Autor Tema: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS  (Pročitano 39930 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 10:58:15 pre podne od strane Zoran Rodic »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7
« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2014, 09:08:41 pre podne »
Ja mislim da to zasluzuje novu temu. :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2014, 11:36:58 pre podne »
Hahahaha, moram samo da dobacim... koliko me svi nerviraju sa ovim marketinškim glupostima - "5 axis IS"??? Deluje na sve tri ose, vreme i...? Četvrta dimenzija je vreme, nego mi ta peta nešto? ;D

Odoh da vidim kak'i je aparat. A di ga je A7R II? :(

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2014, 12:20:53 posle podne »
Na stranu sto gajim ogromne simpatije naspram ovog sony FF trenda i A7 serije uopste, bicu sasvim realan i vrlo jasno ponoviti da je ovo i dalje, na zalost polufabrikat.
NAravno, od sveg srca zelim da ovo postane dobar finalni proizvod.

Da li bih ovo rado posedovao? DA, i arcio bih ovaj aparat slatko.
Da li i dalje mislim da je polufabrikat? DA!!!
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2014, 12:22:00 posle podne »
Storme, to je ustvari tilt shift stabilizacija :)
Obzirom da cela A7 serija pravi sjajne fotke, ja ne vidim sta je tu pola!?
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 12:26:21 posle podne od strane alexlex »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2014, 12:23:12 posle podne »
Nešto baš i ne puca od poboljšanja u odnosu na prethodnu verziju. Ok, super-hardcore stabilizacija ali nekako sam očekivao više. Čekam da vidim kvalitet fotografije.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2014, 12:27:03 posle podne »
@alexlex
Vidim. Samo se to ne zove 5-axis, jer u fizici ne postoji 5 osa. 3 Ose definišu prostor. Sve ostalo je marketing.

@Duxx
Možda se odgovor krije u linku koji sam ostavio OVDE.

Možda je ovo samo elegantan fazon da se problem reši po ugledu na D610 - "Izbacimo novi FW, dodamo neku džidžu i to je to."?

Pozdrav

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2014, 12:28:39 posle podne »
Cek, dobijes novi AF sistem, layout, in body stabilizaciju, bolji grip, novi codec, i to je malo Duxe!?

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2014, 12:34:21 posle podne »
:D Ja sam odustao od te Sony A7 groznice cim sam stavio telo u ruke. Moram da priznam da je odlican kvalitet slika koji daje...ali generalno komande i ergonomija..mi ne pasu...a i tu je konstatno neki utisak kao da drzim izgracku u ruci umesto profesionalni alat. 
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2014, 12:42:36 posle podne »
Pa Dalibore, nije A7 reporterska masina, medjutim vidim po netu, pro landscape fotografi to nose na -50c i sve to lepo radi.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2014, 12:50:04 posle podne »
Kapiram sve to...i ja sam bio zagrejan. Recimo moj prijatelj je prodao 6D i kupio A7 i preko adaptera koristi sigmu 35A... medjutim ja kad sam ga probao..jednostanvno mnogo malo telo..tanko, nikako mi ne lezi.. i vise volim opticko trazilo.  A vidim da i priajtelj posle mesec dana koriscenja A7 nema vise taj entuzijazam kao kad je kupio 6D :)
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 12:54:26 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2014, 02:19:03 posle podne »
Onu 125mm minobacachku minu staviti na onolicno telo preko adaptera i ocekivati sta!? Ergonomiju, balans!?? Rekao bih da je to pre neznanje, da su to nerealna ocekivanja. Ako je vec hteo ubitachnu street kombinaciju, onda lepo Voigtlander 35/40mm 1.4 Nokton i pesma...
Posle 5 meseci koriscenja EVF na A6K mozu samo da kazem da zivim za dan kada se svi imati EVF, toliko!

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2014, 03:10:02 posle podne »
Što se tiče A7II...za moje potrebe...polufabrikat ili ne  ;) Ali ja nisam profesionalac.

EVF na Sony A77 upotrebljavam več više od dve godine i mogu reči, da mi kod mog načina fotografisanja (pejzaži) stvarno olakšava posao. Od početka sam ga upotrebljavao bez predrasuda i tražio njegove pluseve a ne minuse. Za neke vrste fotografisanja verovatno i nije najbolje rešenje (barem ne za sada).
Ako ne drugo, mogu posmatrati izlazak sunca direktno kroz tražilo bez, da posle toga pola sata ne vidim ništa  >:D
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2014, 03:37:33 posle podne »
Ma naravno da je upotrebljivo, i razumem ja tebe nacisto. Stavise, rekoh da bih ja to drao samo tako :)

Nego, trudim se da  posmatram malo siru sliku... a ne samo iz svog ugla. Tu ukljucujem nestabilnost po pitanju standarda, podrske, objektiva...i sveukupnu politiku firme, i pravac kojim idu. To mu dodje kao kompletna analiza lika i dela. Neminovno je da se povuce paralela sa CaNikon dvojcem.

A sto se mene tice, ja bih na ovo zabo Summitar 50mm f2.0 i Zeiss 80mm f/1.8 i boleo bi me paja za sve komentare sveta. Za sada, mlatim to na nex-u... (mada, i sad me bas nesto boli :) ) ... i ne fali mi nista. Bar ja tako mislim.... :D

Edit: typo
 
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 04:24:47 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #14 poslato: Novembar 20, 2014, 04:18:18 posle podne »
Posmatrano u širem kontekstu sasvim si u pravu Zorane. Za sada samo pratim u kom pravcu ide Sony i čekam dalnji razvoj. Kako sada stvari stoje i kakvom brzinom se kreču, za dve godine ( A7IV ili A7V  ;) ) biće možda sve jasnije. ; :)
Do tada...pa biće dobar i A77 pa i EOS M (za ono što mi treba). Može i bilo koji Nikon ili Canon ako mi ga neko pozajmi  :D
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #15 poslato: Novembar 20, 2014, 04:50:12 posle podne »
Citat
Cek, dobijes novi AF sistem, layout, in body stabilizaciju, bolji grip, novi codec, i to je malo Duxe!?
Vidi, ja to kažem isključivo iz moje perspektive.
Novi codec... video me ne zanima.
Bolji grip... misliš veći grip tj. misliš komforniji? :) Da ne počnemo sad polako da se približavamo DSLR gabaritima zbog komfora? :) Uz to da napomenemo da je i 150gr teži. Nek još jednom naprave takav "upgrade" i ode mas' u propas'.
AF sistem... u smislu napretka u odnosu na a7 svakako da ali ja nisam korisnik a7-ice. Znači ja gledam šta bih dobio i izgubio u prelasku sa mog sistema.
Layout... ne znam šta si pod tim konkretno mislio

... i na kraju ostane ono što sam i pomenuo - dobra stabilizacija što je svakako veliki + ali ništa specijalno bitno.

Kad smo kod stabilizacije, nisam siguran ali bih rekao da je reč o istom ili sličnom sistemu kao kod E-M1 a to sam probao i to funkcioniše zaista sjajno. Tu nema nikakve dileme.

Pazi sistem kao sistem jeste inovativan i na papiru jaaaaako privlačan ali će po mom mišljenju morati da unapređuju postojeće stvari malo krupnijim koracima jer ima tu posla dosta. Recimo očekivao sam neko konkretno poboljšanje EVF-a, a o tome nema ni reči. EVF je problem. Za neko manje intenzivno fotkanje svakako nije ali za ozbiljniji rad u studiju ili još gore na nekoj lokaciji sa manje svetla gde bi mi dva sata trčali pixeli pred očima... na kraju samo da se dobije epileptički napad. To jednostavno nije to. A kadriranje preko LV-a to može da prođe za prirodu i recimo nekakve studijske postavke. Za zahtevnije fotkanje ljudi - čista impotencija.

Neko moje mišljenje naravno... koje uopšte ne mora da se poklopi sa bilo čijim drugim.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2694
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #16 poslato: Novembar 20, 2014, 07:16:54 posle podne »
ovde je koliko ja vidim akcenat samo na odličnom IQ i na manjim gabaritima. A to je učinjeno na račun svakog komfora.

dakle IQ i gabariti... nema onda kukanja na grip,blic, dugmiće i ostale drangulije.

Najveći problem ovog A7 je po meni što nema nižu cenu. A onda bi mu se što-šta moglo oprostiti...a ovako jbg.
Što reče neko da se za  800-900.-€ može doći do FF pa taman bio i bez ogledala, ko bi se mislio uopšte.

A inače , zar su d750, d610, ili 6D gabaritno veliki fotoaparati...Mislim da nisu.
Po meni samo neko željan avanture može zbog 250gr uzeti ovaj aparat a izgubiti prednosti koje nude Canikoni.

Najveći problem svake alternative je što ne ume da postane standard...a ne da glumi alternativu čitavog života.
Isti taj problem imaju i Soni i Pentax i Oly...bolji Oly košta kao FF jbte...Pa ja ga stvarno ne bi uzeo taman živeo u RUMUNiji,  ;)...eto.

Najvažnije je smisliti kako nečim privući široke narodne mase, a ne samo avanturiste.
Sa masovnosću onda dolaze servisi,blicevi, optika....300 ostalih čuda...

Nema ovo nažalost puno šanse narode, ne zbog tehničke strane nego zbog ekonomske.
Očigledno je lakše napraviti dobar proizvod nego postići njegovu masovnost.

A kako se do toga dolazi za neke će to nažalost zauvek ostati, večita taajna...
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 07:35:44 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #17 poslato: Novembar 21, 2014, 10:42:03 pre podne »
Pazi sistem kao sistem jeste inovativan i na papiru jaaaaako privlačan ali će po mom mišljenju morati da unapređuju postojeće stvari malo krupnijim koracima jer ima tu posla dosta. Recimo ....

Sto nas fakat, neminovno vodi ka zakljucku da je rec o polufabrikatu. :)

Pritom, ne mislim ama bas nista lose o ovom aparatu... sto sam vec rekao, jelte. Ponavljam se?

Očigledno je lakše napraviti dobar proizvod nego postići njegovu masovnost.

A kako se do toga dolazi za neke će to nažalost zauvek ostati, večita taajna...

Pa ni to nije tajna... jednostavno je. Pitao Amerikanac Engleza... kako je to njegova trava ispred Jorksirske kuce lepsa od njegove u Americi. Covek zbunjen, nabraja... isto je seme, doneo istu zemlju... zalivamo, kosimo...
Englez kaze: Jeste... ali mi ovako 300 godina!!
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2014, 10:49:21 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #18 poslato: Novembar 22, 2014, 05:02:26 posle podne »
Evo, nas drug Juza se vratio sa Islanda i slikao sa A7s ... ali, obratite paznju na izbor stakala.

http://www.juzaphoto.com/me.php?l=en&pg=100053

Sony A7s, Canon EF 8-15mm f/4 L USM Fisheye
Sony A7s, Canon EF 16-35mm f/2.8 L USM II

Sony A7s, Sony FE 24-70mm f/4 ZA OSS Vario Tessar T*,

Nista lose, dok se ima... moze se, i to je legitimno... a kako vidimo i sasvim OK. Ali, to nam ipak jos nesto govori... zar ne?

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #19 poslato: Novembar 22, 2014, 08:46:29 posle podne »
Ček jel pomenuti gospodin bivši canon korisnik ili ... ? :)