Autor Tema: Nikon D7100  (Pročitano 45879 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Nikon D7100
« poslato: Februar 21, 2013, 04:26:27 pre podne »
24.1MP CMOS sensor
6fps
No AA filter (similar to the D800E)
51 AF point, 15 cross-type
Built-in HDR function
2016-pixel RGB sensor
3.2" 1,229k dots LCD screen
Dual SD card slots
EXPEED 3 processor
ISO range: 100-6400
100% viewfinder coverage
Video: 1080p @ 60i/50i/30/25/24 fps plus 720p @ 60p
Compatible with the WU-1a wireless mobile adapter

Izgleda da nema nista od naslednika D300s. D7100 ce biti top DX model
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 12:35:47 posle podne od strane StORM48 »
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2013, 05:17:26 pre podne »
Eh da je 8fps i nebi se imalo više što tražiti od ovoga modela. I bravo za cijenu od $1200.

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Nikon D7100
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2013, 05:48:48 pre podne »
Evo i hands on:
http://www.dpreview.com/previews/nikon-d7100/

Zanimljiva resenja za 1.3x mode i AF iz D4 :-) (algoritam)

Citat
Compared to its predecessor the D7000, the D7100 doesn't just offer an upgraded sensor with a higher pixel-count. It also features a significantly upgraded AF system, with 51 AF points (15 cross type) as opposed to 39 in the older model. It shares these specifications, and the Multi-Cam 3500DX designation with the D300S, but Nikon promises the autofocus algorithms from the D4 which could, in part, explain the extended sensitivity range (with the D7100 able to focus in light as low as -2EV, according to its specifications).

The AF points cover a wider proportion of the D7100's frame, as well as offering greater definition within this area which, combined with those D4-derived algorithms should make the D7100 a more versatile camera when faced with capturing sports or fast action. The D7100's processing should also live up to the D4's standards - offering better color reproduction and improved noise reduction - helping earn it the Expeed 3 name.

Cena je extra povoljna pogotovo ako se uzme u obzir da ce ici dole u narednih 2-3 meseca. Dakle ~1000e telo.

Sto se tice brzine ima 1.3 mode 15Mpix za 7fps.

Jedino sto mi se nesvidja jeste sto nisu povecali max bazni ISO pa je i dalje max 6400.

Videcemo kad krenu testovi kako ce se pokazati novi senzor. Nigde nisam nasao ciji je i da li je to isti onaj iz D5200.
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 05:55:01 pre podne od strane STELLANOVA »
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2013, 09:38:21 pre podne »
Po dimenzijama i broju piksela isti senzor kao u D5200. A taj x1.3 mod to je s obzirom na FF mislim negdje x2 crop.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2013, 10:15:16 pre podne »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2013, 10:35:12 pre podne »
Znači i zvanično doviđenja OLPF! :) Vrhunska sprava. Očekivano.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2013, 11:10:41 pre podne »
Ostavili buffer kao na D7000, znači još za manji broj slika. ::)

Što je veći paradoks po službenim specifikacijama od 3 Nikon modela sa 24MP senzorima onaj najjeftiniji ima najveći buffer za RAW i to od 18 slika dok D5200 i D7100 imaju za njih 8.
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 11:16:35 pre podne od strane Bare »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2013, 12:33:01 posle podne »
Cena je extra povoljna pogotovo ako se uzme u obzir da ce ici dole u narednih 2-3 meseca. Dakle ~1000e telo.

Canon odmah treba nesto da preduzme po pitanju cene 7d mk2 . Treba je podici na 3000 dolara/evra... cega bilo, samo da je duplo i vise... jos vise...
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2013, 01:05:44 posle podne »
^Aahahahahah, tačno to je i meni palo na pamet.

"Ako gineš, pogini sa stilom". Onda bi bilo dobro da izbace i 7D Mark II Meryll edition, licenced by Fiat... pardon Sigma, po ceni od veoma popularnih 7999€, pri čemu sleduje i prigodan poklon - letovanje u Kinšasi, gratis!

Jbt, Nikon je izgleda obuo cokule, pa mu natekle noge. Sad više ne može da ih skine, nego samo gazi. Ako, ako... iako ne volim kada jedna kompanija dominira u svim segmentima, jer to proizvodi još veće zlo, ovo je verovatno jedini način da Canonu padne prodaja. Kako se to do sada nije desilo, valjda hoće uskoro. Zvučim možda kao nekakav mazohista, budući da i sam posedujem Canon sistem, ali ovo je razum (bar ja mislim da jeste), jer - dugoročno, potpuni autizam kojem je Canon trenutno sklon, dovodi do potpunog odsustva logike i pespektive ulaganja u jedan sistem.

A D7100... pa šta reći... bolje je osmišljen i od najambiciznijih predviđanja. Nadmašio je ono što sam ja očekivao, samo još ostaje da vidimo to i u praksi. Eh da, mogu da kažem i jedno "I told you so", kada je u pitanju  AA filter. Osećao sam da je to trend koji će D800E samo dotaći, a da nas mnogo još boljeg očekuje u budućnosti. Nije još uvek jasno da li se i kako D7100 uopšte bori protiv nuspojava koje nastaju u odsustvu AA filtera, ali zasad me mnogo više raduje činjenica što je to sada očigledno spušteno van ogledne kategorije i smešteno u upotrebnu, onu koju će rabiti mnogo više ljudi nego što je D800E videlo makar i na slici.

Ovo je sad onaj momenat gde se čovek može zapitati šta uopšte ubaciti u neki tamo D7200, a da ne smeta?

E jedino da još srede boje i kupe licencu za L stakla ;)

Pozdrav

P.S. Nisam mogao da izdržim za ovo poslednje! :screaming:

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2013, 01:42:16 posle podne »
Ja inače nače opet nisam u potpunosti zadovoljan novim Nikon proizvodom. Furaju te piksele mada je senzor koliko se moglo vidjeti iz D5200 primjera vrhunski. Ja sam mislio da će tijelo biti identično onome iz D600 ali se opet odlučilo na manje D7000 tijelo. Dvije stvari definitivno fale, veći buffer i to jedno barem 3x veći i 8 fps da se ptičari zadovolje. Ovako imamo D5200 sa nešto boljim AF-om u kvalitetnijem pakiranju.

To bi bile moje opservacije, al da je ponuda za $1200 kvalitetna to svakako jest.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2013, 03:22:10 posle podne »
Šta ćemo da radimo ako semplovi pokažu isti ili bolji nivo detalja na ovom kropu nego što konkurencija nudi u njihovim FF senzorima??  ;)

Mora se opljuvati u penkalo i pronaći neki "kvar". Leva AF tačka je bila. Misteriozno prljanje senzora zbog misteriozne rupe kroz koju ulaze misteriozne čestice iz naravno misterioznog međuprostora... i to je bilo. Sad očekujem nešto originalnije. Recimo... toksičnu magnezijumsku leguru koja izaziva trudnoću kod muškarca. Cicala je na potezu!

...ili se samo držati stare oprobane recepture L-boja i L-kontrasta  :P

@Storm
Tu licencu će možda da kupe kad budu pravili kolekciju za domaćice. S tim da crveni krug prefarbaju u roze, razume se.  8)
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 03:30:20 posle podne od strane DuxX »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #11 poslato: Februar 21, 2013, 03:44:27 posle podne »
Šta ćemo da radimo ako semplovi pokažu isti ili bolji nivo detalja na ovom kropu nego što konkurencija nudi u njihovim FF senzorima??  ;)
Pa ništa, isto što smo radili dok su žuti pajaci pravili srednjevekovne aparate i pričali da je FF za sise! :screaming:
Sada ćemo zaebavati ove druge i zbijati šale na konto korišćene tehnologije i prodaje oltimera već sa pokretne trake.
Razlika je samo u tome što je upadljiv manjak onih koji sa ove strane zida brane "našu stvar", dok se obratno nikako nije mogla naći ravnoteža - žuti su besomučno branili svoje 12 MP "milenium-traktore", čak i kada je bilo sasvim očigledno da tu nešto ne štima. :D

Citat
Mora se opljuvati u penkalo i pronaći neki "kvar". Leva AF tačka je bila. Misteriozno prljanje senzora zbog misteriozne rupe kroz koju ulaze misteriozne čestice iz naravno misterioznog međuprostora... i to je bilo.
Ne znam da li ciljaš na mene, ali ja nemam potrebu da išta izmišljam. Svojevremeno si me na kafi baš pitao o toj "levoj strani" i dobro se sećam sopstvenog telećeg pogleda, jer nisam imao ideju o čemu pričaš. Isto je bilo i sa "zelenim" ekranom. E sad, možda sam ja slep, ali ja to ni tada nisam provalio, jer je to realno potpuno nebitna stvar. :D

Na žalost, kada je boles' prljavih senzora u pitanju, to sam primetio bez da mi je iko rekao, a niko nije pipnuo aparat pre mene. Stigao je zapečaćen u kutiji i još jednoj kesi, skroz razmontiran. Ja stavio objektiv i posle 30 fotki se pojavile prve tufne. Da li je to nekome strašno, simpatično, prihvatljivo ili neprihvatljivo, stručno me zabole trepavica. Tek - to ne umanjuje kvalitet dotičnog aparata (da mislim drugačije, to bih i napisao u testu, a nisam ni pomenuo - SVI DRUGI TESTOVI JESU, samo da primetim!), ali itekako govori o odnosu proizvođača prema onima od čijeg novca živi.

Nego, izgleda da oko fanbojeva važi isti onaj sindrom oko izreke "drž'te lopova". ;)

A boje... toliko potenciranje nečega što čak ni vlasnici Canona ne pominju toliko često, govori o unutrašnjoj nesigurnosti oko prelaska na drugi sistem. Šteta što se bajonet nekako ne može adaptirati da pri'fati neki eL?  ;D

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 03:52:23 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #12 poslato: Februar 21, 2013, 03:57:58 posle podne »
Ne znam da li ciljaš na mene, ali ja nemam potrebu da išta izmišljam. Svojevremeno si me na kafi baš pitao o toj "levoj strani" i dobro se sećam sopstvenog telećeg pogleda, jer nisam imao ideju o čemu pričaš. :D
Jok matori, ciljao sam na onoga koga sam i spomenuo da je na potezu :)

A boje... toliko potenciranje nečega što čak ni vlasnici Canona ne pominju toliko često, govori o unutrašnjoj nesigurnosti oko prelaska na drugi sistem. Šteta što se bajonet nekako ne može adaptirati da pri'fati neki eL?  ;D
hahahaha... zato ovi tvoji izmisliše neke adaptere ne bi li prišrafili neko muško staklo.  :P

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #13 poslato: Februar 21, 2013, 04:01:10 posle podne »

...Svojevremeno si me na kafi baš pitao o toj "levoj strani" i dobro se sećam sopstvenog telećeg pogleda
A vas dvojica se na kafi dogovarate o pisaniju na forumu  :o ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #14 poslato: Februar 21, 2013, 04:02:21 posle podne »
Ne samo nas dvojica već i Zoran Rodić! :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #15 poslato: Februar 21, 2013, 04:03:00 posle podne »
@neo
Pa da. On je Nikon, a ja sam Canon. Moramo da se usaglasimo ko će šta da piše, da balans pljuvanja ne bude poremećen. Dobijamo bre i platu za to! :D

AAHAHAHHAHAHAHAHAH! :screaming:

EDIT: @Duxx - Ne mešaj Zorana, on još nije dobio rešenje o radnom mestu, pa radi neplaćeno, pošto su ga prvo angažovali iz anti-milc lobija. Sad izgleda nešto zatežu sa isplatom, pa on okrenuo ćurak na drugu stranu i oće iz inata da kupi milc.

Pozdrav

P.S. Ja verujem da je Duxx dvostruki industrijski špijun. Prelazi iz C u N i obratno svakih par godina i odma ospe baraž po staroj ljubavi. Ne znam o kolikomilionskim transferima se radi, ali izgleda da je bogato. S koje li se jahte sada javlja. Ček da vidim IP...  >:D
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 04:06:19 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #16 poslato: Februar 21, 2013, 04:05:16 posle podne »
hahahahaha... moram ja Zorana da pomenem. To je naš drug. Sa'će on, sa'će... samo da završi L-mantru pošto su ga ove nemile vesti sigurno uznemirile.  :P

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Nikon D7100
« Odgovor #17 poslato: Februar 21, 2013, 04:09:07 posle podne »
Ne samo nas dvojica već i Zoran Rodić! :)

A trojke su Đuro šta?

BTW DuxX prijatelju, što nas (canondzije) toliko baš tovariš, kad smo odavno skinuli sami gaće, počev od d800? Jeste Najkon sad bolji skoro u svim segmentima, pa ostavi nam bar L boje na miru.

:D
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 04:14:17 posle podne od strane Hornet »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #18 poslato: Februar 21, 2013, 04:09:42 posle podne »
@neo
Pa da. On je Nikon, a ja sam Canon. Moramo da se usaglasimo ko će šta da piše, da balans pljuvanja ne bude poremećen. Dobijamo bre i platu za to! :D

AAHAHAHHAHAHAHAHAH! :screaming:

EDIT: @Duxx - Ne mešaj Zorana, on još nije dobio rešenje o radnom mestu, pa radi neplaćeno, pošto su ga prvo angažovali iz anti-milc lobija. Sad izgleda nešto zatežu sa isplatom, pa on okrenuo ćurak na drugu stranu i oće iz inata da kupi milc.

Pozdrav
;D ;D pa uvek imate alternativu da se složita barem oko sigme  ;) Zoran ima malo lošiji curriculum vitae pa probni rad traje duže  :)  Cunami iz nikona se nastavlja!Ja sam bre jedan srećan čovek zato što nemam aparat!

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D7100
« Odgovor #19 poslato: Februar 21, 2013, 04:51:49 posle podne »
Ma, drug Rodic naprosto ne zna sta ce sada... koliko je potresen.

Verovatno cu prestati da disem, jedem, pijem... pusticu jos duzu bradu, pokusacu opet da pustim kosu ...picu litar broma dnevno da suzbijem i razvratne nagone... i tako sve, dok Canon... oooooooooo moj voljeni Canon, ne napravi spravu dostojnu prcanja Nikondzija po forumima. :)

Mislim....

PS
Evo i dokaz... u koloru... iskrivljen, potresen, zabrinut...
''Ne moze da svane pre zore''