Autor Tema: Blic  (Pročitano 25530 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #20 poslato: Jun 13, 2012, 10:22:49 posle podne »
A wireless okidac je zicni???

Lord Ivanhoe
  mislio sam uopsteno, nisam mislio iskljucivo na ovaj slucaj.

Citat
Cime i dalje ides u pricu da je original uvek bolji od kopije. Sto jednostavno nije tacno.

Pa gdje sam to rekao? A citajuci ovaj tvoj komentar ispada da je kopija bolja?
« Poslednja izmena: Jun 13, 2012, 10:29:39 posle podne od strane igortehno »

Van mreže Branko78

  • Junior
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #21 poslato: Jun 14, 2012, 07:30:59 posle podne »
Mislim da je najbitnije naci dobar odnos: kvalitet-cena- potrebe..
Svi znamo da su Einhell busilice sranje (posedujem jednu) ali ako je koristis 2 puta godisnje da usrafis 2 zavrtnja totalno je glupo kupiti Makitu

tako da ja verujem da se medju blicevima isto tako mogu naci neorigili koji korisnicima kao ja (povremena upotreba i deo opreme koji valja imati) mogu da zavrse posao za dosta manje para od ogiginala. Naravno, ako se ukaze mogucnost za povoljnom kupovinom originala ne treba je propustiti.

Inace, sto se tice Kineza, mislim da kod nas vlada malo pogresno misljenje o njihovoj robi, jedna je stvar sto smo mi takvo trziste, sa malom plateznom moci, pa shodno tome takva roba (jeftina) i dolazi kod nas iz Kine. Kinezi prave i kvalitetne stvari, samo se to retko vidja kod nas i naravno nisu cene one na koje smo mi navikli kada su kosooki u pitanju :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Blic
« Odgovor #22 poslato: Jun 15, 2012, 07:03:10 posle podne »
Ima dosta primera kad je original skup samo zato sto ima nalepnicu CANON.

npr. canon ettl produzni kabl za blic, zatim, canon IR remote, canon wired remote sa intervalometrom i ostalim stvarcicama...

samo zato sto su CANON kostaju i po 3 puta skuplje. Npr ettl produzni kabl za blic u Canon izradi ima plasticnu stopicu, dok kineski pandan koji kosta 3 puta manje ima metalnu :)

nije uvek sve crno i belo :)
Naravno da nije, ali sa blicevima je crno/belo da gore ne mož' biti. Canon i Nikon su prva liga, svi ostali su daleko ispod, sa minimum 3-4 prazna mesta između. Kad se zaebavaš za po kući i po rođendanima i žurkama, svaki može da radi. Kad radiš posao ili želiš da imaš pouzdan sistem, 3rd party je običan dreš koji će Ti pojesti živce i umrećeš mlad.

Što se okidača tiče, iako nisu tema (a skrenuli ste svi zajedno u off), moja iskustva sa tom vrstom "100kinti" Kineza je izuzetno negativno. Dalje ne bih da elaboriram, jer kao što rekoh - tema su blicevi, a tu je situacija kristalno jasna.

Što se cene tiče, normalno je da reverzni inženjering i najbrutalnija krađa kompletnog dizajna i funkcionalnosti mora da se odrazi i na krajnju cenu.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 15, 2012, 07:17:37 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #23 poslato: Jun 15, 2012, 07:30:15 posle podne »
Pa ti koristiš i Canon šampon za kosu ;D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #24 poslato: Jun 15, 2012, 08:16:03 posle podne »
Znamo te Storm :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #25 poslato: Jun 16, 2012, 01:43:09 pre podne »
Ja sam jasno naveo o cemu pricam. I svakako, sto se bliceva tice tu nema dileme. Kazem samo da ta prica oko bliceva i skupljih stvari se jednostavno ne moze tek tako preneti na SVE.

A sto se tice cene, pa kinezi su samo dokazali koliko brand name kompanije u stvari pljackaju. Znaci MOZE da se napravi ISTO za $10. Ali ne, mi cemo da damo kinezima da naprave za $7, pa cemo da puknemo nasu nalepnicu, i onda ce da kosta $70, jer, boze moj, pa to je sad original.

I jos nesto, ne pricam o stvarima iz kineskog trznog centra i sa buvljaka. Pricam o uredjajima koje narucujem direktno iz kine. Ima razlike.

I da, otislo je sve u OT :))

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #26 poslato: Jun 16, 2012, 09:46:46 pre podne »
 Ja kupio neck strap za D300, Lowepro za 1600 din. Pod hitno da odem da kupim original Nikonov za 3700 din, na kojem piše NIKON D300, čisto da ne zaboravim koji aparat imam.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #27 poslato: Jun 16, 2012, 10:28:27 pre podne »
Ja moram jos malo:))

Baterija za 550d Canon original - 55 EVRA. Ja, evo vec trecu godinu, uz originalnu koja je dosla uz aparat koristim dve kineske. Apsoluto nikakve razlike.  A cena? Kupio sam DVE za $12.

Evo zasto volim kineze: (kad kazem kineze, uglavnom mislim na dealextreme.com, jer 90% stvari kupujem tamo).

1. apsolutno su nepristrasni. ispod svakog artikla postoje utisci kupaca, koji su realni. Ima proizvoda koji su jednostavno losi, i ljudi napisu "ne kupujte ovo, kompletno je sranje!". I obrnuto. Tako da uglavnom imas jasnu sliku kakav je proizvod.

2. Od preko 100 stvari koje sam kupio, jedino mi je neki punjac za iphone stigao pokvaren, a jedan daljinac mi nikad nije stigao. Za punjac su mi vratili pare, a daljinac su poslali PONOVO, free of charge.

3. postarina je BESPLATNA.

Iako ona stara "Nisam dovljno bogat..." cesto ima smisla, ovde i ne pije vodu. Ovde jedino moze da pase "Mnogo sam bogat pa kupujem samo najskuplje".

@Stalker: 3700 !??! o.O sta dalje reci :)

A inace, moje iskreno misljenje oko blica: da je YN468 II postojao kada sam ja kupovao blic, apsolutno bih ga kupio bez razmisljanja i ustedeo sebi 200evra. Jer, iako imam 550ex, u 90% slucajeva ga koristim ili na M modu, ili ETTL. HSS i STROBE mode sam mozda 3-4 puta probao cisto experimenta radi. Ne kazem da je kinez bolji ili kvalitetniji, daleko od toga, kazem da je DOVOLJAN (opet, odnosi se na 90% foto amatera kojima bi to bio prvi blic).
No, to sam samo ja, i moje misljenje, svako ima pravo na svoje, zar ne :))

Odoh sad na neku riblju corbu u prirodu :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Blic
« Odgovor #28 poslato: Jun 16, 2012, 02:26:50 posle podne »
Pa jeste, isto sam se naslušao i za Nissin, pa i Sigmu, a i za taj Yungigungi i tako to. Može za zezanje... ono - jedno pakovanje baterija mesečno i tako to. Za rad - jok. Nije ni za krivi q.

Što se daljinaca tiče, pitajte Rodića koliko ih je sahranio... upravo TIH "Kineza" od par dolara. I ne, veze to nema sa izradom kakvu imaju OEM proizvodi. Ta "jedna žica i jedan prekidač" uspevaju da budu neispravni kod Kineza. Ma koliko da košta, tako drljava izrada je zapravo neverovatan poduhvat. Treba biti istinski genijalac pa ne umeti da zalemiš dve žice da stoje gde treba. :D

Nemam ja ni živaca, ni vremena, a ni PARA, za te egzibicije. Ko ima, neka ga. ;)

U redu je ušteda na nekim stvarima. Ali tamo gde je bitno da nešto radi, treba ići na sigurno. Može i OEM da rikne, da bude neispravan itd, ali se to procentualno nemerljivo ređe dešava. Ne treba biti nuklearni fizičar pa to utvrditi na osnovu sopstvenih i iskustava bliskih osoba i poznanika.

Znam ja dosta takvih koji su u svoje automobile ugrađivali "od originalnih mnogo jeftinije, a jednako kvalitetne delove". I nema veze što autu stalno fali neki q, i što na kraju cela ta igranka izađe skuplje, nego da je odma' kupljen originalni deo, oni su i dalje zadovoljni uštedom. :)

Čast izuzecima, ali mene to istinski fascinira. :)

Pozdrav

P.S. Zar vi stvarno mislite da veliki proizvođači kupuju opremu od istih tih Kineza i samo lepe svoju nalepnicu? Ovaj, to je vrlo težak oblik neinformisanosti. Canon i Nikon nemaju kooperativne poslove tog tipa... u svakoj državi koja se pominje u onom čuvenom "Made In..." na proizvodu, imaju i svoje pogone. Da, u nekim pogonima širom sveta stvarno rade Kinezi, ali njihova roba je za nekoliko redova veličina kvalitetnija od tog dreša koji se valja po DX, DHGate i sličnim sajtovima. Izuzetak mogu biti jedino zonerice, strapovi i slična konfekcija... mada ja iskreno još nisam video kinesku zonericu koja nečemu valja. Sve one vrše funkciju, ali neke sasvim efikasno mogu da dobro izgule prednji bajonet objektiva. A pritom neke prave i refleksije itd.
« Poslednja izmena: Jun 16, 2012, 02:40:26 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #29 poslato: Jun 16, 2012, 02:37:47 posle podne »
Ima jedna izreka, koja se vremenom pokazala tacnom i jako korisnom... a ona glasi:

"Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari"

Sto se tice zicnih daljinaca za Canon, sahranio sam ih gomilu a na kraju sam ih cak i otvarao u pokusaju da spoznam sta nije u redu, i sta zaboga uopste i moze da ne bude u redu kod tako prostog sistema kao sto je okidac.

Svaki put kad sam hteo da ustedim na necemu, ne kupujuci originalni brend... kad se podvuce crta, ispadalo je skuplje... bilo da pricamo o Sigmi, radio okidacima, nebrendiranim tekstilnim odevnim predmetima ili bilo cemu drugom.

Ne mogu da nadjem link, ali cim ga nabodem prosledicu ga... i odnosi se na momka koji je godinama kupovao kineske softboxeve i kisobrane, dok jednog dana nije probao Profoto softbox od 300 evra.

Generalno, i sada mlatim neki Jue Ying, bezicni okidac od 3 dolara ... i       
Phottix Strato II Multi 4 u 1 za Canon ... ali nisam bas spreman da podrzim tezu kako je brendirano preskupo... i kako su kinezi do jaja.

Da jesu, bili bi Canon ili Nikon ... ali nisu... to su samo kinezi.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #30 poslato: Jun 16, 2012, 08:08:42 posle podne »
Citat
nebrendiranim tekstilnim odevnim predmetima

Sad me samo ubedi da postoji nekakva razlika između Najki koje u prodavnici koštaju 17 000  dinara i onih na buvljaku koje koštaju 5500. Nema ih, i znam, jer sam radio sa njima godinama, odnosno prodavao. Vek trajanja je isti.

Razlika između narodnog Photoshopa i onog plaćenog 900 evra? Nema je. Razlika između narodnog Windowsa i onog plaćenog? Nema je. Koristim narodne verzije godinama i znam i bagovite su jednako kao i plaćene verzije kod ljudi koje znam da ih koriste.

Razlika između CA majice od 1500 dinara i Lacoste majice od 7000 dinara? Nema je. Obe na izvoru koštaju evro.

Razlika između polovnog Grand Cherokee 2006. godište od 12000  evra i novog BMW X6 od 60000 evra? Nem...čekaj, ima je. Grand je pravi terenac, X6 je...brings me women za retarde iz Strahinjića Bana.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #31 poslato: Jun 16, 2012, 08:13:34 posle podne »
Polako, postoji razlika izmedju tih patika.
Secam se kada sam jednom video u nekoj "Š" radnji iste svoje Reebok patike za samo 2 hiljade dinara. Brzo sam se uverio u razliku, bile su skroz plasticne.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #32 poslato: Jun 16, 2012, 08:26:45 posle podne »
@stalker, sto se tice patika ne bih se slozio sa tobom, juna 2009 kada su izasle NIKE free run ja sam ih kupio za 12,000din, drugar ih je kupio na buvljaku za 3000. Njemu su se odlepile nakon 4 meseca a ja ih imam i danas dan i trcim u njima svako drugo vece. I naravno "svaka roba ima svoga kupca".
Tako da mislim da patike nisu iste. A sto se tice foto opreme ne razumem se preterano ali pitam starije i iskusne i bar u tome jos nisam pogresio slusajuci ih...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #33 poslato: Jun 16, 2012, 08:35:04 posle podne »
Citat
nebrendiranim tekstilnim odevnim predmetima
Sad me samo ubedi da postoji nekakva razlika između Najki koje u prodavnici koštaju 17 000  dinara i onih na buvljaku koje koštaju 5500. Nema ih, i znam, jer sam radio sa njima godinama, odnosno prodavao. Vek trajanja je isti.
Razlika između narodnog Photoshopa i onog plaćenog 900 evra? Nema je. Razlika između narodnog Windowsa i onog plaćenog? Nema je. Koristim narodne verzije godinama i znam i bagovite su jednako kao i plaćene verzije kod ljudi koje znam da ih koriste.
Razlika između CA majice od 1500 dinara i Lacoste majice od 7000 dinara? Nema je. Obe na izvoru koštaju evro.
Razlika između polovnog Grand Cherokee 2006. godište od 12000  evra i novog BMW X6 od 60000 evra? Nem...čekaj, ima je. Grand je pravi terenac, X6 je...brings me women za retarde iz Strahinjića Bana.

Nisam mogao a da se opet ne prikljucim, za ovo bi stvarno trebala nova tema, jer vec smo odavno napravili dobar OFF topic.
Kad uzmem te patike od 150 eura, uglavnom ih bacim kad mi dosade, a i tad budu kao nove, 2 puta sam u zivotu kupio patike od 15-20 eur i sta sam dobio, noge koje smrde i djon koji se odlijepi u roku 2 sedmice, sta vise da kazem. Pricam o licnom iskustvu, jer makar svi nosimo patike.
A sto se tice windowsa i photoshopa, ima je, da svi rade kao ti (a u ovom slucaju kao i ja) onda bi propao i windows i photoshop a linux i gimp koji je sad besplatan i poceo bi da se naplacuje, jer sve se vrti oko para, htjeo to neko priznat ili ne. A sve se to ujedno zove piraterija i to donosi mnogo stete nekim firmama. Cesto ostanem u cudu od komentara po forumima, tipa jest igrica dosadna, nisu nista unaprijedili itd, a jel neko dao svoje pare da pomogne unaprijedjenju nekog dobrog naslova, naravno da nije!
Sto se tice odijela, razlika ima, al i sam radije kupim 15 majica po 10 eur nego jednu od 150 eur, tako da me na tom polju razlike ne interesuju, ali kad mi jedna majica ofarba cijelu ves masinu, nije mi svejdeno.
A zasto nisi poredio Grand Cheroka iz 2006 i 2012, pa onda rekao da je nema? Polovan auto nikad nije bolji od novog, pa taman da pricamo o novom Tata-i a poredimo ga sa Opelom iz 2002 tvrdimo da je bolji.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #34 poslato: Jun 16, 2012, 08:58:58 posle podne »
Interesantno je pratiti ovu polemiku...
Slazem se sa time, da ima masa precenjenih proizvoda, al' sto rece @Mange,"svaka roba ima svoga kupca".

Naravno da bi bilo lepo kupiti robu, bilo koje vrste, za sto manje pare.
Sta vise, jos bolje za dzabe...zasto se zadrzati samo na foto opremi i "free download" softweru!?
Zasto ne bi mogli i garderobu, kozmetiku, kola...pa i te patike sa buvljaka, kupovati mnogo jeftinije.
Zar vam se ne cini da je i 3000 din za patike mnogo? Zasto ne 30, ili na "markice"...!?
Mogli bi svi kolektivno i da preselimo na Kubu, tamo to funkcionise!!
 
Ne znam, od ovde prisutnih, ko se cime bavi, nije ni bitno...ali cisto sumnjam, da bilo ko od nas, po zavrsenom poslu, izadje pred "ducan" i istakne reklamu "All for free"!!
Kapiram ja dobro, da je kod nas(i ne samo kod nas) kriza, da je novac tesko zaraditi i jos teze ga izdvojiti. Problem je samo sto tom logikom, sto jeftinije, kola idu u pogresnom pravcu.

Nego, kako ono bese naslov teme? ;D

p.s. Udarila nam vrucina u glavu...ko je za pivo ;) :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #35 poslato: Jun 16, 2012, 09:44:21 posle podne »
Kako god,ali mene niko ne može ubediti u opravdanost nekih cena.Pa svi smo pre nekoliko nedelja pisali kako se tamo neko dohvatio nekih veselih travčica kada se pojavio markIII.Phottix  macro extension tube,komplet od tri košta manje nego jedna Canon od simboličnih 12mm!Naravno ko želi neka uzme Canon,ali to nema ni optičke elemente niti je neke spec. izrade i ima samo kontakte.Evo mi izrabljujemo Phottix već dve godine i rade kao prvog dana :)
Pa eto za razliku u ceni okidača mogu da se kupe neke sasvim dobre patike na rasprodaji  ;D ;D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #36 poslato: Jun 16, 2012, 10:43:28 posle podne »
A, pa niko ne kaze da je cena opravdana. Tehnicke karakteristike kopije su cesto na nivou 70 % od originala.
Poenta je samo da je izrada originala zaista bolja, a da to narocito dolazi do izrazaja prilkom profesionalnog izrabljivanja.

Sto se tice elektronike, nije problem kupiti jeftinu stvar, ali treba biti svestan njenih ogranicenja i uslova koriscenja.
Ne moze se samo ubaciti u ranac i isti spustiti nehajno na zemlju, kablovi se ne mogu diskonektovati jednom rukom, cim je malo toplije ocekuje se pregrevanje i brljavljenje. Nekome nije problem da se strpi i saceka tri nedelje da prodju vrucine, neko drugi ima posao i ne moze da ceka. Ako je pouzdanost primarni parametar, onda se uglavnom ne kupuju jeftine varijante. Sa druge strane i OEM proizvodjaci su svesni da ce njihove stvari kupovati profesionalci i zbog toga verovatno i drze tako visoke cene.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #37 poslato: Jun 16, 2012, 11:18:02 posle podne »
kablovi se ne mogu diskonektovati jednom rukom, cim je malo toplije ocekuje se pregrevanje i brljavljenje. Nekome nije problem da se strpi i saceka tri nedelje da prodju vrucine, neko drugi ima posao i ne moze da ceka.
Izvini,ali ja ovo nikada nisam video niti mi se desilo kod bilo koje vrste kabla.Pa nije to dalekovod od 10kv :) Inače imam i jedan "kabel" za profesionalce ;)
« Poslednja izmena: Jun 16, 2012, 11:30:54 posle podne od strane neo »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #38 poslato: Jun 16, 2012, 11:39:06 posle podne »
Ja stalno radim sa gomilom kablova, i bas zato sam i rekao.
Muka mi je od toga. Evo upravo imam par kablova za lemljenje, i nekoliko slomljenih uticnica.

p.s. Cisto da se razumemo, od takvog tretmana na kraju strada i najbolja roba.
« Poslednja izmena: Jun 16, 2012, 11:40:56 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Blic
« Odgovor #39 poslato: Jun 16, 2012, 11:41:55 posle podne »
Nemo' te ubije struja :)