Autor Tema: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?  (Pročitano 12191 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« poslato: Avgust 18, 2017, 05:55:06 posle podne »
http://dslrcontroller.com/guide-wifi_mr3040.php

ko je probao? meni jutros stigao TL-MR3040 (5952 din u netiksu sa porezom, verzija 2.x), upgrade firmware-a je trajao 2min (klik, klik gotovo), zabo 5dmk3, upalio, wooooooooooow .. sve radi 1/1 ... odusevljenje :D ...

elem, podrzano je cudo i karate aparata

Citat
DSLR Controller supports most Canon EOS models released in Q3 2006 or later. It is specifically designed for models released in Q3 2008 or later. The older models use VxWorks, while the newer ones use DryOS. VxWorks models may not support some functionality such as auto-focus and continuous shooting. The cameras themselves may be able to do it - it just cannot be done remotely. If you have a Canon EOS newer than listed here, it is likely to just work.

i ono sto je najbolje, taj android app radi normalno preko kabla i sa ovim radi i wifi tako da ludilo ... dslcontroller kosta oko 8 dolara, ali je fora kad ga kupis mozes da ga stavis na sve svoje registrovane android uredjaje tako da je meni na par telefona i na par tableta sada... tablet sam spojio na jedan mk3 preko usb-a a telefon sam vezao na drugi mk3 preko TL-MR3040 i wifi-a.

kazu ljudi po netu da im ovo cak radi mnogo bolje i stabilnije od nativnog wifi-a na novim canon dslr-ovima (doduse imas ovu budzu externu) no ja nemam canon sa wifi-em tako da to ne mogu da probam ..

sve u svemu, radi meeeeeeeeeeeega dobro :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2018, 02:04:37 posle podne »
Meni Canon  6D i telefon preko WFi rade perfektno, u pitanju je aplikacija EOS Remote.
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2018, 05:03:57 posle podne »
Meni Canon  6D i telefon preko WFi rade perfektno, u pitanju je aplikacija EOS Remote.

6D vec ima wifi, ovo je fora da se na canon koji nema wifi za sitne pare doda wifi :)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2018, 05:17:40 posle podne »

Meni Canon  6D i telefon preko WFi rade perfektno, u pitanju je aplikacija EOS Remote.



isto i na D750 samo je potrebno instalirati drugi program, naravno..


Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2018, 09:16:14 posle podne »
Ja sam probao ranije to ali preko žice na 600D i 700D. Verujem da isto tako radi i preko wifi, kao što si i sam ustanovio.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #6 poslato: Januar 05, 2018, 02:58:06 posle podne »
ne moze, aparat ne zna da prica wifi sto znaci da mora nesto da prica sa aparatom preko usb sto ima OS na sebi i tera neko programce ne mere na toliko nikako to je samo wifi/bluetooth adapter
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2018, 03:18:11 pre podne »
Eh, a šta su to dodali u 800D pa da može. Nek isto to stave u dongle onakve velične.  Novi FW i gotova priča.
Ako moram sve ono da postavljam, onda mi je lakše da povežem direktno aparat u kompjuter.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2018, 05:08:16 pre podne »
pa ceo modul, procesor etc etc.. ne mozes tek tako da zamenis usb stack na firmware-u da dodas podrsku da aparat bude HOST, aparat ume da bude samo usb klijent...

a nije prevelika budza, ja podrazumevam da ako mi treba da kontrolisem aparat da je aparat van mog domasaja (npr na tripodu visoko meni iznad glave) ovo je 100g + kablic od 5cm i stisnes ga cickom na aparat i to je to.. ne smeta (bar ne meni) a korisno je do jaja... realno mi je korisna i zicana kontrola sa telefona/tableta ali mi je ova bezicna jos bolja.. mislim meni je super korisno, dobio sam wifi za 40eur a alternative su mnogo skuplje npr case air jeste kompaktiniji ali je 160$ a nema svoju bateriju nego sisa struju iz aparata, eyefi kostaju ko bubreg jeftinije mi da kupim mk4, ezshare sam probao i vise ne rade nego sto rade a i one kostaju 50tak evra, Canon W-E1 Wi-Fi nisam probao cujem da je oko 50eur ali koliko kapiram ako njega stavim onda mora slikam samo na CF karticu jer mi on zauzme SD slot, a CF kartice veceg kapaciteta su brate skupe :( da ne spominjem da canon kaze "EOS 7D Mark II, EOS 5DS and EOS 5DS R" sto znaci opet pitanje gde radi gde ne radi.. na mk3 verovatno ne radi kakve sam srece ...WFT-E4 IIA (opet preskup) radi na mk2 ne znam dal bi radio na mk3, ali je svakako resenje za "samo jedan aparat" promenis aparat to ide u smece, WFT-E7A koji je kao za mk3 kosta 7 glava, prodam mk3 dodam toliko i uzmem mk3 sa wifi .. nije uporedivo :(

+ osim one kartice, nijedno resenje nije "znacajno" manje od ovog tplinka

naravno da je potpuno beskorisno kada si pored kompa ja ne koristim za to uopste, izvadimkarticu ubodem u komp i vozi... ali ono digo si aparat iznad glave oces uvatis neku prirodu, ili slicno..
« Poslednja izmena: Januar 06, 2018, 05:09:48 pre podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2018, 11:48:23 posle podne »
Nisam ni mislio da aparat bude host, već taj dodatak.
Ovako, samo bez antene:
https://www.amazon.com/ANEWKODI-600Mbps-Adapter-Wireless-433Mbps/dp/B01LEZFTYG
« Poslednja izmena: Januar 06, 2018, 11:50:42 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2018, 08:52:59 posle podne »
pa ne moze u tome je problem, za host je potreban ozbiljan cpu, posto aparat ne moze da bude host ovo sto bodes u usb mora da bude host, da bi to bilo host mora ima cpu, ne moze da stane na 2x5mm nikako
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2018, 10:04:43 posle podne »
Dobro, ne mora odmah da bude kao onaj mini, zato sam i dao sliku ovog drugog. Pa mogu vala da ga strpaju na tih 10x15 mm?

Nego čekaj, sa ovim mogu se kontrolišu svi parametri, kao u EOS Utility ili je samo Wireless shutter?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2018, 05:47:35 pre podne »
Dobro, ne mora odmah da bude kao onaj mini, zato sam i dao sliku ovog drugog. Pa mogu vala da ga strpaju na tih 10x15 mm?
ne isplati se cena bi bila veca nego da predjes na novije telo koje ima wifi

Nego čekaj, sa ovim mogu se kontrolišu svi parametri, kao u EOS Utility ili je samo Wireless shutter?

da bre full eos utility.. tj ne koristis eos utility nego dslr utility ali imas vise manje sve funkcije, upravljas aparatom, gledas sta aparat gleda, fokusiras, setujes sve parametre fotkanja, fotkas, prebacujes fotke sa aparata na telefon/tablet .. wireless shutter imas za par dolara i par puta par milimetara je

pogledaj video (oko 200M ): https://elco.crsndoo.com/phone_uploads/video/2018_01_08_05_31_51.mp4
« Poslednja izmena: Januar 08, 2018, 05:50:54 pre podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2018, 06:07:26 pre podne »
imas ovde zakacen isecak iz filma rekompresovan u vrlo mali kvalitet cisto da imas ideju kako to izgleda ako neces skidas 200M film (mada bolje skini 200M da vidis kako to izgleda realnije)

btw na filmu glupavi screen recorder ne ume da rotira pa izgleda kao da je dsl controller u sredini ekrana, on je naravno full screen samo je telefon u potret modu
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #14 poslato: Januar 09, 2018, 02:12:27 pre podne »
Interesantno. Nisam znao da ima video feed.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #15 poslato: Januar 09, 2018, 04:19:57 pre podne »
pa da bre, imas live view na telefonu/tabletu.. meni mega korisno.. ne koristim toliko cesto koliko bi verovatno koristio da je wifi integrisan ali extra koristan upgrade za male pare
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #16 poslato: Januar 09, 2018, 03:50:38 posle podne »
Može li sa time nekako da se baci live view na TV?
I u kojoj rezoluciji daje?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #17 poslato: Januar 09, 2018, 04:34:23 posle podne »
Može li sa time nekako da se baci live view na TV?
I u kojoj rezoluciji daje?

ja mogu da bacim na tv posto mogu da spojim tv i android telefon kablom i telefon sliku prebaci na tv ... sad zavisi koji telefon i koji tv imas...

sto se rezolucije tice, nemam pojma u kojoj rezoluciji stize stream ali je isti ili veci od nativne rezolucije mog telefona :D ... kad slikas i kad gledas slike sa aparata prebaci ih cele i snalazi se sa raw fajlovima (ja samo slikam raw, sve fotke su raw na aparatu, lepo ih prikaze, mozes zumiras koliko oces etc.. )

jedino sto meni smeta (a mozda moze da se namesti, nisam probao) je sto se ovaj device postavlja kao access point i moras na nejga da se zakacis, dakle ja na telefonu mora se otkacim od svog wifi-a (kucnog na primer) i da se okacim na ovaj njegov device (ako vidis film, kacim se na BIA wifi) ... sam dslr kontroler sw moze da bude malo bolji ali izlaze redovno upgrade-i tako da se ne zalim meni je super koristan :)

evo ti zakacen png direkt snapshot ekrana, full rezolucija mog telefona, 2560x1440 pa pogledaj sam (prc ne moze png 1.7M a max je 1.2M za kacenje moracu da ga prebacim u jpg)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2018, 09:09:58 posle podne »
Ima li taj tvoj hack slicnost sa ovim https://witharsenal.com/ ?

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #19 poslato: Januar 12, 2018, 09:46:25 pre podne »
Ima li taj tvoj hack slicnost sa ovim https://witharsenal.com/ ?

nije moj nikako :) ta ekipa http://dslrcontroller.com/ pravi navodno najbolji app za android za dslr kontrolu (koristi wifi koji vec postoji na kameri, ili kabl vezu) pa su dodali i mogucnost preko ovog tplinka da mozes da dodas wifi na dslr koji nema wifi ..

arsenal je potpuon druga prica, to je ono remote trigger sa brdo nezavisnih senzora + AI koji ti pomaze da napravis bolju fotku
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu