Autor Tema: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?  (Pročitano 22488 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #60 poslato: Maj 12, 2013, 04:41:02 posle podne »
Svima pa i meni ova tema deluje bizarno.
Ispada da covek jedan posao naplacuje ili 6000 ili 3000 evra, totalno nebulozno!

Izbor fotoopreme je ovde u drugom planu. Sta god da uzme, ako nauci valjace mu; ako ne, dzaba. Dug put je pred njim.



Van mreže RisePhoenix

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #61 poslato: Maj 16, 2013, 03:27:01 posle podne »
Caos ljudi/kolege. Videh temu i prosto sam morao da se registrujem, a taman cu i da ostanem na forumu... Prvo sam se zabezeknuo i mislio svasta o Lakishi, cak mozda i to da neko zajebava, jer mi je neverovatno, al' ajde nekako kroz ove 4 strane sam mu poverovao :/

elem, kad vec imas toliko para i nisu nikakav problem 5000 eura gore-dole. Fino uzmes sebi taj d4, tako neotpakovanog ga stavis u fioku i ne diras naredne 2-3 godine, a za tih 5000 eura kupis prvo neki prosumer, naucis ... pa pocnes iz pocetka, auto mode, apparature/shutter mode (ukoliko taj prosumer ima), pa predjes na manual mode. Uspust uzmes knjige i citas, citas, citas, gledas tudje radove, sto po forumima, facebook-u, flickr-eru. Postavljas svoje fotke, pitas ZA KRITIKE ne za pohvale, ako te neko bas blati oteras ga u pm, ali ako ti da konstruktivnu kritku kazes hvala, jer se tako uci, a ne da uzmes d4, gomilu objektiva i mislis da ce sve samo da se resi ;)
Elem, nakon 2 godine ces vec biti spreman da predjes na DSLR i znaces drasticno vise o fotografiji nego sto sada znas i onda ces moci da postavis fino pitanje ovde na forum vezano za objektive za taj d4 koji nakon 2 godine moze da izadje iz fioke.

Znam kako zvuci ovo sto sam rekao, ali se ne zajebavam, d4 je stvarno preterano jak aparat, pa jebiga, posle hassel-a najjaci trenutno :/
Ovde vidim poredjenja kao sa skutera na formulu... posto nista nisi fotkao ranije, ako sad krenes sa d4, po mom misljenju je kao sa trotineta u svemirski brod!

A da, preporucio sam ti prosumer, jer sa njim mozes da radis sve, od makro fotografije, portreta, pa do pejzaza. Pa ces vremenom sebe da pronadjes u nekoj grani fotografije i na osnovu toga ces da biras objektive za svoj d4 ;)
i ne brini, i za 2 godine d4 ce biti u top 5 aparata ( ako izbace nesto jace )...

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #62 poslato: Maj 16, 2013, 05:55:02 posle podne »
...tako neotpakovanog ga stavis u fioku i ne diras naredne 2-3 godine...

Sa ekonomske strane gledano ovo je sjajan predlog ;D

Šalu na stranu, sve si u pravu, osim za fioku. I dalje ja bih ga prodao ;)

Van mreže RisePhoenix

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #63 poslato: Maj 17, 2013, 09:46:39 posle podne »
Naravno i ja bih :) Nego je decko vise puta ponovio da mu pare nisu problem, pa reko' da preskocim taj deo :)

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #64 poslato: Maj 22, 2013, 09:17:11 posle podne »
Не обазири се на ове критике. Пошто пар иљада не представља проблем купи оба модела. Тек када их лучно опипаш, осетиш, видећеш који ти више одговара. Онда задржи тај а онај други поклони мени!

Van mreže Stefi Nis

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #65 poslato: Jul 16, 2013, 12:34:29 posle podne »
I na kraju koji si dobio?  ;D

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #66 poslato: Jul 16, 2013, 11:12:05 posle podne »
I na kraju koji si dobio?  ;D

Изгледа ни један. :)