @Dionis
...Da diskusije budu zive, uz ostre ali konstruktivne kritike.

4. @Petko30
Форуму недостају туторијали. Омогућити да једноставно притиском копи-пејс форумаш постави неки туторијал. Нека се за то отвори посебна подтема. Ово привлачи највише младо, ново чланство. Знам шта ће рећи неки админи, тога има на милионе по интернету. А ја одговарам, па и милион форума везаних за фотографију такође. Битно је да буде на српском, за тачно одређену радњу, неко ће ово, неко оно и за две године створила би се страховита база коју би посећивало најмање педесетак људи дневно.
5. @Petko30
 Вероватно је немогуће, али ако случајно јесте могао би власник форума да поразмисли да формирамо  фото клуб, да омогући неку просторију где би се виђали и ондак пар пута
годишње поводом неких измишљених датума правили клупске изложбице, и тако дискутовали, учили, и било баш готивно.

6. @Panchester
Smatram da za aktivaciju foruma nedostaje kvalitet.
Pod kvalitetom podrazumevam:
- postavljanje kalitetnih fotografija
- testovi i uporedni prikazi opreme
- linkovi ka tutorijalima, kvalitetnim fotografijama i umetnicima
- edukacija u vidu konstruktivnih saveta, skica, uputstava...

--------------------------------------------------------------------------------------------

   Slobodno postujte i ostale vaše predloge i mišljenja tj. kako bi forum po vama trebao da izgleda. Nekom će te informacije verovatno da znače.
Kao što je 7D napravljen po meri kupaca, i uskoro postao najbolji crop aparat , tako verujem može da se transformiše i uredi jedan forum.
Možda grešim možda ne, ajd videćemo...

- Predlažem da vreme za to ograničimo na narednih 7dana.



« Poslednja izmena: Decembar 21, 2016, 10:40:05 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #82 poslato: Decembar 21, 2016, 10:59:18 posle podne »
Pa da. Ako ćemo da se ugledamo na dpreview i tamo na forumu ima dio odvojen za pocetnike.
Ja sam vam recimo cist primjer nekog ko je trazio misljenja za svoje fotke. Kad god postavim neku fotku, zatrazim vase misljenje i uvijek sam dobio. Bez teskih ili grubih rijeci. Dakle bez problema.
Ostale tehnicke stvari prepustam vama iskusnima. Kako odluci vecina, podrzavam.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #83 poslato: Decembar 22, 2016, 12:08:54 posle podne »
To sa tutorialima mi nije baš najjasnije - s kojim motivom bi korisnici postavljali tutoriale, a šta ih danas sprečava u tome? Mislim, imamo podforum koji se bavi time i nešto ne vidim da se neko polomio da nešto napiše.

Ako misliš na prosto trpanje teksta sa drugih sajtova, to neće da može - sav taj materijal podleže autorskim pravima i ne sme se pretovarati tek tako, kako kome padne na pamet. Pisanje tutoriala je zahtevan posao i traži nekakvo znanje i trud. Niko to neće ustupiti tek tako, a da to korisnici "pozajmljuju" na svoju ruku, to otpada bez dalje diskusije, jer sva odgovornost je na vlasniku sajta, a svaki tutorial je i okačen da bi privukao posetu na tom nekom sajtu.

Ko ume i želi da piše, slobodan je da to radi, a ukoliko se pojave bilo kakvi tehnički problemi u realizaciji, tu sam da pomognem. Naravno, podrazumeva se da autor dobro vlada materijom i svestan je da ne može sebe predstavljati stručnjakom za nešto, ako je juče počeo nešto da praktikuje. To je rđava rabota i to treba izbegavati.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 12:10:11 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #84 poslato: Decembar 22, 2016, 12:39:12 posle podne »
1. @Hellenic
....da se otvori neki podforum, ili kako se to vec zove, sa nazivom FOTOKRITIKE, ili slicno, gde bi ljudi mogli postavljati fotografije za koje zele kritiku, bilo pozitivnu ili negativnu. Znaci na fazonu: Nema ljutis. Postavio si fotku tamo i neka ljudi pisu sta zele a ti prihvati ono sto mislis da je korisno.

Ako se fotka postavi izvan tog podforuma u neku drugu temu, znaci da covek nece negativnu kritiku i takve bi mod. trebali da obrisu ako smatraju da ce se postavljac teme naljutiti.
Ne bih želeo da zvučim kao džangrizavi deda, ali... ne mislimo li da bi ovo u potpunosti obesmislilo forum?

Mislim, hej - ako neko ne želi kritiku, Twitter i FB su idealni - obesiš šta god ti padne na pamet i neselektivno brišeš komentare.

Ovo bi fakat podelilo forum na dva dela, a pojedinci bi to koristili za istresanje gomile dreša i pravljenje rezervnog backup diska od forumskog servera.

Totalno nerealno i što se mene tiče - ad acta.

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #85 poslato: Decembar 22, 2016, 12:40:20 posle podne »
Slazem se da je to sa tutorijalima prilicno nategnuto. Pisanje pravih i naprednih tutorijala iziskuje znacajno vreme, organizacionu semu clanka... i sl.
Praksa kaze da oni pravi i iznad svega korisni tutorijali obicno obitavaju na sajtovima gde se pristup placa. Takodje, struktura fotografa koje interesuje takva tematika je malo drugacija od klasicnog forumasa, tako da je mali broj takvih koji obitavaju po forumima. Ima ih po stock zajednicama, odnosno izdvojenim delovima foruma kao sto je slucaj kod nas. Bio je i lumina forum, ... sa takvim tutorijalima, ali se urusio ... jednim delom bas zbog toga, jer tu vrca i neka sujeta... - sto ja da ti prodam trik, pa da ti zaradis vise ... - sto je besmisleno, al ajde... da sad ne ulazimo previse u taj konkretan problem. Uglavnom, i oni koji znaju... stanu posle objavljenog drugog ili treceg tutorijala.

sa druge strane, ogroman je broj onih koji na pp od mene traze, osnovni info kako da se uradi resize fotografije, upload, ostrenje, kropovanje i sl. Njihov procenat je znacajno veci od onih kojima treba ozbiljan tutorijal.

Trece, evo ja cu u svoje ime da se izjasnim da ne umem da pisem takve tutorijale, jer naprosto... Photoshop koristim u nekim normalnim i osnovnim koracima. Skoro sam negde prokomentarisao, da bih prodao fotoaparat i batalio fotografiju kada bih morao da drndam fotografiju kroz 40 lejera i da na to potrosim 4 sata. Dakle, ja ovde ne mogu da dam doprinos.

Negde gore procitah i to da forum cine testovi i prikazi opreme i da bi to trebalo pojacati. Na ovim nasim prostorima ne postoji ni jedan sajt koji je iz prve ruke pisao o toliko aktuelne foto opreme. Mozda sam pogresno razumeo, ... a ako jesam... sorinjavam se (sto bi rekla Neonka). Dragan je vise okrenut ozbiljnim testovima vrhunske foto opreme, dok se ja kroz blog trudim da ponudim info o izlozbi, fotomonografiji, korenima fotografije sa nekim licnim utiskom... sa takodje ucestalim prikazima fotoaparata i objektiva. Dragcetovi testovi i blog su usko povezani sa forumom, tako da se trudimo da ozivimo i njega sa tim temama. Veliki broj registrovanih poseta i prisutnih neregistrovanih clanova govori da ima daleko vise onih koji neulogovani prate ovdasnje pisanije.
Evo, u ovom trenutku ... 191 gostiju, 23 korisnika, a taj broj dolazi i do 290 gostiju. Kako njih naterati da se registruju, loguju i pisu... eeeeeeeeeeee, to je vec drugi padez. Mozda je upravo uzrok u drugom pasusu ovog posta
''Ne moze da svane pre zore''

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #86 poslato: Decembar 22, 2016, 06:50:01 posle podne »
U principu, nijedan forum ne može da zaklopi sve oblasti podjednako dobro. Neke od njih može bolje, neke lošije..
Zavisi puno i od članstva. Na moderaciji je da omogući tehničke uslove, ali ne može sve sama.
Koliko vidim po pitanju tutorijala tehničkih mogućnosti za kačenje ima. Ako postoji neki član registrovan/neregistrovan koji bi našao i vremena i interesa da se pozabavi ovom temom,
teško da bi ovde iko imao nešto protiv.
Sjajno bi bilo kada bi to rešila jedna osoba, mada mislim da je to pogolem posao ja jednu osobu pa bi puno bolje bilo da više članova u tome učestvuje. Baza bi se formirala malo po malo.
Pri tom iznenadili bi se kada bi znali da su i mnoge proste stvari zanimljive mnogima, kao što je npr taj resize, upload, crop ili sl.
Nije nužno da se odmah krene sa tutorijalima tipa ˝kako isprva napraviti fotku-Pulicerku˝ :)

Bitno je da se napomene i neregistrovanim članovima (bez obzira na stepen znanja) da se slobodno uključe i okače/ponude ako imaju nešto interesantno.
Ja se čak kladim da medju ovom silnom masom neregistrovanih korisnika ima puno ozbiljnih znalaca iz raznih pod-oblasti, i da je često neko ustručavanje razlog što nisu ovde odavno prisutni.

Ono što je dobro zasad je što je svaki predlog prokomentarisan, pa ako i nema trenutnih mogućnosti za nešto to ne znači da se one kasnije neće stvoriti...

..idemo dalje.


« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 06:51:54 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #87 poslato: Decembar 22, 2016, 07:01:20 posle podne »

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #88 poslato: Decembar 22, 2016, 07:17:36 posle podne »
u principu meni je i ovo objašnjenje u vidu bloga dovoljno.
Te neke osnovne stvari mogu i ovako... Možda bi ih samo trebalo biti više, i da budu grupisani u nekom edukativnom odeljku.

E sad, tutorijali su verovatno pogodniji kada ima puno informacija koje bi bilo teško sve ispisati.
Ne smem ni da zamislim kako bi izgledao blog koji objašnjava upotrebu FS kod portreta.

Naravno tutorijali su i vizuelno prihvatljiviji/atraktivniji za onog ko prima informacije. Puno je lakše slušati i gledati nego čitati tj. pratiti text.
Ono što se ispriča za 2 minuta , sadrži nekoliko strana zbijenog texta.
Nezgodno i za pisca i za čitaoca...

« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 07:19:04 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #89 poslato: Decembar 22, 2016, 07:33:42 posle podne »
Da budemo nešto načisto: da li će forum posvećen fotografiji da preživi ili dumre zavisi od toga koliko se fotografija objavljuje, odnosno od članstva. Tutorijala ima mali trilion na netu i to neće nikoga privući ili naterati da se učlani na forum. Šta sprečava ovih 300 gostiju da se učlane na ovaj forum i pišu ili kače fotografije? To što ih mrzi i ništa drugo. Onaj Fotosrbija ili kakosevećzvaše forum se ugasio, zona je nešto drugo jer nije vezana samo za fotografiju,  Fotorepublika je prilično aktivna, ali nije forum.

Ovaj forum može da ostane na status quo-u, može da se trudi da postane photography-on-the-net ili dpreview, što nikad neće postati, ili može da postane sklonište za ekipu koja se zna i druži privatno. Posle 10ak godina na raznim forumima primetio sam da  su ovo neka tri generalna pravca u kojima situacija može da se razvije. Postoji i četvrta varijanta, zbog koje je nekoliko odličnih foruma, tematike nevezano za fotografiju, nestalo, a to je radikalna promena u dizajnu, user interfaceu i pristupu tematici. Ljudi su stvorenja navike i jako teško se prilagođavaju promenama, makar bile i na bolje. U suštini, ništa ja ovde ne b' dir'o, pa šta bogovi dali.
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 07:34:51 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #90 poslato: Decembar 22, 2016, 07:53:39 posle podne »
Stvarno sam za to da svi izlože svoje argumente da bi onaj ko treba imao dovoljno materijala da sam/sami procene da li je nesto pametno ili nije.
I predlog da nista ne treba menjati je sigurno jedan od onih koji će podržati neki/mnogi.

Ali kad pomenu drpreview, on je fotografske sadržine i dosta puta je do sada menjao izgled i to prilično radikalno, i nije propao zbog toga.

Da li će se devojka dobro udati ne zavisi da li je crna ili plava (nego od mnogih drugih stvari), ali ako su trenutno moderne plave - može joj koristiti...
Eto recimo, svi znaju da Pamela nije original plava....pa ni ona nije propala  :)
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 08:02:20 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #91 poslato: Decembar 22, 2016, 08:57:17 posle podne »
I dalje mislim da sam nešto propustio vezano za ovu temu i dešavanja na forumu  :)
Nekako se nametnuo stav da je jako opasno kačiti fotografije u za to predviđene podforume!? Mislim da generalno takva priča samo odbija potencijalne članove. Ja i dalje ne mogu ukačim gde vi to vidite? Zapelo je nekoliko puta oko nekih fotografija, ali nismo CK Severne Koreje da imamo uniformno mišljenje o svemu. Ništa se tu epohalno nije desilo što se ne dešava na drugim forumima nevezano za tematiku. Dopuštam ,naravno, da ja grešim. Svi smo ovde manje više amateri kako u fotografiji i samoj obradi. Početnik foto entuzijasta će ,po mom skromnom sudu, fotografije više upropastiti u PSu nego što su one generalno loše. Malo tematici treba pristupiti opuštenije i sa više kompromisa i međusobnog poštovanja. Eto kada smo skenirali starosnu strukturu došli smo do toga da je prosečan forumaš čovek u zrelim godinama. Znači statistika bi rekla da svaka priča protiče kako priliči zrelim ljudima  ;)
Razmislite da li biste se nekada obratili potpunom strancu uživo na način na koji se to radi virtuelno? Meni se i dalje čini da je web zajednica fotografa ipak jako mala na ovim prostorima. Aktivnosti na forumima uvek su opadale sa dolaskom zime u sferi fotografije, a rasle u tehničkim temama. Poslednjih godina dolazi i do hiper produkcije aparata, pa je i to malo dosadilo svima. Ranije se na pojavu naslednika u nekoj klasi čekalo godinama ,a sada su ti ciklusi dosta manji.
Za pisanje tutorijala potreban je profesionalac koji ima vremena i želje da piše o tome, a usput da nije plaćen za to. Znanje često nije lako pretočiti u pisanu reč.


Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #92 poslato: Decembar 22, 2016, 09:50:58 posle podne »
@Neo
Nisam siguran da imam sve odgovore, ali bar vezano za ovu temu...
Nju sam pokrenuo ja, jel mi se prosto nezavisno od tih silazno/uzlaznih amplituda učinilo da je vreme za neko razmrdavanje...Naveo sam i razloge ako se sećate.
Nisam ni sam bio siguran u mnogo toga pa sam i rešio da proverim koja je zapravo količina energije za tako nešto ovde prisutna.

Osluškujući ovako pažljivu svaku reč, sve mi se više čini da bi to pre bilo isforsirano nego realno u ovom momentu.

Mislim, Stalker je samo rekao ono što trenutno preovladava kao dominantno mišljenje. :)
Ako je svima sve potaman i ako nema dobrih ideja, da prostite... ne znam onda što bi bilo šta tu dirali...Ja pogotovo..

Dakle, tek jedan dobronameran pokušaj...  :dontknow:



Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #93 poslato: Decembar 22, 2016, 09:58:45 posle podne »
Mislim da je dobra namera primljena k znanju. Neki ne posustaju ni kad je najteze ... (Tviti recimo....), dok drugi imaju padove i uspone u aktivnostima. U svakom slucaju, promene na forumu se ne desavaju preko noci, odnosno nisu vidljive u prvi mah... bile one pozitivne ili negativne.

Po mojoj slobodnoj proceni, efekat ove teme cemo videti za 6 meseci, jer ce se tek onda moci videti kroz statistiku da li imamo pad u posetama, postovima i temama, i da se desilo neko druzenje.

Na brzinu se rade samo dve stvari. Hvataju buve i muve. :D

EDIT>>>>
a evo i screenshot pa crop, pa unsharp mask :) na prisutne clanove u ovoj temi. 28 ... malo li je?
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 10:03:06 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #94 poslato: Decembar 22, 2016, 10:14:02 posle podne »
Slozio bi se s @Neom...
Forum jednostavno dodje nekad u fazu ucmalosti, gde se ljudima ucini da je vec fajront. Daleko od toga...
Nekolicina clanova foruma ne ispusta aparat iz ruke i objavljuje redovno svoje radove, sto je za svaku pohvalu. Pratim i uzivam, valjda je i to neki vid forumasenja.
Takav entuzijazam i ljubav prema hobiju ne mogu im ni nedostaci komentara pokvariti.
Opet...iz licnog iskustva, covek tokom godina razvije samokritiku te mu se i ne kaci svaka fotografija na forum.
Neaktivnost u pisanju, cak i samom fotografisnju ne znaci da se neko odrekao svog omiljenog hobija. Zato se valjda i naziva hobi :)

Davno pre nastanka web-a i tutorijala su postojale(ima ih i dalje ;)) knjige. Daleko od toga da su tutorijali losi, ali upravo rast njihove popularnosti i govori o prosecnom citaocu istih.
Kupio sam aparat i zelim sve da naucim odmah i na licu mesta u roku koliko i traje minutaza tutorijala.

Pozdrav :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #95 poslato: Decembar 22, 2016, 10:17:08 posle podne »
@Argon,
 šta te sprečava da prihvatiš ponuđeno mesto moderatora, obzirom da imaš inicijatvu i ideje za promene?
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 10:23:14 posle podne od strane neo »

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #96 poslato: Decembar 22, 2016, 10:25:37 posle podne »
vidiš Neo ja sam već na svom poslu, a ti to vidim ne razumeš.  Funkcija moderatora se bitno razlikuje od funkcije ˝goniča moderatora˝ ;)

S tim u vezi, moj avatar je često umeo jednu stvar da kaže:

The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his.

George S. Patton   :);)
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2016, 10:30:52 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #97 poslato: Decembar 22, 2016, 10:35:37 posle podne »
Nisi me kupio sa odgovorom ;)

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #98 poslato: Decembar 22, 2016, 10:52:10 posle podne »
nemam ti ja ozbiljnih para za kupovinu Neo....ovo je ono što se našlo po džepu..  :)


edit:
ostavljam ostalim sagovornicima da uljudno dovrše temu....već kako misle da treba...^-^
Ja ću biti konstruktivan i dalje...kao i do sada...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kud plovi ovaj brod..
« Odgovor #99 poslato: Decembar 22, 2016, 11:12:27 posle podne »
Pazi, možemo da postavimo stvari i ovako.
1. pokrenuo si temu sa dobrnonamernom željom ka nekim promenama na forumu
2. izneo si konkretne ideje
3. animirao si ostale da to urade
Šta te sprečava da brainstorming pretočiš u konkretno delo? Kakva je funkcija "goniča" moderatora? Cela ova priča je na dobrovoljnoj bazi. Lepo je Bole napisao čarobnu reč hobi. Nije bitisanje ovde bilo čija profesija ili obaveza.