Autor Tema: Blic  (Pročitano 25776 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #40 poslato: Jun 17, 2012, 12:12:07 pre podne »
@mange/igor: zavisi ko kako hoda. Vrlo dobro znam da se patike za butike i patike za buvljak nabavljaju iz istog izvora. Ili da ti pomenem mesto u Novom Pazaru na kojem se šiju Levis farmerke koje ti u butiku plaćaš 10k dinara, a identične takve na buvljaku 1k dinara, a proizvodna cena im je 200 din?

Propali bi Adobe i M$oft? Srce mi se cepa. Ili misliš da i jedni i drugi namerno ne puštaju pre-release verzije u narod kako bi dobili milione besplatnih beta-testera?

Pa nema neke razlike između Granda iz 2006 i 2012 sem estetskih. Quadra-trac pogon je isti, izdržljivost je ista, što je najvažnije.Terenska sposobnost Granda je neuporediva sa terenskom nesposobnošču X6. Na koji će teren X6 da ode sa niskoprofilnim gumama i felnama od 20 cola? Fiat panda 4x4 se na snegu snalazi mnogo bolje od njega.

Dakle, nije toliko bitna cena, nego šta kome treba. Zašto bih ja dao 500 evra za stativ, na primer, umesto 50, ako stativ koristim dvaput godišnje i to ako me ne mrzi?
Zašto bih za slušanje muzike kupio Oehlbach kablove koji koštaju koliko i moj Audigy i Altec MX5021 zajedno i još više? Kao mogu da primetim razliku u hercima? Pitanje je koliko nešto nekome zaista treba, a koliko je u pitanju ego i "ja sam kupiJo najskuplje" stav.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #41 poslato: Jun 17, 2012, 12:20:40 pre podne »
Pa, nista, pre nego sto se povucem iz ove rasprave,  mogu samo da kazem da zaista zavidim svima koji imaju dovoljno novca da ne moraju da razmisljaju o alternativama originalima (bile one bolje ili ne).
Ja i dan danas mogu samo da sanjam o softbox-u od 300 evra i elinchrom/profoto/bowens glavama od nekoliko hiljada evra. Tako da, lepe su te price "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari", samo sto kod mene ne pije vodu.
Moja je samo "nisam dovoljno bogat". Tako da, svakom svoje, pretpostavljam.


Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Blic
« Odgovor #42 poslato: Jun 17, 2012, 12:29:06 pre podne »
^Pa, tako formulisano zvuči bitno drugačije. I jeste drugačije! I, što je najbitnije, više je nego prihvatljivo.

Međutim, treba prihvatiti da razlike postoje i samo konstatovati da li je kvalitativna razlika srazmerna cenovnoj ili nije. Ništa drugo. Tu se itekako možemo složiti da neke stvari jesu skuplje više nego što treba, ali tako je u industriji otkad se zna za pojam proizvodnje i formiranje cene.

Nego... moram da odgovorim na jedan post...

Razlika između narodnog Photoshopa i onog plaćenog 900 evra? Nema je. Razlika između narodnog Windowsa i onog plaćenog? Nema je. Koristim narodne verzije godinama i znam i bagovite su jednako kao i plaćene verzije kod ljudi koje znam da ih koriste.
Je l' samo ja ne vidim analogiju ili si Ti debelo zabrljao u pravljenju paralele?

"Razlika između narodnog Windowsa i onog plaćenog"?
"Razlika između narodnog PS-a i onog plaćenog 900 evra?"

Pa naravno da je nema, samo što ovde niko ne priča o Canon okidaču koji košta 120 evra i istom tom Canon okidaču koji je neko ukrao sa police, nego od dva potpuno različita proizvoda! ALO! Analogija bi bila kao PS vs Gimp i Win vs Linux. Postroj tako činioce, pa mi prepričaj kako si se proveo, pokušavajući da obradiš fotku u Gimpu (a posebno RAW, i to bez da se zezaš, nego da ozbiljno radiš) ili da umesto Windows-a kao jedini OS teraš Linux, sve zajedno za ozbiljnim softverom koji svakodnevno koristiš... hoće to, al' juče.

I molim vas sve, zarad ozbiljnosti diskusije... ako smo već skrenuli sa glavne teme, ne moramo da skrećemo sa logike. Kakve bre veze imaju 'ebene čarape, patike, duksevi i majce sa TEHNIKOM, za ime sveta?

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 12:32:00 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #43 poslato: Jun 17, 2012, 12:30:47 pre podne »
Citat
@mange/igor: zavisi ko kako hoda. Vrlo dobro znam da se patike za butike i patike za buvljak nabavljaju iz istog izvora. Ili da ti pomenem mesto u Novom Pazaru na kojem se šiju Levis farmerke koje ti u butiku plaćaš 10k dinara, a identične takve na buvljaku 1k dinara, a proizvodna cena im je 200 din?
Nije im isti izvor, a to se moze i dokazat, nije cak ni isti materijal koristen!

Citat
Propali bi Adobe i M$oft? Srce mi se cepa. Ili misliš da i jedni i drugi namerno ne puštaju pre-release verzije u narod kako bi dobili milione besplatnih beta-testera?
Pa tako dobiju besplatne testere, sta je tu cudno, jos te i navuku pa ga kasnije kupis :)

Citat
Pa nema neke razlike između Granda iz 2006 i 2012 sem estetskih. Quadra-trac pogon je isti, izdržljivost je ista, što je najvažnije.Terenska sposobnost Granda je neuporediva sa terenskom nesposobnošču X6. Na koji će teren X6 da ode sa niskoprofilnim gumama i felnama od 20 cola? Fiat panda 4x4 se na snegu snalazi mnogo bolje od njega.
BMW x6 nije terenac, niti se reklamira kao takav!
Citat
Dakle, nije toliko bitna cena, nego šta kome treba. Zašto bih ja dao 500 evra za stativ, na primer, umesto 50, ako stativ koristim dvaput godišnje i to ako me ne mrzi?
Zato sto je onaj od 500 eura bolji, licno imam stativ od 30 eur koji je cisto sr...nje, e sad ako ces ga koristit 1 godisnje, onda ti i ne treba bolji.

Uostalom, zasto sam se ja rodio kao musko, kad sam mogao bit zensko? Pa ne stvarno!
Il se ti drzis onog, u INAT :)
PS: Hajde otvorite novu temu, da nastavimo raspravu, jer vidim da hocemo?

Lord Ivanhoe
Nisam ni ja dovoljno bogat, ali uvjek ima ali :)

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #44 poslato: Jun 17, 2012, 12:35:44 pre podne »
Nema ali. Ili jesi ili nisi. Da sam se vodio tom politikom, nikada ne bih kupio kineske flash glave sa kineskim softboxom i kineskim kisobranom i kineskim stativima, i nikada ne bih stigao do nivoa stuidijske fotografije na kojem sam sad.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #45 poslato: Jun 17, 2012, 12:50:16 pre podne »
Interesantno je pratiti ovu polemiku...
...
Nego, kako ono bese naslov teme? ;D

p.s. Udarila nam vrucina u glavu...ko je za pivo ;) :)
E'o, jap komsho, ima ladno ... 'el, moze ovo domace - pivo s' rozi ... moze, ajd onda :occasion14:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #46 poslato: Jun 17, 2012, 01:09:56 pre podne »
@Storm: pogrešna ti je paralela. Photoshop i Gimp ne rade isto, narodni Photoshop i plaćeni Photoshop rade identično. Windows i Linux? Ne mešajmo babe i žabe. Linux je neuporedivo stabilniji.

@Lord Ivanhoe : upravo tako. Džaba je nekome mantrati "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" i da je bolje da kupi softbox od 300 evra ako taj neko ima platu 300 evra, a bogami, malo je i licemerno.
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 01:11:52 pre podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #47 poslato: Jun 17, 2012, 01:34:09 pre podne »
@Stalker

Stormovo poredjenje nije savrseno, ali  ima nekog smisla. On prica o dva proizvoda od razlicitog proizvodjaca, jednog renomiranog, brandiranog i skupog, i drugog low-cost koji pokusava da oponasa funkcionalnost ovoga prvog. To u dovoljno dobroj meri opisuje temu razgovora. Sa druge strane, tvoj primer nema neku logicnu paralela sa razgovorom, a Storm je i objasnio zasto.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #48 poslato: Jun 17, 2012, 01:43:07 pre podne »
Bar za Linux to ne stoji.Linux ne oponaša. Windows neće nikad dostići funkcionalnost i stabilnost linuxa. Džaba sve priče od toga što je nešto masovno, "mora" da se plati jerbo treba da me boli ***** što su tamo neki programeri uložili svoje vreme u klimatizovanim kancelrijama. Neću bre da platim, i tačka.
I da bacim pet kineskih okidača godišnje, to je 15 dolara, i opet sam u prednosti nad nekim ko je platio 60 dolara za Canikon.
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 02:11:45 pre podne od strane StORM48 »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #49 poslato: Jun 17, 2012, 01:56:31 pre podne »
Ma to je OK za okidac, verovatno cu i ja za licnu upotrebu uzeti kineski :)

Ali iskreno, da imas veliki posao sa ozbiljnim strankama, sigurno ne bi sebi dopustio rizik crkavanja kineskog okidaca pred njima, pogotovo ako postoji prica da umeju da crknu. Sve bi to na kraju verovatno bilo OK, ali te posle toga sigurno ne bi nikome preporucili. Postoje i trenuci kada jednostavno nije dopusten takav luksuz rasipanja vremena kao sto je odlazak do torbe/druge sobe/vozila. Takvi ljudi ce uvek kupovati originalnu opremu.

Nama je mozda bitnije da ustedimo za neki dobar filter ili bolje staklo, pa cemo shodno tome i da kupujemo jeftine kineske okidace, jer i ako crknu nema nikakvih posledica osim izgubljena 3 EUR.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #50 poslato: Jun 17, 2012, 02:08:10 pre podne »
Hvala Bogu, a ne u Srbiji preporučivati nekome da po svaku cenu kupuje okidač od 60 evra.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Blic
« Odgovor #51 poslato: Jun 17, 2012, 02:13:40 pre podne »
Bar za Linux to ne stoji.Linux ne oponaša. Windows neće nikad dostići funkcionalnost i stabilnost linuxa.
Sureeee... pričaj mi o tome.
Nagledao sam se te njegove "stabilnosti" o kojoj je popularno pričati i to posebno u krugovima ljudi koji tri čiste sa Linuxom nemaju, niti su ikad imali dodira sa istim. :) Funkcionalnost na Linuxu i ne postoji. On je funkcionalan samo za sedenje u komandnom promptu i tipkanje komandi, kompajliranje i tako to. Kad treba nešto da se radi, uglavnom se nema čime, jer ni jedan proizvođač koji se bavi ozbiljnim softverom, ne pravi ništa za Linux. Izuzetak su baze podataka, koje su btw moj teren.

A Linux bukvalno baš oponaša desktop operativni sistem. I to užasno loše. Na žalost, koliko god se gnušao MS-a, moram da priznam da je Linux ipak neupotrebljiv u desktop radu, pa zbog toga Windows toliko dobro prolazi.

Što se ovog drugog tiče, "ne u Srbiji preporučivati nekome da po svaku cenu kupuje okidač od 60 evra", ja bih voleo da vidim gde je to navedeno? Rečeno je da svaka roba ima svog kupca i da razlike nisu u nalepnici, već u kvalitetu izrade. Sasvim je irelevantno da li nekome nešto radi posao, jer o tome nismo ni pričali. Poenta je da neko ko to koristi po sistemu "tu i tamo", može sebi da priušti luksuz kockanja sa okidačem šestorazrednog kvaliteta, jer realno ne postoji scenario koji će ga dovesti u nezavidnu poziciju. S druge strane, neko ko nema živaca i vremena da razmišlja "da li će okidač i danas raditi", sebi uglavnom želi da priušti nešto što će duže vreme biti funkcionalno. Oni kojima to nije bitno, ne moraju time da se opterećuju.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 02:23:25 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #52 poslato: Jun 17, 2012, 02:40:59 pre podne »
Sure, oh mastah.Niko ništa o Linuxu ne zna niti ga je iko koristio sem tebe.Daj bre Storm, taj tvoj stav "ja sve znam najbolje o aparatima, staklima, linuxima, windowsima, džipovima, motorima, servisima, uvoznicima..." već postaje neozbiljan. :)

Čudno, meni se učinilo da sam više puta pročitao ne "kupuje kome šta treba", već "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" što je u žutoj Srbiji, danas, direktno sprdanje sa onima koji nisu dovoljno bogati ni da kupuju kvalitetnu salamu, a kamoli okidače. I sad ja treba nekome ko je jedva na rate uzeo najjeftiniji DSLR da kupi okidač od 60 evra  na kojem će pritisnuti dugme i aparat će napraviti fotku umesto kineskog okidača od 3 evra na kojem će pritisnuti dugme i aparat će napraviti fotku. Sure do.

To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #53 poslato: Jun 17, 2012, 02:58:04 pre podne »
Pa jbg, zato  prihvatamo sve sa odredjenim kritickim stavom.

O fotoaparatima i automobilima mogu da ti pricaju Storm i Schumaher, a ti sam odluci ciji je savet bolji po kom pitanju.
Sumaher ce ti reci da on najcesce ne ulazi u vozilo bez 4 sloja zastitne opreme, pa to ne znaci da ces ga poslusati.
Posto je nemoguce sve znati, ponekad se mora saslusati i neko drugi, a spoznati koga i u kom trenutku treba saslusati jeste pravo umece.

Uostalom, malo smo usli u banalnu pricu o okidacu, koji moze da se napravi za 15 minuta sa materijalom iz Radio Kluba.
Pocetna dilema je bila kupovina originalnog ili tog YongNuo blica, i njegova upotrebjlivost u raznim situacijama.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #54 poslato: Jun 17, 2012, 10:28:27 pre podne »
Bar za Linux to ne stoji.Linux ne oponaša. Windows neće nikad dostići funkcionalnost i stabilnost linuxa. Džaba sve priče od toga što je nešto masovno, "mora" da se plati jerbo treba da me boli ***** što su tamo neki programeri uložili svoje vreme u klimatizovanim kancelrijama. Neću bre da platim, i tačka.
I da bacim pet kineskih okidača godišnje, to je 15 dolara, i opet sam u prednosti nad nekim ko je platio 60 dolara za Canikon.

Ja koristim linux, testirao sam preko 20 distri, i nijedna nije stabilna, kako bi trebala da bude. Ja sam korisnik i windowsa i linuxa, linux ima daleko mnogo vise prednosti, ali je manje zastupljen i sve prednost pada u vodu. Da citas, znao bi da Gimp jeste odgovor na Photoshop, za korisnike koji predju sa win-a na linux, ali ono sto je istina, da Gimp pocne da brljavi sa slikom koja je teska 5mb a o tezoj necu ni da pricam.
I linux je bolji za nekih 90% korisnika, tj za one koji ne igraju igre, i koriste komp za surfanje, za sve ostale ipak je tu windows ili mac os.

Stalker jesi li ti Jarac u horskopu??? Msm tolika tvrdoglavnost.

Niko nigdje nije rekao da ne treba uzet nesto od 3 eura jer se mora uzet nesto od 60 eura. Tvoj nacin razmisljanja mi se ne svidja, uopste. Zasto bih ja, zasto bih ovo, zasto bih ono, sto se tice slsobodnog sof. ti mislis da ta godpoda ne zaradjuje i ne razmislja kako da zaradjuje jos vise?

Vecina nas koristi narodne verzije svega, to niko ne spori, i sam sam kupio stativ od 30 eur, jer trenutno nmg bolje, i sam sanjam da kupim DSLR ali jos uvjek nmg. I sta sad, to sto ja nmg treba da pljujem po onim koji to mogu, taj nacin razmisljanja, stvarno nije uredu.
Vidis da vec inspekcija hoda po firmama i gleda ko je platio svoj komad sof. a ko nije!? Ko ti garantuje da sutra nece tebi zakucat na vrata? Ko ti garantuje da sutra neces moc uc na net bez svoje licne karte i svih pravih podata o sebi, niko.

Storm je lijepo izneo svoje misljenje, i slazem se s njim, a iz svega ti se da zakljucit, ako ces blic i sta ja znam koristit 1 ili nijednom godisnje, kupi i kinseki, ali ako hoces da i da taj 1 puta blic radi kako treba par sati uzastopno pokusaj dosegnit nesto malo bolje (ako mozes, niko nije rekao moras).
Sto se tice orginala vs kopija (a kinezi to bezobrazno rade) orginal je definitivno bolji, na bilo kom polju to gledao, naravno i orginali se kvare, ali kako rece Storm u procentima to i nije toliko vazno.

Pa uzimi Iphone kinesku kopiju, pa uporedi s orginalom, sve ce ti bit jasno i to u prvih 5 minuta.
Djostik za ps3 kosta 60 eur, kopija kosta od 15-20 eur, zar ne, a sta se desi s kopijom posle par sati uzastopnog igranja, raspadne se.
Tako da cisto sumnjam da je to sto kinezi kao kopije prave kvalitetno.
Ja nisam kupovao kineske stvari puno puta, ali dolazio sam u dodir s njima, mnogo puta i svaki put sam samo potvrdjivao to sto mislim o njima, a to sto mislim je da su traljavi i da im je zavrsna obrada svega ravna nuli. Uostalom, svaki dan gledam kineze oko jezera a nisam do sad primjetio da i jedan od njih koristi na svom DSLR-u neki lijevi blic!? Al sam primjetio da vole Nikon :D
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 10:32:44 pre podne od strane igortehno »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Blic
« Odgovor #55 poslato: Jun 17, 2012, 01:13:58 posle podne »
Druže Stalker, osim fotografije, meni je jedno od primarnih zanimanja vezano za baze podataka. Otud mi je poznato štošta o stabilnosti. U tom smislu, svi OS-ovi su mi se smučili za ceo život. Toliko da mi je gnusno da danas sedim za kompjuterom. Otud su mi poznate neke stvari vezane za stabilnost i pouzdanost.

Da li je Tebi to relevantno ili ne, vrlo nisam zainteresovan da čujem, jer opet okrećeš diskusiju na nivo "jeste, ti se u sve razumeš" tip nipodaštavanja. A vidim da o svemu imaš neko mišljenje koje dolazi iz urbanih mitova. Jedno od takvih je upravo priča o stabilnom Linuxu. Jeste on stabilan, ali u malo pogrešnoj korisničkoj sferi. Zato je i smešno porediti ga sa WinOS-om.

A ovo o skupom i jeftinom, bojim se da ipak nisi razumeo dovoljno. Nije teško skontati kad se s nekim ne može racionalno diskutovati, jer je on ubeđen da je samo najjeftinije dovoljno, a da svi koji zagovaraju skuplje zbog kvaliteta, u stvari to čine iz snobovskih razloga i zbog želje da drugima nabijaju komplekse. Stvarno nemam nameru da gubim vreme na takve trice&kučine.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 01:17:00 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #56 poslato: Jun 17, 2012, 04:36:41 posle podne »
E, nema vise vadjenja, znaci ili :



ili bacam:




P.S Ako neko bude brisao trol post, nek ostavi sliku sa macama :)
« Poslednja izmena: Jun 17, 2012, 04:41:57 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #57 poslato: Jun 17, 2012, 05:55:46 posle podne »
@storm: Jedno prosto pitanje: da li ti tvrdis da je original apsolutno uvek bolji od kineskog pandana (pricamo o foto gadgetima, ne patikama, odevnim predmetima i gacama...) ?

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #58 poslato: Jun 17, 2012, 06:05:09 posle podne »
@igortehno:

Čudo jedno kako BND i BIA koriste linux, a ne win ili mac os. Sigurno su i oni verovali u urbane mitove.

Nisam Jarac, dupla Škorpija sa Marsom u Škorpiji. >:D

Moj način razmišljanja ne treba da ti se sviđa uopšte, ko je rekao da treba?Za inspekciju me zabole, niti imam firmu, niti o mom poslovanju i kontaktima ima bilo kakvih tragova. Tako da... :)

Mogu samo da žalim ljude koji kupuju Iphone, bolje da bace pare u đubre.

Vole Nikon? Znaju ljudi šta valja. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #59 poslato: Jun 17, 2012, 06:15:16 posle podne »
@Storm: ne previše suptilan pokušaj zamene teza. Da li ti veruješ da ja svoje mišljenje zasnivam na urbanim mitovima ili ne, takođe mi je svejedno. Niti znaš ko sam, n čime se bavim, ni čime sam se bavio. Da li se ti baviš bazama podataka i fotografijom, takođe može da bude urbani mit. To možeš da potvrdiš ti i još nekoliko forumskih nickova, što ne znači ništa. Ako ćemo tako.

Zamena teza jeste tvoja tvrdnja da ja zastupam mišljenje da je najjeftinije dovoljno. Nisam nikad rekao da jeste, ako jesam zamolio bih citat, ali jesam rekao da služi svrsi, i to amaterskoj. Nikad nisam rekao da Juza mora da koristi kineske okidače, koji je tata i deda i askurđel i bela pčela za sve nas ovde koliko nas ima. Ono što sam tvrdio i dalje tvrdim, a to je da je besmisleno pričati o skupim okidačima nekome ko jednostavno nema para za njih. Ulazi li ti to u glavu, nema para za njih, kao čovek kojeg znam i kojeg sam pomenuo, a uzeo je najjeftiniji dslr na kredit, jer nema keša.Što se mene tiče, ako neko hoće da kupi Leicu od 6000 evra i ima para za to, samo napred, ako je on srećan i ja sam.

U nemanju iluzija da sam ti bilo šta objasnio,

drug Stalker
To insult the fool is the price of wisdom.