Autor Tema: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju  (Pročitano 28675 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« poslato: Jun 12, 2013, 08:40:02 posle podne »
Ne zelim da citiram bas nista... procitajte i sami http://www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/85805-Fotografije-1000-evra.html

Gospoda se nisu zapitala, kako im je palo na pamet da koriste nesto sto nije njihovo tj. nesto sto nisu platili? Pateticno cmizdrenje kako su sada i fotografi udruzeni protiv njih i njihove poslovne politike... jos vise proizvodi gadjenje. Zamisli, angazovali su i advokata!?!?! 


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Sapphire

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2013, 09:19:05 posle podne »
Najjači su komentari... svi članovi redakcije su dobili partijski zadatak da napišu po par "nepristrasnih" komentara i tako pojačaju utisak "nepravde".

Kakvi šabani, neverovatno...
« Poslednja izmena: Jun 12, 2013, 09:20:49 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2013, 10:02:04 posle podne »
Otkud ti ideja da čitaš enovine? Kakav skup kretena...

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #3 poslato: Jun 12, 2013, 10:45:14 posle podne »
Pa ono, navika... uz jutarnju kaficu i uvece, prelistam online sve novine... uglavnom samo procitam naslove. Odavno mi se nije desilo da uopste kliknem na neki njihov naslov. Na ovo sam naprosto... morao.
Generalno, tako bahato se odnose svi... dok ne dobiju po usima.

Ali pazi ti bezobrazluk... jos su u svoju odbranu izneli konstataciju da su fotografije lose. Pa mislim, sto su ih uopste i uzimali?

Jbt, kao da je silovao devojku... a onda na sudu, kao za odbranu i olaksavajuce okolnosti izjavio: Sudija, pogledajte kako je ruzna, nisam hteo ni da je silujem... ali eto... kad je vec ruzna, moze manja kazna?
I onda se zalis na svoja prava, kako su se advokat i pravni sistem udruzili protiv tebe...
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #4 poslato: Jun 12, 2013, 11:53:35 posle podne »
Ha ha, sjajnu si paralelu povukao ;D
Ježim se od ovakvih novinara i medija. Valjda nam je usled takvog načina razmišljanja i takve kulture medijski prostor totalno zatrovan. Gotovo da ne postoji odgovorno istraživačko novinarstvo, odavno nisam pročitao neki pismen feljton, samo crne hronike, jet-set i kokošarenje ;)
Iz tog razloga me i ne čudi da lopovišu fotografije. To rade i najveći info portali, koji oru po flickr-u, a nikom živom ne pada na pamet da pljune koju paricu na stock sajtovima.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2013, 12:14:32 pre podne »
Što reče neko, ne sećam se više ko, to je kao da ti lopov ukrade pare, ti naravno udariš u dreku kako ti je ukrao tvoje pare, a lopov ti kaže, u redu je, pare su kod mene, vidiš da su tu. A komentari čitalaca europskih, urbanih i tolerantnih e-novina su fantastiĆni:

Citat
Neka vidi taj šljam da batina ima dva kraja

Citat
koji bi rasterao tu bagru

Citat
gospodo i dame, antifasisti, antirasisti i svi vi kojima je stalo do pravde i istine, ulozite sve svoje napore da se ovoj bagri ne udovolji i stane u kraj.

Citat
Moj savet dobronamernim citaocima.
PAZITE da slucajno ne otkijete svoje ime na profilu jer: UDBA je kao sudba, OZNA sve dozna, CIA sve uspija a ni MUP nije glup.


Citat
da im pod hitno treba stati nogom za vrat.


Ovo je najbolje:

Citat
Ako na fotografijama nema oznaka da su autorstva zaštićena ili uz iste nema kakvog sličnog obavještenja, ne pripada mu ni dinar nematerijalne naknade.

Za dalje nisam imao želudac.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2013, 12:44:05 pre podne »
Strasno! Ja reko' malo da bacim koju rec... ali reakcije ??? ::) Stvarno se stice utisak da nekoliko njih iz redakcije komentarise.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #7 poslato: Jun 13, 2013, 12:52:44 pre podne »
Strasno , da li su oni maloumni? Ja nemam reci. >:( Zamisli molim te argument , fotografije i nisu nekog kvaliteta , a on ih okacio na svoj portal :o Bolje da ovo nisi kacio Zoki samo sam se iznervirao >:( Ovo je horor , umesto da cute i da se pokriju usima oni pisu ovakve besmislice :o

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2013, 10:09:45 pre podne »
Ma ceo set komentara je napisan u okviru radne obaveze, u  istoj toj redakciji. To je valjda svakome jasno.

A ovakvo kukanje... pa stvarno ne bih znao šta da im kažem, osim što bi mi ovo bila motivacija da ih opalim po čelu tako jako, da bi se čulo do Japana.

Pozdrav

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2013, 11:43:11 pre podne »
...osim što bi mi ovo bila motivacija da ih opalim po čelu tako jako, da bi se čulo do Japana.

I ja bih voleo da ovaj advokat Milan Jaksic zavrsi proces na njihovu stetu i opali ih sa ovih 400.000 din, sto bi im bio ogroman finansijski udar i uz Kusturicinu tuzbu (koju spominju) doveo do kako sami kazu - "U očajničkom pokušaju da sprečim gašenje e-novina (4 x 99.000, plus Kusturica = kraj jeretičkog medija)..."... znaci - do gasenja :thumbsup: I to bi onda tako lepo odjeknulo, da bi (nadam se) pokrenulo svest drugih urednika i urednicica koji vole tako pomalo da pozajmljuju fotke koje "nadju na netu".

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2013, 12:12:44 posle podne »
Pa... problem je u tome što je to mizerna cifra. Ne znam uopšte zašto je ovaj advokat tužbu sastavio sa ovako malim odštetnim zahtevom. U principu to ume da bude mnogo veća cifra po fotografiji (i treba da bude!) i kao takva - odličan faktor odvraćanja i za sve ostale "slobodne umetnike" koji mažnjavaju tuđ rad, ma kakav on bio.

Na žalost, u ovom poslu ima dosta nedodirljivih, gde sukob interesa bukvalno stopira mogućnost da se nešto uradi (takav primer imamo sa Blicem, koji u svom timu ima jednog poznatog advokata, kojeg fotografi inače često angažuju).

Pozdrav

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2013, 12:20:29 posle podne »
Da, on je trazio po 99.000, tj. 400.000 za svu cetvoricu. Stvarno deluje malo... mada oni kukaju "fotografije od 1000 evra" :D (i treba... sad je 1000€, da su pitali pre objavljivanja sigurno bi bilo i 0€).

A jeste, u nasoj drzavi ima mnogo njih na visokim (nedodirljivim) mestima i bilo kakav pokusaj je vec u startu osudjen na propast.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2013, 12:28:43 posle podne »
Ma ceo set komentara je napisan u okviru radne obaveze, u  istoj toj redakciji. To je valjda svakome jasno.

A ovakvo kukanje... pa stvarno ne bih znao šta da im kažem, osim što bi mi ovo bila motivacija da ih opalim po čelu tako jako, da bi se čulo do Japana.

Pozdrav

Naravno, kad ih čita samo redakcija koja ih pravi.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2013, 02:29:45 posle podne »
Na stranu fotografije, najjača mi je kuknjava kako bi svi da ih ugase (bia, cia, kgb...) :o
Ko bi bre da vas gasi? Who cares?!?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2013, 02:55:39 posle podne »
Čekaj, zar nisu samo dvojica u pitanju?

Uostalom, ne verujem da će im opaliti tolike novčane kazne. Nije praksa da se nove struje u kaznenoj poiltici sprovode radikalno. Pitanje je i za šta su koristiil fotografije. Gomila fotki koje se nađu u medijima su skinute sa FB pa nije bilo kažnjavanja. Gomila flajera koje su dele po ulicama sadži razne delove lica poznatih ličnosti pa opet niko nikad nije snosio posledice. Advokat je u tužbi odokativno odredio sumu, a realnije će biti 20 iljada kazne (50 EUR po fotki) plus sudski troškovi.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2013, 06:51:58 posle podne »
^Grešiš. Ja znam za nekoliko slučajeva gde je globa bila u rangu 1500-3000 evra.
Zato i kažem da je ovo suštinski sića. Jer, ne plaća se tu tržišna cena fotografije, nego KAZNA i zadovoljenje autora.

Mislim, kada bi se plaćala tržišna cena, onda bi bilo prilično isplativo krasti. Mazneš šta god Ti padne na pamet, pa ako prođe-prođe. Ako Te uhvate, onda platiš redovnu cenu u prodavnici i nikom ništa? E malo morgen. ;)

To tako ne funkcioniše. Zato i treba koristiti mozak pre nego što se napravi ovakva glupost. A ne prvo maznem, pa ako me uhvate, onda kuknjava na sva zvona "nepravda, sitna deca kod kuće" i tako to.

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2013, 10:11:05 posle podne »
Ne znam, čini mi se da je vrlo bitno šta je uzeto i za kakve svrhe.
Da li je postojala namera da se ojadi oštećeni, da li je korišćenjem fotografije ostvarena neka dobit, za koliko novca je oštećeni mogao da proda datu fotografiju.....
Obzirom da ne znam konkretan slučaj, dao sam odokativnu procenu.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #17 poslato: Jun 13, 2013, 10:21:51 posle podne »
Mislim da advokat ima iskustva i trazi cifru koju moze priblizno da dobije.
Ako se pretera, sud zna da odbaci odstetni zahtev kao neosnovano visok /prema njihovoj proceni, a onii procenjuju argumente obe strane/, pa onda propade spor i placaju se sudski troskovi.
Ako se stavi `primerena suma`na kraju se izvuce ~40 K din

Ovo sto oni misle da ruzne mogu odma` da j_bu a lepima moraju da se udvaraju, necu ni da komentarisem; to je tek za dobru kaznu.
« Poslednja izmena: Jun 13, 2013, 10:23:58 posle podne od strane bobanf »

Van mreže 4sstefan1991

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #18 poslato: Jun 13, 2013, 10:40:03 posle podne »
Pozdrav drustvo,

Naleteo sam da su Novosti iskoristili moju fotografiju na njihovom portalu http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:396285-Drvar-Srbi-ne-smeju-izgubiti-sebe

Fotografija je 2012 bila izlozena na medjunarodnoj izlozbi fotografija "Pravoslavlje na internetu".
Da li neko moze da mi pomogne povodom ovog pitanja, tjs. sta bi valjalo da uradim? Da li je neko imao slicno iskustvo?

Osecam se u najmanju ruku receno isfrustrirano, nigde ni imena ni pomena...

Stefan Vojnovic

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #19 poslato: Jun 13, 2013, 11:32:27 posle podne »
mi smo sada kao kapitalisti tj trazincija ka tome ali neki ljudi i dalje zive i rade kao komunisti-sve je to naše.... ehhhh

@4sstefan1991  imaš ovog advokata iz e-novina pa lepo okreni i pitaj, elem ima neko još nekog odvokata na forumu pa će ti reći, nadam se...
« Poslednja izmena: Jun 13, 2013, 11:35:53 posle podne od strane tik-tak »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2