Autor Tema: Sony a7S II  (Pročitano 64385 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #80 poslato: Oktobar 26, 2015, 01:00:54 pre podne »
Sada smo konačno valjda razrešili sve dileme. Milc i dslr su dva tela koja se ne upoređuju. Svako ima svoju namenu. dslr sveopštu, samo što je ondak malo po kilogramima teži od milc-a. Milc je namenjen za sve namene do otprilike 100 mm.
Kvalitet fotografije je manje više isti. Količina šuma takođe. I neki milc ne ''podnosi'' dodatni spoljni blic pa mu je ograničenija upotreba kada je potrebno dodati malo više svetla.
Ko nema para a želi da sve fotografiše ide na dslr. Ko ne želi baš sve da fotografiše i želi da nosi daleko manje i lakše telo koristi milc. Ko ima puno para koristiće oba.

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #81 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:15:51 pre podne »
Milc je namenjen za sve namene do otprilike 100 mm.

MILC je namenjen za SVE ono za sta je namenjen i bilo koji drugi APS-C (ili m4/3, sada vec i FF)  sistem, i nicim nije ogranicen po pitanju zizne daljine. Mislim da nisi dovoljno obratio paznju na Zoranov naglas na termin PRAJMOVI, a nadam se da znas da sem prajmova postoji citava paleta veoma kvalitetnih zum objektiva za MILC sisteme. 

Ko nema para a želi da sve fotografiše ide na dslr. Ko ne želi baš sve da fotografišei želi da nosi daleko manje i lakše telo koristi milc.

Potpuna glupost, od prvog do poslednjeg slova.


.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 07:19:25 pre podne od strane tsuyoshi »

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #82 poslato: Oktobar 26, 2015, 06:12:27 posle podne »
U cilju još jedne misterije koju očigledno treba rasvetlčiti, evo dajem svoj skroman prilog... :)

Pošto smo fotoaparate i zoomove već apsolvirali, evo još koji materijalni dokaz oko dimenzija prajmova do 100mm.

Canon EF-S 24mm f/2.8 STM        Canon EF 40mm f/2.8 STM             Canon EF 50mm f/1.8 STM         Canon EF 85mm f/1.8 USM       Canon EF 100mm f/2 USM

Dimensions   68.2x22.8mm                     Dimensions   68.2 x 22.8 mm              Dimensions   69.2x39.3mm          Dimensions   75 x 72 mm                     Dimensions   75 x 72 mm
Weight           125g                                    Weight           130 g                              Weight           160g                        Weight           425 g                               Weight   460 g


Nisam od onih koji mere objektive na gram kao da je u pitanju parizer, daleko od toga,  ali samo želim da prikažem praznu marketinšku priču koja teško može da popije vodu kod bilo koga ko razmišlja svojom glavom.
Želeo bi da mi neko prikaže prajmove (bilo kojeg) MILC sistema koji se u gramima, kilogramima ili šta već, drastično razlikuju od ovih postojećih Canonovih npr..?

Pa ne da nema manjih i lakših nego su ili slični, ili veći i teži... naročito kako prebace 50mm..!

Čast Fujiju na par prajmova ispod 20mm, mada je upitno koliko je to smisleno pokrivati prajmovima umesto jednim UWA zoomom, ali ajd...neka bude.

A treba li tek da otvorim poglavlje o cenama...naročito onih polovnih ?


« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 06:15:41 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #83 poslato: Oktobar 26, 2015, 06:29:27 posle podne »
zaboravio si 35 mm f/1.4
''Ne moze da svane pre zore''

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #84 poslato: Oktobar 26, 2015, 06:47:20 posle podne »
kapa dole na tom Fuji objektivu sa tim dimenzijama...
To je 1.

Koliko ima jos toga.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #85 poslato: Oktobar 26, 2015, 06:48:27 posle podne »
Želeo bi da mi neko prikaže prajmove (bilo kojeg) MILC sistema koji se u gramima, kilogramima ili šta već, drastično razlikuju od ovih postojećih Canonovih npr..?

Pa ne da nema manjih i lakših nego su ili slični, ili veći i teži... naročito kako prebace 50mm..!

Jel ovo dovoljno drasticno...

Panasonic 20mm f/1.7 - 87gr.

Panasonic 14mm f/2.5 - 55gr.

...ili treba nesto radikalnije ?

Olympus 15mm f/8 - 22 gr.


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #86 poslato: Oktobar 26, 2015, 06:52:04 posle podne »
Koliko ima jos toga.

Fuji 56 f/1.2 405 g ... sa 62 filterom.

Fuji 60mm f/2.4 XF Macro 215 g
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 06:53:25 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #87 poslato: Oktobar 26, 2015, 06:55:32 posle podne »
@tsujoshi

Ne, ne... ovo ne mogu da prihvatim čak ni uz maximum volje.

Naravno da sistemi sa manjim senzorom imaju i manje objektive.
Govorimo o sistemima koji imaju crop senzor.

Ono što ja kažem je da samo ako nešto izbaciš ili smanjiš kao posledicu će imati i ostala smanjenja. U suprotnom to nije tako, izuzev ako neko nije ovladao madjijom ili marketingom.

Zašto bi jedan proizvodjač mogao da napravi drastično manji objektiv ako je iza isti senzor?
Zato što je taj senzor spakovan u nesto sto se zove MILC a ne DSLR?
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #88 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:02:49 posle podne »
@ Rodić

Pa daleko da C/N nema objektive tih blendi ali su oni za FF pa samim tim i veći, sa razlogom....jer su to već ozbiljne blende namenjene najozbiljnim fotografima koji neprave kompromise kako po pitanju objektiva tako ni po pitanju senzora i svih ostalih specifikacija.
Po meni u svetu DSLR-a je besmisleno praviti objektive sa tim blendama iskljucivo za crop. I to je verovatno jedini razlog zašto ih nema.
Ali kad bi se pojavila neka nasušnja potreba iz bilo kog razloga ne znam gde bi bila prepreka da se takav jedan objektiv napravi. Jednostavno tražnja nije dovoljna.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 07:06:22 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #89 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:08:10 posle podne »
Ali kad bi se pojavila neka nasušnja potreba iz bilo kog razloga ne znam gde bi bila prepreka da se takav jedan objektiv i napravi.

Nikonski odgovor: Sta ce vam f/1.2 :)
U praksi, Nikon ima fizicku prepreku da ga napravi. Moze do 60mm ali preko JOK :D. Mislim, moze, ali bi kostao cca 12.000 evra  (slobodna odokativna procena) :D

Drugo, odakle ti to da korisnici krop senzora nemaju potrebu za f/1.2 blendom? To sto Canon (Fuji) umeju i mogu, ne znaci da su ostali procenili da za tim nema potrebe, vec da ne oni ne umeju i ne mogu.

PS
Ne kapiram sta je problem sa Oly/Pana objektivima? Zar i to nije milc? Da neces mozda mi kazes da to pravi krsh slike?
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 07:12:09 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #90 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:13:57 posle podne »
Ne, ne kažem ja da oni pravi krš fotke...

Samo kažem da u smislu senzora nisu ista klasa, pa je izvodljivo da imaju manje objektive od sistema koji koriste crop senzor.
Naravno da Fića može da ima manje gume od Jeepa, a Jeep da ima manje gume od kombajna....

Pa za Nikon ne znam iskreno, ali Canon kao što se vidi nema taj problem.  :)
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 07:16:06 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:17:09 posle podne »
Oli je fica?

Pazi kad ne verujem da sam usao u fazu da branim micro fout thirds :) Tebi bas manjka informacija :)

EDIT na tvoj EDit

Canon generalno nema problema, osim sa razmazenim fanovima... koji bi stalno nesto novo, a imaju skoro SVE :D
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 07:18:41 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #92 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:22:32 posle podne »
@Argon: po tvom izlaganju, dalo bi se zaključiti da je JEDINI razlog kupovine MILC sistema (a pod tim podrazumevam i m43) manji gabarit? Nadam se da si svestan da ljudi kupuju MILC i iz drugih razloga.
To insult the fool is the price of wisdom.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #93 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:25:31 posle podne »
@Rodić

pa jbga, to ti je onako bukvalno...poredjenja radi.
Uglavnom što manje senzor manji i objektivi.
 Da može...ali logika je sledeća prvo se nešto smanji ili izbaci tj. nešto izgubiš, pa kao posledica idu i ostala smanjenja.

Ima i manjih senzora od 4/3 naravno, i za njih bi objektivi bili još manji ali po cenu manjeg senzora, pa ti vidi da li bi to onda bio fića ili trotinet.
Ali onako.... to mu sve dodje pa nebitno..  :)

Ma, e bre ..!
Matori ljudi pa naseli na praznu marketing priču zvanu MILC, e pa stvarno bruka... ;D
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #94 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:28:02 posle podne »
@argon, jesi ti vidio kako su lijepo dizajnirana ova Fuji tijela? :) I to ulazi u jednacinu... ;)

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #95 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:37:00 posle podne »
Pa pazi Stalker, po meni MILC i ima smisla tu negde zaključno sa 4/3 senzorom.
I to OLY / PAN rade godinama, nemaju baš neku masovnu publiku ali imaju koliko imaju, i oni su tu jasni...

E sad ko nije jasan.

Pa ubedljivo naj-nejasniji je ovaj Sony koji je zapucao sa MILC-em na FF, tvrdeće da je moguća ta ista priča kao i sa manjim senzorom.
E sad aparat su napravili, ali ne lezi vraže objektive ne mogu. Ebe ih fizika onako u zdrav mozak.... zamisli, neće FF objektivi da se smanje a oni od pozadi našrafili MILC. Čuda mi čuda.. ::)
Fuji to skapirao pa rekao , mi od Cropa ne idemo dalje. I otprilike imaju i oni problem ali manji za crop faktor.

Dakle kad pokušaj madjija nije uspeo onda sve daj u marketing.
Sad svi ko Švaba tra-la-la ponavljaju da su milcevi i njihovi objektivi manji i kao dokaz postavljaju fotke m4/3  i canona 5Dmk3 ?

A ja kad slikovito prikažem u prošlim postovima, da fotoaparati sa istim senzorima imaju iste ili slične gabarite tela i objektiva, to je nebitno jer priča je već progutana pa zašto da je menjamo kad se i ovakva kakva je nekima baš svidja...  :) ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 07:41:34 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #96 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:48:07 posle podne »
Sam si rekao, fizika je ebeni faktor. Pogledaj recimo Oly EM1 koji je među gabaritnijim m43 mašinama, pa pogledaj kako izgleda sa nakačenim Olijkem 40-150 Pro 2.8 ili budućim prajmom 300mm? E sad, da li korisnici m43 kojima takva stakla trebaju, treba da budu lišeni istih zbog neslaganja veličine tela i stakla i priče o gabaritima ili ipak takva stakla treba da postoje, ma kako nesrazmerno izgledala na aparatu i ma koliko poništavala navodno jedini razlog kupovine milca, manju težinu i gabarite? Pokušaj da MILC sagledaš kao sistem za sebe, bez poređenja sa DSLRovima. U tom svetlu, i velika i teška stakla imaju smisla.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2015, 07:49:28 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #97 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:49:15 posle podne »
@ blackbeast

Pa pazi oko tog dizajna, taj retro fazon uvek ima neki krug poštovaoca i ljubitelja.
Meni lično ne leži .
Isto kao i automobili...Volim da vidim, pogledam, ali bi sam uvek kupio novog i sa novim look-om...

Oni što teraju mak na konac bi taj foto-retro prosto nazvali hipsterajom...

E, al za mene ne brinite...nisam ja taj  ;)
 ;D
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #98 poslato: Oktobar 26, 2015, 07:50:46 posle podne »
A koliko je , na primer, X-T1 hipsteraj, a koliko je ergonomski odličan sa gumbovima za ISO, ekspoziciju i brzinu zatvarača?
To insult the fool is the price of wisdom.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #99 poslato: Oktobar 26, 2015, 08:13:34 posle podne »
@Stalker

Opet kažem Oly/Pan imaju neku svoju jasnu priču pa kome to paše-paše..
Meni lično ne paše zbog senzora i cene.

Aparati su im dobri ali po meni preskupi, jel koštaju kao FF. Meni je to mnogo , ali kome nije - neka da novce.
Čeka ga čitava paleta dobrih- negabaritnih objektiva, i senzor koji u okviru svoje veličine i fizičkih osobina čini sve što može.

A ovi Sony/Fuji dok ne budu imali DSLR u varijanti cropa i FF sa objektivima u broju i kvalitetu kao i N/C, kao i prateću servisnu podršku, nikada neće postati prava konkurencija ovom dvojcu.

Prečica zvana MILC sa tim velikim senzorima je po meni klasičan ćorsokak.
Samo treba još neko vreme da se izduva taj marketinški balon i da se ladne glave sagleda stvar.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8