Autor Tema: Pomoc kod kupovine - HITNO  (Pročitano 48892 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pomoc kod kupovine - HITNO
« poslato: Novembar 30, 2011, 07:37:11 posle podne »
Postovanje,

Moram brzo da se odlucim, maksimalno za 15 dana, koji aparat da kupim, i treba mi pomoc pravih profesionalaca.

Sta zelim?

NIKON aparat
Objektiv 18-200
Blic NIKON Speedlight SB 900

Kao sto vidite, sve znam sta hocu, ali ne znam koji aparat.

Troumim se za sada :angel:, izmedju D7000, D300s, ALI i razmisljam o jednom koji nije Nikon, vec Sony, i to tek izasao, Sony SLT-A77

Zasto razmisljam o SONY aparatu, i to bas ovom? Zato sto je to ipak najnovija tehnologija, tek se pojavio, ima veliku rezoluciju (uzgred, nisam nigde nasao koja mu je gustina piksela po cm kvadratnom, zna li neko). Odbijaju me price po internetu o jakom sumu, ali vise ni sam ne znam sta je istina, jer sam veoma slab poznavalac aparata, a zelim da kupim nesto stvarno kvalitetno.

Imam jos jedan problem. Hteo bih da aparat bude profesionalan, a da sve zajedno ne kosta vise od oko 2500 evra. Za D7000 i Sony SLT-A77 mi kazu da nisu profesionalni, i da treba da kupim Nikon D300s. Ali, po meni, on je stara tehnologija.
Uzgred, sta je to profesionalan aparat, kako se to ceni? Ako je po broju okidanja, i D7000 i D300s imaju isti broj, a tvrde da D7000 nije profesionalan!?
Da li neko zna da li Nikon sprema nesto novo u narednih par meseci, pa da se strpim?
Zaista ne znam sta da radim, pomagajte ako Boga znate...
A bas sam se resio da kupim, a ne znam sta cu. Canon necu, cisto da naglasim.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2011, 08:53:19 posle podne od strane Rodoljub »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2011, 07:50:57 posle podne »
Uh Rodoljube koliko pitanja!Mogao bi za početak da napišeš za šta bi koristio aparat?

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2011, 07:52:32 posle podne »
1. Sony nikako
2. A za sta tebi tacno treba ovakav aparat, tacnije koji te pravac fotografije najvise zanima. Kreces da se bavis svadbama, turisticka masina ... ili onako.

I trece, zasto ne Canon?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2011, 08:09:13 posle podne »
Потребан је за фотографије које ће се користити за проспекте, брошуре, каталоге, плакате, зато је битно да и резолуција буде што већа. А и иначе волим да имам ствари које у себи садрже више него што ми треба.

Што се тиче Сонија, и други ми кажу НЕ, али ми нико до сада није рекао разлог, па молим да чујем јак разлог, и одмах га прихватам, али га нигде нисам нашао, те уопште не знам у чему је проблем, једноставно ми није јасно. Својевремено сам имао Ф828 и био сам њиме одушевљен у то време.

А Канон нећу, јер су сви професионални фотографи у мом крају ПРОТИВ њега, јер тврде да не даје реалне боје. Ви боље знате је ли то тако.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2011, 08:23:11 posle podne »
Masa ljudi kupuje Canon baš zbog rezolucije,a ovo oko boja ne bih da komentarišem ;) Da li su ti profesionalni fotografi iz tvog kraja preporučili ovaj objektiv 18-200?

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #5 poslato: Novembar 30, 2011, 08:27:22 posle podne »
hahahha...canon je bolji :D

zezam se, negde je canon bolji, negde nikon.... :D

to sto ti kazu, to je zato sto su se navikli na nikon i samo njega koriste :D

mozda bi najbolje bilo da uzmes canon 7d...ima 18mpx, odlican je aparat, ima dobar iso, mada ces ti da koristis vecinom mali iso :D

ustvari ako ces da koristis samo iso 100-400, i ne treba ti aparat za neke ekstremne situacije, itd...mozes da uzmes i canon 550d...ima isti senzor kao 7d, ista rezolucija, itd, samo je telo manje i plasticno je...uzmes neki prajm, da bi postigao sto veci kvalitet slike i uzmes 580exII blic i to je to :D


ja se ne razumem bas u aparate, pa ako sam nesto pogresio, neka me neko ispravi :D

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #6 poslato: Novembar 30, 2011, 08:30:59 posle podne »
Sto se tice sonija, evo ovde smo pomalo komentarisali taj aparat http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/sony-unveils-flagship-aps-c-sony-alpha-slt-77-i-65/


Drugo, sto se tice 18-200, sa njime se bas neces naslikati motiva koji idu u kataloge, brosure i plakate. A opet nisi rekao sta ces fotografisati, jer u kataloge i brosure mogu ici i srafovi, nakit, mogu amortizeri od punta ... a moze i Katarina Rebraca ... a moze i stilski namestaj.

Drugo, mislis li ti ovo sam da radis ili kupujes nekom da fotografise umesto tebe?

« Poslednja izmena: Novembar 30, 2011, 08:39:15 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2011, 08:35:17 posle podne »
... a moze i Katarina Rebraca ...
A jesu je pustili ili..?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #8 poslato: Novembar 30, 2011, 08:43:08 posle podne »
@Rodoljub
Sony bi' licno izbegao zbog jako lose ponude ostale pratece opreme (objektiva i dr.) u Srbiji.
Ako se "lomis" izmedju D7000 i D300s, skraticu ti muke. Kupi D7000 (18-200 VR II) i SB900, i cepaj. D300s ima prednost u ergonomiji, izradi, ali D7000 senzor je napredniji i daje bolje "high ISO" fotke.
Pozdrav.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #9 poslato: Novembar 30, 2011, 08:50:23 posle podne »
Ma meni je u celoj prici izbor tela najmanje sporan ... vec celokupni utisak da je Rodoljub na ivici kupovine necega za sta ce kasnije u neku ruku zazaliti, a tu najpre mislim na izbor objektiva, pa do osvetljenja.

Ili ja gledam previse unapred?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #10 poslato: Novembar 30, 2011, 08:51:57 posle podne »
Не знам да ли су је пустили, али ту је она, у прилогу... Иначе, та слика није моја.

Сликам све живо, од инсеката до природе у најширем смислу речи, затим људе, интересује ме и макро итекако.

За овај објектив су ми рекли да задовољава моје прохтеве, али ја не бих дошао овде да не знам да овде има оних који знају боље. Која је мана тог објектива? Сличан распон имао сам на ф828, онај његов објектив је био чудо над чудима. И данас је.

Слободно препоручите и неки други сем ова два.

А што се тиче Сонија, реците ми да ли је по карактеристикама бољи од Д7000, а само је пратећа опрема проблем, или ипак није бољи? Збуњује ме његова не мала цена, а са друге стране га сви куде. Стварно ми је жао што се недовољно разумем у апарате, зато ми и требају што детаљнији одговори, ако вам није тешко.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #11 poslato: Novembar 30, 2011, 08:57:37 posle podne »
A77 nije bolje telo od D7000, kako god ih poredio. Počevši od tražila, pa preko senzora, AF-a, izrade, a na kraju i podrške. I to ne samo kod nas. Gde god da odeš, Sony je slabije podržan.

Što se kolorita tiče, to je poslednje gde neko može da konkuriše Canonu, ako smem da primetim. ;)

Inače, ako je Nikon prioritet, slažem se sa ljubom oko izbora tela - D7000. A što se objektiva tiče, izbegavaj te turističke varijante tipa 18-200 itd. Deluje zgodno, ali je u stvari vreća kompromisa. Bolje je raspon pokriti sa par zumova i ponekim prajmom. Drugačije se radi, veća je kontrola, a i veći tehnički kvalitet.

Pozdrav

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #12 poslato: Novembar 30, 2011, 09:02:47 posle podne »
Можете ли ми онда дати предлог за објектив?

Или који Канон апарат у поменутом ценовном рангу?

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #13 poslato: Novembar 30, 2011, 09:05:16 posle podne »
Ako te makro interesuje, onda ti treba makro objektiv ... sto 18-200 svakako nije.
Prvo ti definisi tacno za koje tebi situacije treba aparat, i shodno tome proceni objektive.

Lako cemo da definisemo telo.

Dakle, sta sve tacno fotografises ... ?



''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #14 poslato: Novembar 30, 2011, 09:08:17 posle podne »
Написао сам горе, инсекте, природу и људе.

Препоручите објектив који је најбољи за макро за инсекте, а да задовољава и ово друго.


Него, гледам овај 7Д, стар је више од две године, немогуће да нема бољег, новијег датума и са новијом технологијом.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2011, 09:11:11 posle podne od strane Rodoljub »

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #15 poslato: Novembar 30, 2011, 09:11:41 posle podne »
a da ti uzmes u obzir i Nikon D700, ili da se strpis jos malo i sacekas naslednika (D800)?  8)

brosure, katalozi, insekti, priroda, night life, ljudi, makro... mislim da si ti profilisani kupac, vidjen za FF telo i ozbiljna stakla kakva dolikuju takvom sistemu, a ne ove APSC igrackice.





« Poslednja izmena: Novembar 30, 2011, 09:17:08 posle podne od strane beske »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #16 poslato: Novembar 30, 2011, 09:18:17 posle podne »
@Rodoljub
Pa ima, kako nema - Canon EOS-1D X i Nikon D3s.

Bez uvrede, ali nisam siguran da znaš šta želiš?
Šta za Tebe znači "savremeno" i šta Te sputava kod tela kakvo je 7D? Ili D7000?
Da li si do sada koristio DSLR, i ako jesi - koji?

Pomenuo si na početku D300s, koji je tehnološki stariji od oba pomenuta.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2011, 09:20:03 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #18 poslato: Novembar 30, 2011, 09:29:34 posle podne »
@Rodoljub
Pa ima, kako nema - Canon EOS-1D X i Nikon D3s.

Bez uvrede, ali nisam siguran da znaš šta želiš?
Šta za Tebe znači "savremeno" i šta Te sputava kod tela kakvo je 7D? Ili D7000?
Da li si do sada koristio DSLR, i ako jesi - koji?

Pomenuo si na početku D300s, koji je tehnološki stariji od oba pomenuta.

Pozdrav

Ја сам рекао да не знам шта желим што се тиче тела.
Хтео бих модернији апарат, новијег датума, не може ме нико убедити да то није боље. Наравно, у поменутом ценовном рангу.

Д300с сам помињао јер су ме убедили људи који се професионално баве фотографијом, за које смо чули овде да су аматери, што није искључено, јер се многи представљају како им је мило, а ја им поверовао.

Сад ћу да погледам ово што сте навели.

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #19 poslato: Novembar 30, 2011, 09:32:49 posle podne »
Pa ima, kako nema - Canon EOS-1D X i Nikon D3s.

Погледах ова два, али су они ван прихватљивог ценовног ранга, на моју велику жалост.