Autor Tema: bogijevi experimenti  (Pročitano 45746 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #100 poslato: April 22, 2023, 08:48:22 pre podne »
zurio sam pa ga nisam lepo osusio pre "pecenja" na UV svetlu pa su mi ostale ove bele fleke .. mada se ne vide osim ovako pod mikroskopom ... ali sam prezadovoljan za sada... moram da zavrsim roletne u radionici posto sada mogu samo nocu da stampam ali .. za sada sam zadovoljan ...

bice nadam se uskoro i nekih normalnijih fotki, radionica polako dobija oblik
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #101 poslato: Maj 27, 2023, 06:50:25 posle podne »
stigla mi najzad nova baterija za ovog keca pa danas dok sam cekao zenu da dodje po mene uzeo malo da ga probam ... zamenio sam mu prozor sa nekim japanskim prozorom radjenom na cnc-u koji glumi neki nikonov fokusing ekran na canonu .. zakacio neki preistoriski 90mm F/2.2 objektiv manualac i reko da probam koliko brzo se fokusira sa njim i moram priznati, za razliku od "normalnog" fokusing ekrana, ovo je do jaja, mora jos malo da se naviknem ali ovo je prilicno brzo :D... fotke nisu neke a i tresle su mi se ruke od umora (napunili mi se odvodi borovim iglicama i sisarkama pa sam cistio celo pre podne) ali mora podelim, prve dslr fotke koje sam napravio ove godine :D :D :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #102 poslato: Maj 31, 2023, 07:16:48 pre podne »
Леп, особито последња, са лебдећом мувом у ружи. Опрема која пуно обећава! Кад се руке одморе, биће овде, осећам, јако лепих макро снимака!

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #103 poslato: Maj 31, 2023, 07:45:46 posle podne »
hvala hvala :)

od '92 sa onim rebel-g sam krenuo da se navikavam na automatiku, pre toga mi na onom kijevu nikad nije bilo problem da izmerim svetlo, namestim expoziciju, blendu, proverim tablicu, fokusiram (zuta mrlja) i od 36 fotki na filmu obicno preko 30 je bilo dobro osvetljeno i sa dobrim fokusom... 5-6 plafon budu promasene... (sad dal fotke budu dobre ili ne, da li je kadar ok to je druga prica) ... elem za ovaj canon 1DS mark2 sam kupio taj neki zaslon, pravi covek rucno na cnc-u, koji kao pomaze za manuelni fokus, i zakacio sam na njega par ovih manuelaca koji su mi ostali i .. evo igram se par dana i moram da priznam da me automatika upropastila... dok se ja skoncentrisem da fokusiram, zaboravim ne svetlo pa fotke budu bele (ili crne), odjednom mi se desava "previse stvari odjednom" ... no, polako, mislim da ce ovaj predah od automatike uticati pozitivno na moju glavu :) ...

tako da, vezano za ove fotke, meni je trenutno mega uspeh sto je svetlo + fokus pogodjen :D .. e sad, polako da ubacim i mirnu ruku i dobar kadar i ... super :D ... a kontam bice za makro sta da se fotka, imam brdo ruza, neko grozdje, imam vocnjak koji je u stvari sada dzungla + smetliste :( (tamo su majstori odlagali sve viskove, pesak, zemlju, gvozdje, drvo...) tako da ce to biti ozbiljan posao sada da se sredi, no kontam sada u toj dzungli ce biti sta da se fotka za makro "u krugu doma" :D :D :D bez da moram negde da idem :) ... updateovacu ja ovde polako kako sta bude i radujem se komentarima :)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #104 poslato: Jun 15, 2023, 06:20:59 pre podne »
1Ds mark2, tamron sp 90mm manuelac .. stack iz 3 fotke, jutros oko 6 vidim ovog prljavca pa reko da se oprobam :D ... ne znam dal smem da ga pipam rukama pa sam se nesto drndo sa drvcetom :( .. spor, lezao neko vreme na ledjima (izgleda je pao sa drveta)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #105 poslato: Jun 17, 2023, 09:19:03 pre podne »
Kvalitetan snimak! Nije ni malo lako usnimiti tamnu bubu; najčećeće izgledaju kao crba fleka  na nekoj pozadini, što ste lepo izbegli. Ovde bih imao samo dve male sugestije: posvetliti bubu i odseći šišarku još malo sa vrha.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #106 poslato: Jun 17, 2023, 10:32:41 pre podne »
jos da je posvetlim, hm, ok :D cu probam :) ... probavam neki novi sw za stacking imam jos 15tak dana fore taman da vidim sta sve moze da odlucim dal cu pljunem 70eur za njega ili ne ... ali mi ovaj kukac delovao malo "isprano" kada sam probao da ga posvetlim, mozda ne umem da koristim app mozda je nesto drugo u pitanju, videcemo, mozda ga samo prebacim u PS pa nastavim promene tamo... nezgodna mi je kombinacija crne bube i blata po njoj da izvedem da sto kazete ne bude crna fleka :)

a za sisarku i mislio sam se da odsecem ovaj deo koji je u fokusu :D .. ali mnogo bre malu rezoluciju pravi ovaj 1Ds nije bas da ima mesa za krop, kako secem nista mi ne ostaje :( ... a nisam blize mogao da pridjem sa ovih 90mm ... a iz ove perspektive ne znam koliko mi je bilo pametno sto sam uopste stavio tu sisarku tu mozda bolje da je kukac bio sam na toj plocici... no bilo rano, ladno, radio celu noc, izasao u majci samo da odnesem u podrum neki switch i naletim na kukca i reko da slikam, pa nisam imao strpljenja da probam i ovako i onako

navikavam se polako ponovo na sve skroz manuelno jedino sto ovo npr nikako nisam mogao sa F/2.2 (nista zivo ne bude u fokusu) morao bi neki tripod i milion fotki za stack i mrtva buba... tako da je ono, fokusiram sa F/2.2, onda treba da se ne mrdnem ja (tj aparat) a da zavrnem blendu pa da okinem, pa da odmotam na F/2.2 opet, pa refokusiram, pa ... traje :D ... al nema veze odlicno se zezam ... jos malo pa selidba zavrsena pa cu prebacim i 5d4 u munze pa mogu malo i sa pametnim aparatom da slikam :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #107 poslato: Jun 19, 2023, 12:13:26 pre podne »
zna li neko koja je ovo buba uopste, neki dan kada sam je slikao ujutro kad je svanulo video sam tu jednu na ledjima ne betonu ispod drveta, sad sam izasao napolje (ponoc) jbt ima ih 20+ komada svuda po dvoristu, svi na ledjima polako mrdaju nogama i nekoliko na nogama hodaju mega polako ?!
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #108 poslato: Jun 19, 2023, 09:46:04 pre podne »
ovo bi trebao biti "Jelenak", jedna od vrsta "Jelenka", pošto ih ima više vrsta......
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže zook

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: bogijevi experimenti
« Odgovor #109 poslato: Jun 19, 2023, 08:58:04 posle podne »
ово је носорожац...