Autor Tema: Sony a7S II  (Pročitano 64442 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #20 poslato: Septembar 12, 2015, 08:00:09 posle podne »
arhi, izvini ali meni tvoja priča nema nikakvog niti pocetka ni kraja ni rezona ni ciljeva ni trenutog stanja, nista...?
ja ne vjerujem da ce tebi FF nesto znaciti posebno, niti vjerujem da bi ti mirrorless nesto znacio.
ostavi taj 50d i pucaj sa time sto imas. osim ako ti nije merak da uzimas dobru opremu i imas mogucnosti (suske) za to. ili volis da cackas stvari, pravis neke egzoticne kombinacije, mozgas ta kako zasto radi (i isto imas mogucnosti za to).... onda samo rokaj sta ti srce iska u nekom trenutku.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #21 poslato: Septembar 13, 2015, 12:57:40 pre podne »
arhi, izvini ali meni tvoja priča nema nikakvog niti pocetka ni kraja ni rezona ni ciljeva ni trenutog stanja, nista...?
ja ne vjerujem da ce tebi FF nesto znaciti posebno, niti vjerujem da bi ti mirrorless nesto znacio.
ostavi taj 50d i pucaj sa time sto imas. osim ako ti nije merak da uzimas dobru opremu i imas mogucnosti (suske) za to. ili volis da cackas stvari, pravis neke egzoticne kombinacije, mozgas ta kako zasto radi (i isto imas mogucnosti za to).... onda samo rokaj sta ti srce iska u nekom trenutku.


pa dosta si u pravu .. meni to realno ne treba, nema tu velike filozofije, meni treba mnogo monitora, mnogo kompova, dobra tastatura, predobra stolica... fotoaparat mi realno "treba" ovaj na mobilnom i to je vise nego dovoljno za "treba" - sve ostalo je "dobro me doji da imam" .. ja od pocetka potenciram da ja sa "fotografijom" nemam nista zajednicko i kao "hobista" smatram nekoga ko od fotografije nikad leba nece jesti (ja ne mogu ni da hocu, taj umetnicki osecaj ja nemam ni u tragovima, nemam sa tim nikakav problem takav sam se rodio i to je ok, meni aparat sluzi za vrlo razlicite stvari za koje sluzi "vama")... ali mi ono sto ne radim kao hobi daje mogucnost da mogu sebi da iz ceifa uzmem neku skupu opremu a ceif mi je da imam skupu i dobru opremu .. dakle - svestan sam ja da mi ne treba!!! al mi se moze .. i da, verovatno bas zato prica nema ni pocetak ni kraj jer iz ceifa kad kupujes tu logike nema :D .. e sad ja kada sam uzimao 50D uzeo sam sta je u tom trenutku meni delovalo najbolje .. nisam video nikakvu svrhu da kupim nesto bolje, tj. nisam kontao cemu FF .. e sad, u medjuvremenu, probao sam neke FF masine (nikone i canone) i dojmi mi se da imam FF, i tu je krenuo moj put u kupovinu FF ledja ... u nekom trnutku mi je sony zamirisao kao do jaja FF resenje (svidelo mi se sto je laksi, rekoh imam problem sa laktom), zamirisali su mi ti AF pointi i tako ... al mi ga vi na forumu ovde usmrdeste jbg pa sad opet gledam prema canonu .. "da mi treba" ne bi ja imao potrebe da citam i pricam sa vama, znao bi tacno sta mi treba i vec bi to uveliko kupio :D .. kao sto kad mi treba lemilica ne pitam drugare koja vec znam tacno sta mi treba odem i kupim to, i platim to 500-600 eur a ne 20 koliko kostaju hobi varijante .. aparat, ko sto rekoh, nije potreba nego ceif, zato i evo razvlacim vec 6 meseci razmisljanje sta bi mogao na jesen kad krenu popusti da kupim, a mozda ne kupim nista nego me povuce nesto deseto gde cu da potrosim pare (evo neki dan zamalo da se uglavim u kredu i kupim kucu i onda od aparata svakako nista ne bi bilo, no odustasmo od kupovine pa se aparat vratio u igru)... dakle bas to - merak mi je da imam do jaja opremu a suske mi nisu problem .. i onda vagam ocul imat bolji dozivljaj sa sonijem ili sa canonom .. svakako mi ne "treba" nijedan .. 90% vas aktivnih na forumu bi sa kompaktom pravilo bolje fotke nego ja sam 5k opreme .. al merak nema cenu .. i sto je vazno, deo meraka i je cela ova zaje1234 oko kupovine, sta da kupim, zasto bas to, zasto ne ono drugo .. ceo taj proces je meni merak .. i to je cilj .. merak .. pocetno stanje, pocetno stanje je 50D je vec mnogo godina samnom i vise me ne drzi, izgustiro sam ga, mator je, nije to vise to, nemam vise "onaj" osecaj kad ga izvadim iz ranca .. jbg ti se bavis fotografijom, ti na aparat gledas kao na alat, kao sto ja gledam svoje kompove od gzilion evra, nemam nikakav odnos prema njima, radi / ne radi, fali nesto kantiram stavim drugo .. iako su tu promene mnooogo skuplje nego ove foto o kojima pricamo nista se ja ne "dojim" sto sam sad vezao 4 velika ssd-a u mega brz raid sa battery backup-om, niti sam se iznervirao sto mi je crko neki dan 4T disk, niti se pak obradovao kad sam uzeo novi .. sve je to samo alat za posao, on sebe isplacuje nekom predefinisanom brzinom i to je to .. tako se ti odnosis prema svom aparatu (mozda ne ti ali vecina fotografa koje znam) .... a ja bi da ga uzmem, ko sto rekoh, iz meraka zbog meraka i onda, da, status, pocetak, kraj, cilj, ideja .. sve to nije u logicnom sledu sa time kada ga kupujes kao alat ... zato i kazem, mozda sony "meni" deluje zanimljivije nego "tebi" jer ga ja ne gledam kao alat (kao alat je realno greska koliko ja vidim, sony je tu nesto gadno smorio) ...

nadam se da sam "razjasnio" :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #22 poslato: Septembar 13, 2015, 07:53:18 pre podne »
e pa to je super onda ;)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #23 poslato: Septembar 14, 2015, 02:48:22 posle podne »
Jeste malo off, i nije bas ni milc, tako da je off po dva parametra, ali Kai (koliko god ga vecina nas smatrala veoma neozbiljnim u vecini situacija) je ovog dobro opisao u prvoj minuti predstavljanja. Ni tamo ni ovamo...

https://www.youtube.com/watch?v=ThMYdUlPRfI


Okacio sam ovo samo da dam doprinos ovoj prici da je Sony "izgubio kompas"

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #24 poslato: Septembar 15, 2015, 11:35:41 posle podne »
Prosto da ne verujes :)

Sony announces 8 new FE lenses coming til Spring 2016! 14 BIT RAW on A7sII, A7rII and other Alpha Cameras!

Vise staklica i slovima OSAM!!! Drug Yoshiyuki Nogami (Sony) kaze “Lens line-up expansion is very important and it is a must for Sony to do so.“

I sta smo mi ovde pricali sve vreme? CCC :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #25 poslato: Septembar 15, 2015, 11:43:17 posle podne »
Culi su vas :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #26 poslato: Septembar 16, 2015, 07:30:57 pre podne »
Ajde, priznajte, ko od vas ovde radi za Sony? Ko im je prenio ono sto se pisalo ovde? :D :D :D

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #27 poslato: Septembar 16, 2015, 07:44:42 pre podne »
KONAČNO! ;D
Od 2016 i ja mogu početi fotografisati... ako bude neki od njih ispod 1000 eura. ;)
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #28 poslato: Septembar 16, 2015, 08:29:34 pre podne »
Postoje ljudi kojima odgovara i sadasnja ponuda i oni ne osecaju nedostatak sire palete objektiva. Mi se ovde trudimo da sliku sagledamo malo sire.

Zamislite da nasumicno nahvatamo 1.000 fotografa, razlicitih sfera interesovanja i da ih uvedemo u Canon magacin. Sanse da neki od njih izadje praznih ruku, vrlo su male... od pticara, preko landscape fotografa, makro... stock, modne ili reporterske fotografije. Od tilt shift, preko MP-E 65mm f/2.8 1-5x do svakojakih zoom i prajm objektiva. Slicna prica je i sa Nikon ponudom .... pa sad da povucemo paralelu sa Sonijem. Naprosto, disbalans izmedju kvaliteta fotoaparata i objektiva je upadljiv u meri da bode oci.

Mlad sistem? Pa mislim.. kao da su mladuncad kitova, koji polnu zrelost sticu sa 10 godina zivota. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #29 poslato: Septembar 16, 2015, 05:08:33 posle podne »
Šalim se ja Zorane, naravno.  :)
Što se tiče šireg pogleda i ponude objektiva kod Sonyja sasvim si u pravu. Za neki ozbilniji - profesionalniji rad treba izbaciti još dosta različitih objektiva i barem još nekoliko godina ako se to uopšte dogodi.
Imam sreče, da za moj način fotografisanja i ne trebam toliko različitih objektiva pa se za sada nekako snalazim. Ja vidim problem i u tome, da Sony nema objektiva (E-mount) neke srednje kvalitete i cene (do 700 eura). Sve što su Sony i Zeiss uradili od objektiva u poslednjim godinama je preko 1000-1200 Eura. Jedini izuzeci koji imaju pristojnu cenu su 28mm, f/2.0 (450eura) i kit objektiv 28-70mm. Meni bi recimo trebao neki 24-105mm, f/4.0 do 900 eura ali za sada ga još nema na vidiku.

Pre nekoliko godinu sam sa Sony aparatom bio pravi eksot. Danas se o njemu (Sony) barem priča i piše pa je valjda nešto i uradio na tom području.
Nadam se, da imam još toliko života pred sobom i dočekam polnu zrelost Sony sistema.  ;D
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7

Van mreže film enthusiast

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:11:17 posle podne »
Moradoh se registrovati na forum, kada videh koliko ljudi nemaju pojma o ovome sistemu, i koliko su zaslepljeni od mržnje.
Vidim pominje se nedostatak objektiva. Evo redom od najnovijih:

PRIME
Voigtlander 10 mm F 5,6 Hyper-Wide-Heliar
Voigtlander 12 mm F 5,6 Ultra-Wide-Heliar
Voigtlander 15 mm F 4,5 Super-Wide-Heliar
Zeiss Loxia 21mm f2.8
Zeiss Batis 25mm f2.0
Sony FE 28mm f/2
FE Ultra Wide Adapter (wide angle adapter, +- 21mm)
FE Fisheye Adapter (fisheye adapter)
Zeiss Distangon T* FE 35mm f/1.4 ZA
Zeiss Sonnar T* FE 35mm f/2.8 ZA
Zeiss Loxia 35mm f/2
Zeiss Loxia 50mm f/2
Mitakon Zhongi 50mm f/0.95
Zeiss Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Zhongyi Mitakon Speedmaster 85mm f/1.2
Zeiss Batis 85mm f1.8
Sony FE 90mm f/2.8 macro G OSS
Samyang 14mm f/2.8 ED AS IF UMC
Samyang 24mm f1.4 ED AS IF UMC
Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC
Samyang 85mm f/1.4 AS IF UMC
Samyang 100mm f/2.8 ED UMC MACRO
Samyang 135mm f/2.0 ED UMC

Zoom
Sony Zeiss Vario-Tessar FE 16-35mm f/4 ZA OSS
Sony Zeiss Vario-Tessar FE 24-70mm f/4 ZA OSS
Sony FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS

Telezooms
Sony FE 24-240mm f/3.5-6.3 OSS
Sony FE 70-200mm f/4 G OSS

Video
Sony FE PZ 28-135mm f/4 G OSS (PowerZoom)

Na ovaj spisak dodajte još 8 novih objektiva (najava bila u Septembru).
Alpha 7 FE sistem je star 2 godine. PO MENI je ovo sasvim solidna brojka objektiva za to vreme. Naravno, Vi gledate Canikon koji i dalje prodaje objektive iz '89 i '91 i čudite se kako ima malo objektiva za Mirrorless.
Dodao bih da su svi prime objektivi vrhunske optike (neko ovde napisa pa ostali živ kako su loši obj. optički) i da su S jedini ne Zeiss objektivi u DX top 10 listi. Ostali Zeiss FE objektivi su svuda maksimalno ocenjeni i nose etiketu baby Otus.
Zašto bih Ja kačio Canon objektiv pored ovih gore? Loxia i Batis linija je širom otvorena oštrija od Canon ekvivalenata na f4, sa neuporedivo manje distorzija

Pišu ljudi ovde "debiilna kompanija"; "šala od kompanije"; "nestaće uskoro"... A Alpha 7R II most preordered camera ever. ;)
Jedina inovativna kompanija danas, koja se trudi da uvede nešto novo i pritom sluša svoje korisnike.

Evo komentara na DPR koji ima najviše "palaca gore".
Interesting different points of view. I think as Sony lives to the mantra of listening to its customers and valuing their input, they will ultimately be the leader.
From Sony General Manager:
"Which manufacturer do you see as your main competitor?
KM: Well, I don’t want to be arrogant. As you know we don’t have the same history [as some of our competitors] in the camera market, so if we just did the same thing as Canon and Nikon we’d lose. Because we don’t have the same brand image as a camera maker. So we have to think about what the consumer needs.
The customer’s voice is the most important data for me, when we’re creating a new product. Of course when we create a new camera we look at competitive products as a reference, but the most important thing is the voice of the customers. "

From Canon CEO:
When you look at mirrorless cameras from your competitors, what scares you the most?
Looking at all of the mirrorless cameras out there, there’s nothing that really frightens us.

Ceo net pun pozitivnih komentara, ljudi oduševljeni novim mogućnostima. Gomila poznatih fotografa prelazi na MILC. Samo je u SRB taj isti Mirrorless neopevano smeće.
Valjda što ljudi ovde pate od kompleksa i megalomanije, isto kao što biraju 20g star BMW 7 umesto novih manjih auta, šta ćeš, mentalitet.

Poz


Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:20:18 posle podne »
E neka si nam rekao... koliko ovih "Sony" objektiva si video uživo?
Mislim, stvarno - ovo je "sistem"? Zasnovan na besnim voigtlanderima, samjanZima i ostalim glupostima?

E da, dobrodošao na forum... fali nam jedan takav obavešten. ;)

EDIT: Kako se formira sistem, mogli su da nauče od Fuji-ja i Olympusa. Oba proizvođača su formirala nove sisteme od nule i napravili čudo. Jedino Sony spava dve godine i izbaci više tela nego objektiva. Oprosti, ali samo neko ko je pristrasan može da tvrdi drugačije.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2015, 10:27:11 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2694
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:25:53 posle podne »
..khm, ko je rekao milc ??
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Sony a7S II
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:28:33 posle podne »
Gledah danas video na YT za ovo malo cudo, stvarno ima impresivne rezultate za nocno snimanje ili slikanje. Mada je vise orijentisan na video populaciju. E sad vidim da se ljudi zale na sitnice uglavnom, los i nelogican MENU raspored,   Fali grip sa dobrom baterijom. E da i ovi profi video shooteri se zale da im fali neki prajm sa manual fokusom koji nije by wire :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:34:58 posle podne »
^Ima, ali ne u meri u kojoj se to po netu može zaključiti. Ako pogledaš realna poređenja, videćeš da dobitak postoji, ali nema veze sa superlativima koji se uglavnom navode po forumima. Dapače, s obzirom da je rezolucija ostala u doba Kraljevića Marka, očekivao bih da je bolji jedno 3 blende od najboljeg sledećeg. A nije. Ni blizu. Hype, kako samo Sony ume.

Pozdrav

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 18, 2015, 12:29:30 pre podne »
Kakvi su ti objektivi Samyang ,Voigtlander valja li to nesto? Sto se mojih potreba tica Sony ima zizne daljine koje ja koristim i koje bi voleo da koristim  ...Sony Zeiss Vario-Tessar FE 16-35mm f/4 ZA OSS,Sony Zeiss Vario-Tessar FE 24-70mm f/4 ZA OSS,Zeiss Batis 85mm f1.8 , Sony FE 70-200mm f/4 G OSS

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 18, 2015, 02:17:09 posle podne »
^Pa ima... samo što 70-200 (koji valja) stoji ko piletu sise, što 24-70 nije ni za krivi q (pitaj Rokija da okači neku fotku - ono je na nivou 18-55 Canon kita, bez sve zajebancije!), a ovo ostalo je sumanuto (pre)skupo i nedovoljno dobro da bi opravdalo toliku razliku u odnosu na mainstream objektive drugih proizvođača. Posebno taj 85 koji je na periferiji blagorečeno smešan za te pare. A pride što izgleda ko noša na A7. Nikkor 85 1.8 koji imaš ga drži u zubima, u svakom mogućem pogledu.

A Samyang i Voigtlander... pa to su poor man's objektivi. Nisu loši za neke namene, ali su suviše loši za pare koje se prodaju i za nešto što je napravljeno u duhu početka 20. veka. Svaki koji sam probao (a to su otprilike skoro svi SamjanZi i par Voigtlandera, mada ne za Sony; rekao bih da je to irelevantno za pitanje generalnog kvaliteta). To samo istinski fanboj može da hvali. Doduše, kad pogledaš šta ti je alternativa na A7... onda još i nije toliko loše, budući da barem cene ne počinju sa četiri cifre.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2015, 02:19:43 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže film enthusiast

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 18, 2015, 07:41:45 posle podne »
E neka si nam rekao... koliko ovih "Sony" objektiva si video uživo?
Mislim, stvarno - ovo je "sistem"? Zasnovan na besnim voigtlanderima, samjanZima i ostalim glupostima?

Ostale gluposti? Hmmm, dobro, neka bude. Nisu samo Samiji i Voigtlander u pitanju. Ovi drugi su i više nego dobrodošli, jer uskoro ćemo imati 10mm na full frame-u! Uz tih 10mm slede i 12 + 15. Voigtlander su sve sem glupost, gomila ljudi što koristi Leica rangefindere koristi i V objektive.
Dalje, sam Zeiss već ima 2 linije objektiva - Loxia i Batis. Vrhunska izrada, manje distorzija, vrhunski IQ mikro kontrast i oštrina.
Sony Zeiss FE 55 - Uz Otus najbolja 50-ica na tržištu. Širom otvorena kao ostali na F4.
Sony 90 Macro - optički najbolji makro objektiv uz Zeiss 100. jedan od najoštrijih objektiva na tržištu uz gore pomenute sa minimalnim distorzijama.
FE 35 1.4 Distagon - mnogi se slažu uz Leica najbolj 135 35mm obj.
16-35 i 70-200 Zumovi sasvim solidne performanse, naročito ovaj drugi.

Što će reći, ako želim da formiram sistem, imam daleko više mogućnosti nego sa ostalim MILC i DSLR.
1. Tela
Logično su raspoređena u 3 linije.
-Video i Low Light: A7s
-All Around: A7
-Landscape i ostala polja: A7r
2. Objektivi
Trenutno sa ovim najavljenim već ih je više no što Fuji ima za X system. Dalje, uskoro će biti objava za 8 novih objektiva (među kojim će biti brzi standardni zoom, portrait prime s velikom blendom, tele prime s velikom blendom).
Zeiss linija:


Uzmimo u obzir da 90% fotografa formira sistem na sledeći način:
-Wide zoom
-Normalac prime ili srednji zoom
-Tele Zoom
Prevedeno u SRB to je najčešće Canon 17-40+50 1.4+70-200 (ili slična kombinacija ako je crop).
Naravno, ima i onih koji se odluče za 200 2.0 ali to je izuzetak.
Sa Alpha 7 serijom već sada bez ikakve najave novih objektiva može da se fomira sistem. Evo npr:
Telo može biti A7 kao all-around (podnošljivih 24Mpix. brža obrada fajlova no sa r i sl.).
Objektivi
Wide:
1. 16-35
2. Zeiss Loxia 21mm
3. Zeiss Batis 25mm
4. Sony 28mm + 21mm + 16mm FishEye Converter
5. Sony Zeiss 35 f 2.8
6. Distagon T* FE 35mm f/1.4
Normal:
1. 24-70
2. 28-70
3. Sony FE PZ 28-135mm f/4 G OSS
4. Zeiss Loxia 50mm f/2
5. Mitakon 50mm f/0.95
6. Zeiss Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Tele:
1. Sony FE 24-240mm f/3.5-6.3 OSS
2. Sony FE 70-200mm f/4 G OSS
3. Mitakon Speedmaster 85mm f/1.2
4. Zeiss Batis 85mm f1.8
5. Sony FE 90mm f/2.8 macro G OSS
6. Samyang 135mm f/2.0 ED UMC

Eto, to je po šest opcija na svakom polju. ;) Sve native objektivi, bez potrebe za adapterima i sl. Po meni sasvim dovoljno za sistem od 2 godine.

EDIT: Kako se formira sistem, mogli su da nauče od Fuji-ja i Olympusa. Oba proizvođača su formirala nove sisteme od nule i napravili čudo. Jedino Sony spava dve godine i izbaci više tela nego objektiva. Oprosti, ali samo neko ko je pristrasan može da tvrdi drugačije.
Pozdrav
Da li se šališ? Pa čoveče, Fuji trenutno ima 20 objektiva u ponudi! :) Prebroj sve one nabrojane iz mog prvog posta pa vidi ko ima više. ;) Uz to, X je stariji sistem, duže na tržištu.
Slažem se da su izbacivali dosta tela, ali izbacivali su ih jer su klijenti tako želeli. Želeli su Mark II verzije sa poboljšanom ergonomijom, sa ugrađenom stabilizacijom, 4K videom, poboljšanim shutterom, IBIS-om, BSI senzorom, naprednim AF-om, ugrađenim Wi Fi, 4 "prečica" tastera, Focus Peaking, ekran s nagibom itd itd

Poz

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 18, 2015, 08:26:08 posle podne »
I... šta bi od toga mogao ovde da nam demonstriraš na delu?

Mitakon? O džizzz... ne mogu da istipkam post koliko mi ovakav spisak deluje ozbiljno.

BTW, onih par Voigtlandera koje sam probao... dovoljni su da me ubede da je to beton liga, zajedno sa Samyangom. Ko veruje da je drugačije... pa nek' veruje - religije nisu zabranjene.
I, ovaj... MF objektivi? Danas? Čemu? Pa ne ložakaju se svi na video, aman.

Nego, vidim ponovo pominješ 24-70 zeiss wannabe... jesi ti ikad u svom životu video to staklo, osim na slici nađenoj na Google-u?

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2015, 08:31:35 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 18, 2015, 08:59:57 posle podne »
Da li se šališ? Pa čoveče, Fuji trenutno ima 20 objektiva u ponudi! :) Prebroj sve one nabrojane iz mog prvog posta pa vidi ko ima više. ;)

Paaaaaaaaaaaaa, nisi fer. Za E mount brojis Zeiss, Mitakone i Samyange... a za Fuji ne. Kao da fuji nema te paranormalne objektive, mitoloskih naziva :)

Sto se tice tog Zeiss 24-70, nije me bas fascinirao svojim mogucnostima. Sve je to ok i prihvatljivo, ali da mu cena ne prelazi 350 evra... jer bi to onda bio kompromis. Ovako, istreses brdo para, a dobijes... nemam pojma sta dobijes - kabasto staklo koje narusava svu logiku kompaktnosti  mirrorles sistema. I onako sam oduvek bio sumnjicav prema Zeiss AF staklima, pa mi je ovo samo pojacalo utisak. Zeiss, ali PRAVI ZEISS je nesto skroz peto,... prica za sebe.

''Ne moze da svane pre zore''