Autor Tema: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS  (Pročitano 39783 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #60 poslato: Januar 04, 2015, 04:02:54 posle podne »
Ma, to je jos jedna u nizu nestrucnih i neobjektivih analiza. :) :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #61 poslato: Januar 05, 2015, 11:31:50 pre podne »
Ma da... taj lik je nepametan... a i ja s njim. Plus, verovatno živi u Srbiji, pa je zato situacija takva. Vani (Proksima Kentauri, Casiopeia i verovatno Plejade) su jeftiniji tih 5 puta.  >:D
Sve što treba je da pročita hvalospeve i bilo bi mu lakše. ;)

Sve dok ne treba da se fotka nešto, Sony je najbolji u univerzumu.

Pozdrav

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #62 poslato: Januar 05, 2015, 12:22:52 posle podne »
Jeste to tako sa sony objektivima , medjutim kombinacija ovog finog aparata i canon objektiva recimo očigledno nije nemoguća...
Na netu ima primera kombinacije A7 + canon L objektiva i onda se situacija u mnogo čemu menja.
Dobro jedno, dobro drugo pa ni rezultat sigurno ne može biti loš , ili..?

E sad ne znam samo ima li ovo kombinovanje neke skrivene mane, pošto iskren da budem nemam dovoljno ni hrabrosti ni dokonih sretstava da istražujem nove egzotike...
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 12:33:10 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #63 poslato: Januar 05, 2015, 12:36:29 posle podne »
Meni malo nema mozga da kupis Sony da bi na njega kacio Canon L stakla?

Zato ja to zovem polufabrikatom. Imas konzervu, nemas otvarac.... kako ono bese :)
Ali to treba da napise neko na engleskom, da bi ovo napisano na srpskom imalo neku tezinu

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #64 poslato: Januar 05, 2015, 12:57:56 posle podne »
Čini mi se da ipak ima mozga ...  ;)
Dakle, upariš vrhunsku optiku sa vrhunskim senzorom... Da prostiš...ja ne vidim tu ništa lose, a ti me ispravi ako misliš drugačije.

...mada opet ne kažem da bi se olako zaleteo u sve to, bar dok minimum 5x ne bi sve isprobao uzduž i popreko...ali ako radi-onda radi,jel.
Naravno i cena mora biti privlačna, to stalno ističem.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 01:00:58 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #65 poslato: Januar 05, 2015, 01:07:59 posle podne »
! ...e, ma sad mi nešto proradi kliker.

Zoki, ti si prvi nakačio ono tvoje ˝radiaktivno˝ Canon 50 1.2!  staklo na onaj Sony nex/nešto, ili  ja možda grešim... :)

Ozbiljno mi ličiš sad na onog pušača koji dok gasi cigaretu priča kako je pušenje ustvari vema štetno  ;) ;D
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 01:17:26 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #66 poslato: Januar 05, 2015, 02:58:39 posle podne »
Slazem se sa Argonom. Ni ja ne vidim nista lose da nakacim na dobru masinu dobro staklo drugog proizvodjaca :) Trenutno nikad ne bih presao na Sony , a ni na neki drugi sistem posto mi ne treba a ovo sto imam zadovoljava moje potrebe, ali to ne znaci da nekad necu , tako da ni Sony ne odbacujem tako lako:) Licno mislim da Sony kad je rec o aparatiam ne izbacuje poluproizvod , a da li treba da radi na drugim stvarima i tu da pojaca  (kvalitet, cene, mrezu servisa itd...) svakako da da :) Ko zna mozda kinezi pocnu da prave neke klonovo kao za Canon i Nikon:)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #67 poslato: Januar 05, 2015, 05:04:13 posle podne »
Sasvim normalno da kacis sta mozes, najbolje za pare koje imas, ne vidim problem u tome, pragmaticno, logicno, antibalkansko razmisljanje :D
Clanak i "objektivna analiza"... wow, otkrivanje tople vode, jeste Sony je skup za mnoge ali ima i za koga nije. Kome je skup, neka kupuje jeftinije.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #68 poslato: Januar 05, 2015, 05:26:32 posle podne »
To i dalje nista ne menja cinjenicno stanje vezano sa sam aparat. To koliko ko ima para, nema veze sa onim o cemu pricamo od prvog vagona.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #69 poslato: Januar 05, 2015, 05:36:47 posle podne »
O cemu pricamo, jel pravi lose fotke? Jel los aparat?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #70 poslato: Januar 05, 2015, 06:21:08 posle podne »
Evo šta ja vidim loše u tome.
Taj sistem je u suštini i dalje besperspektivan. Da ima objektive, ne bi bio.

Ko želi vrhunsko telo i vrhunske objektive, a ne zadovoljava ga Canon, treba da uzme vrhunsku L optiku i Sony A7(x)? Možda, ako već ima kolekciju vrhunske Canon optike.

Ako nema, zašto bi za ime sveta uzimao tu frankenštajn skalameriju, a ne Nikon, koji ima i vrhunska tela i vrhunske objektive?

Šta će uštedeti? 200 grama mase bez logičnog težišta?

Dakle, nije poenta da li nešto može (može i prst u oko, al' boli; citat by drug Džura), nego koliko je logično to raditi.
OK, poštujem izbor koji je napravio Rodić sa Nex-3n i Alex sa A6000 - ta dva aparata su deo sistema koji ipak živi, koji je ipak koliko-toliko formiran i ne baš čudan koncepcijski. A7(x) to ipak nije. Znači, ako se upotrebljivost tog sistema bazira na tuđim objektivima, zašto onda ne zaokružiti taj tuži sistem i lepo nastaviti s Canonom? Ako je Canon problem jer nekog eto sputava senzor (ja nisam toliki megaprofesionalac, pa me ne sputava ni 5D, al' jbg, ko sam pa ja? :D), onda ima Nikon sa svojih stotinu objektiva i vrhunskim telima svih mogućih klasa i rezolucija.

E sad, ako je poenta biti IN, pa da sistem pošto-poto počiva na MILC-u, jer je on kao fol "lak i mali", onda je to drugo. Ali nazivimo to pravim imenom - pomodarstvo, jer upravo to i jeste. Priča o uštedi na masi je debilna (bez ljutnje molim), jer u konačnom skoru objektivi+telo, telo učestvuje sa svojih 5%. Objektivi su i dalje najveća stavka, a ako ih uzmemo iz Canon tabora, telo će samo da smeta svojim gabaritima i masom, jer nijedan normalan Canon neće biti moguće koristiti bez stativa, iz zilion različitih razloga.

Znači, MILC ili treba da bude do APS-C formata ili nema poente. Osim za neku varijantu kratkog prajma. Ali onda tek nema rezona porediti to sa DSLR-ovima. Jednostavno, sistem koji se bazira na kratkim prajmovima je stravično limitiran za sve osim za besciljno škljocanje unaokolo. Zašto onda A7+35mm prajm, a ne neki Nex sa 20mm ili sličnim?

Eto, to je moje viđenje stvari.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 06:24:47 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #71 poslato: Januar 05, 2015, 06:40:44 posle podne »
Neverovatno da se i dalje poredi sistem star godinu dana sa sistemima starim vise decenija. Ako tu ima logike, ja sam Dejvid Gilmor!
Pomodarstvo!? Hipsteri ionako furaju filmashe i loze se na retro, njih digitalija ne vozi, mozda N Df ali je on tek tezak fail na trzistu!
To sto ti Storme ne vidis logiku u FF milcu, to ne znaci da drugi treba da misle tako, niti da je tvoja logika jedina, ispravna niti providjenjem data. Ako ne mozes vec a ne mozes da razumes razlicite potrene/ideje/logike drugih ljudi, pomalo je passe da hejtujes gde stignes oko toga. Postoje ljudi sa razlicitim potrebama i razlicitim idejama. Njihovo je pravo da rade to sto rade bez da im se lupaju bilo kakve etikete.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #72 poslato: Januar 05, 2015, 06:47:48 posle podne »
Evo šta ja vidim loše u tome.
Taj sistem je u suštini i dalje besperspektivan. Da ima objektive, ne bi bio.

 :) Pa evo upravo rešišmo taj problem  :)..... ali nezadovoljstvo je očigledno ostalo.
Da li je to onda pravi razlog nezadovoljstva...

Slažem se da bi potencijalna publika ovog aparata pre mogli biti Canonci koji u potrazi za boljim senzorom (opravdano/ne opravdano ne ulazim stvarno sada u to), ali u svakom slučaju ne žele da se odreknu Canona i svih prednosti koje on pruža...ni sve optike koju imaju ulazeći u promenu sistema i gubitke koje to donosi,  već samo da kupe ovaj aparat koji će im služiti kao neko dopunsko sretstvo...kraj.

Ovaj aparat bi se mogao lepo koristiti sa gabaritno manjim Canon ff objektivima, pre svega primovima i uopšte ne moraju biti L.
Dakle postoji mogućnost samostalnog i paralelnog korišćenja sa Canon sistemom,gde jedan drugog ne isključuju...po meni, sjajno.

Mislim neko moje razmišljenje, mada ne bitno....vidim da se svi ne slažu....
« Poslednja izmena: Januar 05, 2015, 07:03:21 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #73 poslato: Januar 05, 2015, 08:00:37 posle podne »
Sony A je novi sistem i treba pružiti malo podrške svakoj inovativnoj, modernoj, dobro osmišljenoj ideji. Da li je to sada sistem za hiljade suhih profesionalaca mrkog pogleda i lahkog prsta? Nije! Ali za masu fotografa koji će nemanje brendiranih stakala rado zameniti Zeiss-om, Rokinon-om, Voigtlander-om ili recimo masom objektiva Sony E stakala - svakako da. Još uvek sebe ne vidim u takvom sistemu jer već imam sistem koji pruža sve što mi treba ali uopšte ne isključujem mogućnost da se kroz 2-3 godine nađem među Sony korisnicima. Meni ne treba 20 objektiva. Meni treba 4-5-6 stakala i to je u principu TO.

Dalje, dovoljno je otići u neki veći Sony A forum i malo pogledati strukturu sadašnjih korisnika A sistema i iz kog sistema oni dolaze i zašto i stvari postaju mnogo jasnije, a i logične.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #74 poslato: Januar 05, 2015, 10:57:49 posle podne »
Pošto se radi o vrhunskom telu (mislim na seriju sony alpha 7) i uglavnom vrhunskim objektivima koji se preporučuju ispunjen je uslov za dobru fotografiju. Cena kompleta: telo i objektivi 50mm, 85mm, 130mm, 24-70mm i 70-400mm i makro 100mm, negde oko 10 iljada dolara. I cena je tu negde kao i kod drugih.
Težina sony tela je oko 470gr.
Težina objektiva: 50mm 220gr, 85mm 560gr, 130mm 1050gr, 24-70mm 955gr, 75-300mm 460gr, 70-300mm 760gr, 70-200mm 1340gr, 70-400mm 1490gr. (preporučeni objektivi).
Ovde već treba da čujemo mišljenje nekog mašinca, 470gr treba da nosi duplo ili troduplo veće težine. Da, postoje materijali koji mogu ovo, posebno u delovima avio i kosmičke industrije, ali foto aparat nije ništa od toga.
Takođe, ne treba gubiti iz vida da korisnik mora držeći malo telo da obezbedi mirnoću ''čunka''.
Ovo je odlično rešenje za gimnastičare koji imaju male a snažne šake i ruke.
Zato mislim da je nepotrebna diskusija oko kvaliteta fotografije, ali jeste oko skladnosti sistema, Storma sam u potpunosti razumeo i shvatio poentu njegovih stavova. 

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #75 poslato: Januar 06, 2015, 02:47:42 pre podne »
^Hvala na obrazlaganju mog stava... pošto sam i sam mašinac, eto me prozvanog da ocenim i taj aspekt skalamerije. Nikako najbitniji, ali ipak dovoljno bitan. Jer ako pričamo o sistemu, potrebno je naći njegove prednosti i mane. Prednosti su; senzor i... šta još? Gabariti? Jok, pošto aparat sam po sebi nije upotrebljiv bez objektiva. Masa? Videti prethodnu dilemu oko gabarita.

Ako se superiornost svodi na senzor, bojim se da imamo bolje kandidate, a to je D750 (A7), odnosno D810 ( A7R).

Znači, ostaje nam faktor različitosti. E ako je to primarni motiv nabavke ovakvog sistema, onda ok - ostadoh bez argumenata, jer je protiv takve logike teško ići. :)

Nikon Df možda jeste fail (ako ti tako kažeš Alexlex), ali je i dalje ubedljivo najbolje low-light telo. Može nekome da se ne sviđa dizajn i koncept, ali to radi i sve što radi, radi fantastično. Znaš čega mu manjka? Ergonomije. Kao i Sony, jako je nezgodan za korišćenje sa gromadnim objektivima, ali ako ništa drugo, Nikon ima šta da ponudi u svim kategorijama, pa to nije naročit hendikep. Sony ima samo superskupu optiku, a dozvolićeš - ipak nije Lajka da od kupaca može da očekuje status božanstva.

I vidim, uvek se pominje ta priča "mlad sistem". Pa za jedan mlad sistem, nije li malo mnogo da izbace više tela nego objektiva u veoma kratkom periodu?

BTW...
To sto ti Storme ne vidis logiku u FF milcu, to ne znaci da drugi treba da misle tako, niti da je tvoja logika jedina, ispravna niti providjenjem data. Ako ne mozes vec a ne mozes da razumes razlicite potrene/ideje/logike drugih ljudi, pomalo je passe da hejtujes gde stignes oko toga.
To sve jedno ne znači da ja moram da tražim dozvolu za iznošenje sopstvenog mišljenja. Ako ti se ne sviđa, možeš da ga uvažiš ili ne uvažiš, to je tvoja stvar, ali ja svoje mišljenje i ne iznosim zbog tebe (ti već imaš formiran stav o svemu), nego zbog drugih, koje ono eventualno interesuje. I da, ponavljaću to gde god stignem. Hvala na pitanju.

Pozdrav

P.S. Za one koji su se eventualno kasnije uključili u praćenje diskusije, samo da napomenem da sebe od početka vidim kao kupca jednog od A7x aparata, ali uz ogradu da ja to vidim kao nabavku DODATNOG tela koje bih koristio u kombinaciji sa postojećim setom objektiva i za specifične namene. Sve što ovde iznosim, iznosim iz ugla nekoga ko razmišlja o formiranju sistema oko Sony FF MILC-a od nule, jer to smatram totalno promašenom investicijom, čija je budućnost, gledajući ostale Sony pokušaje, totalno neizvesna, u najmanju ruku. Eto, čisto da budemo načisto gde se ja i moje hejtovanje nalazimo u čitavoj priči, ako koga zanima uopšte. ;)
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 03:00:41 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #76 poslato: Januar 06, 2015, 06:14:11 pre podne »
^Hvala na obrazlaganju mog stava... pošto sam i sam mašinac, eto me prozvanog da ocenim i taj aspekt skalamerije. Nikako najbitniji, ali ipak dovoljno bitan. Jer ako pričamo o sistemu, potrebno je naći njegove prednosti i mane. Prednosti su; senzor i... šta još? Gabariti? Jok, pošto aparat sam po sebi nije upotrebljiv bez objektiva. Masa? Videti prethodnu dilemu oko gabarita.

Usko gledanje na stvari za nekoga ko je admin na forumu o fotografiji i fotoaparatima, sorry sto to moram tako da ti kazem ali tako je. Ti si mozda ok covek ali imas tipicno usko gledanje na stvari, da ne kazem iskljucivo, tako karakteristicno za geografiju ovog podneblja. Gabartiti su dragi moj Storme nekome itekako bitni, mozda nekome ko ima para, ne zivi u Sorabijici, moze sebi da priusti da plati par soma bilo cega i da u kilo ima nesto sto je ranije imao u dve kile, jer npr prsljenovi su lako kvarljiva roba, u mojim godinama ces to shvatiti, u tvojim, razumem te. Da li si ti Storme nekada u inostranstvu ili Sorabijici, pretpostavljam bio si u inostranstvu, video kako izgleda neki prosecni azijat sa FF DSLR, da li si video taj odnos mase, tela i tela aparata.  Da li ti mislis da je njima to nebitno? Da li mozda mozes da se stavis u telo naseg deteta od 12 godina koje treba da vuce torbu sa par kila opreme ili da ima u ruci aparat koji jedva staje u dve njegove ruke.

Hajde da ja to malo pretvorim u brojke, jer vi masinci to volite, mozda pomogne tom tvom inzenjerskom umu da malo sagledava siru sliku.
Prosecna visina muskarca u Japanu je 170 cm (porast od 10cm u odnosu na prosek pre 50 godina, rezultat boljih uslova zivota), Indoneziji 161cm, Filipinima 162cm, Vijetnamu 162cm, Indiji 164cm, Maleziji 166cm, Kini 167cm, Burmi 160cm. U Srbiji to je 178cm sa tendencijom porasta od 1.5cm svakih 6 godina. Demografski gledano, nasa prosecna visina je jos veca jer mladje generacije su vise u proseku jos 3-4 cm. Dinarski tipovi jos visi.
Za zene, oduzmes u proseku 7-10cm svuda. U proseku Evropa-USA su za min 10-20cm visi od prosecnog pripadnika azijskih naroda.
Tezina - da sad ne gusim sa detaljnom statistikom ali prosecan muskarac u aziji je laksi 10-20 kg a zena neretko i preko 20kg od svojih kontraparta u Evropi-USA.
Da li ti mislis da je to nebitno? Da li ti mislis da to nema odredjenu ulogu u preferisanju nekih gabarita/tezine/bilokojefizickevrednosti. Ako mislis da nema, dzaba ti posao. Ah da, gde ono bese najopularniji mirorless segment!? Ah da, u Aziji, pre svega zbog para, jer lova je u Aziji ali i zbog navedenih fizioloskih i fenotipskih karakteristika. Poznajem dosta azijata (ne mislim na lokalne kineze), znam o cemu govore, znam kako razmisljaju. Niko tebi Storme ne brani da nosis 5 kila u rukama ako ces se zbog toga vise osecati muskarcem ili ti lepse/bolje lezi u ruci, ali postoje narodi i civilizacije kojima je to naprosto previse i preferiraju manje, a manje ne znaci losije.

Ako se superiornost svodi na senzor, bojim se da imamo bolje kandidate, a to je D750 (A7), odnosno D810 ( A7R).
Jeste, lose fotke pravi A7, u tehnomasturbaciji i pikselonaniji na 300% 810 mozda i jeste bolji. U stampi/prezentaciji, bilo kako, razlike nema. Ko tvrdi suprotno, moze odmah da batali ovaj hobi ili posao (ne daj boze ako zaradjuje od toga). Ustvari sve sto se pojavilo od 5D naovamo je slicno, razlike u stvarnom zivotu i primenama nema, mada ima u gorespomenutim radnjama.

Znači, ostaje nam faktor različitosti. E ako je to primarni motiv nabavke ovakvog sistema, onda ok - ostadoh bez argumenata, jer je protiv takve logike teško ići. :)
Faktor razlicitosti!? A na osnovu cega ovakva tvrdnja? Imas neku statistiku, istrazivanje, neku faktografiju, nesto egzakntno ili je to samo jos jedna tvoja projekcija. Kazes logika protiv koje je tesko ici!? Kako ici protiv takve tvoje "logike" pretpostavljanja i nagadjanja? Mozda logikom nekih drugih, drustvenih, nauka.

Nikon Df možda jeste fail (ako ti tako kažeš Alexlex), ali je i dalje ubedljivo najbolje low-light telo. Može nekome da se ne sviđa dizajn i koncept, ali to radi i sve što radi, radi fantastično. Znaš čega mu manjka? Ergonomije. Kao i Sony, jako je nezgodan za korišćenje sa gromadnim objektivima, ali ako ništa drugo, Nikon ima šta da ponudi u svim kategorijama, pa to nije naročit hendikep. Sony ima samo superskupu optiku, a dozvolićeš - ipak nije Lajka da od kupaca može da očekuje status božanstva.

Nisam ja rekao nego trzista Storme, Nikon Df nije ni u, pazi sad, prvih 100 DSLR body/kit/bundle prodaja na Amazonu! Ej, prvih 100!!! Mislis da je u svetu drugacije, nije, da ti ustedim guglovanje. Best ISO iznad 3200!? Ocigledno noubadi givz a fak! Da li si video skoro Amazon ML listu? Znaci svi ti ljudi ludaci?
Ergonomija kazes, pogledaj malo ono pisanje gore, prst na celo! Ergonomsko prilagodjavanje ciljnim grupama, fenotipima i fiziologijama. To je egzaktna nauka Storme. Evo ja npr, 185cm visok, 81 kg tezak, dlan duzine 20cm i A7/A6 mi nisu neudobni sa bilo kojim objektivom sa kojim sam ga probao, Sony, Nikon, Canon, sveta Minolta! E sad, ako je poenta nabijanje maka na konac, go for it. Petko30 je malo pomesao E i A mount objektive pa tako ne bih to komentarisao. Cekajte jel problem da se driz stabilno aparat+objektiv u kombinacijama gde je objektiv 1.5, 2x tezi od tela? Sta rade oni milioni ljudi sa tele-zum-prajmovima koji su 3-7x tezi od tela i lepo to drze u rukama bez histerije i drame!??

I vidim, uvek se pominje ta priča "mlad sistem". Pa za jedan mlad sistem, nije li malo mnogo da izbace više tela nego objektiva u veoma kratkom periodu? 
Dakle faktografija, cisto da vise ne pricas te neistine. Ovo radi populacije koja cita, znam ja da ti znas nego volis da karikiras stvari, sto je opet malo neozbiljno, da ne upotrebim neki drugi termin, za admina jednom foto foruma. Dakle..
Sony E FF sistem/ FE objektivi - predstavljen u oktobru 2013 godine - 3 FF tela i 14 Sony/Zeiss/Ostali AF i MF staklica. Ove godine Sony predstavlja jos 5 AF a Zeis jos 2 MF stakla. Preko adaptera (da, postoji mnogo ljudi kojima to ne smeta, naprotiv rade jako lepo) moze se nakaciti svako postojece staklo na planeti, od ikada. Ima ljudi ovde koji misle da je to bez veze. Cini mi se da milioni drugih u svetu ne misle tako!
Canon EOS sistem/EF objektivi - Predstavljen 1987 godine - 46 FF tela, 37 filmasa i 9 digitalnih, oko 200 objektiva Canon/ostali (ovo aproksimativno, ne znam da li sam uspeo da izbrojim dobro sve)
Jel' ovo faktografija? Jel sad neko pristojan i racionalan, neko pragmatican, neko ko zeli da bude objektivan, moze da usporedjuje ove dve stvari/sistema/brojke a da ne pocne sa premisom da je razlika izmedju dva sistema 26 godina! Polazim od pretpostavke da nismo deca...

To sve jedno ne znači da ja moram da tražim dozvolu za iznošenje sopstvenog mišljenja. Ako ti se ne sviđa, možeš da ga uvažiš ili ne uvažiš, to je tvoja stvar, ali ja svoje mišljenje i ne iznosim zbog tebe (ti već imaš formiran stav o svemu), nego zbog drugih, koje ono eventualno interesuje. I da, ponavljaću to gde god stignem. Hvala na pitanju. 
Daleko bilo da ti od bilo koga trazis dozvolu. Meni se cesto svidja kad pises neke stvari ovde, svidjaju mi se tvoji testovi. Ono sto mi se ne svidja je kada kreces da mesas faktografiju sa svojim emocijama (pogledati dole takodje), tu onda brljavis ozbiljno. Ja ovo sve govorim ne zbog tebe, ti imas svoj stav baziran na, pre svega emocijama, vec zbog drugih koji ovo mozda citaju. Pogledati jedan pasus gore. Takodje, necu propustiti priliku da svaki put kada ovako brljavis, a iz mog ugla to je brljavljenje, da ti to stavim do znanja, opet svidelo se to tebi ili ne. Takodje #2, da se razumemo, sutra bez ikakvih problema mozemo da pijemo pice pa da ti to sve opet kazem i uzivo, bez malicioznosti ikakve.

Pozdrav

P.S. Za one koji su se eventualno kasnije uključili u praćenje diskusije, samo da napomenem da sebe od početka vidim kao kupca jednog od A7x aparata, ali uz ogradu da ja to vidim kao nabavku DODATNOG tela koje bih koristio u kombinaciji sa postojećim setom objektiva i za specifične namene. Sve što ovde iznosim, iznosim iz ugla nekoga ko razmišlja o formiranju sistema oko Sony FF MILC-a od nule, jer to smatram totalno promašenom investicijom, čija je budućnost, gledajući ostale Sony pokušaje, totalno neizvesna, u najmanju ruku. Eto, čisto da budemo načisto gde se ja i moje hejtovanje nalazimo u čitavoj priči, ako koga zanima uopšte. ;)
P.S. Za one koji su se kasnije ukljucili u pracenje diskusije, samo da napomenem da sebe NE VIDIM kao kupca A7x aparata ili FE sistema u bliskoj ili srednjerocnoj buducnosti jer u ovom trenutku imam FF sistem koji zadovoljava moje potrebe, cak planiram i prosirenje EF L ergele za jos dva clana u naredne dve godine. Canon EF je moj izbor za paid jobs, Sony aps-c ml za travel, casual, street, urban i to kida kako je dobro. Za razliku od Storma, ja Sony FF sistem vidim kao sasvim razvijen za ovu fazu njegovog postojanja, sa objektivima koji mogu da zadovolje 100% amatrskih potreba, a ako se neko odluci da preko adaptera kaci neka EF i TS-E L stakla, to moze da izgleda jako, jako dobro za sve osim sport/reportaznog jurcanja.
O tome govorim, o stvarnom zivotu a ne o tome sta bih ja zeleo a nije ili jeste a ja ne volim ili slicne stvari.
U zivotu ne napisah druzi post, ko je izdrzao do kraja svaka mu cast, nadam se da ce i Storm smoci znage da procita sve ovo pisanije sa kojim se apsolutno ne slaze, ono barem da malo svoju faktografiju apdejtuje, radi sireg sagledavanja stvari.

PS 2 - jos malo faktografije u prilogu.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 06:47:41 pre podne od strane alexlex »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #77 poslato: Januar 06, 2015, 09:22:59 pre podne »
P.S. Za one koji su se eventualno kasnije uključili u praćenje diskusije, samo da napomenem da sebe od početka vidim kao kupca jednog od A7x aparata, ali uz ogradu da ja to vidim kao nabavku DODATNOG tela koje bih koristio u kombinaciji sa postojećim setom objektiva i za specifične namene.
:)
citat: Argon, juče u 06:47:48 posle podne
˝Slažem se da bi potencijalna publika ovog aparata pre mogli biti Canonci koji u potrazi za boljim senzorom (opravdano/ne opravdano ne ulazim stvarno sada u to), ali u svakom slučaju ne žele da se odreknu Canona i svih prednosti koje on pruža...ni sve optike koju imaju ulazeći u promenu sistema i gubitke koje to donosi,  već samo da kupe ovaj aparat koji će im služiti kao neko dopunsko sretstvo...kraj.˝
 :)

Ako smem da primetim, izgleda da je sva poenta da cela stvar izgleda kao da se mi ovde uopšte ne slažemo ni oko čega, a onda nas izrečeno demantuje...
Mada ajd... s obzirom da je ovde reč o oblasti kojom se bavim iz krajnje neprofesionalnih razloga, uzmimo da je moje misljenje nebitno...

!... I naravno, opet mi je sinuo kliker... zamisli... 

Jedina razlika izmedju ova naša "dva domaća Sony hejtera" , je što jedan hejtuje u nameri da ga uskoro koristi, a drugi hejtuje a to već uveliko čini...  ;) :)
Hm... :icon_scratch:
« Poslednja izmena: Januar 06, 2015, 09:43:25 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #78 poslato: Januar 06, 2015, 09:50:29 pre podne »
Mene bi iskreno zanimalo da cujem koliki je obrni moment za sve rase i koeficijent iskoriscenosti konzumirana hrana/tezina foto opreme kod azijata, belaca, crnaca i australijskih aboridzina. Takodje koliko su troskovi lecenja diskus hernije i ubaciti u jednacinu. Treba proveriti i da li je u Vojvodini veci procenat prodatih Sony FF tela u odnosu na Hercegovinu (visi standard, manji gabariti). Bez toga, ne moze ovde da se donese neki valjan zakljucak :D


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Alpha 7 II FF mirrorless camera with 5-axis IS
« Odgovor #79 poslato: Januar 06, 2015, 10:42:28 pre podne »
Sony E FF sistem/ FE objektivi - predstavljen u oktobru 2013 godine - 3 FF tela i 14 Sony/Zeiss/Ostali AF i MF staklica. Ove godine Sony predstavlja jos 5 AF a Zeis jos 2 MF stakla. Preko adaptera (da, postoji mnogo ljudi kojima to ne smeta, naprotiv rade jako lepo) moze se nakaciti svako postojece staklo na planeti, od ikada. Ima ljudi ovde koji misle da je to bez veze.
Canon je prosle godine predstavio nekoliko Sigma ART objektiva, a preko adaptera je takodje predstavio i siroku paletu Nikon staklica. :)

Prosecna visina muskarca u Japanu je 170 cm (porast od 10cm u odnosu na prosek pre 50 godina, rezultat boljih uslova zivota), Indoneziji 161cm, Filipinima 162cm, Vijetnamu 162cm, Indiji 164cm, Maleziji 166cm, Kini 167cm, Burmi 160cm.

Pa gde si ti video dizaca tegova od dva metra? :) Ti malecki,  kada dignu ruke iznad glave, laktovi im dodju u visini usiju. :) Eeee, takvi mogu da ponesu dslr i 5 objektiva :) A to sa diskus hernijom i sl... to je rezervisano za nas visoke preko 2 m

@Argon
Ja sony hejter? :) kukuuuuuuuu
''Ne moze da svane pre zore''