Autor Tema: Pomoc kod kupovine - HITNO  (Pročitano 49014 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #100 poslato: Decembar 02, 2011, 10:27:18 posle podne »
Citat
Не знам. Али, ја још не нађох нешто добро, а јефтино, генерално кажем.
Mozda ti nisi, ali si imao ovde dosta "jeftinih" predloga i to kako dobrih.
Ali opet se vracamo na pocetak, nisi za "jeftiniju" kombinaciju, imas moj predlog.
A sto se tice pomeranja granice na vise, nema problema...dobro dosao u svet fotografije ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #101 poslato: Decembar 02, 2011, 10:35:19 posle podne »
Rodoljube, samo da Ti dobronamerno skrenem pažnju - stav Ti je previše... onako... čudan. Dopusti da ovde ima ljudi koji beskrajno više znaju od Tebe, pa s toga izbegavaj te besmislene generalizacije. Ako ne znaš, onda se tako i ponašaj. Bez stalne potrebe da svima turaš prst u oko ovakvim pričama.

Mislim - evo predlog od mene, kupi 5D Mark II i EF 28-300L. Imaš raspon, a i cena je dovoljna da Ti zavide svi rođaci i komšije...  ???

Pozdrav

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #102 poslato: Decembar 02, 2011, 10:37:08 posle podne »
http://www.juzaphoto.com/gallery.php?l=en&id=44#003162
Pogledaj malo ove fotografije.Ispod svake ima spisak opreme koju je koristio Juza.Zapazih da ih ima dosta sa antikvitetom eos 350d.Nešto mi je poznata ta spravica?Pogledaj i ostale galerije.Ima tu baš sve moguće iz Canona-a.I moderno i iz neolita,sigme,bigme...

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #103 poslato: Decembar 02, 2011, 10:52:56 posle podne »
Taj Juza nema pojma. Mislim, koristi 350D, šest godina star aparat. Pa koji to još profesionalni fotograf čini? I šta fotke, tako će i Roćko da slika za par meseci.

edit:

Nego, da li Luj Viton pravi fotografske torbe i rančeve? Ne ide da se najbolja i najskuplja oprema spakuje u tamo neki Lowepro.
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2011, 10:54:44 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #104 poslato: Decembar 02, 2011, 10:55:38 posle podne »
Олујни, ствари стоје овако. Да не постоје изузеци, не би постојало ни правило.
Вероватноћа да нешто што је скупо не ваља расте само кад купујете фирмирану одећу, и то не превише ни тада, јер треба да будете велики малер да налетите на трговца преваранта у елитној продавници.
Међутим, вероватноћа да је скупо и боље је много већа него да је јефтино боље.
Наравно, рекох, изузетака има, и изузеци потврђују правило.

Ја се не разумем у апарате, али се разумем у компјутере онолико колико ми треба за мој посао. Увек купујем јак ноутбук, увек јачи него што ми треба, тј. та максимална снага затреба можда једном у шест месеци, али ја једноставно мрзим да идем у комшилук, то ми је породична особина. Или имам или немам. Последњи ноутбук купио сам пре годину дана за неких 900 евра, он данас кошта 1200, а тада је био неки необичан увоз преко Грчке, купио сам га у једној продавници компјутерске опреме у БГ. И данас је тата мата, и мене не боли глава да нешто неће да ми ради, да ће неки програм да зеза, и да ме матира кад ми је то најмање потребно. Оног тренутка кад такве муке крену због захтевности новог софтвера, мора да дође други.
То је некоме можда чудно. Али, са друге стране, мој први ноутбук, купљен 2002. ако се добро сећам, трајао ми је 5 година, јер је био баба рога кад је купљен (Gericom Blockbuster са најбољом конфигурацијом), и нису га други могли да стигну, ни близу, 3 наредне године, а мени је вршио посао 5 година. Не можете ме убедити да сам погрешио што сам га тада платио силне новце, чини ми се око 1500 марака. Исплатио се бар пет пута. А о мирној глави да не причам.
Ја ретко купујем такве ствари, али кад купујем морају да вреде, и да не мислим више година.
Ја вама верујем да сте ви у праву, да се и са јефтинијим и слабијим апаратима може постићи исто, али тим пре ме тиме уверавате да не грешим, јер то значи да годинама унапред нећу више мислити на ово. Имаћу главоломке још који дан, и након тога, то ми је што ми је, али шта год после да буде излазило, знаћу да могу да радим исто што и ти нови апарати, када већ данас неки стари апарати могу исто што и нови, па и боље.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #105 poslato: Decembar 02, 2011, 11:04:10 posle podne »
Pa onda je stvar jasna.Uklopi se lepo u neku kombinaciju za 5d markII i to je to.I ta teorija je legitimna.Ako ne znaš šta je dobro,kupiš skupo i u slučaju Canon/Nikon nema greške.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #106 poslato: Decembar 02, 2011, 11:04:41 posle podne »
@Rodoljub
Vidi, tačno sam znao da svoje zaključke izvodiš iz sveta hardvera.

E sad, kao neko ko se hardverom bavi već ihaaaj godina, moglu ladno da Ti kažem - da je analogija neviđeno pogrešna. Da ne kažem - besmislena. Sva sreća, pa kod fotoopreme ne važi skoro ni jedan ceo % logike koja važi za HW. Posebno kada je u pitanju kvalitet/upotrebljivost, a naročito - dugotrajnost.

Fotooprema kupljena sada - biće jednako upotrebljiva i za 5-6 godina, što za HW jednostavno ne važi. Shvati da je produkt foto-opreme - FOTOGRAFIJA, jedino što Te interesuje. I Tebe i onoga ko posmatra. E zato je put kojim ideš jednostavno bezvezan.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2011, 11:12:02 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #107 poslato: Decembar 02, 2011, 11:09:27 posle podne »
A, ovaj, šta će ti laptop ili notebook od 1200 evra ako koristiš word i ideš na net i gledaš filmove? To možeš da radiš i na lapu od 300 evra. Evo, na primer, ja na svom Acer laptopu kojeg sam pre dve godine platio 379 evra, a danas bih mogao da ga prodam za max 120-150, bez problema radim u Photoshopu CS5.
Svoj desktop sam takođe pre dve godine platio 550 evra i danas na njemu bez problema piči Call of Duty MW3 na 1920*1440 sa uključenim AA i details na high.
My two shekels su da nema nikakve svrhe da dajem 2000 evra za laptop ili pc ako od njega ne zarađujem leba u vidu 3d animacije ili zahtevnih grafičkih zadataka. Ali u tom slučaju neću kupiti ni PC ni Mac, nego SGi grafičku radnu stanicu.

I šta ti vredi da daš pare za 5D Mark II kad već sad postoji 1D-X koji košta 6500 evra i po tvom načinu razmišljanja jeste "bolji" aparat...
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #108 poslato: Decembar 02, 2011, 11:09:40 posle podne »
Rodoljube, da li bi mogao na makar jedan nas predlog da reagujes tako sto ces reci sta mu nedostaje?
Naprimer, mi kazemo AB ... a ti kazes, ne moze ... nema C, a mi onda ABCD ... a ti kazes ... ne treba mi D ... i tako dalje
Ja nijedan tvoj komentar nisam procitao osim da je nesto nedovoljno skupo, preterano jefitno ili malo moderno.
Jbt, ne kupujes dzemper.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #109 poslato: Decembar 02, 2011, 11:11:46 posle podne »
@Rodoljub
Vidi, tačno sam znao da svoje zaključke izvodiš iz sveta hardvera.

E sad, kao neko ko se hardverom bavi već ihaaaj godina, moglu ladno da Ti kažem - da je analogija neviđeno pogrešna. Da ne kažem - besmislena. Sva sreća, pa kod fotoopreme ne važi skoro ni jedan ceo % logike koja važi za HW. Posebno kada je u pitanju kvalitet/upotrebljivost, a naročito - dugotrajnost.
Fotooprema kupljena sada - biće jednako upotrebljiva i za 5-6 godina, što za HW jednostavno ne važi.
Pozdrav

Mali offtopic: Storm, koje napajanje koristiš? Pitam zato što mi ljudi ne veruju da moje (CoolerMaster 380W) radi neprekidno evo dve godine, a od toga je komp bio isključen možda 15 dana ukupno.

P.S. Imam u ormanu nikad čišćenu IBM tastaturu i miša bez skrola iz 1990. koji rade i dan danas. Činjenica, mada naravno znam na šta si mislio.
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2011, 11:13:30 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #110 poslato: Decembar 02, 2011, 11:11:58 posle podne »
Sto volim kafance :D :D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #111 poslato: Decembar 02, 2011, 11:13:56 posle podne »
Sto volim kafance :D :D

Pa još spontano. Nego, ša ima kod tebe? ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #112 poslato: Decembar 02, 2011, 11:20:43 posle podne »
Rodoljube, da li bi mogao na makar jedan nas predlog da reagujes tako sto ces reci sta mu nedostaje?

Али, ја нисам рекао да предлози не ваљају, откуд то?
Само размишљам и даље и интензивно прегледавам све живо што могу да нађем на интернету. Ових дана ћу морати да одем да све то негде и испробам, да видим у пракси, пре свега мислим на објективе. Након тога ћу само још мало да вас давим око објектива, и то је то. Не замерите, молим вас.

А што се тиче хардвера, мени је увек на компјутеру укључен QuarkXPress 9, Photoshop CS5, dva internet browsera, Skype, Microsoft Outlook, WORD, понекад и Adobe In Design CS5, Excel, Corel... Апсолутно је тако, и нећу да ми нека глупа машина зариба, јер нема душу да се пребаци у секунди на други програм. Моје време је једино што ми недостаје, и секунда ми је јако дуга и немам време да чекам килавца да прескрца неко прерачунавање, много је комотније кад четири процесора раде за тебе. На жалост, тачно је да их софтвер још не искоришћава у потпуности, али нека вас нико не лаже, то шиба ко лудо 8)
Имам два диска по 500 GB у ноутбуку, и не морам више са собом да вучем екстерне хардове, као раније. То се зове брзина и комотан рад, и мени то треба. Ја све радим брзо, ретко ко може да ме прати. И ако ћемо право, и овај компјутер би могао да буде мало бржи, да је све како бих ја хтео, али исто тако као што тај фотоапарат кошта 6500 евра, исто толико кошта и неки најбољи ноутбук, а све то је превише за моје могућности.
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2011, 11:22:49 posle podne od strane Rodoljub »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #113 poslato: Decembar 02, 2011, 11:47:09 posle podne »
citam malo ove komentare i ne slazem se sa Rodoljubom.Mislim da ako covjek tek pocinje sa fotografisanjem ne treba odmah kupovati neki skupi brend,(jedino ako ce objesiti fotoaparat oko svog vrata i tako se hvalisati/folirati!?.A takve znam!).Na jednom drugom forumu mi je u potpisu; "Nije bitno koji je fotoaparat-vec je bitno ko je iza njega"!Slazem se sa gore napisanim postovima da ljudi i sa kompaktima i sa 350D(imam ga i ja i sa njim i dan danas zaradjujem novce na svadbama, ne mislim ga mijenjati-prije bih mijenjao objektive, sto je vaznije za dobar kvalitet fotke nego samo tijelo!), i sta fali.Onaj ko zna napraviti dobru fotografiju njemu nije bitno čime fotografise, ja sam isto u pocetku na ovom forumu mislio da su mi fotke odlicne, sada sam se spustio na zemlju i mogu reci da jos ucim, ucit cu do kraja zivota, ali su mi pomogli ovdje pametne kolege koje su me uputile u svijet dSLR-a, a i u svijet kompakta.Isto tako se ne slazem da treba uzimati najnoviji model, ja sam ovaj kompakt Canon G9( od kojeg se u posljednje vrijeme ne odvajam!), cekao 3 godine da kupim-tada mi je bio skup ali sam sacekao da spadne cijena i najzad sam ga kupio ove godine jeftino, tako da ne pije vode da treba imati uvijek najnovije modele! I sta mu fali sto ima toliko godina? Eno mojih fotki sa njim pa Rodoljube mozes pogledati i stvarno bih ti preporucio da uzmes neki solidan fotoaparat moze i stariji, da sto vise fotografises i da zanemaris neke karakteristike i brojke jer tako mozes docekati penziju ne kupivsi nista nego razmisljajuci sta je bolje....Znam takve sto samo pricaju o nekim ciframa-te bolje ovo-te bolje ono-a ne izlaze iz kuce da naprave koju fotku nego samo nesto kalkulišu.Mani se kalkulisanja-uzmi bilo sta i izadji napolje, fotografisi i uzivaj u fotografiji i prirodi, istovremeno učeći na svojim greskama i tako se usavrsavajuci......uh umorih se od pisanja.... :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #114 poslato: Decembar 03, 2011, 12:59:08 pre podne »
Mali offtopic: Storm, koje napajanje koristiš? Pitam zato što mi ljudi ne veruju da moje (CoolerMaster 380W) radi neprekidno evo dve godine, a od toga je komp bio isključen možda 15 dana ukupno.
U kojoj mašini?   ::)
Imam od...do. U najsnažnijoj je Corsair HX620 i to je za većinu prejako, ali za ovo za šta ja koristim nije. Jer sve drugo jednostavno odma crkne. :D

U drugim mašinama imam razna napajanja: Thermaltake 550, CM460, CM380, Chieftec 360, Chieftec 420 i ko zna koliko nekih krševa od 5€ nabavne cene... ;) I da, slažem se da napajanje treba da bude kvalitetno. I samo to. Nema potrebe da bude skupo ili da bude prejako, jer to ne donosi ništa, a odnosi pare. Corsair je posebna priča, jer je to mašina koja radi realtime rendering u nenormalnim rezolucijama poput 3840x1200 na 2x24" monitorima. To retko kome treba. A da je normalan. ;D

Pozdrav

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #115 poslato: Decembar 03, 2011, 03:48:37 pre podne »

HaHaHa ... StORM, i ti si ga nanjusio da je hardverski ovisnik  ... slicnosti se uvek prepoznaju  ;D
...
Malo imas stav prema celoj prici kao da kupujes Ps gde vazi pravilo da cim kupis najnoviji deo hardvera, on je vec prevazidjen. To bas i nije tako sa fotoaparatima. Oni mogu dugo da sluze i sve zavisi od tvog umeca da li ces uspeti da ga savladas ili prevazidjes. ...
...
... ja coveka savrseno razumem i ako nije u pravu  :D ... spominjao sam vec svoj IBM T60p, kad je izasao, kostao je preko 2000jura, ali to nema veze sa konceptom kupovine foto-opreme, sto si lepo objasnio u svom poslednjem postu  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #116 poslato: Decembar 03, 2011, 03:56:12 pre podne »
I ja ga razumem. Hocu novu Oktaviju, ovaj Ford Mustang mi je zastareo :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #117 poslato: Decembar 03, 2011, 08:03:24 pre podne »
Rodjo, uleteli smo svi u ovu temu pomalo nespremni na ono sto nas ceka, a najmanje ocekivano jeste da doguramo do 4-te stranice.

Stvar posmatras iz potpuno pogresnog ugla, sto je zapravo najveci uzrok cele ove price, koja se vrlo moguce, moze zavrsiti vrlo glupavo i po tvoj dzep i po tvoj foto ranac.

Prvo, treba da razumes da ne treba da kupis odmah i sad sve objektive … vec da tu radnju obavljas postepeno u skladu sa tvojim potrebama i stecenim znanjem.

Drugo, stakla biras u odnosu na ono sto mislis da fotografises, dakle shodno rasponu koji ide od ultra wide, pa do telezum raspona. Sta je ultra wide, … to vec moze biti prva zackoljica, jer 17mm moze biti jako siroko kada je na aparatu sa FullFormat senzorom, ali nikako nece imati isti ugao vidljivosti na aparatu sa crop senzorom.
Dakle, izvanredni objektiv Canon ef-17-40L nije isto na 5dMKII i na 7d sa APS-C senzorom ili cak  APS-H.
To dolazimo do pojma crop faktor i ekvivalentnih ziznih daljina … sto se najbolje moze objasniti ukoliko uzmemo objektiv od 100mm. On je na aparatu punog formata zapravo tih 100mm, a na aparatu sa crop senzoru je to ekvivalentih 160mm.

A mi se od pocetka vrtimo oko iste tacke, a da nismo rascistili tacno da li tebi treba aparat sa FF, APS-C ili cak APS-H senzorom.

Drugo, ako zelis beskompromisni kvalitet u optici, gde su objektivi fizicki izdrzljivi, sa perfektnim izlaznim rezultatom, i visokim stepenom kontrole kvaliteta na proizvodnoj traci, onda ne treba da ides dalje od Canon objektiva koji nose crveni prsten na vrhu, i nose oznaku L.

Neka savrsena kombinacija, … a jako mi je tesko da zamislim bolju, nalazi se u potpisu Boleta, 5DMarkII, EF 17-40mm f/4 L, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro.
To ti je za pocetak, pa ako bas hoces ti onda naguraj objektive kao sto ih ima Beske.
Mislim, red je da shvatis da ti ovde savete pruzaju ljudi koji trenutno imaju opreme u vrednosti nekoliko puta vise od onoga sto ti planiras da potrosis, i koji su koristili dosta vise od onoga sto licno poseduju.

Dakle, presaberi se ti jos jednom ... pa postavi nekoliko JAKO KONKRETNIH PITANJA, na koja se konkretno moze i odgovoriti.

Ovako, ti bi da postanes turista, koji ce u jednom danu plivati u toplom moru, skijati se ... pesaciti pustinjom, planinariti, roniti, istrazivati pecine ... setati kanjonom, splavariti brzacima ... a sve to da bude u krugu od 3 kilometra.
Ono, kad kupis aparat ... pa posle godinu dana, vrati se na ovu temu i procitaj je ponovo ... bice ti zanimljivo.

« Poslednja izmena: Decembar 03, 2011, 08:21:18 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #118 poslato: Decembar 03, 2011, 09:33:49 pre podne »
Браво, Зоране, овим постом си ми пуно помогао.
Јављам се чим се одлучим, а прво ћу анализирати ову комбинацију, само да видим колико то све излази укупно у еврима.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #119 poslato: Decembar 03, 2011, 11:54:40 pre podne »
Citat
nalazi se u potpisu Boleta, 5DMarkII, EF 17-40mm f/4 L, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro.
Da ne pomislis kako je ovo kraj, fali meni jos dosta srce, ali kamen temeljac je tu ;D

Citat
Јављам се чим се одлучим, а прво ћу анализирати ову комбинацију, само да видим колико то све излази укупно у еврима.
Ne moras da racunas, kosta skoro ko novi "Fiat Punto Classic", da li ti je to neophodno, ne znam, moraces sam da odlucis.
Pored gore navedenog, koristio sam i 550D, crop senzor sa "obicnim" kit objektivom. FENOMENALNA spravica.
Masu puta sam se pitao, treba li meni nesto bolje, odlucio sam se za 5D samo iz razloga, sto sam se bez malo dvadeset godina koristio analognim FF.

http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II