Autor Tema: Ručni satovi  (Pročitano 92166 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #180 poslato: Jul 28, 2016, 07:15:00 posle podne »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #181 poslato: Jul 29, 2016, 02:34:15 posle podne »
Super su fotke Zoki :) A satovi su navlakusa teska  :) Poseti i sajt Svetsatova odlicnih tekstova ima :)

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #182 poslato: Jul 29, 2016, 05:03:54 posle podne »
Uh, ja sam bio tesko navucen na Svet Satova . . .
:O
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #183 poslato: Jul 29, 2016, 07:51:56 posle podne »
Danasnje fotografije satova po casopisima i reklamama deluju kao da su vise renderi a manje fotografije. Ali ok... primeti se razlika. Sa jedne strane fascinira me izbor materijala na satovima i uopste... dizajn, koji ocigledno nema granice. Uz odgovarajuce svetlo, jedan sat moze izgledati razlicito, sto je jos jedna posebnost.

Casopis Satovi, jeste tu da se divis satovima, dizajnu, svetlu...  i uzivas :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #184 poslato: Jul 29, 2016, 08:02:30 posle podne »
Danasnje fotografije satova po casopisima i reklamama deluju kao da su vise renderi a manje fotografije. Ali ok... primeti se razlika.

nema teorije da primetis razliku na kvalitetnom renderu, a obzirom da za sve te satove postoji ultra precizan model (po kom se satovi posle i prave) jeftinije je napraviti kvalitetan render nego platiti dobrog fotografa ceo dan ... nema borbe sa prasinom bude je tacno onoliko koliko zelis, sa pozadinom, sa otiscima prstiju, sa svetlom, bojama .. prosle godine sam u avionu vrteo neki avionski casopis za jednu od "fotki" satova i 2 fotke nekih penkala sam 1000000% siguran da su renderi i to ne vrhunski renderi .. kad letis 8h imas vremena da blejis u detalje :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #185 poslato: Jul 30, 2016, 06:13:23 posle podne »
Pa da, ali primeti se ponekad... renderi su hladni, ponekad i liseni senke. Na flickeru imas stotine pravih fotografija, nema lazi - nema prevare ...tako da ima nade :)

I ljudi to rade dobro koliko hoces... :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #186 poslato: Jul 30, 2016, 09:01:20 posle podne »
Koliko sam ja upucen , najaci brendovi koriste fotografije. Za njih rade najbolji tablet fotografi i retuseri. Prasina otisci prstiju nisu problem, posto fotkaju sa rukavicama i skroz nove satove fotografisu. Ako ostane nesto retuseri uklone. Budzeti za njih ne predstavljaju toliki problem (pricam o high end markama). Meni je Lange poslao katalog sa fotkama, koji je u tvrdo koricen sa stotinak fotki , ja sam ubedjen da stampanje kosta minimum 300 evra (nikad bolji katalog nisam video, ma knjigu bolje koricenu nisam video). Dobio sam za dz i svako ko hoce moze preko njihovog sajta da naruci....Sto se tice fotografija satova i nakita , kad govorimo o komercijalnim fotkama za kataloge tu nema mesta greskama jos od postavke svetla zato deluju kao renderi.Jos ih napimpuju retuseri. Naravno koriste sva moguca pomagala sive karte color karte posto tu nema prostira za proizvoljni wb pogresnu boju itd....Ali i ja mislim da ce u nekoj skorijoj buducnosti renderi preuzeti primat, za sad je Zoki upravu i tu je prednost fotke u odnosu na render bar za sad....
« Poslednja izmena: Jul 30, 2016, 09:04:12 posle podne od strane Serb »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #187 poslato: Jul 30, 2016, 09:34:43 posle podne »
Daj link? Da vidimo te fotografije...
Danas satovi nisu popularni kao nekad, deff. i mnoge firme stede na razne nacine.
Ako rendere koriste auti danas, zasto ne i satovi.
Prikacena fotografije je u cjelini render, dakle apsolutno sve...
« Poslednja izmena: Jul 30, 2016, 09:36:18 posle podne od strane IgorM88 »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #188 poslato: Jul 30, 2016, 10:07:11 posle podne »
Pa kucaj lange shone, zenit,pique, chopard,rolex, omega , seiko grand serija itd... na yt pogledaj fotkanje i retusiranje jednog rolexa .... pa pogledaj njihove sajtove...Satovi su popularni i danas , jedini pad mehanickih satova se desio kad su izasli prvi digitalni satovi i tad je traziste bilo poljuljano.High end satovi i dana danas se odlicno prodaju i imaju svoje kupce.A ti satovi idu i preko 15hiljada evra i ne kupuju se samo da bi se videlo koliko je sati nego su statusni simbol.A o marketingu necu ni da pricam , koje su to ulaganja , tako da njima par hiljada evra za fotku ne predstavlja neku preveliku cifru.

Ovo ti je jedan od najboljih kad je tablet fotografija u pitanju , koliko znam fotkao je i google naocare i ima u njegovom portfoliu... kod njega na forumu se pricalo da je dobio 25 hiljada dolara za tu fotku...ima i tutorijal kako je fotkao, samo su mu skupi tutorijali poprilicno ... sve njegove fotke su iz aprata plus obrada , dok sam placao pretplatu kod njega krstio sam dok sam gledao tutorijale i kako fotka ....  https://www.photigy.com/portfolio/alex-koloskov/

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #189 poslato: Jul 30, 2016, 10:11:56 posle podne »
Zeznuše senku između prednjih i zadnjih točkova :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #190 poslato: Jul 30, 2016, 10:21:53 posle podne »
Ma naravno da je sat statusni simbol, ali zelim reci da jedini ipak koriste rendere.
Znam ja da njima budzet ne predstavlja problem, ali da neki idu na rednere, ubjedjen sam da idu.

Imas li link za taj katalog satova itd?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #191 poslato: Jul 30, 2016, 10:32:07 posle podne »
http://m.alange-soehne.com/en/timepieces/lange-1/#lange-1-time-zone pa potrazi na sajtu gde se narucuje.... Mrzi me sad ponovo da listam sajt☺

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #192 poslato: Jul 30, 2016, 10:46:18 posle podne »
renderi su hladni, ponekad i liseni senke

da, oni od pre 5-6 godina, ovi danas mogu da izgledaju mnogo realnije nego fotke koje idu u casopise (gde se malo zanesu sa retusiranjem)

Na flickeru imas stotine pravih fotografija,
dobra tema za fotkanje, ljudi rade iz ljubavi, da nauce ... ne iz potrebe

@serb, katalog u avionu, sve kosta ko sam djavo, ako se ne varam, a ima tome vec par godina pa.. mislim da je bio reimond weil render, a ja znam da je render jer sam video gde je uklapao teksturu i jer se vidi po dijamantu ako bolje pogledas..

a inace ovaj sajt sto si stavio, pa sve ove fotke izgledaju kao grafike, fotkali su sat (ili rendali) pa onda od toga pravili u fotospu grafiku, nema veze sa fotkom sata ... a ispod toga kao fotka sata ... pazi ovo je render, i to uzasnog kvalteta .. sa tog sajta
http://m.alange-soehne.com/assets/GalleryImage-2880x1800-px/_resampled/SetRatioSize600600-LANGE-LANGE1-191-032-1.jpg
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #193 poslato: Jul 30, 2016, 10:59:52 posle podne »
Otkud znas da je render? Po cemu vidis zaista pitam...A sad pitanje retusiranja , fotoshopiranja i da li je posle obrade fotgrafija je veoma siroko i kompleksno pitanje , posebno kad je u pitanju komercijalna fotgrafija, o kome moze do prekosutra da se cavrlja

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #194 poslato: Jul 30, 2016, 11:02:28 posle podne »
http://m.alange-soehne.com/en/news-and-more/ebook-catalogue-2016/

dobra tema za fotkanje, ljudi rade iz ljubavi, da nauce ... ne iz potrebe

Kad uspes SVAKI sat da fotografises, onda si bog. :) Neke mozes fotkati po ceo dan, i menjati svetlo do besvesti.

Sa druge strane, postoje neki koje je naprosto nemoguce fotografisati konvencionalnim metodama. Kupio sam sinu neki crni Casio Edifice ... i vec pola godine ne umem da ga ufotkam. Tako me drnda sa nekim refleksijama, da ne mogu da ti opisem.  Kombinacija mat, sjajno i ultra sjajno... dovode svaki izvor svetla do ludila. Mislim, ufotkao sam ja njega, ali nisam zadovoljan.
A ovaj zenina Festina... mozes do sutra da je fotkas :) ... iz zabave, jelte ... :)
« Poslednja izmena: Jul 30, 2016, 11:15:26 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #195 poslato: Jul 30, 2016, 11:38:02 posle podne »
Ne znam cime fotkas , kojim svetlom Zoki...Ako fotkas sa blicevima , probaj da napravis od kartona ili od papira za pecenje polu krug koji ce pratiti liniju stakla ...ili jos bolje sa zilbericom... trebalo bi da dobijes ravnomeran higlight na celom staklu...Ako ni tad ne uspes pukni dve fotke i spoj ostatak sata sa staklom...Neki satovi moraju iz nekoliko snimaka da se rade:)

A po meni jedna od najtezih fotografija je bas ova satova i nakita, mora covek mnogo strpljenja da ima:)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #196 poslato: Jul 31, 2016, 01:41:53 pre podne »
@serb, ovaj sat sa slike sam drzao u ruci

1. ne izgleda tako
2. one brojke (25) se ne nalaze ispod onoliko dubokog prozora
3. izmedju belog diska ispod i prozora ima "prostor" disk nije zalepljen za faceplate
4. metalno kuciste sata - ovako "jeftini" render programi renderuju "BRUSHED METAL"
5. fali distorzija na 9, on ima odlicno staklo ali ne toliko dobro da tu nema distorzije pod ovim uglom

svaka stavka pojedinacno njanja .. ali sve zajedno -> render, i to los!

sad ne bi mogao da se zakunem za ovaj da je render jer je objekat ocigledno savrsen, tako da u nekoj teoriji (mada mnooogo mali %) moze da bude fotka sa losim postprocessingom ali bih pre rekao da je render
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #197 poslato: Jul 31, 2016, 02:43:37 pre podne »
Arhi ja ne znam da li je ta fotka render ili nije... Samo znam da se taj brush metal dobijas i svetlima i to nista nije cudno za fotografiju. Nisam drzao sat pa o ovim stvarima kojima pricas , stvarno ne znam ...ali svaki sat u ruci i na fotki je kao nebo i zemlja. Cisto sumnjam da bi da su renderovali ostavili tako crni higlight koji se nalazi u dnu sa leve strane.

Imas ovde fotke nakita i satova , sve su provereno fotografije gledao sam i kako ih radi ...Obrati paznju na citizen ili seiko sat ne razlikuje se previse od fotke koju si ti postavio...http://www.koloskov.com/Jewelry/

p.s vervatno najblje je da posaljemo mail langeu da ih pitam verujem da bi odgovorili:)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #198 poslato: Jul 31, 2016, 10:48:03 pre podne »
Ne znam cime fotkas , kojim svetlom Zoki...Ako fotkas sa blicevima , probaj da napravis od kartona ili od papira za pecenje polu krug koji ce pratiti liniju stakla ...ili jos bolje sa zilbericom... trebalo bi da dobijes ravnomeran higlight na celom staklu...Ako ni tad ne uspes pukni dve fotke i spoj ostatak sata sa staklom...Neki satovi moraju iz nekoliko snimaka da se rade:)

Ma, on je sam po sebi nezgodan... jer ima ove platforme unutra. Spektakl sa senkama i refleksijama. PAzi kad ga ni na netu nisam nasao posteno uslikanog.

Ide godisnji, posveticu mu jedno popodne ... postaje licno :) :) 
PS ... priblizno ovako izgleda, njegova je varijanta sa crnom narukvicom, sto jos dodatno otezava.
« Poslednja izmena: Jul 31, 2016, 10:51:11 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ručni satovi
« Odgovor #199 poslato: Jul 31, 2016, 06:56:20 posle podne »
Ljudi, opustite se, vreme ne postoji :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D