Autor Tema: Pomoc kod kupovine - HITNO  (Pročitano 48968 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2011, 09:35:58 posle podne »
Moj predlog je da za početak kupiš neko od entery tela,Nikon ili Canon sa kit objektivom.Kasnije ćeš već videti kakve afinitete imaš,pa prema potrebama kupovati objektive.Ako si početnik,a može se zaključiti da to tek treba da postaneši,telo (canon,nikon) je poslednja stvar koja će te sputavati.Tehnologija neće praviti fotografije već ti,a sve što je trenutno u ponudi može u kombinaciji sa odgovarajućom optikom postizati odlične rezultate.
Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2011, 11:52:40 posle podne od strane neo »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #21 poslato: Novembar 30, 2011, 09:37:59 posle podne »
Pa znas kako, ... imas taj soni koji je moderan, a sa druge strane za 1900 eura imas Canon 5dmkII koji je predstavljen na kraju 2008 godine.
Verujem da Sony ni 2017 godine nece imati aparat takvog kvaliteta ... tako da, modernizam u ovom segmentu ne pije vodu.

Aparata za teranje mode ima na pretek, ali za fotografisanje ... to je vec nesto drugo.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #22 poslato: Novembar 30, 2011, 09:41:21 posle podne »
Нео, које тело би ми ти лично препоручио, а да потрошим све паре?

А да сам лаик, јесам, увек сам користио апарате где је потребно само шкљоцати. Пошто сам много шкљоцао, било је много лепих слика, а много их је и одбачено.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #23 poslato: Novembar 30, 2011, 09:44:57 posle podne »
pa npr, canon 550d je super aparat za pocetak, ima 18mpx i pravi odlicne fotografije i video klipove, uz njega uzmes npr. tamron 17-50mm f2.8 i neki prajm...pa vidis kasnije sta ti fali od objektiva... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #24 poslato: Novembar 30, 2011, 09:48:36 posle podne »
Гледам овај Canon EOS 5D Mark II.
Стварно интересантан апарат. А стар.


Који објектив би препоручили за овај апарат, а да преферира макро?

На dpreview пишу неке много веће цене од 1900 евра?

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #25 poslato: Novembar 30, 2011, 09:49:26 posle podne »
Нео, које тело би ми ти лично препоручио, а да потрошим све паре?


U celoj priči mene ovo čak i najviše buni.Svi se mahom trude da za što manje novca dobiju što više,a tebi je između ostalog cilj da potrošiš sve pare ??? Ako nije problem,možeš li da mi pojasniš ovaj detalj.Mislim,najlakše je potrošiti pare,još ako su tuđe....  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #26 poslato: Novembar 30, 2011, 09:52:10 posle podne »
Rodoljube...ja bih ti predlozio da potrosis 2000e na aparat, a meni da das 500e da ja uzmem aparat...ti ces uzeti neku zverku od aparata, a ja prvi dslr i svi cemo biti srecni i zadovoljni :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #27 poslato: Novembar 30, 2011, 09:54:42 posle podne »
Аман, људи, уместо да ми дате одговоре, вас интересује зашто сам решио да бацим паре. Па решила будала и шта ћеш...
Ако можете, помогните...
Ја сам само навео колико бих максимално био спреман да бацим, и да за те паре добијем најбоље могуће.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #28 poslato: Novembar 30, 2011, 10:07:03 posle podne »
Pa meni malo cudno da te zanima gustina piksela po cm kvadratnom, a da ne znas koji je dobar makro objektiv.

Mada ok, prvi post si pisao latinicom .. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #29 poslato: Novembar 30, 2011, 10:07:31 posle podne »
Ja sam totalno prevideo deo oko tvog bužeta  :) Zoran je za taj novac predložio stvarno dobru kombinaciju.Mada ja i dalje zastupam tezu 550d,600d ili nikon ekvivalenti sa kit objektivom i ostatak para pod jastuk.Kada vidiš u kom pravcu idu tvoja fotografska interesovanja,savladaš obradu u PSu,tehnikalije oko korišćenja aparata...Onda ćeš lako definisati potrebe i kupiti ono što ti treba.

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #30 poslato: Novembar 30, 2011, 10:27:46 posle podne »
Pa meni malo cudno da te zanima gustina piksela po cm kvadratnom, a da ne znas koji je dobar makro objektiv.

Ту сам лекцију добро научио када сам куповао Ф828, који је имао управо ту предност над Ф727, као и објектив, наравно.


Zoran je za taj novac predložio stvarno dobru kombinaciju.Mada ja i dalje zastupam tezu 550d,600d ili nikon ekvivalenti sa kit objektivom i ostatak para pod jastuk.Kada vidiš u kom pravcu idu tvoja fotografska interesovanja,savladaš obradu u PSu,tehnikalije oko korišćenja aparata...Onda ćeš lako definisati potrebe i kupiti ono što ti treba.


Добро, али ја стварно немам толико пара да бих их бацао два пута, једном је више него довољно.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #31 poslato: Novembar 30, 2011, 10:44:36 posle podne »
Znaš kako tvoj novac,tvoja stvar.

Van mreže Rodoljub

  • Junior
  • *
  • Poruke: 68
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #32 poslato: Novembar 30, 2011, 11:02:14 posle podne »
Лепо сте почели са саветима, а на крају ја одох још више збуњен, и тек сад не знам шта да купим.
Хоће ли неко да конкретизује или не?

Canon EOS 5D Mark II
D300s
D7000
...
???

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #33 poslato: Novembar 30, 2011, 11:14:56 posle podne »
Citat
Хоће ли неко да конкретизује или не?

Canon EOS 5D Mark II
D300s
D7000
Rodoljube, dobro dosao na forum.
Konkretno, da bi dobio pomoc, moras malo i ti nama da pomognes.
Ne mozemo(mozemo) da te upucejemo na aparate, a ne znamo na kom si "nivou"...
Da li si ikada koristio DSLR!?
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #34 poslato: Decembar 01, 2011, 12:10:22 pre podne »
Rodic ti je u #17 dao odlicnu kombinaciju. Mozes i nesto ovako:

Canon 60D + 17-55 mm + 60 mm Macro = 975 + 990 + 445 = 2410 EUR

Neka jaca varijanta bi bila tek 5D mk2 + 24-105mm za 2890 EUR.

Sto se tice tehnologije, cak i danas veliki broj fenomenalnih fotki na netu (bilo brosure, pejzazi, erotika, umetnicke, katalozi...) stoji potpisan sa 'obicnim' Canon 40D. Nemoj da mislis da takvi aparati ne mogu da naprave dobre fotografije. Samo ti treba skup objektiv, veliki prostor, dobro kontrolisano vestacko svetlo, kooperativan model, dosta sitnica koje olaksavaju zivot i puno znanja i prakse. Sony zaboravi u tom cenovnom rangu, niko ozbiljan ne kupuje Soni fotoaparat. (no disrespect to anyone :) )

Sto se tice boja, meni se licno uvek vise svidjaju Nikon-ove sa svadbi, a mislim da je to bas zato sto su neprirodnije. Potpuno verujem Stormu kada tvrdi da je Canon po tom pitanju bolji.

Sto se tice tela imas 2 izbora- FF ili crop.
Biras u zavisnosti od toga sta ces da slikas i koliko para imas da se prosirujes sa objektivima.
Predlozeni 5D2 je najjeftinije FF telo i cene objektiva koje je pametno stavljati na tako dobar aparat uopste nisu male pa ti licno ne bih preporucio da ulazis u tu pricu kao pocetnik, ili neko ko se ne bavi ozbiljno fotografijom. Ne smem da tvrdim, ali cini mi se da su Nikonova FF stakla jos skuplja od Canonovih?


« Poslednja izmena: Decembar 01, 2011, 12:12:13 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #35 poslato: Decembar 01, 2011, 12:27:02 pre podne »
Totalno i ja pozdravljam Zoranov predlog. Odličan aparat. Odlični objektivi.

Btw. Canon vs Nikon je najčešće mrtva trka, ali nemoj niko da te laže da Canon-u ne valjaju boje ;) Kad prođe malo vremena i informišeš se oko fotografskih tehnika, biće ti sasvim jasno zašto se Canon smatra dominantnim po pitanju dobrih boja, posebno pri upotrebi L objektiva (L boje).
Takođe, pomenuti 5D mark2 je nenormalno moćan aparat, a i dalje ga koristi najveći broj profesionalaca za stock i studijsku fotografiju.

E sad, da ti još malo zakomplikujem odluku. Svi dslr aparati, koji ti dolaze u obzir, dele se na Crop i FF. Full Frame znači veći senzor, te automatski i žešći rezultat. Canon 5Dmk2 i Nikon D700 su dva vrhunska modela (nažalost mislim da te Nikon neće zadovoljiti rezolucijom), koja možeš uzeti u obzir. S druge strane oni su prilično skupi, pa će te to oštetiti pri izboru objektiva.
Kad smo već kod objektiva, nikako ne zaboravi da su oni ipak najzaslužniji za kvalitet fotografije. Tu je telo ipak u drugom planu, pa iz tog razloga još jednom ponavljam da moj glas ide Zoranovom predlogu (60D je semipro telo, a predloženi objektivi su odlični, od kojih je jedan iz vrhunske L serije).

Pozdrav i ne zaleći se ;)

Van mreže damir

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #36 poslato: Decembar 01, 2011, 12:38:07 pre podne »
Kad se covek trudi da potrosi sve pare onda najcesce nisu njegove.

Tako je obicno po firmama kad se dobije budzet za nesto treba potrositi do poslednje pare makar i upola jeftinije zavrsavalo posalo.  8)

Ajde ljudi sklopite mu kompet od tela, objektija (mozda bolje dva objektiva recimo pomenuti Tamron i neki 55-250 ili sl), blica, mem kartice da ukupno izadje 1900e.
Mozda mu u taj komplet dodati stativ i torbu. Trebace mu ako ne stativ torba sigurno.  ;D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #37 poslato: Decembar 01, 2011, 12:44:11 pre podne »
A ostatak jedan 550D za Uniquea? :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže damir

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #38 poslato: Decembar 01, 2011, 12:47:56 pre podne »
HAHAHA

Pa ako sa komplet dobro sabere tesko da ce preostati za 550d
Uniquea ce da izvisi.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc kod kupovine - HITNO
« Odgovor #39 poslato: Decembar 01, 2011, 02:18:33 pre podne »
Ma ovaj doš'o da za'ebava.
To insult the fool is the price of wisdom.