Autor Tema: Sony a7S II  (Pročitano 64427 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #200 poslato: Novembar 18, 2015, 01:01:18 posle podne »
Nemam sta da dodam u 95 posto stvari su nam pogledi isti.Ja sam jedan od retkih koji je odusevljen dizajnom :) Kao sto rekoh izlazni fajl mi je super, trazilo odlicno . focus u ovoj kombinaciji jako dobar ...Jedno sto mi je smetalo u pocetku je meni ali sam se i na to navikao , ali dalje tvrdim da je konfuzniji nego kod Nikona. Sta znam sve u svemu pozitvne utiske imam  :) Za koji dan okacicu neke semplove :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #201 poslato: Novembar 18, 2015, 01:16:08 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #202 poslato: Novembar 18, 2015, 02:10:41 posle podne »
Vrlo zanimljivo Dalibore. Ovo prakticno definitivno iskljucuje i poslednji argument, cak i uskom krugu korisnika koji bi u teoriji profitirali iz ovakve kombinacije, zasto bi neko upario sony tela sa canon staklima.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #203 poslato: Novembar 18, 2015, 02:47:41 posle podne »
Da se razumemo u ovom trenutku ja nikad ne bi presao na Sony sa d800 i kombinacije koju imam:) Ali generalno sam pozitvno iznenadjen  :) I ja smatram da cene sony objektiva su previsoke i precenjene i to je najveci problem po meni kod sonya:)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #204 poslato: Novembar 18, 2015, 04:22:00 posle podne »
Ja sa ovim nemam problema heheh

https://www.youtube.com/watch?v=tnFLZcGgerU
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #205 poslato: Novembar 18, 2015, 04:32:54 posle podne »
Sve bolje od boljeg :D

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #206 poslato: Novembar 18, 2015, 04:35:00 posle podne »
Inace ovo je meni jako bitna stavka ne znam za vas :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #207 poslato: Novembar 18, 2015, 05:31:15 posle podne »
Izgleda da marketing tim u Soniju vedri i oblaci, ne mogu drugacije da objasnim sve to sto se desava oko Sonija, pa i ovo u ovom videu :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #208 poslato: Novembar 18, 2015, 05:49:52 posle podne »
Meni licno to nije toliko bitno, retko sam u prilci da moram da rafalisem i to preko 10 puta...Ali kapiram da ima oblasti fotografije kojima je to neophodno :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #209 poslato: Novembar 18, 2015, 08:19:40 posle podne »
Idemo ispocetka :)
Planiram postepeno da se prebacim na 6D, no isto tako me stalno kopka a7sII, iskljucivo zbog video snimka.
Posto nisam koristio a7 do sad, a 6D jesam, pitao sam, jer oba su FF kolika i kakva je razlika?
Medjutim, posto nisam dobio odg, makar koliko bih uznapredovao prelaskom na a7 (2 seriju)  sa 600D?
Canon toliko dugo koristim, 600D, znam sta moze i generalno, jako kvalitetne fajlove izbacuje, tacnije ponekad uspije mnogo da iznendi, no to sad nije ni vazno.
Ono sto mene zanima, jel li fajl sa recimo (fotografija) sa a7II (ili a7sII) bolji od 600D.

PS: Serb nisam znao da imas a7 :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #210 poslato: Novembar 18, 2015, 10:00:27 posle podne »
Samim tim što porediš fajl radjen FF sa onim radjenim crop senzorom, izlazni rezultat je bolji kod FF, razumljivo.
Reč je o već dokazanom Sony senzoru koji je trenutno bez premca.

medjutim čak i da zaključiš da ćeš u nekim sitacijama dobiti koji procenat bolji fajl sa A7s2 nego sa nekim budućim 6D recimo, veliko je pitanje da li je to vredno ostale gimnastike.
Većina korisnika Canona zasad zaključuje da nije, naročito kad se sa pitanja aparata predje na pitanje objektiva, nihovog kvaliteta a naročito cena...
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2015, 10:03:23 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #211 poslato: Novembar 18, 2015, 10:41:29 posle podne »
Samim tim sto postavljas tako usko pitanje, bez da detaljnije opises sta u sustini trazis od sistema, koliko para si spreman da iskesiras, jako je tesko dati ti savet. Cak i da si sve to vec definisao, izbor ne bi bio lak i verovatno bi bilo drugacijih stavova ljudi koji bi te posavetovali.
Samo pitanje kakve su razlike izmedju novog FF Sony senzora i starog crop Canon senzora navodi na to da bi trebalo da prelistas gomilu materijala na netu i ovde kako bi doneo pravu odluku za sebe. Nisu to male pare o kojima razmisljas da investiras i bolje da malo proucis detaljnije celu problematiku.
Na tvoje pitanje o 600d senzoru i 7drII senzoru, razlike su mnogo velike u korist a7rII senzora, ali i te razlike su relativne u zavisnosti koja vrste fotografije ti je prioritet.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #212 poslato: Novembar 19, 2015, 06:36:48 pre podne »
@Igor

Pri prelasku na novi sistem, bolji senzor je vrlo primamljiva stvar, ali treba da te zanima mogućnost zaokruživanja celog sistema - objektivi, blicevi, dodatna oprema, zatim servisiranje i nadogradnja. Takođe je bitna zastupljenost i vrednost na tržištu polovne opreme i 3rd party proizvođači. Ako si definisao svoje potrebe i imaš na papiru listu šta ti tačno od opreme treba, onda možeš da se upustiš u razmatranje koliko će da te košta ta tranzicija. Ako nisi, može da se desi da sa alternativnim proizvođačima upadneš u ćorsokak koji ne zadovoljava tvoje potrebe.

Fajl sa tog Sony-ja jeste mnogo bolji od 600D, ali i tu se postavlja pitanje da li imaš nameru da to iskorišćavaš. Npr. zamisli da imaš dobar VW auto od 90 konja, i nudi ti se da pređeš na neki alternativni španski od 115.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #213 poslato: Novembar 19, 2015, 10:56:25 pre podne »
Ako izuzmemo DR, nema mnogo čega što ima težinu na strani senzora A7s II. Taj aparat se, po svemu što ja videh, kupuje isključivo zbog videa. Za sve ostalo ima daaaaleko boljih rešenja, u svakom smislu.

Pozdrav

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #214 poslato: Novembar 19, 2015, 12:37:26 posle podne »
Ma pitanja sam tako traljavo postavio da na kraju ni meni nije jasno mnogo toga, no nisam znao kako da pitam i dalje ne znam. Sinoc sam pak nasao jedan video koji cu kasnije i ovdje postavit. Gdje je lik fotkao s iste udaljenosti i s istim podesavanjima mnogo toga (Sony a7R II vs 5DSr). Zatim je postavio 12 fotki jednu pored druge i sam si sebi mogao zapisat koja ti se vise svidja, a zatim bi na kraju vidjeo rezultate. Uglavnom, od 12 fotki, 9 mi se svidjelo i bile su od Sonija :)
Poenta je da sam u tim fotkama i cijelom videu dobio odg na to sto me zanimalo.
Glede mene treba mi dobra fotografina i dobar video (s bar malo korisnim autokosom)
Al malo me zezaju objektivi za Sony.
I sad sam u kombinaciji jedno tijelo i jedan objektiv. To mi ne predstavlja problem.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #215 poslato: Novembar 19, 2015, 04:45:56 posle podne »
Ne razumem - snimio je 12 RAZLIČITIH fotografija i 9 bolji je urađeno Sony-jem? :D
Ili istih? Ako je istih, kako sam ukapirao iz tvog posta, to je obična budalaština i ono što ameri zovu "biased review". Ja sam do sada uradio ko zna koliko desetina takvih poređenja i apsolutno ne postoji ni teoretska šansa da se razlike provale ako nisu u full rezoluciji i ako su fotografije razpoložive u lokalu, a ne na nekom kompresovanom video snimku.

I to je zasluga Sony-ja? Ili fotografa? :D


Drugo što mi nije jasno je aparat o kojem se diskutuje. Ti čas pominješ R, čas S verziju... a njihovi senzori bukvalno nisu ni nalik. Jako je bitno da se fokusiramo na onaj o kojem pričamo. Ako je video, bitniji, onda je S verzija bolja, ako je fotografija, onda je R. Ako je bitnije da se dobije kulturni aparat koji nije osakaćen, a pritom nije preskup, onda prosto treba zaobići Sony. Sve je veoma prosto.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2015, 12:21:22 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #216 poslato: Novembar 19, 2015, 05:14:46 posle podne »
S odpada deff mi ne treba 400k iso na stetu mpx, ostaju pa R ili obican 7ii.
Znam ja da to ni pravilo, gledati aparate koji rade istu fotografiju i tako ih poredit. No tu sam ja dobio odg na ono sto je mene zanimalo pa koliko to god cudno zvucalo, video je daleko dublju od pukog poredjenja fotografija. No svejedno ima razlika izmedju fotografija, 4k je video.
Naravno da je zasluga fotografa o tome je besmisleno govorit.


Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #217 poslato: Novembar 19, 2015, 06:20:44 posle podne »
Pazi, najvrednije od tog Sony-a je senzor a isti takav imaš u Nikonu sa svim blagodetima oko objektiva slično kao kod Canona.
Jednistavno ja i dalje ne vidim da je neki proizvodjač dao dovoljno razloga da bi se izbegavala C/N varijanta.

Izuzetak su donekle Fuji ili Oly ali samo ako neko nema namere prema FF.
U suprotnom, pretedent na FF jednostavno ni tu nema šta da traži .
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #218 poslato: Novembar 22, 2015, 10:11:22 posle podne »
Sad vidim da su iste cijene A7R (ne 2) i a7II, no, koji je tu bolji?