Autor Tema: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?  (Pročitano 22509 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« poslato: Maj 09, 2013, 01:51:53 pre podne »
Zdravo!
Zanima me vase misljenje, kao sto rekoh Nikon D4 ili Canon EOS 5D Mark III?

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2013, 07:25:49 pre podne »
Canon EOS 5D Mark III

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2013, 08:10:57 pre podne »
Meni nisu jasne ovde 2 stvari...
1. Kako neko ko se dvoumi / spreman je da kupi telo koje košta cca 6.000€ ne zna ili ne ume sam da odluči?
2. Kako neko na osnovu ničega preporuči jedno telo u odnosu na drugo, onako lagano?

Kontam da ima drugih/lepših vrsta zabave. Gde se ljudi mogu provesti extra, malo popiti, odigrati nekog sporta ručnog ili nožnog, uživati u prirodi pored reke ili jezera.

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2013, 08:53:59 pre podne »
Jednostavno sam zatražio da napišete koji vi više gotivite i zašto.

Znači molim vas da kada napišete aparat koji bi vi pre uzeli od ta dva, obrazložite zašto bi njega pre nego ovog drugog.

Hvala!

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2013, 09:14:18 pre podne »
Nase potrebe nisu tvoje potrebe.

Za odgovor bi ipak trebalo da Ti pruzis koju informaciju vise, jer se radi o ipak pomalo posebnijim aparatima. Sta trenutno imas od opreme sada? Kojim se poslom bavis? Ako imas ergelu od 5 komada Canon L objektiva, odgovor svakako da nije isti kao i slucaju da imas Nikonske objektive u toj vrednosti.

Postoji i minimalna mogucnost da bi ti ovo bio prvi dSLR aparat, pa bi i u tom slucaju odgovor bio drugaciji. Bavis se stock fotografijom? Modnom? Sportskom? Svadbar?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2013, 09:27:57 pre podne »
Slazem se sa Zoranovim postom.Meni ovo djeluje kao da tek neko polozi vozacki i pita koji je auto bolji: Lambordzini ili Ferari? Sta bi vi kupili? Ja licno bih kupio u tom slucaju Jugu....pa dok se malo naucim i malo ga izudaram sa svih strana onda bih razmisljao o nekom skupom autu....nadam se da se razumijemo.....!? ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2013, 09:59:09 pre podne »
Početnik sam, nisam imao ni jedan DSLR.
E sad, zašto kupujem full frame aparat a početnik sam? Zato što sam od jedne strane kompanije dobio mogućnost da biram izmedju ta Sva aparata, duga priča. Želim sa njim da slikam prirodu (pejzaže, inskete i biljke izbliza), sportske dogadjaje i studijske fotke.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #7 poslato: Maj 09, 2013, 09:59:52 pre podne »
...onaj osećaj kad kad dete pita koji je junak jači spajdermen ili betmen? ;)

Ja sam lično uvek više preferirao Betmena jer mi ona Spajdijeva mreža iako je superjunačka nije delovala sigurno, a i više mi se dopada kostim kod Betmena + prevozna sredstva su mu super frajerska :) Ma generalno meni se više sviđa Betmen!

Van mreže multipleggo

  • Član
  • **
  • Poruke: 114
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2013, 10:05:21 pre podne »
+1 Betmen (I negativci su bolji)  :laugh:

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #9 poslato: Maj 09, 2013, 10:08:18 pre podne »
Druze ja bih uzeo D4 bez razmisljanja, pa bih ga prodao..kupio 5DM3 i par staklica  :D
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #10 poslato: Maj 09, 2013, 10:13:23 pre podne »
Ja mislim da Betmen bolje fokusira u mraku!  8)

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2013, 10:13:45 pre podne »
Nisam očekivao ovoliku neozbiljnost na ovom forumu. Ukoliko nemate ništa pametno da kažete, molim vas ni da ne pišete gluposti. Lepo vas pitam koji po vama ima prednosti u odnosu na ovog drugog. Zar je toliko teško?

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #12 poslato: Maj 09, 2013, 10:17:20 pre podne »
Pa kako da te shvatimo ozbilno sa ovakvim pitanjem....jesi li pogledao koliko kosta D4 a koliko kosta 5DM3...ako  mozes da biras onda naravno D4 to je kralj Nikonovog sistema...i kraj price...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2013, 10:48:23 pre podne »
Nisam očekivao ovoliku neozbiljnost na ovom forumu. Ukoliko nemate ništa pametno da kažete, molim vas ni da ne pišete gluposti. Lepo vas pitam koji po vama ima prednosti u odnosu na ovog drugog. Zar je toliko teško?
Pa kako nastupiš takav odgovor dobiješ. Takve aparate ne uzimaju klinci od 11 godina već ozbiljni ljudi, a ozbiljan čovek kad dođe na neki forum prvo se valjda predstavi pa kaže... Dobar dan, ja sam taj i taj, bavim se tim i tim... pa onda ozbiljan fotograf ima i nekakav portfolio da pokaže (danas ima bezbroj besplatnih servisa) jer onaj ko se zaista dvoumi između ova dva aparata, sigurno ima šta da pokaže od svog fotografskog opusa.

Umesto toga, tvoja prva poruka u forumu bila je "Zdravo, šta je bolje? Aparat od 3 ili aparat od 6 'iljada evra?" ljude od kojih očekuješ da ti odgovore nisi udostojio ni toliko da objasniš za šta bi koristio aparat ...i očekuješ da te neko shvati ozbiljno?!
Razlika je samo u tome što će to neko da ti kaže na jedan, a neko drugi da te iskulira na drugi način. Ja preferiram prvi.

Dakle, ako preferiraš fotkanje po noći ja bih svakako izabrao betmena jer je on noćni superheroj. Za dnevnu varijantu mislim da je bolji spajdermen jer je manje uočljiv, s ima i bolji rafal tj. puca šire. On kad ispaljuje mrežu mnogo je manja šansa da omaši metu jer hitac pokriva širi ugao jer se mreža dinamički širi. Dakle bolji mu je dinamički opseg. Sa druge strane ozbiljna mana mu je što izgleda u onom kostimu kao da ima dečka, a da ga istovremeno vara sa drugim. Ne znam... što se mene tiče - betmen!:)

Van mreže multipleggo

  • Član
  • **
  • Poruke: 114
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #15 poslato: Maj 09, 2013, 10:59:47 pre podne »
Spider-Man VS Batman in Toronto FULL VIDEO

Pretpostavljam da je i Duxx ovako shvatio temu.   >:D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #16 poslato: Maj 09, 2013, 11:07:01 pre podne »
axaxaxaax a pazi mu crvene starke!! :)

Inače jako dobar i sveobuhvatan "on the field" test. Samo im fali Kai da dodatno objasni situaciju.  ;)

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #17 poslato: Maj 09, 2013, 12:30:27 posle podne »
Zdravo. Zovem se Lazar, iz Beograda sam. Završio sam elektrotehnički fakultet. u stalnom sam radnom odnosu. Radio sam nešto što se softvera tiče za jednu stranu kompaniju koja mi je ponudila da biram izmedju ta dva aparata. Kao što rekoh, do sada nisam imao ni jedan DSLR aparat, ali me je oduvek zanimala fotografija.
Mogu li sada dobiti normalan odgovor? :D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #18 poslato: Maj 09, 2013, 12:43:19 posle podne »
Pozdrav Lazare!Ako je u toj kompenzaciji u igri suma od oko 5-6000 hiljada onda bolje uzmi canon i nekoliko vrhunskih objektiva.Za potrebe koje si naveo u jednom postu gore to je MNOGOO više i nego što ti trenutno realno treba.
« Poslednja izmena: Maj 09, 2013, 12:45:48 posle podne od strane neo »

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #19 poslato: Maj 09, 2013, 12:55:50 posle podne »
Lazare, samo mi nije jasno da li ti u kompenzaciji možeš da dobiješ "samo" telo D4 ili 5D3, ili pak uz to za odrađeni posao možeš da dobiješ i željena stakla? Jer ako je samo pitanje šta od ta dva tela da uzmeš onda je logičan izbor da uzmeš duplo skuplji D4. A ako to uzmeš to lepo prodaš i posle ćemo te  posavetovati kako da taj novac najbolje uložiš u foto opremu koja će tebi najviše koristiti.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #20 poslato: Maj 09, 2013, 01:18:20 posle podne »
Jer ako je samo pitanje šta od ta dva tela da uzmeš onda je logičan izbor da uzmeš duplo skuplji D4. A ako to uzmeš to lepo prodaš i posle ćemo te  posavetovati kako da taj novac najbolje uložiš u foto opremu koja će tebi najviše koristiti.

Mislim da je ovo najbolji odgovor. Jer ako ti nude da li da uzmes 6000 ili 3000€ (ne u lovi nego u robi, ali opet mu dodje na isto) normalno je da uzmes vise... kad vec nude :) A posle, kao sto si dobio predloge, uzmes to i prodas. Za dobijenu lovu vec mozes mnogo sta da pazaris... imas veci izbor. Mozda d800 ili 6D. Ili te kao pocetnika zadovolji i neko prizemnije resenje.

Pozdrav!

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #21 poslato: Maj 09, 2013, 01:57:17 posle podne »
Eh, da nekim čudom imam 6 soma evara na raspolaganju za foto arsenal i ja bih bila prava...

Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #22 poslato: Maj 09, 2013, 02:44:59 posle podne »
Nekako nije logična ponuda. Trebalo je da upare Nikon D4  sa Canon-ovom 1D serijom.
U svakom slučaju tebi ništa iz te serije ne treba. To ti je kao da pitaš da li da uzmeš F1 ili F3 da bi išao na posao i odmor.

Preporučio bih ti da uzmes gotov keš, pa da sam kupiš šta tebi treba.
Drugo je pitanje, da li bi ti važila garancija ovde kod nas, tj. na koji bi je način ostvarivao?

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #23 poslato: Maj 09, 2013, 03:33:45 posle podne »
Ej drugari, a šta mislite o ovome:
Uzmem D4 i nije mi problem da iz svog dzepa odvojim 5000e za objektive? Nije mi problem.
Što se garancije tiče, još uvek ništa ne znam. Pretpostavljam da je neću imati, no, javljam vam.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #24 poslato: Maj 09, 2013, 03:39:09 posle podne »
Tema ko iz Zone sumraka :)

Ne bih ti savetovao da uzimas D4 zarad dalje prodaje, ... zeznuto je to za dalju prodaju. To bas kupuje neko ko zna zasto mu treba ta sprava, a i pitanje je da je neko tolike pare spreman da sune za polovno.

Mislim, dodatnih pitanja imam milion... ali najpre nisam razumeo da li si ogranicen samo na ta dva tela, i gde su tu objektivi. Pazi, biras izmedju dva aparata od kojih je jedan duplo jeftiniji... a pritom, taj aparat je zver. Sta sa razlikom para?

Ne znam da li me razumes, ali najmanji je problem odabrati telo. Problem je u izboru objektiva. Uopste, potpuno mi je nejasna kombinacija. Da li je to novo ili polovno?

Naprosto, ovo je blago nenormalna dilema :) ... a mi ovde ipak zelimo da izvuces sto vise i sto bolje. I dalje ne kapiram ogranicenja u toj robnoj razmeni. Za cenu Nikona prakticno dobijes Mark III + 4 odlicna stakla .
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #25 poslato: Maj 09, 2013, 04:01:21 posle podne »
Da, ograničen sam na samo ta dva tela. Ukoliko uzmem D4, ne isplaćuju mi razliku. Kažem vam, nije problem oko objektiva, finansiraću sam, već me zanima po čemu je ovaj bolji od drugog I obrnuto?

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #26 poslato: Maj 09, 2013, 04:36:27 posle podne »
Ne vjerujem da ces ti to puno osjetiti, jos ako nikad nisi imao DSLR, 5D3 je mnogo, mnogo vise nego sto je tebi potrebno. Ja bih bez razmisljanja uzeo 5D3 i jos cetiri brutalna L stakla, nego D4 i doplacivao.
Nesto tipa 16 35L II, 24 70L II, 70 200L II uz trojku i na konju si :)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #27 poslato: Maj 09, 2013, 04:54:31 posle podne »
Ja samo da pojasnim moju poruku gde sam rekla da bih se odlučila za D4. To sam izjavila sa pretpostavkom da u kompenzaciju dobijaš D4 bez doplate ili isto tako 5D3 bez doplate, naravno oba nova sa važećom garancijom. Zato mi je bilo logično da uzmeš nešto duplo skuplje  ;) Doduše, činjenica je da se takva tela ne prodaju baš kao alva, pogotovu ne u Srbiji, i da bi verovatno morao malo da se načekaš dok ga prodaš, jer stvarno ne vidim svrhu da kao neko ko tek ulazi u dslr vode zadržiš takav aparat. Čak je i 5D3 krupan zalogaj za nekog foto početnika, ali bih u tom slučaju ipak stavila prs' na čelo , možda zato što koristim Canon ;)
Takođe, Zoran je apolutno u pravu da su objektivi bitniji od tela, ali obzirom da još uvek nisi načisto kom ćeš se prikloniti carstvu, ne znam ima li svrhe da ti prvo preporučujemo objektive te da se na osnovu toga opredeliš za sistem koji ćeš koristiti  ::) Mislim, možemo mi da kažemo šta je najbolje (mnogo je lepo raspolagati tuđim novcem, pa makar i samo na "papiru", tj. monitoru  ;D  ), ali ako započnemo "Star wars" objektiva C vs. N, plašim se da ćemo te toliko smoriti da ćeš na kraju odustati od fotografije i umesto toga za te novce otvoriti farmu nojeva  ;D ;D ;D


Edit: Ukoliko si rešio da bilo koje od dva ponuđena tela ne prodaješ već zadržiš za sebe onda imaš još jedan glas za Canon 5D3,  a ako preostali keš uložiš u stakliće, uh, ne mogu ni da zamislim šta bih radila na tvom mestu  8)
« Poslednja izmena: Maj 09, 2013, 04:57:55 posle podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #28 poslato: Maj 09, 2013, 05:08:17 posle podne »
Otprilike je čovek objasnio situaciju. Dobija D4 ili 5D3 i ne prodaje ga nego koristi. Objektivi nisu problem.
Hajde sad da mu neko odgovori. N vs C.
Znam da nije jednostavno, ali pišem ovo jer i mene interesuje :) :)  i na tome će i ostati - mogu samo da gledam ;(
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #29 poslato: Maj 09, 2013, 05:23:20 posle podne »
Nemojte se zajebavati... :) bez sumnje Nikon d4 !

Mislim, ... stvarno, ne znam sta bih vise rekao :)


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #30 poslato: Maj 09, 2013, 05:28:53 posle podne »
Ne znam koji će mu vrag bilo koji od ta dva aparata.
Šta treba da radi? Da li tako hoće da mu pošalju suptilnu poruku da reba da napusti svoju struku i nađe novu zanimaciju - da ide da fotografiše mečeve Fenerbahčea.
Mogli su da mu ponude i da bira između vanbrodksog motora od 200 KS i čopera od 1000 kubika. Čemu sve to i zašto se upuštati u tako nešto?


Lakisa, da li ti baš moraš da uzmeš neki od ta dva aparata? Jesi li video nekad D4 uživo?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #31 poslato: Maj 09, 2013, 05:35:35 posle podne »
Ma bre Cronine, sta te briga sta ce mu i sta ce da radi sa njime? :) Situacija je potpuno irealna, ali covek je lepo pojasnio. Ili - ili :)
Plus ima para da ga natovari staklicima, i ako ga zanima... zasto ne?

Na kraju krajeva, covek je olupao i fakultet... pa sto ne bi i uputstvo za jedan obican aparat? :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #32 poslato: Maj 09, 2013, 05:37:38 posle podne »
Ma D4 mnogo glomazan - nikad to neće da vucara sa sobom :D
A i sa 5dmkIII ima 8 umesto 5 soma evra za objektive, pa kad uzmemo u obzir da će mu trebati vrhunski stativ od bar 1.000€, pa glava, pa blicevi i druga rasveta, akumulatorsko napajanje, masa skupih filtera, daljinskih okidača, pozadine svih boja, takođe ne jeftine cice pozerke za aktove, šminkerke, čuda... ;)

Kakav bre D4?!? :o
I mrak trojka je mnoooogo za 90% nas na forumu!

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #33 poslato: Maj 09, 2013, 05:39:53 posle podne »
Još samo da neko pomene knjigu   ;D

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #34 poslato: Maj 09, 2013, 05:43:07 posle podne »
Pa mogu da uzmem samo jedan od baš ta dva, ne vidim razlog da odbijem kad mi se već nudi.
Nisam nikada video D4 uživo. Jedini dSLR koji sam držao u rukama je NIKON D90.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #35 poslato: Maj 09, 2013, 05:43:55 posle podne »
Kakvu knjigu :o

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #36 poslato: Maj 09, 2013, 05:48:53 posle podne »
E da, d90 je po gabaritima negde kao i d7000 (možda i nijansu manji). Čisto da skontaš razliku:

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #37 poslato: Maj 09, 2013, 05:49:38 posle podne »
@Hornet      Knjigu koju će da nosi na glavi dok se šeta po sobi i ispravlja kičmu od nošenja opreme :)  P.S. Imas tamo i D90, trebalo je njega da stavis.

@ Lakisa     Ako ti već ne daju pare, uzmi skuplji i bolji aparat. Zoran je već naveo.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #38 poslato: Maj 09, 2013, 05:51:51 posle podne »
...Ukoliko uzmem D4, ne isplaćuju mi razliku...

Znači, ukoliko uzme mrak trojku isplaćuju mu razliku ;)

@Lakisa - znaš li koliku ti razliku isplaćuju?

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #39 poslato: Maj 09, 2013, 05:52:16 posle podne »
E pa ondaK uz već pomenutu knjigu treba razmišljati i o steroidima, treba tu mišićne mase da se tegli ovolika mrcina  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #40 poslato: Maj 09, 2013, 05:59:29 posle podne »
Drugari, kad rešimo sve ovo, i uzmem objektive, vodim vas sve na piće. :D

Planiram i da pravim video zapise (uz glidecam hd 2000).

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #41 poslato: Maj 09, 2013, 06:08:29 posle podne »
Ukoliko uzmem D4, ne isplaćuju mi razliku.

A, pa ja sam nekako prevideo ovu recenicu. Ovo menja dosta. Onda uzmi mk3 i pare :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #42 poslato: Maj 09, 2013, 06:12:16 posle podne »
Dok ti pokupuješ sve što hoćeš od opreme i odvedeš nas na piće (ne znaš ti koliko mi možemo da popijemo), ode jedna cela garsonjera :D
Javi se ti i kad budeš trebao da biraš kola. Jest' da nije specijalizovan forum, al' vidiš da obožavamo ovakve teme i dileme ;D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #43 poslato: Maj 09, 2013, 06:17:10 posle podne »
 ;D
Javi se ti i kad budeš trebao da biraš kola. Jest' da nije specijalizovan forum, al' vidiš da obožavamo ovakve teme i dileme ;D

Još samo i ženu da mu odaberemo i možemo da pravimo i svadbu, taman da popijemo to piće a ima ko i da fotografiše mladu i mladoženju  ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #44 poslato: Maj 09, 2013, 06:19:44 posle podne »
Niste me razumeli. Nikako ne dobijam pare, ili D4 ili Mark III, ne dobijam nikakve pare koji god da uzmem.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #45 poslato: Maj 09, 2013, 06:27:31 posle podne »
Pa to si napisao samo ukoliko uzmeš D4.
Hajde razjasni sad, da li su aparati novi? Ako nisu i ako su bili kod njih na upotrebi, proveri koliko su "prešli" (ispucali snimaka). Nemoj da te zavrnu i da ti uvale telo kome je uzeta duša, pa posle da pucaš na servise i reparacije.
Ako su novi uzmi D4, stavi ga na oglase i skini cenu za 500€. Nadaj se da će neko da ga pazari (bez garancije sumnjam).
Ako su polovni onda obavezno traži da ti se očita broj okidanja. Na osnovu toga donesi odluku.
Ja lično nikada ne bih mogao da se pomirim sa gabaritima D4, eventualno da radim u studiju...

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #46 poslato: Maj 09, 2013, 06:38:33 posle podne »
Novi su, dolaze u originalnom pakovanju.
Neću da prodajem ni jedan, bilo koji da uzmem. Kažem vam da sam oduvek voleo fotografiju. E sad, jeste da su i jedan i drugi jaki za jednog početnika ali zanemarite to. Hoću da zajedno napravimo najjače što se iz ovoga može izvući, pare nisu problem.

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #47 poslato: Maj 10, 2013, 09:45:53 pre podne »
Gde ste nestali odjednom? :(

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #48 poslato: Maj 10, 2013, 10:11:38 pre podne »
Pa sve je rečeno, dilema iz naslova teme je rešena. Jasno je koji je aparat bolji, i svako  je rekao šta bi uradio za sebe sa prilično ujednačenim konačnim stavom.
Sad je sve na tebi. Poslednje što možemo da ti preporučimo je da odeš do radnje i da ih vidiš uživo pa da eventualno tamo promeniš odluku iz estetskih razloga.
Sledeći post neka ti budu fotke tog čudovišnog aparata :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #49 poslato: Maj 10, 2013, 10:44:45 pre podne »
Koji je veća zver? D4 naravno.
Da li postoji u Srbiji neko ko ga poseduje a da ne zarađuje ozbiljne pare od njega? Sumnjam.
Da li bih ga ja izabrao kao sredstvo za svoj hobi? Nikad.
Da li ćeš ga često iznositi iz kuće? Sumnjam.

D4 je totalni overkill za tebe i za većinu nas na forumu. Da fotografišeš za NG ili neku drugu agenciju po šumama Amazonije, Patagonije, severnom polu ili u Siriji, D4 bi svakako bio moja preporuka. Ovako ne samo što je overkill, već je toliko veliki tako da će ti se smučiti posle mesec - dva i provešće bespotrebno svoj vek u kući.

I 5D je pro mašina, koja je bar skoro pola kila lakša. Čak ima i značajno veću rezoluciju, što će ti možda značiti ako rešiš da radiš velike printove. Ipak, glupo je (u tvojoj situaciji) uzeti telo skoro duplo jeftinije iako je daleko od toga da duplo manje vredi.

Iz navedenih razloga je sasvim smisleno da odabereš D4, neotpakovanog ga staviš u oglase (pa makar spustio cenu i 1.000€, pa kada ga prodaš lepo odabereš prema svojim potrebama 5dmk3, d800... (opet tvrdim da su i oni overkill za tebe). Razliku u ceni dodaš fondu za objektive i drugu opremu. E sad, ako su ti primanja tolika da te boli uvo za koju hiljadu evra tamo-vamo, onda batali ideju o prodaji i biraj šta ti se više sviđa. Ne zaboravi prethodno da pogledaš negde kakav je osećaj u ruci i sa jednim i sa drugim aparatom.

Moja 2 centa ;)

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #50 poslato: Maj 11, 2013, 01:18:04 pre podne »
Okej. Recite mi jos samo, koji je aparat bolji za ove makro fotografije?
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/index.php?action=dlattach;topic=1512.0;attach=7229;image
Ovo je neonkina slika.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #51 poslato: Maj 11, 2013, 01:20:52 pre podne »
Oba aparata su i vise nego dobra, ali moras da nabavis makro objektiv :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #52 poslato: Maj 11, 2013, 01:27:40 pre podne »
Aha, znam to za objektiv, ali kad budem dobio aparat otvoricu posebnu temu tamo u pod forumu za objektive.

Ja sam nesto kontao da je 5DMARKIII boji za makro fotografije jer ima vise MP. :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #53 poslato: Maj 11, 2013, 02:00:42 pre podne »
 :o Hhehehehehe mnogo jaka tema svaki dan je citam  :D Nestrpljivo cekam rasplet :happy1:
« Poslednja izmena: Maj 11, 2013, 02:05:01 pre podne od strane Serb »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #54 poslato: Maj 11, 2013, 02:21:48 pre podne »
Citat
Ja sam nesto kontao da je 5DMARKIII boji za makro fotografije jer ima vise MP.
Bez uvrede, pratim temu od pocetka, misljenja sam, da si ti daleko od makro fotografije...ne bi da budem grub, zaista, ali verovatno si daleko od bilo kog fotografskog pravca.
Zelis da se bavis fotografijom, nemas aparat i to je sve legitmno...s druge strane, uletela ti je "kasika u med", koja je jednostavno prevelika za usta svakog foto-pocetnika.
Ako dobijas aparat, da bi njime morao da radis za firmu(u sta sumnjam), pre nego bilo sta uzmes, dobijes, dobro se opskrbi foto stivom i citaj...ima dosta toga.
S druge strane, ako je u pitanju neko poslovno "poravnjanje" i ako imas odresene ruke po pitanju vlasnistva, uzmi skuplji aparat...prodaj sto bolje mozes,
pa ako i dalje zelis u fotografske vode, uzmi sebi neki "normalni" DSLR. S ostatkom novca odes lepo na neku svetsku destinaciju i fotkaj.
Naravno, posle se vratis i okacis fotke na forum ;)

Covek kupuje cipele koje mu pasu, da moze normalno da hoda u njima, bojim se da se ne sapletes sa "par" brojeva vecom "obucom" i zabatalis fotografiju za sva vremena.
Kao sto rekoh, menjaj za nesto normalnije, sto ce ti olaksati pocetnicke korake, a posto finansije nisu problem, lako mozes da se dogradis po potrebi.
I to sve bez zuljeva ;)

Ziv bio


p.s. Podsetio si me na neke moje davne pocetke...Moj prvi aparat je bio neki ruski "Zenit". Posle prvog zvuka okidaca i zavesice, stvorila se neka nevidjena kolicina ljubavi prema fotografiji.
Valjda je to "ljubav na prvi pogled, dodir". Nakon nekoliko ispucanih filmova i jos manje uspelih fotki :-X, toliko mi je narastao ego, kao da sam izmislio fotografiju, u najmanju ruku.
Sticajem okolnosti, nas prvi komsija, dipl. istoricar umetnosti, kome je fotografija bila profesija, sazna za moju ljubav i pocne da me uvodi u svet ovog lepog hobija.
Na zalost, njegove reci nisu mnogo dopirale do mojih sivih celija, iz prostog razloga, sto mu je na stolu, dok mi je pricao, stajao radni "hasselblad 6x6"...
Sav njegov trud je pao u vodu, jer moja jedina misao je bila:"Lako je tebi da pricas, kad imas takvu kameru!"
Da ne duzim...zavrsi se prica, ja ga pitam za kameru...on mi tvrdi nije za mene...reko' daj samo, pa ces da vidis ;D ;D
I video je...komplet rol film, naravno sve do jedne pogresno eksponirane...znaci 0(NULA!!!).
To me je toliko srozalo, da 2-3 godine posle toga nisam vise mislio ni na fotografiju, ni na foto-aparate...
Ipak, na kraju je ljubav pobedila i verujem da bi bila steta da je bilo drugacije...o tome ne mogu sam da sudim, ali verujem da fotke govore vise od reci...

Jos jednom pozdrav ;)
« Poslednja izmena: Maj 11, 2013, 02:48:14 pre podne od strane Bole »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #55 poslato: Maj 11, 2013, 10:04:31 pre podne »
Mislim, već smo došli do zaključka da je tema stvarno zona sumraka, ali kada sam se u’vatila u kolo ’ajd da nastavim da igram  ;D
Bole je lepo napisao ono što većina nas i misli, a pošto si već „prozvao“ moju makro fotografiju (koja btw i nije nešto specijalno) da dam neko svoje mišljenje.
Već rekosmo da je D4 duplo skuplji i bolji aparat,ali...
Utakmicu Fenerbahčea možeš da fotografišeš sa stativa, takođe i pejzaže u Patagoniji, ali neki makro fotografije baš i ne. Ovo se naravno odnosi na terensku makro fotografiju insekata a ne fotografisanje npr. hrane u studijskim uslovima. Ok, nekada može i makro u prirodi da se odradi sa stativom, ali veoma često je to neizvodljivo. Znači, aprat oko vrata i pičiš po livadama i šumama u potrazi za modelima. Opremu je lakše nositi u rancu na leđima, ali ako juriš brze bube nema se uvek vremena za „raspakivanje“  ;)
Ako se to uzme u obzir a onda se i pozabaviš matematikom to otprilike izgleda ovako:
D4 -  1340 gr
Nikon 105mm – 720 gr
Nikon Speedlight SB-910 – 510 gr

Difuzore, noseč blica i sl. ne računam  :)

Kada se ovo sve lepo sabere dobije se cifra od 2570 grama.
Čisto radi demonstracije, ako možeš nađi neku žensku tašnu koja ima kaiš sličan strapu , okači to oko vrata, a u torbu stavi neku ciglu od 2,5 kg , šetaj malo sa tim, ili pokušaj da sa tolikim teretom u rukama „simuliraš“ fotografisanje nekog makro objekta u visimi očiju a da ti ruke budu mirne.
Mene ponekada i od ovog mog „mališe“ posle makroisanja bole i vratni pršljenovi a i ruke,
Ne želim ni da zamislim kako je to sa ovom grdosijom  :o

« Poslednja izmena: Maj 11, 2013, 10:45:30 pre podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #56 poslato: Maj 11, 2013, 10:17:21 pre podne »
Oba aparata su i vise nego dobra, ali moras da nabavis makro objektiv :)
Oba aparata su i vise nego dobra, ali moras da nabavis nekoliko dobrih knjiga, par hiljada linkova o fotografiji itd...
da se i ja nadovezem na Boletov i Neonkin post-tako sam jednom na jednoj svadbi fotografisao mladence, jedna zvanica me zamolila da mu pokazem na displeju fotku....ja to uradim i on mi kaze"Pa lako je tebi kad imas pro aparat!" (ćuj pro-450D ;D ;D ), dobro, kazem ja njemu...poremetim mu sve postavke u M modu, ugasim aparat i dadnem mu u ruke svoj 450D....haj uslikaj eto jednu fotografiju! On ga uzme, prvo sto mu je trebalo 15-20 sek da nadje gdje se ukljucuje fotoaparat, onda je okrenuo prema ljudima i skljoc! Fotka na dispeju tamna da sam i ja pomislio da mi se aparat pokvario! ;D ;D.Pita on mene sta se desilo? "E pa to ti je vidis lako kad imas dSLR aparat!" Odgovaram ja njemu!Poenta-"skoro" svi misle da aparat pravi odlicne fotke-covjek je taj sto pravi odlicne fotke.....aparat je samo produzena ruka fotografa! (koliko ste ovo samo puta culi, haj priznajte!?) ;D ;D ;D

Eh, da, ako se jos ide na placene zadatke onda tezina ruksaka premasuje i 8 kg! Tu se onda nosi obavezno dva tijela, dva blica, 4-5 objektiva...... ;)
« Poslednja izmena: Maj 11, 2013, 10:31:09 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #57 poslato: Maj 11, 2013, 10:25:02 pre podne »
Ovo sto je Bole ispisao bi svakako moglo u zasebnu temu da se prebaci, da se stikira i da mnogi pocetnici imaju sta pametno da procitaju, u par rijeci je rekao mnogo toga, ubo si Bole sustinu, sutine...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #58 poslato: Maj 11, 2013, 03:43:38 posle podne »
Ja sam nesto kontao da je 5DMARKIII boji za makro fotografije jer ima vise MP. :D

Imaš više nivoa makrofotografije.

Za tebe kao početnika najbolja bi bila USB microscope camera za nekih 30-80 EUR koju povežeš na laptop (koji sigurno imaš) i praviš ovakve fotke.

Sledeći korak bio bi jeftin P&S aparat sa malim senzorom koji daje veliku dubinu polja. Još ako dodaš neki nastavak od 50 EUR, eto ti sreće.  Canon Powershot SX30

Ako nisi ni sa tim zadovoljan, možeš za aparat kao što je gorepomenuti D90 da kupiš adapter za mikroskop za 90 EUR i da dodaš tome mikroskop sa uvećanjem od 2000x za nekih 200 EUR i da praviš ovakve fotke.

Sve ove varijante su ti u opsegu do 1000 EUR. Da bi utvrdili šta tebi treba moraš da nam kažeš šta nameravaš da slikaš.
Pošto kažeš da si elektroinženjer, pretpostavljam da želiš da slikaš neke elektronske komponene ili slično.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #59 poslato: Maj 12, 2013, 01:35:31 pre podne »
Pa nemojte sad da razočarate čoveka.
Nije imao prilike da vozi ništa više od 50ccm na dva točka.
Sad mu se ukazala prilika da sedne u Formulu 1 ili da vozi 24 časa Le Mansa.
Ma nije to takav problem. Dajte malo podrške :)  >:D  8)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #60 poslato: Maj 12, 2013, 04:41:02 posle podne »
Svima pa i meni ova tema deluje bizarno.
Ispada da covek jedan posao naplacuje ili 6000 ili 3000 evra, totalno nebulozno!

Izbor fotoopreme je ovde u drugom planu. Sta god da uzme, ako nauci valjace mu; ako ne, dzaba. Dug put je pred njim.



Van mreže RisePhoenix

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #61 poslato: Maj 16, 2013, 03:27:01 posle podne »
Caos ljudi/kolege. Videh temu i prosto sam morao da se registrujem, a taman cu i da ostanem na forumu... Prvo sam se zabezeknuo i mislio svasta o Lakishi, cak mozda i to da neko zajebava, jer mi je neverovatno, al' ajde nekako kroz ove 4 strane sam mu poverovao :/

elem, kad vec imas toliko para i nisu nikakav problem 5000 eura gore-dole. Fino uzmes sebi taj d4, tako neotpakovanog ga stavis u fioku i ne diras naredne 2-3 godine, a za tih 5000 eura kupis prvo neki prosumer, naucis ... pa pocnes iz pocetka, auto mode, apparature/shutter mode (ukoliko taj prosumer ima), pa predjes na manual mode. Uspust uzmes knjige i citas, citas, citas, gledas tudje radove, sto po forumima, facebook-u, flickr-eru. Postavljas svoje fotke, pitas ZA KRITIKE ne za pohvale, ako te neko bas blati oteras ga u pm, ali ako ti da konstruktivnu kritku kazes hvala, jer se tako uci, a ne da uzmes d4, gomilu objektiva i mislis da ce sve samo da se resi ;)
Elem, nakon 2 godine ces vec biti spreman da predjes na DSLR i znaces drasticno vise o fotografiji nego sto sada znas i onda ces moci da postavis fino pitanje ovde na forum vezano za objektive za taj d4 koji nakon 2 godine moze da izadje iz fioke.

Znam kako zvuci ovo sto sam rekao, ali se ne zajebavam, d4 je stvarno preterano jak aparat, pa jebiga, posle hassel-a najjaci trenutno :/
Ovde vidim poredjenja kao sa skutera na formulu... posto nista nisi fotkao ranije, ako sad krenes sa d4, po mom misljenju je kao sa trotineta u svemirski brod!

A da, preporucio sam ti prosumer, jer sa njim mozes da radis sve, od makro fotografije, portreta, pa do pejzaza. Pa ces vremenom sebe da pronadjes u nekoj grani fotografije i na osnovu toga ces da biras objektive za svoj d4 ;)
i ne brini, i za 2 godine d4 ce biti u top 5 aparata ( ako izbace nesto jace )...

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #62 poslato: Maj 16, 2013, 05:55:02 posle podne »
...tako neotpakovanog ga stavis u fioku i ne diras naredne 2-3 godine...

Sa ekonomske strane gledano ovo je sjajan predlog ;D

Šalu na stranu, sve si u pravu, osim za fioku. I dalje ja bih ga prodao ;)

Van mreže RisePhoenix

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #63 poslato: Maj 17, 2013, 09:46:39 posle podne »
Naravno i ja bih :) Nego je decko vise puta ponovio da mu pare nisu problem, pa reko' da preskocim taj deo :)

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #64 poslato: Maj 22, 2013, 09:17:11 posle podne »
Не обазири се на ове критике. Пошто пар иљада не представља проблем купи оба модела. Тек када их лучно опипаш, осетиш, видећеш који ти више одговара. Онда задржи тај а онај други поклони мени!

Van mreže Stefi Nis

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #65 poslato: Jul 16, 2013, 12:34:29 posle podne »
I na kraju koji si dobio?  ;D

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #66 poslato: Jul 16, 2013, 11:12:05 posle podne »
I na kraju koji si dobio?  ;D

Изгледа ни један. :)