Autor Tema: Mirisna jelkica  (Pročitano 14464 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:44:26 posle podne »
Rekoh li ja da je oluja velicanstveniji prizor od sunca ;D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:55:18 posle podne »
Je li bolje ovako?
Bolje?
Mozda sam mogao malo drugaciji ugao, Tviti je tu u pravu, a i da sam prisao jos, ne bih morao kropovati, ali sam htio da se, pored klipa kukuruza na retrovizoru, vidi i onaj sepet na zadnjem sjedistu.
Uh, pa niko nije nadrndan.To je zamena teza.Gore izvukoh par citata gde ti tražiš kritiku ili podršku za bolji krop,obradu....

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:56:58 posle podne »
Ja sam kriv sto sam uopste okacio ovde, kao zasebnu temu...

Ljudi, ja ne znam sto ste se uopste toliko uhvatili oko kvaliteta ove fotografije, kad sam i ja sam fino naglasio da je to apsolutno nebitno, nego je jedino bitno to sto je (ocigledno samo meni) bilo zanimljivo sto je neko okacio klip kukuruza na retrovizor unutra. Ovo sam trebao okaciti u onoj temi "bez reci, samo malo smeha", jer joj je tamo mjesto, ali sam zaboravio da se tamo mogu kaciti i fotografije, a ne samo vicevi.

Posto je, ocigledno, jedino meni bio smijesan i zanimljiv taj detalj, najbolje izbrisite citavu ovu temu, jer je shvacena ozbiljno, a ne kao zezancija. Ja sam mislio da se malo nasalimo, sto se moglo zakljuciti iz mog "opisa" same fotografije, ali ovde ocigledno malo ko jos ima smisla za humor. Ne znam sta ste svi odmah toliko nadrndani.
Pardon, pošto si već odgovorio, da onda odgovorim i ja.

Prvo, nisam nadrndan, nego isprovociran prozivkama da sam, eto, grub, preoštar i tako to, valjda zato što je bolje da se samo tapšemo.

Drugo, sad ispada da si se zezao, da je tema čisto dokumentarna? Znači ovo što ste se iznad lepo zabavljali "izvlačenjem" fotke obradom, kropovanjem itd, to je samo za televiziju? Ja sa dokumentarnim fotkama to ne radim. Na stranu pokretanje zasebne teme za takvo nešto.

Jedino si ti shvatio poentu. ;) :) :D
Znači, mi ostali nismo shvatili da je ovo zezanje?
Pa vidi, za zezanje imamo poseban podforum. Svako ko ovde nešto okači, može slobodno da očekuje kritiku. U poslednje vreme to često budu pohvale, čak i tamo gde im mesto nije, ali eto, ponekad se neko od nas povampiri, pa odluči da kaže šta zaista misli, bez uvijanja i, kao što rekoh, tapšanja bez ikakvog povoda i razloga. Možda ti to kontaš kao prijateljski, spram mog "neprijateljskog" čina, ali uveravam te da je takav tip pozitivnih vibracija koban za dalje napredovanje.

Ništa više, ništa manje.

EDIT: Preduhitrio me Neo, ali vidim sa istom poentom.

Pozdrav

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 07, 2015, 06:52:46 posle podne »
Pa gledajte, ja sam covjeku i rekao da mu ne valja fotka, da je obican snapshot, "nikoga nisam tapsao poramenima".Ok, fotka ne valja pa ne valja, ali onda treba i objasniti covjeku zasto fotka ne valja, dati covjeku konstruktivnu kritiku, a ne samo;"Ovo nista ne valja!" Ili;"Nisi ni trebao ponijeti fotoaparat zbog ovoga!"....to licno za mene nije konstruktivna kritika, jer svakom fotografu treba izaci u susret, ukazat mu na greske, zasto ta fotka ne valja, a ne samo tako, kao sto nije konstruktivna kritika ni ;"Super fotka", Wau", ili tome slicno.....cak sam negdje i napisao kako dati nekome konstruktivnu kritiku, kako pristupiti samoj fotografiji za komentarisanje.Niko se nije rodio naucen, ako negdje i grijesi onda treba i ukazati na greske, pa ovo je upravo fotoforum gdje sam se najvise zadrzao, na drugim nisam, jer su ljudi sujetni, prepotentni, kao u stilu ja i samo ja fotograf-najbolji na svijetu.....ja to ne volim, na takva mjesta ne zalazim, budi svojoj materi najbolji.....u sustini tako im i odgovorim.....to sto neko nosi profesionalne aparate-meni nista ne znaci, vise cijenim fotografe koji sa slabijim masinama naprave odlicne fotke.....elem, poenta je da nisam ni ja komentarisao fotografa, vec njegov rad, tj. fotografiju, koja u ovom slucaju nije na zadovoljavajucem nivou, ali mogu samo reci:Naprijed fotografi(i pocetnici i iskusniji), nikad se nemojte predavati, bez obzira sta vam mnogi kazu.
P.S.Serb-da u pravu si za onu sliku Tasmanijskog djavola, sjecam se dobro rasprave, "kritičar" me je nagovarao da se manim fotografisanja, da promijenim hobi.....sva sreca pa ga nisam poslusao, ta fotka sto jest-jest, i nije bila čemu, priznajem, isto tako sam kupio tek aparat pa probao kao blackbeast, tu gresku mnogi naprave-kad kupe aparat pa fotkaju sve i svasta, najveci je problem sto to i stavljaju na forume, a nije za foruma.
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2015, 07:06:03 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 07, 2015, 08:54:57 posle podne »
Podrska za iskrenost, bez "celofana".

Onomad mi jedna postovana dama sa foruma napravi paralelu recima "Welcome to Woodstock"
Bodrim fotografe sa znanjem, kreativnoscu i iskustvom da svojim ucescem i komentarima doprinesu da se ovo ne pretvori u "pinkove zvezde".

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 07, 2015, 08:57:53 posle podne »
Neke stvari su mi puno jasnije...

Ali dobro, da se jos jednom oglasim povodom ove jeb*ne fotografije, pa da zavrsim sa ovim glupostima.

Prvobitno sam je okacio, kao sto sam vec par puta spomenuo, a i sto je moj prvi opis same fotografije pokusao da objasni, cisto iz zezanja. Posto nenadrndanima to nije bilo smijesno, uskocio je Tviti, da mi pokusa pomoci da iz "smijesne" izvucemo nesto pa da lici na koliko-toliko kvalitetnu fotografiju. To je djelimicno uspjelo, a Tvitiju hvala na pomoci i smjernicama.
Onda je "vrag odnio salu", pa je ta fotografija opet okarakterisana kao ne znam ni ja sta, podjebavanje foruma kacenjem losih fotografija, ili tako nesto. Ni meni nije jasno. Onda sam pokusao da objasnim sta mi je bila prvobitna ideja, pa ni to nije uspjelo. Zao mi je u prvom redu sto sam je uopste tu okacio. Trebao sam je okaciti u onaj smijesni dio foruma. U stvari, nisam je nikako trebao okaciti.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 07, 2015, 09:07:40 posle podne »
Samo blek kaci i vezbaj, ali budi i spreman na negativne komentare. Najmanji problem foruma je tvoja slika. Veci problem je sto ljudi samo tapsu , sto ima puno gledaoca koji nista ne pisu (argonove fotke preko 100 gledanja jedva 4 -5 komenatar, a da ne pricam o astrinim fotkama)  i ne kace itd...Jedino sto je ovde in je da se raspravlja o opremi to obavezno prelazi 10 strana :(
















.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 07, 2015, 09:37:11 posle podne »
@blackbeast
I naravno, mi "nadrndani" smo se još jednom pokazali kao negativni likovi, a ova tema je još jedna u nizu onih u kojima već u drugom postu treba linkovati onu temu "kako prihvatamo kritiku...".

I dok god ne umete da pogledate kritiku van okvira napada na vašu ličnost, jer vašu cenjenu ličnost ja i ne poznajem, dotle će svaka ebena tema ličiti na ovo.

Neverovatno koliko na sve strane izbija sujeta, jer je sve van "bravo, odlično, 10++++, fenomenalno, super, sjajno" i tome sličnog, za veliku većinu neprihvatljivo.

BTW, Serb, to je ujedno i odgovor na tvoje pitanje/konstataciju zašto neke teme nemaju komentara. Kada ljudi vide koliko negativna kritika ili bilo šta sa takvim prizvukom, biva načekana na nož, pa normalno je da neće da komentarišu. Niko nije zaludan kao nas par ovde, da gubi vreme ubeđujući magove da nešto škripi i tako na sebe navuče gnev i etiketiranje poput ovog gore.

Ne pamtim, ali bukvalno ne pamtim situaciju da se neko poneo dostojanstveno i istrpeo kritiku, čast izuzecima koji su svima poznati.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2015, 09:51:06 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 07, 2015, 09:59:07 posle podne »
Alo ba Storm, kakva crna sujeta?!?!?! Jesam li ja ista rekao na komentare na KVALITET same fotografije?!?!?! Od pocetka sam rekao da se slazem da nije nista posebno, i da je jedina poenta kacenja ove fotografije bila to sto mi je bilo zanimljivo sto visi jebeni klip kukuruza na jebenom retrovizoru. Sad me tjeras i da psujem...

Posto je tema odmah docekana ozbiljno, a nije uopste tako trebala da bude, Tviti je tu uletio da izvuce nesto iz nje, sa umjetnicke strane. Tvitijev komentar mi je bio i vise nego koristan. Pokusao je da mi objasni sta nije u redu sa njom, i pokusali smo na kraju da izvucemo nesto iz nje.

@Storm, ja shvatam da si ti ovde "Bog i batina", ali jbg, ne treba pretjerivati. Kad sam rekao da su mi neke stvari jasnije, mislio sam na to sto su mnogi otisli sa ovog foruma...

Slazem se svima koji su rekli da ne treba samo "tapsati po ramenu". Ali bolje je uputiti konstruktivnu kritiku, nego tu tvoju politiku "ostavi se fotografije, nije to za tebe".

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 07, 2015, 10:05:08 posle podne »
To nije moja politika. Moja politika je da se ne pokušava spasiti ništa iz onoga što je nemoguće spasiti. Fotografija je, kao što si i sam rekao, loša i nema potrebe elaborirati na 50 strana šta ne valja, lomiti se s nekom obradom i koječime, kada se tu nema šta spasiti. I sam kažeš da ti je to jasno, pa otud i moje prvobitno pitanje - koja je poenta?

Da je presečeno odma' u startu, kako sam ja i pokušao, onda se sve ovo ne bi razvlačilo na više strana i dovodilo te u situaciju da se nešto braniš. Na tome zahvali onima koji su temu razvukli kasnije. U nekim sličnim situacijama, ja sam svojevremeno prihvatio kritiku, spustio gard i rekao "prihvatam, idemo dalje". Nisam smišljao ni izgovore, niti pokušavao da napravim ni od čega nešto. Udahneš duboko, promisliš o tome šta si zeznuo i teraš dalje.

Drugo, nemoj i ti s ovim "bog i batina". Nisam ja nikakav bog i batina i uopšte nema potrebe posmatrati me kroz prizmu tehničkog statusa koji ovde imam, nego kroz prizmu onog drugog - fotografskog. Sve što sam ja napisao, moralo bi imati istu težinu i da je napisao bilo ko drugi, ko komentariše iskreno i sve noge na zemlji. Jedina razlika između mene i drugih je u mom načinu komunikacije - ja ću uvek (kada imam vremena) da napišem šta mislim.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2015, 10:09:19 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 07, 2015, 10:15:39 posle podne »
Problem je samo sujeta i nista vise. Izgleda kao da su se kola slomila na blackbeast-u iako je to naravno samo opet kapisla, a bar 10 puta je objasnjeno da niko nije napisao nesto direktno protiv njega, nego se govori o principu koji je zavladao. I pored toliko objasnjenja, sujeta besni nesmanjenom zestinom. Neverovatno.
Meni je svetao primer oldtimer koga sam zapamtio kao coveka koji je najvise samokritican i svaku kritiku prima onako kako treba zreo i inteligentan covek da prima.
Apsolutno podrzavam da se pise bez uvijanja, iskreno i zustro. Ko to ne moze da izdrzi, neka se ljuti koliko hoce. Na kraju, uvek moze da se kritika ne prihvati i nikom nista...

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 07, 2015, 11:10:17 posle podne »
Kao što smarko kaže slomila se kola na blackbeastu i rasprava dalje ide u ovoj temi - bzvz.
Kakva god da je slika, NIKO NIJE HVALIO SLIKU ILI AUTORA. U svakom odgovoru je navedeno da slika nije dobra.
Vratite se na početak i pročitajte opet komentare. Ne vidim realan razlog zašto se ovde povela rasprava.
Ja se potpuno slažem sa Stormovim stavom o tapšanju po leđima i ostalim hvaljenjima, ali ne vidim to u ovoj temi.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 08, 2015, 08:28:06 pre podne »
Moram da primetim dve stvari. Prva je da dobre fotografije dobiju manje prostora i diskusije od onih koje nisu dobre, što nije dobro. Druga je da kad se okači loša fotografija, a dogadja se, onda kritike trebaju da budu konstuktivne čak i savetodavne, e da bi pomogle onom ko greši ili nešto ne vidi, ne zna.... a to najčešće izostane i sve se svede na lično, a često i neargumentovano nadmudrivanje, što sve zajedno uopšte nije dobro.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 08, 2015, 09:54:51 pre podne »
Hmmm... postoje različite vrste loših fotografija. Ako je neka kriva, podeksponirana, loš rakurs nije problem dati kritiku i nekoliko saveta kako da sledeći put bude bolja. Ali šta savetovati kada neko objavi fotografiju koja je bezuslovno trebala da se trajno obriše još dok je na kartici??? Šta tu reći? Šta savetovati? Autor se u tom slučaju vređa jer je dobio lošu kritiku ili je ostao uskraćen za bilo kakav komentar.
Ne,ne, ja treba da budem uvređena jer postavljanje takvih fotografija na fotografskom forumu vređa našu inteligenciju i postavlja se pitanje da li je postavljač ozbiljan ili je došao nekoga da provocira.
Uopšte mi ne pada na pamet da napominjem da li sam mislila na nekog konkretnog ili na koga nisam mislila kada sam ovo pisala.
Ako se neko pronašao u ovome onda neka taj stavi prs' na čelo pre nego što postavi fotografiju na forum. Malo autocenzure nije na odmet.
Pozdrav
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 08, 2015, 01:41:23 posle podne »
Dugo sam na ovom forumu, već godine. I priznajem da rado odem i pogledam šta je novo, kad god upalim računar, to mi je jedana od prvih stvari. Forum i ljude okupljene oko njega sam doživljavao kao klub istomišljenika, zaljubljenika u fotografiju, neki bolji neki lošiji kao majstori fotografije, ali svi amateri bez zadnje misli, svi dobronamerni i spremni da drugom pomognu ako ne drugačije, ono savetom. Ne mogu nikako da shvatim da bi tu bilo mesta za provokacije bilo koje vrste. A budem vrlo razočaran kad naletim na polemične tonove, kao da smo svi svetska elita, i onda nam smeta poneki detalj na protivnikovoj fotografiji! Neću se više javljati po ovoj temi, malo tolerancije takodje ne bi bilo na odmet.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 08, 2015, 02:03:05 posle podne »
@Neonka:

Sto se tice ovakvih fotki, pa treba reci da je snap i objasniti da dobru fotografiju cini to , to uputiti na neku literturu sajt , sta znam...Sto se tice vredjanja sto je neko okacio losu fotku , tu se ne slazem.Jako je tesko pocetniku ili relativnom pocetniku da skapira sta je za prikazivanje sta je za forum za to treba vremna...Svakom pocetniku (pa i meni pre) je tesko da se obuzda da ne pomisli da je dobra fotka samim tim sto je dobro eksponirana. Eto ja kad sam skapirao kako lepo da eksponiram bio sam presrecan, a da namestim wb bio sam u ekstazi...Pa pogledajte moje prve fotke uzas blagi , da ste me presekli (mislim na clanove foruma) ko zna da li bi se uopste bavio fotkanje (a jos manje da mi to postane zivot)...Tako da mislim da pocetnici sa losim fotkama trebaju da se na nekin nacin usmeravju kao nekad vi mene. Znam da je to zahtevno i treba strpljenja ali je i moguce.

@Old: Mislim da je pogresno da se kritika shvata kao ne tolerancija , ova tema je postala sira od pitanja ove fotke...mozda je vreme da se napravi neki kriterijum prilkom komentarisanja (kacenja ne u pasusu iznad sam naveo i zasto to mislim)...Los komentar uvek izazove gorak ukus u ustima za autora ali na kraju ta gorcina vrlo cesto predje u slast kad se razmisli o kritici i uradi bolja fotka. Da li vi mislite da sam ja srecan kad Storm i desha napisu nesto negatvno za moju fotku , pa naravno da nisam srecan ali sam zahvalan posto cu sledeci put razmisliti o tome , bez obzira da li se slago ili ne slagao sa kritikom...Konkretno zbog njihovih komentara sam jos sat vreman vise analizirao svoje fotke  i uporedjivao sa autorima koji su mi "idoli"...


p.s Blek ce za neko vreme da se smeje danasnjim fotkama i da se pita kako sam ja to tad tako radio, isto kao sto se ja smejem mojim starim fotkama....Tako da ovo sve ne treba da se prima mnogo emotivno...
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2015, 02:07:50 posle podne od strane Serb »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 08, 2015, 02:57:17 posle podne »
Ne slazem se ni ja da je postavljanje fotografije, (bila ona losa ili ne za nekoga) vrijedjanje inteligencije.....jer kao sto napisah-niko se nije rodio naucen, ispada sada da pocetnici ni ne pokusavaju da postave ovdje fotografiju, samo vrhunske radove.....mislim-stvarno...... :(
Bas treba da se stavljaju i bljak fotografije, da bi se naucilo ovdje na fotoforumu kako se uputiti dalje u pravilni izbor fotografije!Konstruktivna kritika je ona koja se objasni autoru gdje je greska na fotki, a vec nije konstruktivna kritika ako autoru kazemo:"Hej, bolje se uhvati lopate, nije fotografija za tebe!"......
Ako cemo pricati o vrijedjanju inteligencije onda je ovo bas uvreda, ova fotka.....



.....ali, ali....koliko god mi obični fotografi(a i profesionalci!) pljuvali po ovoj fotki autor je prodao ovu fotku za 4 miliona i 200000 dolara.....i imamo mahanje od njega sa mozda Kariba.....pa mi možemo samo da se češemo iza uha.....
Sto se tice "loših"fotografija ovdje, ovdje su mozda lose, ali ne bi vjerovali sta fotoagencije sve primaju kao fotoreporterske....cak i ja posaljem neku fotku za koju sam 99% ubijedjen da je neće otkupiti-a oni je kupe, a bas za one fotke za koje smatram da cu je sigurno prodati-ćorak-ništa!tako da raja, samo stavljajte fotke, bilo one lose ili dobre popljuvat ćemo ih da bi se naučili(ali vas nećemo pljuvati,a ni tapšati po remenima!) ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 08, 2015, 03:32:54 posle podne »
^A zašto bismo tačno pljuvali po ovoj fotki? Jer je nismo mi prodali za te pare?

Na stranu što je fotografija, ako stavimo na stranu pranje para njenom kupovinom, ipak školski primer dobro odrađenog minimalizma sa izraženom notom pravilne geometrijske forme. Mislim da je skroz bespotrebno povlačiti ovakve paralele, jer to implicira neke druge paralele, totalno besmislene.

Sve dok neki ovde kritiku doživljavaju lično, kao vređanje, neće ukapirati šta je poenta kačenja fotografija. A poenta kačenja fotografija na forumu jeste sve, samo ne klasično pokazivanje istih u stilu "vidi šta sam video".

Slažem se da je Blackbeastova fotografija sasvim slučajno došla na vetrometinu problema koji već duže postoji na forumu, ali to svakako ne znači niti da sam ja hteo njega da uvredim, niti da on treba da kritiku tako shvata. Pitanje "koja je poenta" je upravo usmereno ka tome da se autor zapita oko autocenzure i da li baš svaka svakodnevna zanimljivost zaslužuje da bude ispraćena fotografijom koja je nešto više od dokumentarne. Koliko vidim, nije prošlo, ali ako prođe u budućnosti, biće dobro. Gledajući ovakvu atmosferu na forumu, čini mi se da ćemo se baš načekati na jedno takvo stanje.

Pozdrav

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 08, 2015, 05:31:56 posle podne »
Dolazimo do autocenzure stalno u ovakvim temema i da ljudi obraćaju pažnju šta kače na forum. Nadam se da je svima jasno da NIVO AUTOCENZURE RASTE SA ISKUSTVOM. Nije realno očekivati da bilo kojii početnik može da se autocenzuriše jer nije svestan svoje nesvesti.
Dajte neki drugi model za početnike uopšte.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 08, 2015, 08:25:24 posle podne »
Kakav "drugi model za početnike"?

Pa model za početnike je takav da se njima fotografije veoma mlako komentarišu, posebno ako se u startu tako predstave.
Međutim, ako je neko član već 3 i po godine, ima 700+ postova, forum ga je skontao kao "seniora" ili čak kao "veterana" onda, dozvolićeš, za njega ne može da važi "početnički model", šta god po tim podrazumevali.

Mi se možemo prevariti, pa kao početnika dočekati ljutog profesionalca koji se juče učlanio, ali se nije predstavio. Za njega bi takav tretman mogao biti i uvreda. Ovde međutim vlada najčešće obratna situacija.

Šta je alternativa? Da iskusni ne komentarišu i da sve prepuste laicima koji su laici za fotografisanje, ali nisu laici za komentarisanje i onda da gledamo prosipanje do besvesti? Je l' to ideja? Kada iskusan član dođe i pogleda salve tapšanja, klanjanja i tako koječega, što je recimo "model" koji je aktuelan na forumima koji nisu vezani za fotografiju (Bench npr), veoma je verovatno da će odustati od pisanja. Što bi neko lomio mozak i ulazio u klinč sa "znalcima", kada će biti dočekan na nož? Tamo se i za najgori skrndelj pada u nesves' od sreće i autoru šalju blowjob postovi.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2015, 08:31:02 posle podne od strane StORM48 »