Autor Tema: DSLR na akciji ???  (Pročitano 22253 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 07, 2015, 11:40:19 pre podne »
Ovu topovanu sam pročitao dva puta mada se tu govori o monitorima od oko 500e što je meni ipak previše ali zato ima u okviru teme korisnih infomacija. Pročitao i ovu bajatu kao i sve ostale koje sam pronašao na forumu.

Mislim da ću ići po Zoranovom predlogu samo me zanima da li ima smisla pružiti se još koju 'iljadu do ovih ili nekih sličnih modela :

DELL LED 23" UZ2315H UltraSharp IPS Full HD
DELL LED 23.8" UltraSharp U2414H IPS Full HD
DELL LED 23.8" S2415H IPS Full HD

Takodje mi treba pomoć i oko kompa, LR za sad nekako šljaka, posle nekoliko fotki zna da zabode, komp ima već 5 godina i planiram za sad da dodam radne memorije još pa me zanima da li će to biti dovoljno za početak ili bi morao još nešto da menjam, evo konfiguracije :
AMD Phenom(tm) II X2 545 Processor 3.00 GHz
RAM 2 GB
NVIDIA GeForce GT 240

Naravno za obradu fotki me zanima, igrice odavno ne igram  :)

Još jednom hvala svima na pomoći i korisnim informacijama.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #61 poslato: Oktobar 07, 2015, 03:57:39 posle podne »
Ja ne bih dodavao pare za te monitore.  Ovaj prvi je multimedijalni ( :) ima kameru, mikrofon i zvučnike), ovaj drugi je samo za nijansu bolji od Zoranovog predloga ali je dosta skuplji, ovaj treći ima glossy panel koji ume da smeta pri radu.

Generalno ti je slab ti je procesor i premalo RAM-a. Sa 4GB bi ti bilo lakše, ali nisam siguran ni da će to biti dovoljno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR na akciji ???
« Odgovor #62 poslato: Oktobar 08, 2015, 09:46:55 pre podne »
Znači sa ovim prvim bi stvarno mogao i da pevam odma.  :P :D Ma nisam ja ni sumnjao da je Zoranov predlog za te novce najbolji, nego mi ovo "U" bolo oči.

Eto mislio sam da mi je posle radne mem grafička sledeća slaba karika u inače slabom lancu nije mi ni palo na pamet da bi procesor bio veći problem.

Hvala ti cronnin na javljanju, za sada ću verovatno uzeti monitor jer mislim da mi je potrebniji i dodati radnu mem, a ostalo će morati malo da sačeka.

Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G