Autor Tema: Nikon D7100  (Pročitano 45874 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #100 poslato: April 03, 2013, 01:35:25 posle podne »
To što neki ljudi rabe 1D ne znači da problem ne postoji i dalje. Čovek koji je prvi prijavio pomenuti problem Rob Galbraith je nakon poslednje Canonove ispravke saopštio da je problem smanjen ali da u potpunosti nije otklonjen i od tada je završeno sa tim. Ostalo je tako- kako je. A tu treba pogledati razliku između datuma kada je Rob dao saopštenje i datuma kada je Canon javno priznao problem. Ako se dobro sećam između ta dva datuma stoji neki razmak od oko godinu i po dana. Zaista revnosno. ;)

I još dođemo do zaključka da taj problem nije ni realan ali je recimo realan onaj sa levom AF tačkom kod D800 koji nije imao niko od ovdašnjih vlasnika D800. :)

Da se razumemo... to o čemu pričaš da Canon može ali neće da napravi nešto za mene je čista mantra za lakoverne konzumente C sistema. Isto tako rekao sam i za Nikon kada je mantrao da im FF nije potreban i da mogu da ga naprave ali neće. Tada sam koristio D300. Mislim, nemam ja ništa protiv da ljudi veruju u šta žele samo iznosim svoj glas i mišljenje da je ogroman razlog za lošu ponudu upravo brend lojalnost.

Dakle, ko je kriv zato jer je 700d takav kakav je?
Pod 1. oni koji su kupovali 650d u očigledno dovoljnim količinama
Pod 2. ... nema pod 2.

Eto, neko moje mišljenje.
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 01:37:36 posle podne od strane DuxX »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #101 poslato: April 03, 2013, 01:41:50 posle podne »
Vidi, ima neke istine u tome što pričaš, ALI - aparate koji donose najveću zaradu i drže firme, taj 700D i D5200, uglavnom kupuju oni koji NIKAD pre toga nisu imali DSLR. Znači, takvi su neopredeljeni, nezavisni, nefanbojevi i nisu brend-lojalni. Znači, to otpiši. Ima i onih kojima je to drugi/treći aparat, ali je najveći broj početnika. Ima i onih koje je poznanik/rođak/prijatelj možda izmanipulisao i animirao da kupe ovo umesto onog, ali generalno se ta klasa kupuje kao početak gradnje sistema.

Ovo što kažeš sa 1D Mark III i D800 - po meni ni jedan problem nije realan, jer ga ja u toj REALNOSTI nikad nisam video, a nisam imao kontakta samo sa po jednim primerkom dotičnih modela, nego više njih.

Pozdrav
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 02:17:15 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #102 poslato: April 03, 2013, 01:47:59 posle podne »
Nekog sam mišljenja koje naravno ničim ne mogu da potvrdim, da su u pozamašnom procentu tu i korisnici koji prave upgrade sa nekih od prethodnih modela. Da kojim slučajem dovoljna količina tih starih mušterija prisloni prs' na čelo i kaže... "a ne ne. Dok ne ponudite nešto valjano ja ostajem na ovome što imam ili ću da kupim neki drugi proizvod koji mi nudi više" da vidiš kako bi nastala pometnja.

Da je tako urađeno sa 650d čisto sumnjam da bi 700d ovakav ugledao svetlost dana ili ga još uvek ne bi ni bilo dok ne budu u prilici da ponude nešto konkretnije.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #103 poslato: April 03, 2013, 02:06:36 posle podne »
Najbolje je imati aparat,opremu i fotografisati  :) Kome oprema donosi prihode ima veliku mogućnost izbora.Ko je hobista može sebi da priušti pristojnu opremu za sumu koja je do pre nekoliko godina bila nezamisliva   ;)
Inače,druže Stalker čestitam ti na maloj Stalkerki  :)

S tim se slažem, bilo da se oprema zove Pentax, Canikon, Helios ili Zorki, if it makes ya happy, that's it.

Hval druže Neo. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #104 poslato: April 03, 2013, 02:10:40 posle podne »
@Stalker

Kao i uvek, oni kojima je aparat ALAT ... retko kada imaju dilemu sta kupiti, i po kojoj ceni.

Istina. Za one kojime je fotografija hobi, stvar je potpuno individualna. Bio bih najsrećniji da su senzor iz D7100 stavili u telo D300s, ali ko mene pita. D300 je aparat kao da sam se rodio s njim, što se tiče ergonomije i udobnosti, i nisam daleko od pomisli da uzmem nazad pare koje sam dao za D600 i kupim D300s. 12 MP mi je sasvim dovoljno, ISO mi je sasvim dovoljan, a telo i raspored dugmića savršen. Savršeno sam svestan prednosti i napretka koji sa sobom nose D600 i D7100, ali meni lično to nije potrebno.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #105 poslato: April 03, 2013, 02:19:06 posle podne »
Ih, kad bi svako od nas uzimao samo ono što mu je stvarno dovoljno (baciti pogled na Neov post), proizvodnju su mogli da ugase još u 2004. ili tako nešto. ;)

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #106 poslato: April 03, 2013, 02:30:44 posle podne »
Koji ste vi kraljevi :)
Vama je izgleda Nikon za sve kriv.

- Kad Nikon ne napravi FF i ponudi svojim korisnicima - kriv je Nikon. Tu se slažem.

- Ali sad dođosmo do konstatacije da i kad Canon ne može da napravi ništa bolje od onoga što ima - opet bude kriv Nikon.  8)
Izvukao si iz konteksta moju izjavu i doneo zaključak sa kojim se ja ne slažem.
Ja kažem da je NIKON KRIV što nije №1 po prodaji, a zaslužuje da bude na osnovu onoga što je uradio u poslednjih godinu dana.
Šta tu nije jasno? Šta je netačno? Tolike godine su se bre pravili ludi, zamajavali ceo svet sa poluupotrebljivim senzorima, doživeli katarzu tek 2007, a napravili prvu revoluciju tek 2012., koju sad ne mogu da pretvore u ozbiljnu dobit, čak ni kada konkurencija samo prdi (da prosti auditorijum). To je čija krivica? Moja?

Citat
Canon je morao da prizna problem kod 5dmkIII da bi što pre sprečio dalja negodovanja jer je i bez toga u C taboru bilo jako mnogo nezadovoljnih sa ponudom koju su imali kroz 5DmkIII. Ali opet se zaboravi problem koji je imao 1DmkIII sa neispravnim fokusom za koji je trebalo skoro dve godine da stigne prvo priznanje od Canona, a taj problem nikada nije otklonjen. Da stvar bude gora u pitanju je bio full pro model koji je koštao brdo para.
Ne znam odakle Ti ovo? Ja otkad pratim sve to (a pratim duže nego što imam digitalni aparat), znam da je Canon bez pogovora priznavao problem i NIKAD nije naplaćivao za servis stvari za koje je kriv, posredno ili neposredno. Čak, nije naplaćivao ni ono za šta objektivno nije kriv (Sony CCD senzori u sačuvajbožemodelaiserija kompakta). To je čak i u Srbiji teklo bez ikakvih problema - ja sam DVA svoja aparata i jedan prijateljev popravio van garancije (moj A70 čak 6 godina nakon isteka!!!), jer je Canon sve finansirao i to nije bila dobra volja nekog lokalnog kabadahije. Kada senzora za zamenu nije bilo, davali su bre nov aparat - noviji model koji je aktuelan u tom trenutku! To se zove briga o kupcima! Na 5D isto tako i dan-danas sređuju ogledalo koje nije bilo dobro fiksirano na prvim serijama. Ne pitaju za garantni rok, niti traže da se išta plati. Bilo gde, bilo kad.  Za problem sa 1D Mark III znam, ali isto tako znam nekoliko ljudi koji to od 2007. rabe u novinskim agencijama i po svadbama i mogu da konstatujem da samo na forumima problem nije rešen, a da u realnosti on jednostavno ne postoji. Taj aparat radi sjajno. Eto.

Pozdrav

To stoji za Nikon. Kad sam odneo D600 kupljen u Švici u Nikon servis u Beogradu, rekli su mi da bi EU garancija trebalo da važi i kod nas, ali oni nemaju nikakvo uputstvo od distributera što se toga tiče !? I to, i to što su 12 mrlja od ulja na senzoru i neverovatnu gomilu prašine ocenili kao posledicu čestog menjanja objektiva, a moje objašnjenje da praktično nisam skidao 24-85 i ukupno 4 puta nakačio 70-300 nije  pilo vodu jer je baja objasnio da sam to možda radio u ekstremnim uslovima.
Onda je digitec.ch, kod kojih sam kupio aparat javio da će snositi sve troškove servisa i da će, ukoliko servis ne bude mogao da da garanciju da se to više nikad neće desiti, refundirati novac koji sam dao za opremu ili će mi dati da biram opremu u toj vrednosti. Jedino je muka što sam morao da vratim i stakla i blic, jer je sve kupljeno u kompletu, pa se tako i vraća.

Za politiku Canona krivi su sami kupci, koji su dovoljno lenji da ne obraćaju pažnju na tech specs i samim tim ne mogu da vide da više puta plaćaju isti aparat, jer inače to ne bi radili.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #107 poslato: April 03, 2013, 02:32:34 posle podne »
Ih, kad bi svako od nas uzimao samo ono što mu je stvarno dovoljno (baciti pogled na Neov post), proizvodnju su mogli da ugase još u 2004. ili tako nešto. ;)

Pozdrav

Trebalo mi je mnogo, mnogo vremena i racionalnog razmišljanja da se (80%) oslobodim Gear Acquisition Syndrome. :D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #108 poslato: April 03, 2013, 03:00:29 posle podne »
Opremitis preteritis acuta! :)

Ali opet, sa druge strane imamo ljude koji ne vole kafane i žene sumnjivog morala i vole da fotkaju i oprema im čini zadovoljstvo. Onda nema razloga da ne priušte sebi i bolju opremu od one koja im treba ali opet tu dođemo do one konstatacije da je ogroman problem vezivanje ljudi za određeni brend, a to onda proizvođači obilato koriste čim osete da mogu. Svi redom.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #109 poslato: April 03, 2013, 03:25:47 posle podne »
Ja kažem da je NIKON KRIV što nije №1 po prodaji, a zaslužuje da bude na osnovu onoga što je uradio u poslednjih godinu dana.

Nikon je apsolutno kriv što nije #1 ali to su si sami krivi. Ovo kako se oni ponašaju oko problema na D800 i D600 je krajnje žalosno i općenito slika o Nikonu kao marci fotoaparata je narušena zbog toga. Do D600 i D800 im se niti nisu događali ovakvi propusti u kontroli kvalitete pa se eto mogu izvlačiti na to da su nepripremljeni za ove probleme, ali ja smatram da ih to niti malo ne opravdava. U nekim stvarima se stvarno trebaju ugledati na Canon.

Ja im jedino dajem zamjerku što nemaju D710/D800h u ponudi. :P ;D

ALI - aparate koji donose najveću zaradu i drže firme, taj 700D i D5200, uglavnom kupuju oni koji NIKAD pre toga nisu imali DSLR. Znači, takvi su neopredeljeni, nezavisni, nefanbojevi i nisu brend-lojalni. Znači, to otpiši.

Jako je nevjerojatno koliko su ti već brandovski opredijeljeni i koliko traže samo aparat iz Canikon tabora. Evo jako su česta pitanja dajte savjet za prvi DSLR ali neka bude Canon jako sam zadovoljan njihovim printerima/skenerima. Mislim ono, printer i skener niđe veze :laugh: sa DSLR-om ali ima takvih x primjera. Još se eto printeraši ti začuđuju na spomen nekog tamo njima nepoznatog Nikona da tko su ti. Pa eto Nikon koliko je god loš kod kompakata ljudi sve više kupuju njihove Coolpixe koji žive na slavi Nikon DSLR segmenta i eto nekako im to priraste srcu pa za DSLR traže samo Nikon.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #110 poslato: April 03, 2013, 03:30:48 posle podne »
Ali opet, sa druge strane imamo ljude koji ne vole kafane i žene sumnjivog morala i vole da fotkaju i oprema im čini zadovoljstvo. Onda nema razloga da ne priušte sebi i bolju opremu ...
E ovo je velika istina,mada ovo sa ženama  :-[ ;D ;D ;D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #111 poslato: April 03, 2013, 03:34:21 posle podne »
Bolest kupoholizma
Uticaj na psihologiju potrošača se ostvaruje i preko tzv. superproizvoda. Oni podstiču i razvijaju nove kategorije ljudskih „potreba“ koje do tada nisu bile „razvijene“ u dovoljnoj meri ili uopšte nisu postojale  (podsticanje potrošačkog promiskuiteta). Reč je npr. o proizvodima sa velikim brojem funkcija, od kojih u praksi mnoge nikada neće zatrebati, ali je potrošač u ubeđenju da su njemu sve te funkcije korisne. Usled pomenute „funkcionalne superiornosti“ koja je praćena agresivnom promocijom, takav proizvod potiskuje klasične proizvode iste namene, ali koji obavljaju „samo“ nužne funkcije. Takav proizvod postaje parametar za tu kategoriju proizvoda. Naravno, to stvara višu cenu kako bi proizvod opravdao svoju „funkcionalnu superiornost“ i stvara novi potrošački trend...
 ;D ;D
Genijalno sroceno  :icon_thumright:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #112 poslato: April 03, 2013, 03:53:59 posle podne »
Da ne bude zabune članak sam našao na netu  :)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Nikon D7100
« Odgovor #113 poslato: April 03, 2013, 05:18:55 posle podne »
Trebalo mi je mnogo, mnogo vremena i racionalnog razmišljanja da se (80%) oslobodim Gear Acquisition Syndrome. :D

Auuuuu, kakve si ti katarze proživeo sa dolaskom prinove u kuću :o

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Nikon D7100
« Odgovor #114 poslato: April 03, 2013, 05:47:32 posle podne »
Trebalo mi je mnogo, mnogo vremena i racionalnog razmišljanja da se (80%) oslobodim Gear Acquisition Syndrome. :D

Auuuuu, kakve si ti katarze proživeo sa dolaskom prinove u kuću :o

Čudo jedno kako to menja čoveka.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dex7

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #115 poslato: April 21, 2013, 04:43:06 posle podne »
Hmm, bio sam se skoro odlučio da svoj eos500d zamenim za eos 7d. Mogu (iz usa) da ga dobijem za oko 950 usd, samo telo.
Ne znam jeli pametnije da dodam jos oko 250usd za d7100 ? U tom slučaju morao bih da prodam objektiv 17-50 tamron i kupum nešto za Nikona, što je opet dodatak para....

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #116 poslato: April 21, 2013, 09:35:12 posle podne »
Na to pitanje ipak ti treba da odgovoriš jer samo ti znaš kako koristiš aparat, šta fotkaš, šta ti je više, a šta manje važno i tako...

Imaš dosta sajtova koji se bave uporednim testovima. Npr. ovako nešto http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_7D-vs-Nikon-D7100 sve je lepo, taksativno navedeno pa ti onda procenjuj.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #117 poslato: April 21, 2013, 10:25:17 posle podne »
Malo im je čudna klasifikacija...60D: Pro DSLR, D7000: Entry-level DSLR.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #118 poslato: April 21, 2013, 10:59:06 posle podne »
Ok, mada je ta klasifikacija onako najmanje bitna u celoj priči. Ono što je po meni bitnije je da su modeli pregledno predstavljeni pa onda čovek lakše može da se upravlja u zavisnosti od potreba.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #119 poslato: April 22, 2013, 09:39:57 pre podne »
Meni je taj snapsort zbrljotina. A D7100 po samoj Nikon klasifikaciji je consumer level, ja bih ga osobno kao i D600 stavio za midrange model.