Autor Tema: Nikon D7100  (Pročitano 45922 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #40 poslato: Februar 22, 2013, 09:10:30 posle podne »
Oni su foto kompanija... i to je to.

Teško je reći za Nikon da je samo foto kompanije ako su recimo na polju steepera za LCD-ove broj 2 na svijetu, ali da može se reći sa gledišta ukupnih prihoda gdje oni od strane foto divizije dominiraju.


GLUPOST ... tako i sada kaskaju sa video mogucnostima, u odnosu na Canon.
I onda ce djavo da im bude kriv kad Canon bude ubirao para od videofila... jos vise nego sto ih sada ubira.

Što to ne valja sa Nikon video mogućnostima, a sa Canon valja? :-\

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #41 poslato: Februar 22, 2013, 10:07:20 posle podne »
Pa nije u prednosti utoliko sto ga koliko znam izbegava vecina onih koji se bave videom u nekom ozbiljnijem obimu. Gledajuci ove klince sa FDU... vidim da se uglavnom rastezu od 550d... pa do mk2.


''Nedavno'' sam pricao sa momkom koji je istegao ogromne pare za neki matori OLY 22mm prajm, upravo za video ... pa mi je onako, strpljivo pokusao objasniti zasto niko od njih ne gotivi nikon. Naravno, tu je sirok izbor adaptera i starih staklica za video... od jeftinih pa do ovih skupih, raritetnih.

Drugo, moraju da gledaju koje Nikon staklo koriste, jer valjda ne mogu da menjaju blendu tokom snimanja.  Neka to objasni neki nikondzija... ali nije to bas tako lako kao na Canonu.

Na kraju, koliko znam... posle Canona se uglavnom postavlja Panasonic GH2 na drugo mesto po upotrebljivosti.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Nikon D7100
« Odgovor #42 poslato: Februar 22, 2013, 10:32:46 posle podne »
To je već razlika sistema i nasleđa, a ne najnovijih tela.
Btw, Canon godinama i u foto segmentu, pored svih realnih prednosti, vodi i zbog bolje izgrađene palete objektiva, u proseku, kad se saberu performanse i cene. Na žalost, i pored fejlova sa 5d3 i 6d, razvlačenja istog senzora, naduvavanja cena, Canon još dugo može da računa na pozitivan periodični rezultat u svojim knjigama (govorim o foto diviziji), zahvaljujući ogromnoj bazi fanova i poštovalaca. Voleli mi to ili ne L serija stakala je kult za sebe i ima kroz to još mnogo prostora za otimanje para, bez obzira kakve impresije (zasluženo) ostavlja Nikon sa novim telima. Ima Nikon u dobrom delu ekvivalente, naravno, ima i gde prednjači, ali nema kult i to je fakt.
Postoji foto fela koju brend ne zanima previše, već izlazna veličina, poput stokera, i bilo bi zlo da je drugačije. U ostalim domenima i emocija igra ulogu, navika, pa i nespremnost na promenu.

Znači od mene crno predviđanje da Canon nema mnogo razloga da nas uskoro obraduje promenom kursa.
Učiniće on to kad ozbiljne finansijske projekcije kažu da nije ni suviše kasno, ni suviše rano ;)

Takođe, mnogo smo se uhvatili za same aparate, a zaboravljamo da svakom početniku drobimo o tome da tela dolaze i prolaze, a stakla prave razliku.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 10:37:03 posle podne od strane Hornet »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #43 poslato: Februar 22, 2013, 10:37:51 posle podne »
Drugo, moraju da gledaju koje Nikon staklo koriste, jer valjda ne mogu da menjaju blendu tokom snimanja.  Neka to objasni neki nikondzija... ali nije to bas tako lako kao na Canonu.

Na kraju, koliko znam... posle Canona se uglavnom postavlja Panasonic GH2 na drugo mesto po upotrebljivosti.

Zapravo koliko znam taj spomenuti Panasonic je najbolji za video, samo ono nije razvikan kao Canon. Senzor je prilagođeniji za video itd.

A za Nikon barem blenda nije problem, znači od D7000 sada D7100 pa nadalje imaju svi feeler blende i uključi se da se mijenja sa objektiva, znači Ai-S objektivi tu igraju a njih je širok izbor, čak u Hollywoodu ove niskobudžetne stvari se ne rade sa cine objektivima nego baš sa tim Ai-S Nikkor staklima. Ionako AF kod video 0 bodova, a moraš imati staklo koje je prilagođenije za manualnu vrtnju što Ai-S jesu. Nije lako niti biti focus puller.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #44 poslato: Februar 22, 2013, 10:49:48 posle podne »
Ai-S nikkor ... ali na canon aparatima.
Ako se ne varam, d7000 je isto godiste kao i 550d... a razlika u ceni, drasticna. Pa ti uporedi sta je isplativije..

Mislim, odosmo u totalni off... mene video zanima jednako ko i lanjski sneg, ali samo pokusavam da ukazem na to da Canon vise ulaze u video... barem to pokazuje kroz modele aparata i objekive koje pravi, i naziva ih pogodnim za video.
To sto nas ne zanima, ne znaci da upravo na tome canon odrzava svoju dominaciju.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #45 poslato: Februar 22, 2013, 10:50:33 posle podne »
"Vidis, moj kume, Zarija, ja ti tamo u gori gledam...Gledam, sve vidim i cujem...Tako doznajem sta ce biti sa svima nama, ovijem narodom i ostalim svijetom...Kako ja to sve gledam i cujem, ne umijem ti ovijem jezikom objasniti...Ne znam koju rijec da nadjem."     :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #46 poslato: Februar 22, 2013, 11:08:18 posle podne »
Meni samo nije jasna jedna stvar... zašto se ne naprave video-foto tela kod kojih će akcenat da bude na videu, a foto u sporednoj ulozi i obrnuto.. foto-video tela gde je akcenat na foto delu, a video "koliko stane"? Ovako se u svoj ovo čorbi fotografima servira ono što im realno ne treba, a i videografima izgleda isto tako.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #47 poslato: Februar 22, 2013, 11:20:58 posle podne »
^To sam ja pričao na praktičnom svim mestima gde mi je bilo dozvoljeno da lanem ili lupim po tastaturi.

I gotovo na svim mestima mi je, bez razlike, upućeno nešto u fazonu: "a ko te tera da koristiš to što ti ne treba"?

A samo slep ne bi primetio da su svi proizvođali (neki više, neki manje) delimično zanemarili foto-džidže u aparatima, upravo zarad razvoja video-džidža i dodvoravanja videografima. I generalno, više je "out-of-the-box" problema i slabija je kontrola kvaliteta otkad se drkeljaju sa tim videom u DSLR-ovima. Jednostavno, bilo je razumno za pretpostaviti da borba na više frontova MORA doneti određeni stepen zanemarivanja i kvaliteta, a i funkcionalnosti.

I da - i mene strašno iritira taj štos: "kamere videografima, a aparati i vama i nama".  >:(

Uzgred, taj video-DSLR o kojem pričaš već postoji. Na žalost, u većim količinama nego što planeta može da podnese. EOS-1D C u telu klasičnog aparata i C300 i C500 u telu frankeštajn-kamere. Zasad sam neviđeno srećan što Nikon nije zagrizao tu udicu, jer ako to kojom nesrećom uradi, ebali smo ježa celu narednu deceniju što se razvoja foto-segmenta tiče.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 11:24:51 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Nikon issues official statement on the D600 dust/oil issue Read more on NikonRu
« Odgovor #48 poslato: Februar 22, 2013, 11:45:33 posle podne »
Nikon issues official statement on the D600 dust/oil issue

To users of the Nikon D600 digital SLR camera

Some users have indicated the appearance of multiple granular dust spots in images captured with the Nikon D600 digital-SLR camera. These granular dust spots are reflections of internal dust generated with camera operation, or external dust particles that have found their way into the camera, either, or both of which, have adhered to the camera's low-pass filter.

While the structure and concept of digital-SLR cameras makes the complete elimination of these dust spots very difficult, it has come to our attention that, in some rare cases, they may be reflected noticeably in images. Therefore, Nikon is informing users of a service to reduce this issue.

Resolution

As a first step, please follow the guidance from the User’s Manual (pages 301-305) related to the “Clean Image Sensor” function and manual cleaning using a blower. If these measures do not remove all dust particles and you are still experiencing problems, then please consult your nearest Nikon service center. They will keep your camera, examine it thoroughly, and service it as needed.



Zašto ovdje a ne u temo o D600? Pa zato što je Nikon ovo servirao sa izlaskom D7100 i sve zato što D600 većinu internih dijelova te način izrade dijeli sa D7000 i novim D7100. Nadalje Nikon je izjavio da će biti D7100 biti pažljivije sastavljan odnosno da će se obratiti pažnja na ovaj problem, a valjda će se to primijeniti i na nove serije D600.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 11:51:41 posle podne od strane Bare »

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #49 poslato: Februar 22, 2013, 11:48:23 posle podne »
Klinci sa FDU uzimaju sta im se servira kao "die beste", pa je tako nekada bio 5dmk2, a sada to bacaju i sanjaju/prelaze na D800.
Kada vec pominjemo video, ne bi bilo lose podsetiti se da je upravo taj Nikon prvi omogucio snimanje videa na dSLR aparatu i onda taj segment totalno zapostavio. Na scenu stupa Canon koji prepoznaje mogucnost nastanka novog trzista i pocinje njihovo veoma uspesno "jahanje" videografa. Paralelno u tom periodu se odigrava par bitnih stvari, znacajan proboj visokopojasnog Interneta, Google je nesto ranije kupio YT i krece njegova znatno brza ekspanzija, Vimeo u tom periodu omogucava upload HD materijala, pa Intel i Apple... Da sada ne ulazim jos detalja... Mnogo stvari se poklopilo u tom periodu od 2006-7. do 2009., koji su uticali da "videografija" postane izuzetno popularna tj koji su omogucili znatno laksu obradu video materijala u kucnoj reziji za mnogo manje novca nego ranije.... Samo par godina ranije, to ne bi bilo moguce.

Nikon tek sada uspeva da stane rame uz rame sa Canonom, tj kaskao je sa celom jednom generacijom aparata, u video segmentu, zato su "crvenoprstenasi" sebi i mogli da dopuste cedjenje senzora i presipanje iz supljeg u prazno, a kako je neko vec rekao Nikon je morao da zasuce rukave za desetoricu i napravi nesto totalno drugacije i bolje. Gubiti deo kolaca samo zbog nedostatka mogucnosti snimanja video materijala nije opcija, pa je i na tom segmetu poradjeno, mozda na stetu nekih mogucnosti foto dela.

Plasim se da necemo videti pravog naslednika D300s, a za D700 jos gajim nade. Cekajuci 7Dmrak2 i neznam zašto sam uopšte ovo napisao, ali u svakom slučaju ne može da škodi, a čim ne škodi, znači da koristi... :D
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 11:51:00 posle podne od strane Vocko »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #50 poslato: Februar 22, 2013, 11:58:24 posle podne »
@Bare
Baš htedoh to da zalepim (i hoću, zbog onih koji će čitati D600 temu), kad videh da si izneo ovde.

Toliko o tome koliko je ovaj problem izmišljen. Da jeste, Nikon bi se i dalje pravio blesav. Mada je od ranije poznato da oni umeju da se prave blesavi i kada problem postoji. Uglavnom, za one koji ne veruju, možda sad poveruju da D600 (iako sigurno ne svi primerci) ima problem sa đubretom i to onim koje je malo zeznutije od prašine koja se nakuplja menjanjem objektiva po prašini.

Ne znam samo šta im je trebalo da ovoliko odugovlače sa zvaničnim saopštenjem?
Verovatno su hteli da po starom receptu, malo gurnu pod tepih dok se ne zaboravi. Međutim, izgleda su kupci ovaj put bili tvrdoglaviji.

Pozdrav

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #51 poslato: Februar 23, 2013, 03:22:13 posle podne »
Plasim se da necemo videti pravog naslednika D300s, a za D700 jos gajim nade. Cekajuci 7Dmrak2 i neznam zašto sam uopšte ovo napisao, ali u svakom slučaju ne može da škodi, a čim ne škodi, znači da koristi... :D

Vrlo vjerojano neće biti niti pravog nasljednika D300 niti D700. Iako Nikon je cjenovno ostavio prostora sa ovim D7100 da bude za neki novi D300 sa cijenom manjom od one koja se šuška za 7D2. Ne zaboravimo da smo nekih dvije do dvije ipol godine od nove generacije DSLR-a koje se izmjenjuju svakih 4 godine i da je ova zdnja malo kasnila zbog stravičnog potresa u Japanu. Ali meni je zadivljujuće vidjeti kako je Nikon u praktički samo 12 mjeseci totalno obnovio ponudu DSLR-a, mislim da je to do sada neviđen poduhvat. Iako taj Nikon je fanatičan, tako je pred par godina samo sipao nove objektive na tržište i trenutno ih što je zanimljivo ima čak više i od Canona u ponudi.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Nikon D7100
« Odgovor #52 poslato: Februar 24, 2013, 11:31:18 pre podne »
http://www.youtube.com/watch?v=_8IM_-_Xbbk

I posle nek neko kaže kako Canon ne može da izbaci senzor sa više megapiksela i većim DR... Garantovano imaju već skuvan od bar 200, a svetlost dana će ugledati kad ekonomski zakoni to kažu ;)
A nas ko pita...

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #53 poslato: Februar 24, 2013, 11:39:15 pre podne »
Ovo nije nista novo i nista sto vec nije vidjeno, samo je u Canon-ovoj izvedbi. Meni vece cudo tehnologije predstavlja Google Glass, ali odosmo daleko od pocetka teme.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Nikon D7100
« Odgovor #54 poslato: Februar 24, 2013, 11:47:17 pre podne »
Naprotiv. Ako se nešto kači na glavu ne znači da je već viđeno. Nisu ovo klasične VR naočare, no nije to bitno.
Digresiju sam pravio u drugom pravcu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #55 poslato: Februar 24, 2013, 12:00:50 posle podne »
U al' će da bude Counter Strike sa ovim Canonom :)

Van mreže Fateglider

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #56 poslato: Februar 24, 2013, 01:27:22 posle podne »
Trebace bar 10 godina da te naocare stignu do kupaca. Moraju da budu manje, kao google glass. I da kostaju 199$, kao monitor.
Canon 650D

Van mreže Fateglider

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #57 poslato: Mart 01, 2013, 10:59:23 posle podne »
Gledam sada cene na preorderu na nemackom Amazonu, 1179 evra. Sa 18-105, 1399 evra. 

Primamljivo...
Canon 650D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Nikon D7100
« Odgovor #58 poslato: Mart 02, 2013, 12:58:51 pre podne »
Šta, ti se vratio na 7100 ili misliš na Canon naočare ;D

Van mreže Fateglider

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #59 poslato: Mart 02, 2013, 01:25:52 pre podne »
Zamisli naocare sa dva 18-105 :D
Canon 650D