Autor Tema: DSLR do 50000 din  (Pročitano 20432 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 11, 2017, 11:43:18 posle podne »
@croninn
Znam. Bilo je reči da li ima fazni fokus u video modu ili ne. Ima ga i on radi u kombinaciji sa kontrasnim. Prvo fazni odradi u grubo a onda kontrasni preuzme. Zato se zove hibridni. Dva odvojena sistema koja se kombinuju. Tako kaže Canon. Čak i kod dual pixel tehnologije Canon pominje da se nekad koristi kontrasni fokus, mada mi to nije jasno.

100D ima više faznih ćelija u odnosu na 650D, 700D i EOS M pa je šire delovanje faznog fokusa.
Inače sam skoro gledao kako radi video AF čuveni Panasonic GH4 i veoma se razočarao. Onakva video mašina, a video AF polutužan.
Mogu da razumem da Canon mnoge stvari ne daje u DSLR aparatima, ali druge firme...

@logitech 
Pa probaj negde naći nešto od tih Canona i testiraj kako radi i da li ti to odgovara.
DSLR nisu video kamere i ima više faktora zašto tako radi video AF kod njih.
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2017, 11:49:30 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 12, 2017, 12:04:27 pre podne »
Evo ti za mnogo manje novaca EOS M koji je ista mašina kao EOS 650D ili 700D.

http://www.kupujemprodajem.com/Canon-EOS-M-telo-blic-90ex-51618630-oglas.htm

Ima ga moj drugar pa sam malo probao. Fali mi tastera i veličina rukohvata. Mnoge stvari se moraju raditi preko touch screena. Nema gledanja kroz objektiv, nema ugrađen blic. U suštini kao da radiš sa kompakt aparatom, ali jako moćnim. Za njega idu EF-M objektivi kojih nema mnogo ili klasični EF i EF-S uz adapter. Nekom je MILC super varijanta, meni onako... ne baš.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 12, 2017, 12:35:18 pre podne »
@logitech
Na mobilnom imaš veoma mali senzor, te stoga dosta veću dubinu polja. Ako hoćeš kameru za snimanje iz ruke, onda uzmi klasičan kamkorder, Canon ili Sony.  Osim boljeg fokusa imaju i stabilizaciju i mnogo bolje rade taj posao od DSLR. DSLR video je više za umetničke projekte i za rad sa stativa:
https://www.youtube.com/watch?v=eH0_fk3ugKI

Čini mi se da je ovo najbolje što može da se izvuče:
https://www.youtube.com/watch?v=djOPPQycZ8g

@Pericha
Po tome ispada da 100D možda ima najbolji video AF od ponudjenih?
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2017, 12:38:02 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 12, 2017, 12:56:06 pre podne »
@cronnin
Verovatno.
Ne znam koliko bolje radi na 100D, pošto je Hybrid AF II, ali je područje faznog fokusa dosta veće. Na 700D se moglo desiti da odluta fokus u nekim slučajevima ako se naglo promeni scena, a ja želim da aparat drži fokus dalje od centra pa kontrasni AF ne zna gde će.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-sl1/ZHYBRIDAF2-600.GIF

Kod 750D i 760D je Hybrid AF III, ali nisam pratio kolika su realna poboljšanja u odnosu na II ili I verziju, mada kao što sam pisao, gde mi je 700D pravio problem i 760D je isto tako, dok sa 70D nema pardona.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 12, 2017, 02:51:40 pre podne »
Znači treba gledati minimum 70D+STM.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 12, 2017, 06:38:54 pre podne »
@pericha, pa vidi, na tvom videu mi ne lici da je fazni zato sto je spor i ide "ka cilju", nema disanja to jeste ali nema i instant zabadanja af-a sto je tipicno za fazni, jedino ako zbog videa namerno nisu usporili sto mi realno nema smisla al .. e sad, koliko ja znam taj aparat ima "hybrid" a ne dual pixel, nemam pojma kako hibridni radi (to je ono "poneki pixel je dual pixel"? ili ?)

@logitech, ma vidi, ja video snimam ili kamerom ili mobilnim telefonom, uglavnom snimam sa hero-om, nikako fotoaparatom, nikad mi nije palo na pamet da snimam video fotoaparatom (osim malo sa 50D cisto fore radi kad je magiclantern dodao tu opciju, ukupno jedno 2 minuta), samo ti napisah oko fokusa tehnicki + da je onaj aparat def. neispravan (ili je teta namerno nesto nasiljila da bi dobila vise klikova) i da prica sa neispravnim pixelima nema nikakve veze sa markom i modelom ..

inace ja imam canon M2 (malo bolji od ovog obicnog M mada kapiram ne mnogo, uzeo ga kao jeftinije resenje nego da kupujem novi sirokougaoni objektiv) i fokusiranje za video je .. pa, pateticno .. bas sam neki dan probao da snimim klinca kako se glupira u dnevnoj i mada je lepo detektovao lice nije mogao da uvati fokus na duze od pola sekunde .. mali se jeste glupirao ali nista preterano, ipak soba nije toliko velika .. pa sam se onda opet uvatio jbg za hero ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 13, 2017, 02:42:17 pre podne »
Citava polemika oko autofokusa je nastala zbog onog glupog snimka na koji sam naleteo a bolje da nisam izgleda. Nije meni potreban autofokus kao ti primeri sto salje Coronin necu ja nigde u prirodu pa sada viori se cvece ne znam trava iza pa da ja to snimam tako komplikovane scene, meni treba na stolu ili podlozi nekoj jednobojnoj fiksnoj koja se ne pomera da mogu da prinesem stvar aparatu da on to fokusira sam, lepo da odmaknem i da opet uhvati fokus i naravno da bude to tiho da se ne cuje i brze nego na 600d, i kraj price. Ja mislim iz ovoga sto je slao pericha da ce meni 700d da zavrsi takav posao, ono sa onom tetom sto kaze arhi je nepodnosljivo stvarno ali da izuzmemo taj primer.

70D sam gledao i skup je kao vatra od toga nema nista.

EOS M hmm, ne znam svidjaju mi se ovi sto sam za njih provereno probao i kace se heliosi, sto rece radost za male novce, ja slikao u noc i sa heliosom i dobijao bolje rezultate nego sa kit objektivom, takodje i u dan slika mi je bila dosta bolja sa heliosom, recimo obe slike su slikane sa automatskim podesavanjima i u isto vreme, maksimalno zumiranje naravno.

Helios : https://i.imgur.com/Oovxzuf.jpg
Kit : https://i.imgur.com/xIMwaTq.jpg

Ni to nije bitno, meni je prioritet nocno slikanje pa sve ostalo, ali eto cisto da spomenem svidja mi se helios i mogucnost montiranja na ove canone sa adapterom.

E sada ona zena rece da ce poslati sliku ali se ne oglasava, kontaktirao sam jos jednog prodavca iz Valjeva za 700d + 18-55 STM, isto je rekao da ce da posalje sliku ali da je aparat rezervisan do kraja sedmice pa ako ne bude prodat onda moze, a i to mi je relativno blizu pa mogu da skocim i licno ako aparat ne bude prodat. Uglavnom makar skupljao jos za neki nov aparat ja ne uzimam vise polovan dok ne vidim za piksele da li je sve ok.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 13, 2017, 10:44:27 pre podne »
Nema tamo nigde AF na onom snimku, u tome i jeste poenta.

Ako ne želiš da se čuje onda je fora u STM objektivu. Pogledaj onda i 100D
https://www.youtube.com/watch?v=RtHyHWd-V1A

Jednobojne podloge su smrt za bilo koji AF sistem.

Imaš danas i 40 mm i 50 mm u STM verzihi za male pare. Skoro da nema potrebe za Heilosom.
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2017, 10:48:34 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 13, 2017, 07:33:08 posle podne »
@arhi
Fazni fokus ne mora biti brz. Čak je i neprirodno i neprijatno ako je jako brz a pri tomvm imamo mali DOF. Zato su kod 80D uveli brzinu AF-a jer je kod 70D ponekad prebrz. Kod faznog je bitno da ne lovi već da zna na koju stranu ide. Meni na 700D brzina AF-s je odgovarala, ali to zavisi od objektiva. Na 70D da je brže ne bi valjalo. Za 700D Canon kaže da ima neke fazne ćelije razbacane po senzoru, kakve - ne znam.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 13, 2017, 11:31:51 posle podne »
Nema tamo nigde AF na onom snimku, u tome i jeste poenta.

Ako ne želiš da se čuje onda je fora u STM objektivu. Pogledaj onda i 100D
https://www.youtube.com/watch?v=RtHyHWd-V1A

Jednobojne podloge su smrt za bilo koji AF sistem.

Imaš danas i 40 mm i 50 mm u STM verzihi za male pare. Skoro da nema potrebe za Heilosom.

Da za objektiv sam skontao i sigurno ce da bude STM.
Pa ovo je odlicno sve, e sada me bas bacas u bedak da li da cekam i jurim negde 100d ili na 700d polovan.
Zavisi sta su za koga male pare, ja sam prethodni Helios uzeo za 1000 dinara, a neki 50mm sa f2 kao helios ili f1.8 je mnogo skuplji, a helios radi posao jeste da je manuelni fokus, ali i onako sa njim slikam po noci pa jedino manuelni i dolazi u obzir.

@pericha vidim ti si imao sve aparate ovde moguce o kojima se prica, sada imas 70d, reci mi onako tvoje neko misljenje, utisak, secanje ili kako god, konkretno u ovom slucaju sto je postavio coronin link kako bi se ponasao 700d u odnosu na 70d ili 100d ?

Gledao sam oko autofokusa i pronasao da ima opcija kada se slika ''focus and recompose'' e sada nemam pojma da li ovo podrzava svaki aparat i od cega zavisi, ali lik objasnjava kao da je najbolji nacin da se snimi fotografija upravo taj nacin, pa recimo kada ima malo autofokusnih tacaka a hoces da ti veci deo slike bude u fokusu, odaberes centralnu tacku za autofokus, stavis gde ti treba, pritisnes do pola da se fokusira taj deo i navodno to ostaje upamceno to jest u fokusu i onda samo pomeris na drugi deo gde ti treba fokusiras i taj deo i kao ostace oba dela u fokusu...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 14, 2017, 09:00:46 pre podne »
Fazni fokus ne mora biti brz. Čak je i neprirodno i neprijatno ako je jako brz a pri tomvm imamo mali DOF.
:D bem li ga, ja volem kad je "tak - tak" direkt na metu, no mene video slabo zanima :D.. stm motori su generalno sporiji mehanizam od us motora tako da sto jes jes pitanje dal uopste mogu dovoljno brzo de preskoce :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 14, 2017, 01:08:08 posle podne »
@logitech
U daleko sam od neke ozbiljnije civilizacije do ponedeljka pa mi je net vrlo slab na tel. Pogledaću video kad se vratim u grad.
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2017, 01:09:37 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 14, 2017, 04:50:42 posle podne »
Pa ovo je odlicno sve, e sada me bas bacas u bedak da li da cekam i jurim negde 100d ili na 700d polovan.
Utvrdi prvo kakav je video AF na oba. Ako je zaista bolji na 100D, onda baci na papir šta je to bolje na 700D.
Posle toga ćeš morati sam da odlučiš šta ti od toga više treba.

Citat
Zavisi sta su za koga male pare, ja sam prethodni Helios uzeo za 1000 dinara, a neki 50mm sa f2 kao helios ili f1.8 je mnogo skuplji, a helios radi posao jeste da je manuelni fokus, ali i onako sa njim slikam po noci pa jedino manuelni i dolazi u obzir.
Veliki broj fotki sa Heliosom bude van fokusa. Po danu još kako tako, ali u poplumraku je vrlo teško odrediti tačan fokus kroz tražilo. Jedino ako slikaš sa stativa i koristiš Live View. Često je oštrija fotka sa 18-55 IS,  koji je skroz otvoren.

Citat
Gledao sam oko autofokusa i pronasao da ima opcija kada se slika ''focus and recompose'' e sada nemam pojma da li ovo podrzava svaki aparat i od cega zavisi, ali lik objasnjava kao da je najbolji nacin da se snimi fotografija upravo taj nacin, pa recimo kada ima malo autofokusnih tacaka a hoces da ti veci deo slike bude u fokusu, odaberes centralnu tacku za autofokus, stavis gde ti treba, pritisnes do pola da se fokusira taj deo i navodno to ostaje upamceno to jest u fokusu i onda samo pomeris na drugi deo gde ti treba fokusiras i taj deo i kao ostace oba dela u fokusu...

To podržava svaki DSLR, ali nije uvek najbolja tehnika. Možeš da dobiješ fotke van fokusa ako koristiš veliki otvor blende, slikaš nešto veoma blizu ili agresivno rekadriraš.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 16, 2017, 02:14:10 pre podne »
Helios, samo stativ, samo noc, samo live view, onu sliku sto sam okacio u dan sam onako bezveze nesto isprobavao.

Sto duze gledam sve sam u vecoj neverici sta ovi ljudi danas prave i na sta pare uzmaju, platis novu kameru 670 eura, dobijes model pod nazivima ''best camera of 2017'', ''best amateur camera'' i slicno a kada pogledas sta si dobio za taj novac sto ja smatram da nije malo, ono sve nesto malo malo zeza.

U sustini gledao sam malo po YT, najvise d5600 uporedjuju sa 750d i 800d nema sa 700d. E sada d5600 moze da bude korektan kao ovde recimo : https://www.youtube.com/watch?v=mJCUO1OjDaI a moze i da zeza kao ovde recimo : https://www.youtube.com/watch?v=pcWDArMHDgs, ili u drugim primerima.

U sustini ono sto sam ja pogledao a to je par video snimaka na ovu foru : https://www.youtube.com/watch?v=p-PZrruvn5w, dolazim do zakljucka da je sve to tu negde, ako je malo bolje u necemu od ovoga, losije je u necem drugom i tako...

A u sustini ona zena nije poslala trazenu sliku za 700d a nema ni ovoga iz Valjeva, tako da racunam da ga je prodao jer je bio rezervisan. A ovaj d5600 se okrece ko zna od kada jer je prodavac zadnje logovanje imao 31 avgusta, znaci od tada se okrece i nije se prodao, poslao sam i njemu poruku mozda mu se nesto desilo ko zna, ako odgovori videcu meni bi odgovaralo licno da odem da preuzmem, tako da za sada ko pile u kucinama.

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 16, 2017, 05:52:13 posle podne »
@logitech
Nisam imao sve te aparate ;)
Video što je cronnin postavio pokazuje razliku između faznog i kontrasnog fokusa. Oba Canona fokusiraju tačno i tu ostaju. Nikon ode malo previše pa se onda vrati. Mora da prošeta fokus i da vidi gde je najbolji i onda da se tamo vrati. Drugo pitanje je koliko brzo će to odraditi. Vidimo da SL1 (100D) malo čeka pa onda krene. Tako radi i 700D. Meni je to bolje jer ako mi neko prođe kroz kadar, fokus će i dalje ostati gde treba. Osim toga DSLR nije akciona kamera i pri sporijoj promeni kadra, kako bi i trebalo snimati, fokus prati baš kako treba. 70D mi je prebrz ponekad. Ovaj video je takođe školski primer testiranja fokusa. U realnim uslovima je stvar drugačija, mada to nema veze sa vrstom fokusa, već sa načinom rada. Video si i sam u drugom videu sa rukom da se u jednom momentu D5600 zakucao i ne mrda. To sam vrlo retko imao i kod 700D. Izgleda je problem kad ode daleko van fokusa da ne zna da krene.
Ukupno gledano mnogo bolji video fokus ćeš imati sa 700D ili 100D nego sa nekim gore pomenutim  Nikonom. Kod videa gde prikazuju testiranje praćenja lica ili sl. obrati pažnju na pozadinu. Videćeš kako ona ide van fokusa, ali i kako diše (kao da neko pomera zum dok fokusira), mada ovo drugo zavisi od objektiva, ali je izraženije kod kontrasnih tipova fokusa.
Ja sam ti već napisao da možda ne bi bio zadovoljan sa fokusom na 700D, jer mi se čini da možda previše očekuješ, ali na osnovu testova na Youtube sam siguran da bi te D5600 poprilično iznervirao što se tiče video fokusa u realnim situacijama.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 17, 2017, 12:29:07 pre podne »
Da, jasno sada, ali opet prilicno je brz pa to i ne vidim bar ja kao neku manu ili nedostatak, sto se tice zakucavanja ali bas zakucavanja nalazio sam primere gde slika ostane ovakva oko 15 sekundi jednostavno kao da se aparat zaglupi i ne moze da se oporavi : https://i.imgur.com/hTAnplH.png Inace ova bela tacka u sredini je golub.

Sta drugo reci sem strasno, sto ti kazes ne da bi se normalna osoba iznervirala nego bi otresla aparat o zemlju. Toliko su se rasprdeli o njemu po internetu svi ga zivi nahvalise a on se zaglupi 15 sekundi ne zna gde se nalazi...

Gledao sam i one aparate koje ne mogu da kupim i uporedjivao kao sto su 750D, 70D itd, cisto infomativno radi, i ono sto mi je u svemu palo na pamet jeste da li si mozda instaliravao magic lantern na 700D/760D i da li ima konkretno nekih stvari za autofokus dodatnih podesavanja i slicno gde bi postojao neki prostor za unapredjenje itd.

Izvinite, ja sam hitno morala na put radi nekiih neodloznih obaveza. Fotoaparat sam podesila tako i stavila poklopac na objektiv medjutim on ne moze da nadje tacku fokusa i ne moze da uslika nista. Stavila sam ga na manuelni fokus i moze, ali je fotografija totalni mrak...  :icon_king: :toothy9:

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 17, 2017, 08:38:30 posle podne »
Gospođi veoma mnogo nije jasno što si to tražio, ali nadam se da si dobio željenu sliku.

Imao sam instaliran ML na 700D. 760D nisam posedovao već samo testirao.
ML donosi fokus piking što mi je pomagalo kada sam koristio manuelni video fokus na EF 35/2. Dobiješ VU metre da vidiš nivo zvuka, mada AUTO level sa uključenim atenuatorom radi fantastično u svakoj prilici. Takođe se otključava i 3x video krop i tada radi video AF (kod 70D ne radi AF bez ML!). Značajan je ISO koji možeš spustiti na 50 i 25. Vrlo korisno za noć je shutter speed koji može da ide dosta ispod 1/30. To su samo neke stvari koje su meni koristile. Video AF se nije menjao koliko se sećam, mada nisam detaljno išao kroz sva podešavanja, a znam da je bilo nekih.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 20, 2017, 03:18:11 posle podne »
U sustini to mi je ono manje-vise nepotrebno, bar za sada, najvise me zanima da li se sta menja oko auto fokusa, ali otom potom.

Gospodja je prodala aparat bas taj dan se javio covek i dosao kupio. Nasao sam drugi sa 18-135 STM navodno na 5000 okidaja. Dobio sam trazenu sliku sa iso 200 f 3.5 i 8 s ekspozicijom.

Ono sto sam uspeo da pronadjem je 3 komada crvenih i 2 komada belih stuck ili hot koji god da su na vecem odnosu to jest kada ne zumiram previse, uspeo sam i jedan da nadjem crveni kada se zumira jos vise, no mracu detaljno da pregledam sto bi se reklo piksel po piksel, u odnosu na 600d koji je imao pravo brdo belih ovo je nista ali opet kazem u odnosu na njega.

E sada ako je aparat na 5000 okidaja zaista ovo mi je bas bas bedak da se te zezancije pojave bas tako brzo pogotovo ove crvene koje su bas upadljive na crnoj pozadini  :-\ Ne znam sta da radim i kakve su sanse da pronadjem aparat bez ovih zezancija.


Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 20, 2017, 05:34:20 posle podne »
Kod mene na 700D su se vrlo pojavili razni pixeli, mapirao sam ih i posle ih nije bilo.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže logitech

  • Junior
  • *
  • Poruke: 92
    • Pogledaj profil
Odg: DSLR do 50000 din
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 20, 2017, 09:34:18 posle podne »
Pa da radio sam ja i na 600d ako se secas uzimao poklopac za telo od onog sto drzi radnju kada je zajmio od kolege, dosta nestalo ali opet dosta ostalo, pogotovo tih crvenih sto bodu oci, ajde ovi beli se i ne vide sitni su uglavnom ili su male putacice ili su razmazani onako, ajde pitacu coveka da uradi to mapiranje ako bude hteo pa da vidimo, mada ja mislim da ovi crveni kad se stvore ne nestaju  :'(