Autor Tema: Sony A7(r) prvi mirrorless FF  (Pročitano 25548 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 17, 2013, 12:32:34 pre podne »
Ne znam šta ova dvojica brljaju, čak me i mrzi da čitam njihove postove do detalja  :angel:

Ja ne vidim nikakav problem da se ceo MILC aparat, koji će 2040. da bude velicine kutije šibice, strpa u telo gabarita D90 pravljeno od obojenog Tunguzijuma (® exclusive to China)i da sve to bude teško ~70 grama.

Još samo kada počnu da prave objektive od karbona i plasticnih (® transparent Tunguzijum) sočiva i kada 70-200 bude težak 94 grama, biće to prava stvar.

Živi bili, i nemali kataraktu.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 21, 2013, 09:46:18 posle podne »
Vidi ti molim te lepo, kako je protok informacija lepo dihtovao :)

Samyang 14mm f/2.8 ED AS IF UMC
Samyang 24mm f/1.4 ED AS IF UMC
Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC
Samyang 35mm f/1.4 AS UMC
Samyang 85mm f/1.4 AS IF UMC.

Samyang announces five lenses for Sony full-frame mirrorless
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #22 poslato: Novembar 27, 2013, 06:39:23 posle podne »
DigitalRev u fazonu...
Sony A7 vs. A7R Hands-on Review

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #23 poslato: Decembar 05, 2013, 12:19:44 pre podne »
Probao sam danas A7, evo fotki. Nista spec, nekoliko iz radnje. ISO 800. Samo uvezena u PS, smanjena i snimljena u JPG.

Kit lens na 35mm:


Sony a7 - Test shoots by Slobodan Miskovic, on Flickr

Kit lens na 70mm:


Sony a7 - Test shoots by Slobodan Miskovic, on Flickr

Jos dve:


Sony a7 - Test shoots by Slobodan Miskovic, on Flickr


Sony a7 - Test shoots by Slobodan Miskovic, on Flickr
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #24 poslato: Januar 28, 2014, 09:35:13 posle podne »
Zanimljiv test, radjen s omiljenim "staklicima" :)
Perverzno...
http://www.fredmiranda.com/A7R-review/
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #25 poslato: Januar 29, 2014, 09:51:00 pre podne »
Inace ovaj sum na testu sto se vidi sa shadow recovery-em kod 5Dmk3. Jel to generalno normalno kada se "natezu" fajlovi od 5Dmk3 (necu flame), posto sam i sam to primetio i to se pojavljuje znatno ranije nego kod nekih drugih fotoaparata koje sam probao.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #26 poslato: Januar 29, 2014, 10:49:57 pre podne »
Stella, kakvo ti je mišljenje vezano za EVF?

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #27 poslato: Januar 29, 2014, 11:10:46 pre podne »
@ Vocko to je jedina 'stvar' koja mi se ne svidja na petici mkIII, bas ima dosta suma na ISO100... ali to nije do senzora vec softverski propust ili  ogranicenje..kao sto su momcad koja stoji iza magic lantern dokazala..
« Poslednja izmena: Januar 29, 2014, 11:15:57 pre podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #28 poslato: Januar 29, 2014, 11:27:28 pre podne »
Ako ML već donosi takva unapređenja zašto ga Canon nije već do sada implementirao? ...pod uslovom da sami nisu znali da naprave tako nešto - što je moram priznati po meni nemoguće. Ako neko kaže da neće jer čuvaju nešto... pitanje je: čuvaju šta? Iznad 5D mkIII ne postoji jači/skuplji model koji nudi bolji kvalitet fotografije jel da? Pa šta onda čuvaju? Jedino ako čuvaju za 5D mkIV.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #29 poslato: Januar 29, 2014, 11:30:04 pre podne »
To se i ja pitam Duxx..ko zna...ali nije prvi put da se neki hardver ogranicava softverom..naravno samo je pravo pitanje zbog cega??
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #30 poslato: Januar 29, 2014, 11:43:57 pre podne »
@Duxx - Nisam Stella, ali EVF je veoma dobar i odzivan dok ima dovoljno svetla, pride se u njemu prikazuju sve moguce informacije (peaking + zebras). Kada se kolicina svetla umanji, u mom slucaju sam primeto lag u prikazu slike (slabiji refresh), ali je ostao jednako svetao kao i tokom dana sto je odlicno. Na raspolaganju mi je bio samo kit objektiv.
Pricao sam sa jednim fotografom, koga pratim vec duze vreme, posto ga je on kupio za sebe (A7). Na raspolaganju su mu kvalitetna fiksna stakla (FE 35mm f2.8 npr.), i on kaze da cak ni u polumraku nije to primetio, tako da je moguce da je vezano za otvor blende, posto je kit 3.5-5.6.
« Poslednja izmena: Januar 29, 2014, 11:46:07 pre podne od strane Vocko »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #31 poslato: Januar 29, 2014, 10:54:41 posle podne »
Hvala Vocko. Vredan info pošto gde god čitam mišljenja su vrlo podeljena, a i ja u startu imam nekakvu odbojnost prema nekom elektronskom spolovilu tamo gde sam navikao da bude optičko ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #32 poslato: Januar 29, 2014, 11:10:56 posle podne »
...jedina 'stvar' koja mi se ne svidja na petici mkIII, bas ima dosta suma na ISO100... ali to nije do senzora vec softverski propust ili  ogranicenje..kao sto su momcad koja stoji iza magic lantern dokazala...
Na stranu ML, ali ne postoji telo koje nema šum na ISO 100, osim možda D4, Df i 1Dx. Svi ostali ga imaju, ali ne u meri da to na bilo koji način utiče na IQ.

Doduše, Ti pominješ "dosta šuma", pa sam malo zaintrigiran tom tvrdnjom, budući da on ima praktično isto šuma kao i svi ostali FF aparati, izuzev gore navedenih?

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #33 poslato: Januar 29, 2014, 11:27:40 posle podne »
Bez želje da opet nastane neko prejebuckanje n vs. c jer u tome više neću učestvovati, jedna od prvih stvari koje sam primetio kada sam uzeo D800 i otišao u studio sa njim je upravo nedostatak bilo kakvog šuma na ISO100 čak i u senkama za razliku od 5d mkII gde je itekako vidljiv. Da li je mkIII doneo tu neko poboljšanje ne bih znao reći.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #34 poslato: Januar 30, 2014, 12:47:50 pre podne »
Well... nemam ni ja želju da idem u neku raspravu na tu temu, ali onda bi izneto značilo da sam ja valjda crtao šum na ovom primeru:  LINK :)
Njega ima jako malo, tu nema dileme. Ali ga ima. Pozadina je van DOF-a, pa je sve što se na njoj vidi rezultat šuma.

Opet kažem, D800 je ovde izuzetan, ali apsolutno odsustvo šuma je zasad zabeležio samo Df (verovatno bi isto bilo i sa D4, ali sa njim nisam radio test scenu).
5D Mark II ima vidljivo više šuma kada se radi prosta konverzija (kao i većina drugih), a primetno više ako se radi "čupanje" senki. Sa tim se slažem i svako ko tvrdi drugačije ili nije probao, ili je fanboj.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 30, 2014, 12:54:13 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #35 poslato: Januar 30, 2014, 08:16:31 pre podne »
Citat
Doduše, Ti pominješ "dosta šuma", pa sam malo zaintrigiran tom tvrdnjom, budući da on ima praktično isto šuma kao i svi ostali FF aparati, izuzev gore navedenih?

Ne znam Storm48.. ovo mi je prvi i jedini FF aparat tako da ne znam na ostalim aparataima..osim ono sto sa procitao..tako da hvala na razjasnjavanju..
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #36 poslato: Januar 30, 2014, 10:25:38 pre podne »
Pricati o sumu na modernim dslr sokocalima do iso 800/1600 ukazuje na povelik visak slobodnog vremena, nedostatak volje i inspiracije kao i na vidljivu opsednutost tehnomasturbatoskimdemonskim posednucem! Niste mi jasni, zivota mi! Ako nemate o necemu pametnijem da pricate, mozda ponekad nije lose da ne napisete nista...
Ajde da tema ne ode u off (molba sherifu i pomocnicima) jer zaista ima sta lepo i pametno da se pise o A7, to je buducnost koja dolazi...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #37 poslato: Januar 30, 2014, 11:07:53 pre podne »
U pravu si za off, izvinjavam se.

A što se šuma tiče... šta da Ti kažem, meni je to čak i posao poslednjih godina. Višak slobodnog vremena nemam ič, jer kad završim sa testovima, onda formatiram kartice, pa krećem na druge zadatke. A pored svega toga imam i treće obaveze, koje nisu fotografskog tipa. ;D

Što se A7 tiče, meni je sve to sjajno, ali realno i dalje samo za posmatranje (meni lično, rekoh), jer samo korišćenje adaptera je meni idiotska rabota, a njihov sistem je obična zajebancija. Imaju sranje objektive u rangu do 500-600€ (gledano u odnosu na cenu) i izuzetne Zeiss-ove po cenama da Ti se zavrti u glavi. Epilog = besmislen sistem, za sada. Fuji, s druge strane, upravo svima crta kako se formira novi sistem od početka. Napravili su džumbus objektiva u vrlo kratkom periodu i koliko videh sa fotki, ni jedan nije čak ni prosečan, a kamoli ispod toga. Svi su natprosečno dobri.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 30, 2014, 11:13:12 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #38 poslato: Januar 30, 2014, 11:48:34 pre podne »
Storme, slazem se za Fuji! Sve je to lepo ali kad si u USA i Japanu, dalje od toga sve to nema neki posebni smisao jer podrska de facto ne postoji.
Sony - pa 35 2.8 a posebno 55 1.8 su sjajno ocenjeni, koliko vidim na netu, 24-70 takodje, nova su stakla, normalno je da je cena visoka. Sto se tice koriscenja adaptera, postoje ljudi koji imaju brdo vintage ili third party staklica i koji vole da fokusiraju rucno. Link koji je Bole stavio gore, test sa Canon TS objektivima sve lepo objasnjava. Sve je to potpuno legitimno i nista nije besmisleno... osim mozda price o sumu na iso 100 :) Koliko vidim na Sony E mount road map-u, mnogo lepih staklica se sprema u narednih 12-18 meseci.

http://ekladata.com/sJh9vKuoD7x1kg1cafA4oEAybGY.jpg

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7(r) prvi mirrorless FF
« Odgovor #39 poslato: Januar 30, 2014, 01:03:40 posle podne »
Dok se recimo za kupovinu Fuji sistema uopste ne bih usudio, Sony prica mi izgleda extra. Steta sto nije iz zute fabrike mada mu je sum na iso100 takodje odlican :)