Autor Tema: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju  (Pročitano 28669 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #20 poslato: Jun 14, 2013, 06:46:23 posle podne »
Hehehe... najnoviji komentari:



:laughing4: Oni ce sad znaci da pojure sve IP-e i da potraze one koji su "ruzno govorili" o njihovim bogovima Peri i Banetu, pa ce ti drznici da odgovaraju za uvrede i klevete :screaming: 


Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #21 poslato: Jun 14, 2013, 07:55:26 posle podne »
I onda ih tužiš zbog neovlašćenog baratanja privatnim podacima, tj. IP adresama. ;D Pod uslovom da su ih nesretnici stvarno skinuli, jer je to verovatno još jedan vlažni san redakcije e-novina. ;D ;D ;D

A koji su to "njihovi" policajci? :laugh: :laugh: :laugh:
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #22 poslato: Jun 14, 2013, 08:32:46 posle podne »
Odavno smo postali drustvo u kome nisu krivi oni koji kradu vec oni koji su pokradeni. Decenije unazad mi smo zamorci medija i javnih glasila u masovnoj manipulaciji  nasom svescu. Svi ti bajni urednici i novinari su saucesnici zajedno sa politicarima u slomu naseg drustva i svih gradjaneskih vrednosti u njemu. Odavno sam prestao da verujem i ovima i onima.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #23 poslato: Jun 15, 2013, 12:07:13 pre podne »
Lepo sam rekao da su to samo jos jedni u nizu, koji nikada nece shvatiti. Oni ne razumeju da je neko u svoju opremu ulozio stotine ili hiljade eura, nesto je ulozio u svoje obrazovanje... bilo ono verifikovano diplomom ili ne... neko je potrosio nesto benzina da bi dosao do neke lokacije da bi tamo fotografisao.
Naprosto, neko je ulozio odredjeni trud... i na kraju krajeva, to je njegovo delo, i on ce ga ustupiti nekome prema svom nahodjenju.

Bila je ovde nedavno akcija prikupljanja fotografija Beograda, gde smo se svi odazvali, jer je poziv bio iskren i kulturno upucen. Da li je neko trazio novcanu nadoknadu? NE!

Da li bi neko trazio zadovoljenje putem suda, kada bi neko poput E-Novina bez pitanja uzeo neku od tih fotografija?
100% uveren da bi svi podneli tuzbu.

Elementarno pitanje kulture... PITAJ. Cim neko pita, znaci da mu treba. Izaci u susret... nije tako strasno i bolno. Niko ovde od nije resio da se obogati na ovaj nacin, ali ovde stupa na snagu prirodni zakon Akcije i Reakcije. Elementarna kultura je da na ulici kazes: Izvinite, ispao vam je novcanik... Izvinite, vratili ste mi veci kusur nego sto treba... Izvinite, da li bi ste imali nesto protiv da....
Aman, pitaj!

Ove E-novine se toliko busaju na konto tolerancije i nekih uzvisenih vrednosti, da su zaboravili na ono elementarno. Budi kulturan, tolerantan i iskren.

I jos jedno... nismo svi paranoicni, tako da gospodo... mi smo samo normalni ljudi, kulturni... sa  nultom tolerancijom na ponizavanje i kradju.
PS
Ova zadnja recenica je upucena njima, ako kojim slucajem neko od njih nekada navrati na ovaj forum... pa bude sokiran odsustvom paranoje, vulgarnosti i idolopoklonstva.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #24 poslato: Jun 15, 2013, 01:21:19 posle podne »
Da li je to neko zezanje ili oni po klasičnom balkanskom receptu hoće da udare kontratužbu?
U tom slučaju sudija stvarno treba da ih opali tih 3.000 EUR.

Uostalom, i država bi mogla malo da poradi na edukovanju građana na tu temu. Ne snalaze se svi baš najbolje u digitalnom svetu.
Ništa ne bi škodilo da naprave serijal edukativnih emisija na RTS, jer ovo može da se desi i nekom detetu od 14 godina koje pravi svoj blog.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #25 poslato: Jun 15, 2013, 02:31:14 posle podne »
Da li je to neko zezanje ili oni po klasičnom balkanskom receptu hoće da udare kontratužbu?
U tom slučaju sudija stvarno treba da ih opali tih 3.000 EUR.

Izgleda da se na kraju ipak zeza(ju). A kako bi zanimljivo bilo da je pokrenuta kontratuzba... pa ih taj advokat na'vata i za to :D

Uostalom, i država bi mogla malo da poradi na edukovanju građana na tu temu. Ne snalaze se svi baš najbolje u digitalnom svetu.
Ništa ne bi škodilo da naprave serijal edukativnih emisija na RTS, jer ovo može da se desi i nekom detetu od 14 godina koje pravi svoj blog.

Da, nas narod je bas nepismen po tom pitanju. Svi skljocaju raznim spravama, pa kad se neko profesionalno bavi time, ne vide nikakvu razliku. Ovako nekako:


Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #26 poslato: Jun 17, 2013, 11:50:43 pre podne »
Lepo sam rekao da su to samo jos jedni u nizu, koji nikada nece shvatiti. Oni ne razumeju da je neko u svoju opremu ulozio stotine ili hiljade eura, nesto je ulozio u svoje obrazovanje... bilo ono verifikovano diplomom ili ne... neko je potrosio nesto benzina da bi dosao do neke lokacije da bi tamo fotografisao.
Naprosto, neko je ulozio odredjeni trud... i na kraju krajeva, to je njegovo delo, i on ce ga ustupiti nekome prema svom nahodjenju.



Ima ova priča primjenu i na druge sfere i niko od nas nije bez putera na glavi.
Koliko samo na ovom forumu ljudi koristi piratski softver. Realno.
A za sav taj softver je neko uložio trud i pare.

Ovaj moj komentar naravno nije upućen tebi nego sam se samo nadovezao. Uopšte ne opravdavam ovakvao "pozajmljivanje" fotografija, pogotovo što je dovoljno pitati u većini situacija, kao što si i sam rekao.

Hoću da kažem da je ovaj problem mnogo širi od fotografskog svijeta i postoji taj problem u mentalitetu u društvu kod nas, gdje je u redu "pozajmiti" nešto što je tako lako dostupno na internetu.

Van mreže vladmoll

  • Junior
  • *
  • Poruke: 50
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #27 poslato: Jun 17, 2013, 12:14:52 posle podne »
U nasojh maloj i bednoj srbiji postoji mnogo ozbiljnijih tema od kradja fotki, pa se apsolutno niko nebavi njima.
Nisam neki fotograf, al sam zato medju fotografima verovatno najbolji pravnik, sto mi je inace i struka.
kolko vredi jedna fotka????? U svakoj drzavi i pred svakim sudom razlicito! Ako si amater, to i nije neka cifra, al ako si poznat e onda ces to debelo naplatiti!
Navescu vam primer srpskog pravosudja, za ubistvo kod saobracajki, okrivljeni ce platiti odstetni zahtev porodici poginulog izmedju 10-15 hiljada evra. Cesto je ta cifra i manja.
Koliko vredi sad jedna fotka, recite mi vi? Srbija!!!! Zemlja bez odgovornosti, zato se svi guraju da budu rukovodioci!!!!
Sa druge strane ni ovi koji kradu tudje fotke mi nisu jasni. Toliko fotki kruzi internetom i dovoljno je samo malo je obraditi i da niko ali apsolutno niko ne moze reci i dokazati e to je moja fotka. Ali opet se vracam na temu , srbija je zemlja bez odgovornosti i oni koji kradu to smatraju za potpuno normalno i kazu pa sta, sta fali, kradu i drugi!
Proci ce mnogo drvlja i kamenja savom i dunavom dok se neuvedemo u bar priblizno neke evropske okvire da se zna ko sta radi i sta moze a sta ne. Sa pravosudjem koje imamo, i kulturom koju mi sami posedujemo, ...blago nasoj vlasti!!!
Pentax K30
pentax f 35-70
pentax a 50mm 1.7
sigma 17-70
sigma 70-210 uc
sigma 70-300 apo dg

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #28 poslato: Jun 18, 2013, 12:54:26 pre podne »
Ceniti, cuvati, postovati kako svoje, tako i tudje vlasnistvo je mnogo teze nego sto deluje u prici.

Dok covek prohoda, srece se sa normama ponasanja i pravilima ophodjenja, sta se sme, a sta ne!
U prevodu, roditelji igraju golemu ulogu. Socijalizacija ljudskog bica, ne zavisi samo od roditelja, vec i od svih drugih oblika "vaspitanja", preko skole, drustva, razno raznih ustanova, religije,
kao i na posletku onih koji su "odgovorni" za skretnice i usmeravnja istih(citaj Drzave).
Daleko od toga da zelim da prebacim loptu na racun politicara(nit' me zanima, nit' se razumem), ali neko treba da stavi prst na celo i upita se: "Kojim putem idemo!?"
Da svi sve imamo, verovatno ne bi bilo kradja, sem patoloskih kleptomana. S druge strane, ima i onih gde niko nista nema, pa se nema ni sta ukrasti, osim naravno pomenutih kleptomana,
oni uvek nesto nadju ;D
Ako izuzmemo pravo kao nauku i paragrafe zakona, gde je "tacno" odredjeno, koliki je plus, a koliki minus, postavlja se pitanje...ko su ti koji ce zakone sprovesti i sto je mnogo vaznije,
ko su oni koji ce iste zakone postovati?
Nema te zemlje na Svetu, do mozda S. Koreje, koja je u stanju da broj jednih i drugih svede na taj nivo, kako bi zaustavile kradje, bilo kojeg oblika.
Tu naravno ni Srbija nije postedjenja...
Koliko god voleo svoju zemlju, bude mi neobicno krivo, sta vise razbesni me, ne sto smo "mi" gori, a drugi bolji(JER NISU!!!), pitam se zasto kod nas ne moze da funkcionise...bar ne u toj meri!?

Mnogi znaju, neki su nagadjali, a ja sad pisem javno...da sam jos pre 20-ak godina napustio Srbiju i zivim u Nemackoj.
Neki ce reci, "ponemcio se", ja bi rekao "normalizovao sam se"(ili ostao normalan), kako bilo, nije ovo prvi put da me ovakva tema nagne na razmisljanje.
U pocetku, mog boravka ovde, bio sam ubedjen da su za red i mir odgovorni "prljavi nemacki policajci", a onda sam shvatio da njih bas i nema toliko, kolike su bile moje predrasude.
Potom su mi pali na pamet "debeli i ugladjeni" advokati, koji jedva cekaju da neko napravi sranje, kako bi mogli dobro da kasiraju, medjutim i tu sam se prevario.
Na redu su bili "uskladjeni zakoni" do u sitna jaja, kao i politicari koji su bili zaduzeni za donosenje i postovanje isith(kako za sve tako i za njih).
Onda sam bio ubedjen da je "germanski mentalitet", koji je zaboga toliko napredniji od naseg "balkanskog"...pricam ti pricu :P

Svako od ovih navedenih je po malo zasluzan, sto su "oni takvi, a mi ovakvi", ali je to i dalje daleko od pravog razloga.
Ucenje svojih najdrazih bica od najranijih dana, sta je pravilno, posteno, cestito...a sta suprotno tome, nevezano za materijalno nasledje i imucstvo, je nesto sto je u nasem drustvu,
u dobrom procentu, iscezlo...pokidala se ta karika i veoma je tesko to opet "zavariti". Kad, kako i zasto se to desilo, prepustam svakom individuelno, da razmisli i donese svoj zaljucak.
Daleko od toga, krade se i ovde, vrse se sve moguce malverzacije, na svim nivoima, ali iskren da budem, ne secam se da sam video kako "lopov"(zvuci mozda grubo) proziva "pokradenog",
sto ovaj trazi svoje pravo i nadoknadu za bespravno otudjenim. Najskasnije je to bio trenutak, gde je neko trebao da se zabrine...ne samo u ovom primeru, naravno!

E, posto se cika Bole, lepo iskakio i usput ispio casu lepog crnog francuskog vina(koje je i zasluzno za ovaj tekst :P ;D), sad cu da vam pozelim prijatno vece i laku noc!!!

Ziveli ;)
« Poslednja izmena: Jun 18, 2013, 01:23:29 pre podne od strane Bole »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #29 poslato: Jun 18, 2013, 02:17:11 pre podne »
Ziveli Bole  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #30 poslato: Jun 18, 2013, 09:58:54 pre podne »
Živeli Bole i od mene, samo kad bi bilo sa onim Shoferhofer pivom... :D

Van mreže doktor 016

  • Član
  • **
  • Poruke: 190
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #31 poslato: Jun 18, 2013, 10:27:08 pre podne »
Prost Bole, ( ich denke das ist ziveli auf deuche, oder nein  :-\)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #32 poslato: Jun 18, 2013, 10:42:18 pre podne »
^Ma kome Ti da je pros'? :D

Aaahahahhaahhahahahahah! :screaming:


P.S. Pre nego što neko skoči na doktora, "Prost" je švapska varijanta za "živeli". ;D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #33 poslato: Jun 18, 2013, 12:03:48 posle podne »
Lepo sam rekao da su to samo jos jedni u nizu, koji nikada nece shvatiti. Oni ne razumeju da je neko u svoju opremu ulozio stotine ili hiljade eura, nesto je ulozio u svoje obrazovanje... bilo ono verifikovano diplomom ili ne... neko je potrosio nesto benzina da bi dosao do neke lokacije da bi tamo fotografisao.
Naprosto, neko je ulozio odredjeni trud... i na kraju krajeva, to je njegovo delo, i on ce ga ustupiti nekome prema svom nahodjenju.



Ima ova priča primjenu i na druge sfere i niko od nas nije bez putera na glavi.
Koliko samo na ovom forumu ljudi koristi piratski softver. Realno.
A za sav taj softver je neko uložio trud i pare.

Ovaj moj komentar naravno nije upućen tebi nego sam se samo nadovezao. Uopšte ne opravdavam ovakvao "pozajmljivanje" fotografija, pogotovo što je dovoljno pitati u većini situacija, kao što si i sam rekao.

Hoću da kažem da je ovaj problem mnogo širi od fotografskog svijeta i postoji taj problem u mentalitetu u društvu kod nas, gdje je u redu "pozajmiti" nešto što je tako lako dostupno na internetu.

Promašio si poentu. Nikako ne možeš da upoređuješ krađu fotografija i piratizovanje softvera koje u potpunosti opravdavam. Koliko bi dece naučilo da radi u Photoshopu ili 3D Maxu da nije "narodnih" verzija tih programa? Koliko ljudi u Srbiji može da izdvoji par stotina ili par hiljada evra za softver kad jedva skupe 300 evra za neku konfiguraciju? Da ne govorimo o tome da same kompanije puštaju softver na piratsko tržište kako bi dobile stotine hiljada besplatnih beta-testera.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #34 poslato: Jun 18, 2013, 12:27:49 posle podne »
Malo si to pregrubo srocio, ali si jednim delom u pravu. To sto si napisao odnosi se uglavnom na velike softverske kompanije. I oni znaju da klinac od 15 godina nece kupiti Photoshop, ali ce im se to vratiti tako sto ce taj isti klinac platiti taj PS kad krene komercijalno da ga koristi. Naravno, zakon je moguce primeniti samo u tom komercijalnom segmentu, jer se lakse moze kontrolisati, dok za home varijante, tako nesto ne postoji.

Dakle treba napraviti podelu na komercijalnu i amatersku upotrebu. Vecina uz preinstaliran windows dobije i gomilu ikonica poput PS, Corel.. AutoCad ili 3dmax, pa cak i ne znaju na pocetku cemu to sluzi.
A to sto smo u Srbiji, nije olaksavajuca okolnost ni za jednu jedinu firmu da koristi piratski softver. Ako ces sa time da zaradjujes pare, izvoli plati. Tom logikom bi mogli uci u Telenor i odneti 5 telefona, ili u salon automobila i pokupiti neki karavan.
Nadam se da to razumes?

Skoro sam pricao i o tome kako muzicari namerno pustaju svoje tek izasle albume na torente i Youtube. Na taj nacin dobijaju najbolju reklamu, a zaradjuju na koncertima.
Mozda sam i ja ovo malo prebrzo nacukao pa rizikujem da ostanem nedorecen ili pogresno shvacen, ali mislim da sam bio prilicno jasan. Sve ovo zahteva dublju analizu... pocev i od buduceg pristupa Adobe programima... pa na dalje... tako da... nije bas sve crno belo.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #35 poslato: Jun 18, 2013, 12:50:01 posle podne »
To za firme se slažem. Podrazumeva se da ako imam firmu, moram da obezbedim kako legalan softver koji se tiče delatnosti koju obavljam, tako i dobre uslove i plate za radnike. Ako to ne mogu ili nisam sposoban da to obezbedim, ne treba ni da imam firmu. To je jasno.
Koliko znam, posedovanje piratizovanog dela bilo koje vrste krivično je kažnjivo samo u Italiji, mada su počele da pljušte prijave i u Nemačkoj, bar mi tako kaže prijatelj koji živi u Minhenu.

Novi Black Sabbath album (inače maestralan) pojavio se na warezima par dana pre službene premijere, prodaja je skyrocketed, turneja maltene rasprodata. I to je jasno. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #36 poslato: Jun 18, 2013, 01:32:37 posle podne »
@Stalker
Ta priča o sirotoj dječici koja će da nauče PS uz pomoć piraterije i onda potroše hiljade dolara kad porastu i tako vrate "silu u balans" je najobičniji spin koji možda tebi pomaže da se bolje osjećaš, ali nema nikakvog uporišta u realnosti.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #37 poslato: Jun 18, 2013, 01:38:40 posle podne »
@Stalker
Ta priča o sirotoj dječici koja će da nauče PS uz pomoć piraterije i onda potroše hiljade dolara kad porastu i tako vrate "silu u balans" je najobičniji spin koji možda tebi pomaže da se bolje osjećaš, ali nema nikakvog uporišta u realnosti.

Ne pomaže mi da se osećam bolje, jer se već osećam odlično. Štaviše, veliko mi zadovoljstvo predstavlja da besplatno koristim softver, besplatno skidam filmove, besplatno skidam muziku.Posebno uživam dok koristim besplatan Photoshop kompanije Adobe koja već godinama svoje kupce vuče za nos svake godine im prodajući "nove", "epohalne", "revolucionarne" verzije Photoshopa et al. Samo mi reci da ti ne skidaš filmove i muziku, pa ti možda i poverujem. Onda mi reci i da je sav softver na tvom privatnom, kućnom računaru legalno kupljen, pa ti možda poverujem i u to. ;D
A ta priča o "sirotoj dječici" je sušta istina, ja lično znam gomilu takvih.Da li će da kupe legalan Photoshop kad porastu, neće, jer to neće biti moguće, budući se Adobe dosetio kako da još lakše muze pare. Što se mene tiče, ako ga budu koristili u privatne svrhe, naravano da ne treba da kupe softver.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2013, 01:41:58 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #38 poslato: Jun 18, 2013, 01:47:24 posle podne »
Pa ne znam sto imas problem sa Adobe proizvodima? Ne moras da ih kupujes i ignorises ih... cemu zadovoljstvo.
Predji na DPP ili neki drugi besplatan program.

BTW, Tyler koristi linux... tako da sa njime slabo mozes odigrati cak i nereseno u toj diskusiji. :) A plus, i zivi od cukanja u tastaturu... tako da... softver i sistemi su njegov lebac.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #39 poslato: Jun 18, 2013, 01:53:40 posle podne »
Pa ne znam sto imas problem sa Adobe proizvodima? Ne moras da ih kupujes i ignorises ih... cemu zadovoljstvo.
Predji na DPP ili neki drugi besplatan program.

BTW, Tyler koristi linux... tako da sa njime slabo mozes odigrati cak i nereseno u toj diskusiji. :) A plus, i zivi od cukanja u tastaturu... tako da... softver i sistemi su njegov lebac.


Odakle ti ideja da :

-imam problem sa Adobeom? Zadovoljstvo mi je da koristim njihove proizvode, i zadovoljstvo mi je da budem pirat.Inače ne bih bio među extreme uploaderima na nekim od odgovarajućih sajtova, na šta sam izuzetno ponosan.
-se takmičim u diskusiji sa Tylerom? Nit' znam čime se bavi, nit' me zanima. A rasprava se ne vodi o linuxu nego o "moralnostI" (bwahahahahaha) korišćenja piratskih softvera.
To insult the fool is the price of wisdom.