Autor Tema: I oni su počeli... D5300 i D610  (Pročitano 30367 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #20 poslato: Septembar 26, 2013, 11:06:37 pre podne »
Vrlo je zanimljiv put kojim je krenula tema, a tragom informacije o nova dva dSLR modela. Tehnicki i funkcionalno, oni su savrseni proizvodi, skoro pa bez mane... ali opet... krenuli smo da pricamo o nekim na izgled sporednim aspektima. Mozda je vreme da se postave neka pitanja?
Prica sa d610 mi je ultra smesna, apsurdna skroz - Nikon novim modelom resava problem koji zvanicno ne postoji kod starog modela. Ko je sad tu lud! :) 5300 - ocigledno da se 5200 nije prodao u projektovanom broju pa onda klasicna trgovacka fora, prodajemo staro kao novo, nova etiketa i wow, novo je super, staro je krsh.
Ista budalashtina i kod drugih, Canon npr 600-650-700D, smejurija!
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2013, 11:13:43 pre podne od strane alexlex »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #21 poslato: Septembar 26, 2013, 12:04:13 posle podne »
Pa to i je poanta cijele priče, ljudi vide samo novi model i otići će njega kupit, nema veze što im je i postojeći gotovo istovjetan jednako dobar a ne znam i do 30% jeftiniji.

D610 kod novijih serija nebi trebao imati problem, poznajem par ljudi što ga imaju i nitko nije imao problem. Moguće da novim modelom žele stvoriti sliku kako taj nema problema jer očito im ljudi ne vjeruju.


A ko se osvrnuo na D7100... Fali, fali veći rafal i dosta veći buffer, ostalo je i više nego dobar.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #22 poslato: Septembar 26, 2013, 03:40:03 posle podne »
Svi oni, a mislim na velike fabrike, posmatraju nas krajnje kupce kao beslovesnu stoku kojoj treba uvaliti što više proizvoda po što višoj ceni. CaNikon apsolutno nije briga da li će D4 ili 1D xx kupiti novi Bresson u povoju, domaćica koja slika mačke, neko ko radi eseje o cvasti maslačka ili japanski turista koji će slikati sebe kako stoji na prelazu, kako prelazi ulicu, kako je prešao ulicu...njima je bitno da se to proda i tu je kraj svake priče o njihovom odnosu prema kupcima. Može lako biti da tamo neki CEO prodaje ili marketinga Nikona čita rasprave i svađe po forumima i valja se od smeha i kladi se sa CEO marketinga ili prodaje Canona koji se takođe valja od smeha, da li će više ovaca da kupi 700D ili D5300.
Mada tu još moraju mnogo da uče od Apple-a, koji je prezir prema svojim kupcima i seks u mozak na koji ih prisiljava doveo do savršenstva.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 08, 2013, 03:47:43 posle podne »
Hm ??? kad je preduzeće u krizi ono se brzo širi. E sad neko otvara prodavnice neko štancuje proizvode. Iako je Canon u krizi izgleda da ni Nikon nije daleko. One poplave se ostavile traga pre par godina...  Biće da grešim
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 08, 2013, 06:03:46 posle podne »
...ma to ti je ono kako se proizvodnja povećeva tako cena pada. A ako isti model zamenim br. onda je to nov model i cena ne pada tj kao formira se nova cena...
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 08, 2013, 07:10:54 posle podne »
Ma to đubre po senzoru je zbog tih poplava... pa nisu dobro obrisali ulje od podmazivanja. ;D

Vidim ja da će i Nikon da dobije svoj "na prvi i poslednji pogled... d600"... to očito postaje trend.  >:D
Neverovatno mi je da se prvo toliko dugo prave ludi i onda na ovako bedan način "reše" problem.  :o

Sad se postavlja pitanje kakvu će satisfakciju dobiti oni koji su im poverovali oko "dijagnoze", pa su odlučili da ipak ne veruju "pričama po netu" i kupe sebi jedan, a možda i dva-tri primerka. Da li je pošteno da oni ne dobiju mogućnost da D610 pazare u zamenu "staro za novo"? Da ne pominjemo što, ako požele da prodaju D600, u startu imaju "obeležen" model, koji se definitivno teže prodati, čak i ako nema nikakvih problema sa nauljivanjem - sada je to već stari model, a plus je i na listi "problematičnih".

Elegantno su rešili problem... nadam se samo da će ih to opaliti po čelu u nekoj budućnosti.

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 08, 2013, 07:47:49 posle podne »
Da kojim slučajem sad kupujem aparat sebi i da hoću nešto na toj rezoluciji sačekao bih malo da se pojavi taj D610 i onda kupio jedan D600 po extra ceni. Može baš taj što ima "problem" ;)

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 08, 2013, 08:08:02 posle podne »
zato sam ja jurio da vidim brojeve serije, kako nikad ne bi kupovao prvi i drugu seriju, nego one otklonjene, ali džabe mangupi se dosetili pa toga nema :)
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 08, 2013, 08:10:13 posle podne »
Da kojim slučajem sad kupujem aparat sebi i da hoću nešto na toj rezoluciji sačekao bih malo da se pojavi taj D610 i onda kupio jedan D600 po extra ceni. Može baš taj što ima "problem" ;)

I dobro, kazi ti meni... koliko bi odlazaka u servis tolerisao... zarad tog ciscenja?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 08, 2013, 08:42:00 posle podne »
I dobro, kazi ti meni... koliko bi odlazaka u servis tolerisao... zarad tog ciscenja?
Možda/verovatno nijedan kao recimo ljudi koje znam koji već imaju D600, a možda jedan, a možda dva. Pa i da bude tako kontam da mi ne bi spala kruna s glave. + što su i čišćenja besplatna za svaki Nikon u garantnom roku ;)

Ko bude pametan sad ima priliku da pazari jedan fenomenalan aparat za ekstremno male pare. Zahvaljujući cyber kukačima, a i glupsonima iz Nikona koji nikako da ukapiraju da to što je njima neki problem trivijalan ne znači da mu ne treba pokloniti pažnju makar kroz korisnički servis i adekvatno informisanje korisnika.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:01:31 posle podne »
... nisam nešto iz tog filma ,ali ovako slušajući priče sa strane stičem utisak da taj problem Nikondzije nikad ne bi ni primetile da im ovi sa Canonom ne trljaju nos skoro svaki dan.

I eto problema... pade ljudima prodaja. ;D :D ;D
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2013, 09:04:22 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:06:09 posle podne »
Pa kad Canondžije više volU da slikuju sa Nikonom pa im onda više smetaju fleke nego samim nikondžijama ;) Da kojim slučajem Canondžije više vode računa o svom sistemu i da više kukaju po forumima na svoj sistem nego na tuđi, ondaK bi možda od svog brenda dobili i novi senzor, a ne onaj od pre 5 godina prepakovan po XX-ti put ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:08:14 posle podne »
Neeee, ne... primetili bi oni... nema boga da ne primetis.

Nego, poenta je da cute i trpe :D :d

Mi Canondzije smo fleksibilniji. Prcamo Nikon... a i Canon kad zasluzi. A nikondzije samo Canon.

Eto, to ti je osnovna razlika.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:10:56 posle podne »
Jes vala! Što reko Ekrem Jevrić - ŽIVA ISTINA ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:13:20 posle podne »
Sve to stoji, ali je problem što su mrlje primetili i ljudi koji se ZAISTA NE OBAZIRU na takve trivijalnosti. A tolerisanje je moguće ako Ti je servis u istoj ulici i hoće da se pozabavi tvojim aparatom preko reda i za juče. U suprotnom, to neće biti baš brzinska akcija, što nekim ljudima jednostavno nije opcija.

DuxX... ako poznaješ lično Carevića, zvrcni ga na kratko, baš me zanima šta ćeš reći na njegova iskustva. Ja sam se s njim video pretprošlog vikenda i nisam mogao da verujem šta sam čuo. E sad Ti njemu objasni da je on cyber-kukač i da preteruje. A njemu besplatno čišćenje ne znači ništa, jer nema prostora ni da diše kao čovek, a ne da čeka da se servis smiluje da počisti dvotaktol sa senzora. ;D

Istovremeno sam zaključio i da je apsolutno prezadovoljan onim što aparat pruža, ako izuzmemo zajebanciju sa čišćenjem. Zato nema potrebe da ovu blamažu sa prljanjem senzora shvatiti kao nekakav napad na D600, koji je i dalje FENOMENALAN aparat. Da, fenomenalan.

Pozdrav

P.S. Generalni savet domaćim forumašima - procunjajte malo po stranim forumima pre nego što ospete paljbu po pripadnicima drugog tabora, čisto da vidite kakva su iskustva VLASNIKA ovog aparata, jer sam pomalo već umoran od tih priča da je celu ovu priču iskonstruisala nekakva zlurada koalicija mrzitelja Nikona. Priča je i potekla, a i razvila se zaslugom kupaca ovog aparata kojima je pun kufer ćutanja i guranja stvari pod tepih. Eto toliko.
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2013, 09:16:03 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:19:27 posle podne »
DuxX... ako poznaješ lično Carevića, zvrcni ga na kratko, baš me zanima šta ćeš reći na njegova iskustva. Ja sam se s njim video pretprošlog vikenda i nisam mogao da verujem šta sam čuo. E sad Ti njemu objasni da je on cyber-kukač i da preteruje. A njemu besplatno čišćenje ne znači ništa, jer nema prostora ni da diše kao čovek, a ne da čeka da se servis smiluje da počisti dvotaktol sa senzora. ;D
Pa to što je Carević imao takav problem ne znači da će ga imati svako. Eto ja tvrdim da ga nema svako. Takođe to što njega mrzi ili nema vremena čovek da odnese aparat na čišćenje ne znači da nema vremena niko. Eto baš za te super-zauzete fotografe Nikon je izbacio D610. Pošto su super-zauzeti od fotografije kontam i da su super-plaćeni pa im onda razlika u ceni ne pravi neki problem. Za one koji su manje zauzeti i manje plaćeni sad ima jedan sjajan aparat da se nabavi po extra ceni kakva se skoro ponoviti neće ;)

Uz to mene baš zanima šta super-zauzeti fotografi rade kad im se zaprlja senzor pošto se jelte svaki DSLR senzor prlja? Čiste ga sami ili bace aparat u kantu ili ga odnesu u servis?

P.S. što se tiče korisnika D600 po stranim forumima... ima ih raznih. Činjenica je da pozamašan deo korisničkog tela sve manje čine fotografi koji sa aparatom nešto rade, a sve više hobisti kojima više smeta da se makar teoretski o njihovom aparatu provlači neka greška videli je oni ili ne. Pa ljudi, budimo realni, većinu tih "korisnika" čine ljudi koje mrzi i u prodavnicu da odu da kupe aparat nego ga naručuju preko net-a i šalju im ga poštom. Onda na forumu pročitaju kako ima tamo neki problem i čim ugledaju prvih par fleka oni spakuju aparat i pošalju ga nazad prodavcu jer po njihovom zakonu nešto što kupe mogu da vrate bez ikakvog obrazloženja i onda naručuju novi i novi i tako u krug dok im ne dosadi. Razmažen narod u totalu.
Uostalom kome to smeta i ko smatra da ima negde bolje uvek može da promeni sistem što recimo uopšte nije loše u vaspitne svrhe ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2013, 09:43:28 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:43:13 posle podne »
izgleda da svaki tabor mora nešto da izdrži, muku mu...Canondzije imaju čiste senzore ali uvek jedne te iste, a nikondzije imaju  nove senzore  ali odnekud ih prska ta dvotaktna ˇmešavinaˇ.
... nagradno pitanje za medalju je , čije li su muke veće...

kao da život nije već dovoljno težak.   :'(
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 08, 2013, 09:44:46 posle podne »
Canondzije imaju čiste senzore
I na ovo Ekrem kaže - ŽIVA ISTINA! :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: I oni su počeli... D5300 i D610
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 08, 2013, 10:09:46 posle podne »
Uz to mene baš zanima šta super-zauzeti fotografi rade kad im se zaprlja senzor pošto se jelte svaki DSLR senzor prlja? Čiste ga sami ili bace aparat u kantu ili ga odnesu u servis?
Pošto vidim da (opet) nema prostora za razumne diskusije, odgovoriću u istim maniru: ne, super-zauzeti fotografi kupe normalan aparat i nose ga 1-2x godišnje MAX na čišćenje. A ne svake dve nedelje, ne bi li desetkovali zaradu. 8)

A to da li se dešava "svakome" je ovde nebitno. Da se ne dešava ogromnoj masi ljudi, Nikon ne bi uradio ni ovo, nego bi prosto kulirao, što im nije nepoznanica. Samo izbacivanje D610 demantuje i Tebe i sve ostale koji tvrde da ne poznaju nikog kome se senzor prlja.

Bože, koliko si isključiv, ovo je neverovatno. :)

Pozdrav