Autor Tema: Blic  (Pročitano 25532 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Branko78

  • Junior
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Blic
« poslato: Jun 09, 2012, 09:56:13 posle podne »
Pozdrav svima,

u planu mi je da kupim eksterni blic, razmisljam o 430 EXII ali pre nego se odlucim za njega voleo bi da me iskusniji od mene posavetuju i daju svoja misljenja o ostalim proizvodjacima koji su jeftiniji sto meni i igra ulogu. moje pitanje glasi, sta je u rangu sa 430 EXII u ponudi drugih proizvodjaca i da li imaju neke mane koje bi me odvratile od kupovine.

hvala unapred

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2012, 10:19:42 posle podne »
Pogledaj i Yongnuo yn-565ex...jeste kineski blic, ali je bas dobro napravljen...velicine je kao 580exII, i slicne je jacine, razlikuje se od 580exII po tome sto nema HSS i ne moze da bude master...i kosta samo 150e( sa garancijom od 1 godinu) ili 170e(sa garancijom od 2 godine) :D


Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2012, 10:01:22 pre podne »
Ja sam se isto dugo vrteo po netu oko odabira blica. Ovaj odgovor nije u skladu sa tvojim zahtevom jeftiniji od 430 II, ali ja sam na kraju ipak uzeo Nissin Di866 mark II i nisam pogresio (za moje potrebe). Zavisi za sta ti treba blic.
Ista je cena kao Canon EX 430 II, a dobijas mnogo vise i mozda poneki detalj manje. Da ne sirim pisanje sad, ako zelis mozemo pricati nasiroko. Zamalo sam kupio YN565, ali mnogo ljudi je pisalo da ima problema sa njima, pa sam ipak odustao, a i nema bas sve kao Nissin 866, pogotovo GN. Opet, ako zaista mora da kosta "oko 150E", onda YN565 jeste mozda najkompletnije resenje.
« Poslednja izmena: Jun 11, 2012, 10:26:40 pre podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Blic
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2012, 04:35:06 posle podne »
Ja ću, kao i uvek, zastupati ideju "nisam dovoljno bogat"... :)

-Canon, ako imaš para.
-Ako nemaš, sačuvaj to što imaš, pa kupi kad sakupiš dovoljno.
-Ako nemaš drugog izbora, idi na 3rd party.

Pozdrav

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #4 poslato: Jun 12, 2012, 02:07:40 posle podne »
@StORM48

Potpuno se slazem sa sve tri stavke.
Ja sam sve to prosao sa objektivom.

Jedino treba odluciti da li za manje para dobiti "kao isto" od druge firme ili za iste nove dobiti "kao vise" od originala.
Ipak skoro uvek ima neka zackoljica kod 3rd party.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2012, 02:57:40 posle podne »
Ima dosta primera kad je original skup samo zato sto ima nalepnicu CANON.

npr. canon ettl produzni kabl za blic, zatim, canon IR remote, canon wired remote sa intervalometrom i ostalim stvarcicama...

samo zato sto su CANON kostaju i po 3 puta skuplje. Npr ettl produzni kabl za blic u Canon izradi ima plasticnu stopicu, dok kineski pandan koji kosta 3 puta manje ima metalnu :)

nije uvek sve crno i belo :)

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2012, 09:57:35 pre podne »
I to je tacno, mislio sam na vece stvari. Sitni dodaci su ok.
Imam kinesku rezervnu bateriju koja radi isto kao i Canon. IR okidac "for Canon" i radi bez greske, itd...
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #7 poslato: Jun 13, 2012, 11:59:23 pre podne »
Kineske baterije - VRH, ne bih preziveo bez njih ! :)

Sto se tice bliceva, evo prodajem ja moj 550EX, mazga od blica, samo sto ne kuva rucak :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2012, 01:40:19 posle podne »
Ima dosta primera kad je original skup samo zato sto ima nalepnicu CANON.
Ja sam poslednjih meseci kupio gomilu pratećih sitnica za smešne pare i stvano je sramota koliko su skupi neki CANON kablići,žičani i IR okidači,zonerice...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2012, 03:34:33 posle podne »
Ima dosta primera kad je original skup samo zato sto ima nalepnicu CANON.
Ja sam poslednjih meseci kupio gomilu pratećih sitnica za smešne pare i stvano je sramota koliko su skupi neki CANON kablići,žičani i IR okidači,zonerice...

Drug moj skup je i MacBook Pro ovaj novi s retina displejom pa opet...
Za nase standarde ovdje na Balkanu je sve skoro skupo, evo ja radim u Sloveniji, a gledajuci koliko je standard ovdje veci opet tako neke stvari stvarno su preskupe, ali... ;D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2012, 04:09:01 posle podne »
Drug moj skup je i MacBook Pro ovaj novi s retina displejom pa opet...
Pa ovde se ne radi o stvarima tipa MacBook Pro nego o recimo parčetu kabla sa okidačem koje se zove žičani daljinski okidač.Original košta oko 60e a kineska kopija 3-4$ .Da li original vredi 30ak puta više?NE sigurno.Takva kupovina je već stvar zdravog razuma,a ne standarda.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2012, 04:24:50 posle podne »
Pa ovde se ne radi o stvarima tipa MacBook Pro nego o recimo parčetu kabla sa okidačem koje se zove žičani daljinski okidač.Original košta oko 60e a kineska kopija 3-4$ .Da li original vredi 30ak puta više?NE sigurno.Takva kupovina je već stvar zdravog razuma,a ne standarda.

Malo idem s teme ali je li moguce da ista stvar ima toliko razliku (sem u imenu), razliku u cijeni??? Msm to je 20x jeftinije, jel imaju iste opcije? Ali jedno je sigurno, svaka roba ima svog potrosaca, ne brini se nece neko iz Amerike, Njemacke, Engleske itd kupit zicani okidac kod kineza nego kod Canona, a to sto mi nemamo para to je nesto sasvim drugo!?

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2012, 04:36:29 posle podne »
Jel imaš ti uopšte aparat?Običan žičani okidač je potpuno identičan po svim funkcijama u originalnoj izvedbi kao i kopija.Na dh gate ispod proizvoda nešto tipa poslednji kupci i najčešće među njima su ljudi iz razvijenog sveta,a ne iz ,recimo, Džbutija.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2012, 05:05:51 posle podne »
Jel imaš ti uopšte aparat?Običan žičani okidač je potpuno identičan po svim funkcijama u originalnoj izvedbi kao i kopija.Na dh gate ispod proizvoda nešto tipa poslednji kupci i najčešće među njima su ljudi iz razvijenog sveta,a ne iz ,recimo, Džbutija.

Ne, nemam fotoaprat.
Po svemu tome, ispade da je i Canon kao aparat 20x skuplji nego bi trebao, zar ne!? Pa zasto onda ne kupiti i kineske kopije DSLR-ova jer i njih ima, nego se kupuje Canon i Nikon a ti sto kupuju iz razvijenog svijeta, uglavnom kupuju pa prepakuju i prodaju kao markiranu stvar... To se radi na sve strane, zar ne?
Sto se mene tice s ovim postom sam zavrsio svoje prisustvo u ovoj temi!?

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2012, 05:56:51 posle podne »
Pa ovde se ne radi o stvarima tipa MacBook Pro nego o recimo parčetu kabla sa okidačem koje se zove žičani daljinski okidač.Original košta oko 60e a kineska kopija 3-4$ .Da li original vredi 30ak puta više?NE sigurno.Takva kupovina je već stvar zdravog razuma,a ne standarda.

Malo idem s teme ali je li moguce da ista stvar ima toliko razliku (sem u imenu), razliku u cijeni??? Msm to je 20x jeftinije, jel imaju iste opcije? Ali jedno je sigurno, svaka roba ima svog potrosaca, ne brini se nece neko iz Amerike, Njemacke, Engleske itd kupit zicani okidac kod kineza nego kod Canona, a to sto mi nemamo para to je nesto sasvim drugo!?

Oće bogami. Nemaš pojma koliko ljudi na Zapadu kupuje na rasprodajama, jeftinu robu.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2012, 05:58:12 posle podne »
Jel imaš ti uopšte aparat?Običan žičani okidač je potpuno identičan po svim funkcijama u originalnoj izvedbi kao i kopija.Na dh gate ispod proizvoda nešto tipa poslednji kupci i najčešće među njima su ljudi iz razvijenog sveta,a ne iz ,recimo, Džbutija.

Ne, nemam fotoaprat.
Po svemu tome, ispade da je i Canon kao aparat 20x skuplji nego bi trebao, zar ne!? Pa zasto onda ne kupiti i kineske kopije DSLR-ova jer i njih ima, nego se kupuje Canon i Nikon a ti sto kupuju iz razvijenog svijeta, uglavnom kupuju pa prepakuju i prodaju kao markiranu stvar... To se radi na sve strane, zar ne?
Sto se mene tice s ovim postom sam zavrsio svoje prisustvo u ovoj temi!?

Meni deluje kao da si ti bacio 60 evra na orGinal Canon/Nikon, a onda video da ima okidač i za 4 evra, pa pokušavaš da opravdaš bačene pare.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2012, 06:06:05 posle podne »
@igortehno: vidi ovako, jedno je kupiti original zato sto je KVALITETNIJI, a drugo je biti SNOB. I netacno je to sto pricas, svako s malo pameti nece da plati stvar koja radi isto X puta skuplje. Osim ako nije SNOB i ne pati od toga da mu pise CANON/NIKON i na gacama.

I sve ovo pricam IZ ISKUSTVA, a ne bez veze, znaci imam i originale imam i kopije.

Primer1:



Cena: $45



Kinez kopija, cena: $4.6

DESET puta jeftinije. 

Sta mislis da canon svoje pravi od zlatnih zica i sa hirurskim rukavicama? Ne, kupuje ih od kineza, zalepi svoju nalepnicu i onda odere SNOBOVE.

Evo bolji primer:



Cena: $106



Kopija (imao sam bas ovaj model): $30

I tako dalje, i tako dalje...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #17 poslato: Jun 13, 2012, 06:40:00 posle podne »
Fotoaprata nemam, tako da nisam kupio nesto pa da se kasnije pravadam zbog tog.
Jesam li ja igdje rekao da ne treba uzet taj od 4 eur, ili jesam. Jesam li igdje rekao da ja to ne bih uzeo, nisam. I sam sam registrovan na TinyDeal i sta?
Doslo je do velike zabune, al nije ni vazno.
Znaci Canon da izbaci sutra zicani okidac sa prekidacom kao onim sto palimo sijalicu i kaze da je tako bolje i stavi cijenu od 100 eura opet ce to neko kupit. O tome ja pricam.
Dalje, znam ja vrlo dobro sta je rasprodaja, a isto tako znam i zasto su neke stvari drasticno ispod cijene (dok sam radio u auto kuci poslao sam ja dosta auta u bosnu i srbiju ispod cijene, a da vam pricam zasto, nema potrebe). Ima ovdje rasprodaja koliko hoces, a zasto, nema potrebe da ulazim u marketinske trikove radnji!?
Akcija je jedno, rasprodaja drugo!?
Mentalitet nas ljudi je takav da cemo svi rec, zasto kupit nesto za 100 eur kad to isto makar i duplo losije ima i za 10 eur, zasto vozit mehanicaru auto ako se nije pokvarilo i s tim zasto ja bih mogao do sutra.
I sutra ako i budem iamo aprat vjerovatno cu se odlucit prije za bezicni nego ovaj zicni iz nekih svojih razloga.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #18 poslato: Jun 13, 2012, 07:37:06 posle podne »
Ne, ti si rekao da taj od 4 eur sigurno mora da je losiji od originala.

I sad si to potvrdio recenicom:

Citat
Mentalitet nas ljudi je takav da cemo svi rec, zasto kupit nesto za 100 eur kad to isto makar i duplo losije ima i za 10 eur

Cime i dalje ides u pricu da je original uvek bolji od kopije. Sto jednostavno nije tacno.

EDIT: koji bezicni, svi su zicni.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #19 poslato: Jun 13, 2012, 07:54:13 posle podne »
@igortehno,
forum kao i svaki drugi je otvoren za sva mišljenja i svako ima potpuno identična prava u iznošenju istog.Više puta sam ponovio da obično pišem o opremi koju sam koristio ili koristim,a ti pišeš o okidaču koji nisi  ni video a nisi siguran ni kako funkcioniše pa čak mešaš žičane i bežične.Ovde nije reč o dslr aparatima nego smo se uhvatili gadgeta koje svi korisnici aparata imaju ili ih koriste,a pravljenje istih je na nivou brisača ili neke sitnice na automobilima :)
« Poslednja izmena: Jun 13, 2012, 08:05:12 posle podne od strane neo »