Autor Tema: Canon 5D Mark IV specs leaked  (Pročitano 27026 puta)

0 Članovi i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Canon 5D Mark IV specs leaked
« poslato: Avgust 20, 2016, 05:09:26 posle podne »
Citat
As the release date of the Canon 5D Mark IV is dawning upon us we want to update you on the latest news and rumours about the new Canon camera. all sources point to one date – August 27th 2016 and seems that Canon are preparing a major announcement event. The event is called “Five Graphy” and it looks like to begin on the 27th of August. It doesn’t specifically say that it will be about the new 5D series instalment – the 5D Mark IV, but it is pretty safe to assume that the new 5D will be introduced alongside the rest of the 5D series bodies. We’ve mentioned before that the camera will be announced in the end of August and we are finally seeing some official information to confirm the rumours.


    Camera Sensor – Full Frame 30.4 Megapixels Canon Sensor
    Burst Mode – 7 Frames Pers Second continuous shooting
    Autofocus – Dual Pixel AF
    Focusing points – 61 points focusing with 41 cross-type
    RGB + Infrared Senson – 150K pixels
    Memory Cards – CF + SD slots. There are no indications of CFast support whatsoever
    Anti-Flickering Technology for video
    ISO sensitivity range – 100-102400
    Wi-Fi – Built In Camera
    Video recording:
        4K video recording at 24fps and 30fps
        1080p recording at 60 frames per second
        720p at 120 frames per second
        4:2:2 capabilities
        Frame Grabs from 4K Video
    Jpeg – there are some news about 500 Mbps 8Bit options
    Built-In Time Lapse capability
    Connectivity – USB 3.0 support
    GPS Built In
    NFC connectivity
    Cable Release – Port moved to the front – no confirmation on that yet.
    Display – Touchscreen Display with similar functionality to Canon 1DX Mark II
    Ergonomic – The new body will feature new, more ergonomic lines and new buttons to ease up on the handling
    Body Size – 116.4mm long, 150.7mm tall and 75.9mm wide.
    Weight – 890 grams

expected price $3600

http://canon5dmkiv.com/canon-eos-5d-mark-iv-release-date-updated-specifications/

« Poslednja izmena: Avgust 20, 2016, 05:11:06 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2016, 08:39:27 pre podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2016, 12:45:10 posle podne »
joooooooooj svrbi me ruka
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2016, 10:18:18 pre podne »
@Arhi - Nadam se da je leva :)

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2016, 09:43:27 pre podne »
Pixel RAW Dual : record both of one of the normal to the RAW file of the image and the parallax information (parallax information). Digital Photo Professional of the “Dual Pixel RAW Optimizer” in the can: three of image processing
Image Micro-adjustment: by using the depth information, to fine-tune the maximum position of the sharpness and resolution (original: micro-adjusts the position of maximum sharpness and resolution)
Bokeh Shift: to change the position of the previous blur of viewpoint (original: repositions the viewpoint of foreground bokeh for a more pleasing result)
Ghosting Reduction: reduce the incidence of ghost and flare

Sad kad im Lytro zavali tuzbu...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2016, 10:58:10 posle podne »
Sad kad im Lytro zavali tuzbu...

hahhahah

@Arhi - Nadam se da je leva :)

obe .. al mi se nesto cini da ovom necu odoleti .. mada me ubise ovi fujijevci u pojam .. zeza me sto nemam kad da radim ni osnovnu obradu, imam preko 500G raw fotki koje bi trebalo prvo proci i pobrisati min pola a onda bar osnovno obraditi al ih mnogo i onda me uber mrzi i sad se razmisljam da predjem na fscking fuji samo i prebacim na jpg i batalim celu pricu sa profi opremom i ponasam se ko sa kvalitetnim kompaktom i bog da me vidi... dete ionako nicim ne moze da se slika kad nece da se slika tako da mi dslr vise ne treba a moje znanje je daleko ispod i potrebe daleko ispod ovih fancy sprava.... ali vidi bre kakav je spec, kako da mu odolim .. ima zena na vrbu ispred zgrade da me obesi ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #6 poslato: Avgust 24, 2016, 07:14:02 pre podne »
Hahahaha.....sve je to deo GAS-a :) najgori osecaj na svetu :)

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #7 poslato: Avgust 24, 2016, 08:37:43 posle podne »
ma ne zezaj se, uzimaj ovaj canon, ako stvarno kupujes novo telo. To je telo za tvoje ranceve, zar nije tako.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2016, 10:34:50 posle podne »
@drezik GAS? nisam nesto sa skracenimaca ovih dana

@petko, ma vidi svrbi meeeee ... ali vidi, jbt, malo je red da ja pogledam sebe u oci, ja sam bre pajser za fotografisanje majke mi, evo gledam od 200-300 fotki sa mora, ima 2 koje mi se svidjaju, ej DVE, i ne smem ih pokazem ovde jer mi dete na njima, i pitanje i te dve dal stvarno valjaju ili mi se svidjaju sto mi dete na njima .. kapiras .. od 200-300 treba bar 50 da valja da ga .... i sad sta, ja cu sa 5k kad dam za ovaj aparat sta? praviti bolje fotke? od tih 300 ce mi 3 biti dobre a ne 2? bes poso cu platim za 5k profi fotografa da mi fotka to sto mi bitno jbg potrajace mi tih 5k duze nego taj mk4 da se ne lazemo .. za sve moje tehnicke potrebe, ovaj 50D sa 3 blica i ovo stakla sto imam radi posao 1/1 ne treba mi bolje.. kontas .. a najbitnije od svega, kad nisi dobar u necemu, i konstantno nisi dobar, to ti i ne predstavlja vise toliko zadovoljstvo ... koje ce mi bude zadovoljstva da utucem pare u wow aparat i onda opet dobijem ispodprosecne fotke :( ... da muvam ribe sto imam veliki crni aparat mator sam, ne zanima me .. drugo ove danas daju za kafu i kiselu sto bi trosio tolike pare :(

elem odosmo daleko od teme .. videcemo
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2016, 07:31:13 pre podne »
G.A.S. je skracenica za gear acquisition syndrome - uglavnom zelja za novom opremom :)

https://www.slrlounge.com/the-cure-for-gear-acquisition-syndrome/

Citajuci reply vidim da ga nemas ali eto mozda nekom ova informacija zatreba :) mali off.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #10 poslato: Avgust 25, 2016, 10:59:03 pre podne »
Ovdje se moze naci vise o samom apratu:
https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/explore/see-legendary

Rumors-i su bili poprilicno precizni, ovi svjeziji naravno.
Zanima me koliko dobro ce se ponasati autofokus u videu, kao i koliko ce biti koristan ekran na dodir pri istom?
Ja sam vec odlucio da ga kupujem, vjerovatno koji mjesec po pocetku prodaje, cisto da se ogradim kakvih djecijih bolesti, mada ih realno ne ocekujem.
PS: I ne nije rijec o G.A.S. sindromu, vec je bio planiran Mk3 i onda sam odluci da sacekam Mk4, tako da to je to :)

Jedino sto mi se ne svidja trenutno je krop od 1,74 priliko 4k video snimanja, nije to toliko ni strasno, al moglo bi i sire to malo.

Nadam se da ce i ekipa odavde ubrzo da izbaci test :) jer iskreno, jedva ga cekam...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #11 poslato: Avgust 25, 2016, 12:29:32 posle podne »
@drezik, aaaaaaaa pa vidi .. da provedes 1minut u mojoj radnoj sobi bilo bi ti jasno da ne da patim od gas nego hording+gas+nisam normalan uopste .. ali za foto me malo sad lomi da umesto u 5d ulozim u fuji, kao ono, dobar jpg odma i moja nesposobnost obrade onda ne bude toliki problem :D pa mi kao bude opet malo vece zadovoljstvo da fotkam jer mi to zadovoljstvo nesto uminulo zadnje 2-3 godine

@igor :D :D :D 4k video me uopste ne tangira ali ovo ostalo ... ne znam dal cu izdrzati
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #12 poslato: Avgust 25, 2016, 01:21:50 posle podne »
Naravno da i Fuji ima svojih prednosti.

Verovatno Zoran može bolje da obrazloži pošto je duži korisnik nego što sa bio ja. Meni se svakako svideo i JPEG , sama veličina fotoaparata...Fuji App i wifi mogunosti...

Naravno sad se izbor svodi na šta je kome potrebno ...

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #13 poslato: Avgust 25, 2016, 01:24:49 posle podne »
Arhi, onomad kad sam ti rekao da fotografija zahteva ozbiljno ucenje i rad, rekao si da nemas nameru da ucis jos jednu disciplinu. Uveravam te da nije tvoj manjak talenta, pre ce biti da je problem vreme/zelja/ljubav prema ovoj vrsti znanja, tj. nedostatak istog. Sad, ako bi te kupovina ovog aparata motivisala da se vise posvetis, onda bih ti rekao da ga svakako uzmes. Ako ces i dalje da imas odnos prema fotografiji kao i do sada, onda bih te savetovao ne da uzmes Fuji, nego nesto bolji kompakt i zavrsis pricu.
Moje misljenje na osnovu vremena provedenog vremena na forumu, kao i tvojih komentara, je da si ti istinski zaljubljenik u fotografiju i da to zasluzuje malo ozbiljniji pristup sa tvoje strane.

200-300 fotki? Pa ja se bez 2-3 hiljade ne vracam sa odmora :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #14 poslato: Avgust 25, 2016, 01:26:33 posle podne »
Meni je Fujifilm X-M1 (smedji) jedan od ljepsih malaca :)

arhi
Meni 4k igra ulogu itekako, posebno ako gledam na to da je to DSLR koji ce da se druzi samnom dobrih 7-8 godina :D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #15 poslato: Avgust 25, 2016, 04:29:23 posle podne »
Canon EOS 5D Mark IV First Impressions Review

The Canon EOS 5D Mark IV ships this September and will cost $3499 body only, $4399 with the 24-70mm F4L IS USM lens and $4599 with the 24-105mm F4L IS II USM lens.

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5d-mark-iv-first-impressions-review
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #16 poslato: Avgust 25, 2016, 07:04:15 posle podne »
Arhi, onomad kad sam ti rekao da fotografija zahteva ozbiljno ucenje i rad, rekao si da nemas nameru da ucis jos jednu disciplinu.

a ucim ja svakim danom naravno, ali ne nameravam da ucim na nacin na koji ucim druge stvari (do u najsitnijih crevaca... jbg ja kad sam krenuo da se bavim npr 3d printerima "ozbiljno" naucio sam kako se prave dugacki lanci molekula koji su karakteristicni za plastiku i brdo druge neke hemije, o plastici i njenoj hemiji znam vise od profesora sa faksa - naravno ja znam samo tu usku materiju, o silama unuter nozle extrudera vise nego profa fludne mehanike sa masinca etc ... ono jbg udubih se) jer prosto nema vremena za to sada..

Uveravam te da nije tvoj manjak talenta, pre ce biti da je problem vreme/zelja/ljubav prema ovoj vrsti znanja, tj. nedostatak istog. Sad, ako bi te kupovina ovog aparata motivisala da se vise posvetis, onda bih ti rekao da ga svakako uzmes.

vreme marko, vreme .. nece mi kupovina aparata boljeg obezbediti vreme .. ideja je da uzmem spravu koja ce mi skratiti potrebu za vremenom .. zato gledam da recimo taj deo oko obrade skratim sa fuji-em na primer..

Ako ces i dalje da imas odnos prema fotografiji kao i do sada, onda bih te savetovao ne da uzmes Fuji, nego nesto bolji kompakt i zavrsis pricu.
:D probao sam 30 super dobro ocenjenih kompakata, i ispoklanjao ih sve, ne mogu ja sa tim da slikam vise posle skoro 30 godina sa (d)slr aparatima ... taj izlaz je beskoristan .. realno ono sto mi daje mobilni telefon je u rangu dobrog kompakta, ako vec imam mobilajzer ne vidim poentu kompakta (osim ovog rugged panasonica koji daje nula kontrolu i pravi realno losu fotku ali jbg izdrzava padanje po stenama upadanje u vodu etc...)

Moje misljenje na osnovu vremena provedenog vremena na forumu, kao i tvojih komentara, je da si ti istinski zaljubljenik u fotografiju i da to zasluzuje malo ozbiljniji pristup sa tvoje strane.

200-300 fotki? Pa ja se bez 2-3 hiljade ne vracam sa odmora :)

zaljubljenik da .. vidi zaljubljenik sam ja i u dobru klopu pa kuvam osrednje, jedino me zaljubljenost u dobre ribe posluzila pa sam se dobro ozenio :D
a fotke, pa nisi bio na odmoru sa detetom od 3 godine u predelu gde realno nema sta da se fotka ... meni cudo i ovih 200 da sam napravio (malo vise od 200 sam napravio .. sad vidim ima 60GB i 200+180+617+71+300+13+242+20= ~1600 napravljeno sa 50d+panasonic i 250 sa telefonom + zena je napravila svojim telefonom jos 1096) .. jbt imao sam osecaj da sam napravio 200njak :D a napravio sam 1k5 i zena jos 1k ..


e sad, mk4 NAJZAD hebeno ima GPS nabutam ih ... i ima WIFI out of the box .. sto je moja glavna zamerka canon dslr-ovima vec mnogo godina i sto mi je uvek islo na ganglije mnoooooogo ... dual fokus mi se mnooogo svidja i jos neke stvari ... nije mi jasno sto se ekran ne pomera, meni bi ta opcija mnogo znacila al ok, mogu bez nje .. sta znam .. evo kako prolazi vreme, sve me vise svrbi .. videcemo na jesen .. ipak pricamo o 4keur i onima sto imaju milione to nije kinta koju tek tako bace bez razmisljanja .. to mi je 70% cene obdanista za dete za celu godinu .. a onda treba kupujem i bolje objektive jer, neces valjda crop sigmu na mk4 pa ... jooooj .. videcemo .. mozda da se strpim do proleca ...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2016, 09:45:24 posle podne »
Necu da ti solim pamet, ali pogledaj sta si napisao u svom potpisu. Nece ti ovaj skuvati bolji rucak :) Nece ni Fuji, ako znas da namestis 4 preseta u LR-u :)

Canon nema wifi i gps? Pa ja sam bas uzeo 6d pre mesec dana, pogodi sta ima? Iako me to naravno zanima znas koliko... :)
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2016, 09:46:57 posle podne od strane smarko »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #18 poslato: Avgust 25, 2016, 09:58:14 posle podne »
Necu da ti solim pamet, ali pogledaj sta si napisao u svom potpisu. Nece ti ovaj skuvati bolji rucak :) Nece ni Fuji, ako znas da namestis 4 preseta u LR-u :)

ideja je bas to, da ne mora kliknem na ta 4 preseta u lr :D .. to mi je polako postajala ideja pre nego se pojavio mk4 .. sad .. jbg .. sad mora ponovo sve da razmislim, mnogo mi se svidja :D

Canon nema wifi i gps? Pa ja sam bas uzeo 6d pre mesec dana, pogodi sta ima? Iako me to naravno zanima znas koliko... :)

pa sve ovo sto sam ja gledao do sada (mk3 i slicno) uglavnom ima ili externi ili assisted, nema svoj .. (nisam gledao 6d) wifi mi nije bitan ali gps i kompas mi znace mnogo
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #19 poslato: Avgust 25, 2016, 10:02:06 posle podne »
Sad se isplati da se kupi MK3, bice ih kao alva na oglasima a vise nego odlican aparat :) Ova cetvorka jeste zlo ali za neku prosecnu fotografiju (bez sporta ili video produkcije) nece biti uocljive razlike u fotografijama.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress