Autor Tema: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?  (Pročitano 22542 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #20 poslato: Maj 09, 2013, 01:18:20 posle podne »
Jer ako je samo pitanje šta od ta dva tela da uzmeš onda je logičan izbor da uzmeš duplo skuplji D4. A ako to uzmeš to lepo prodaš i posle ćemo te  posavetovati kako da taj novac najbolje uložiš u foto opremu koja će tebi najviše koristiti.

Mislim da je ovo najbolji odgovor. Jer ako ti nude da li da uzmes 6000 ili 3000€ (ne u lovi nego u robi, ali opet mu dodje na isto) normalno je da uzmes vise... kad vec nude :) A posle, kao sto si dobio predloge, uzmes to i prodas. Za dobijenu lovu vec mozes mnogo sta da pazaris... imas veci izbor. Mozda d800 ili 6D. Ili te kao pocetnika zadovolji i neko prizemnije resenje.

Pozdrav!

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #21 poslato: Maj 09, 2013, 01:57:17 posle podne »
Eh, da nekim čudom imam 6 soma evara na raspolaganju za foto arsenal i ja bih bila prava...

Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #22 poslato: Maj 09, 2013, 02:44:59 posle podne »
Nekako nije logična ponuda. Trebalo je da upare Nikon D4  sa Canon-ovom 1D serijom.
U svakom slučaju tebi ništa iz te serije ne treba. To ti je kao da pitaš da li da uzmeš F1 ili F3 da bi išao na posao i odmor.

Preporučio bih ti da uzmes gotov keš, pa da sam kupiš šta tebi treba.
Drugo je pitanje, da li bi ti važila garancija ovde kod nas, tj. na koji bi je način ostvarivao?

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #23 poslato: Maj 09, 2013, 03:33:45 posle podne »
Ej drugari, a šta mislite o ovome:
Uzmem D4 i nije mi problem da iz svog dzepa odvojim 5000e za objektive? Nije mi problem.
Što se garancije tiče, još uvek ništa ne znam. Pretpostavljam da je neću imati, no, javljam vam.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #24 poslato: Maj 09, 2013, 03:39:09 posle podne »
Tema ko iz Zone sumraka :)

Ne bih ti savetovao da uzimas D4 zarad dalje prodaje, ... zeznuto je to za dalju prodaju. To bas kupuje neko ko zna zasto mu treba ta sprava, a i pitanje je da je neko tolike pare spreman da sune za polovno.

Mislim, dodatnih pitanja imam milion... ali najpre nisam razumeo da li si ogranicen samo na ta dva tela, i gde su tu objektivi. Pazi, biras izmedju dva aparata od kojih je jedan duplo jeftiniji... a pritom, taj aparat je zver. Sta sa razlikom para?

Ne znam da li me razumes, ali najmanji je problem odabrati telo. Problem je u izboru objektiva. Uopste, potpuno mi je nejasna kombinacija. Da li je to novo ili polovno?

Naprosto, ovo je blago nenormalna dilema :) ... a mi ovde ipak zelimo da izvuces sto vise i sto bolje. I dalje ne kapiram ogranicenja u toj robnoj razmeni. Za cenu Nikona prakticno dobijes Mark III + 4 odlicna stakla .
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #25 poslato: Maj 09, 2013, 04:01:21 posle podne »
Da, ograničen sam na samo ta dva tela. Ukoliko uzmem D4, ne isplaćuju mi razliku. Kažem vam, nije problem oko objektiva, finansiraću sam, već me zanima po čemu je ovaj bolji od drugog I obrnuto?

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #26 poslato: Maj 09, 2013, 04:36:27 posle podne »
Ne vjerujem da ces ti to puno osjetiti, jos ako nikad nisi imao DSLR, 5D3 je mnogo, mnogo vise nego sto je tebi potrebno. Ja bih bez razmisljanja uzeo 5D3 i jos cetiri brutalna L stakla, nego D4 i doplacivao.
Nesto tipa 16 35L II, 24 70L II, 70 200L II uz trojku i na konju si :)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #27 poslato: Maj 09, 2013, 04:54:31 posle podne »
Ja samo da pojasnim moju poruku gde sam rekla da bih se odlučila za D4. To sam izjavila sa pretpostavkom da u kompenzaciju dobijaš D4 bez doplate ili isto tako 5D3 bez doplate, naravno oba nova sa važećom garancijom. Zato mi je bilo logično da uzmeš nešto duplo skuplje  ;) Doduše, činjenica je da se takva tela ne prodaju baš kao alva, pogotovu ne u Srbiji, i da bi verovatno morao malo da se načekaš dok ga prodaš, jer stvarno ne vidim svrhu da kao neko ko tek ulazi u dslr vode zadržiš takav aparat. Čak je i 5D3 krupan zalogaj za nekog foto početnika, ali bih u tom slučaju ipak stavila prs' na čelo , možda zato što koristim Canon ;)
Takođe, Zoran je apolutno u pravu da su objektivi bitniji od tela, ali obzirom da još uvek nisi načisto kom ćeš se prikloniti carstvu, ne znam ima li svrhe da ti prvo preporučujemo objektive te da se na osnovu toga opredeliš za sistem koji ćeš koristiti  ::) Mislim, možemo mi da kažemo šta je najbolje (mnogo je lepo raspolagati tuđim novcem, pa makar i samo na "papiru", tj. monitoru  ;D  ), ali ako započnemo "Star wars" objektiva C vs. N, plašim se da ćemo te toliko smoriti da ćeš na kraju odustati od fotografije i umesto toga za te novce otvoriti farmu nojeva  ;D ;D ;D


Edit: Ukoliko si rešio da bilo koje od dva ponuđena tela ne prodaješ već zadržiš za sebe onda imaš još jedan glas za Canon 5D3,  a ako preostali keš uložiš u stakliće, uh, ne mogu ni da zamislim šta bih radila na tvom mestu  8)
« Poslednja izmena: Maj 09, 2013, 04:57:55 posle podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #28 poslato: Maj 09, 2013, 05:08:17 posle podne »
Otprilike je čovek objasnio situaciju. Dobija D4 ili 5D3 i ne prodaje ga nego koristi. Objektivi nisu problem.
Hajde sad da mu neko odgovori. N vs C.
Znam da nije jednostavno, ali pišem ovo jer i mene interesuje :) :)  i na tome će i ostati - mogu samo da gledam ;(
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #29 poslato: Maj 09, 2013, 05:23:20 posle podne »
Nemojte se zajebavati... :) bez sumnje Nikon d4 !

Mislim, ... stvarno, ne znam sta bih vise rekao :)


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #30 poslato: Maj 09, 2013, 05:28:53 posle podne »
Ne znam koji će mu vrag bilo koji od ta dva aparata.
Šta treba da radi? Da li tako hoće da mu pošalju suptilnu poruku da reba da napusti svoju struku i nađe novu zanimaciju - da ide da fotografiše mečeve Fenerbahčea.
Mogli su da mu ponude i da bira između vanbrodksog motora od 200 KS i čopera od 1000 kubika. Čemu sve to i zašto se upuštati u tako nešto?


Lakisa, da li ti baš moraš da uzmeš neki od ta dva aparata? Jesi li video nekad D4 uživo?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #31 poslato: Maj 09, 2013, 05:35:35 posle podne »
Ma bre Cronine, sta te briga sta ce mu i sta ce da radi sa njime? :) Situacija je potpuno irealna, ali covek je lepo pojasnio. Ili - ili :)
Plus ima para da ga natovari staklicima, i ako ga zanima... zasto ne?

Na kraju krajeva, covek je olupao i fakultet... pa sto ne bi i uputstvo za jedan obican aparat? :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #32 poslato: Maj 09, 2013, 05:37:38 posle podne »
Ma D4 mnogo glomazan - nikad to neće da vucara sa sobom :D
A i sa 5dmkIII ima 8 umesto 5 soma evra za objektive, pa kad uzmemo u obzir da će mu trebati vrhunski stativ od bar 1.000€, pa glava, pa blicevi i druga rasveta, akumulatorsko napajanje, masa skupih filtera, daljinskih okidača, pozadine svih boja, takođe ne jeftine cice pozerke za aktove, šminkerke, čuda... ;)

Kakav bre D4?!? :o
I mrak trojka je mnoooogo za 90% nas na forumu!

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #33 poslato: Maj 09, 2013, 05:39:53 posle podne »
Još samo da neko pomene knjigu   ;D

Van mreže Lakisa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #34 poslato: Maj 09, 2013, 05:43:07 posle podne »
Pa mogu da uzmem samo jedan od baš ta dva, ne vidim razlog da odbijem kad mi se već nudi.
Nisam nikada video D4 uživo. Jedini dSLR koji sam držao u rukama je NIKON D90.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #35 poslato: Maj 09, 2013, 05:43:55 posle podne »
Kakvu knjigu :o

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #36 poslato: Maj 09, 2013, 05:48:53 posle podne »
E da, d90 je po gabaritima negde kao i d7000 (možda i nijansu manji). Čisto da skontaš razliku:

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #37 poslato: Maj 09, 2013, 05:49:38 posle podne »
@Hornet      Knjigu koju će da nosi na glavi dok se šeta po sobi i ispravlja kičmu od nošenja opreme :)  P.S. Imas tamo i D90, trebalo je njega da stavis.

@ Lakisa     Ako ti već ne daju pare, uzmi skuplji i bolji aparat. Zoran je već naveo.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #38 poslato: Maj 09, 2013, 05:51:51 posle podne »
...Ukoliko uzmem D4, ne isplaćuju mi razliku...

Znači, ukoliko uzme mrak trojku isplaćuju mu razliku ;)

@Lakisa - znaš li koliku ti razliku isplaćuju?

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D4 ili Canon EOS 5D MARK III?
« Odgovor #39 poslato: Maj 09, 2013, 05:52:16 posle podne »
E pa ondaK uz već pomenutu knjigu treba razmišljati i o steroidima, treba tu mišićne mase da se tegli ovolika mrcina  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II