Autor Tema: Malo portreta od mene...  (Pročitano 125900 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #60 poslato: Maj 15, 2015, 12:22:32 pre podne »
@Argon
Odlican savet :) Shvatam poentu tvojih reci, samo ja ne umem sebe da sagledam tako daleko :P Jedno sam siguran, bavi cu se fotografijiom na nivou hobija dok sam ziv, to sam ja i to jednostavno tako. Malo toga me sustinski zanima u zivotu, recimo kao boks, nikad nisam batalo da trenira, do duse sada u manjoj a nekada vecoj meri, igirce :) isto tako, racunari hradver, i sada fotografija :) Imam i tu osobinu da uvek tezim napretku, volim da imam full sve sto me zanima, tako da pre svega iz tog razloga ne pravim kompromise sto se tice opreme, sem ako ne moram.

16-35 f4 L IS ostaje zauvek u mojoj kolekciji, bolji ne postoji a obozavam fotografije pejzaz i arhitekture na 16mm:)
24-70 f2.8L II ostaje zauvek u mojoj kolekciji, bolji all around objektiv ne postoji, a sada vidim da moze da posluzi za jos po nesto :)
85 f/1.2L II osta ce zauvek u mojoj kolekciji, i ako je 135mm dobar na svoj nacin, misljenja sam da od ove 85-ice ne postoji bolje portretno staklo, uz to meni odgovara zizna daljina :)

Sto se prajmova tice ta 85-ica je jedina koju cu uzeti, eventulano mozda nabavim 70-200 f2.8 L IS II + Ekstender 2x i to ako osetim zelju da fotkam nesto na tim ziznim daljinama, neke zivuljke itd, mada mislim da ja nemam zivaca za to kao ni za makro i ako zelja postoji :P

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #61 poslato: Maj 15, 2015, 12:32:18 pre podne »
85 f1.2 jeste OK ali da li znas koliki je DOF kad ga otvoris na f1.2?
Ja na 1.4 portret do pola uradim bez problema ali vec celu osobu mislim da imam dobar fokus tek jednu od 10 fotki, meni licno je bolji izbor 70-200.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #62 poslato: Maj 15, 2015, 12:48:54 pre podne »
Da da, naravno da znam, stvar je u tome sto zelim da dosegnem taj nivo vestine kada cu moci sa f1.2 da pravim vise uspesnih nego losih fotki. Za sada je i f2.8 izazov za mene, tako da idemo redom :) zato izmedju ostalog i ne nabavljam jos uvek 85-icu...

Ja sam isto tako razmisljao o 70-200 f2.8 L IS II, ali sam odustao od te ideje da ga koristim kao portretno staklo...

Ljudi kakava je fotka ? Hardver je nebitna :D :P

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #63 poslato: Maj 15, 2015, 12:56:51 pre podne »
Ova poslednja fotka ti je skroz ok :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #64 poslato: Maj 15, 2015, 01:17:03 pre podne »
Pa to što kažeš je ok...a dobro si ti to i poredjao.
Tako daa, zasad ta logika još nekako i pije vodu...

Prava muka bi mogla tek da usledi ako zaključiš da je Canon 600mm f/4L IS II zapravo najbolji za ptice i za wild life... ;)

http://pcfoto.biz/Objektivi_Strana_3_12#




Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #65 poslato: Maj 15, 2015, 03:50:24 pre podne »
^
Logika u skladu samnom :) Nece se desiti ta dilema, posto sumnjam da cu se upustati u tu pricu...

Malo urbanija varijanta uslikana istog dana... Mozda secenje nije najsrecnije reseno :P

37.
H83A3650 2 by Nenad Ristic, on Flickr

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #66 poslato: Maj 17, 2015, 02:50:45 pre podne »
Rani radovi u novom ruhu :) Sredjeni kroz obradu u skladu sa tim kako trenutno dozivaljavam portretnu fotografiju...

38.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

39.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

40.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

41.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #67 poslato: Maj 17, 2015, 11:12:40 posle podne »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #68 poslato: Maj 20, 2015, 12:20:44 pre podne »
Nenade, smanji intezitet svetla od svetiljki na poslednje dve fotke, jer odvlace paznju od lica.
Inace, fino se ti snalazis i sa blicem, samo cepaj, bice to jos bolje. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #69 poslato: Maj 20, 2015, 01:52:54 pre podne »
@Desha
Hvala :) To su neke dileme koje sam imao u obradi, ipak sam ostavio kako ih je aparta zabelezi, sada znam da sam ipak trebao malo das ih prigusim...

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #70 poslato: Maj 21, 2015, 10:22:32 pre podne »
46.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #71 poslato: Maj 21, 2015, 10:21:28 posle podne »
47.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr

48.
Untitled by Nenad Ristic, on Flickr
« Poslednja izmena: Maj 21, 2015, 10:40:37 posle podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #72 poslato: Maj 21, 2015, 10:57:18 posle podne »
Ispade da ja samo trazim manu ali mislim da nije lose da razmislis o ovome :) Na prvoj fotki , jako je los polozaj ociju ...Ove poze kao na prvoj su jako nezahvalne, bas zbog polozaja ociju...Sledeci put probaj jos malo da je okrenes ka tebi tako da ce njeno desno oko (roznjaca) da bude na sredini a levo nece da bude "slepljeno" na nosu ...Bitno je da roznjaca uvek bude okruzena bar malo beonjacom:) Nadam se da si skapirao sta hocu da kazem , ponekad kad kucam poruku ni sam sebe ne razumem :)

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #73 poslato: Maj 21, 2015, 11:20:05 posle podne »
@Serb
Naravno da sam razumeo, pa meni takvi kometari i trebaju, jos jedno misljenje, jos jedno vidjenje necega sto se meni ili dopada ili ne umem da definisem pa zato postavim ovde, konkretno poslednje 3 mi se dopadaju :)

Momenat na mostu je jedna celina koja je mogla samo u tih par sekundi da bude takva, pa zato nisu ni mogli bas svi elementi da budu idelano postavljeni, mada iskreno verovatno ne bih ni obrati paznu na taj nacin na oci. Kosa koju nosi vetar, i prazan most bez prolaznika, to je bilo primarno, a sekundarno je efekat koji nastaje zbog SS 1/8 u kombinaciji blic iso 1000 i f3.2 tako da polje fokusa bude dovoljno veliko da pre svega oci budu u fokusu, efekat je cudan i daje neki smek fotografiji koji mi se dopada, zamicenost svega van fokusa na neki zanimljiv nacin, a inace bez blica sa SS 1/8 cela fotka bi bila stresen do ne upotrebljivosti, medjutim blic kao da zamrzen taj deo koji je u polju fokusa :P

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #74 poslato: Maj 22, 2015, 07:53:34 pre podne »
Nenad_RistićTi si postavio mnogo fotografija, i normalno je da medju njima kvalitet varira.  Najvažnije je da imaš zahvalan model, koji ne beži od kamere, ili se pak skroz uveštači! MOj savet je da uradiš puno snimaka, normalno unapred planirajući koliko je to moguće šta i kako želiš, i da onda od velikog broja odabereš ono što odkače. Uostalom, tako rade i profesionalci: za naslovnu stranu snime stotine fotografija, a odabere se samo ona jedna! Nije moguće da baš sve bude idealno i sve bude uklopljeno na svakom pojedinačnom snimku, i zato samo snimaj a na nekim fotografijama kockiće se da se slože i svi će reći - e ovo je odlična fotografija. Ohrabrujem TVoj rad, kreativnbost i posebno želju za dobrom i korektnom fotografijom.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #75 poslato: Maj 22, 2015, 08:44:27 pre podne »
^
Hvala hvala :)
Fotka 46 je panirana, imam jos 4-5 fotki slicnih od kojih sam odabrao ovu postavljenu, inece je proba za nesto sto zelim da napravim u nekoj bliskoj buducnosti... Fotka na mostu isto tako ali na zalost most je u to vreme pun ljudi a probna fotografija koju sam napravio bila je bas ono sto sam zeleo od atmosvere, tako da sam morao da iskoristim tih desetak sekundi koliko sam imao da deo setalista bude prazan, mislio dam da necu ni uspeti da je napravim :) Inace samo fotkanje je bilo na putu do usca, i nazad posle filma, gde mi se javila ideja da uslikam bosonogu u setnji i munje iznad crkeve sto sam i realizvao, fotku sam postaviu u temi moje pocetnicek fotke... Fotka 48 je nastala u zelji da napravim jedan urbani portret sa dosta elemenat u pozadini ali da kompozicija bude takva da nista ne odvlaci paznju sa modela.

Polako pocinje sve vise da se planira, imam sve vise parametara na osnovu kojih planiram, sto naravno nije moglo ranije posto treba prvo ovladati opremo, jos uvek je to primarni cilj, koji je gotovo ispunjen, a kada opremom ovladam da tacno znam kako nesto da postignem bez dileme da li treba ovako ili onako, onda ostaje samo kreatvinost koju ne mogu da ubrazam ko instant obuku u radu sa opremom kroz dosta prekse, krativnost dolazi i razvija se vremenom... Sve u svemu meni je sve ovo nevidjeno zadovoljstvo :)
« Poslednja izmena: Maj 22, 2015, 08:46:34 pre podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #76 poslato: Maj 22, 2015, 11:47:06 pre podne »
Meni se recimo ova poslednja svidja..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #77 poslato: Maj 22, 2015, 09:42:56 posle podne »
^
Hvala :)

Van mreže devke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 532
  • Pol: Muškarac
    • devke
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #78 poslato: Maj 24, 2015, 02:31:10 pre podne »
Blago tebi, imas suprugu koja je ocigledno voljna za fotkanje :) Ima tu dobrih fotki, samo nastavi. Vidim ni opreme ti ne manjka  :D
https://www.flickr.com/photos/82352785@N04/
Nikon D600, Tamron 28-75 f2.8 , Tokina 100mm f2.8 macro, Nikkor 50mm 1,8G , Nikkor 50mm f2.0AI, Helios 44M, Pentacon Electric 50mm f1.8 MC
Nikon SB800
Yongnuo YN560 - v2 i v3

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Malo portreta od mene...
« Odgovor #79 poslato: Jun 01, 2015, 12:27:25 pre podne »
@devke
A evo i taste :)
48.
Baba Vera... by Nenad Ristic, on Flickr