Autor Tema: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS  (Pročitano 39827 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 10:58:15 pre podne od strane Zoran Rodic »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7
« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2014, 09:08:41 pre podne »
Ja mislim da to zasluzuje novu temu. :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2014, 11:36:58 pre podne »
Hahahaha, moram samo da dobacim... koliko me svi nerviraju sa ovim marketinškim glupostima - "5 axis IS"??? Deluje na sve tri ose, vreme i...? Četvrta dimenzija je vreme, nego mi ta peta nešto? ;D

Odoh da vidim kak'i je aparat. A di ga je A7R II? :(

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2014, 12:20:53 posle podne »
Na stranu sto gajim ogromne simpatije naspram ovog sony FF trenda i A7 serije uopste, bicu sasvim realan i vrlo jasno ponoviti da je ovo i dalje, na zalost polufabrikat.
NAravno, od sveg srca zelim da ovo postane dobar finalni proizvod.

Da li bih ovo rado posedovao? DA, i arcio bih ovaj aparat slatko.
Da li i dalje mislim da je polufabrikat? DA!!!
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2014, 12:22:00 posle podne »
Storme, to je ustvari tilt shift stabilizacija :)
Obzirom da cela A7 serija pravi sjajne fotke, ja ne vidim sta je tu pola!?
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 12:26:21 posle podne od strane alexlex »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2014, 12:23:12 posle podne »
Nešto baš i ne puca od poboljšanja u odnosu na prethodnu verziju. Ok, super-hardcore stabilizacija ali nekako sam očekivao više. Čekam da vidim kvalitet fotografije.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2014, 12:27:03 posle podne »
@alexlex
Vidim. Samo se to ne zove 5-axis, jer u fizici ne postoji 5 osa. 3 Ose definišu prostor. Sve ostalo je marketing.

@Duxx
Možda se odgovor krije u linku koji sam ostavio OVDE.

Možda je ovo samo elegantan fazon da se problem reši po ugledu na D610 - "Izbacimo novi FW, dodamo neku džidžu i to je to."?

Pozdrav

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2014, 12:28:39 posle podne »
Cek, dobijes novi AF sistem, layout, in body stabilizaciju, bolji grip, novi codec, i to je malo Duxe!?

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2014, 12:34:21 posle podne »
:D Ja sam odustao od te Sony A7 groznice cim sam stavio telo u ruke. Moram da priznam da je odlican kvalitet slika koji daje...ali generalno komande i ergonomija..mi ne pasu...a i tu je konstatno neki utisak kao da drzim izgracku u ruci umesto profesionalni alat. 
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2014, 12:42:36 posle podne »
Pa Dalibore, nije A7 reporterska masina, medjutim vidim po netu, pro landscape fotografi to nose na -50c i sve to lepo radi.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2014, 12:50:04 posle podne »
Kapiram sve to...i ja sam bio zagrejan. Recimo moj prijatelj je prodao 6D i kupio A7 i preko adaptera koristi sigmu 35A... medjutim ja kad sam ga probao..jednostanvno mnogo malo telo..tanko, nikako mi ne lezi.. i vise volim opticko trazilo.  A vidim da i priajtelj posle mesec dana koriscenja A7 nema vise taj entuzijazam kao kad je kupio 6D :)
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 12:54:26 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2014, 02:19:03 posle podne »
Onu 125mm minobacachku minu staviti na onolicno telo preko adaptera i ocekivati sta!? Ergonomiju, balans!?? Rekao bih da je to pre neznanje, da su to nerealna ocekivanja. Ako je vec hteo ubitachnu street kombinaciju, onda lepo Voigtlander 35/40mm 1.4 Nokton i pesma...
Posle 5 meseci koriscenja EVF na A6K mozu samo da kazem da zivim za dan kada se svi imati EVF, toliko!

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2014, 03:10:02 posle podne »
Što se tiče A7II...za moje potrebe...polufabrikat ili ne  ;) Ali ja nisam profesionalac.

EVF na Sony A77 upotrebljavam več više od dve godine i mogu reči, da mi kod mog načina fotografisanja (pejzaži) stvarno olakšava posao. Od početka sam ga upotrebljavao bez predrasuda i tražio njegove pluseve a ne minuse. Za neke vrste fotografisanja verovatno i nije najbolje rešenje (barem ne za sada).
Ako ne drugo, mogu posmatrati izlazak sunca direktno kroz tražilo bez, da posle toga pola sata ne vidim ništa  >:D
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2014, 03:37:33 posle podne »
Ma naravno da je upotrebljivo, i razumem ja tebe nacisto. Stavise, rekoh da bih ja to drao samo tako :)

Nego, trudim se da  posmatram malo siru sliku... a ne samo iz svog ugla. Tu ukljucujem nestabilnost po pitanju standarda, podrske, objektiva...i sveukupnu politiku firme, i pravac kojim idu. To mu dodje kao kompletna analiza lika i dela. Neminovno je da se povuce paralela sa CaNikon dvojcem.

A sto se mene tice, ja bih na ovo zabo Summitar 50mm f2.0 i Zeiss 80mm f/1.8 i boleo bi me paja za sve komentare sveta. Za sada, mlatim to na nex-u... (mada, i sad me bas nesto boli :) ) ... i ne fali mi nista. Bar ja tako mislim.... :D

Edit: typo
 
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 04:24:47 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #14 poslato: Novembar 20, 2014, 04:18:18 posle podne »
Posmatrano u širem kontekstu sasvim si u pravu Zorane. Za sada samo pratim u kom pravcu ide Sony i čekam dalnji razvoj. Kako sada stvari stoje i kakvom brzinom se kreču, za dve godine ( A7IV ili A7V  ;) ) biće možda sve jasnije. ; :)
Do tada...pa biće dobar i A77 pa i EOS M (za ono što mi treba). Može i bilo koji Nikon ili Canon ako mi ga neko pozajmi  :D
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #15 poslato: Novembar 20, 2014, 04:50:12 posle podne »
Citat
Cek, dobijes novi AF sistem, layout, in body stabilizaciju, bolji grip, novi codec, i to je malo Duxe!?
Vidi, ja to kažem isključivo iz moje perspektive.
Novi codec... video me ne zanima.
Bolji grip... misliš veći grip tj. misliš komforniji? :) Da ne počnemo sad polako da se približavamo DSLR gabaritima zbog komfora? :) Uz to da napomenemo da je i 150gr teži. Nek još jednom naprave takav "upgrade" i ode mas' u propas'.
AF sistem... u smislu napretka u odnosu na a7 svakako da ali ja nisam korisnik a7-ice. Znači ja gledam šta bih dobio i izgubio u prelasku sa mog sistema.
Layout... ne znam šta si pod tim konkretno mislio

... i na kraju ostane ono što sam i pomenuo - dobra stabilizacija što je svakako veliki + ali ništa specijalno bitno.

Kad smo kod stabilizacije, nisam siguran ali bih rekao da je reč o istom ili sličnom sistemu kao kod E-M1 a to sam probao i to funkcioniše zaista sjajno. Tu nema nikakve dileme.

Pazi sistem kao sistem jeste inovativan i na papiru jaaaaako privlačan ali će po mom mišljenju morati da unapređuju postojeće stvari malo krupnijim koracima jer ima tu posla dosta. Recimo očekivao sam neko konkretno poboljšanje EVF-a, a o tome nema ni reči. EVF je problem. Za neko manje intenzivno fotkanje svakako nije ali za ozbiljniji rad u studiju ili još gore na nekoj lokaciji sa manje svetla gde bi mi dva sata trčali pixeli pred očima... na kraju samo da se dobije epileptički napad. To jednostavno nije to. A kadriranje preko LV-a to može da prođe za prirodu i recimo nekakve studijske postavke. Za zahtevnije fotkanje ljudi - čista impotencija.

Neko moje mišljenje naravno... koje uopšte ne mora da se poklopi sa bilo čijim drugim.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #16 poslato: Novembar 20, 2014, 07:16:54 posle podne »
ovde je koliko ja vidim akcenat samo na odličnom IQ i na manjim gabaritima. A to je učinjeno na račun svakog komfora.

dakle IQ i gabariti... nema onda kukanja na grip,blic, dugmiće i ostale drangulije.

Najveći problem ovog A7 je po meni što nema nižu cenu. A onda bi mu se što-šta moglo oprostiti...a ovako jbg.
Što reče neko da se za  800-900.-€ može doći do FF pa taman bio i bez ogledala, ko bi se mislio uopšte.

A inače , zar su d750, d610, ili 6D gabaritno veliki fotoaparati...Mislim da nisu.
Po meni samo neko željan avanture može zbog 250gr uzeti ovaj aparat a izgubiti prednosti koje nude Canikoni.

Najveći problem svake alternative je što ne ume da postane standard...a ne da glumi alternativu čitavog života.
Isti taj problem imaju i Soni i Pentax i Oly...bolji Oly košta kao FF jbte...Pa ja ga stvarno ne bi uzeo taman živeo u RUMUNiji,  ;)...eto.

Najvažnije je smisliti kako nečim privući široke narodne mase, a ne samo avanturiste.
Sa masovnosću onda dolaze servisi,blicevi, optika....300 ostalih čuda...

Nema ovo nažalost puno šanse narode, ne zbog tehničke strane nego zbog ekonomske.
Očigledno je lakše napraviti dobar proizvod nego postići njegovu masovnost.

A kako se do toga dolazi za neke će to nažalost zauvek ostati, večita taajna...
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 07:35:44 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #17 poslato: Novembar 21, 2014, 10:42:03 pre podne »
Pazi sistem kao sistem jeste inovativan i na papiru jaaaaako privlačan ali će po mom mišljenju morati da unapređuju postojeće stvari malo krupnijim koracima jer ima tu posla dosta. Recimo ....

Sto nas fakat, neminovno vodi ka zakljucku da je rec o polufabrikatu. :)

Pritom, ne mislim ama bas nista lose o ovom aparatu... sto sam vec rekao, jelte. Ponavljam se?

Očigledno je lakše napraviti dobar proizvod nego postići njegovu masovnost.

A kako se do toga dolazi za neke će to nažalost zauvek ostati, večita taajna...

Pa ni to nije tajna... jednostavno je. Pitao Amerikanac Engleza... kako je to njegova trava ispred Jorksirske kuce lepsa od njegove u Americi. Covek zbunjen, nabraja... isto je seme, doneo istu zemlju... zalivamo, kosimo...
Englez kaze: Jeste... ali mi ovako 300 godina!!
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2014, 10:49:21 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #18 poslato: Novembar 22, 2014, 05:02:26 posle podne »
Evo, nas drug Juza se vratio sa Islanda i slikao sa A7s ... ali, obratite paznju na izbor stakala.

http://www.juzaphoto.com/me.php?l=en&pg=100053

Sony A7s, Canon EF 8-15mm f/4 L USM Fisheye
Sony A7s, Canon EF 16-35mm f/2.8 L USM II

Sony A7s, Sony FE 24-70mm f/4 ZA OSS Vario Tessar T*,

Nista lose, dok se ima... moze se, i to je legitimno... a kako vidimo i sasvim OK. Ali, to nam ipak jos nesto govori... zar ne?

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #19 poslato: Novembar 22, 2014, 08:46:29 posle podne »
Ček jel pomenuti gospodin bivši canon korisnik ili ... ? :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #20 poslato: Novembar 22, 2014, 10:18:44 posle podne »
Da li je bivsi ... ne znam. S obzirom da jos uvek ima L stakla... mislim da je i sadasnji.
Naravno, uvek mozes pogledati sta je covek radio sa canonom svih ovih godina. http://www.juzaphoto.com/me.php?l=en&p=1&pg=galleries

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #21 poslato: Novembar 22, 2014, 10:35:58 posle podne »
Pa recimo da trenutno komplementarno koristi Canon/Sony.
Izbor staklica je sasvim ok, razumem zasto je koristio EF 16-35, naprosto jer 16-35 u E aromi jos nije dostupan tako lako, predstavljen je pre mesec dana, ali poznavajuci rad pomenutog gospodina i to ce se brzo promeniti. Uglavnom, nisu lose fotke za "poluproizvod" ;)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #22 poslato: Novembar 22, 2014, 11:04:41 posle podne »
Citat
Da li je bivsi ... ne znam. S obzirom da jos uvek ima L stakla... mislim da je i sadasnji.
Pa ne znam... pitam. Mislim danas nije nikakvo čudo da neki sadašnji vlasnik Canona želi da pređe na Sony. Čudno bi bilo da je obrnuto  ;D



Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #23 poslato: Novembar 22, 2014, 11:52:39 posle podne »
Nisu ti korisnici sonija u vinklu... ja da ti kazem. ;)

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #24 poslato: Novembar 23, 2014, 12:21:40 pre podne »
ako je samo reč o IQ onda ne greše, evo sad bas nešto gledam semplove i poredjenja...
Bolje je, nema govora....

Za sve ostalo , uključujući i objective ...potražiti kod Canona
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #25 poslato: Novembar 24, 2014, 10:35:18 posle podne »
mašala..ovde se nije štedelo...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #26 poslato: Novembar 24, 2014, 11:36:45 posle podne »
Pa ne znam... pitam. Mislim danas nije nikakvo čudo da neki sadašnji vlasnik Canona želi da pređe na Sony. Čudno bi bilo da je obrnuto  ;D
Šta znam... od svih ljudi koje znam, jedino JA bih prešao na nešto drugo, kada bi mi se dalo. Ali ne da mi se, zbog svih razloga koje sam u raznim temama pominjao. Sony je tu doduše u boljoj poziciji. Pošto su mu objektivi redom krševi, barem uz adapter mogu da se ne stresiram sa poluproizvodima. Nikon već teže ide (u mom slučaju), opet iz razloga koje sam pominjao u nekoj trećoj temi.


Kako god, dok se perspektiva brand-switch likova ogleda u meni i meni sličnima, teško će se N/S najesti leba od Canon korisnika. Ako vam moja "insinuacija" nije bliska, konsultujte market-share. Od sveg lupanja u gongove, Canon ostade na istom mestu, a ostali procenjuju gubitke iz godine u godinu i uglavnom su srećni kad su na nuli.

Koliko to nije dobar razvoj događaja, znamo svi, ali bojim se da nisu samo korisnici krivi za to, nego i nesposobni menadžment pretendenata na poziciju №1. Nikon koji s vremena na vreme funkcioniše kao udruženje narkomana i Sony koji je prototip izdržavane grupe talentovanih, ali maksimalno sputanih stručnjaka.

Iz svega rečeno sledi da Ti je upadica pusta želja sa tek sporadičnim izuzetkom.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2014, 11:39:07 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #27 poslato: Novembar 24, 2014, 11:41:18 posle podne »
 :laugh: ^Guru, ti li si!?? :D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #28 poslato: Novembar 25, 2014, 12:20:03 pre podne »
Ja sam druže RUMUN, nisam te prepoznao!  >:D


Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #29 poslato: Novembar 25, 2014, 01:13:14 posle podne »
Citat
Od sveg lupanja u gongove, Canon ostade na istom mestu, a ostali procenjuju gubitke iz godine u godinu i uglavnom su srećni kad su na nuli.


Drug mi ovde pričamo o trenutnim trendovima, a ne o epidemiji :)

Canon je veliki igrač koji ima veliku grupu korisnika i da bi se desila propas' potrebno je da godinama radi ovako kao što radi sada, a to se verovatno neće desiti. Ranije ili kasnije uspeće da naprave nešto dobro i opet krenuti dalje. Svojevremeno Nikon nije ni imao FF senzor pa su trabunjali da to u principu nije ni potrebno isto kao što sada C trabunja kako je 21mpix "dovoljno u principu za sve" i kako im je IQ rame uz rame sa ostalima. Kad Nikon nije propao onda, zašto bi Canon propao sad??

Mi pričamo o trendovima, a trendovi su takvi da ti kada odeš u C forum vidiš da jako puno ljudi već koristi Sony, a da se dosta njih raspituje oko prelaska, optike, adaptera i slično. Ako odeš u Sony forum, vidiš da je tu u principu najviše bivših C korisnika... i ljudi su u principu zadovoljni. Dakle daleko od toga da će postojanje C firme biti poljuljano odlaskom tog nekog dela svoje populacije ali daleko od toga da je baš sve to krš i da je polufabrikat i da je bezveze. I zašto baš Sony? Pa zato jer sa adapterom mogu da odu na kršteni senzor, a da ne izgube brdo novca prodajući sva stakla koja imaju - što je po njih super. Zašto da ne?

Sa treće strane, za razliku od prethodne dve kompanije Nikon čvrsto stoji na nogama sa dobro osmišljenom startegijom, sa trenutno daleko najjačom ponudom i izborom tela i senzora, sa izuzetno jakom optičkom podlogom i sa takođe poput Canona - ogromnom grupom korisnika. I sve bi to izgledalo još mnogo bolje da nisu napravili onu glupos' sa prljanjem senzora na D600 ali su tu i naučili nešto, valjda. Tako da kad manemo sve te analitike, palamude i marketshare-ove, sagledavajući reakcije korisničkih grupa... upravo je C onaj čiji su korisnici najmanje zadovoljni trenutno, a većina njih je tu gde je jer je vezana optikom i investicijom. Samo to neće trajati u nedogled, sve ima svoje granice pa i strpljenje ;)

Pozdrav


P.S. I da. Nemam ja nikakve želje vezane za C jer C odavno nije na listi mojih želja. Samo diskutujem najviše na temu (ne)osnovanosti Sony sistema i njegove trenutne i buduće pozicije na tržištu - iz mog ugla ;)
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 01:18:14 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #30 poslato: Novembar 25, 2014, 02:27:22 posle podne »
 Zaboravljate jednu malu cinjenicu. Sony sa a6000 i a7 modelima levitira prostorom u kojem nema Canona i Nikona. I to je formula trenutnog uspeha.

Sony ostvaruje impresivne prodajne rezultate na milc trzistu, jer ima APS-C i FF senzor... za razliku od Oly/Pana konkurencije koji tumaraju senzorom za kompakte.   I to je drugi fakat.
Statistika prodaje je neumitan podatak. Drugo, znate iz skole valjda… Vukovu diplomu dobijaju odlikasi od prvog do osmog… a ne samo oni koji zagrejali stolicu u osmom.

Onog momenta, kada Canon ozbiljno uleti u ovu pricu… onda cete shvatiti zasto A7 nazivam polufabrikatom. Dovoljno je da se napravi malo telo sa EF mountom, pa cemo onda poceti da poredimo sta to konkurencija nudi u Macro aromi oko 60mm, 100mm … 35mm, 40mm,  50mm, i za koje pare.

Mislim, da li vi uopste pojmite sta je MILC sa senzorom iz MK3 ili 7d mk2, u telu na cijem celu pise Canon… i koji iza sebe ima onakvu ergelu objektiva, hot shoe po standardu, servisne podrske,  prodajne mreze i uopste, inercije kupaca?

Takvo telo da postoji, A7 niko pogledao ne bi. U najmanju ruku, prosao bi zapazan taman koliko i Sony FF dSLR aparati.
 
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 02:30:26 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #31 poslato: Novembar 25, 2014, 02:39:49 posle podne »
Pazi, ima istine tu nije da nema. Međutim, Canon pre svega treba da napravi normalan senzor pa tek onda da ga smesti u neko MILC telo pa da vidimo šta će reći tržište, a sigurno bi bio dobar odziv. Ono što je meni najveći znak pitanja je zašto to trenutno ne uradi Nikon jer već poseduje vrhunski senzor? Odgovor verovatno leži u dogovoru sa Sony-jem da ne ulaze jedan drugom na teritoriju. Nagađam naravno.


Pazi Zorane i ta priča sa nemanjem izbora optike je relativno kratkog daha. Kuburiće Sony s tim još neko vreme ali ako budu ozbiljni i dosledni vrlo brzo će doći na nivo da i profesionalni korisnici budu odlično pokriveni. Nisu tu potrebne na stotine kojekakvih stakala, treba jedno 20ak dobrih objektiva u to je u principu sve. Evo ga Fuji, oni su relativno brzo napravili jednu priličnu ozbiljnu bazu stakala.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #32 poslato: Novembar 25, 2014, 03:22:11 posle podne »
Canon nikada nece napraviti EF bezogledalni bajonet, vec samo adaptere za kacenje EF staklica na buduci bajonet sa kratkom registracionom distancom. Onda ce predstaviti novu EFM liniju objektiva i EF bratstvo moze da se hebe zauvek. Canon je nekada davno tako slatko odyebao FD korisnike, da ne vidim zasto to sad ne bi uradio, pogotovo ako se uzme u obzir da im se to sada itekako moze! Vise nego ikada! Moralno, ne. Money wise, da.

Canon tek treba da napravi neki sasvim novi senzor, pa da to trzisno testira (a ne da testira trzisne kampanje jbt), pa da vidimo sta i kako ce. U svetu tehnologije stvari se menjaju preko noci. Nokia je imala 44% svetskog trzista u najboljima danima, do pre samo nekoliko godina. Onda je nesto cekala, clanovi upravnog odbora su mudomrsili i plivali u septickoj jami svojih debilnih izjava o buducnosti, sve dok ih ta buducnosti nije oterala na deponiju. Kome to jos moze da se desi!? Pa svakome prijatelji moji, ali bas svakome. Canonu, Nikonu, Jabuci, Sonyju, Samsungu, Proketr i Gemblu, Nestleu. Ko misli drugacije, izvinjavam se na iskrenosti, ali niti dovoljno znanja niti dovoljno zivotnog iskustva... ili to mu nekako dodje isto, zar ne.

Canon/Nikon su trzisni monstrumi, tromi, inertni, sa tendencijom, tako dobro poznatom u korporativnom kapitalizmu da uz minimum ulaganja zadrze svoje trzisne pozicije. Nikakav faking rokit sajens, ali isto tako nikakav faking rokit sajens iz nedavne istorije korporativnog kapitalizma nam govori da se sve to moze promeniti u samo par godina. Ja ne znam da li ce to biti Sony ili Samsung ili faking Epl ili neko danas nama sasvim nepoznat. Ono sto znam i vidim je da NeCanikon kompanije daleko vise ulazu u nove tehnologije, da su hrabrije od onih dinosaurusa i to mi se svidja. Sa pozicije korisnika a ne fanboja, koristim ono sto mi za moje pare najvise odgovara u ovom trenutku, jer zivot je sada, danas a u nekoj fiktivnoj buducnosti! Toliko sam sistema do sada promenio i staklica proturio kroz ruke da mi je svejedno. Jedino sto me interesuje je Best IQbang for buck! A to u ovom trenutku nije Canon, jbg, priznajem. Canon jeste dovoljno dobar ali ne i najbolji.

Sony ce u FF E aromi do polovine sledece godine imati preko 20 i vise nego odlicnih staklica, imace po najavama jedno Pro telo, imace Pro podrsku na glavnim svetskim trzistima, i osigurace sveje trece mesto. Ja se tome radujem jer ce to biti dodatni pritisak na ove dinosauruse da se konacno pomere sa mesta i malo smanje odvratno visoke cene. To bi trebalo valjda sve da raduje.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #33 poslato: Novembar 25, 2014, 03:52:51 posle podne »
Da....sve se vrti izgleda oko tog sjajnog Sony-jevog senzora kojim on usput snadbeva i Nikon...
Canonci za to vreme kao da nisu sa ove planete.
Da ta situacija ne traje toliko dugo , drugi ne bi ni osetili svoju šansu. Ovako, kad mačaka nema miševi kolo vode.

Što reče Duxx verovatno će se oni u nekom momentu trgnuti i uraditi nešto, ali lenji i uljuljkani Canonci trebaju naviti sat rano, zasukati rukave pa dan provesti radeći nešto pametno.
U medjuvremenu, moje poštovanje prema onima koji već tako rade....makar to i bilo relativno " od skora".

Polako, polako...
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 03:56:03 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #34 poslato: Novembar 25, 2014, 05:19:58 posle podne »
Čitajući Vaše opaske shvatio sam OSNOVNI princip japanske privrede, koji potom uvodi korejska a od onomad i kineska. Japanci se odavno dosetili. Sto malih fabričica i pogončića će se tržištu predstaviti jednim ''velikim'' brendom. Pa su tako nastali ti '' veliki brendovi'' koji ustvari samo objedinjavaju polufabrukate desetine hiljada ''malih'' firmi'' i predstavljaju krajnji proizvod kao svoj brend. Ljudi, procesore za sve japanske uređaje svih velikih brendova prave iste ''male'' firme. I zato što mu daju drugo ime, razlikuje se procesor canona od nikona ili nikona od canona. Pre bi bilo da se malo razlikuje neki algoritam, ili druga sitnica (naprimer spoljna slika koju možemo videti kada otvorimo telo). To je priča i sa senzorom, i sa sistemima za fokusiranje, stabilizaciju itd. itd. Znaći ogromna, fenomenalno osmišljena priča sa suprostavljenim velikim brendovima koji su samo prema svetskom tržištu prezenteri stotine hiljada ''malih'' firmi po Japanu ili susednim zemljama gde je cena radne snage niža. Potpuno isti model važi za automobilske brendove, ili bilo koju drugu oblast. Japan nema naftu, gas, nema energiju za izvoz, ali ima ovaj sistem. I to je to.
Nikada nisam razumeo potrebu čoveka da uporno brani brend čiji proizvod trenutno koristi i da dokazuje nešto što je nedokazivo. Ko ume, pravi fotografije istog kvaliteta kamerama bilo kog japanskog brenda. Razliku pravi umešnost korišćenja kamere, umetničkog komponovanja, OBRADE što sve više dolazi do izražaja.
A to, šta će da pravi Nikon, Canon ili Sony odlučuje dirogovana privrerda tkz liberalne kapitalističke japanske privrede. Jer se radi o opstanku nacionalne privrede. Sve je ovo opis i korejske i kineske privrede, sa nekim izuzecima. Kina sadrži mnoštvo fabrika evropskih brendova koji tamo rade zbog cene radne snage. Ali taj vazduh će koristiti još par godina i kraj. Kineski radnik će biti skup kao i japanski. Zato će jeftin biti srpski, bugarski, rumunski, grčki i slični. Očekujmo da polako dolaze kod nas. Jer evo da mi iskoristimo trenutak i napravimo brend ''poljoproizvod'' koji će imati staklenu zgradurinu u sred Moskve, u kojoj će raditi hiljadu stručnjaka, a koji će proizvoditi hranu pod jednim imenom ''Poljoproizvod'', a hrana se ustvari proizvodi u dest hiljada malih pogona po srezovima seljačkim srpskim!
Ali to ne može. Može samo Nemac da dođe, uzme sve klanice i okupi seljačke farmice, objedini i prodaje. Tako ili nikako. Izvinite zbog spama, ali morao sam da bi razjasnio svoje raznišljanje koje ne mora biti tačno.
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 05:28:17 posle podne od strane Petko30 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #35 poslato: Novembar 25, 2014, 07:23:00 posle podne »
U pravu si u potpunosti. Kompletna japanska industrija podredjena je jednom cilju, a taj cilj se zove Japan. Ako se proceni da je za Japan bolje da se neka kompanija pusti niz vodu, a podrzi druga, tako ce I biti. Nema tu mesta emocijama.

Sto se tice Sony "polufabrikata", nije mi jasno, a mozda neko moze da mi objasni, zasto se polufabrikatima ne naziva npr D600 sa svojim curenjem ulja ili svaki Canonov "novi" aparat koji u sebi nosi jedan te isti senzor vec x godina? Mozda zato sto imaju gomilu skupih stakala na raspolaganju, koja koriste uglavnom oni koji od fotografije zive, dakle ne fotografi I/ili umetnici nego zanatlije?

Ne znam stvarno kom novom Bressonu ili Adamsu ovo ne bi bilo dovoljno :

http://www.ephotozine.com/article/sony-lens-roadmap-2015-plus-new-fe-full-frame-lenses-26187
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #36 poslato: Novembar 25, 2014, 07:43:13 posle podne »
Sve i da Canon napravi novi mount, zar sumnjate da nema toliko jaku masineriju i podrsku da u roku od 2 godine, zaokruzi jedan sistem koji ce opet dominirati, kao sto sada dominira u dSLR segmentu?

Mislim, kao da pricamo o ne znam cemu... a ne o trzistu koje je ovakvo kakvo jeste vec decenijama unazad.

Nikada nisam razumeo potrebu čoveka da uporno brani brend čiji proizvod trenutno koristi i da dokazuje nešto što je nedokazivo. Ko ume, pravi fotografije istog kvaliteta kamerama bilo kog japanskog brenda.

Slazem se apsolutno. Stavise, eto vidis... ja trosm Sony Milc, i realno prenosim svoja zapazanja iz sveta fototehnike. :)
Ali ko sto rece NJS pre neki dan, ko ne ume da napravi fotku sa ''zastarelim'' Canon senzorom, nece umeti ni sa novim sonijevim.

PS
Da ne bude samo da se jedino Guru pominje sa DZ. :)

EDIT
Sad videh stalkerovo pitanje.

Za Nikona sam prvog dana napisao da je u pitanju polufabrikat, ima zapisano. :)
Za Canona i senzor... se to ne moze reci, jer u pitanju proizvod koji je zaokruzen i radi bez greske vec koliko godina... zar ne?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #37 poslato: Novembar 25, 2014, 08:15:05 posle podne »
Citat
Ali ko sto rece NJS pre neki dan, ko ne ume da napravi fotku sa ''zastarelim'' Canon senzorom, nece umeti ni sa novim sonijevim.
Pa realno je tako. Ko ne ume da vozi Ladu ne treba mu ni BMW.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #38 poslato: Novembar 25, 2014, 08:54:49 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #39 poslato: Novembar 25, 2014, 09:06:39 posle podne »
Napisa NJS i masu pohvalnih stvari na račun ovog Sonija, uključujući i to da se razmišlja da posle par nedelja druženja sa A7,  svoj 5Dmk3 pošalje u oglase.

Pretpostavljam da čovek ima neki razlog za takav stav...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #40 poslato: Novembar 25, 2014, 10:35:49 posle podne »
Pretpostavljas da ima neki razlog za takav stav posle par nedelja druzenja sa sedmicom I mnogo vise sa trojkom I uporedjivanja onoga sto oba aparata nude, a u skladu sa njegovim licnim potrebama? Dobro ako pretpostavljas. :)

@zoran: nisam mislio na tebe konkretno, vec na generalni stav na domacim forumima da sve sto nije Canikon samim tim nije dobro, iako su non-Canikon opremu videli na slikama, a mozda ni tamo.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #41 poslato: Novembar 26, 2014, 09:00:48 pre podne »
Od 15 januara 2015 u Dojchland, 1799 evritja. Sweet!

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #42 poslato: Novembar 26, 2014, 10:24:54 pre podne »
evo ovde se krije srž problema ..Ne što ovo čudo ne valja ili što je poluzavršen proizvod (u odnosu na C/N svi su poluzavršeni), već zato što košta isto kao D 750 npr.
D750 ima manje vise sličan senzor pa taj razlog odpada, a gomilu drugih prednosti koje nudi Nikon u odnosu na Sony, ostaje samo prednost u gabaritima..za koga je to uopšte prednost jer ja prvi uopšte ne mislim tako.
Ja ne znam zbog čega bi preletači ili novi korisnici u potrazi za IQ išli na Sony a ne na Nikon...
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2014, 10:30:26 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #43 poslato: Novembar 26, 2014, 10:42:44 pre podne »
Pa dobro, tu bih ja pohvalio Sony jer pocinje da lagano svodi cene na neki realan nivo. Setimo se koliko su kostali Fuji i Oly modeli do skoro. Pa i sada pojedini fuji APS-C modeli kostaju blago nenormalno.

Sony je tu odradio dosta sa nex modelima. Ovaj A7 ... da je napravio Oly, kostao bi $ 3.500 ...
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #44 poslato: Novembar 26, 2014, 12:07:06 posle podne »
Realan nivo bi bio kada bi od 100 anketiranih da naprave izbor izmedju A7 i D750, njih približno 50 uzele A7....
To bi bio realan nivo....Bez obzira na razloge takve odluke.
Ali pošto bi po mojoj proceni taj broj bio poprilično ispod 10, onda to nije realan nivo....
    Naročito kada se zna da je tržiste trenutno naklonjeno C/N pa Sony mora da daje dodatno primamljive uslove kako bi odkinuo neki procenat od vodećeg dvojca.
Tek kada se zadovoljavajući broj korisnika navuče na taj sistem i objektive, tek onda se mogu davati cene "realnog nivoa" , a zasad to je zrelo za "skromni nivo"... da ne kažem subvencije.

I pored svih mana takvog rešenja, mislim da bi bilo bolje izdržati na taj način 3-5 god, nego glumiti alternativu čitav vek a imati jako dobar proizvod.
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2014, 12:14:43 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #45 poslato: Novembar 26, 2014, 12:20:59 posle podne »
Pa ne znam, veliku ulogu tu imaju troskovi proizvodnje i planiranje istih. Canon i Nikon imaju razvijenu manufakturu, pa im cena kostanja jednog komada svakako nije ista kao ostalima.
Ali, to je cena slave. Ako hoces da otkines deo kolaca velikima, onda napravis strategiju i krenes ispod cene i sa svesnim gubitkom, ali sa planom da ti se to vrati kroz koju godinu. Evo, Fuji XT-1 jeste sjajan aparat... ali lave... ti si u cenovnom rangu opasnih dSLR mrga... i tripujes da si napravio novu lajku, udarajuci na emotivni zivac hipstera koji se loze na retro stil.
Nesto razmiljam, one poplave... dosta su uticale. Canon je stao, a Nikon je doziveo renesansu... valjda su skacili da je pravi momenat da krenu od nule :) . Canona valjda nisu dovoljno potopili, ostali prepuni magacini stare tehnologije :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #46 poslato: Novembar 26, 2014, 12:51:23 posle podne »
Kad smo kod polufabrikata...izgleda da nam se smesi D760 ;D

http://www.dpreview.com/forums/thread/3757004


To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #47 poslato: Novembar 26, 2014, 01:07:03 posle podne »
Na to i mislim... Ko god ne razmišlja dugoročno i računa da će živeti od Hipstera, ide na ruku C/N i nema Bog zna šta čemu da se nada.
Otprilike u tom svetlu ja posmatram i ovu našu temu ovde, pa i sudbinu ovog zanimljivog A7 u svim svojim varijantama...Navodno treba da izadje i A7pro.

A što se tiče tih magacina prepunih stare tehnologije, ako je zaista tako onda su oni veća pretnja u smislu štete od bilo koje poplave.  ;)

-----------------------------------------

što se tiče D760 , greška u konstrukciji izgleda....
rekoh ja da da nije dobro da pro-telo bude previše malo  :D
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2014, 01:21:25 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #48 poslato: Novembar 26, 2014, 01:55:05 posle podne »
Pa da... treba ogledalo napolje, i da naprave krsten milc :)


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #49 poslato: Decembar 10, 2014, 10:07:37 pre podne »
Da se vratimo na temu, klip vredan paznje.

https://www.youtube.com/watch?v=eD-Vx9dcp-U#t=16

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #50 poslato: Decembar 10, 2014, 11:46:15 posle podne »
Malo siri pogled na temu... koji je donekle utemeljenje za neke nase poglede.

Can anything save Sony?

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Re: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #51 poslato: Decembar 10, 2014, 11:52:34 posle podne »
Kad smo vec kod ovoga...evo ga i jedan kvalitetan test :-)

http://youtu.be/eD-Vx9dcp-U
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #52 poslato: Decembar 11, 2014, 12:27:36 pre podne »
Malo siri pogled na temu... koji je donekle utemeljenje za neke nase poglede.

Can anything save Sony?

Ih, pa kako ne? Spasiće ga vatreni poklonici s ovog foruma. Ako njihov menadžment samo pročita šta se ovde piše, moći će mirno da spava.  >:D
Šteta bi bilo da se obistine crne prognoze, ali šta reći... sve je to rezultat raskoraka marketinga i inženjeringa koji deluju pod istim krovom, ali sa različitim kompasima.


Pozdrav

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #53 poslato: Decembar 11, 2014, 05:01:12 posle podne »
Malo siri pogled na temu... koji je donekle utemeljenje za neke nase poglede.

Can anything save Sony?


Svakih 6 meseci na CNN/WSJ isti clanak, ista prica, nesto sto vec svi odavno znamo. Dovoljno je zaguglati i ista prica se ponavlja nekoliko godina unazad.
Sony Electronics ne pravi pare - tableti, smatrfonovi i TV ce morati da odu, baj baj. Imaging, financial, gaming, music, entertainment i medical donose pare. To je prica stara sto godina. Akcionarima Sony-ja je izgleda tesko da puste electronics diviziju niz vodu jer je taj segment u proslosti definisalo Sony kao premium brand, sada su neki drugi premium (ego) brendovi i to je to. Budjenje ce biti bolno, nema tu mnogo sentimenata.
Mada realno, ako neko moze da potopi Sony Imaging onda je to admin ovog foruma sa svojim strucnim i objektivnim analizama, to nece moci ni Canon, ni Nikon.  >:D

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #54 poslato: Decembar 11, 2014, 05:29:04 posle podne »
Ovo je bilo nisko.

Moglo bi se reci cak indirektno uvreda i za sve ljude koji zeljno iscekuju nove testove istog autora.

Koliko god da misljenje na forumu moze da bude subjektivno, to za testove ne moze reci ni najzesci kriticar.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #55 poslato: Decembar 11, 2014, 05:49:35 posle podne »
^Stvarno bih voleo da mi objasnis sta je tu nisko i uvredljivo, narocito ako se ima u vidu da je komentar zavrsen sa smajlijem.  Niti sam ja Stormov komentar o vatrenim poklonicima Sony-ja licno i uvredljivo shvatio, niti ce on moj, barem se nadam, shvatiti tako.
Takodje, gde ti vidis da ja spominjem njegove testove? U vise navrata sam na forumu hvalio njegove testove, tako da ne znam cemu prica o tome!?

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #56 poslato: Decembar 11, 2014, 05:55:22 posle podne »
"admin ovog foruma sa svojim strucnim i objektivnim analizama".

Ako nista drugo, navodi na pomisao da mislis na testove. Nebitno, ako je sala, nije mi smesna. Imak ovaj forum citaju ljudi koji ne poznaju medjuljudske odnose i samim tim mislim da se svesno ili nesvesno narusava ugled necemu sto je kvalitetno i sto zahteva mnogo truda da se izvede. Nije mi namera da se prepucavam, shvati to kao dobronamernu kritiku. Ako ne, nikom nista.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #57 poslato: Decembar 11, 2014, 06:01:41 posle podne »
^Kada tako izvadis iz konteksta, a cela recenica vrlo jasno upucuje na sta se misli, onda mozes da pomislis sta hoces, svesno, nesvesno, podsvesno, kako god hoces.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #58 poslato: Decembar 11, 2014, 06:31:25 posle podne »
forumaši su postali malo nervozni, ili mi se čini.. ;)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže ART

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #59 poslato: Januar 04, 2015, 02:29:02 posle podne »
http://jabezprints.com/rant-sony-no-affordable-lens/


Sto se mene tice ja sam odustao od Sony-a. :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #60 poslato: Januar 04, 2015, 04:02:54 posle podne »
Ma, to je jos jedna u nizu nestrucnih i neobjektivih analiza. :) :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #61 poslato: Januar 05, 2015, 11:31:50 pre podne »
Ma da... taj lik je nepametan... a i ja s njim. Plus, verovatno živi u Srbiji, pa je zato situacija takva. Vani (Proksima Kentauri, Casiopeia i verovatno Plejade) su jeftiniji tih 5 puta.  >:D
Sve što treba je da pročita hvalospeve i bilo bi mu lakše. ;)

Sve dok ne treba da se fotka nešto, Sony je najbolji u univerzumu.

Pozdrav

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #62 poslato: Januar 05, 2015, 12:22:52 posle podne »
Jeste to tako sa sony objektivima , medjutim kombinacija ovog finog aparata i canon objektiva recimo očigledno nije nemoguća...
Na netu ima primera kombinacije A7 + canon L objektiva i onda se situacija u mnogo čemu menja.
Dobro jedno, dobro drugo pa ni rezultat sigurno ne može biti loš , ili..?

E sad ne znam samo ima li ovo kombinovanje neke skrivene mane, pošto iskren da budem nemam dovoljno ni hrabrosti ni dokonih sretstava da istražujem nove egzotike...
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 12:33:10 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #63 poslato: Januar 05, 2015, 12:36:29 posle podne »
Meni malo nema mozga da kupis Sony da bi na njega kacio Canon L stakla?

Zato ja to zovem polufabrikatom. Imas konzervu, nemas otvarac.... kako ono bese :)
Ali to treba da napise neko na engleskom, da bi ovo napisano na srpskom imalo neku tezinu

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #64 poslato: Januar 05, 2015, 12:57:56 posle podne »
Čini mi se da ipak ima mozga ...  ;)
Dakle, upariš vrhunsku optiku sa vrhunskim senzorom... Da prostiš...ja ne vidim tu ništa lose, a ti me ispravi ako misliš drugačije.

...mada opet ne kažem da bi se olako zaleteo u sve to, bar dok minimum 5x ne bi sve isprobao uzduž i popreko...ali ako radi-onda radi,jel.
Naravno i cena mora biti privlačna, to stalno ističem.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 01:00:58 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #65 poslato: Januar 05, 2015, 01:07:59 posle podne »
! ...e, ma sad mi nešto proradi kliker.

Zoki, ti si prvi nakačio ono tvoje ˝radiaktivno˝ Canon 50 1.2!  staklo na onaj Sony nex/nešto, ili  ja možda grešim... :)

Ozbiljno mi ličiš sad na onog pušača koji dok gasi cigaretu priča kako je pušenje ustvari vema štetno  ;) ;D
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 01:17:26 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #66 poslato: Januar 05, 2015, 02:58:39 posle podne »
Slazem se sa Argonom. Ni ja ne vidim nista lose da nakacim na dobru masinu dobro staklo drugog proizvodjaca :) Trenutno nikad ne bih presao na Sony , a ni na neki drugi sistem posto mi ne treba a ovo sto imam zadovoljava moje potrebe, ali to ne znaci da nekad necu , tako da ni Sony ne odbacujem tako lako:) Licno mislim da Sony kad je rec o aparatiam ne izbacuje poluproizvod , a da li treba da radi na drugim stvarima i tu da pojaca  (kvalitet, cene, mrezu servisa itd...) svakako da da :) Ko zna mozda kinezi pocnu da prave neke klonovo kao za Canon i Nikon:)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #67 poslato: Januar 05, 2015, 05:04:13 posle podne »
Sasvim normalno da kacis sta mozes, najbolje za pare koje imas, ne vidim problem u tome, pragmaticno, logicno, antibalkansko razmisljanje :D
Clanak i "objektivna analiza"... wow, otkrivanje tople vode, jeste Sony je skup za mnoge ali ima i za koga nije. Kome je skup, neka kupuje jeftinije.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #68 poslato: Januar 05, 2015, 05:26:32 posle podne »
To i dalje nista ne menja cinjenicno stanje vezano sa sam aparat. To koliko ko ima para, nema veze sa onim o cemu pricamo od prvog vagona.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #69 poslato: Januar 05, 2015, 05:36:47 posle podne »
O cemu pricamo, jel pravi lose fotke? Jel los aparat?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #70 poslato: Januar 05, 2015, 06:21:08 posle podne »
Evo šta ja vidim loše u tome.
Taj sistem je u suštini i dalje besperspektivan. Da ima objektive, ne bi bio.

Ko želi vrhunsko telo i vrhunske objektive, a ne zadovoljava ga Canon, treba da uzme vrhunsku L optiku i Sony A7(x)? Možda, ako već ima kolekciju vrhunske Canon optike.

Ako nema, zašto bi za ime sveta uzimao tu frankenštajn skalameriju, a ne Nikon, koji ima i vrhunska tela i vrhunske objektive?

Šta će uštedeti? 200 grama mase bez logičnog težišta?

Dakle, nije poenta da li nešto može (može i prst u oko, al' boli; citat by drug Džura), nego koliko je logično to raditi.
OK, poštujem izbor koji je napravio Rodić sa Nex-3n i Alex sa A6000 - ta dva aparata su deo sistema koji ipak živi, koji je ipak koliko-toliko formiran i ne baš čudan koncepcijski. A7(x) to ipak nije. Znači, ako se upotrebljivost tog sistema bazira na tuđim objektivima, zašto onda ne zaokružiti taj tuži sistem i lepo nastaviti s Canonom? Ako je Canon problem jer nekog eto sputava senzor (ja nisam toliki megaprofesionalac, pa me ne sputava ni 5D, al' jbg, ko sam pa ja? :D), onda ima Nikon sa svojih stotinu objektiva i vrhunskim telima svih mogućih klasa i rezolucija.

E sad, ako je poenta biti IN, pa da sistem pošto-poto počiva na MILC-u, jer je on kao fol "lak i mali", onda je to drugo. Ali nazivimo to pravim imenom - pomodarstvo, jer upravo to i jeste. Priča o uštedi na masi je debilna (bez ljutnje molim), jer u konačnom skoru objektivi+telo, telo učestvuje sa svojih 5%. Objektivi su i dalje najveća stavka, a ako ih uzmemo iz Canon tabora, telo će samo da smeta svojim gabaritima i masom, jer nijedan normalan Canon neće biti moguće koristiti bez stativa, iz zilion različitih razloga.

Znači, MILC ili treba da bude do APS-C formata ili nema poente. Osim za neku varijantu kratkog prajma. Ali onda tek nema rezona porediti to sa DSLR-ovima. Jednostavno, sistem koji se bazira na kratkim prajmovima je stravično limitiran za sve osim za besciljno škljocanje unaokolo. Zašto onda A7+35mm prajm, a ne neki Nex sa 20mm ili sličnim?

Eto, to je moje viđenje stvari.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 06:24:47 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #71 poslato: Januar 05, 2015, 06:40:44 posle podne »
Neverovatno da se i dalje poredi sistem star godinu dana sa sistemima starim vise decenija. Ako tu ima logike, ja sam Dejvid Gilmor!
Pomodarstvo!? Hipsteri ionako furaju filmashe i loze se na retro, njih digitalija ne vozi, mozda N Df ali je on tek tezak fail na trzistu!
To sto ti Storme ne vidis logiku u FF milcu, to ne znaci da drugi treba da misle tako, niti da je tvoja logika jedina, ispravna niti providjenjem data. Ako ne mozes vec a ne mozes da razumes razlicite potrene/ideje/logike drugih ljudi, pomalo je passe da hejtujes gde stignes oko toga. Postoje ljudi sa razlicitim potrebama i razlicitim idejama. Njihovo je pravo da rade to sto rade bez da im se lupaju bilo kakve etikete.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #72 poslato: Januar 05, 2015, 06:47:48 posle podne »
Evo šta ja vidim loše u tome.
Taj sistem je u suštini i dalje besperspektivan. Da ima objektive, ne bi bio.

 :) Pa evo upravo rešišmo taj problem  :)..... ali nezadovoljstvo je očigledno ostalo.
Da li je to onda pravi razlog nezadovoljstva...

Slažem se da bi potencijalna publika ovog aparata pre mogli biti Canonci koji u potrazi za boljim senzorom (opravdano/ne opravdano ne ulazim stvarno sada u to), ali u svakom slučaju ne žele da se odreknu Canona i svih prednosti koje on pruža...ni sve optike koju imaju ulazeći u promenu sistema i gubitke koje to donosi,  već samo da kupe ovaj aparat koji će im služiti kao neko dopunsko sretstvo...kraj.

Ovaj aparat bi se mogao lepo koristiti sa gabaritno manjim Canon ff objektivima, pre svega primovima i uopšte ne moraju biti L.
Dakle postoji mogućnost samostalnog i paralelnog korišćenja sa Canon sistemom,gde jedan drugog ne isključuju...po meni, sjajno.

Mislim neko moje razmišljenje, mada ne bitno....vidim da se svi ne slažu....
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 07:03:21 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #73 poslato: Januar 05, 2015, 08:00:37 posle podne »
Sony A je novi sistem i treba pružiti malo podrške svakoj inovativnoj, modernoj, dobro osmišljenoj ideji. Da li je to sada sistem za hiljade suhih profesionalaca mrkog pogleda i lahkog prsta? Nije! Ali za masu fotografa koji će nemanje brendiranih stakala rado zameniti Zeiss-om, Rokinon-om, Voigtlander-om ili recimo masom objektiva Sony E stakala - svakako da. Još uvek sebe ne vidim u takvom sistemu jer već imam sistem koji pruža sve što mi treba ali uopšte ne isključujem mogućnost da se kroz 2-3 godine nađem među Sony korisnicima. Meni ne treba 20 objektiva. Meni treba 4-5-6 stakala i to je u principu TO.

Dalje, dovoljno je otići u neki veći Sony A forum i malo pogledati strukturu sadašnjih korisnika A sistema i iz kog sistema oni dolaze i zašto i stvari postaju mnogo jasnije, a i logične.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #74 poslato: Januar 05, 2015, 10:57:49 posle podne »
Pošto se radi o vrhunskom telu (mislim na seriju sony alpha 7) i uglavnom vrhunskim objektivima koji se preporučuju ispunjen je uslov za dobru fotografiju. Cena kompleta: telo i objektivi 50mm, 85mm, 130mm, 24-70mm i 70-400mm i makro 100mm, negde oko 10 iljada dolara. I cena je tu negde kao i kod drugih.
Težina sony tela je oko 470gr.
Težina objektiva: 50mm 220gr, 85mm 560gr, 130mm 1050gr, 24-70mm 955gr, 75-300mm 460gr, 70-300mm 760gr, 70-200mm 1340gr, 70-400mm 1490gr. (preporučeni objektivi).
Ovde već treba da čujemo mišljenje nekog mašinca, 470gr treba da nosi duplo ili troduplo veće težine. Da, postoje materijali koji mogu ovo, posebno u delovima avio i kosmičke industrije, ali foto aparat nije ništa od toga.
Takođe, ne treba gubiti iz vida da korisnik mora držeći malo telo da obezbedi mirnoću ''čunka''.
Ovo je odlično rešenje za gimnastičare koji imaju male a snažne šake i ruke.
Zato mislim da je nepotrebna diskusija oko kvaliteta fotografije, ali jeste oko skladnosti sistema, Storma sam u potpunosti razumeo i shvatio poentu njegovih stavova. 

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #75 poslato: Januar 06, 2015, 02:47:42 pre podne »
^Hvala na obrazlaganju mog stava... pošto sam i sam mašinac, eto me prozvanog da ocenim i taj aspekt skalamerije. Nikako najbitniji, ali ipak dovoljno bitan. Jer ako pričamo o sistemu, potrebno je naći njegove prednosti i mane. Prednosti su; senzor i... šta još? Gabariti? Jok, pošto aparat sam po sebi nije upotrebljiv bez objektiva. Masa? Videti prethodnu dilemu oko gabarita.

Ako se superiornost svodi na senzor, bojim se da imamo bolje kandidate, a to je D750 (A7), odnosno D810 ( A7R).

Znači, ostaje nam faktor različitosti. E ako je to primarni motiv nabavke ovakvog sistema, onda ok - ostadoh bez argumenata, jer je protiv takve logike teško ići. :)

Nikon Df možda jeste fail (ako ti tako kažeš Alexlex), ali je i dalje ubedljivo najbolje low-light telo. Može nekome da se ne sviđa dizajn i koncept, ali to radi i sve što radi, radi fantastično. Znaš čega mu manjka? Ergonomije. Kao i Sony, jako je nezgodan za korišćenje sa gromadnim objektivima, ali ako ništa drugo, Nikon ima šta da ponudi u svim kategorijama, pa to nije naročit hendikep. Sony ima samo superskupu optiku, a dozvolićeš - ipak nije Lajka da od kupaca može da očekuje status božanstva.

I vidim, uvek se pominje ta priča "mlad sistem". Pa za jedan mlad sistem, nije li malo mnogo da izbace više tela nego objektiva u veoma kratkom periodu?

BTW...
To sto ti Storme ne vidis logiku u FF milcu, to ne znaci da drugi treba da misle tako, niti da je tvoja logika jedina, ispravna niti providjenjem data. Ako ne mozes vec a ne mozes da razumes razlicite potrene/ideje/logike drugih ljudi, pomalo je passe da hejtujes gde stignes oko toga.
To sve jedno ne znači da ja moram da tražim dozvolu za iznošenje sopstvenog mišljenja. Ako ti se ne sviđa, možeš da ga uvažiš ili ne uvažiš, to je tvoja stvar, ali ja svoje mišljenje i ne iznosim zbog tebe (ti već imaš formiran stav o svemu), nego zbog drugih, koje ono eventualno interesuje. I da, ponavljaću to gde god stignem. Hvala na pitanju.

Pozdrav

P.S. Za one koji su se eventualno kasnije uključili u praćenje diskusije, samo da napomenem da sebe od početka vidim kao kupca jednog od A7x aparata, ali uz ogradu da ja to vidim kao nabavku DODATNOG tela koje bih koristio u kombinaciji sa postojećim setom objektiva i za specifične namene. Sve što ovde iznosim, iznosim iz ugla nekoga ko razmišlja o formiranju sistema oko Sony FF MILC-a od nule, jer to smatram totalno promašenom investicijom, čija je budućnost, gledajući ostale Sony pokušaje, totalno neizvesna, u najmanju ruku. Eto, čisto da budemo načisto gde se ja i moje hejtovanje nalazimo u čitavoj priči, ako koga zanima uopšte. ;)
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 03:00:41 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #76 poslato: Januar 06, 2015, 06:14:11 pre podne »
^Hvala na obrazlaganju mog stava... pošto sam i sam mašinac, eto me prozvanog da ocenim i taj aspekt skalamerije. Nikako najbitniji, ali ipak dovoljno bitan. Jer ako pričamo o sistemu, potrebno je naći njegove prednosti i mane. Prednosti su; senzor i... šta još? Gabariti? Jok, pošto aparat sam po sebi nije upotrebljiv bez objektiva. Masa? Videti prethodnu dilemu oko gabarita.

Usko gledanje na stvari za nekoga ko je admin na forumu o fotografiji i fotoaparatima, sorry sto to moram tako da ti kazem ali tako je. Ti si mozda ok covek ali imas tipicno usko gledanje na stvari, da ne kazem iskljucivo, tako karakteristicno za geografiju ovog podneblja. Gabartiti su dragi moj Storme nekome itekako bitni, mozda nekome ko ima para, ne zivi u Sorabijici, moze sebi da priusti da plati par soma bilo cega i da u kilo ima nesto sto je ranije imao u dve kile, jer npr prsljenovi su lako kvarljiva roba, u mojim godinama ces to shvatiti, u tvojim, razumem te. Da li si ti Storme nekada u inostranstvu ili Sorabijici, pretpostavljam bio si u inostranstvu, video kako izgleda neki prosecni azijat sa FF DSLR, da li si video taj odnos mase, tela i tela aparata.  Da li ti mislis da je njima to nebitno? Da li mozda mozes da se stavis u telo naseg deteta od 12 godina koje treba da vuce torbu sa par kila opreme ili da ima u ruci aparat koji jedva staje u dve njegove ruke.

Hajde da ja to malo pretvorim u brojke, jer vi masinci to volite, mozda pomogne tom tvom inzenjerskom umu da malo sagledava siru sliku.
Prosecna visina muskarca u Japanu je 170 cm (porast od 10cm u odnosu na prosek pre 50 godina, rezultat boljih uslova zivota), Indoneziji 161cm, Filipinima 162cm, Vijetnamu 162cm, Indiji 164cm, Maleziji 166cm, Kini 167cm, Burmi 160cm. U Srbiji to je 178cm sa tendencijom porasta od 1.5cm svakih 6 godina. Demografski gledano, nasa prosecna visina je jos veca jer mladje generacije su vise u proseku jos 3-4 cm. Dinarski tipovi jos visi.
Za zene, oduzmes u proseku 7-10cm svuda. U proseku Evropa-USA su za min 10-20cm visi od prosecnog pripadnika azijskih naroda.
Tezina - da sad ne gusim sa detaljnom statistikom ali prosecan muskarac u aziji je laksi 10-20 kg a zena neretko i preko 20kg od svojih kontraparta u Evropi-USA.
Da li ti mislis da je to nebitno? Da li ti mislis da to nema odredjenu ulogu u preferisanju nekih gabarita/tezine/bilokojefizickevrednosti. Ako mislis da nema, dzaba ti posao. Ah da, gde ono bese najopularniji mirorless segment!? Ah da, u Aziji, pre svega zbog para, jer lova je u Aziji ali i zbog navedenih fizioloskih i fenotipskih karakteristika. Poznajem dosta azijata (ne mislim na lokalne kineze), znam o cemu govore, znam kako razmisljaju. Niko tebi Storme ne brani da nosis 5 kila u rukama ako ces se zbog toga vise osecati muskarcem ili ti lepse/bolje lezi u ruci, ali postoje narodi i civilizacije kojima je to naprosto previse i preferiraju manje, a manje ne znaci losije.

Ako se superiornost svodi na senzor, bojim se da imamo bolje kandidate, a to je D750 (A7), odnosno D810 ( A7R).
Jeste, lose fotke pravi A7, u tehnomasturbaciji i pikselonaniji na 300% 810 mozda i jeste bolji. U stampi/prezentaciji, bilo kako, razlike nema. Ko tvrdi suprotno, moze odmah da batali ovaj hobi ili posao (ne daj boze ako zaradjuje od toga). Ustvari sve sto se pojavilo od 5D naovamo je slicno, razlike u stvarnom zivotu i primenama nema, mada ima u gorespomenutim radnjama.

Znači, ostaje nam faktor različitosti. E ako je to primarni motiv nabavke ovakvog sistema, onda ok - ostadoh bez argumenata, jer je protiv takve logike teško ići. :)
Faktor razlicitosti!? A na osnovu cega ovakva tvrdnja? Imas neku statistiku, istrazivanje, neku faktografiju, nesto egzakntno ili je to samo jos jedna tvoja projekcija. Kazes logika protiv koje je tesko ici!? Kako ici protiv takve tvoje "logike" pretpostavljanja i nagadjanja? Mozda logikom nekih drugih, drustvenih, nauka.

Nikon Df možda jeste fail (ako ti tako kažeš Alexlex), ali je i dalje ubedljivo najbolje low-light telo. Može nekome da se ne sviđa dizajn i koncept, ali to radi i sve što radi, radi fantastično. Znaš čega mu manjka? Ergonomije. Kao i Sony, jako je nezgodan za korišćenje sa gromadnim objektivima, ali ako ništa drugo, Nikon ima šta da ponudi u svim kategorijama, pa to nije naročit hendikep. Sony ima samo superskupu optiku, a dozvolićeš - ipak nije Lajka da od kupaca može da očekuje status božanstva.

Nisam ja rekao nego trzista Storme, Nikon Df nije ni u, pazi sad, prvih 100 DSLR body/kit/bundle prodaja na Amazonu! Ej, prvih 100!!! Mislis da je u svetu drugacije, nije, da ti ustedim guglovanje. Best ISO iznad 3200!? Ocigledno noubadi givz a fak! Da li si video skoro Amazon ML listu? Znaci svi ti ljudi ludaci?
Ergonomija kazes, pogledaj malo ono pisanje gore, prst na celo! Ergonomsko prilagodjavanje ciljnim grupama, fenotipima i fiziologijama. To je egzaktna nauka Storme. Evo ja npr, 185cm visok, 81 kg tezak, dlan duzine 20cm i A7/A6 mi nisu neudobni sa bilo kojim objektivom sa kojim sam ga probao, Sony, Nikon, Canon, sveta Minolta! E sad, ako je poenta nabijanje maka na konac, go for it. Petko30 je malo pomesao E i A mount objektive pa tako ne bih to komentarisao. Cekajte jel problem da se driz stabilno aparat+objektiv u kombinacijama gde je objektiv 1.5, 2x tezi od tela? Sta rade oni milioni ljudi sa tele-zum-prajmovima koji su 3-7x tezi od tela i lepo to drze u rukama bez histerije i drame!??

I vidim, uvek se pominje ta priča "mlad sistem". Pa za jedan mlad sistem, nije li malo mnogo da izbace više tela nego objektiva u veoma kratkom periodu? 
Dakle faktografija, cisto da vise ne pricas te neistine. Ovo radi populacije koja cita, znam ja da ti znas nego volis da karikiras stvari, sto je opet malo neozbiljno, da ne upotrebim neki drugi termin, za admina jednom foto foruma. Dakle..
Sony E FF sistem/ FE objektivi - predstavljen u oktobru 2013 godine - 3 FF tela i 14 Sony/Zeiss/Ostali AF i MF staklica. Ove godine Sony predstavlja jos 5 AF a Zeis jos 2 MF stakla. Preko adaptera (da, postoji mnogo ljudi kojima to ne smeta, naprotiv rade jako lepo) moze se nakaciti svako postojece staklo na planeti, od ikada. Ima ljudi ovde koji misle da je to bez veze. Cini mi se da milioni drugih u svetu ne misle tako!
Canon EOS sistem/EF objektivi - Predstavljen 1987 godine - 46 FF tela, 37 filmasa i 9 digitalnih, oko 200 objektiva Canon/ostali (ovo aproksimativno, ne znam da li sam uspeo da izbrojim dobro sve)
Jel' ovo faktografija? Jel sad neko pristojan i racionalan, neko pragmatican, neko ko zeli da bude objektivan, moze da usporedjuje ove dve stvari/sistema/brojke a da ne pocne sa premisom da je razlika izmedju dva sistema 26 godina! Polazim od pretpostavke da nismo deca...

To sve jedno ne znači da ja moram da tražim dozvolu za iznošenje sopstvenog mišljenja. Ako ti se ne sviđa, možeš da ga uvažiš ili ne uvažiš, to je tvoja stvar, ali ja svoje mišljenje i ne iznosim zbog tebe (ti već imaš formiran stav o svemu), nego zbog drugih, koje ono eventualno interesuje. I da, ponavljaću to gde god stignem. Hvala na pitanju. 
Daleko bilo da ti od bilo koga trazis dozvolu. Meni se cesto svidja kad pises neke stvari ovde, svidjaju mi se tvoji testovi. Ono sto mi se ne svidja je kada kreces da mesas faktografiju sa svojim emocijama (pogledati dole takodje), tu onda brljavis ozbiljno. Ja ovo sve govorim ne zbog tebe, ti imas svoj stav baziran na, pre svega emocijama, vec zbog drugih koji ovo mozda citaju. Pogledati jedan pasus gore. Takodje, necu propustiti priliku da svaki put kada ovako brljavis, a iz mog ugla to je brljavljenje, da ti to stavim do znanja, opet svidelo se to tebi ili ne. Takodje #2, da se razumemo, sutra bez ikakvih problema mozemo da pijemo pice pa da ti to sve opet kazem i uzivo, bez malicioznosti ikakve.

Pozdrav

P.S. Za one koji su se eventualno kasnije uključili u praćenje diskusije, samo da napomenem da sebe od početka vidim kao kupca jednog od A7x aparata, ali uz ogradu da ja to vidim kao nabavku DODATNOG tela koje bih koristio u kombinaciji sa postojećim setom objektiva i za specifične namene. Sve što ovde iznosim, iznosim iz ugla nekoga ko razmišlja o formiranju sistema oko Sony FF MILC-a od nule, jer to smatram totalno promašenom investicijom, čija je budućnost, gledajući ostale Sony pokušaje, totalno neizvesna, u najmanju ruku. Eto, čisto da budemo načisto gde se ja i moje hejtovanje nalazimo u čitavoj priči, ako koga zanima uopšte. ;)
P.S. Za one koji su se kasnije ukljucili u pracenje diskusije, samo da napomenem da sebe NE VIDIM kao kupca A7x aparata ili FE sistema u bliskoj ili srednjerocnoj buducnosti jer u ovom trenutku imam FF sistem koji zadovoljava moje potrebe, cak planiram i prosirenje EF L ergele za jos dva clana u naredne dve godine. Canon EF je moj izbor za paid jobs, Sony aps-c ml za travel, casual, street, urban i to kida kako je dobro. Za razliku od Storma, ja Sony FF sistem vidim kao sasvim razvijen za ovu fazu njegovog postojanja, sa objektivima koji mogu da zadovolje 100% amatrskih potreba, a ako se neko odluci da preko adaptera kaci neka EF i TS-E L stakla, to moze da izgleda jako, jako dobro za sve osim sport/reportaznog jurcanja.
O tome govorim, o stvarnom zivotu a ne o tome sta bih ja zeleo a nije ili jeste a ja ne volim ili slicne stvari.
U zivotu ne napisah druzi post, ko je izdrzao do kraja svaka mu cast, nadam se da ce i Storm smoci znage da procita sve ovo pisanije sa kojim se apsolutno ne slaze, ono barem da malo svoju faktografiju apdejtuje, radi sireg sagledavanja stvari.

PS 2 - jos malo faktografije u prilogu.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 06:47:41 pre podne od strane alexlex »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #77 poslato: Januar 06, 2015, 09:22:59 pre podne »
P.S. Za one koji su se eventualno kasnije uključili u praćenje diskusije, samo da napomenem da sebe od početka vidim kao kupca jednog od A7x aparata, ali uz ogradu da ja to vidim kao nabavku DODATNOG tela koje bih koristio u kombinaciji sa postojećim setom objektiva i za specifične namene.
:)
citat: Argon, juče u 06:47:48 posle podne
˝Slažem se da bi potencijalna publika ovog aparata pre mogli biti Canonci koji u potrazi za boljim senzorom (opravdano/ne opravdano ne ulazim stvarno sada u to), ali u svakom slučaju ne žele da se odreknu Canona i svih prednosti koje on pruža...ni sve optike koju imaju ulazeći u promenu sistema i gubitke koje to donosi,  već samo da kupe ovaj aparat koji će im služiti kao neko dopunsko sretstvo...kraj.˝
 :)

Ako smem da primetim, izgleda da je sva poenta da cela stvar izgleda kao da se mi ovde uopšte ne slažemo ni oko čega, a onda nas izrečeno demantuje...
Mada ajd... s obzirom da je ovde reč o oblasti kojom se bavim iz krajnje neprofesionalnih razloga, uzmimo da je moje misljenje nebitno...

!... I naravno, opet mi je sinuo kliker... zamisli... 

Jedina razlika izmedju ova naša "dva domaća Sony hejtera" , je što jedan hejtuje u nameri da ga uskoro koristi, a drugi hejtuje a to već uveliko čini...  ;) :)
Hm... :icon_scratch:
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 09:43:25 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #78 poslato: Januar 06, 2015, 09:50:29 pre podne »
Mene bi iskreno zanimalo da cujem koliki je obrni moment za sve rase i koeficijent iskoriscenosti konzumirana hrana/tezina foto opreme kod azijata, belaca, crnaca i australijskih aboridzina. Takodje koliko su troskovi lecenja diskus hernije i ubaciti u jednacinu. Treba proveriti i da li je u Vojvodini veci procenat prodatih Sony FF tela u odnosu na Hercegovinu (visi standard, manji gabariti). Bez toga, ne moze ovde da se donese neki valjan zakljucak :D


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #79 poslato: Januar 06, 2015, 10:42:28 pre podne »
Sony E FF sistem/ FE objektivi - predstavljen u oktobru 2013 godine - 3 FF tela i 14 Sony/Zeiss/Ostali AF i MF staklica. Ove godine Sony predstavlja jos 5 AF a Zeis jos 2 MF stakla. Preko adaptera (da, postoji mnogo ljudi kojima to ne smeta, naprotiv rade jako lepo) moze se nakaciti svako postojece staklo na planeti, od ikada. Ima ljudi ovde koji misle da je to bez veze.
Canon je prosle godine predstavio nekoliko Sigma ART objektiva, a preko adaptera je takodje predstavio i siroku paletu Nikon staklica. :)

Prosecna visina muskarca u Japanu je 170 cm (porast od 10cm u odnosu na prosek pre 50 godina, rezultat boljih uslova zivota), Indoneziji 161cm, Filipinima 162cm, Vijetnamu 162cm, Indiji 164cm, Maleziji 166cm, Kini 167cm, Burmi 160cm.

Pa gde si ti video dizaca tegova od dva metra? :) Ti malecki,  kada dignu ruke iznad glave, laktovi im dodju u visini usiju. :) Eeee, takvi mogu da ponesu dslr i 5 objektiva :) A to sa diskus hernijom i sl... to je rezervisano za nas visoke preko 2 m

@Argon
Ja sony hejter? :) kukuuuuuuuu
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #80 poslato: Januar 06, 2015, 11:55:12 pre podne »
Citat
Ti malecki,  kada dignu ruke iznad glave, laktovi im dodju u visini usiju.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D



Evo drugu kafu vec ispijam, a kako je krenulo ne bi me cudilo da i trecu pristavim. Nemoj da se neko cudi ako za Badnje vece ne navucem neki kofeinski sok ;D ;D

Citat
Takodje #2, da se razumemo, sutra bez ikakvih problema mozemo da pijemo pice pa da ti to sve opet kazem i uzivo, bez malicioznosti ikakve.
Alex, preklinjem te dozvoli da ja platim to pice i sve sto bude na stolu, samo da mogu da prisustvujem razgovoru. ;)

Elem, vas dvojica se mnogo vise slazete po mnogim pitanjima, nego sto covek moze da zakljuci iz vasih prepiski. Dva fotografska znalca, obojica inteligentni, obrazovani, pismeni, svetski putnici...
Bez zamerke, ali sticem polako utisak da sto vise sirite temu, svojim nadahnutim, sto emotivnim sto statistickim izlaganjima, ona biva suzena i osudjena na pomenuto "usko gledanje na stvari"!
Daleko od toga da mi diskusija ne prija, ali se polako i sigurno odaljavate od sustinskog.
Stavove izgradjenih fotografa ce te veoma tesko izmeniti, pocetnicima jos vise glavobolje i neodlucnosti zadati.
'ajde, meni za ljubav, malo spustite loptu... ;)

p.s. Al' me zajebaste s vasim pisanijem, vec drugi put sipam mleko u kafu, a hteo sam danas da postim ;D ;D



http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #81 poslato: Januar 06, 2015, 12:01:48 posle podne »
@Alexlex
Imaš li ove faktografske ilustracije sa ekvivalentnim objektivima ili si "slučajno" okačio primerke koji kaskaju za po jednu blendu iza Canon primeraka? :)
Lukavo, dabome. Ali ipak fail. Čak i ako zanemarimo da je Canon sa 50-icom 1.2L jednake dužine kao i Sony iznad sa neidentifikovanim 55mm objektivom.

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #82 poslato: Januar 06, 2015, 12:02:02 posle podne »
Na svu ovu ozbiljnost :) meni od jutros dva puta suze krenule od smeha :)

Sad nesto gledam, i Nikon je predstavio Zeiss Otus 85mm f/1.4 Apo Planar T* ZF.2 ... dakle, nije samo Sony vredan.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #83 poslato: Januar 06, 2015, 12:05:54 posle podne »
A evo da se zapljunem i ja kao potencijalni budući korisnik NEX6.To u mom slučaju nema veze sa senzorom (argon  :P ) nego sa nošenjem aparata u džepu od vijetnamke.Taj aparat može polovan da se pazari za razuman novac,a zadovoljava i uslov da ima tražilo :) To se upari sa onom sigmom 30mm i eto uber šetačke kombinacije.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #84 poslato: Januar 06, 2015, 12:42:46 posle podne »
@Alexlex
Imaš li ove faktografske ilustracije sa ekvivalentnim objektivima ili si "slučajno" okačio primerke koji kaskaju za po jednu blendu iza Canon primeraka? :)
Lukavo, dabome. Ali ipak fail. Čak i ako zanemarimo da je Canon sa 50-icom 1.2L jednake dužine kao i Sony iznad sa neidentifikovanim 55mm objektivom.
Pozdrav
Okacio sam ono sto Sony ima u ovom trenutku, FE 35 2.8 i Zeiss FE 55 1.8 (mislio sam da kao admin ovog foruma poznajes nesto cemu sa toliko emocija pricas), pa komparacija sa onim sto je po kvalitetu priblizno kod Canona. U cemu je tu problem? Nikakva zavera, lukavstvo ili slicne paranoje.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #85 poslato: Januar 06, 2015, 01:19:59 posle podne »
Hm...
U kontestu opisa ovih Vijetnamaca, Singapurtjana, dizaca tegova sa ovolicnim rukicama i ko zna kolikoj onoj stvari, i ja sam evo malo posmatrao okolo pa bih 'teo da, ako dozvolite, iznesem neke svoje zakljucke, jeli...khm.

Zapazanja se ticu gabarita i opisa prosecnog kukacha na tezinu dslr-a u Srbiji a i sire...

Prosecan kukach starosne je dobi izmedju 30 i 50 god, visok od 180-200cm a tezak bezmalo upola od toga, i uopste po svim vojnickim kriterijumima je kadar "volu rep da iscupa"...
Zivi obicno u velikom gradu, na visljem spratu i za fizicki posao se ne vata skoro pa nikad...
Usprkos tome on ima (ili se bar zali) na vise degenerativnih oboljenja od kojih najvise prednjaci...diskushernija.

Daljom opservacijom a zainteresovan uocenom problematikom, uocen je pretezan razlog diskushernije (barem kod Beogradjana), a on je dosao uglavnom sa banalnim razlozima kao sto je pojava modernih i pljosnatih LCD televizora, npr...
Nevolja se sastojala u tome sto je novi, ponosni vlasnik istog, onako sretan i razdragan morao izbaciti teski, stari EI Nis Tv, zaboravljajuci da ga je on tu nije ni stavio nego njegov cale, a koji je bio potpuno drugacijeg konstitucijskog i mentalnog sklopa...
Krrrccc !!!   :)
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 01:45:30 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #86 poslato: Januar 06, 2015, 02:00:29 posle podne »
Prosecan kukach starosne je dobi izmedju 30 i 50 god, visok od 180-200cm a tezak bezmalo upola od toga, i uopste po svim vojnickim kriterijumima je kadar "volu rep da iscupa"...
Zivi obicno u velikom gradu, na visljem spratu i za fizicki posao se ne vata skoro pa nikad...
Usprkos tome on ima (ili se bar zali) na vise degenerativnih oboljenja od kojih najvise prednjaci...diskushernija.
Svi se okomili na Rodica. Sta vam je covek zgresio? :D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #87 poslato: Januar 06, 2015, 02:25:45 posle podne »
Pa ne, stvarno ... nije u redu :) :)

Ja ipak mislim da se do izbacivanja ogledala doslo tako sto je neko provalio da nema mesta za njega na trzistu aparata sa ogledalom, pa je resio da napravi pricu na polju gde nema konkurencije. A ne zato sto je neko tumacio neka istrazivanja.

Daj im FF od kilo za 500 dolara, pa ces da vidis kako su svima svi prsljenovi na mestu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #88 poslato: Januar 06, 2015, 02:46:36 posle podne »
Okacio sam ono sto Sony ima u ovom trenutku, FE 35 2.8 i Zeiss FE 55 1.8 (mislio sam da kao admin ovog foruma poznajes nesto cemu sa toliko emocija pricas), pa komparacija sa onim sto je po kvalitetu priblizno kod Canona. U cemu je tu problem? Nikakva zavera, lukavstvo ili slicne paranoje.
Oh, well... znači "slično po kvalitetu", jer im je žiža ista? A pa dobro, nisam znao da se to tako radi. :)
Mogao si onda umesto 50 1.2L da okačiš 40mm stm... da vi'š onda kako se fakti izobličuju kao plastelin u vatri.

Ja kontam da bi ti najviše voleo da ja pišem kao robot. Strogo objektivno, kao i u testovima. E pa vidiš, kad nastupam ovde, ja nastupam kao čovek, a ne kao robot. I s toga imam pravo da subjektivno zapljunem sve što mi se ne sviđa. Isto to radim i sa Canonom, ali to malo ko primećuje. Uvek više privlačim pažnju kad pljucnem po drugima. BTW, ne kapiram što mi stalno podvlačiš to da sam admin?

Hoćeš ti da budeš admin, pa da sebe izostaviš iz svake subjektivne diskusije? Gde si ti pročitao da je posao admina da nastupa s visine i ne dozvoli da nekad protumači ponuđeno, onako kako prosečan kupac čini?

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 02:48:51 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #89 poslato: Januar 06, 2015, 04:28:34 posle podne »
Kakve koristi imam ja od Sony A7 u Srbiji? Od stakala imam izbor od 3 (tri) komada: 28-70, 35, 55. Prateća oprema,  nula.  Servis nula.  Ako izbace model sa 11-axis stabilizacijom pa oduševljen tehnološkim napretkom odlučim da ga kupim,  koji je resell value starog modela?  Nula. I zašto bih kupovao tako nešto?
Nex,  A77/II, A5100/6000 su nešto drugo,  ali A7...možda za godinu,  dve,  ako sistem bude postojao.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 04:31:01 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #90 poslato: Januar 06, 2015, 04:31:22 posle podne »
Tako je Stalker!...to je isto kao i voziti onog elektricnog Toyotu Priusa u Srbiji...nemas ga gde natankirati...heheh
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 04:34:03 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #91 poslato: Januar 06, 2015, 04:34:59 posle podne »
Možeš da ga "natankiraš"  ukuću,  ali ako ti stane između Lebana i Vučja...
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #92 poslato: Januar 06, 2015, 04:36:23 posle podne »
Hahah
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #93 poslato: Januar 07, 2015, 02:25:53 pre podne »
Волим шале на рачун својих коментара али надменост је лоша особина и чини човека неквалитенијим од онога какав би могао бити. Између шале и надмености је огромна разлика.
Ја сам пошао од претпоставке да неко мора да купује и објективе. Мада, има неких коментара да ни употреба канон објектива са овим телом није баш увек тако идеална. Али добро. Кажете да је све идеално и нека буде тако. Нисам уопште узимао у обзир људе који сваке године купују тела и објективе. Њима је све дозвољено.
Нешто у вези тежине. Када треба да померим неку стену радије бих то урадио полугицом од пола килограма, али еби га, мора се узети нека дугачка полуга од десетине килограма. Физика је физика. Није фазон да је тело теже, али јесте да постоји нека пропорција тела са објективом. Пошто сте ме уверили да је пропорција заступљена, мењам мишљење, и прихватам шалу.
И најискреније, човек добије инспирацију да напише још ''стручнији'' коментар али не може се због Болета. И трећи пут ће да сипа млеко у кафу. Мада је прошао пост.
Поздрав са: Христос се роди. Свима Вама желим нова тела, објективе , системе и квалитетне фотографије, али пре тога здравље и весеље у Вашим ужим и ширим породицама.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #94 poslato: Januar 07, 2015, 08:07:52 pre podne »
Suština ove teme je "mož da bidne, al ne mora da znači"   :)
 Kao što je najbolji auto momački,tako je najbolji aparat koji se koristi.Ko šta i koliko može da ponese,za šta ima para,ko koji brend voli...stvar je ličnog izbora.Malo je bez veze emotivno i lično pristupati ovoj tematici.
Bavljenje ovim predivnim hobijem omgućava nam da uživamo u svetlopisu i posmatramo stvari iz nekog drugog ugla.Nama velikim dečacima ,takođe, zadovoljava potrebu da kupujemo  razne skupocene igračke ;)
Nego,imamo mi i nekoliko aktivnih članica foruma i nisam primetio da one bilo kada učestvuju u prepucavanjima o tehnikalijama.Žene fotografiši i uživaju u tome.
Srećan Božić svim članovima foruma  :)
« Poslednja izmena: Januar 07, 2015, 11:10:34 pre podne od strane neonka »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #95 poslato: Januar 08, 2015, 02:34:45 posle podne »

Svi se okomili na Rodica. Sta vam je covek zgresio? :D

  ;D  ma ljudi otkud... stvarno nisam nikada video čoveka  ;D
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #96 poslato: Januar 08, 2015, 04:20:43 posle podne »
Ja ti ne verujem  :) Tačno si ga opisao!Evo ovde smo on i ja.Ja sam po onim dimenzijama nadprosečan Japanac i bez problema nosim pun ranac(u pozadini)  :laugh:

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #97 poslato: Januar 08, 2015, 04:41:24 posle podne »
! auh, muku ti...
pa ja zapravo omaših po visini odokativno bar za 'edno 10-15cm...
Vidi, to se do sada nije dešavalo. :icon_scratch:

Uzgred da ovi balvani nisu bili tu gde jesu, trebalo ih je izmisliti... ;) ;D
« Poslednja izmena: Januar 08, 2015, 04:59:16 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #98 poslato: Januar 08, 2015, 04:58:12 posle podne »
Jos da kazem da su se pojavili bas i simptomi bola u ledjima koje si opisao :D

Cudno ili ne, nije ih bilo dok nije poceo NEX-om da skljoca :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #99 poslato: Januar 08, 2015, 05:11:44 posle podne »
Jao... kakva fotka :) Braca Bajic.. original (ovaj 10-22 ima neke bacvaste distorzije u predelu mog pupka)

Pa evo, neka Neo posvedoci. Popeli se na neku chuku gde signal operatora neke druge zemlje. :)  On je nosio i decu u naramku + ranac, a ja dusu ispustio sa onim detaljom od aparata :) Njemu kicma na mestu, a ja jutros dobio CD sa dijagnozom: ''To je sasvim u redu za vase godine, visinu, tezinu ...'' :)

I ko ce sad pre da merka FF dslr ili milc ff ? Ja ili on?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #100 poslato: Januar 08, 2015, 05:41:05 posle podne »
Ja koliko sam u toku, milc(A7) merka On...malo čudno ,ali dobro..

A ovo za distorzije, stvarno ne brini...
To se rešava jednim potezom miša... :dontknow:
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #101 poslato: Januar 08, 2015, 06:44:14 posle podne »
 :laugh: sve si pobrkao

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #102 poslato: Januar 08, 2015, 07:07:40 posle podne »
( ...;)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #103 poslato: Januar 10, 2015, 12:40:07 posle podne »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #104 poslato: Januar 10, 2015, 01:50:13 posle podne »
Super....
Sada prvo treba zae'bati mount tako da sa canonovim objektivima ne radi recimo AF, npr ..
Napraviti hitno nekompatabilnost kao što postoji recimo kod canona na nikon objektive.
Meni to izgleda kao bitan preduslov ozbiljnije prodaje.

Inače Canonci ih neće kupovati sigurno....(izuzev možda ovih što prvo sve premere na apotekarskoj vagi)  ;)
A i većina drugih će se zamisliti...
Pa jbga, po pravilu su novi Sonyjevi mashala skuplji, a šanse da će biti bolji su, ono...::)
Gde je tek priča o tržištu jeftinih,polovnih i lako dostupnih Canon objektiva...a za koje zamisli, postoji čak i servis...
« Poslednja izmena: Januar 10, 2015, 02:11:52 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #105 poslato: Januar 10, 2015, 02:11:07 posle podne »
Odlicna ideja! Onda je sasvim logicno da ubace revolucionarno ogledalo i tako mrdnu registar distancu. Onda AF nema da radi :D

Sto se tice staklica, OK... skupo pa skupo... ali ce ih bar imati. Kad odem na Fuji sajt ili Oly, mogu u glavi donekle da sklepam sistem... sto trenutno nije bas moguce sa Sony staklicima.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #106 poslato: Januar 10, 2015, 02:36:33 posle podne »
Ja se tu recimo potpuno slažem, jer nikako ne volim ovaj evf...
Medjutim uz sve prednosti, to bi donelo i približno novih 62,84 gr...što ne bih nikako podcenio...

Pod usponom fotografa od recimo 7% po neprohodnom terenu držeci se za koren iz 4, tu naročito stradaju pršljeni  c2 i L3... ;)
....Ovo važi za belce naravno, a kod crnaca je situacija još mnogo, mnogo gora...  :)
« Poslednja izmena: Januar 10, 2015, 02:43:53 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #107 poslato: Januar 10, 2015, 03:19:36 posle podne »
E sad, opet zavisi od toga kako je sklepano to trazilo. Boluju oni od raznih bolesti, preko lagovanja do prebudzenog kontrasta, ali to polako postaje sve bolje. Recimo, Lumix LX 100 ima mnoooogo ludo trazilo. Kad si napolju, skoro da nema razlike i jako je tesko da provalis da li gledas kroz EVF ili OVF. Doduse, kad si u zatvorenom... malo se primecuje razlika jer boluje od pojacanog kontrasta... ali to nije kontrast na steroidima kao nekad.
Tako da... realno, najmanji je to problem, veruj mi. A ja sam bio izraziti protivnik EVF-a, ali vise nisam... barem ne u meri u kojoj sam bio. Naprosto, ide na bolje. I sad, realno da uhvatim za usi one koji su pre 3 godine balavili na EVF i pricali kako je isto sto i OVF, pa da sada uporede ono tada, sa ovim sada.

Jedno je kad nesto dodje dodje do visokog stepena upotrebljivosti, a sasvim drugo kad je u razvoju. Zato ja sve to zovem polufabrikatima, i bice to... sve dok ne budu 100% konkurentni osnovnoj zamisli, tj. onome sto vec postoji. To se odnosi na trazilo, na AF.... ili sta vec.

To ti je isto kao kad ti treba ves masina, ali nemas prostora u kupatilu pa kupis malu. I tu nema cile mile... ili pere ves ili ne. Tako i ovde. Kad naprave mali FF koji radi isto kao i d610 ili mk3 ... to je to. A ne, znas... CDAF radi KAO PDAF, EVF je KAO OVF ... i sve je kao... a platis ga isto ili cak i skuplje.

Polufabrikati.

ALi, stvari idu na bolje... i to mnoooogo na bolje.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #108 poslato: Januar 10, 2015, 04:03:48 posle podne »
Ma ja se šalim za težinu evf , više da bi napravio uvertiru i da bi u par kasnijih redova mogao da raspalim u za'ebanciju...d'izvineš. ;)

Medjutim ako se vratimo u ozbiljnost , moram da primetim da sve što je elektronika mnogo lakše pojeftinjuje nego nešto što je mehanika.
U tom svetlu ja posmatram i ovaj evf.
Ako će sve to doprineti da jednog dana imamo FF od 500-700€ super, samo napred...

Ja i sada mislim da je ovo uz canonove objektive jako zanimljiva sprava  i mislim da ću dobro razmisliti za jedno godinu-godinu-ipo kada budem razmišljao o FF izmedju njega i 6D.
Da ne pominjem što će već tada izaći neki mk3 ovog aparata ali i 6mk2 pa će biti jasno kojim pravcem korača jedan a kojim drugi proizvodjač.
Tu će priča o senzoru i AF naravno biti važna...

Ovde meni zapravo najviše smeta ergonomija... pre će me to odvratiti od kupovine nego evf, ili bilo šta drugo...
« Poslednja izmena: Januar 10, 2015, 04:08:28 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #109 poslato: Januar 10, 2015, 04:28:34 posle podne »
Mislim da u skorijoj budućnosti nećemo imati nov FF za taj novac.Sa druge strane već možemo da kupimo ,recimo, mark II za 800-900e i to u perfektnom stanju.Kome nisu MP prioritet mislim da je to sjajna kupovina za nekog ko već ima Canon stakla.Lično,nemam ništa ni protiv ove Sony priče i mislim da i ona ima budućnost i kupce.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #110 poslato: Januar 10, 2015, 05:19:09 posle podne »
Pa pazi, Sony je odradio neverovatno mnogo po pitanju normalizacije cena.  A da su Oly i Fuji ostali dominantni, ff milc poput A7 bi kostao 2.500 evra. Ovako, Sony uradio ono sto smo ocekivali od Samsunga.

Da ne duzim, A7 vec sada moze da se kupi za 1.000 evrica i opasno se priblizava istorijskom momentu da spusti FF u siroke narodne mase, kao sto je onomad Canon uradio sa 300d... tj. prvim dslr-om ispod 1.000 dolara.
Vec se govorka o FF milcu od 799 evrica http://www.sonyalpharumors.com/sr2-first-rumor-about-a-super-cheap-ff-e-mount-camera-costs-799-euro-with-lens/ ... tako da, bice veselo.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #111 poslato: Januar 10, 2015, 05:42:35 posle podne »
E to bi stvarno bilo veselje :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #112 poslato: Januar 10, 2015, 06:02:46 posle podne »
Ma hoce Neo, bez brige ...Nije davno bilo kad je pojam bio da FF košta ispod 2000.-€, a već sada je oko 1000.
Koliko će vremena trebati da padne sa 1000 na 700, i koliko će koštati polovan... Pa verovatno oko 500.

Ta situacija će nastupiti po meni već za jedno 2-3 godine... (osim ako Ukraina ne udje u NATO, a Rusi u Ukrainu  ;))
Za to vreme će se na 5D2  gledati kao na starog matorka, slično kao sada na 5D1.

E sad što Storm kaže da je i za njega 5D1 sasvim dovoljan, malo ko će 'se sekira.... :dontknow:
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #113 poslato: Januar 10, 2015, 07:25:46 posle podne »
Ja sam hteo nesto da napisem u vezi ergonomije, ali pomislih da se ne pravim pametan. Kad sam rekao da mi Nikon ne lezi u ruci kao Canon (navika, sta god)... e tek mi ovo cudo ne lezi, pa to ti je. Mislim, lepa spravica... ali, ne mogu da razumem da taj aparat kakav je sad, sa trenutnim fizickim karakteristikama, prednost u odnosu na pravo FF telo. Ajde da imas par palacinki objektiva, pa da mozes da strpas u dzep (mada, da se razumemo, ono je meni taman malo za ruku, a veliko za dzep) i da bude super spravica za svaki dan...
Uvek je prednost bila robusnost, grip, lezanje u ruci, dostupnost komandi i lakoca upravljanja. Sto manji DSLR - niza klasa i niza cena. Sad odjednom se okrenulo naopako. Voleo bih da razumem logiku. Opet, mozda izmisle jednom da u pola litre moze litra, pa sve to lepo stoji kao saliveno... ali to meni trenutno ne da nije slucaj, nego je cak mnogo daleko.
Nisam hteo da spominjem, jer ipak mislim da je to subjektivan osecaj. Jak osecaj, ali opet, mozda nekom odgovaraju onakvi gripovi i komande.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #114 poslato: Januar 10, 2015, 07:42:42 posle podne »
Slazem se sa tobom #Smarko. I meni nikako ne lezi u ruci..doduse probao sam prvu Alhpu 7 sa sigmom 35 art i canonom 24-105 putem adaptera...i jako nestabilno deluje..
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #115 poslato: Januar 10, 2015, 08:40:56 posle podne »
Pa jeste to malo čudno s ljudima... s jedne strane kukaju kako im treba MILC jer je manji, a sa druge se žale kad im je mali grip na DSLR-u.  ???

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #116 poslato: Januar 10, 2015, 10:27:28 posle podne »
Kao korisnik Canon sistema, ako bi morao da se odlucim izmedju ergonomije i dinamike+rezolucije senzora, ovo drugo bi debelo nadvladalo.
Naravno, sve do momenta dok Canon ne izbaci neki senzor dostojan konkurenciji ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #117 poslato: Januar 10, 2015, 11:08:32 posle podne »
...sve to drug Bole sažeto reče u 2 rečenice .
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #118 poslato: Januar 13, 2015, 11:06:15 pre podne »
Hahahah :) Dobri su...

http://youtu.be/a0OD1_ujM_8
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #119 poslato: Februar 19, 2015, 11:56:32 pre podne »
Sony je na CP u Japanu pokazao nova stakla za A7x:

- 28mm F2 prime sa adapterima 16mm fisheye i 21mm uwa
- Distagon T* FE 35mm f/1.4 ZA
- FE 90mm f/2.8 Macro G OSS
- FE 24-240mm f/3.5-6.3 OSS

http://www.dpreview.com/articles/0490644659/cp-2015-sony-s-new-fe-lenses-almost-ready-for-prime-time
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #120 poslato: Februar 19, 2015, 01:26:17 posle podne »
Ovih prvih nekoliko zvuči dobro, ali mi ovaj poslednji ič nije jasan. Polivački objektiv za FF i sa blentom koja je u namanju ruku blesava? Interesantno, kako samo Sony ume. ;D

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 19, 2015, 02:03:05 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #121 poslato: Februar 19, 2015, 01:54:13 posle podne »
Meni uvek u glavi stoji njihova stabilnost jednaka izotopu urana. Danas pravimo ovo... sutra ne.

Sony želi da izađe iz poslovanja sa telefonima

O ovome smo vec pricali, samo sto se lista povecava. Televizori, laptopovi... telefoni. Skoro je bio neki izvestaj koji prenosi njihovu srecu rastom profita u delu koji se odnosi na selfi uredjaje... ma kakvi oni bili. Nisam ni kliknuo da procitam, naslov je bio dovoljan.
I to tako ide godinama. Danas ovaj hot shoe, sutra drugi... danas ovaj bajonet, sutra ovaj... onaj adapter...
''Ne moze da svane pre zore''