Autor Tema: Mirisna jelkica  (Pročitano 15016 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Mirisna jelkica
« poslato: Oktobar 06, 2015, 06:49:52 posle podne »
Neko na retrovizoru okaci mirisnu jelkicu (popularni Wunderbaum :D ) a neko....klip kukuruza... :D

Eto, sad se potvrdjuje ona Zoranova, da treba nositi aparat i kad ides po jogurt. :D :D
Ja da nisam isao danas do poste, i da nisam u torbi imao aparat, i da baterija nije bila puna i kartica prazna, i da nisam imao vremena, i da nije bilo lijepo vrijeme.... itd... ne bih uhvatio ovo... :D

Jpg iz aparata, samo resize u Gimpu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2015, 07:20:48 posle podne »
I... onako realno gledano - da li bi nešto izgubio da nisi imao aparat kod sebe?
Ne bismo videli - klip kukuruza na retrovizoru?

Really?

NHF, ali koja je poenta?

Pozdrav

Van mreže VeNoM

  • Član
  • **
  • Poruke: 249
    • duci3d
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2015, 07:50:20 posle podne »
da li je možda ovo okinuto u NS ili u Vrbasu ?
Sony A7m2 i A77m2.
Sony 18-55mm f/3.5-5.6 SAM; DT 55-300mm f/4.5-5.6 SAM; DT 16-105mm f/3.5-5.6; FishEye 11-18mm f4.5-5.6; 85mm f/2.8 SAM; 30mm M f/2.8 SAM; DT 35mm f/1.8 SAM; DT 50mm f/1.8 SAM; 100mm f/2.8 M; 50mm f/2.8 M;50mm f/1.4; FE 24-70mm/4; Sony HVL-F43AM; Sony HVLRL;

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2015, 08:02:30 posle podne »
@blackbeast-donekle se slazem sa @Storm48.....(samo sto je on to rekao na malo grublji nacin).....znam sigurno da taj aparat Fuji moze mnogo vise, tj. da izvuces maximum iz njega, nosi ga svaki dan sa sobom, to i ja radim sa svojim canon sx 510 hs....fotkam bukvalno svaki dan, ali moras nauciti da budes malo kriticniji prema samom sebi, ova fotografija-realno-nista ne zasluzuje da se oko zadrzi na njoj.Mozda da si se primakao, ili malo zumirao, pa izdvojio kao detalj, ali "ubi"ona pozadina iza, ispade obican snapshot....ovo ti sve pisem kao svom zemljaku, bez uvijanja, iskreno pisem, razumijem tvoju ushićenost kupovinom Fuji-a(kojeg sam i ja bas zavolio i mnogo mi se svidja!), ali se trebas potruditi izvuci maximum iz njega, trazi neke neobicne motive, nesto sto ce ostale forumase zadrzati na tvojoj fotografiji, da ne bude kao sa onom forumasicom @Zvezdarkom Vračarević(ili kako se vec zvala.....), volio bih s tobom da popijem kafu, da malo popricamo o fotografiji, ali u medjuvremenu se potrudi fotografisati neki zanimljiv motiv.....nadam se da neces ovo shvatiti kao neku ljutnju, ovo pisem iz dobre namjere.... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2015, 08:30:50 posle podne »
@Tviti ma na tebe se ne mogu naljutiti ni da hocu! ;)

@venom Modrica, RS, BiH.

Je li bolje ovako?

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 06, 2015, 08:45:11 posle podne »
jos vise da si je izdvojio, recimo kod mene nije bitno koji je ovo auto, samo detalj kukuraza, recimo ovako nesto......(samo nisam mogao mnogo vise uraditi od ove fotke, smanjena je prilicno....to ti mozes uraditi sa punom rezolucijom.....) ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 06, 2015, 09:00:57 posle podne »
Bolje?

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 06, 2015, 09:06:59 posle podne »
izvukao si krop pa si je upropastio....ovdje ti je najbolje da si se primakao jos u startu "mirisnoj jelkici" jer preveliki krop unakazuje fotku, ispada kao da je mobitelom uslikana.....nego, koji koristis objektiv? Koja zizna daljina?
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 06, 2015, 09:07:12 posle podne »
Iskreno, nema u ovom motivu ni fotografiji baš ništa zanimljivo u fotografskom smislu.Apsolutno je svejedno čime je ovo fotografisano.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2015, 09:11:41 posle podne od strane neo »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 06, 2015, 09:31:37 posle podne »
Ovaj Bauhaus klip kukuruza :) bi trebalo da ide u onu temu Bez reči.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 07, 2015, 07:47:41 pre podne »
Slazem se da fotografija nema nikakve umjetnicke, fotografske, itd vrijednosti. Ali, ja sam je napravio jer mi je bilo zanimljivo da vidim klip kukuruza na retrovizoru. Mozda je to kod vas normalno, pa vam nije zanimljivo, ali kod nas se to vrlo rijetko vidja.
Mozda sam mogao malo drugaciji ugao, Tviti je tu u pravu, a i da sam prisao jos, ne bih morao kropovati, ali sam htio da se, pored klipa kukuruza na retrovizoru, vidi i onaj sepet na zadnjem sjedistu.

Tema ovog podforuma je "Ulicna i urbana fotografija", i u njoj se cesto nalaze fotografije koje nisu vrijedne po nekim tehnickim parametrima i sl, ali su zanimljive zbog nekih momenata na njoj. Cronnin ju je dobro svrstao. :)

Ova fotografija nema nikakve veze sa Fujijem. Mogao sam je napraviti i telefonom, ali, kad sam vec imao aparat kod sebe, iskoristio sam priliku.

Ajd sad, kad vec imam vremena, da jos malo kuckam. I dosta Tvitijevih fotografija cesto ne bude nekog ekstra kvaliteta, ali se on profilisao kao odlican ulicni fotograf, bas zbog tih detalja i trenutaka koje uhvati na svojim fotografijama. Po meni, to i jeste bit ulicne fotografije, u prvom redu dobro oko za te detalje. Mogao je i on pola toga telefonom mozda da uhvati, ali kad vec ima nesto bolje od telefona, pa sto da ne iskoristi.


Tviti, izvini sto sam tebe uzeo za primjer. :) Nisam mislio nista lose.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 07, 2015, 11:30:22 pre podne »
Bolje?


Nije po meni. Tvitijeva verzija je bolja jer se kukuruz ističe, a pozadina je tamnija. Tako je suština priče naglašena.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 07, 2015, 12:59:56 posle podne »
Bolje?


Nije po meni. Tvitijeva verzija je bolja jer se kukuruz ističe, a pozadina je tamnija. Tako je suština priče naglašena.

Ma sustina je da je Tviti u pravu, tj, da sam trebao prici blize, a ne kropovati. Ovako se ne moze vise izvuci nesto puno bolje.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 07, 2015, 01:08:44 posle podne »
Kolege, ne treba biti preoštar prema Bleackbestu. Čovek je video neuobičajenu scenu kukuruza gde mu nije mesto i eto...hteo to da podeli sa nama. Podigao aparat, onako hitro, škljocnuo i to je sve...nikakve velike pretenzije, i to je pošteno rekao. I iskreno, meni je neobično da klip kukuruza visi u "jugu". Dakle, primimo ovu fotgrafiju kao novinsku vest o neobičnostima medju nama.  Da li je fotografija uradjena korektno? Nije, Tvitijeva verzija je ponajbolja. Ali, biće i boljih, uveren sam.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 07, 2015, 02:58:22 posle podne »
^Ma ne, naravno... najbolje je da napravimo jedan kružok "tapšatora", koji će se (kako je u poslednje vreme postalo uobičajeno) međusobno tapšati, kačiti gluposti i očekivati smislene komentare.

Da li ovde više iko razlikuje FB od FOTOGRAFSKOG foruma?

Znači, Blackbeast, nisi ti ovde kriv zbog te jedne fotke, ali mi je već ozbiljno poremećen feder nakon toliko sličnih postova koji sve nešto prozivaju zbog grubosti, oštrine u postovima itd.

Ima li ovde iko šlifa da čoveku napiše komentar koji mu NEĆE dati pozitivan polet za nešto što NE VALJA ili opet moram da upućujem na jednu od onih top tema "kako komentarišemo i kako prihvatamo kritiku"?
Šta to toliko ne valja u mom komentaru, koji je pre svega iskren, nimalo zlonameran ili zajedljiv?

Dalje, da pojasnim šta to "ulična fotografija" kao žanr predstavlja. Zapravo, možda je jednostavnije reći šta NE predstavlja. A ne predstavlja buljuk tehnički loših snapshotova, čija je jedina odlika čudan ili nesvakidašnji sadržaj.

Znači, ako se nema vremena, znanja ili volje za bolje od ovoga, onda fotografija ne zaslužuje da se nađe u sopstvenoj temi, već u nekoj "samo malo smeha..." temi.

Ili je po vama bolje da svi glumimo veverice, tapšemo čoveka po ramenu, kažemo mu "hej bravo majstore", a on sutra dođe i prospe celu karticu ovakvih fotki? Opet kažem, Blackbeast, sve ovo se ne odnosi na tebe. Ono što se odnosi na tebe, napisao sam u prvom postu i sa krajnje dobrom namerom. Ovo ostalo se odnosi na većinu ostalih članova, čiji su postovi počeli da bivaju blago rečeno skandalozni, kako sadržajno, tako i u kritičkoj formi, imajući u vidu šta se sve po forumu kači u poslednje vreme.

Ajmo sad opet jedan red iznošenja zaključaka kako je storm to mogao malo manje grubo, malo manje oštro, malo manje s visine... šta god. Znam da ima tih epiteta u šteku, pa udrite.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2015, 03:04:09 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 07, 2015, 03:19:56 posle podne »
Slazem se sa Stormom. Dosli smo do toga da kad se kritika kaze ispadas hejter... Ja i dalje smatram da kritika treba da sadrzi i neko pojasnjenje kako je to moglo bolje , mada u ovom slucaju stvarno nema mnogo toga da se kaze. I tvitije fotke su nailazile na ovakve reakcije (npr. tasmaniski djavo) ali to ne znaci da treba da odustane ili da se obeshrabri u daljem radu isto mislim i za tebe blak:) U svakom slucaju prava kritika mnogo duze stoji u glavi i doprinosi napretku nego hiljadu pohvala.

Konacno da neko "od autoriteta" (storm) pokrene ovu temu, ima nas dosta koji mislimo isto.

p.s Ovo nije upuceno protiv tebe blek nego genralno na situaciju na forumu.
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2015, 03:24:39 posle podne od strane Serb »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 07, 2015, 03:33:07 posle podne »
Ja nigde ne primetih u celoj temi da je iko napisao nešto lično protiv člana blackbeast.Zašto se iskreno komentarisanje i iznošenje ličnog mišljenja u  vezi fotografije smatra napadom na autora?Za mene lično poenta cele priče je da se uvek svi zamislimo pre nego što pritisnemo okidač.Za pristup ovoj materiji se potpuno slažem sa članom StORM48.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:36:03 posle podne »
S obzirom da je napravio posebu temu sa imenom, i ja sam očekivao više, i jeste bilo razočarenje kada sam video sliku, ali sam odmah po broju smajlija skontao šta mu je bila ideja. Bitno je samo da posmatrači i početnici ne pomisle da je ovo nivo umetničke fotografije kojem treba težiti.

A da treba negde objavljivati ovakve fotke, verovatno treba, jer nema drugog načina da amateri krenu u uličnoj fotografiji i razviju oko za detalje. Istina je da nije visoko postavio standard, sad samo treba svaka naredna fotka da mu bude bolja od prethodne :)

Blackbeast, menjaj ime teme i imaš 7 dana za popravni :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:40:41 posle podne »
Ja sam kriv sto sam uopste okacio ovde, kao zasebnu temu...

Ljudi, ja ne znam sto ste se uopste toliko uhvatili oko kvaliteta ove fotografije, kad sam i ja sam fino naglasio da je to apsolutno nebitno, nego je jedino bitno to sto je (ocigledno samo meni) bilo zanimljivo sto je neko okacio klip kukuruza na retrovizor unutra. Ovo sam trebao okaciti u onoj temi "bez reci, samo malo smeha", jer joj je tamo mjesto, ali sam zaboravio da se tamo mogu kaciti i fotografije, a ne samo vicevi.

Posto je, ocigledno, jedino meni bio smijesan i zanimljiv taj detalj, najbolje izbrisite citavu ovu temu, jer je shvacena ozbiljno, a ne kao zezancija. Ja sam mislio da se malo nasalimo, sto se moglo zakljuciti iz mog "opisa" same fotografije, ali ovde ocigledno malo ko jos ima smisla za humor. Ne znam sta ste svi odmah toliko nadrndani.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mirisna jelkica
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 07, 2015, 04:43:14 posle podne »
S obzirom da je napravio posebu temu sa imenom, i ja sam očekivao više, i jeste bilo razočarenje kada sam video sliku, ali sam odmah po broju smajlija skontao šta mu je bila ideja. Bitno je samo da posmatrači i početnici ne pomisle da je ovo nivo umetničke fotografije kojem treba težiti.

A da treba negde objavljivati ovakve fotke, verovatno treba, jer nema drugog načina da amateri krenu u uličnoj fotografiji i razviju oko za detalje. Istina je da nije visoko postavio standard, sad samo treba svaka naredna fotka da mu bude bolja od prethodne :)

Blackbeast, menjaj ime teme i imaš 7 dana za popravni :D

Jedino si ti shvatio poentu. ;) :) :D