Autor Tema: Pomoc kod kupovine - HITNO  (Pročitano 49026 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #120 poslato: Jun 27, 2012, 10:45:33 posle podne »
Поздрав, пријатељи!

Ја нисам још увек ништа направио. Још боље речено, ништа и нигде...  :o
Зашто? Зато што ме је сво време мучила укупна сума, а већ сте ме давно разоткрили 8) да желим да купим нешто заиста фино. Квалитетно и нормално скупо, али опет без претеривања. Такође, у међувремену сам се ломио и око издвајања додатних пара у односу на првобитну намеру, још се нисам сломио, али ЗА САДА сам се одлучио да максимално порадим на обезбеђењу средстава да купим следећу комбинацију, па нека пуца где је најтање:

Никон Д800 + Никон 24-70мм Ф/2.8

Да ли и колико грешим? Ово поприлично кошта, мислим да сам фино претерао, а ако не ваља ни то, онда да га...
Немојте само да ме критикујете, молим вас, него помозите ако имате добре воље и времена...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #121 poslato: Jun 28, 2012, 04:20:22 pre podne »
Moja logika ide u smeru - ako moras da pitas da li je to ono sto ti treba, onda nemoj da ga kupis.
Ja licno ne bih utapao tolike pare u najnoviju foto opremu, osim ako mi to ne donosi novac, ili da sam ubo' premiju na lotou.

Sto ne uzmes jedan Canon 60D i 15-85mm i slikas na miru jedno pola godine, pa vidis kako stoje stvari.

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže yugo

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Photography helps people to see
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #122 poslato: Jun 28, 2012, 08:32:39 pre podne »
Ja bih uzeo Canon 60D i EF-S 17-55 f2.8 IS USM, jeftinije ces proc od Nikona pogotovo kod odabira stakala...  8)

kvalitet je neupitan!
Canon EOS 5D Mark III i Canon EOS 7D                  EF 24-70 F2.8L USM II
EF-S 17-55 f2.8 IS USM
EF 70-200 f2.8 L USM
EF-S 10-22 f 3.5-4.5 USM
EF 50mm f1.4 USM
Speedlite Canon 430 EXII ...

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #123 poslato: Jun 28, 2012, 09:03:33 pre podne »
Slazem se i sa Cronninom i sa Yugom, vecu mogucnost izbora ces imati sa staklima kod Canona(makar kod nas-na ex prostorima bivse Yuge)!
A sta ce ti najmodernije tijelo ako ne mislis mijenjati objektive? Onda bolje da imas kompakt! Uvijek sam za to da je bolje imati skromno tijelo sa dobrim staklima, nego obrnuto! Ono.....najbolje je i jedno i drugo...ali.....
« Poslednja izmena: Jun 28, 2012, 09:07:07 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #124 poslato: Jun 28, 2012, 09:57:37 pre podne »
Ako je iko ovdje dokazao da slike i s obicnim (prastarim kompaktom) mogu donjet malo slave onda je to Tviti
I ja bih glasao za 60D a siguran sam i kad se Storm ukljuci ovdje da ce i on da da slicnu preporuku :)

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #125 poslato: Jun 28, 2012, 10:51:07 pre podne »
Rodoljub,bolje ti je da uzmeš uz D800 i D4 za ulicu i sport (u paketu) ,imačeš popust :screaming:
od stakala uzmi brza stakla 24 f1.4  i  600 f4  i miran si .
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #126 poslato: Jun 28, 2012, 11:02:14 pre podne »
Rodoljube, nemoj pogrešno da me shvatiš, ali kupovina D800 je u Tvom slučaju čisto bacanje para. I ne samo u Tvom!

Poenta je da je to jako moćan aparat, ali i jako zahtevan. Drugim rečima, ukoliko stvarno nemaš podebelog iskustva, njime nećeš postići praktično ništa bolje fotke od onih koje može da Ti pruži npr. D7000 i Tamron 17-50. Potpuno sam ozbiljan. Čak i iskusni svetlopisci moraju da potroše dosta truda da opravdaju kupovinu D800(E), a Ti bi ispljunuo golemu sumu na nešto što će zastareti, a možda i riknuti dok Ti uspeš da se izboriš s njime.

PREKLINJEM Te da me ne shvatiš pogrešno. Nisam imao nameru ni da nipodaštavam Tvoje znanje, želju za učenjem i tako to, nego samo realno sagledavam situaciju. To je jednostavno previše krupan zalogaj za prvi DSLR. Čak možda i za drugi. Možda će zvučati kao paradoks, ali lakše bi se izborio sa D4 nego sa D800, iako se radi o trenutno najsjajnijem DSLR-u koji postoji u smislu uloženo/dobijeno.

Što DuxX reče neki dan, činjenica je da je prodaja D800 planula, ali da je gro kupaca rešilo da istrese lovu samo da bi mogli da se hvale kako imaju 36MP, iako ne umeju da iskoriste ni 10. Jeste, niko se nije rodio naučen, ali upravo iz tog razloga malo se njih odluči za BMW 645i ili Lamborghini Gallardo kao prvi auto. Misli o tome. ;)

Kad stasaš u opasnog ratnika svetlosti, lako ćeš kupiti D810 ili kako se god bude zvao. :)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 28, 2012, 11:05:42 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #127 poslato: Jun 28, 2012, 11:23:23 pre podne »
Ja mislim da treba da kupis D800, sad i odmah i da tu ne sme biti nikakvog kompromisa.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #128 poslato: Jun 29, 2012, 01:11:21 posle podne »
A sta ce ti najmodernije tijelo ako ne mislis mijenjati objektive? Onda bolje da imas kompakt! Uvijek sam za to da je bolje imati skromno tijelo sa dobrim staklima, nego obrnuto! Ono.....najbolje je i jedno i drugo...ali.....

Није ми јасно ово око стакала, да ли то значи да сматрате да овај објектив није добар за овај апарат? Нисам најбоље разумео.

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #129 poslato: Jun 29, 2012, 01:44:02 posle podne »
Rodoljube po meni dati 3k evrica za aparat i onda se uciti na njemu je malo besmisleno... zato se i prave entry level aparati.
Dok ti naucis da ga koristis i da izvlacis maksimum iz njega zastarice model pa ce ti trebati bolji :D
Salim se malo, ali svakako je bolje da uzmes nesto ovako ako zelis bas nikon  onda d5100 sa tamronom 17-50 f2.8 kod druga crnog za 920e i da te bog vidi ima da budes miran 5 godina i kasnije jos neki zoom i milina
 
E sad ja da imam para ja bi uzeo canona 7d ( i patio bi se sa njim i dzabe mu kidao zavesicu a dobijao iste rezultate kao sa 1100d jer jednostavno nemam dovoljno iskustva i znanja) sa novim fw je azdaja (bio je i ranije)
 pogledaj malo po forumu ima dosta slika sa njim pa odluci.....

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #130 poslato: Jun 29, 2012, 02:38:49 posle podne »
Јурећи апарат по разним продавницама, дођосмо и до српског синдрома - оговарања.
И о свему томе ја много не размишљам, али чух нешто што ми звучи потпуно невероватно, вероватно зато што нисам у материји.
Један дистрибутер тврди да онај други објектив 24-70 набавља са "сумњивог" места, а он, који је скупљи, набавља га на правом месту и има бољи квалитет.
Треба ми хитан одговор, да ли је могуће да исти објектив истог произвођача има различиту цену? Или и у тој сфери има фалсификовања?
Ако је могуће, кажите ми како да препознам добар 24-70.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #131 poslato: Jun 29, 2012, 03:25:37 posle podne »
Mozda onda ipak ici na Canon EOS 1D X i neko L staklo sa crvenim prstenom. Njegova crvena se tesko falsifikuje i dosta je jedinstvena, poput vizantijsko plave.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #132 poslato: Jun 29, 2012, 03:36:31 posle podne »
Hahahha, koja ironija  ;D

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #133 poslato: Jun 29, 2012, 04:03:12 posle podne »
Лепа иронија, али ја још не добих одговор да ли фалсификати постоје или не?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #134 poslato: Jun 29, 2012, 04:46:08 posle podne »
Nadji mi nesto sto nema falsifikat :D

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #135 poslato: Jun 29, 2012, 07:05:24 posle podne »
Nadji mi nesto sto nema falsifikat :D

Аух! Па како да га препознам у конкретном случају?

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #136 poslato: Jun 29, 2012, 08:01:23 posle podne »
Citat
Ако је могуће, кажите ми како да препознам добар 24-70

Kupi ga ovde...
http://pcfoto.biz/nikon-af-s-24-70mm-f28g-ed
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #137 poslato: Jun 29, 2012, 08:05:58 posle podne »
Citat
Ако је могуће, кажите ми како да препознам добар 24-70

Kupi ga ovde...
http://pcfoto.biz/nikon-af-s-24-70mm-f28g-ed

Нашао сам дистрибутера који Никон Д800 и објектив 24-70 даје за укупно 4200 евра.
Колико може да понуди наведени дистрибутер? Дајте ми неки контакт телефон на који могу одмах да позовем ради договора, ако га имате.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #138 poslato: Jun 29, 2012, 08:17:34 posle podne »
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #139 poslato: Jun 29, 2012, 08:47:21 posle podne »
Није ми јасно ово око стакала, да ли то значи да сматрате да овај објектив није добар за овај апарат? Нисам најбоље разумео.


Zavisi za sta ces da ga koristis?
Pazi ovako: kazes da ti treba jedna devojka i da nikad nisi video zensko? A mi ne znamo da li ti treba glavna glumica za film, novinarka, foto-model, mozda ti treba pevacica narodne muzike, profesorka francuskog, vaspitacica, itd. I nama saljes neke biografije sa podacima, te nas pitas koja je dobra.

I mi ovde sad raspravljamo o tome da li je Angelina Jolie dovoljno dobra za tebe. Ako treba da lektorise tvoju knjigu, onda naravno da nije. Ako ti treba za nalsovnu stranu iste knjige, onda mozda i jeste. Ako je knjiga tipa "20.000 milja pod morem" onda ce njena slika na naslovnici biti malo sizofrenicna. Ako je naslov "Sta se  desava kada se ugase kamere" mozda i ima nekog smisla. A opet, postavlja se pitanje da li se isplati dati joj nepovratno veliku sumu deviza, ako bi ti i Ana Franic dobro uradila posao.


Sto se tice kopija L objektiva, to ti dodje kao kopija Mercedesa.
Ako neko u Novom Pazaru moze da iskopira Mercedes i da mu prodje kao original, onda svaka mu cast :)

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D