Autor Tema: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS  (Pročitano 39263 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #80 poslato: Januar 06, 2015, 11:55:12 pre podne »
Citat
Ti malecki,  kada dignu ruke iznad glave, laktovi im dodju u visini usiju.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D



Evo drugu kafu vec ispijam, a kako je krenulo ne bi me cudilo da i trecu pristavim. Nemoj da se neko cudi ako za Badnje vece ne navucem neki kofeinski sok ;D ;D

Citat
Takodje #2, da se razumemo, sutra bez ikakvih problema mozemo da pijemo pice pa da ti to sve opet kazem i uzivo, bez malicioznosti ikakve.
Alex, preklinjem te dozvoli da ja platim to pice i sve sto bude na stolu, samo da mogu da prisustvujem razgovoru. ;)

Elem, vas dvojica se mnogo vise slazete po mnogim pitanjima, nego sto covek moze da zakljuci iz vasih prepiski. Dva fotografska znalca, obojica inteligentni, obrazovani, pismeni, svetski putnici...
Bez zamerke, ali sticem polako utisak da sto vise sirite temu, svojim nadahnutim, sto emotivnim sto statistickim izlaganjima, ona biva suzena i osudjena na pomenuto "usko gledanje na stvari"!
Daleko od toga da mi diskusija ne prija, ali se polako i sigurno odaljavate od sustinskog.
Stavove izgradjenih fotografa ce te veoma tesko izmeniti, pocetnicima jos vise glavobolje i neodlucnosti zadati.
'ajde, meni za ljubav, malo spustite loptu... ;)

p.s. Al' me zajebaste s vasim pisanijem, vec drugi put sipam mleko u kafu, a hteo sam danas da postim ;D ;D



http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #81 poslato: Januar 06, 2015, 12:01:48 posle podne »
@Alexlex
Imaš li ove faktografske ilustracije sa ekvivalentnim objektivima ili si "slučajno" okačio primerke koji kaskaju za po jednu blendu iza Canon primeraka? :)
Lukavo, dabome. Ali ipak fail. Čak i ako zanemarimo da je Canon sa 50-icom 1.2L jednake dužine kao i Sony iznad sa neidentifikovanim 55mm objektivom.

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #82 poslato: Januar 06, 2015, 12:02:02 posle podne »
Na svu ovu ozbiljnost :) meni od jutros dva puta suze krenule od smeha :)

Sad nesto gledam, i Nikon je predstavio Zeiss Otus 85mm f/1.4 Apo Planar T* ZF.2 ... dakle, nije samo Sony vredan.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #83 poslato: Januar 06, 2015, 12:05:54 posle podne »
A evo da se zapljunem i ja kao potencijalni budući korisnik NEX6.To u mom slučaju nema veze sa senzorom (argon  :P ) nego sa nošenjem aparata u džepu od vijetnamke.Taj aparat može polovan da se pazari za razuman novac,a zadovoljava i uslov da ima tražilo :) To se upari sa onom sigmom 30mm i eto uber šetačke kombinacije.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #84 poslato: Januar 06, 2015, 12:42:46 posle podne »
@Alexlex
Imaš li ove faktografske ilustracije sa ekvivalentnim objektivima ili si "slučajno" okačio primerke koji kaskaju za po jednu blendu iza Canon primeraka? :)
Lukavo, dabome. Ali ipak fail. Čak i ako zanemarimo da je Canon sa 50-icom 1.2L jednake dužine kao i Sony iznad sa neidentifikovanim 55mm objektivom.
Pozdrav
Okacio sam ono sto Sony ima u ovom trenutku, FE 35 2.8 i Zeiss FE 55 1.8 (mislio sam da kao admin ovog foruma poznajes nesto cemu sa toliko emocija pricas), pa komparacija sa onim sto je po kvalitetu priblizno kod Canona. U cemu je tu problem? Nikakva zavera, lukavstvo ili slicne paranoje.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #85 poslato: Januar 06, 2015, 01:19:59 posle podne »
Hm...
U kontestu opisa ovih Vijetnamaca, Singapurtjana, dizaca tegova sa ovolicnim rukicama i ko zna kolikoj onoj stvari, i ja sam evo malo posmatrao okolo pa bih 'teo da, ako dozvolite, iznesem neke svoje zakljucke, jeli...khm.

Zapazanja se ticu gabarita i opisa prosecnog kukacha na tezinu dslr-a u Srbiji a i sire...

Prosecan kukach starosne je dobi izmedju 30 i 50 god, visok od 180-200cm a tezak bezmalo upola od toga, i uopste po svim vojnickim kriterijumima je kadar "volu rep da iscupa"...
Zivi obicno u velikom gradu, na visljem spratu i za fizicki posao se ne vata skoro pa nikad...
Usprkos tome on ima (ili se bar zali) na vise degenerativnih oboljenja od kojih najvise prednjaci...diskushernija.

Daljom opservacijom a zainteresovan uocenom problematikom, uocen je pretezan razlog diskushernije (barem kod Beogradjana), a on je dosao uglavnom sa banalnim razlozima kao sto je pojava modernih i pljosnatih LCD televizora, npr...
Nevolja se sastojala u tome sto je novi, ponosni vlasnik istog, onako sretan i razdragan morao izbaciti teski, stari EI Nis Tv, zaboravljajuci da ga je on tu nije ni stavio nego njegov cale, a koji je bio potpuno drugacijeg konstitucijskog i mentalnog sklopa...
Krrrccc !!!   :)
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 01:45:30 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #86 poslato: Januar 06, 2015, 02:00:29 posle podne »
Prosecan kukach starosne je dobi izmedju 30 i 50 god, visok od 180-200cm a tezak bezmalo upola od toga, i uopste po svim vojnickim kriterijumima je kadar "volu rep da iscupa"...
Zivi obicno u velikom gradu, na visljem spratu i za fizicki posao se ne vata skoro pa nikad...
Usprkos tome on ima (ili se bar zali) na vise degenerativnih oboljenja od kojih najvise prednjaci...diskushernija.
Svi se okomili na Rodica. Sta vam je covek zgresio? :D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #87 poslato: Januar 06, 2015, 02:25:45 posle podne »
Pa ne, stvarno ... nije u redu :) :)

Ja ipak mislim da se do izbacivanja ogledala doslo tako sto je neko provalio da nema mesta za njega na trzistu aparata sa ogledalom, pa je resio da napravi pricu na polju gde nema konkurencije. A ne zato sto je neko tumacio neka istrazivanja.

Daj im FF od kilo za 500 dolara, pa ces da vidis kako su svima svi prsljenovi na mestu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #88 poslato: Januar 06, 2015, 02:46:36 posle podne »
Okacio sam ono sto Sony ima u ovom trenutku, FE 35 2.8 i Zeiss FE 55 1.8 (mislio sam da kao admin ovog foruma poznajes nesto cemu sa toliko emocija pricas), pa komparacija sa onim sto je po kvalitetu priblizno kod Canona. U cemu je tu problem? Nikakva zavera, lukavstvo ili slicne paranoje.
Oh, well... znači "slično po kvalitetu", jer im je žiža ista? A pa dobro, nisam znao da se to tako radi. :)
Mogao si onda umesto 50 1.2L da okačiš 40mm stm... da vi'š onda kako se fakti izobličuju kao plastelin u vatri.

Ja kontam da bi ti najviše voleo da ja pišem kao robot. Strogo objektivno, kao i u testovima. E pa vidiš, kad nastupam ovde, ja nastupam kao čovek, a ne kao robot. I s toga imam pravo da subjektivno zapljunem sve što mi se ne sviđa. Isto to radim i sa Canonom, ali to malo ko primećuje. Uvek više privlačim pažnju kad pljucnem po drugima. BTW, ne kapiram što mi stalno podvlačiš to da sam admin?

Hoćeš ti da budeš admin, pa da sebe izostaviš iz svake subjektivne diskusije? Gde si ti pročitao da je posao admina da nastupa s visine i ne dozvoli da nekad protumači ponuđeno, onako kako prosečan kupac čini?

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 02:48:51 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #89 poslato: Januar 06, 2015, 04:28:34 posle podne »
Kakve koristi imam ja od Sony A7 u Srbiji? Od stakala imam izbor od 3 (tri) komada: 28-70, 35, 55. Prateća oprema,  nula.  Servis nula.  Ako izbace model sa 11-axis stabilizacijom pa oduševljen tehnološkim napretkom odlučim da ga kupim,  koji je resell value starog modela?  Nula. I zašto bih kupovao tako nešto?
Nex,  A77/II, A5100/6000 su nešto drugo,  ali A7...možda za godinu,  dve,  ako sistem bude postojao.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 04:31:01 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #90 poslato: Januar 06, 2015, 04:31:22 posle podne »
Tako je Stalker!...to je isto kao i voziti onog elektricnog Toyotu Priusa u Srbiji...nemas ga gde natankirati...heheh
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 04:34:03 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #91 poslato: Januar 06, 2015, 04:34:59 posle podne »
Možeš da ga "natankiraš"  ukuću,  ali ako ti stane između Lebana i Vučja...
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #92 poslato: Januar 06, 2015, 04:36:23 posle podne »
Hahah
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #93 poslato: Januar 07, 2015, 02:25:53 pre podne »
Волим шале на рачун својих коментара али надменост је лоша особина и чини човека неквалитенијим од онога какав би могао бити. Између шале и надмености је огромна разлика.
Ја сам пошао од претпоставке да неко мора да купује и објективе. Мада, има неких коментара да ни употреба канон објектива са овим телом није баш увек тако идеална. Али добро. Кажете да је све идеално и нека буде тако. Нисам уопште узимао у обзир људе који сваке године купују тела и објективе. Њима је све дозвољено.
Нешто у вези тежине. Када треба да померим неку стену радије бих то урадио полугицом од пола килограма, али еби га, мора се узети нека дугачка полуга од десетине килограма. Физика је физика. Није фазон да је тело теже, али јесте да постоји нека пропорција тела са објективом. Пошто сте ме уверили да је пропорција заступљена, мењам мишљење, и прихватам шалу.
И најискреније, човек добије инспирацију да напише још ''стручнији'' коментар али не може се због Болета. И трећи пут ће да сипа млеко у кафу. Мада је прошао пост.
Поздрав са: Христос се роди. Свима Вама желим нова тела, објективе , системе и квалитетне фотографије, али пре тога здравље и весеље у Вашим ужим и ширим породицама.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #94 poslato: Januar 07, 2015, 08:07:52 pre podne »
Suština ove teme je "mož da bidne, al ne mora da znači"   :)
 Kao što je najbolji auto momački,tako je najbolji aparat koji se koristi.Ko šta i koliko može da ponese,za šta ima para,ko koji brend voli...stvar je ličnog izbora.Malo je bez veze emotivno i lično pristupati ovoj tematici.
Bavljenje ovim predivnim hobijem omgućava nam da uživamo u svetlopisu i posmatramo stvari iz nekog drugog ugla.Nama velikim dečacima ,takođe, zadovoljava potrebu da kupujemo  razne skupocene igračke ;)
Nego,imamo mi i nekoliko aktivnih članica foruma i nisam primetio da one bilo kada učestvuju u prepucavanjima o tehnikalijama.Žene fotografiši i uživaju u tome.
Srećan Božić svim članovima foruma  :)
« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 11:10:34 pre podne od strane neonka »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #95 poslato: Januar 08, 2015, 02:34:45 posle podne »

Svi se okomili na Rodica. Sta vam je covek zgresio? :D

  ;D  ma ljudi otkud... stvarno nisam nikada video čoveka  ;D
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #96 poslato: Januar 08, 2015, 04:20:43 posle podne »
Ja ti ne verujem  :) Tačno si ga opisao!Evo ovde smo on i ja.Ja sam po onim dimenzijama nadprosečan Japanac i bez problema nosim pun ranac(u pozadini)  :laugh:

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #97 poslato: Januar 08, 2015, 04:41:24 posle podne »
! auh, muku ti...
pa ja zapravo omaših po visini odokativno bar za 'edno 10-15cm...
Vidi, to se do sada nije dešavalo. :icon_scratch:

Uzgred da ovi balvani nisu bili tu gde jesu, trebalo ih je izmisliti... ;) ;D
« Poslednja izmena: Januar 08, 2015, 04:59:16 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #98 poslato: Januar 08, 2015, 04:58:12 posle podne »
Jos da kazem da su se pojavili bas i simptomi bola u ledjima koje si opisao :D

Cudno ili ne, nije ih bilo dok nije poceo NEX-om da skljoca :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #99 poslato: Januar 08, 2015, 05:11:44 posle podne »
Jao... kakva fotka :) Braca Bajic.. original (ovaj 10-22 ima neke bacvaste distorzije u predelu mog pupka)

Pa evo, neka Neo posvedoci. Popeli se na neku chuku gde signal operatora neke druge zemlje. :)  On je nosio i decu u naramku + ranac, a ja dusu ispustio sa onim detaljom od aparata :) Njemu kicma na mestu, a ja jutros dobio CD sa dijagnozom: ''To je sasvim u redu za vase godine, visinu, tezinu ...'' :)

I ko ce sad pre da merka FF dslr ili milc ff ? Ja ili on?
''Ne moze da svane pre zore''