Autor Tema: Nikon D3200, Test  (Pročitano 42533 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #20 poslato: Mart 27, 2013, 12:32:21 pre podne »
D3200 nema grid. To je jedna od stavki po kojoj su Canon i Nikon složni - a to je izbacivanje funkcija iz prethodnih serija, kako bi ih u jednom trenutku vratili u neki novi model i to predstavili kao "tehnološki prodor".

Tako D3000 ima LCD film u tražilu, koji dinamički prikazuje AF tačke, grid i upozorenja, baš kao i D5000.
E zato ga ni D3100, D3200 i D5100 nemaju. Ali zato D5200 ima. I to je sad "unapređenje". Neki tamo D3300 će verovatno to ponovo da dobije i biće ispraćen sa jednim "WOW!".

Pozdrav

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #21 poslato: Mart 27, 2013, 12:39:18 pre podne »
Hehehhe kako si lepo ovo objasnio, nisam znao za to :)

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #22 poslato: Avgust 17, 2013, 06:08:15 posle podne »
Storm,
pratim vec dosta dugo tvoje testove (jos od kada sam pre par godina imao slicne muke kao sada,pa sam prelomio na D3100).

Imam ogromne dileme,pa molim tebe i ostale canove da mi pomognu svojim savetima i znanjem.

3 godine se bavim stock fotografijom sa mojim nikonom d3100.
Doslo je vreme (tacnije materijalna situacija), da pocnem da se nadam da ce mi kvalitet fotografija a samim tim i prodaja skociti ako uradim nesto i po pitanju opreme.

Prvo na sta sam pucao je bio d7100...onda sam malo vagao pa sam se spustio na d7000...a onda sam po raznoraznim testovima video da po pitanju kvaliteta fotografije nema velike razlike izmedju d7000 i d5200...
A na kraju nadjem i ovaj tvoj test i za D3200 onda shvatim kako se osecao sv. Petar kada je izabrao kajganu umesto suva leba.

Prvo...meni je najvaznije da su fotografije ostre...uglavnom radim u studiju a i napolju kad slikam ,u vecini slucajeva fotkam sa stalka i na tanane.
Zaista mi nije cimanje da ulazim u meni i podesavam nesto sto d7000 i d7100 imaju na dugmicu.
Aparat pazim kao dete,pa mi ne treba magnezijum...

Nisam siguran koliko bi meni kao fotografu koji uglavnom slika staticne teme,39 il vise tacaka znacilo,sto se tice para.

Znaci meni su samo pare i finalni proizvod-fotografija najvazniji...a ako moram da se mala vise cimam,to ulazi u deo ustede.

Druga stvar. Planiram da kupim Nikon 105mm macro i to je glavni razlog zasto gledam jeftiniji aparat.

Da li ti i ostali koji budu raspolozeni da mi pomognu,mislite da je to dobra logika?
Vrlo dobro staklo na D3200 jeftiniji aparat sa jakim senzorom...ili bi ste mi preporucili drugi aparat-d5100,d5200,d7000? Samo me ostrina,boje i celokupan kvalitet fotografija zanima...ne treba mi komfor.

Objektiv sigurno kupujem,samo me aparat kopka.
Od objektiva imam 35mm,50mm,55-200mm...i dodajem jos taj 105mm macro.

Kad sam vec kod objektiva,kopka me i onaj nikonov 85mm macro...nije mi problem sto kazu da malo duze fokusira,nigde ne zurim tokom fotkanja. Samo me zanima da li ima nekog velikog i konkretnog razloga uzimati 105mm macro umesto 85mm macro.

Izvinjavam se na duzini pisma,al nadam se da kapirate,jer svakog od nas svrbi kada treba nesto da kupi a da se posle ne kaje.

Storm,
prvenstveno ti hvala za sve tvoje testove koje citam tokom cele godine,a onda ti i unapred hvala i na odgovoru!

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #23 poslato: Avgust 17, 2013, 06:17:20 posle podne »
Za onoga ko želi da se bavi stock poslom, a bužet mu je prilično tesan - D3200 uparen sa nekim od nikonskih fenomenalnih G prajmova je dar sa neba.

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #24 poslato: Avgust 17, 2013, 06:32:42 posle podne »
E vala i tvoje reci mi dodjose kao dar sa neba.
Moja zena isto malo skljoca za stock...i jedva sam je ubedio u ovu pricu...tako da ako kupim nesto i zeznem se,ima dozivotno da mi gundja...mislim da cu proci gore,nego Sledz Hamer,kada su ga zarobili i pustali mu jednu te istu reklamu non stop...

hvala ti na odgovoru!

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #25 poslato: Avgust 17, 2013, 08:36:39 posle podne »
Nema na čemu.
Samo treba imati na umu da stock fotke sve manje prodaje kvalitet jer ga sve više ima, a da ih mnogo više prodaje sveža ideja dobro izvedena. Toga je sve manje ;) Uglavnom se godinama tumbaju jedne te iste stvari koje ljudi "prepisuju" jedni od drugih. Isti koncepti samo se boje pozadine menjaju ;)

Ali kad svež i dobar koncept upariš sa velikom rezolucijom u odličnom kvalitetu, onda to mora da bude onako kako treba.

Posle tog tela nema da gledaš nikakav APS-C senzor već odmah ideš na FF sa kojima će ti G prajmovi tek da procvetaju.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #26 poslato: Avgust 17, 2013, 08:43:16 posle podne »
Ja imam taj aparat , stvarno nije los, uz dobre objektive radice posao :)

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #27 poslato: Avgust 17, 2013, 08:51:59 posle podne »
Pa onda definitivno idem na tu pricu...d3200 i 105mm,u kojoj )cenovno a nadam se i efektivno) glavnu rec vodi 105mm.
Pa kada pocnem da zaradjujem barem 3x vise nego sada ima da kupim neki FF a svi objektivi mi ostaju.
Do tada sto kaze duxx da se trudim da smisljam nesto novo il barem interesantno...i da izvlacim max iz opreme i photoshopa.

Hvala vam drugari,zaista mi znace vasa misljenja (bez obzira sto sada , generalno, isto mislimo).

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #28 poslato: Avgust 17, 2013, 10:13:12 posle podne »
Sad sam citao strare teme o d3200...pa sam se setio "bracketing-a" kojeg sam ostavio zakopanog u secanju karakteristika d5200 i d700.
Meni ta funkcija,pogotova kada na netu gledam rezultate,deluje vise nego pozeljno...pogotovo za stock.
Jer shutterstock (za divno cudo istock mi nista ne dobija-za sada) ima po nekad svoja shvatanja gde bi fokus valjalo da bude,a generalno i ja sam nezadovoljan nekim fotkama koje prih vate...nije poenta samo da ptihvate nego i da se proda.

Storm je na jednoj temi,bio tu i tamo...u smislu,ajd da im zaboravim za bracketing ...al ipak,sto ga nisu stavili da mi je znati.
Zaista,meni ta funkcija deluje kao visoka trava kraj staze gde klinci trce maraton,a jedan odluci da skrati put i bude prvi.

Da li je "bracketing" zaista toliko dobra funkcija (kako je ja vidim) da bi dodao 200-300 evrica i umesto d3200 da se uzme d5200 (na stranu rotirajuci displej,vise af tacaka...) ?

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #29 poslato: Avgust 17, 2013, 10:59:11 posle podne »
Ja imam taj aparat , stvarno nije los, uz dobre objektive radice posao :)

A kako je ime tom "nije los" aparatu
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #30 poslato: Avgust 17, 2013, 11:16:06 posle podne »
Ja imam taj aparat , stvarno nije los, uz dobre objektive radice posao :)

A kako je ime tom "nije los" aparatu

Pa pricamo o Nikonu 3200 :)

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #31 poslato: Avgust 17, 2013, 11:24:15 posle podne »
o men
to ti je kad citas na brzinu u poluspavacem stanju pa ne registrujes sta citas

sori serb  ???
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #32 poslato: Avgust 17, 2013, 11:26:52 posle podne »
o men
to ti je kad citas na brzinu u poluspavacem stanju pa ne registrujes sta citas

sori serb  ???

Heheh ko radi taj i gresi , opusteno marelli:)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #33 poslato: Avgust 17, 2013, 11:30:58 posle podne »
Ja stvarno ne znam čemu bi mogao da ti služi bracketing? Ako već imaš 200 EUR viška, bolje uzmi dobar sativ za te pare.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #34 poslato: Avgust 17, 2013, 11:47:48 posle podne »
Pa stativ mi je svakako potreban,jer sam izmenjao vec tri hame...doduse dobro su me i sluzile,sa obzirom da smo proputovali gro,Grckih ostrva sa svim kamenjarima.


bracketing...pa meni deluje da cu dobiti ostre fotke,super ostre...u svim situacijama gde ne slikam zivo bice,vodu koja tece,travu na vetru...npt. Hocu da mi fotka bude super ostra i ne zelim da idem na manje od f8...
hocu da imam npr f3-f4 i da mi fotka bude super ostra u svim planovima. Znaci,ako slikam kasicice sa zacinima...ne zelim da mi prva bude super a zadnja mutna...niti da mi sa f12 sve budu kako tako ostre...

sad...da li ja fantaziram,kao siparica u fazonu "ljubav je lepa samo dok se ceka"...ili bracketing zaista deluje kao muva na ovom linku?

Znaci,ja ocekujem rezultate kao sto je ova muva: http://en.wikipedia.org/wiki/Bracketing

Ako gresim i ako sam u zabludi...spasite me gresnih misli...





Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #35 poslato: Avgust 18, 2013, 12:03:59 pre podne »
exposure bracketing, to ces da dobijes ako pazaris d5200 ili d7000, fotke sa razlicitom ekspozicijom
to spojis u PS ili photomatix u HDR fotografiju

ona muva, to je focus braketing, koliko kontam, njega mozes da radis i  sa d3200

odradis  nekoliko fotki necega sa razlicitim fokusom i spojis ih u PS-u

mada, mislim da bi dobili onako dobru muhu valjda su je omamili necim da bude mirna dok je fokusiraju  ;D ili je to neka muva maneken  :screaming:
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2013, 12:06:33 pre podne od strane marelli »
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #36 poslato: Avgust 18, 2013, 12:09:05 pre podne »
Cekaj,cekaj...

znaci exposure bracketing...je taj bracketing,koji neki fotoapart ima ili nema kao funkciju (d5200 ima).
A fokus bracketing nema ni jedan aparat,vec to sam slikam isti kadar sa par razlicitih podesavanja i fokusiranja pa slazem u PS kao i one panorama slike?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #37 poslato: Avgust 18, 2013, 12:14:31 pre podne »
Ovde imas sve odgovore na tvoj problem :) Devil je sjajno objasnio i mozes da vidis kako ces dobiti ostro sve sto fotkas , npr zacine :)

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/fotografske-tehnike/focus-stacking-uputstvo/

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #38 poslato: Avgust 18, 2013, 12:22:46 pre podne »
Pa mene je upravo i ta muva zbunila...jer reko,ako je on uspeo nju da snimi sa razlicitim podesavanjima a ona je bila staticna,mora da je to onda neka funkcija od aparata. Jedino ako mu muva nije upala u kriglu pa je izvukao pijanu iz piva!? jbm ti muvu...

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D3200, Test
« Odgovor #39 poslato: Avgust 18, 2013, 12:35:52 pre podne »
da, na d5200 kada namestis na breketing, kada okines aparat odradi tri fotke sa razlicitim expozicijama ...

a za muvu, fokus breketing, uzmes stativ, predmet, i fokusiras ... i to u PS-u pomocu  lejera spojis i dobijes extra fokusiranu fotku ...
inace, kao sto rekoh za muvu, necim su je omamili ... da bude onako mirna
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15