Autor Tema: Sony A7(r) prvi mirrorless FF  (Pročitano 25517 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #60 poslato: Februar 08, 2014, 01:16:27 pre podne »
Ma ok drugari kako god. Svako ima svoje mišljenje pa shodno tome tako i piše. Meni samo sve te priče koje se serviraju deluju vrlo nelogično i na žalost, eto, ne mogu da se složim sa vama kada je ova problematika u pitanju.

Hajde ovako... Storm pre neki dan reče u fazonu da oni neće da izbacuju ništa sa većom rezolucijom jer realno ne postoji potreba za takvom rezolucijom sem stokera. Moje pitanje glasi, čemu onda mahanje sa nekim prototipim od 120mp ako već serviraju priču da je 20 dovoljno za sve??
Aj dalje, ako već imaju razvijen senzor od 120mp onda mi nije logično da budu takve smrde da svojim vernim mušterijama ne ispune želju i ne daju im nešto na bar 30-32mp. Pazite ja ono što znam najjačih lendskejpera skoro svi koji su koristili mkII i 1Ds-a su preskočili na D800 ne samo zbog rezolucije već i zbog dinamike. Znači pored svega toga oni imaju senzor od 120mp, a neće svojim korisnicima da daju ni bednih 30mp. Zašto? Zato što im se može? :) tjah! Treba da pojedem gajbu bunika pa da poverujem u to! Znači meni je ta teorija smešna da vam pravo kažem. A i one fotke sa belim staklima na utakmici... daj bre pa nismo deca. Agencije imaju ugovore sa kompanijama i u skladu sa tim koriste njihovu opremu.

Kaže Storm
"Ja bih pre rekao da je (ne)činjenje konkurencije nas vlasnike Canon sistema ubacilo u situaciju da napredak senzora dobijamo na kašičicu."
Ne razumem, kako ne činjenje? Pa konkurencija odavno ima bolji senzor. Alo matori pa entry level Nikona ima veću rezoluciju od najskupljeg Canona. Pusti sad teoriju da ne treba više jer to nije tačna teorija u startu. Ja to ne zovem sustizanje konkurencije. Ja to zovem totalnom hardcore penetracijom do granice sramote. Pa matori ti, ja, Bole, bilo ko od ovih ljudi ovde da je na nekom rukovodećem mestu u toj firmi rekao bi - Alo bre pajseri, pravite nešto i pokažite da možemo. Pa neka naprave to nešto, pa neka to košta 5-6-7.000 eur kao što je Nikon svojedobno pored D700 izbacio D3x - pa onda kažemo "mogu ali neće". Ovako vi bez ikakve podloge, osnove, bilo čega tvrdite da oni to mogu ali eto neće. A neće jer im domaćice dobro kupuju 600D. Pa nisu sve domaćice majku mu staru, ima i onih kojima to nešto realno treba, a nemaju to. Opet kažem - ozbiljna firma treba ljudima da pruži izbor pa neka oni odluče da li im nešto treba ili ne.

Dakle čisto moje mišljenje,donsono kako ja gledam na te stvari. Niti mrzim Canon, niti gajim ljubav prema nečem drugom. Samo se trudim da stav donosim prema situaciji koja postoji sada bez da špekulišem na osnovu ničega.

Na kraju u ovoj temi je potpuno navžno šta Canon može već smo počeli diskusiju oko mogućnosti pada Sony-ja što je onako vrlo nemoguće. Setite se šta sam rekao pre 3-4 godine tamo na Zoni da će Sony redefinisati neke stvari i to se desilo. a7(r) je najinovativniji proizvod u foto svetu protekle godine. Sada fali samo da ga dobro "potkuju" sa staklima i da preleži neke dečije bolesti i to je to već sa sledećim modelom.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 08, 2014, 01:29:11 pre podne od strane DuxX »

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #61 poslato: Februar 08, 2014, 01:32:37 pre podne »
Nisam bas siguran da sve te korporacije imaju planove na xy godina za razvoj proizvoda. Jedno je R&D deo firme a mnogo veci i uticajniji deo firme je menadzerski, prodaja, makreting... Niko, apsolutno niko nece iz R&D tima raditi suprotno onome sto kaze upravni odbor. A upravni odbor ce da kaze da se cedi drenovina i da se uzima sto vise para iz postojece tehnologije. Ovo govorim iz iskustva, radeci sa nekim od najvecih firmi na svetu (IT je u pitanju ali dodje mu na isto). Recimo, nVidia Shield je napravljena za 6 (sest) meseci. Bukvalono od prvog pomena takvog vida konzole do predstavljanja na CES-u prosle godine. 180 dana. Nikad nije bilo u planu niti je neko razmisljao o tome. Jednostavno je dosao CEO i rekao hocu da imamo nesto kao Sony Vita. Dakle to sto vecina ljudi misli da su korporacije uredjeni sistemi sa jasnim planom i programom nije bas tako, cak je suprotno.

Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #62 poslato: Februar 08, 2014, 01:56:03 pre podne »
Citat
A upravni odbor ce da kaze da se cedi drenovina i da se uzima sto vise para iz postojece tehnologije.
Upravo to pokusavam i da kazem...boli ove "cose" da prave foto revoluciju, kad se i postojecom tehnologijom daju gomilati suske.
Sad, da l' cuvaju to sto bi mi(ja) zeleli, za neka teza vremena il' je nesto drugo u pitanju, nemam pojma...ali, da nemaju mogucnosti takodje ne mogu da poverujem.
Napravi Pentax senzor s 50MP, Canon nije u stanju da isprati...cisto sumnjam.

Citat
Pazite ja ono što znam najjačih lendskejpera skoro svi koji su koristili mkII i 1Ds-a su preskočili na D800 ne samo zbog rezolucije već i zbog dinamike.
To ti verujem u potpunosti! Koliko god voleo landscape, ne mogu sebe da svrstam u ligu "najjacih". Kome je zaista neophodno, sta ja znam, zivi od toga, sasvim je logican korak.
Ja u svoje ime, na srecu, ne zurim nigde...cekam da se ovi smiluju i njamke ;D ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #63 poslato: Februar 08, 2014, 08:47:26 pre podne »

 Pa neka naprave to nešto, pa neka to košta 5-6-7.000 eur kao što je Nikon svojedobno pored D700 izbacio D3x - pa onda kažemo "mogu ali neće". Ovako vi bez ikakve podloge, osnove, bilo čega tvrdite da oni to mogu ali eto neće.


i ako se u osnovi slažem sa rečenim, izgleda da si baš opisao nešto što bi ovih dana trebalo biti prezentovano...
Dakle, ˝ima ...al´ neda˝.............. a ako bi i dao, neće biti 5-6-7000, nego 8-9-10.000

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/eos-a1-36-8mpx/msg69870/#new
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #64 poslato: Februar 08, 2014, 09:46:41 pre podne »
Ovo je, po meni, suština i poJenta megapixel buke i strke:

Citat
OK, the D7100 and it's 24MP sensor is a done deal, and there is no improvement in dynamic range or high ISO image quality, which I found disappointing after all the pre-release hype. There are  just more megapixels to make birders and pixel peepers happy, but what about the rest of us?

Grainy noise and dynamic range are image characteristics that are readily seen at most viewing sizes, but more megapixels are not, and in fact you need to zoom in using a  monitor to see the detail  difference between 16 and 24MP, (assuming a quality lens sharp enough to resolve the differences).

Drugim rečima, koliko ljudi je svesno potrebe da se 24 ili 36 megapiksela upari sa staklom visoke klase, odnosno, koliko će kupaca D3200/3300 upariti aparat sa, recimo, 24-70/70-200 2.8? Da imaju para za tu kombinaciju, ne bi ni kupili aparat iz te klase. Dakle, utrka za što više megapiksle mapsolutno ne znači ništa za većinu ljudi do marketinškog trika.
« Poslednja izmena: Februar 08, 2014, 09:49:49 pre podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #65 poslato: Februar 08, 2014, 10:39:50 pre podne »
Ja sam mislio na ovaj deo tvog posta :) ...
"Toshiba je (po mom mišljenju) preuzela deo kooperativnog biznisa koji je Sony imao sa Nikonom, ali nešto sumnjam da Toshiba može tek tako da zameni Sony, ako bi ovaj nedaj Bože pukao."

Šta da radim kad vi ne možete da popravite te citate već više od mesec dana. Skinuo sam i Operu na kojoj kako rekoste sve radi i ista priča kao na Chrome. Preveliki fontovi i ne rade citati.

EDIT da dopunim naknadno jer slučajno u pauzi za kafu kliknuh "pošalji" ...
Da, ja stvarno mislim da Canon sada nema mogućnost da napravi ništa bolje jer da ima verovatno situacija ne bi bila ovakva kakva je trenutno sada. Taj senzor od 100mp što pominješ kao demonstraciju sile je više plašenje mečke rešetom i demonstracija da nemaju ništa valjano. Čekaj, nije li teorija vas Canondžija da je rezolucija stigla do "svepotrebne" sa ovih 20mp? Čemu onda senzor od 120mp i ulaganje u njega? :)

To "može im se al' neće oni" služi samo da zamaže oči lakovernim korisnicima pa onda puste buvu o 120mp senzoru koji tu dođe kao kad se čoveku u pustinji u maglovitom prizoru ispred očiju prikaže palma i malena oaza, a ono tamo zaista nema ništa sem peska i zvečarki.  ;D Ako ima jedna dobra svar u toj priči je da je bar snevanje besplatno.

Ali opet ništa od toga nije previše bitno sve dok smo mi živi i zdravi :)

Pozdrav
Nekad Dukse pomislim da imas 10 godina ali dobro... :)
Jok odmah ce da bace 100mpix i da propuste priliku da 20 godina keshiraju revolucionarne pomake 20-25-30-38-50-60-75-90-99-100mpix.  Gde je optika koja to moze da otprati? Ne samo oni vec i svaka druga korporacija. Jel vi stvarno zivite u "svetu gde caruje drugarstvo i kuce su od marmelade...@ !? ;D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #66 poslato: Februar 08, 2014, 01:04:41 posle podne »
Alexlex-u ja rekoh lepo no ti ne čitaš... ne mora da bace svih 120mp niti to neko očekuje ali je valjda reda da bace "tričavih" 30ak kad već ima konkurencija, a da preostalih 90ak ostave za kasnije. Nije li to logično? Tebi je izgleda logično da od 120mp ne daju ni jedan,a konkurencija ih već obišla. Tako da ono... kad si u stanju da gutaš takve marketinške "žvake" postavlja se pitanje ko tu sad ima 10ak godina, ti ili ja? :)

Argon, da video sam objavu. To je sjajno ako se desi. Ne u smislu što će mnogo njih da iskešira već što ćemo napokon znati da li mogu :) Naravno i ako se to desi ostaje da vidimo da li će i u kolikoj meri uspeti da isprate konkurenciju po pitanju DO, a onda ostaje špekulacija po kojoj su ceni sposobni da proizvedu taj senzor zbog računa kada će obični smrtnici dobiti tako nešto. Nemoj da se desi da vam opet naprave neko fotografski-inferiorno videografsko sranjce sa 6K videom koji će nekom trebati za 5 godina, a možda ni tad. ;)
« Poslednja izmena: Februar 08, 2014, 01:34:41 posle podne od strane DuxX »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #67 poslato: Februar 08, 2014, 05:37:52 posle podne »
Alexlex-u ja rekoh lepo no ti ne čitaš... ne mora da bace svih 120mp niti to neko očekuje ali je valjda reda da bace "tričavih" 30ak kad već ima konkurencija, a da preostalih 90ak ostave za kasnije. Nije li to logično? Tebi je izgleda logično da od 120mp ne daju ni jedan,a konkurencija ih već obišla. Tako da ono... kad si u stanju da gutaš takve marketinške "žvake" postavlja se pitanje ko tu sad ima 10ak godina, ti ili ja? :)

Argon, da video sam objavu. To je sjajno ako se desi. Ne u smislu što će mnogo njih da iskešira već što ćemo napokon znati da li mogu :) Naravno i ako se to desi ostaje da vidimo da li će i u kolikoj meri uspeti da isprate konkurenciju po pitanju DO, a onda ostaje špekulacija po kojoj su ceni sposobni da proizvedu taj senzor zbog računa kada će obični smrtnici dobiti tako nešto. Nemoj da se desi da vam opet naprave neko fotografski-inferiorno videografsko sranjce sa 6K videom koji će nekom trebati za 5 godina, a možda ni tad. ;)
Pa da ih je D800 nesto uzdrmao i nije, vidi se to lepo po market sherovima. Kad Canon menadzment proceni da im tamo neki DO jede market sher, resice i to. Ako stvarno mislis da ne izbacuju nesto sto mora po svaku cenu da parira svakom Nikonu, zato sto nemaju tehnologiju ili sta vec... kao i da se igraju "moj tata je jaci od tvog i moja pisha je duza o tvoje",  moram da te pitam da li si zaista ozbiljan ili sta vec!?
Ja ti vec objasnih koja im je logika, ne Canonovska vec svakom market lidera.  Nije Canon revenue underdog, to je Nikon. Nije Canon market share underdog, to je Nikon. Jel' ima jos nesto da nije jasno ili cemo da se bavimo gledanjem u suljpa a ne u faktografiju!

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #68 poslato: Februar 08, 2014, 06:14:44 posle podne »
"Nije Canon ovo nego je Nikon... Nije Canon ono nego je Nikon"... jel to govoriš iz ugla iskusnog marketing i tržišnog analitičara ili...?

U fotografiju može da se gleda u fotografskim temama. Ovo je tehnička, za tehnomasturbaciju i tržišnu analitiku. :P

Ne bih ja više o Canonu sem da vam čestitam na super-senzoru od 120mpix pa kad Canon bude rešio tj. hteo možda vam štogod i napravi. ;) Sad bih više voleo da se posvetim ovom Sony sistemu pošto Sony već sad pravi nešto dobro i moderno tj. može i hoće. ;) Pa tako vidim da je moj omiljeni portretni fotograf, čika Manuel Librodo počeo sve češće da koristi a7 umesto Nikon-a i kaže da ga leđa više ne bolU ;)

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #69 poslato: Februar 08, 2014, 06:41:25 posle podne »
Vidim da ti nije bilo jasno zasto Canon ne izbaci "pishu" od 22+mpix! Pa evo objasnih ti kako korporacija koja je stvarni lider (a to nije NIkon ma kako vi to nikondzije jako i vlazno voleli) razmislja. Sta ti sad nije po volji? Jel' sam rekao nesto sto ne stoji? Jel moram da budem marketing analiticar pa da pogledam proste brojke i saberem jedan i jedan!?
Sony pravi dobre stvari, to ne sporim, naprotiv, radujem se ali sve dok mu je market share takav kakav jeste, Canikon zabole njihova pisha. Jednog dana cemo svi imati bezogledalce u FF aromi i Canikon kartel ce opet da nam izbije hiljade tisuca nekih novcanih jedinica iz dzepa ali tako nam pao pasulj...

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #70 poslato: Februar 08, 2014, 07:03:21 posle podne »
Ma važi  ::)

Za one što ne obraćaju pažnju previše na marketšerove i Canonsku pišu predlažem link http://www.stevehuffphoto.com/2013/12/06/the-sony-a7r-and-voigtlander-35-1-2-by-gianmaria-veronese/

Što više gledam ovaj Sony, sve me više vuče u onostrano!  ;D

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #71 poslato: Februar 27, 2014, 02:01:48 posle podne »
Sony a7 vs Canon 5D Mk III - Mirrorless or DSLR?

Pored svega destruktivnog, prikazali su jos uvek mozda najvecu manu mirrorless fotoaparata - EVF, pored nekih drugih. Ocekujem da ce sledeca generacija biti ono sto se ocekuje od ovakvih aparata i da ce moci da budu zamena dSLR-ovima. Go Sony! :)
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #72 poslato: Maj 12, 2014, 02:01:28 posle podne »
Sony 7s, čudo za umetničke fotografije....ISO 50 do 409.600

ako ima ko da nije bacio pogled :

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2014&mm=05&nav_id=846531
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #73 poslato: Jun 16, 2014, 01:57:43 posle podne »
Evo kako je A7 u s aromi ostavio utisak na M.Reichmanna sa LL! Vredno citanja!

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/sony_a7s_first_impressions.shtml

Van mreže Chabex

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #74 poslato: Jun 17, 2014, 09:13:20 pre podne »
Fin članak a i A7s je odličan. 12MP? Nekome (većini verovatno) premalo, ali meni bi bilo dovoljno za moje povremene turističke fotke, ja još na 8 MP :). Naravno neću kupiti jer nije ni jeftin sigurno a i Sony kod nas nema mnogo smisla zbog dobro poznatih razloga tako da...

A iskusan neki čika ovaj Reichmann, nisam znao za njega a i ne pratim te face, možda je vreme da počnem ;).

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #75 poslato: Jun 17, 2014, 10:58:30 pre podne »
12mpx je sasvim dovoljno za skoro pa sve, osim mozda za pro stokere ali ta prica o rezolucijama na stokovima je otisla u tesko spolovilo, to je totali off topic. Secam se svog bivseg profesionalnog zivota u advertisingu u 90tim, pa radili smo print kampanje, sa sve bilbordima, dvostranim color oglasima i sta ti ja znam sve cime, od fajlova koji su danas smejurija. Dakle, ima mesa za sta hoces!

LL je apsolutno sjajan sajt, treba ga pratiti, toliko stvari moze da se nauci da je to fenomenalno! Pikselmasturbacija je tamo nepostojeca jer se prica o stvarima koja zaista znace u fotografiji a ne samo neku puko merenje i poredjenje kojecega sa kojecima uz pomoc kojecega, opet.

LM - gledam semplove po netu, novi iso6400 je 102400!
http://www.dpreview.com/forums/thread/3685321

Van mreže Chabex

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #76 poslato: Jun 17, 2014, 01:57:01 posle podne »
Gledam cenu ovog Sony A7s - oko 2500$!
http://gearshop.dpreview.com/dp/B00JIWXTXG?tag=DPR-Products-ATF-PBBX-20

Ok pašće posle malo, ali što je mnogo mnogo je. Pa zar zbog dobrih high iso mogućnosti i manje težine u odnosu na neke FF dSLR kao što su 6D/D600/D610 treba da košta toliko (više)?  No u suštini  baš me briga, ionako ne razmišljam o novom aparatu koji je iznad 500evra (polovan) tako da može da košta i 3500$ ;).

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #77 poslato: Jun 17, 2014, 02:49:00 posle podne »
Pa obzirom da je toprvi i za sada jedini ff bezogledalac koji moze da snima 4K video (eksterno) i da je u svakom smislu jedinstven proizvod na trzistu, cini mi se da nije jaka cena za onoga kome sve to treba. Canon i Nikon nazalost imaju tendenciju da prilikom predstavljanja novog proizvoda jednostavno streljaju sa cenama.
Cena ce naravno pasti, pa A7 vec sada moze da se nadje za oko 1100 evra u Evropi a tek je proslo 6-7 meseci od predstavljanja.