Autor Tema: Nikon D7100  (Pročitano 45926 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #80 poslato: Mart 30, 2013, 04:14:19 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #81 poslato: Mart 31, 2013, 12:13:21 pre podne »
Ukuca se u pretraživač ''nikon d7100 review'', a onda se strpljivo čita. Postoje prikazi, grafikoni, brojke, i .... Na kraju krajeva, samo sam izneo svoj stav a on je nebitan. Stoga uopšte ne osećam potrebu da se raspravljam i postavljam linkove i sl. Mogu i da lažem, zar ne?

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #82 poslato: Mart 31, 2013, 09:32:14 pre podne »
Daj konkretan primjer pa da pričamo na osnovu njega, ovako sve to skupa i nema smisla.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #83 poslato: Mart 31, 2013, 01:08:27 posle podne »
Petko, ne razumem te baš najbolje... Običaj je kada se pominju laboratorijski testovi ili bilo koji drugi testovi koje smo negde pročitali i na osnovu kojih smo došli do zanimljivih saznanja, da se ti testovi podele sa forumskim auditorijumom da bi i mi ostali bolje mogli da vidimo to o čemu pričaš.

Ja ne vidim šta je tu toliko čudno??

Ono o laganju neću komentarisati jerbo izlazi iz okvira očekivanog forumskog ponašanja.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #85 poslato: April 02, 2013, 11:34:44 posle podne »
Pocepao sam se od smeha kad sam naleteo na ovo  ;D ;D ;D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #86 poslato: April 03, 2013, 07:49:55 pre podne »
Hajde da damo ime psu (tačno znam kako bih ga nazvao) ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #87 poslato: April 03, 2013, 09:50:38 pre podne »
Verovatno je simpatični mali psić na'ranjen canonskim kolačićima sreće! :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #88 poslato: April 03, 2013, 09:56:20 pre podne »
Jeste  :screaming: :screaming:

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #89 poslato: April 03, 2013, 10:22:51 pre podne »
EEEEE, kad se setim

Nikon

Nikondzije su to malo zaboravile....
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #90 poslato: April 03, 2013, 10:53:03 pre podne »
Hahah, gde nadje ovo Zorane... hehehe
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #91 poslato: April 03, 2013, 11:58:23 pre podne »
E sad, šta je bolje: čekati na zaista nove aparate ili štancovati jedan te isti aparat sa različitim numeracijama na sebi?
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #92 poslato: April 03, 2013, 12:15:14 posle podne »
Najbolje je imati aparat,opremu i fotografisati  :) Kome oprema donosi prihode ima veliku mogućnost izbora.Ko je hobista može sebi da priušti pristojnu opremu za sumu koja je do pre nekoliko godina bila nezamisliva   ;)
Inače,druže Stalker čestitam ti na maloj Stalkerki  :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #93 poslato: April 03, 2013, 12:20:33 posle podne »
@Stalker

Kao i uvek, oni kojima je aparat ALAT ... retko kada imaju dilemu sta kupiti, i po kojoj ceni.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #94 poslato: April 03, 2013, 12:29:30 posle podne »
@stalker
Pa ako je sudeći po zaradi, onda ovo drugo. Pošto se ljudi ponašaju kao moroni, ta priča sa novim stikerima sasvim lepo prolazi i Canon je i dalje №1 u poslovnom smislu.

E sad, kao što ja uvek ponavljam, za to je najveći krivac upravo Nikon.

10 godina su oni tupili paju i ponašali se ko Olympus i Pentax... "nećemo mi FF, to je za sise". E sad sve to stiže na naplatu, NA ŽALOST nas koji od svega toga imamo samo štetu, bez obzira čiji sistem koristimo.

Nikon je u poslednjih godinu dana napravio pravu malu revoluciju u tehnološkom smislu, ali cenim (znači, ovo je pretpostavka, ne mora da znači da je tačna) da su se propisno izduvali i da ćemo sada malo da pričekamo da se nešto novo i ozbiljno desi. Eventualno možda izbace još i taj čuveni D400 i onda će biti period vegetiranja, jer ovo što su izneli je stvarno lavovski, iako nije bilo baš bezgrešno (problemi sa raznim stvarima na top modelima).

U međuvremenu, Canon nas prca u mozak sa svojim "inovacijama" u nižem segmentu. 5D Mark III jeste super (moje lično mišljenje je ovde irelevantno), 1D x takođe, ali su oba izuzetno skupa i ne čine gro zarade. Dalje, tu je 6D koji je odličan aparat ako se posmatra kao zaseban entitet, jer nasuprot ima prilično zaebanog igrača - D600. S druge strane, Nikonovo jajarenje je sigurno uticalo i na to da D600 malo izgubi dah. Zasad nemam opipljive informacije o prodaji, ne sumnjam da ide dobro, ali sumnjam da ide toliko dobro koliko je moglo. Šteta.

Onda na sajtu Toma Hogana pročitam da je Nikon hteo da mu naplati intervenciju na AF-u njegovog D800, jer nije poslao račun (a aparat je u tom trenutku bio 3 meseca na tržištu! Naravno, ne treba ni pominjati na čiji je teret išlo slanje), pri čemu nije ni rešio problem. Takve stvari kupci kažnjavaju. Tako je bilo od vajkada i to nikakve veze nema sa foto-industrijom. Ko se bahato ponaša, adekvatno prođe. A bitno je da su svi zbijali šale na Canonov račun kada je izolir traka na statusnom 5D3 u pitanju (rešavanje problema curenja svetla u malom broju specifičnih slučajeva)... iako je to bila zvanična reakcija, sa zvaničnim priznanjem problema. To jednostavno ne može da se vidi kod Nikona i mene lično to neviđeno iritira.

Ovo što sada radi Canon je samo proizvod sveošteg ludila. Ono - može im se.

Pozdrav
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 12:32:01 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #95 poslato: April 03, 2013, 12:42:28 posle podne »
Koji ste vi kraljevi :)
Vama je izgleda Nikon za sve kriv.

- Kad Nikon ne napravi FF i ponudi svojim korisnicima - kriv je Nikon. Tu se slažem.

- Ali sad dođosmo do konstatacije da i kad Canon ne može da napravi ništa bolje od onoga što ima - opet bude kriv Nikon.  8)

To što Canon uvaljuje isti aparat sa drugom nalepnicom to je problem onih koji ga kupuju, a ne Canona ili Nikona. Sve dok je ovaca biće i vune.

P.S. Canon je morao da prizna problem kod 5dmkIII da bi što pre sprečio dalja negodovanja jer je i bez toga u C taboru bilo jako mnogo nezadovoljnih sa ponudom koju su imali kroz 5DmkIII. Ali opet se zaboravi problem koji je imao 1DmkIII sa neispravnim fokusom za koji je trebalo skoro dve godine da stigne prvo priznanje od Canona, a taj problem nikada nije otklonjen. Da stvar bude gora u pitanju je bio full pro model koji je koštao brdo para.

Ko im je bre kriv što kad su mogli da počiste konkurenciju prodavali su poboljšanja na kašičicu i eto sad se situacija promenila jer ničija ne gori do zore. Sad će malo da svira Kristina, a oni koji je ne volU mogu da začepe uši i da ne gledaju ton-film. :)
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 12:50:11 posle podne od strane DuxX »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #96 poslato: April 03, 2013, 12:44:55 posle podne »
Bolest kupoholizma
Uticaj na psihologiju potrošača se ostvaruje i preko tzv. superproizvoda. Oni podstiču i razvijaju nove kategorije ljudskih „potreba“ koje do tada nisu bile „razvijene“ u dovoljnoj meri ili uopšte nisu postojale  (podsticanje potrošačkog promiskuiteta). Reč je npr. o proizvodima sa velikim brojem funkcija, od kojih u praksi mnoge nikada neće zatrebati, ali je potrošač u ubeđenju da su njemu sve te funkcije korisne. Usled pomenute „funkcionalne superiornosti“ koja je praćena agresivnom promocijom, takav proizvod potiskuje klasične proizvode iste namene, ali koji obavljaju „samo“ nužne funkcije. Takav proizvod postaje parametar za tu kategoriju proizvoda. Naravno, to stvara višu cenu kako bi proizvod opravdao svoju „funkcionalnu superiornost“ i stvara novi potrošački trend...
 ;D ;D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #97 poslato: April 03, 2013, 01:05:16 posle podne »
Koji ste vi kraljevi :)
Vama je izgleda Nikon za sve kriv.

- Kad Nikon ne napravi FF i ponudi svojim korisnicima - kriv je Nikon. Tu se slažem.

- Ali sad dođosmo do konstatacije da i kad Canon ne može da napravi ništa bolje od onoga što ima - opet bude kriv Nikon.  8)
Izvukao si iz konteksta moju izjavu i doneo zaključak sa kojim se ja ne slažem.
Ja kažem da je NIKON KRIV što nije №1 po prodaji, a zaslužuje da bude na osnovu onoga što je uradio u poslednjih godinu dana.
Šta tu nije jasno? Šta je netačno? Tolike godine su se bre pravili ludi, zamajavali ceo svet sa poluupotrebljivim senzorima, doživeli katarzu tek 2007, a napravili prvu revoluciju tek 2012., koju sad ne mogu da pretvore u ozbiljnu dobit, čak ni kada konkurencija samo prdi (da prosti auditorijum). To je čija krivica? Moja?

Citat
Canon je morao da prizna problem kod 5dmkIII da bi što pre sprečio dalja negodovanja jer je i bez toga u C taboru bilo jako mnogo nezadovoljnih sa ponudom koju su imali kroz 5DmkIII. Ali opet se zaboravi problem koji je imao 1DmkIII sa neispravnim fokusom za koji je trebalo skoro dve godine da stigne prvo priznanje od Canona, a taj problem nikada nije otklonjen. Da stvar bude gora u pitanju je bio full pro model koji je koštao brdo para.
Ne znam odakle Ti ovo? Ja otkad pratim sve to (a pratim duže nego što imam digitalni aparat), znam da je Canon bez pogovora priznavao problem i NIKAD nije naplaćivao za servis stvari za koje je kriv, posredno ili neposredno. Čak, nije naplaćivao ni ono za šta objektivno nije kriv (Sony CCD senzori u sačuvajbožemodelaiserija kompakta). To je čak i u Srbiji teklo bez ikakvih problema - ja sam DVA svoja aparata i jedan prijateljev popravio van garancije (moj A70 čak 6 godina nakon isteka!!!), jer je Canon sve finansirao i to nije bila dobra volja nekog lokalnog kabadahije. Kada senzora za zamenu nije bilo, davali su bre nov aparat - noviji model koji je aktuelan u tom trenutku! To se zove briga o kupcima! Na 5D isto tako i dan-danas sređuju ogledalo koje nije bilo dobro fiksirano na prvim serijama. Ne pitaju za garantni rok, niti traže da se išta plati. Bilo gde, bilo kad.  Za problem sa 1D Mark III znam, ali isto tako znam nekoliko ljudi koji to od 2007. rabe u novinskim agencijama i po svadbama i mogu da konstatujem da samo na forumima problem nije rešen, a da u realnosti on jednostavno ne postoji. Taj aparat radi sjajno. Eto.

Pozdrav
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 01:11:02 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #98 poslato: April 03, 2013, 01:06:58 posle podne »
Uvek mozemo biti drugaciji.... :D   Camera chow, Picture wow? 

http://youtu.be/_Ilh78Mw7Jc
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #99 poslato: April 03, 2013, 01:12:13 posle podne »
@neo
E, ova dijagnoza je tačna... veruj mi na reč. ;D

Pozdrav