Autor Tema: Malo portreta od mene...  (Pročitano 157469 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže djoledj

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 491
    • djokovicphotography
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #380 poslato: Avgust 10, 2015, 04:50:48 posle podne »
88 meni ok .... Ove dve možeš slobodno još da utopliš...opet to je moje mišljenje a ja volim toplije tonove...
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2015, 04:53:55 posle podne od strane djoledj »
Nikon D610 + 85mm 1.8G + 50mm 1.8G + Nikon 24mm 2.8D + 35mm 1.8ED FX + 24-120 4 ED VR + Nikon D7000 18-105mm + sb910

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #381 poslato: Avgust 11, 2015, 02:55:10 posle podne »
@djoledj
Hvala druze...

89.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #382 poslato: Avgust 11, 2015, 03:38:20 posle podne »
Kako to mislis malo portreta od tebe? :D Super si :) Samo trud,rad i volja!

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #383 poslato: Avgust 11, 2015, 03:53:08 posle podne »
@Goxy89
Hvala druze :) Pa dobro ima ih sada malo vise od malo :P Namerno sam sve spakovao u jednu temu od samog pocetka pa do danas, bice zaniljivo pogledati posle nekog vremna kako se razvijala prica oko fotkanja portreta pocev od nule :)

Kako sam bre sad super, trudim se i volje ne manjka al tesko da sam bas super hehe :P
Daj nesto konkretnije, mora da zapazas nesto sto nije bas kako treba ili moze da se poboljsa kod ovih par poslednjih, bas me zanima, a ti imas dobro oko za te detalje...  Svakako sam napravio najbolje sto sam umeo...
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2015, 03:56:08 posle podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #384 poslato: Avgust 11, 2015, 03:55:56 posle podne »
Meni se ne dopada ugao kojim si slikao, bas je izrazajan nos i bode oci. I daj malo letnje atmosvere na fotografijama, jos nije zahladnelo :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #385 poslato: Avgust 11, 2015, 04:50:13 posle podne »
Pa sad kad bi cepidlacili isekao si lanac, jedna strana lica ima bore druga kao da je retusirana, brtele od brusa mozda da se skinu ili pokriju brtelama od majice, polozaj je takav da se vrat smezgao na jednu stranu, oci mi izgledaju nekako prenaglasene, i sto me najvise nervira to je ta mala blenda koja zamuti kosu, rame, pola je mutna pola ne... Eto nesto sta bi ja promenio da sam fotografisao ovu fotku :)

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #386 poslato: Avgust 11, 2015, 05:46:26 posle podne »
E tako drugari... To mi treba, najlepse hvala :) Ovakvi komentari mi dosta znace, to su neki elementi o kojima mogu da povedem racnuna sledeci put, nije da tezim tolikom savrsenstvu, ali zasto da nesto od toga ne ispravim odmah u startu ako vec mogu...

@dalibort82
Tako sam nekako ocenio da je dobro u odnosu na ekspresiju, mada je tvoje opazanje skroz na mestu...

@Goxy89
Ta strana lica bila je jos vise izrazena nego sam je u obradi malo blurnuo, ali sam izgleda trebao jos malao, nekako mi je frka da previm velike korekcije...

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #387 poslato: Avgust 11, 2015, 06:29:58 posle podne »
Pa da ali kada uzmes sve segnemte i kada vidis da nisi dorastao zadatku onda tu sliku ne koristi, nego kad fotkas vec gledaj kako ces da obradis i sta ti smeta pa neke stvari menjaj na licu mesta...

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #388 poslato: Avgust 11, 2015, 07:30:29 posle podne »
Nije problem da se sredi, nego se ja nesto tripujem da previse menjam fotografiju u osnovi :P

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #389 poslato: Avgust 11, 2015, 07:34:56 posle podne »
Pa i trebas da je menjas nije ti zena nosata i rosava, a cim nije nosata i rosava a ti je tako ufotkao znaci da si promenio vec fotografiju, zato sluzi obrada da vratis coveku sjaj kakav jeste jer su takvi aparati da uhvate svasta sto se ne vidi golim okom... :D

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #390 poslato: Avgust 11, 2015, 07:39:24 posle podne »
Pazi kad si skroz upravu, a ja se sve nesto tripujem to je to i ako pravim takve korekcije da previse menjam nesto sto je realno tako, a ustvari nije relno tako...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #391 poslato: Avgust 11, 2015, 07:52:14 posle podne »
ja mislim da je tebi frka da ne dobijes onaj "fashion" izgled, ili sto ja kazem "plastificiran" i onda se zaustavljas .. ja imam taj problem cim krenem da obradjujem sta god uradim lepse mi kako je bilo pre toga, sve te akcije na licu mi deluju plastificirano ... a oni "poznati radovi" mi svi deluju odvratno, a kao majstori retusa i tatamate fashion fotografije ... jbg i "to" sto slikaju mi je ogavno, vrece kostiju sa nategnutom kozom preko, pa ih onda okrece, fotkaju i onda u fotosopu plasficiraju .. meni je to fuj al ne pitam se ja .. samo je fora da snimas regularno dok radis, budzis layer-e, imas dugacak history i kad skontas da si pretero vratis se 2 koraka nazad i to je to ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #392 poslato: Avgust 11, 2015, 07:53:29 posle podne »
Zato ti kazem odvoji jedan dan da idemo da fotkamo zajedno pa da vidimo sta moze da se napravi :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #393 poslato: Avgust 11, 2015, 07:54:19 posle podne »
goxy da slika u raw a nenad da se opusti pri obradi :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #394 poslato: Avgust 11, 2015, 07:55:44 posle podne »
Arhi ne znam gde si video fashion fotografije da su mnogo retusirane to ne sme da se retusira u fashion svetu mnogo zato i postoje modeli koji zaradjuju milione a imaju lepo lice, nesto si ti pogresio smer jer komercijalno trziste se pegla a fashion tesko...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #395 poslato: Avgust 11, 2015, 07:59:08 posle podne »
Arhi ne znam gde si video fashion fotografije da su mnogo retusirane to ne sme da se retusira u fashion svetu mnogo zato i postoje modeli koji zaradjuju milione a imaju lepo lice, nesto si ti pogresio smer jer komercijalno trziste se pegla a fashion tesko...

pazi ono sto ja vidim od fashion fotki je meni "previse" i "plasticno" ... a te komercijalne to je smesno, oni koriste original sliku samo kao materijal da naprave nesto potpuno drugacije do ne-prepoznatljivosti, menjaju potpuno dimenzije tela, ne retusiraju "bore"... dakle o tome ne pricam uopste (iako im se divim kojom brzinom i kako dobro to rade) vec bas o fashion koja, po meni, pravi vanzemaljce ... no da ne otujemo previse :) skupite se vas dvoica, ti njemu obradi on tebi nek namesti raw na aparatu pa da vidimo efekte sledece nedelje :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #396 poslato: Avgust 12, 2015, 03:09:15 posle podne »
Odmerena obrada i maksimalna ekspozicija :) Polako se priblizvam zeljenom cilju...

90.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

Van mreže VeNoM

  • Član
  • **
  • Poruke: 249
    • duci3d
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #397 poslato: Avgust 12, 2015, 11:07:05 posle podne »
svaki snimak mi daje po neku novu ideju.
Sony A7m2 i A77m2.
Sony 18-55mm f/3.5-5.6 SAM; DT 55-300mm f/4.5-5.6 SAM; DT 16-105mm f/3.5-5.6; FishEye 11-18mm f4.5-5.6; 85mm f/2.8 SAM; 30mm M f/2.8 SAM; DT 35mm f/1.8 SAM; DT 50mm f/1.8 SAM; 100mm f/2.8 M; 50mm f/2.8 M;50mm f/1.4; FE 24-70mm/4; Sony HVL-F43AM; Sony HVLRL;

Van mreže Biker

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #398 poslato: Avgust 12, 2015, 11:26:24 posle podne »
Bolje, ali jedna noga deluje disproporcionalno.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #399 poslato: Avgust 15, 2015, 12:38:45 pre podne »
@VeNoM
Samo sredi taj forkus i uzivaj :)

91.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr