Autor Tema: Nikon D7100  (Pročitano 45916 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #20 poslato: Februar 21, 2013, 06:51:14 posle podne »
Molim moderatora da sliku prebaci u temu sa autoportretima :D
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #21 poslato: Februar 21, 2013, 07:19:11 posle podne »
Ovo mi sve vise lici na "podelu trzista" izmedju Pepsija i Coca-Cole :laugh:
samo ne znam ko bi ovde predstavljao Canon, a ko Nikon ;D

Coke Vs Pepsi
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Nikon D7100
« Odgovor #22 poslato: Februar 21, 2013, 07:31:37 posle podne »
Ko voli primere sa zvanicnog sajta evo linka:
http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d7100/sample.htm
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #23 poslato: Februar 21, 2013, 08:11:27 posle podne »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #24 poslato: Februar 21, 2013, 08:18:57 posle podne »
U jbt, al mu je review... ovo je moglo i sa g15 da se uslika.
Okacio 585*390 piksela i bez exifa


Ipak mi se vise dopadaju oni sa Nikonskog sajta
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #25 poslato: Februar 21, 2013, 08:23:50 posle podne »
Bez zadnjih namera, sumnjam da je ovo autentično, zbog informacija koje imam od samog proizvođača. Iz istog tog razloga ni DPR nema fotke.

Stvarno ne razumem ovakav tip skakutanja gde se mora pokazati međunožje u stilu "vidi ja sam prob'o, vidi ja imam...". Patetično.

Pozdrav

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #26 poslato: Februar 21, 2013, 08:42:11 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #27 poslato: Februar 21, 2013, 09:47:50 posle podne »
Pa dobro ljudi Moose je vrlo priznat wildlife fotograf i nije slučajno pozvan da učestvuje u testiranju. Nisam ni ja za to da se veruje u sve i svašta ali ne treba ni u sve živo sumnjati. Uostalom čovek ništa nenormalno nije naveo sem što nije krio oduševljenje novim aparatom. ;)
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 09:50:52 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #28 poslato: Februar 22, 2013, 03:31:02 posle podne »
Kome je realno namenjen ovaj model.
Korisnik d7000 ili d5200 nema nikakve potrebe da se izlaže velikom trošku da bi dobio d7100.
Korisnik d3100, možda, ali ako se već izlaže trošku onda bolje ići odmah na ff (d600), ako nije do sada uložio sredstva u više dx objektiva.
Cena za d7100 kod naših prodavaca će verovatno biti u rangu sadašnje cene d300s. To još više utemeljava poruku da se ipak ide na d600 a ne na d7100.
Još jedna činjenica. Verovatno za par meseci sledi izlazak naslednika d300s (ma kako se zvao, d400 ili d8000). I to će biti najskuplji dx aparat sa magnezijumskim kućištem. Prema tome sa cenom blizu ili istom kao d600. Šta god da mu daju, ff je ff i po meni ima prednost nad neznam kakvim dx-om. Sem ako neko prvenstveno ne traži aparat otporan na kišicu i malo teže objektive.
Zato, d7100 treba da bude prvi aparat koji pazari ozbiljan hobista i zaljubljenik fotografisanja. Ako ima para treba odmah da ide na ff. Ovakvih je malo. Posebno kod mlađe generacije koja ne pravi razliku između snimka mobilnim i raznim tipovima fotografskog aparata.
Jednostavno, Nikon se malo zaračunao. Velikom brzinom štancuje nove tipove, gomila slične aparate, a zakonitost tehnologije jasno kaže: kod dslr aparata dx senzor odlazi u istoriju. 

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #29 poslato: Februar 22, 2013, 04:42:06 posle podne »
Nikon se bas nista nije zaracunao, vec pokusava iz sve snage da stigne i prestigne Canon. Ako ovako nastavi, za godinu dana... verovatno ce i da mu uspe u tome.

Ne bi me cudilo da se proracunato islo sa damping cenama, kako bi se desilo ovo sto se desilo. Iskreno se nadam da ce izaci iz minusa u koji su usli ... i da ce ovo sto su zapoceli, uspeti i da stabilizuju.
Druga stvar, ogulili su AA filter ... sto je pre koju godinu bio samo pusti san onih koji su to mogli samo da vide kod Lajke M9. Zapoceo d800E, a dovrsio i realizovao u pravom smislu te reci... d7100 ... i to na kropu.
Skidam kapu za to... svaka cast.

Sto se tice prednosti FF nad kropom, to je prilicno relativna stvar. Pitaj pticare sta misle o nestanku crop senzora. Drugo, ti da bi dosegao 500mm na FF ima da se debelo istegnes novcano. Na aeromiting  ?? ... pa vise bih voleo crop nego FF.

Kako bilo, svedoci smo onoga sto je industrija racunara dozivela jos davno. Na godinu dana se duplira kvalitet, a cena lagano pada.
Setite se vasih dSLR-ova od pre samo 5 godina, da ne idem sad dalje.

Meni ne treba iso 12800 ... ama bas nikada. Ali to znaci da ce ISO 800 biti cist ko suza, sto je opet bilo nezamislivo pre koju godinu. 51 AF tacka? Pa to me bas boli ona stvar... ali to znaci da ce centralna biti apsolutno nepogresiva u situacijama kada je dslr pre 5 godina brljavio i uz AF asist.
Malo sad karikiram... ali shvatas sta hocu reci.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 04:44:38 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #30 poslato: Februar 22, 2013, 04:50:47 posle podne »
Mene je iznenadilo što je ovaj D7100 samo $1200 ali Nikon je tu jako pažljivo odigrao i opet neće ići u minus(doduše zarada možda bude minimalna). Mislim sama ova šaranja sa senzorima u Nikonima su zbog toga ko će ponuditi more bang for buck i svejedno je to Nikonu hoće li biti to Sony, Aptina, sada Toshiba ili sam Nikon. Nadalje svi interni dijelovi su preuzeti sa D5200 ili D7000, nema ništa novo počevši od tražila, preko senzora, elektronike, okidača, ogledala, pa čak i AF koji je iz D4/D800, jedino ta nova šasija ali i ona je bazirana što na D600 što na D7000 i koliko mi se čini veličinom je na pola puta između njih sa nadam se ipak ležanjem u ruci kao kod D600.

Zašto uopće ovako Nikon riskira? Pa stoga što najveći dio profita je njima iz foto segmenta, ne mogu si dozvoliti grešku na skoro padajućem tržištu jer greška tu znači i kraj Nikona kao kompanije. Sa druge strane si jedan Canon, koji nije samo na foto fokusiran, može dozvoliti i koju godinu sa negativnim poslovanjem foto segmenta. Znači Nikon ovdje ide na sve ili ništa, ide ka tome da osigura sebi egzistenciju kao kompanija.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #31 poslato: Februar 22, 2013, 04:57:48 posle podne »
Uf... oni su proslu godinu zavrsili padom akcija... i nekim minusom ako se ne varam. A Canon je cak zabelezio skok u prodaji

PAzi, trebalo bi ovo proveriti polako... nesto sam cituckao neke nabacane tabele i grafikone, pa je moguce da nisu bile bas realne u tom trenutku,... ali svejedno... gusto je.

Zelim im srecu u svakom slucaju.

EDIT
Evo ga ... http://forums.dpreview.com/forums/post/50812375

PAzi, Canon ide 14% u plus ... a nikon ima pad. Treba to izneti na ledjima... i to sa sve d800, d600 ... i sta sve ne
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 05:05:17 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #32 poslato: Februar 22, 2013, 05:42:49 posle podne »
To je ona priča o kojoj ja tupim - Canon NE ZNA da je u podređenom položaju, jer im finansijski rezultati govore suprotno. I dok god je tako, od njih ćemo dobijati realno lošiju ponudu za višu cenu.

E, kad se (i ako) dogodi pad profita (opipljivi pad), onda ćemo videti i neku novu epizodu. Ja jako priželjkujem takav scenario, jer bismo onda videli pravi sudar titana. Ovo je sad skoro pa smešno. Nikon tehnološki dominira, a Canon se smeška i ubira veći profit. Doduše, Nikonovo tavorenje tolikom silnih godina jeste uzrok tome. Zato sad i moraju da rintaju za 10-oricu, ne bi li sustigli onoga koji je na vreme imao vizionarsku poslovnu politiku. Sve se plaća.

Sa stanovišta korisnika, potpuno je jasno ko je trenutni lider. Na žalost, to skoro pa nikakve veze nema sa realnim stanjem na tržištu.

Pozdrav

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #33 poslato: Februar 22, 2013, 05:49:41 posle podne »
Ima par problema u ovoj računici. Naime Nikon kaže manje prihoda, ne da je u minusu, ali manje prihoda nego je predvidio. Nadalje kaže Bloomberg da je Nikon #3 u svijetu aparata što je bila istina nekada ali Nikon je digao prodaju kompakata, i to za 20% ako se ne varam, u godini kada u svi ostali padali. prodaja općenito za Nikon je išla gore u odnosu na prethodnu godinu.

I problem je financijsko izvješće Canona, ne znam je li daju izvješće odvojeno za foto biznis.

Ovo što Storm kaže je istina. Oni su od 5D pa sada do 5D3 u razmaku od skoro godina izrađivali senzore istim procesom, kada budu gurali češće nove senzore će valjda i veća ulaganja biti i biti će još teže poslovati ako cijene ostanu na trenutnoj razini.


Why CP+ Was So Grim
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 05:52:15 posle podne od strane Bare »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #34 poslato: Februar 22, 2013, 06:30:04 posle podne »
Nikon je pored foto opreme i vodeći proizvođač precizne optike, najsavremenijih mikroskopskih sistema za medicinske, naučne i vojne svrhe. Zatim je tu i litografija i IC kao i LCD skeneri koji su najbolji na svetu, a u skorije vreme ušli su na tržište fotomatrica i substrata za LCD panele koji će se tek proizvoditi. Uprkos svemu tome oni nikad nisu krili da su primarni proizvođač foto opreme i njihova poslovna politika nikad nije odstupila od toga, što recimo ja kao fotograf vrlo cenim i što mi na neki način uliva sigurnost mnogo više od onih drugih koji su kobajagi veliki ali se više ne zna ni šta prave. Bez obzira da li je imao tehnologiju u određenom trenutku ili ne Nikon je uvek izlazio sa nekim maksimumom koji je mogao da ponudi tada dok su neki drugi za to vreme obilato koristili tadašnju tehnološku prednost i prodavali na kašičicu parčiće toga. I danas, njihova predanost foto segmentu jasna je iz aviona. Jedni su i dalje na čvrstom foto putu dok su neki drugi dozvolili sebi foto-video avanture koje su već bezobrazno prevazišle svako normalno očekivanje fotografskog auditorijuma. Mislim, treba biti zaista nerealan pa ne priznati to, jel da?
I danas, kada je u foto segmentu dve generacije ispred Canona nema tu Canonsku politiku šibicarenja... čak i najslabiji DSLR nosi najnoviji senzor od 24mpix, a nije moralo baš tako, jel da. Imalo je tu prostora da se mnogo secka, isto kao i u D5200. Za razliku od njih Canon recimo čak i u ovoj situaciji namerno sakati jedan 6D i umesto da mu podari tih sada već SKROMNIH 22 mpix on ga nudi sa 20mpix da bi stokere naterao se isprse za mkIII koji je bezobrazno skup. Ciganija! Tad su mi se zgadili, onako skroz! I onda meni neko kaže da sam Nikon fanboy. Nisam već sam Canon hejter jer su ciganija najgora.

Prema tome svaka priča na temu "ako promaše onda su propali" su čista trućanja bez ikakve veze sa realnošću. Kogod kad mala deca uhvate da mlate lopaticama po pesku. I jedni i drugi imaju žestoku pozadinu i šanse da neko od njih propadne ravne su šansi da sledeći asteroid oplete po sred naše planete - što mene recimo ne raduje uopšte jer bih baš voleo da Ciganija propadne. Što se mene tiče, baš me briga koliki su jedni ili drugi i baš me briga da li Canon pravi više profita u proizvodnji svojih plastičnih pljuckavaca ili mastila za njih ili foto-aparata ili da li je Nikon zaradio više u foto ili mikroskopskom segmentu... rešenja na sunce, ponude na sunce...

...napravili smo ovo i to košta toliko, u poređenju sa nama konkurencija je napravila ovo i to košta toliko. Aha... + / - i rezultat je TAJ. Hvala lepo. ;)
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 06:38:38 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #35 poslato: Februar 22, 2013, 06:48:02 posle podne »
Nikon je isključivo foto kompanije, iz prostog razloga što nekih 80% svih prihoda je iz foto divizije. Nikon jednostavno ne može dozvoliti da foto diviziji loše krene.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #36 poslato: Februar 22, 2013, 07:36:15 posle podne »
Nikon je pored foto opreme i vodeći proizvođač precizne optike, najsavremenijih mikroskopskih sistema za medicinske, naučne i vojne svrhe.

Ma nikon moze u tom segmentu da ga duva pored Lajke, a da ne pricam pored Olympusa, koji je tu jak ko zemlja. Oni su foto kompanija... i to je to.

A sibicarenje... pa mislim, zar 550d nije nosio naziv mini 7d ? ... I ako je neko iscedio neki senzor, onda je to Canon sa svojim 18mp.

Pazi, ja navijam da Nikon razigra ovo trziste... ali sa ponesto i rezervisan. Kao sto su ne tako davno tvrdili da je FullFrame glupst... ili kako je trka za pikselima takodje GLUPOST ... tako i sada kaskaju sa video mogucnostima, u odnosu na Canon.
I onda ce djavo da im bude kriv kad Canon bude ubirao para od videofila... jos vise nego sto ih sada ubira.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #37 poslato: Februar 22, 2013, 08:12:21 posle podne »
Nisam ja stručnjak iz domena tih industrijskih segmenata da bih znao ko koga više šije međ mikroskopima i slično. Samo kažem da je daleko od toga da Nikon proizvodi samo foto aparate i da su priče na tu temu totalno bezveze. Uostalom brate mili evo ga link ka sajtu kompanije http://www.nikon.com/ pa se može jasno videti o čemu je reč. Tu nisu u pitanju trice i kučine, već ozbiljna tehnologija.

Zorane ja navijam da se već jednom zna ko šta radi i da ljudi već jednom znaju gde da idu u zavisnosti od toga šta im treba. Umesto toga, Canon mi pre par meseci nudi drljavi 4 godine star senzor za moje fotografske potrebe jer su oni procenili DA ZBOG VIDEA nije potrebna veća rezolucija! Idi begaj! ... a ja već što rekli englezi heavy investirao u njihovu foto opremu. Pazi "foto" opremu. Tu mi je već bio puk'o film. A onda kad su uradili ono sa 6D to je bio definitivni kraj svega lepog što sam o toj kompaniji mislio iako više nisam bio u tom sistemu jer to stvarno nema smisla prema svim onim ljudima koji jesu. Eto neko moje razmišljanje kao korisnika njihovog bivšeg.

Sad ne znam kakvo čudo da izbace kopao bih i rukama i nogama i savijao se i na svaki način dovijao da opet ne ulazim u to gnezdo osinje jer znam da će mi kroz jednu do dve generacije svojom trulom politikom opet *ebati mater i naterati me da menjam i sistem i navike i način obrade, a ovo zadnje mi je mnogo teže nego dati pare i kupiti opremu.
Ne zanima me koliko će Canon zarađivati od videografije. Znam da ja neću biti videograf već fotograf. Za to što mogu i hoću da snimam, meni je sve dobro. ;)

Zato neka moja preporuka fotografima je da ne gledaju šta ko proizvodi i koji će od njih pre da propadne (ako propadne, a neće) već da gledaju šta je ono što njima treba i da se prema tome upravljaju. Za videografe ne znam. Kažu da je Canon bolji. Super. Go for it!
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 08:25:47 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #38 poslato: Februar 22, 2013, 08:48:51 posle podne »
Sad ne znam kakvo čudo da izbace kopao bih i rukama i nogama i savijao se i na svaki način dovijao da opet ne ulazim u to gnezdo osinje jer znam da će mi kroz jednu do dve generacije svojom trulom politikom opet *ebati mater i naterati me da menjam i sistem i navike i način obrade, a ovo zadnje mi je mnogo teže nego dati pare i kupiti opremu.

A ovo ces da nam obrazlozis jednom kad se smiris. :)

Kakvo bre osinje gnezdo...? Mislim, jasno mi je ako si navikao da mincas boju koze i simuliras L boje u Lightroomu... ali brate, nemoj toliko da se nerviras.
Izaci ce ti bore... pa sta cemo onda?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #39 poslato: Februar 22, 2013, 08:54:08 posle podne »
E moj Rodiću, moraš malo da izvučeš glavu iz tog crvenog džaka. Da vidiš da je napolju ceo jedan novi svet. Lep, prijatan i pun boja. A da se mnogo smirujem i ne mogu. Mi Srbi smo ljudi britka jezika i preke naravi. Uvek bilo ;)