Autor Tema: Sony a7S II  (Pročitano 67454 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #160 poslato: Novembar 01, 2015, 08:01:46 posle podne »
Koliko mene pamcenje sluzi, ljudi prodaju svoj dslr sistem za 3-5.000 evra i predju na milc sa kojim doteraju do 1.500 - 2.000 max, a ima i onih ispod 1.000. Barem na netu ima desetine blogova gde ljudi pisu sta su prodali a sta kupili, i kolika je razlika. Evo, pitaj Dalibora koliko mu je ostalo.

Ako je plan, prodati dSLR sistem i kupiti ekvivalent u mirrorless obliku, onda je to besmisleno. Nema razloga za prelazak, a gratis sto se prodaje polovan dSLR a kupuje nov mirrorless.
Drugo, kao sto rekoh vec... mirrorless je potpuno druga filozofija i pristup. Tamo se retko desava situacija da se kupuje objektiv ili vise njih koji came u ormanu i cekaj da se poklope dva sazvezdja kako bi bili upotrebljeni. Zaista, pogledaj oglase... i obrati paznju.
Prodajem 100 2.8 macro... 4 puta upotrebljen, otkrio sam da mi ne treba... pa 11-16, pa cak i 50 1.4... uglavnom su takvi oglasi, a ima ih koliko hoces.

« Poslednja izmena: Novembar 01, 2015, 08:03:32 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #161 poslato: Novembar 01, 2015, 09:43:02 posle podne »
Jedan video samo za @argon  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=yQs_GImwoeM
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #162 poslato: Novembar 01, 2015, 10:09:58 posle podne »
paa, nije Argon detektiv pa da skriven iza zavese fotka svaleracije ... :) ;D
 
Koji će ovaj silence mod meni, iskreno...
Za pozorište? ...Retko i idem a i gledam samo komedije.

Ako je smešno smejem se, a ako ne na prvoj pauzi - pravac napolje...al da fotkam nc, ma kakvi  :dontknow:
 
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2015, 10:14:45 posle podne od strane Argon »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #163 poslato: Novembar 01, 2015, 10:20:34 posle podne »
Kada podignes veliki fotoaparat, obicno se svi namestaju kao za Vogue ili prave odbojnu facu... u fazonu, nemoj da me fotografises. Moji najbolji porodicni portreti su nastali bas onda kada nisu imali predstavu da ih fotografisem. Napravis jednu, dve, tri ... fotografije, a oni i dalje nemaju pojma da to radis. Tilt LCD i tih aparat... majka mara.

Press the Bored Button! by Zoran Rodic, on Flickr
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #164 poslato: Novembar 01, 2015, 10:55:01 posle podne »
Muku mu, ovi sto se nameštaju kao za Vouge obično i ispadnu solidno...

A ove pak što slože odbojnu facu po meni džabe je i fotkati...
I kad im ˝ukradeš˝ neki snimak, čim ga ugledaju traže da se prebriše...Nikad zadovoljni...
A kada malo razmislim i kada bi baš terao mak na konac, čini mi se da bi i sebe prepoznao među njima..

Naravoučenije: Ko hoce da se slika-nek´se slika, a ko neće - ne mora...
Mislim, Argon sad zato da kupuje MILC, e mislim ono...  :dontknow:
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2015, 11:00:42 posle podne od strane Argon »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #165 poslato: Novembar 01, 2015, 11:11:25 posle podne »
Jos kad im spontano sredis sminkera, pa kad stave ruke na kolena... isprave glavu i napuce usta... ihaaaaaaaaaaaaaa fotke, :)
Odma rafal da ne promakne neki treptaj.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #166 poslato: Novembar 01, 2015, 11:17:30 posle podne »
Koliko mene pamcenje sluzi, ljudi prodaju svoj dslr sistem za 3-5.000 evra i predju na milc sa kojim doteraju do 1.500 - 2.000 max, a ima i onih ispod 1.000. Barem na netu ima desetine blogova gde ljudi pisu sta su prodali a sta kupili, i kolika je razlika. Evo, pitaj Dalibora koliko mu je ostalo.

Ako je plan, prodati dSLR sistem i kupiti ekvivalent u mirrorless obliku, onda je to besmisleno. Nema razloga za prelazak, a gratis sto se prodaje polovan dSLR a kupuje nov mirrorless.
Drugo, kao sto rekoh vec... mirrorless je potpuno druga filozofija i pristup. Tamo se retko desava situacija da se kupuje objektiv ili vise njih koji came u ormanu i cekaj da se poklope dva sazvezdja kako bi bili upotrebljeni. Zaista, pogledaj oglase... i obrati paznju.
Prodajem 100 2.8 macro... 4 puta upotrebljen, otkrio sam da mi ne treba... pa 11-16, pa cak i 50 1.4... uglavnom su takvi oglasi, a ima ih koliko hoces.
To je falš matematika... baziraš priču na nekim specifičnim situacijama.

Nije kupovina MILC-a uvek prelazak sa DSLR-a. Nekad je izbor 1:1 - budući vlasnik bira sistemom ILI/ILI. Daj neku računicu u toj varijanti?

Drugo, šta kad se par objektiva i aparat menja za MILC - po kojoj se to formuli dobija to pravilo "evo sad ću da udam tek kupljeni DSLR, star 6 meseci, ispucao par hiljada, uz par objektiva kupljenih pre 2-3 meseca, jedva korišćenih za MILC sa jednim ili dva stakla"?

Ajmo konkretni primeri - kako i zašto. Bez da se Dalibor uvredi, nije on reper ni za koga od nas. Svako na planeti ima svoje razloge kako će i šta da uradi. Drugo, taj prelazak jeste tehnički s konja na magarca. Potpuno je druga stvar što Daliboru to sada radi posao i više nema potrebe za onim što je imao prethodno. Tu računicu niko ne spori, ali oprosti - ajmo da uzmemo neki drugi primer?

Npr, drug Pera. Koliko on može da dobije za 5D Mark II ili 6D i kako da dobije kusur od prelaska na MILC, ako je prethodno koristio veoma čestu kombinaciju 17-40, 24-105, 50 1.4 i 100 macro? Ovo nije uopšte retkost. Čak je i 17-40 tu višak. Češće ljudi imaju samo druga tri stakla. Eventualno pored toga još 70-200 f4L.

Pa da stavimo to na papir:

5D Mark II - 800€
17-40L      - 390€
24-105L    - 350€ (ovo postaje nategnuto, zbog drastičnog pada cene novih)
50 1.4       - 250€
85 1.8       - 250€
===================
đuture       = 2040€  - ako prodaje u paketu, može komotno da sroza cenu za jedno 20% niže, jer nema trika da za ovo dobije 2000.

Da vidimo opcije prelaska sa jednog i dalje odličnog FF-a na APS-C:

-Fuji XT-1   - 1100€
-56 1.2      - 900
====================
đuture       = 2000€

Istina, zaista je dobio kusur. Za 40€ može da ide par puta u Mek ili da jede sam u nekom restoranu.  >:D O upotrebljivosti "sistema" s jednim objektivom ne bih... to je možda za wannabe-umjetnike.

Ako je skromniji, telo može da dobije za par stotina evra manje. Ako nije skromniji, bolji od dva Fujinona 56mm (APD koji Dalibor ima), košta još 200-300 evra više, što cenu MILC-a diže na 2200-2300 (cene su sa Idealo.de, da budemo načisto). I kako god obrne, ne sme da doda ni jedno više staklo. Šta god da doda, cena ode u nebesa. Osim ako ne bazira prelazak na MF staklima, što računicu čini malo boljom, ali i kombinaciju debelo zaostalom za onim što je ranije imao.

Pa ne računamo li valjda kao uštedu prelazak na neki prepotopski NEX ili PEN EP-1?

Koliko košta najjeftinija kombinacija Fuji MILC-a sa jednim objektivom?

Poštujem svačiji izbor, ali ipak...

MILC je zreo sistem, a Fuji je najzreliji među MILC-evima. Ti aparati su za sve one koji znaju šta žele i nema dileme da su izuzetno potentni. Samo, prelazak sa jačeg DSLR sistema je i dalje veoma problematičan, ako se iole želi postići slično. Prelazak sa manjeg DSLR-a je još skuplji, ali je i tehnički bezbolniji, jer su MILC-evi danas dovoljno dobri da relativno lako mogu da anuliraju prednosti entry-level DSLR-a nekim svojim prednostima.

Tako ja to vidim. Pogrešno ili ne, čini mi se da je barem racionalno.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2015, 11:23:18 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #167 poslato: Novembar 01, 2015, 11:31:51 posle podne »
opet ista stvar...
Kako može poredjenje u cenama i dimenzijama crop vs FF??

ako je fuji onda probaj neki d7100 ili 70D

AKo je FF onda pa sa nekim Sony A7xx...

računica bi bila vrlo i veoma...

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #168 poslato: Novembar 02, 2015, 12:02:21 pre podne »
ovo je tema o Sony A7xx...
Pustimo malo korisnike ovog sistema da nam iznesu utiske.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #169 poslato: Novembar 02, 2015, 12:14:21 pre podne »
još kad bi ih bilo... :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #170 poslato: Novembar 02, 2015, 05:43:21 posle podne »
ovo je tema o Sony A7xx...
Pustimo malo korisnike ovog sistema da nam iznesu utiske.
Ima ih, ali kakvog bi smisla imalo u ovakvoj temi da neko piše svoje lične utiske o opremi koju koristi :)
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2015, 09:39:58 posle podne od strane neo »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #171 poslato: Novembar 02, 2015, 05:47:00 posle podne »
Pa A7s je pomalo poseban. Ne znam uopste i da li ga ima u Srbiji... a i ako ima, to su verovatno ljudi koji ga rabe za video... i forume slabo posecuju odnosno, ucestvuju u diskusijama.

Ima jedan na forumu sa A7... secate se? Kakve mu ono behu fotografije?
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2015, 05:48:15 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #172 poslato: Novembar 02, 2015, 07:51:06 posle podne »
Taj jedan bi i sa motikom napravio pulicerke. Što će reći da mu nije A7 pomogao, nego znanje i posvećenost! ;D

Pozdrav

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #173 poslato: Novembar 02, 2015, 08:31:57 posle podne »
Koncept A7 je opako dobra ideja sa mnogo mogućnosti za napredovanje ali izgleda da još uvek nema uslova da se izgura cela ideja do kraja.
Uglavnom se to više tiče objektiva nego aparata ali to je sistem, pa se gleda u celini.
Nije to samo da objektiva nema dovoljno - jer uvek se može naći 3-4 objektiva koliko prosečnoj osobi treba, nego ih nema ni po povoljnoj ceni ni po dimenzijama koje će da isprate ideju milca.
A to je po meni puno veći problem.
Jer ako su objektivi skupi a veličinom isti kao za DSLR, onda to obezvredjuje sve fundamentalne ideje MILCA
Izlaz u izboru objektiva od drugih firmi takodje nije doveden do kraja.
Očigledno ima brdo tehničkih problema...
Prvo zavisi od vrste AF ugradjenog u varijante A7, drugo u zavisnosti od vrste objektiva, a treće u zavisnosti od vrste adaptera.
Kad se sve to spoji zbrka je tolika da se i oni ozbiljni igrači češu po glavi...

Zaglavila se dakle stvar tu negde na pola pa sad vaga na koju će stranu.
Marketing kaže da je prevagnula i da problema nema a praksa kaže da ih ima i da guranje pod tepih ne pomaže.
Šta će doneti protek vremena, videćemo...pun pogodak ili tek stativa...
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2015, 08:38:32 posle podne od strane Argon »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #174 poslato: Novembar 02, 2015, 08:43:46 posle podne »
Jer ako su objektivi skupi a veličinom isti kao za DSLR, onda to obezvredjuje sve fundamentalne ideje MILCA

posle dosta dugo vremena razmisljajuci o milcevima, citajuci tudja misljenja, razgovarajuci sa ljudima ... nisam vise siguran da je to uopste fundamentalna ideja milc-a :D

ja bi rekao da su samo dosli do toga da "vise ne moraju da imaju ogledalo" i onda su ga izbacili .. time su realno dobili tanji aparat i mesto da priblize objektiv senzoru... osim tih lako vidljivih izmena svakako tu ima jos (bolja sw kontrola, tisi rad... sta god jos da ima kao prednost a da to jos ni ne znamo jer nismo pustili nekoga ko actually radi sa tim aparatima da kaze sta ima...)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #175 poslato: Novembar 02, 2015, 08:48:18 posle podne »
Storm da li si imao prilike da testiras neki a7 sa h/ s objektivima i isto pitanje sa canon staklima?  :) Ima raznog pisanja po netu pa me zanimaju tvoji utisci ako si probao  :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #176 poslato: Novembar 02, 2015, 08:52:23 posle podne »
@Archi
pa na kraju će izaći stvarno da je tako.

U suprotnom ovaj A7 traži posebnu liniju novih objektiva koji bi bili prilagodjeni samo za FF milc
Nešto poput M serije za milc crop Canone.
A to koliko krajičkom oka ja pratim, zasad nema..
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2015, 08:53:50 posle podne od strane Argon »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #177 poslato: Novembar 02, 2015, 08:55:57 posle podne »
Z/S objektivima slovna greska *

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #178 poslato: Novembar 02, 2015, 08:59:56 posle podne »
@argon, pa to, ja ih sad gledam bukvalno 1:1 kao i dslr, razlike su izmedju modela i modela ne izmedju dve vrste .. nista A7SII nije blizi FUJI X-T1 nego 5Dmk3 .. cak stavise, mnogo je blizi 5D-u nego fuji-u ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony a7S II
« Odgovor #179 poslato: Novembar 02, 2015, 09:04:27 posle podne »
po kom kriterijumu misliš?