Autor Tema: Ma samo hrabro, deo 3.  (Pročitano 69757 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #140 poslato: Jun 29, 2012, 02:55:43 posle podne »
Ili nešto ovako

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #141 poslato: Jun 29, 2012, 02:57:52 posle podne »
Na žalost, moram da kažem da u makro fotografiji znanje fotošopa dosta znači  :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #142 poslato: Jun 29, 2012, 03:17:49 posle podne »
Ono sto je istina je da ne samo u makro nego svakoj fotografiji mnogo znaci fotoshop, nije pravilo da PS mora obavezno da bude umjesan, ali u vecini fotografija provucena kroz PS bude mnogo bolja...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #143 poslato: Jun 29, 2012, 09:07:45 posle podne »
Hvala vam prijatelji na savetima i uputstvima oko obrade fotografija koje kacim upravo sa idejom da neko, kao vi, dobronamerno i konkretno pokaze kako se moze bolje. Tako se najbolje uci - iz primera. Inace, potpuno se slazem da je koriscenje PS barem 50% dobre fotke (onih drugih 50% ili manje otpada na samu fotografiju, jasno sve pod uslovom da je fotografija korektno napravljena, ostra a tema dovoljno interesantna). U PS se sporo napreduje, ali svaka fotka i svako ovako uputstvo puno znace.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #144 poslato: Jun 29, 2012, 09:30:56 posle podne »
Verovatno ste se pitali sta je sa Bombylus major-om? Tu su jos uvek ne brinite, celo jato, preziveli su prskanje komaraca!

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #145 poslato: Jul 10, 2012, 09:54:19 pre podne »
Pa dobro, evo serije koja je nastala kao rezultat dvodnevne setnje brdima oko Golupca na Dunavu. Jos su to skolski radovi i prema tome podlozni svakoj vrsti kritike.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #146 poslato: Jul 10, 2012, 09:58:55 pre podne »
Poslednje dve sa oznakama New-Out9993 i New-Out99992 su pokusaji stacka, prva iz dve fotografije a druga iz tri.

Van mreže Denjev

  • Član
  • **
  • Poruke: 120
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #147 poslato: Jul 10, 2012, 05:13:11 posle podne »
ova dva spajanja si lepo odradio..mada mi je "mermerni" favorit....guraj dalje  ;)
Canon--1100D,400D,5D II
Canon--EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,EF 50mm f/2.5,EF 24-105mm f/4L IS,EF 200mm f/2.8L II
Kenko DGX 1,4

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #148 poslato: Jul 10, 2012, 05:16:01 posle podne »
Hvala Danjev Tvoja podrska mnogo znaci! Jos se mucim sa stack-om ali bice bolje.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #149 poslato: Jul 10, 2012, 05:18:33 posle podne »
Ova dva leptira iz poslednje serije su super :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #150 poslato: Jul 10, 2012, 06:07:14 posle podne »
Ne znam sta bi ti rekao, po meni, nisi daleko od Juze.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #151 poslato: Jul 10, 2012, 10:01:25 posle podne »
@Unique93 Hvala prijatelju na lepim recima, leptiri su u prirodi zaista lepi insekti. Vredi ih fotografisati, i tek se spremam na njih!
@Bole Hvala ali...ih, ma daleko smo od Juze! Ima jos 'leba da se najedemo dok mu se ne primaknemo na morsku milju. Nego mene brine sto nema naseg domaceg Juze, hocu reci deVila, dugo od njega nema priloga, fali nam! deVil javi se!

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #152 poslato: Jul 10, 2012, 11:04:54 posle podne »
Lepo tebi ovo ide! Uspesni stacking !Da bi bilo to ono pravo mislim da je na leptirku trebalo bar jos dve fotke(vrh leve antene i vrh krila). Nemoj ovo da shvatis kao kritiku, vec kao zapazanje i sugestiju. Ja se jos nisam upustio u tu za...anciju sa stackom, tako da kao sto i sam kazes, ma samo hrabro!Meni licno se bas dopada muva, iako je malo ostrije svetlo  ;)

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #153 poslato: Jul 17, 2012, 02:05:08 posle podne »
Nego mene brine sto nema naseg domaceg Juze, hocu reci deVila, dugo od njega nema priloga, fali nam! deVil javi se!
-Evo me :)
Prodao sam laptop i kupio novi pa me nije bilo, a tu je i posao i ove vrucine...

Super ti je leptirko! Dobro je ispao f.stacking, ali mi je leptir malo preostren. Pretpostavljam da fotke uvek isto ostris i to moze da bude problem jer program za f.stacking vec odradi svoje ostrenje i onda sa naknadnim moze da se pretera ;)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #154 poslato: Jul 17, 2012, 06:48:32 posle podne »
Od mene samo pohvale kako za fotografije tako i za posvećenost i konstantno usavršavanje :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #155 poslato: Jul 19, 2012, 06:28:23 pre podne »
Kada tri majstora kao neo, Kidza i deVil pohvale, onda je to sjajan pocetak dana i covek se oseca ...lepo! Hvala prijatelji, meni fotografija, posebno makro, predstavlja veliko zadovoljsto. Pravi hobi kome sam posvecen a koji je opet povezan sa prirodom. Ovih dana sam setao po poljima oko Golupca (po par sati dnevno, onako od ujutru od pola pet!), ali sa zaljenjem konstatujem da buba i nema mnogo, verovatno zbog ovih strasnih vrucina...Nesto od toga sam ipak nahvatao (isto kao i deVil, jako postujem taj mali zivi svet, zahvalan sam im sto postoje i uvek im saljem najlepse misli u stilu "ne mici, se stoj tu, necu ti nista, samo da skljocnem...", pa je to neki moj zen, koji ne retko upali. Evo cetiri fotografije koje nisu Bog zna sta, i da se odmah slozim sa deVilom, fotografije nam mnogo zavise od racunara na kojima radimo. REcimo, ja krostim i stoni i lap top, i evo, uocavam ozbiljne razlike. Zato ove fotke koje danas kacim i nisu mozda ponajbolje, obradjivane su na lap topu koji je, inace, vrlo skup i vrlo kvalitetan (HP EliteBook Work Station pa neki veliki cetvorocifreni broj) ali opet... Dakle, hvala svima na pohvalama, one obavezuju u Golubac se vracam sutra i obecavam da ce naredne fotke biti bolje!

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #156 poslato: Jul 19, 2012, 06:54:21 pre podne »
Ma da ne pomislite da imam samo cetiri fotografije kao rezultat dugih setnji sa svom tom opremom evo jos nekih slicnog osrednjeg kvaliteta (ja i stativ nikako da se harmonizujemo! Vise mi smeta no pomaze, jer dok ga namestim, pa usmerim, pa podesim, ode i buba i promeni se vreme i svetlo, ma pade mrak!. Uspeo sam do sada SAMO jednu fotografiju da napravim sa stativa!). Kazem osrednjeg kvaliteta i to mislim, ali kako vase kritike i komentare primam sa radoscu kao prijateljske i dobronamerne i iz kojih se mnogo nauci, evo ja kacim jos ponesto...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #157 poslato: Jul 19, 2012, 07:01:45 pre podne »
...i kad sam vec krenuo.... (napomena: kvantitet i kvalitet nisu isto!

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #158 poslato: Jul 20, 2012, 12:05:33 pre podne »
Ne znam koliko kvalitet fotke moze da zavisi od jacine laptopa, ni da li bolja graficka kartica mozda moze da utice na tako nesto. Uglavnom, ja sam kupio novi laptop prvenstveno zbog brzine (f.stacking programi izvlace maksimum iz masine pa za ono na sta sam na starom cekao 10min na novom bude gotovota 2-3. Ipak su 4 jezgra i5 i 8GB rama ono sto meni treba jer nikad nemam vremena, stalno negde zurim  ;D) i vece memorije hard diska (sad imam 750GB u odnosu na nekadasnjih 80GB  ::))
Naravno da imam i veoma jaku graficku sa 2GB memorije, ali mislim da razliku koja meni smeta pravi ekran koji je presvetao i ima napucane boje pa skoro sve moje starije fotke imaju onu"radioaktivnu" primesu  ;D
U svakom slucaju ako nekad odustanem od makro fotografije sigurno cu da "przim" najnovije igrice  ;D
Moram da se pozalim da sada imam 64-bitni fotosop pa mi dodaci iz kolekcije Nik softvera ne rade, a nigde da "nadjem" one na 64-bita.

Da  se vratim na temu  :)

Vidi se iz aviona da si se uigrao sa opremu i insektima i otuda sve bolje fotke. Iz ove poslednje tri serije najvise mi se svidja malo drugaciji prilaz pauku i gusenice  :)  Ima jos dobrih, ali mi se ove dve nekako izdvajaju.

U pravu si za vrucine, smlatile su insekte samo tako. Prvi put sam video bumbara koji je leteo od cveta na cvet i onda prosto zaspao na jednom koji je bio u hladovini. Pokusao sam da napravim neke fotke, ali je suvise usao u cvet i virela mu samo zadnjica. Slicna stvar je i sa leptirima koji su popadali u niskoj travi. Cak ni rano ujutru nema toliko insekata, a i ti preostali su aktivni kao u sred dana. Sada je izgleda trik da se jure insekti po najvecem suncu  ;D
Samo napred i postavljaj fotke  ;)


Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #159 poslato: Jul 20, 2012, 01:01:53 pre podne »
oldtimer ,napredovao si bas i samo gruvaj,izdvojio bih sliku sa gusenicama. Jel ovo Tamron macro 90mm?
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson