Autor Tema: DSLR do 50000 din  (Pročitano 20137 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 20, 2017, 11:17:08 posle podne »
ja mislim da ovi crveni kad se stvore ne nestaju  :'(

zar ih mapiranje ne "maskira" ? zar nije fora da ih aparat onda uopste ne koristi nego njihovu vrednost interpolira drugim pixelima? ... nema tu "nestajanja" nikad, samo sakrivanja
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 20, 2017, 11:27:06 posle podne »
Pa nemam pojma, znam samo da sam probao na 600d vise puta i da sam imao nekog uspeha ali opet je dosta njih ostalo, pogotovo ti crveni. E sada sto nisu nestali ko ce da ga zna.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 22, 2017, 03:35:12 posle podne »
Ljudi pogledao sam bas dosta aparata, uporedjivao, gledao snimke i slicno.
Dosao sam na sledecu ideju pa da vidim sta mislite. Uzeo bih sada Sony SLT-A58, a dogodine ako se steknu uslovi i da visa sila kada skupim dovoljno para uzeo bih neki polovan 70d ili cak mozda da idem ne neki full frame ako iskoci polovan povoljnije kao 6d recimo.

Ovaj Sony SLT-A58 sam dosta gledao i cini mi se kao prihvatljiva varijanta na neko vreme i prelazno resenje, kontam da je dosta bolji od 600d posto sam gledao dosta poredjenja sa 700d i jedino u cemu je 700d bolji jeste snimanje u uslovima sa manje osvetljenja, znaci Sony navodno je bolji sa autofokusom, bolji je u svim vidovima fotografisanja od 700d itd ima nesto sto ovaj nema ovaj ima i slicno.

Evo pericha moze da kaze posto je imao 700d ali iz onoga sto sam ja gledao bolji je : https://www.youtube.com/watch?v=j2itmB3yNTE

Ima i ovaj lep review mnogo stvari sazeto u katko vreme : https://www.youtube.com/watch?v=2DESD10DzPc

E sada jeste da se objektiv cuje prilikom autofokusa ali koliko vidim ne moze sve da se ima za ove pare, ali prilicno brzo autofokusira i najbitnije ne mora da se drzi dugme za fokus, tako da je to bolje nego sto je bilo.
Jedino sto nisam uspeo da nadjem a to je ono sto mi jako treba je slikanje u nocnim uslovima onih lampi itd, ali racunam posto kazu da je bolji od 700d u svim vidovima fotkanja da je i tu bar kao sto je 600d bio jer je to bilo sasvim sasvim zadovoljavajuce.

Sta mislite ?
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2017, 03:36:31 posle podne od strane logitech »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 22, 2017, 08:48:14 posle podne »
U opisu provg videa piše :"Autofocus can work only in auto video settings(shutter speed and aperture). So if you want to change some exposure settings, you must use manual focusing."
Ja bih zbog ovoga zaobišao ovo telo. Možda tebi auto video mod bude ok.
Fokusira lepo, mada skokovito. Gledaj pozadinu kako se menja. Generalno cenim Sony kao firmu, ali sam imao jako malo dodira sa njihovom foto opremom pa ne mogu da ti kažem više.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 23, 2017, 12:15:39 pre podne »
A rekao sam kao prelazno resenje sta cu kada za ove novce ne moze da se uzme sto bi se reklo da sve valja.
U uslovima sa slabim osvetljenjem ja ne znam sta je ono ali je slika sa toliko suma da mobilni telefoni srednje klase snimaju 5x bolje video zapise.
Ne znam videcu da li Soni ili neki Nikon iz 3000 serije kao prelazno resenje dok se ne skupi za neki bolji Canon dogodine, ne vredi drugacije.

Van mreže EKV

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 25, 2017, 02:33:26 pre podne »
Mesecima vec citam ovaj forum evo najzad nesto i da napisem. Slucajno primetih da se spominje d5600 kada sam procitao ispostavi se da  je u pitanju moj D5600 koji sam kupio od coveka sa Limunda. Srecom (jer sam prezadovoljan) sam te preduhitrio, poslao sam coveku poruku u inbox sa mojim brojem telefona.Ponudio sam mu 400eura za Nikon, on je prihvatio a ja otisao po njega u Kv jos 20 septembra (ruku na srce vodio me je put na tu stranu drugim povodom pa se sve lepo uklopilo). Znam da je post malo off topic izvinjavam se zbog toga.Video nisam koristio mnogo ali fokusiranje u live view tokom snimanja odlicno. Probacu da napravim neki video pa da okacim ako ima ovde zelje za tim.Pozdrav.

Van mreže EKV

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 25, 2017, 02:42:29 pre podne »
E da....

https://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Kamere-i-fotoaparati/Digitalni-fotoaparati/Canon-700D-i-18-135is/60462925

Mozda ti ovo pomogne, ako uopste budes primetio oglas pre isteka aukcije.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 25, 2017, 02:48:32 pre podne »
Znaci ti mi uzimas leba iz usta  :happy11:
Vrteo mu se dugo aparat ne znam zasto onda nije zaustavio obnavljanje, spazio sam da je tek pre neki dan prekinuo aukciju, mogao mu je neko u medjuvremenu kupiti, skinuti grdnu proviziju ( 2750 din ) + dati negativnu jer naravno prodao je tebi aparat nema ga vise.

Okaci bas me zanima, covek moze ladno da poludi kada bira aparat neko kuka neko hvali ne znas na cemu si.

Video sam to naravno :), pratim redovno sve, i taj nalog ''sladja1308'' vestacki podize cenu, dvojni nalog ili od poznanika/prijatelja... Jedno mesto do drugog, udaljeno 17km, na zalost ne znaju to da sakriju pa je previse ocigledno sta rade za nas koji smo na limundu duzi vremenski period ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2017, 02:49:34 pre podne od strane logitech »

Van mreže EKV

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 25, 2017, 03:06:41 pre podne »
Ko pre devojci njemu devojka :D
Salu na stranu.Razumem te sto se tice ludila kada se bira aparat, licno uopste nisam imao u planu taj DSLR za mene kao pocetnika sam imao na umu D5200 ili 600D (vise sam navijao za 600D) ehehhe i naravno neki bolji objektiv od ovog 18-55...Uzimajuci u obzir kada je D5600 izasao u prodaju (znaci nov) za te pare protegao sam se za tih dodatnih,neplaniranih 100e.
Ako si iz Bgd mozemo se naci pa i sam da isprobas aparat ali da znas cena je druga hahahaha sto se tice tog lika iz Kv ma to je neki lik kojeg briga i za Limundo a i za DSLR trebale su mu pare pa sam zato i uspeo da spustim cenu dodatno.
Dizanje vestacki cene na limundu , nista novo...Probaj moju foru...Ako ti se licitirana cena ne dopada (on je sam verovatno izlicitirao) posalji mu poruku ako je zainteresovan da ti se javi na tvoj broj fona.Ako zeli da ga proda javice ti se i oboje ste na dobitku(sem limunda) ako ne zeli svakako niko nije na gubtiku :D nemas sta da izgubis, tesko da ce te zbog toga banovati :)

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 25, 2017, 04:41:17 posle podne »
Ne bih kupio od njega da je zadnji aparat na svetu, najvise me nerviraju ti ljudi sto stave malu cenu pa podizu dokle njima odgovara, rodjace stavi cenu koja ti je fiksna i cao, a ne da pravis budale od ljudi i oduzimas im vreme na licitiranje i cekanje. Evo zavrsio se kupio sam od sebe provizija mu 2300 din, garant nije hteo da da aparat ispod 50 000 din.

Ne vredi jedino sto moze da se kupi je neki 700d, nikon d3000 serija ili d5000, nasao sam d5300 sa kit objektivom, torba, kartica i 3 godine garancije za 509e nov. Uglavnom nije mi bas toliko hitno, u narednih mesecak dana cu videti nesto da uzmem sta iskoci da je ok, a sledece godine ako se bude dalo onda cu uzeti nesto bolje jer sada nemam dovoljno novca.

Nisam iz Beogradama  :laughing9:

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 27, 2017, 08:30:37 pre podne »
Nisi trebao prodati Canon 600D vec dokupiti bolje objektive sa STM oznakom kao prelayno resenje a kasnije kad skupis novce za pravi upgrade tipa Canon 70,80D kupis telo.Uopste ne vidim smisao prodati Canon 600D da bih kupio Canon 700D.Koristio sam 600D 4god. i bio sam veoma zadovoljan i ovo sto si naveo kao nedostatke nije mi predstavljalo neki problem. Treba prvo da rascistis sam sa sobom za cega ce tebi sluziti fotoaparat (sta ces fotografisati ili ces snimati) i spram toga i ekonomskih mogucnosti odredis koji ti objektivi trebaju pa tek onda razmisljas o telu. Kod nas je uglavnom obrnuto svi gledaju prvo telo  i da ono ima sto bolje karakteristike na papiru i da bi na kraju na njega kacili kit objektiv (uglavnom 18-55).
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2017, 08:32:25 pre podne od strane djaniru »
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 27, 2017, 11:39:38 posle podne »
Nisi razumeo najbolje izgleda a ni u celu pricu od pocetka nisi skroz upucen ali u najkracim crtama, moj prvi prioritet za slikanje je nocno slikanje lampi u radi, za to niti iko radi testove niti kako se aparati ponasaju niti se igde bilo sta slicno moze pronaci.
Nakon toga dolazi sve ostalo da aparat treba da ima automatski autofokus, vise unakrsnih tacaka za fokusuranje, da objektiv ne bude bucan... Medjutim 600d je imao previse problematicnih piksela na tim slikama pri duzoj ekspoziciji i nisam mogao nista da uradim po pitanju da to popravim ( sem da rucno svaku sliku peglam kasnje, sto mi nikako nije padalo na pamet ), pa sam morao da ga prodam, ovo sve ostalo sto sam naveo je samo potpomoglo da ga se resim i da tragam za necim ozbiljnijim i boljim.

700d koliko mogu da vidim ima za mene konkretno dosta vise unapredjenja i prednosti od 600d ali nije ni bitno.
Odlucio sam i to je to tragam za prelaznim resenjem do sledece godine kada sakupim dovoljno novca da razmisljam od necemu jos boljem.

Ono sta je trenutno apsolutno prvi prioritet je da aparat nema mrtvih, zaglavljenih ili vrelih piksela kako god, znaci da mi te slike u mraku ne zahtevaju dodatnu obradu po tom pitanju i skidanje tih zezancija i gubljenje vremena jer nemam ja jednu sliku nego mnostvo njih.. U dan i to kako slika da li je ovo bolje ili ono me uopste ne zanima, mene samo zanima u nekim uslovima potpunog mraka ili mraka sa mesecinom meni lepo slika snop lampe koji ide tamo u nesto, da se to moze manuelno fokusirati jer se tu sa af nista ne moze. I onda naravno ovo ostalo, da ne moram da pritiskam taster da fokusura kao na 600d nego da ide automatski, da objektiv ne krklja i ne bude onoliko bucan itd...

No posto je prelazno resenje u pitanju nece sve biti perfektno ali sta da se radi, izdrzacu a i bice bolje nego sto je bilo sto kaze jedan moj prijatelj. Za sada sam se bas zagrejao za nikon 5000 seriju jer tu vidim to neko prelazno resenje. 5300 slabo jako da nadjem, no 5200 ima vise izbora i mogu reci da sam nasao jedan kanal koji fantasticno radi poredjenja aparata ( bar ja tako mislim i nisam vidjao nigde do sada ), evo recimo : https://www.youtube.com/watch?v=Qd6urjDuqtY&t=1s

Ovaj test od 12 slika gde birate koja vam se fotografija vise svidja imao sam vise na strani canona, ali opet meni to dnevno slikanje nije bitno i ne zanima me ali sam ga prosao onako cisto da vidim sta ce biti, kada budem uzimao ozbiljniji aparat dogodine to ce najverovatnije biti canon. Kontaktirao sam coveka za d5200 ima oko 4000 okidaja i kaze da je vise snimao nego sto je slikao, poslao mi je sliku koju trazim, ne mogu da nadjem niti jedan problematicni piksel ( doduse gledam preko tableta, sutra cu pogledati na PC ), prodaje samo aparat ili aparat + kit AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR II.

E sada ono sto bi eventualno mogao neki nikondzija da mi pomogne posto to jos uvek ne mogu sam da se snadjem kod canona imaju objektivi sa oznakom STM koji su brzi i ne cuju se kao IS, da li takvo nesto postoji kod nikona, znaci da uzmem samo aparat od coveka a da naknadno kupim bolji objektiv to jest neku ''STM verziju kod nikona'' ako postoji uopste...

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 28, 2017, 11:54:39 pre podne »
Citat
Nakon toga dolazi sve ostalo da aparat treba da ima automatski autofokus, "

U pravu si ovo bas ne razumem.

Citat
U dan i to kako slika da li je ovo bolje ili ono me uopste ne zanima, mene samo zanima u nekim uslovima potpunog mraka ili mraka sa mesecinom meni lepo slika snop lampe koji ide tamo u nesto, da se to moze manuelno fokusirati jer se tu sa af nista ne moze.

I ovo ne razumem trazis aparat sa "automatskim auto fokusom" sa vise krstastih tacaka a uglavnom ces fotografisati u potpunom mraku manuelnim fokusom i gde nema autofokus sta da trazi kako ti kazes. Mada ja kazem da se moze koristiti af i u potnom mraku uz pomoc rucne bateriske lampe.
Hot piksele pri duzim ekspozicijama ima kod 600D ali ih ima i kod ostalih aparata manje vise, a autofokus ne zavisi samo od tela vec i od objektiva (brzina, tacnost).
Mozda gresim ali moje misljenje je da za 50000 din ces manje dobiti za drugo telo sa kit objektivom u odnosu na 600D, nego da si dokupio STM objektiva za 50000 din i ostavio 600D.
p.s.
okaci koju fotografiju tih lampi koje fotografises
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 28, 2017, 12:05:43 posle podne »
Hot piksele pri duzim ekspozicijama ima kod 600D ali ih ima i kod ostalih aparata manje vise

pa sad, imam ja neke kamere koje servisiram tu i tamo (ne u posedu, vlasnistvo su razna astronomska drustva, ja samo tu i tamo popravim), koje nemaju hot pixele ni pri 6-7h expoziciji .. problem je samo sto drze senzor na -40C i kostaju 20000+ eur one najsakatije a ove malo ozbiljnije idu tako oko 50000 ... razlika samo rsd vs eur ali kontam da bi ti takva jedna 100% resila problem :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 28, 2017, 12:29:31 posle podne »
U pravi si arhi postoje i takve kamere ali to nisu kamere za nas :) Logitech me je podsetio na mene. Isto sam i ja bio malo nezadovoljan Sigmom 35mm f1.4 art sto se tice fokusa pa sam kupio Canon 40 f2.8 STM i posle nekog vremena utvrdio da se i 40 f2.8 STM skoro indenticno ponasa u nekim situacijama. Zakljucak je da nije bio problem u objektivima vec u meni jer sam previse ocekivao. :)
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 28, 2017, 12:44:20 posle podne »
naravno, za specijalizovane taskove postoje uvek specijalizovani alati ... sto su "uze" specijalizovani to "sire" kostaju :( ... i onda kad uzmes alat koji je vise manje univerzalan i to jos hobi verziju i pokusavas da ga koristis usko specijalno obicno moras da zivis sa mnogo kompromisa..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 28, 2017, 04:48:43 posle podne »
Citat
Nakon toga dolazi sve ostalo da aparat treba da ima automatski autofokus, "

U pravu si ovo bas ne razumem.

Sta ne razumes ? Ne zelim da pritiskam dugme svaki put kada primaknem ili odmaknem nesto da mi se to autofokusira, ne zelim da vrtim svaki cas prsten da manualno fokusiram, zelim da mi se fokus odradjuje automatski znaci prinesem fokusira, odmaknem fokusira sam, bez mene da nesto cackam.

Citat
I ovo ne razumem trazis aparat sa "automatskim auto fokusom" sa vise krstastih tacaka a uglavnom ces fotografisati u potpunom mraku manuelnim fokusom i gde nema autofokus sta da trazi kako ti kazes. Mada ja kazem da se moze koristiti af i u potnom mraku uz pomoc rucne bateriske lampe.
Hot piksele pri duzim ekspozicijama ima kod 600D ali ih ima i kod ostalih aparata manje vise, a autofokus ne zavisi samo od tela vec i od objektiva (brzina, tacnost).
Mozda gresim ali moje misljenje je da za 50000 din ces manje dobiti za drugo telo sa kit objektivom u odnosu na 600D, nego da si dokupio STM objektiva za 50000 din i ostavio 600D.
p.s.
okaci koju fotografiju tih lampi koje fotografises

Hehe, moram ovo okaciti u prvi post da se ljudi ne zbunjuju vise, ajde sad polako nadam se da ce konacno da bude jasno, redni prioriteti :

1. Nocno slikanje lampi u radu - zadovoljan sa performansama fotografija koje pruza 600d, nezadovoljan ogromnim citaj ponovo ogromnim brojem problematicnih piksela, nisam mogao da trpim vise taj 600d i nikako nisam mogao da ga zadrzim, eventualno mogao sam da nabavim drugi 600d koji nema toliko tih problema, kacio sam i sliku stvarno ih ima previse. Automatski nije moguce fokusirati u tim uslovima ni u ludilu, mozda na kracim razdaljinama do nekih 50m, preko nema nista od tog posla, pogledaj dole slike pa ces zakljuciti i sam.

2. Nocno snimanje lampi u radu - ovo je cisto informativno jer sam shvatio da to sa ovim aparatima se ne moze postici to jest zadovoljavajuci rezultati, za ovakvo nesto mora da ide FF aparat i tu je kraj svake price, znaci ovo pisem samo informativno za sada se ne treba obazirati na ovo, to mi je prioritet ali ne mogu doci do njega sada nego nadam se sledece godine !

3. Ostao sam bez telefona, male kamerice itd, u pocetku sam trazio samo aparat za to nocno slikanje i lampe itd, medjutim sada mi pored ovog prvog prioriteta treba i za dnevno slikanje, ALI, ja se ne bavim fotografijom ne slikam portrete, pejzaze, zvezde, svadbe ili sto god, treba mi iskljucivo za slikanje predmeta zato sam napisao nije mi bitno to ''U dan i to kako slika da li je ovo bolje ili ono'', znaci da li je koza ovakva da li je trava ovde zelenija, kakve su boje u detalje ili sto god, ja slikam predmete gde mi to nije bitno toliko, to nece na izlozbu, ono sto je bitno a sa 600d nisam uspevao  je da vecina slike ili jos bolje cela slika bude u fokusu samo da to bude ostro da se sve lepo vidi jasno i ostro, pa sam zato kontao da sa vise tih unakrsnih tacaka ili vecim brojem fokusnih tacaka veci deo fotografije biti u fokusu.

4. Dnevno snimanje, nista nista spektakularno znaci, samo da se jasno vidi to sto se snima i da automatski autofokusira ( bez pritiskanja okidaca i bez manuelnog fokusiranja ), da radi dobro posao i po mogucstvu kada se fokusira da bude besumno da se ne cuje kao IS objektiv kod 600d, uglavnom se snima na kracim razdaljinama i uglavnom ti predmeti neki ili rad neki, pa mi cesto budu obe ruke zauzete i onda mi taj automatski autofokus ili kako god da ga ko zove navise radi posao.

Nadam se da je konacno jasno, e sada ja sam dodao 15 000 din u buzet u odnosu na prethodni od 35 000, ne bi li dobio stavke 3 i 4 opet ponavljam za stavku 2 sada uopste ne ocekuje nista jos uvek, i da nemam vise problematicne piksele u tim nocnim slikama ali ocito da to jednostavno sve za te novce nije moguce.

Kontaktirao sam coveka za d5200 poslao je sliku detaljno sam pogledao nema niti jedan problematicni piksel koliko mogu da vidim, uzeo bih njega kao prelazno resenje nema sve sto trazim ali eto znaci prelazno resenje posle cu da idem na 70d ili nesto slicno i na kraju na FF ili mozda odmah na FF posle ovog sada ne znam jos kako ce se sve odvijati i da se konacno trsim bede koja mi je na vratu.

Slika sam kacio dosta u prethodnim temama ali evo opet nesto, ove slike nisu moje (gif komparacija) :

https://abload.de/img/tm03-ec4s-tm16-beams-bdrx1.gif

http://i1074.photobucket.com/albums/w415/mrsdnf/XHP70/F13XML2DD.jpg

Moje uslikano sa 600d :

https://i.imgur.com/xsY2LuJ.gif

https://i.imgur.com/HIM4qUv.jpg

Ovde nastaje problem kod fokusiranja : https://i.imgur.com/UvmkzNs.jpg
Jednostavno distance koje su vece ne mozes da fokusiras automatski, ni manuelno ne vidis dobro sta radis a automatski fokus ne moze da registruje nista, jer je jednostavno distanca prevelika u ovom slucaju preko 200m dosta je tamno i to je to, najidealnije je fokusirati dobro u dan i ostaviti tako aparat da stoji tako da ima perfektan fokus u noc, ovo mogu samo da radim na jednoj lokaciji tako da se uglavnom dovijam sa tim manuelnim fokusom u noc treba mi dosta da ga pravilno nastimam, obavezno moram da prebacim sliku na PC da bih video da li je dobro ili ne, ali snalazim se...



Zakljucak je da nije bio problem u objektivima vec u meni jer sam previse ocekivao. :)

Ovo uopste nije nemoguca solucija, mozda ja previse ocekujem za dati novac, jer sam pre sa telefonima i kompaktnim aparatima imao super zadovoljavajuci video sto se tice kvaliteta za sta meni treba u dnevnim uslovima i autofokusa, ali neko je vec objasnjavao razliku da mali senzori to lakse rade itd, jednostavno ne mogu da shvatim da aparat koji kosta 500e polovan ne moze sve to da ima  :'(

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 28, 2017, 06:03:20 posle podne »
Nije mi jasno jer kad kažeš "slikanje" jel misliš na fotografiju ili video ? Ja sam mislio da pričamo ofotografiji a vidim sad spominješ i video onda ok sto se tice af. Kažeš da cela slika bude u fokusu i ostra ,zato ti treba aparat sa vise krstastih tacaka, zar se Dof ne regulise blendom?A i sama ostrina fotografije vise zavisi od objektima a ne od aparata(ako ne pravimo poredjenje APS-c vs FF)Kod nekih objektiva ce ti boti ostriji centrar fotografije od uglova a kod kvalitetniji ce to biti priblizno isto.Zato sam i rekao da ne razumem kupovinu drugog tela sa kit objektivom priblizno u rangu 600D.Hot pixela ces imati na svakom aparatu manje vise imam ih i ja na Canon 6D.
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2017, 06:05:49 posle podne od strane djaniru »
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 28, 2017, 06:20:57 posle podne »
Za moj ''automatski autofokus'' kada kazem odnosi se samo na dnevni video naravno, nocu slikam sa manuelnim fokusom, u dan isto nije mi bitno moze manuelni moze automatski, nemam ja sada neke brze pokrete koje treba da uhvatim, burst i slicno da moram imati dobar autofokus za slikanje, ja slikam staticne nepomicne predmete gde imam vremena da se namestim i nastimam kako i sta mi odgovara.

E vidis to mi je sugerisano, probao sam, takodje sam probao brdo stvati koje sam nalazio na YT da cela slika bude u fokusu nikako nisam uspeo, cetiri su zakljucka, ja nemam pojma sta radim ( mada tesko sve sam zivo probao ), aparat to ne moze da odradi, treba bolji objektiv ili to nije moguce da se uradi kako sam ja zamislio na dslr-u, jer kamere na telefonima i kompaktni aparati to rade dobro.

Primarno mi je da se trsim tih problematicnih piksela ako nista evo pogledaj i sam :

https://i.imgur.com/lKHDQW0.jpg

https://i.imgur.com/thZdTTT.jpg

Eto ti i cela slika, uvelicaj videces ima ih koliko hoces, mogu da ih izvozim. Na ovom d5200 ili je prodavac lazirao sliku ili je stvarno tako nema ni jedan. Zovem ga pa da vidim moze li licno ako moze uzecu i to je to.

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 28, 2017, 09:16:58 posle podne »
Idem sutra da pogledam/uzmem d5200, pa ce da vidimo.