Autor Tema: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju  (Pročitano 28604 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #40 poslato: Jun 18, 2013, 01:54:38 posle podne »
Da li se svi snalazimo sa strane, pa da, uglavnom.
Da li tako treba, NE, nikako! Vjerujem, da tu vise ne bi trebalo da se raspravlja jer to je presipane iz supljog u prazno!
Idi cik u Njemacku pa skidaj filmove s torenta?

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #41 poslato: Jun 18, 2013, 01:59:29 posle podne »
Nisam u Njemačku. ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #42 poslato: Jun 18, 2013, 02:07:48 posle podne »
Realno svi korisnici iz tzv. ovog našeg trećeg sveta bi za legalan software koji koriste na računaru plaćali ogroman novac.Kako taj novac nemaju(čitaj nemamo ) svaka diskusija je suvišna.Mene baš zabole štikla za onih nekoliko procenata likova koji drže preko 90 svetskog kapitala.Da li me grize savest zbog toga? NE!Sledeće godine slavim 30 godina uspešnog rada  :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #43 poslato: Jun 18, 2013, 02:15:00 posle podne »
Odlutali smo dibidus u OFF topic... pricamo o fotografijama.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #44 poslato: Jun 18, 2013, 02:18:00 posle podne »
Jes vala,mada kad se samo setim mog lepotana i igrica na kazetama iz Virovitice  :love4:

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #45 poslato: Jun 18, 2013, 02:22:52 posle podne »
...čije je učitavanje bilo vežba za prste i živce... :D

Čestitamo na samopregornom radu! :D

To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #46 poslato: Jun 18, 2013, 02:22:56 posle podne »
Virovitica? Koliko se sećam tamo negde je počela da se raspada Juga. Off topic? :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #47 poslato: Jun 18, 2013, 02:25:01 posle podne »
Kapiram ja vašu poziciju, a pri tom uopšte nemam namjeru da advokatišem Adobe ili tako nekoga.
Ali ta vaša priča jednostavno nije na mjestu, i meni je to (samo)zavaravanje najproblematičnije - koje je opet jedan dio cjelokupne priče o mentalitetu.
Zašto ja ne mogu da "posudim" neku extra sliku sa weba, strpam na sajt i predstavim kao svoj rad? I onda će me neko angažovati na osnovu te fotke, i onda ću zaraditi pare, pa ću onda moći bolju opremu da uzmem, i posvetim se samo fotografiji, i onda ću moći sam da radim tako dobre fotke i neću više morati da posuđujem.

U čemu je problem da ja poskidam upravo vaše fotke, napravim od njih mali portfolio book i muvam klijente preko tog book-a?
Vama to ništa ne šteti, zar ne?
Sve je to relativno ionako...

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #48 poslato: Jun 18, 2013, 02:26:36 posle podne »
...čije je učitavanje bilo vežba za prste i živce... :D
;D ;D ;D  Jeste,trebalo je izoštriti sluh i na vreme pritisnuti pauzu na kasetofonu  :)   Jbg,to je u prvoj polovini osamdesetih bio vr'
 @tayler,kapiram ja tvoj stav totalno,ali kada bi svi plaćali tebi ili tvom kolegi u nekom velikom konglomeratu ne bi bila veća plata sigurno.Samo bi onih nekoliko top likova sa zlatnim i ostalim padobranima imali još veću jahtu sa više maloletnih azijatkinja  :) Nije to ni stvar lokalnog mentaliteta,koristo to ljudi u celom svetu,pa i onom najrazvijenijem.Kad uključim torrent redovno najveću brzinu dobijem iz USA  ;)
Kada skineš nečije fotografije autor ima pravo da te tuži,kao što to pravo ima i pomenuti Adobe za svoje programe.Toga je bilo i pre pojave neta.Evo ja imam piratske gramofonske ploče Kill 'Em All i E.P.: Garage Days Re-Revisited od Metallica koje sam kupio u Kopru u drugoj polovini osamdesetih.Ti albumi nisu objavljeni u tadašnjoj SFRJ u vreme dok su bili aktuelni.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2013, 02:37:04 posle podne od strane neo »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #49 poslato: Jun 18, 2013, 02:33:53 posle podne »
Kapiram ja vašu poziciju, a pri tom uopšte nemam namjeru da advokatišem Adobe ili tako nekoga.
Ali ta vaša priča jednostavno nije na mjestu, i meni je to (samo)zavaravanje najproblematičnije - koje je opet jedan dio cjelokupne priče o mentalitetu.
Zašto ja ne mogu da "posudim" neku extra sliku sa weba, strpam na sajt i predstavim kao svoj rad? I onda će me neko angažovati na osnovu te fotke, i onda ću zaraditi pare, pa ću onda moći bolju opremu da uzmem, i posvetim se samo fotografiji, i onda ću moći sam da radim tako dobre fotke i neću više morati da posuđujem.

U čemu je problem da ja poskidam upravo vaše fotke, napravim od njih mali portfolio book i muvam klijente preko tog book-a?
Vama to ništa ne šteti, zar ne?
Sve je to relativno ionako...

Reći ću ti ja zašto: zato što niko od nas nije vlasnik multimilijarderske kompanije koja štancuje generic fotografije, već pojedinačne ličnosti koje se fotografijom bave iz ljubavi, slikali sa Nokiom od 2 megapiksela ili Hasselbladom. Zato ja iz poštovanja prema tebi kao ličnosti, autoru fotografije ili nekog drugog umetničkog dela, ili nekog softvera koji si sam napravio, ne bih nikad piratizovao to što si ti uradio.Za tamo neku kompaniju koja mi uvaljuje neke pseudomoralne norme, prodavala softver ili majice koje pri izlasku iz fabrike koštaju dolar i koje prave mali žuti mravi za platu od dva dolara mesečno, a koju ovde prodaju za 100 evra, nešto me baš zabole. Iz istih razloga ne idem u McDonalds, nego u kafane. Poželjno sa kariranim stolnjakom i pleKanom pikslom. Ako me razumeš.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #50 poslato: Jun 18, 2013, 02:36:00 posle podne »
...čije je učitavanje bilo vežba za prste i živce... :D
;D ;D ;D  Jeste,trebalo je izoštriti sluh i na vreme pritisnuti pauzu na kasetofonu  :)   Jbg,to je u prvoj polovini osamdesetih bio vr'



Šteta što nemam fotku ortaka kojem sam doneo kasetu sa "Zap the Alien" igricom kako drži jednu šaku na Spectrumu, drugu na kasetofonu, a glavu savio pored zvučnika...ko pauk... ;D ;D ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #51 poslato: Jun 18, 2013, 02:37:02 posle podne »
Sinclair, Commodore, Atari ... Trio Fantastikus  :) :) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #52 poslato: Jun 18, 2013, 02:39:45 posle podne »
Oh yeah.

To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #53 poslato: Jun 18, 2013, 02:40:04 posle podne »
Tyler, pogrešan ti je primer.

Kada koristiš nelegalan Photoshop, glavni oštećeni je Adobe. On navodno svesno ulazi u to, jer zna da time vezuje korisnike za svoj softver i da će im se to vratiti onog trenutka kada korisnik pređe u profesionalnu kategoriju. Oni komotno na to mogu da gledaju kao na investiciju u budućnost.

U primeru koji si ti dao, glavni oštećeni je treće lice, na čijoj nesreći ti prosperiraš, a kasnije se i ti lično bogatiš :D

p.s. Ne bih u to mešao priču o multinacionalnim kompanijama, monopolu i moralu.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2013, 02:43:59 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #54 poslato: Jun 18, 2013, 02:47:16 posle podne »
:)
Stalkeru, ja i dalje ne kapiram kako to tebi Adobe uvali neki softver?

Da li ti se desilo da ti neko na slican nacin uvali Nikon d600,  iPhone, Samsung LED 42"...

I Canon ima novu seriju prajmova sa stabilizacijom, koji realno kostaju duplo vise nego sto vrede, a prave ih tamo gde radnika placaju dolar dnevno... pa nikako da im se osvetim tako sto ce da mi uvale jedan primerak.
Bice da je DOWNLOAD link lakse kliknuti, nego razbiti izlog i brzo pobeci?

EDIT
Hajde da se manemo piraterije, kao sto rekoh... nije bas 100% uporedivo sa ovim slucajem. A i sama piraterija zahteva poduzu temu... ali to nije predmet ovde i sada.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2013, 02:58:10 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #55 poslato: Jun 18, 2013, 02:59:36 posle podne »
Bilo je dosta reči o tome kako Adobe iz verzije u verziju Photoshopa ne unosi nešto zaista novo sem ACR-a, pa i na ovom forumu.

Nije, da bi stigao do download linka treba imati bar osnovno poznavanje windowsa i web brosera, a za razbijanje izloga su potrebna samo muda.

Piraterija je zanimljiva tema, pa bi moderator, pošto se razvila diskusija, mogao da splituje temu i otvori posebnu o pirateriji-to je ono što moderatori rade. No, u svakom slučaju, ja ću nastaviti po starom dok god mogu i koliko god mogu.Ako se nekom sviđa, tako je, ako se ne sviđa, opet je tako.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2013, 03:02:16 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #56 poslato: Jun 18, 2013, 03:04:49 posle podne »
Stalker, grijesis, ako bmw ne unaprijedi novi model sem boje sjedista to ti ne daje pravo da ga ukrades?

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #57 poslato: Jun 18, 2013, 03:10:57 posle podne »
Ti to meni da sam lopov, dječače?
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #58 poslato: Jun 18, 2013, 03:14:10 posle podne »
Pa jeste, evo ja cu prvi da ti kazem da pretacu iz supljeg u prazno vec godinama... i napisao sam to sto puta.


Necu nista da splitujem, jer se tema razvila tako kako se razvila... a ponovicu da apsolutno razumem i tvoj i Tajlerov pogled na stvar. Tako je kako je.
Pogledi jesu jasno definisani, ali postoje i neka nepisana pravila... kao i obaveza prihvatanja realnosti. Sveukupno, to ovu temu cini beskrajnom ukoliko se ne fokusiramo na pocetak teme.

PS
Ako nastavimo ovim tempom, ima da padne brisanje... a to ne bi bilo prvi put. Dakle, poslednji put molim da vratimo diskusiju u kolosek.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: E-novine ... jos jedni koji ne razumeju
« Odgovor #59 poslato: Jun 18, 2013, 03:16:01 posle podne »
Gdje sam rekao da si lopov? Samo imas debelo pogresno razmisljanje!
Jer ako ti to sto skines nesto s torenta ne smatras kradjom onda se dobro preispitaj!
I cuj djecace, ti to imas skeniranu licnu pa ja treba da vjerujem da ti imas 40 godina?
Edit: moj zadnji post u ovoj temi...