Autor Tema: Canon 5D Mark IV specs leaked  (Pročitano 27662 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Canon 5D Mark IV specs leaked
« poslato: Avgust 20, 2016, 05:09:26 posle podne »
Citat
As the release date of the Canon 5D Mark IV is dawning upon us we want to update you on the latest news and rumours about the new Canon camera. all sources point to one date – August 27th 2016 and seems that Canon are preparing a major announcement event. The event is called “Five Graphy” and it looks like to begin on the 27th of August. It doesn’t specifically say that it will be about the new 5D series instalment – the 5D Mark IV, but it is pretty safe to assume that the new 5D will be introduced alongside the rest of the 5D series bodies. We’ve mentioned before that the camera will be announced in the end of August and we are finally seeing some official information to confirm the rumours.


    Camera Sensor – Full Frame 30.4 Megapixels Canon Sensor
    Burst Mode – 7 Frames Pers Second continuous shooting
    Autofocus – Dual Pixel AF
    Focusing points – 61 points focusing with 41 cross-type
    RGB + Infrared Senson – 150K pixels
    Memory Cards – CF + SD slots. There are no indications of CFast support whatsoever
    Anti-Flickering Technology for video
    ISO sensitivity range – 100-102400
    Wi-Fi – Built In Camera
    Video recording:
        4K video recording at 24fps and 30fps
        1080p recording at 60 frames per second
        720p at 120 frames per second
        4:2:2 capabilities
        Frame Grabs from 4K Video
    Jpeg – there are some news about 500 Mbps 8Bit options
    Built-In Time Lapse capability
    Connectivity – USB 3.0 support
    GPS Built In
    NFC connectivity
    Cable Release – Port moved to the front – no confirmation on that yet.
    Display – Touchscreen Display with similar functionality to Canon 1DX Mark II
    Ergonomic – The new body will feature new, more ergonomic lines and new buttons to ease up on the handling
    Body Size – 116.4mm long, 150.7mm tall and 75.9mm wide.
    Weight – 890 grams

expected price $3600

http://canon5dmkiv.com/canon-eos-5d-mark-iv-release-date-updated-specifications/

« Poslednja izmena: Avgust 20, 2016, 05:11:06 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2016, 08:39:27 pre podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2016, 12:45:10 posle podne »
joooooooooj svrbi me ruka
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2016, 10:18:18 pre podne »
@Arhi - Nadam se da je leva :)

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2016, 09:43:27 pre podne »
Pixel RAW Dual : record both of one of the normal to the RAW file of the image and the parallax information (parallax information). Digital Photo Professional of the “Dual Pixel RAW Optimizer” in the can: three of image processing
Image Micro-adjustment: by using the depth information, to fine-tune the maximum position of the sharpness and resolution (original: micro-adjusts the position of maximum sharpness and resolution)
Bokeh Shift: to change the position of the previous blur of viewpoint (original: repositions the viewpoint of foreground bokeh for a more pleasing result)
Ghosting Reduction: reduce the incidence of ghost and flare

Sad kad im Lytro zavali tuzbu...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2016, 10:58:10 posle podne »
Sad kad im Lytro zavali tuzbu...

hahhahah

@Arhi - Nadam se da je leva :)

obe .. al mi se nesto cini da ovom necu odoleti .. mada me ubise ovi fujijevci u pojam .. zeza me sto nemam kad da radim ni osnovnu obradu, imam preko 500G raw fotki koje bi trebalo prvo proci i pobrisati min pola a onda bar osnovno obraditi al ih mnogo i onda me uber mrzi i sad se razmisljam da predjem na fscking fuji samo i prebacim na jpg i batalim celu pricu sa profi opremom i ponasam se ko sa kvalitetnim kompaktom i bog da me vidi... dete ionako nicim ne moze da se slika kad nece da se slika tako da mi dslr vise ne treba a moje znanje je daleko ispod i potrebe daleko ispod ovih fancy sprava.... ali vidi bre kakav je spec, kako da mu odolim .. ima zena na vrbu ispred zgrade da me obesi ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #6 poslato: Avgust 24, 2016, 07:14:02 pre podne »
Hahahaha.....sve je to deo GAS-a :) najgori osecaj na svetu :)

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #7 poslato: Avgust 24, 2016, 08:37:43 posle podne »
ma ne zezaj se, uzimaj ovaj canon, ako stvarno kupujes novo telo. To je telo za tvoje ranceve, zar nije tako.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2016, 10:34:50 posle podne »
@drezik GAS? nisam nesto sa skracenimaca ovih dana

@petko, ma vidi svrbi meeeee ... ali vidi, jbt, malo je red da ja pogledam sebe u oci, ja sam bre pajser za fotografisanje majke mi, evo gledam od 200-300 fotki sa mora, ima 2 koje mi se svidjaju, ej DVE, i ne smem ih pokazem ovde jer mi dete na njima, i pitanje i te dve dal stvarno valjaju ili mi se svidjaju sto mi dete na njima .. kapiras .. od 200-300 treba bar 50 da valja da ga .... i sad sta, ja cu sa 5k kad dam za ovaj aparat sta? praviti bolje fotke? od tih 300 ce mi 3 biti dobre a ne 2? bes poso cu platim za 5k profi fotografa da mi fotka to sto mi bitno jbg potrajace mi tih 5k duze nego taj mk4 da se ne lazemo .. za sve moje tehnicke potrebe, ovaj 50D sa 3 blica i ovo stakla sto imam radi posao 1/1 ne treba mi bolje.. kontas .. a najbitnije od svega, kad nisi dobar u necemu, i konstantno nisi dobar, to ti i ne predstavlja vise toliko zadovoljstvo ... koje ce mi bude zadovoljstva da utucem pare u wow aparat i onda opet dobijem ispodprosecne fotke :( ... da muvam ribe sto imam veliki crni aparat mator sam, ne zanima me .. drugo ove danas daju za kafu i kiselu sto bi trosio tolike pare :(

elem odosmo daleko od teme .. videcemo
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2016, 07:31:13 pre podne »
G.A.S. je skracenica za gear acquisition syndrome - uglavnom zelja za novom opremom :)

https://www.slrlounge.com/the-cure-for-gear-acquisition-syndrome/

Citajuci reply vidim da ga nemas ali eto mozda nekom ova informacija zatreba :) mali off.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #10 poslato: Avgust 25, 2016, 10:59:03 pre podne »
Ovdje se moze naci vise o samom apratu:
https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/explore/see-legendary

Rumors-i su bili poprilicno precizni, ovi svjeziji naravno.
Zanima me koliko dobro ce se ponasati autofokus u videu, kao i koliko ce biti koristan ekran na dodir pri istom?
Ja sam vec odlucio da ga kupujem, vjerovatno koji mjesec po pocetku prodaje, cisto da se ogradim kakvih djecijih bolesti, mada ih realno ne ocekujem.
PS: I ne nije rijec o G.A.S. sindromu, vec je bio planiran Mk3 i onda sam odluci da sacekam Mk4, tako da to je to :)

Jedino sto mi se ne svidja trenutno je krop od 1,74 priliko 4k video snimanja, nije to toliko ni strasno, al moglo bi i sire to malo.

Nadam se da ce i ekipa odavde ubrzo da izbaci test :) jer iskreno, jedva ga cekam...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #11 poslato: Avgust 25, 2016, 12:29:32 posle podne »
@drezik, aaaaaaaa pa vidi .. da provedes 1minut u mojoj radnoj sobi bilo bi ti jasno da ne da patim od gas nego hording+gas+nisam normalan uopste .. ali za foto me malo sad lomi da umesto u 5d ulozim u fuji, kao ono, dobar jpg odma i moja nesposobnost obrade onda ne bude toliki problem :D pa mi kao bude opet malo vece zadovoljstvo da fotkam jer mi to zadovoljstvo nesto uminulo zadnje 2-3 godine

@igor :D :D :D 4k video me uopste ne tangira ali ovo ostalo ... ne znam dal cu izdrzati
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #12 poslato: Avgust 25, 2016, 01:21:50 posle podne »
Naravno da i Fuji ima svojih prednosti.

Verovatno Zoran može bolje da obrazloži pošto je duži korisnik nego što sa bio ja. Meni se svakako svideo i JPEG , sama veličina fotoaparata...Fuji App i wifi mogunosti...

Naravno sad se izbor svodi na šta je kome potrebno ...

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #13 poslato: Avgust 25, 2016, 01:24:49 posle podne »
Arhi, onomad kad sam ti rekao da fotografija zahteva ozbiljno ucenje i rad, rekao si da nemas nameru da ucis jos jednu disciplinu. Uveravam te da nije tvoj manjak talenta, pre ce biti da je problem vreme/zelja/ljubav prema ovoj vrsti znanja, tj. nedostatak istog. Sad, ako bi te kupovina ovog aparata motivisala da se vise posvetis, onda bih ti rekao da ga svakako uzmes. Ako ces i dalje da imas odnos prema fotografiji kao i do sada, onda bih te savetovao ne da uzmes Fuji, nego nesto bolji kompakt i zavrsis pricu.
Moje misljenje na osnovu vremena provedenog vremena na forumu, kao i tvojih komentara, je da si ti istinski zaljubljenik u fotografiju i da to zasluzuje malo ozbiljniji pristup sa tvoje strane.

200-300 fotki? Pa ja se bez 2-3 hiljade ne vracam sa odmora :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #14 poslato: Avgust 25, 2016, 01:26:33 posle podne »
Meni je Fujifilm X-M1 (smedji) jedan od ljepsih malaca :)

arhi
Meni 4k igra ulogu itekako, posebno ako gledam na to da je to DSLR koji ce da se druzi samnom dobrih 7-8 godina :D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #15 poslato: Avgust 25, 2016, 04:29:23 posle podne »
Canon EOS 5D Mark IV First Impressions Review

The Canon EOS 5D Mark IV ships this September and will cost $3499 body only, $4399 with the 24-70mm F4L IS USM lens and $4599 with the 24-105mm F4L IS II USM lens.

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5d-mark-iv-first-impressions-review
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #16 poslato: Avgust 25, 2016, 07:04:15 posle podne »
Arhi, onomad kad sam ti rekao da fotografija zahteva ozbiljno ucenje i rad, rekao si da nemas nameru da ucis jos jednu disciplinu.

a ucim ja svakim danom naravno, ali ne nameravam da ucim na nacin na koji ucim druge stvari (do u najsitnijih crevaca... jbg ja kad sam krenuo da se bavim npr 3d printerima "ozbiljno" naucio sam kako se prave dugacki lanci molekula koji su karakteristicni za plastiku i brdo druge neke hemije, o plastici i njenoj hemiji znam vise od profesora sa faksa - naravno ja znam samo tu usku materiju, o silama unuter nozle extrudera vise nego profa fludne mehanike sa masinca etc ... ono jbg udubih se) jer prosto nema vremena za to sada..

Uveravam te da nije tvoj manjak talenta, pre ce biti da je problem vreme/zelja/ljubav prema ovoj vrsti znanja, tj. nedostatak istog. Sad, ako bi te kupovina ovog aparata motivisala da se vise posvetis, onda bih ti rekao da ga svakako uzmes.

vreme marko, vreme .. nece mi kupovina aparata boljeg obezbediti vreme .. ideja je da uzmem spravu koja ce mi skratiti potrebu za vremenom .. zato gledam da recimo taj deo oko obrade skratim sa fuji-em na primer..

Ako ces i dalje da imas odnos prema fotografiji kao i do sada, onda bih te savetovao ne da uzmes Fuji, nego nesto bolji kompakt i zavrsis pricu.
:D probao sam 30 super dobro ocenjenih kompakata, i ispoklanjao ih sve, ne mogu ja sa tim da slikam vise posle skoro 30 godina sa (d)slr aparatima ... taj izlaz je beskoristan .. realno ono sto mi daje mobilni telefon je u rangu dobrog kompakta, ako vec imam mobilajzer ne vidim poentu kompakta (osim ovog rugged panasonica koji daje nula kontrolu i pravi realno losu fotku ali jbg izdrzava padanje po stenama upadanje u vodu etc...)

Moje misljenje na osnovu vremena provedenog vremena na forumu, kao i tvojih komentara, je da si ti istinski zaljubljenik u fotografiju i da to zasluzuje malo ozbiljniji pristup sa tvoje strane.

200-300 fotki? Pa ja se bez 2-3 hiljade ne vracam sa odmora :)

zaljubljenik da .. vidi zaljubljenik sam ja i u dobru klopu pa kuvam osrednje, jedino me zaljubljenost u dobre ribe posluzila pa sam se dobro ozenio :D
a fotke, pa nisi bio na odmoru sa detetom od 3 godine u predelu gde realno nema sta da se fotka ... meni cudo i ovih 200 da sam napravio (malo vise od 200 sam napravio .. sad vidim ima 60GB i 200+180+617+71+300+13+242+20= ~1600 napravljeno sa 50d+panasonic i 250 sa telefonom + zena je napravila svojim telefonom jos 1096) .. jbt imao sam osecaj da sam napravio 200njak :D a napravio sam 1k5 i zena jos 1k ..


e sad, mk4 NAJZAD hebeno ima GPS nabutam ih ... i ima WIFI out of the box .. sto je moja glavna zamerka canon dslr-ovima vec mnogo godina i sto mi je uvek islo na ganglije mnoooooogo ... dual fokus mi se mnooogo svidja i jos neke stvari ... nije mi jasno sto se ekran ne pomera, meni bi ta opcija mnogo znacila al ok, mogu bez nje .. sta znam .. evo kako prolazi vreme, sve me vise svrbi .. videcemo na jesen .. ipak pricamo o 4keur i onima sto imaju milione to nije kinta koju tek tako bace bez razmisljanja .. to mi je 70% cene obdanista za dete za celu godinu .. a onda treba kupujem i bolje objektive jer, neces valjda crop sigmu na mk4 pa ... jooooj .. videcemo .. mozda da se strpim do proleca ...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2016, 09:45:24 posle podne »
Necu da ti solim pamet, ali pogledaj sta si napisao u svom potpisu. Nece ti ovaj skuvati bolji rucak :) Nece ni Fuji, ako znas da namestis 4 preseta u LR-u :)

Canon nema wifi i gps? Pa ja sam bas uzeo 6d pre mesec dana, pogodi sta ima? Iako me to naravno zanima znas koliko... :)
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2016, 09:46:57 posle podne od strane smarko »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #18 poslato: Avgust 25, 2016, 09:58:14 posle podne »
Necu da ti solim pamet, ali pogledaj sta si napisao u svom potpisu. Nece ti ovaj skuvati bolji rucak :) Nece ni Fuji, ako znas da namestis 4 preseta u LR-u :)

ideja je bas to, da ne mora kliknem na ta 4 preseta u lr :D .. to mi je polako postajala ideja pre nego se pojavio mk4 .. sad .. jbg .. sad mora ponovo sve da razmislim, mnogo mi se svidja :D

Canon nema wifi i gps? Pa ja sam bas uzeo 6d pre mesec dana, pogodi sta ima? Iako me to naravno zanima znas koliko... :)

pa sve ovo sto sam ja gledao do sada (mk3 i slicno) uglavnom ima ili externi ili assisted, nema svoj .. (nisam gledao 6d) wifi mi nije bitan ali gps i kompas mi znace mnogo
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #19 poslato: Avgust 25, 2016, 10:02:06 posle podne »
Sad se isplati da se kupi MK3, bice ih kao alva na oglasima a vise nego odlican aparat :) Ova cetvorka jeste zlo ali za neku prosecnu fotografiju (bez sporta ili video produkcije) nece biti uocljive razlike u fotografijama.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #20 poslato: Avgust 26, 2016, 12:11:30 pre podne »
ja kontam da ce oni koji odma menjaju mk3 za mk4 biti oni koje su te mk3 bas rabili .. tako da .. ko ce ga znati, nece tu biti onih sto su kupili pa svatili da to nije za njih
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #21 poslato: Avgust 26, 2016, 10:06:44 pre podne »
Verovatno Zoran može bolje da obrazloži pošto je duži korisnik nego što sa bio ja. Meni se svakako svideo i JPEG , sama veličina fotoaparata...Fuji App i wifi mogunosti...

Malo je nepristojno da u ovoj temi pricamo o Fujiju :)

A sto se tice Canona, ne znam sta bih rekao ... i 5ds je mrga, a ovo je tek veselje.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #22 poslato: Avgust 26, 2016, 05:50:58 posle podne »
Naći će se već neko ko će biti ograničen mogućnostima ovog aparata.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #23 poslato: Avgust 26, 2016, 06:11:22 posle podne »
Naći će se već neko ko će biti ograničen mogućnostima ovog aparata.

pa vidi, mene svakako ogranicava taj aparat ... evo na primer ja kad ga sutra kupim, i stavim na skup stalak, i namontiram mu skup blic i dodam jos 2 skupa blica u mrezu, i spojim ga na internet i sve mu dam sto mu treba, on opet "nece dume da napravi dobru fotku" :( .. totalno me limitira .. treba lepo da dodaju neki senzor koji ce da skonta dobru kompoziciju i onda da skljocne kad treba sa idealnim paramtreima i onda da skuva jpg tako da doda dinamiku i dramatiku na sliku i pojaca bitne delove, ocisti necistoce i sredi greske ... i ako moze nekako na tockicima ili krilima da ide sam da trazi dobru poziciju za tu scenu posto ko ce sad jos i da oda :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #24 poslato: Avgust 26, 2016, 08:32:37 posle podne »
Tako nekako, i da im zum 5-3000mm sa fix blendom 0.95 i da može da stane u okvir naočara. Kad će ta tehnika da napreduje već jednom... :D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #25 poslato: Avgust 26, 2016, 08:41:17 posle podne »
I da ne jede jagnjetinu dok nam Bogdan utoljava glad.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #26 poslato: Avgust 27, 2016, 02:39:26 pre podne »
@petko, ja mnogo ne volem janjetinu :D
@stalker, ako bi mogao nekako da pusta svetla ko fix blenda 0.5 a da mozes da biras dubinu fokusne ravni "po zelji" :D

nego, da se uozbiljimo na kratak jednim drugim off-topicom .. obzirom na to sta danas deep learning uspeva da uradi (pogledajte onaj sto farba bw slike, ili onaj prisma app na gejfonu) sa fotografijom verujem da smo vrlo blizu toga da "skonta dobru kompoziciju" i eventualno da neki info "kako da popravis" doticnu ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #27 poslato: Avgust 27, 2016, 08:10:33 pre podne »
Prisma postoji i za Android :)

Btw nalazim se u slicnoj situaciji kao Arhi mada kod mene preislim je doslo do zasicenja i ne nalazim vremena za fotografiju ali interesantno za sport koji inace volim pronalazim i nike mi tesko...tako da s mog aspekta davati toliki novac za mene je verovatno previse....

Izvinjavam se takodje na offu ..a sad jedno pitanje...koliko baterija drzi na 5dmk3 vs 5dmk4

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #28 poslato: Avgust 27, 2016, 08:39:34 pre podne »
Bolja je na Mk3, msm 950 protiv 900 na Mk4...
Al momci, to o cemu se vi ovdje raspravljate :) bas i ne pomaze previse temi (bez ljutnje ili uvrede) :D

Arhi, po tome sto si do sad napisao, mislim da je za tebe Fuji, a i novcanik ce ti biti zahvalan...

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #29 poslato: Avgust 27, 2016, 10:52:40 pre podne »
Ili sto bi rekle milcadzije, ... baterija je laganica 40g ... sta je to u odnosu na kilo aparata :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #30 poslato: Avgust 27, 2016, 11:35:39 pre podne »
Naspra Fujijevih 300 jeste puno ali jos to nije Nikon teritorija.


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #31 poslato: Avgust 31, 2016, 05:21:45 posle podne »
da li je neko iscitao negde malo vise o dual af raw na mk4? slabo gde ima pravih informacija .. ja kako sam video lytro kako izvodi vise fokalnih tacaka jedino sto canon moze da izvede da bi uhvatio taj dupli fokus je ili da ima realno veci senzor pa da "laze" da je samo 30MP (sto bi objasnilo kako su posle 50MP na dsr izbacili 30MP na mk4) ili da u dual af modu ima manju rezoluciju .. ali bi u ovo drugom slucaju (manji res) morao da moze da "stavi i skloni" dodatnu matricu sociva a to mi deluje suvise komplikovano ..

moja neka radna teorija za sada sa manjkom informacija, obzirom da sam video da su za video odradili crop jer im cpu u kameri nije dovoljno jak da pomeri tu kolicinu piksela, ja bi rekao da su turili senzor nove generacije (50 ili vise MP) ali posto im cpu kasni onda su mu nabacili matricu sociva da bi dobili dual af + eventualno koriste neku foru da dobiju bolji dynamic range kada se ne koristi dual af .. ako sam bar delimicno u pravu, to znaci da bi od ovih FF aparata koji izlaze koji su malo vise okrenuti videu i imaju malo jaci cpu canon treba da izbaci odma posle mk4 spravu sa jos ~60tak MP i zver cpu-om koji bi bio vise video orijentisan, bez dual AF-a...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #32 poslato: Septembar 02, 2016, 01:39:44 posle podne »
I onaj magic lantern fino prosiruje MK2

Znaci malo hardver malo softver:

https://youtu.be/vipIQ2BkKNA?t=44s :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #33 poslato: Septembar 02, 2016, 04:51:33 posle podne »
arhi, na internetu imas sve od dual af raw sto treba da te zanima, od videa do primjera...

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #34 poslato: Septembar 02, 2016, 08:55:00 posle podne »
Mislim da ce za nas amatere vise biti zanimljiv 6D mk2  :)
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #35 poslato: Septembar 03, 2016, 01:02:29 pre podne »
A evo i primer sa DRP u vezi uvek zanimljivog DO  :)

Pogledajte recimo koliko je na ovim extremnim vrednostima novi aparat daleko od 6D... i ako 6D ima odličan senzor.

Moj zaključak je da je 5D4 ovaj put ipak bliži Sony/Nikon rezultatima nego rezultatima prošle generacije Canona.
Razlika se baš smanjila...
U praksi, malo ko će imati još problema sa ovim...

Ohrabruje poredjenje i sa 1DX2, u odnosu na koji su rezultati čak i malo bolji.
To znači da se nova tehnologija spušta i u "niže" klase.

« Poslednja izmena: Septembar 03, 2016, 01:07:34 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #36 poslato: Septembar 03, 2016, 11:28:00 pre podne »
Nikon, Sony, pa Mk4 :) a uskoro ce i Sony i Nikon imati novija tijela... :D
Mada sve skupa gledano, odlican je ovo napredak u odnosu na Mk3, cekam ja test ovdje :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #37 poslato: Septembar 03, 2016, 03:30:30 posle podne »
Kolko kapiram Djani tipuje na  6D mk2 ... mozda ce i on uznapredovati sto se tice smanjenja suma. Videcemo. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #38 poslato: Septembar 03, 2016, 04:13:52 posle podne »
Ne, za moje potrebe i 6D je i vise nego dobar, jos malo optike nabaviti pa za par godina mozda razmisljati o 6D mk2  :)
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #39 poslato: Septembar 03, 2016, 09:32:59 posle podne »
Objasnio covek na realnom primeru

https://www.youtube.com/watch?v=LjRo7uTHolc
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2016, 09:35:46 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #40 poslato: Septembar 07, 2016, 06:19:39 posle podne »
Znao sam da je neka glupost

 https://youtu.be/W0S8shTk94E


Sent from my iPhone using Tapatalk
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #41 poslato: Septembar 07, 2016, 11:55:34 posle podne »
Sa jedne strane, zver od aparata, nemam sta da zamerim, u smislu sa ovim se da raditi i zaraditi.

Sa druge strane - tuga... umesto da zagaze kako treba, oni ni po pola koraka ne prave. Telo koje ima sve sto je npr sony imao 2012...
Ono sto je najbitnije - nije nesto narocito unapredjeno. Sad cekamo da vidimo sta ce nikon da izbaci umesto d750-d810-d610. D5 i d500 smo vec videli, i ako se ne budu glupirali sa kontrolom kvaliteta kao prethodnih par godina, tela obecavaju. Ja konkretno cekam da vidim da li ce izbaciti d500 sa FF senzorom. To bi bio pogodak u centar, naslednik d700.

Zeljno sam cekao 5d4, i planirao ove zime da se rotiram opet na canon, ali sve imam manje strpljenja i manje zelje. Dzabe im sva ta fenomenalna optika, i podrska i sve... Ali dobro, videcemo kakav ce biti sto se tice realnog rada.

Evo, svaki vikend radim sa 5d3 od kolege i sa mojim d750, rotiram, uzimam kako mi koji slobodan. KAd uzmem canon, jbt smorim se.

AF u mraku - ne radi, a i generalno je onako sto se tice pouzdanosti. To sto svi presli sa 5d2 (tela sa manuelnim fokusom :D ) na 5d3, pa im se cinilo da je 5d3 zver, to je druga prica. Naspram 5d2 koji radi ko mrtvo magare, jeste zec. Druga stvar, dok na d750 na afc slikam u mraku, znaci blic od lampice se ne pali, tu se 5d3 muci, masi ganja 5 sekundi gde ce da zabode, i uglavnom zabode na pogresno mesto :D  Dok zabode, proslo pola svadbe. Generano, canoni imaju taj problem sa nepreciznim fokusom, ne znam iz kog razloga. Imao sam pola godine 1d mark 3, i nisam bio preterano odusevljen. Radi to dobro, ali...
Da napomenem, pricam o AF sa L obejektivima, o ne-L necu ni da komentarisem...

O blicu necu ni da pricam. Cak ni ovaj 600rt ni da prismrdi sb910. A nikon je izbacio neki novi nemam pojma kako radi, ali kupicu ga uskoro pa cu videti. Uglavnom, odmorio sam se od blica ove godine.

Treca stvar, ne daj boze da podeksponiras fajl, ostane samo crveni kolorni sum ako ga razvuces malo vise. D750 mozes da stavis f2.8 1/200 i u obradi da izvlacis  +1 +2 +3 koliko hoces :)

E sad, nikon je generalno za polivanje i za ovo sto ja radim dusu dao, al' ono bas, dok canon ima lepe L objektive, koje nista ne moze da zameni :D


Generalno, svaki sistem ima svoje mane i prednosti - pa ko sta voli...
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2016, 11:58:34 posle podne od strane Goshke »
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #42 poslato: Septembar 08, 2016, 01:28:48 pre podne »
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #43 poslato: Septembar 08, 2016, 09:19:13 posle podne »
Čitam i ne verujem šta vidim... šta vas toliko žulja (osim cene) na 5D4? Šta je razočaravajuće? Šta ne obećava? Šta unazađuje kreativnos'? :)

Goshke, ne preteruj sa pričom o AF-u i blicevima. Eno Kintec je prvi put u životu priznao da 600EX-RT prosto radi za sve pare, pa me zanima šta to i kako ne može da prismrdi. Ja sam generalno protiv takvih formulacija, jer su ukupne razlike (nekad čak i u različitim klasama, a kamoli istim) toliko male, da je prosto izlišno rabiti hiperbolu u opisivanju iskustava.

5D Mark IV donosi neke novine čiji potencijal je još uvek teško uvideti. Vremenom ćemo biti svedoci da li će to biti iskorišćeno do kraja ili će služiti samo za "spisak novina". S obzirom da taj aparat niko još stvarno nije koristio (ne računam ove video zajebancije koje se bave svačim osim pravim fotografisanjem). Žurba sa zaključcima je samo trčanje pred rudu. Bespotrebno.

Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #44 poslato: Septembar 08, 2016, 09:40:46 posle podne »
Čitam i ne verujem šta vidim... šta vas toliko žulja (osim cene) na 5D4? Šta je razočaravajuće? Šta ne obećava? Šta unazađuje kreativnos'? :)

isto tako su pljuvali 50D kad je izasao, ne valja, koji kreten ce to da kupi, bolje 40D, ovo ono .. pa ja uzo 50D i kad sam posle godinu dana iz neke nevezuse probao 40D umro od smeha koliko je 50D bolji aparat (a i ja sam poverovao tekstovima kako je 50D samo skup 40D .. no 40D pre toga nisam probao)

mk4 je bolji od mk3 u svakom pogledu .. mk3 je odlican all around aparat .. sad jeste mk4 ne kuva kafu, ne levitira, ne ume da prepozna dobru scenu i skljocne umesto vas ...

priznao da 600EX-RT prosto radi za sve pare, pa me zanima šta to i kako ne može da prismrdi.

hm .. pricamo o YN600EX-RT ? .. ja nemam mnogo iskustva sa modernim digitalnim blicevima (nikon/canon/sony etc) ali imam iskustva sa starim analognim blicevima i moram da priznam da su mi ispadali milion puta, da su se cimali po torbama, ruksazima i nikad nijednom nista nije falilo .. 600EX-RT - "raspao" se posle 6 meseci "ne koristenja" :( .. nije mi ispao nijednom, mozda sam ga grublje spustio na sto i to je max, vrata od baterija ne rade vise kako treba, ne zatvaraju se ok, tj zatvore se al ne drze ... klasican "stedljivi" kineski dizajn im je dosao glave :( ... nije prevelik problem, velika siroka gumica preko celog blica drzi vratanca i sve je ok al nekako zelim da verujem da nikon/canon original blic nemaju taj problem :D .... sad sto se tice samog blicanja, blic ubija ja presrecan .. no .. kad vec pitas sta mu fali..

5D Mark IV donosi neke novine čiji potencijal je još uvek teško uvideti. Vremenom ćemo biti svedoci da li će to biti iskorišćeno do kraja ili će služiti samo za "spisak novina". S obzirom da taj aparat niko još stvarno nije koristio (ne računam ove video zajebancije koje se bave svačim osim pravim fotografisanjem). Žurba sa zaključcima je samo trčanje pred rudu.

AMIN!

a ja se nadam da cu prvi ovde krenuti da iznosim te novine :D :D :D :D :D :D :D :D :D

nego ko sto rekoh unutra je 2x vise pixela samo pametno spojenih tako da koristi dual pixele za phase detekciju!!!!
https://youtu.be/lgqB6VlslBY
to po meni znaci da ce sutra ML da izbaci novi firmware koji ce ti dati mogucnost da izvuces 2x vecu rezoluciju iz kamere ako zelis i ko zna jos koje fore
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 09:45:43 posle podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #45 poslato: Septembar 08, 2016, 11:07:47 posle podne »
hm .. pricamo o YN600EX-RT ?
Ne, ne... pričamo o Canonu Speedlite 600EX-RT. U kombinaciji sa ST-E3-RT, to toliko dobro radi, da je reč "savršenstvo" čisto potcenjivanje.

Ali i košta. Kome treba, već ga ima. Znam nekoliko kolega koji bi pre prodali pola objektiva, nego tu kombinaciju. Isprobavali smo stvarno nenormalne situacije i nije se zbunuo čak ni klasičnim koskama za bliceve - velikim reflektujućim površinama. Klasično korišćenje je čista pesma.

Zato i kažem da je hiperbola nepotrebna, jer je prosto i način korišćenja nešto drugačiji. Nikon tera svoje, Canon svoje, pa kome šta bolje leži.


Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #46 poslato: Septembar 09, 2016, 01:52:01 pre podne »
ah .. ladno se identicno zovu :D ... na testovima sto se YN tice kazu da je sto se opcija i svetla tice 1:1 sa originalom samo sto ima jedan stop blica manje od speedlighta ... ali jbg mehanika mu nije bas zavidna :( ...

ne znam za nikona, ono malo sto sam probao svideo mi se, i dr mi se svideo, i mnogo malo suma mi se svidelo (posebno sto ja ne umem da ubijem sum u post procesingu) a i bogami jpg koji snima mi se bas svideo... al opet .. ko ce ga znati .. taman imam nekih objektiva za canon ko ce to sad sve da menja :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #47 poslato: Septembar 09, 2016, 05:14:13 pre podne »
Odmah vidim da bi me MkIV ograničavao. Cenim da će MkVI, možda, biti u skladu sa mojim kreativnim i fotografskim sposobnostima.

 ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #48 poslato: Septembar 09, 2016, 12:11:09 posle podne »
Koliko god bilo subjektovno Gosketovo misljenje, ipak volim da procitam utisak nekoga ko svakodnevno radi u realnim uslovima a
radio je sa oba sistema.

Za svakog fotografa je jako bitno da je maksimalno komforan sa opremom u svakom smislu da bi mogao opusteno da radi. Nemaju tu veze tehnikalije,  sitnice i detalji - ako ti aparat legne to je to.

I sami N i C su lepo podelili trziste - N za reportazu i brzake a C za laganicu i video. Da nije tako propali bi odavno, cuvaju se.

Storm, i sama ta Kintecova izjava da 600 ex radi mogla bi da se prokomentarise sa - konacno. Vidim da 6D sa starim 580 ex radi vrlo dobro, stoga rekoh konacno jer im je mnogo trebalo da se potrude da pokriju taj deo price a definitivno je stvar u telu kad na njemu dobro radi blic koji je na 20 d bio prilicno jadan. Sa D200 i sb 800 nikad nisam razmisljao o ekspoziciji a sve na P.  Sa napr 20d i 420 ex navrteh se tockica u + i - samo tako u svim mogucim modovima, tesko i smorno.

Svadbari su nepogresivi da nanjuse aparat koji mogu da priuste a da im zavrsava posao na najbolji moguci nacin. Canon 620, Nikon 801, Canon eos 5, Nikon 90x, Nikon D200, D300, D700, tu je canon malo izgubio korak razvijajuci druge segmente a zapostavljajuci blic.

O utiscima za MK4 ne bih komentarisao jer ga nisam ni video. 5D mk3 je definitvno dostigao kvalitet slike nekadasnjeg relativno boljeg dijapozitiva i vec je sprava koju bih pozeleo da imam.


Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #49 poslato: Septembar 09, 2016, 05:02:18 posle podne »
E o ovme sam dosta citao i mnogo ljudi je besno zbog ovoga

https://www.youtube.com/watch?v=RMcXq1cqo4A
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #50 poslato: Septembar 09, 2016, 05:21:53 posle podne »
Bjesni su naravno, i ja sam, ako govorimo o istom glupo Motiun Jpeg-u, kod 4k... No isti je slucaj i sa novim 1D, veci je problem abnormalni crop...
No i dalje meni ovo ostaje no.1 :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #51 poslato: Septembar 09, 2016, 05:44:57 posle podne »
kad gledam ove testove sto ovaj pravi i npr taj film opet mi se vrati zelja za sony a7*2 :( ...
iako mi 4k video bitan koliko i boja srafa za stativ ...
koliko sonji ima manje suma na high iso to je strasno
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #52 poslato: Septembar 09, 2016, 06:03:17 posle podne »
Citat
ad gledam ove testove sto ovaj pravi i npr taj film opet mi se vrati zelja za sony a7*2 :( ...
iako mi 4k video bitan koliko i boja srafa za stativ ...
koliko sonji ima manje suma na high iso to je strasno

Sta te briga, instaliraj novi DOOM i izleci nervozu,  kod tebe ce to da prede na onoj zverini ;)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #53 poslato: Septembar 09, 2016, 07:33:27 posle podne »
Ja ne znam kako neko može biti besan zbog višeg kvaliteta?
Razumem problem zauzeća, ali ljudi hoće da glume neke vajne "videografe", a problem im pravi gabaritan snimak. Postoje rešenja za problem gabarita... veoma jednostavna.

E to ne razumem. Ja kad god sam radio bilo kakvu obradu/kompresiju, preferirao sam što veći fajl, jer to znači da nije pretrpeo torturu i da ima dovoljno mesa za obradu.

E sad, drugo je što nešto nisam baš ubeđen u kvalitet ovih "testova"... Valjda je osnovno setovati ebeni WB pre nekakve komparacije, majku mu?

@arhi
Odlično pegla... pogledaj kosu na sony primeru, na 12800. Nema teksture. Sve je popeglano do besmisla. Sličan fazon kao i Fuji, samo još grđe. Koliko vidim kad se uporedi RAW, Nikon Df je i dalje šampion u kategoriji modernih senzora, po pitanju high-ISO. Sony A7s II ne računam, jer to je povratak u prošlost. Svako može da napravi senzor od 4MP i da na 12800 bude kao ISO100, samo je pitanje čemu to može da služi osim za video?

« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 07:48:41 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #54 poslato: Septembar 09, 2016, 07:48:09 posle podne »
To za WB se deff slazem, no Tony je ok, do sad nisam primjetio da je nastrojen necemu posebno i previse.

arhi, Canon u video ima dalko ostriju i ljespu sliku nego oba druga aprata!? Ne znam na cemu gledas, al ja gledam u 4k i na 27" i vjeruj mi, razlika je ocigledna i u korist Canona...

Storm48, velicina fajla je nista u odnosu na recimo Ursu ili Ursu mini, videografima to svakako nije sporno.
Vise ne sporan izostanak nekih drugih dodataka, meni licno bilo kakav flat profil bi bio ok :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #55 poslato: Septembar 09, 2016, 07:50:38 posle podne »
Profile možeš da skineš sa Canon sajta, kakve god ti duša poželi.

Ne kažem da je Tony pristrasan... apsolutno ne. Čak prvi put vidim čoveka. Kažem samo da bi bilo zgodno da se malo više potrudi, kako bi snimci stvarno mogli da se porede. Mada, po meni je to i dalje delimično upotrebljivo i samo za video. Za foto-potencijal se mora gledati snimak iz aparata, a ne terorisani YT video.

@bobanf
Da, to i jeste poenta. Nisam saglasan ni da je 580EX II toliko lošiji, koliko je drugačiji način rada (to je stvar navike i prilagođavanja), ali da - sa 600EX je sve konačno leglo na svoje i radi ništa manje nego fantastično. Zato i ne volim paušalne izjave i preterivanje zbog kojeg sam i pisao. Siguran sam da u tome nema loše namere, ali ono - kad pišemo, imamo dovoljno vremena da razmislimo. AF u mraku sa mk3 ne radi? Daj bre... pa nismo deca... valjda?

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 07:56:25 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #56 poslato: Septembar 09, 2016, 07:53:09 posle podne »
To ja nisam znao, tacnije prvi put to cujem sad od tebe?
Dakle c-log lagano ide na MkIV?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 08:04:08 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #58 poslato: Septembar 09, 2016, 09:13:39 posle podne »
Sve bi to bilo Ok da je mark IV izasao prosle godine ili preprosle. Mislim da su zbog toga ljuti.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #59 poslato: Septembar 09, 2016, 10:12:00 posle podne »
Pa ništa zato... neka kupe ono što im radi posao i što poseduje sve što je kod mk4 sranje. 8)

Ništa lakše. Barem ja tako radim - kad mi nešto ne odgovara, ja tražim drugo.


Dok je kompresija bila jaka, nije valjalo što je jaka. Sad kad je kvalitet otišao u nebesa, sad ne valja što je takav. Teško narodu ugoditi... ::)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 10:13:18 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #60 poslato: Septembar 09, 2016, 10:33:03 posle podne »
Eto kako sada cela prica sa DX to FX kod Canona ispada glupa. Ako mkIV ima krop od 1.74 ili koliko vec, bilo bi super kada bi se mogao navrnuti DX objektiv za video. Mislim, idealno bi bilo da se uzorkuje ceo senzor, pa da se ne menja objektiv, ali izgleda da je to previse za traziti . . .
. . . barem od nekih proizvodjaca . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #61 poslato: Septembar 09, 2016, 10:49:35 posle podne »
a vidi, meni se svidja sto mk4 pravi veliki video fajl, tj sto lepi fotku za fotkom umesto da radi bilo kakvu kompresiju... dodatno ti daje foru da direkt u aparatu izvadis still iz videa (zato sto je to brdo stilova) - extra ... a to kome je "sporo" da uvuce fajl ... taj nije normalan, pa ja radim sa pola tera fajlovima bre a nisam nikakav profesionalac, kakve su to gluposti ..

za taj video, da, gledam na 2560x1440, i da je napravio WB na sva tri da nisu zuti crveni i zaeleni mozda bi bilo bolje, nisam nesto obracao paznju na kosu, samo sam video da na high iso ova dva ne suste a canon susti ko lud .. e sad da, ako oni to peglaju sve u sw onda jbg :( ...

zasto uzorkuje deo senzora, meni je potpuno jasno, kao i brdo drugih "mana" koje su na mk4, koristi dosta stare cipove za sve, stari hdmi, stari image procesor, stari storage procesor etc etc .. tako da ne moze da podnese tu kolicinu date ... meni ne smeta ni najmanje (video me ne tangira mnogo) ..

ja odo da se malo smirim sa witcher3 (doom cekam da padne cena, a i da malo izgustiram witcher u ultra modu na 2560x1440 :D ) .... mnogo razmisljam ovih dana oko foto opreme i imao sam neke vrlo zahebane ideje danas pa bolje da se iskuliram nego da nastavim u tom pravcu :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #62 poslato: Septembar 09, 2016, 11:12:13 posle podne »
@Fibonacci
Može da se navrne APS-C objektiv, dok god nije EF-S, tj. Canon. EF-S objektivi ne mogu fizički da se nakače, jer im je zadnji element projektovan tako da bude na istom rastojanju od senzora, kao i FF objektiv od FF senzora, radi postizanja optimalnih optičkih performansi. Kad bi nekako uspeo da ga uguziš, opalio bi njime u ogledalo.

Ti svakako možeš da zabodeš recimo Sigmu 18-35 f/1.8 i da uključiš krop, kako bi izbegao vinjetiranje. Pitanje je samo zašto bi to neko radio, kada su FF objektivi generalno bolji, a i FF sistem je dovoljno skup da se o takvim modalitetima uštede nema logike raspredati.

BTW, krop mod je obavezan samo za 4K. Drugi formati rade najnormalnije. S obzirom da otprilike svaki 80-i čovek zna koji će mu 4K, ja stvarno ne vidim čemu frka? Ne branim Canon - ovo je retardacija za sve pare, ali nije izmišljena od strane Canona. D7200 ima iste fazone u FullHD/60fps.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 11:17:24 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #63 poslato: Septembar 09, 2016, 11:28:02 posle podne »
Hvala storm, pa s C-Logom ovo ce biti pravi video stroj...

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #64 poslato: Septembar 10, 2016, 01:02:46 pre podne »
Mozda ako Magic Lantern nesto uspe, ali mislim da su se poprilicno izretardirali sa ovim sitnicama . . .
Izmedju ostalog, mk2 i mk3 su napravili ogromno trziste videografa koje je ocekivalo mnogo od mk4. Razumem da video nije svakom primarna stavka, ali mk3 je bio simbol low end produkcije. Onaj ko hoce velike fajlove, kupice nesto sto snima ProRes ili RAW, a mk3 je bio praktican u svakom smislu, pa i u kontekstu velicine fajla. Ovako su napravili nesto sto nije ni tamo ni vamo.
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #65 poslato: Septembar 10, 2016, 01:35:31 pre podne »
Ne znam, iskreno... ja sam, čitajući razne diskusije širom sveta, a i slušajući upućene, stekao utisak da je Canon odavno odsvirao u tom domenu i da tu sad kolo vode neki PanasoniCi i Soniji, te da nije ni bitno šta će da donese 5D4 ili koji god, kad je konkurencija i onako bolja.

A sad odjednom povika "pa kako, pa zašto" i tako to. Pa zar ne pređoše svi na GH4, A7s i štatijaznam?

Ko je toliko zabrljavio na video... pa ne kapiram - zašto ne kupi C100? To je u ovom trenutku čak i jeftinije, a realno potentnije rešenje za video. C100 Mark II je tek malo skuplji od mk4, pa ono - ako je video naj-stvar, onda je logično kupiti video spravu. Ebem li ga... right tool for the right job.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2016, 01:40:35 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #66 poslato: Septembar 10, 2016, 01:40:04 pre podne »
Ne znam ni ja vise . . .
Mislim, jesu oba sasila mk3 sto se tice kolicine detalja, jer kada se 2160p downgraduje na 1080p, tu nema diskusije . . .
Sad, da li su svi presli ili sta, nemam pojma. Mada je gajiti Sony workflow malo skuplje nego Panasonic . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #67 poslato: Septembar 10, 2016, 01:41:03 pre podne »
Izvini, editovao sam, pa tek sad videh da si se ubacio.

Dakle, hteo sam reći - C100... mislim da je tu pominjanje A7s i GH4 pomalo degutantno.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2016, 01:42:27 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #68 poslato: Septembar 10, 2016, 01:49:35 pre podne »
Apsolutno!
Zato i kazem da je ovakav format u kom snima mk4 totalni promasaj . . .
Mislim da je trebalo da idu dosad proverenom putanjom, a onaj kome trebaju veliki fajlovi za obradu ce uzeti c100 ili BMPC ili nesto trece.
Mk3 je bio dobro all around resenje. Plasim se da mk4 to nije . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #69 poslato: Septembar 10, 2016, 02:06:49 pre podne »
Da, ali taj format je obavezan samo za 4K. Što će reći da je mk4 u najmanju ruku jednako dobar kao 5D3 (a u realnosti je ipak dosta bolji, što zbog drastično boljeg DR-a, što zbog boljih high-ISO performansi). E sad, što nije još bolji, to je druga priča, ali onda dolazimo do one konstatacije od malopre - to je FOTOaparat i meni se čak i sviđa da malo odjebu sa tim videom. Postoje lepo kamere, pa kome treba, nek kupi to. Taj video je unazadio fotografiju i maltene kompletan razvoj podredio njemu, što je suludo. Još sa predstavljanjem Nikona D90 sam predvideo takav trend i nekako je ispalo da sam u pravu (mogoh da namlatim pare na lakoverne, gledajući im u dlan i šoljicu ispijene kafe  >:D). Gro toga je proteklih godina bilo okrenuto videu i to je za žaljenje.

Tako smo i došli do retardiranih koncepata, kao što je A7s II - to je kamera u telu aparata. Praktično ništa u njemu nije određeno prema fotografiji, već prema videu. Pa kad je već tako, za koji moj su ga strpali u A7 telo? Mogao je da liči i na geštetner, toster, pa i samu kameru.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2016, 02:10:06 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #70 poslato: Septembar 11, 2016, 03:06:07 pre podne »
Pod pretpostavkom da D5 IV postoji u dve varijante, sa videom i ovom cenom od 4000, i varijanta bez video sa cenom 3000, ko bi kupio prvu varijantu. Niko. Jer  ovaj cenovni rang kupuju samo ljudi koje interesuje fotografija. Oni koji se bave videom za ove pare imaju mrge među kamerama.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #71 poslato: Septembar 11, 2016, 10:08:11 pre podne »
MotionJpeg je cist fajl, nativan sto bi se reklo za Canon, da su se odlucili za mov ili mp4, kamera bi morala da se pozabavi i kompresijom, sto bi doprinjelo grijanju same kamere prilikom snimanja 4k i to opet ne bi valjalo.
Ovako je samo posao kamere da zapise na karticu ono sto dio senzora cita (opet se vracamo na to s grijanjem, da su pustili da citav senzor cita opet bi kamera dobila hrpu dodatnog posla i zato opet imamo taj hebeni krop)

Fotoaprat je fotoaprat, video je bonus (ja ga trebam, i ovo sto nudi IV je vrh vrhova realno)
Da je HDMi otuput 4k problem s velicinom fajla bi nestao, snimalo bi se s nekim drugim uredjajem i cao.
4k ce se koristiti, deff, koristit ce ga uglavnom svi, malo kukanja i opet ce se koristiti. Jer je brutalno dobar, gledajuci tih par klipova na netu.

Petko30, vjeruj mi da grijesis debelo, msm da bi vecina otisla na varijantu br.1

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #72 poslato: Septembar 11, 2016, 10:21:37 pre podne »


Petko30, vjeruj mi da grijesis debelo, msm da bi vecina otisla na varijantu br.1


Licno nebih nikada kupio sa videom da postoji dslr bez toga. I jako bih bio srecan da d750 mogu bez videa da kupim za 900 evra. Ja za 5 godina od kako koristim dslr ukupno imam 2 minuta videa, samo proba kada sam kupovao kamere. Mozda gresim u iznetoj tvrdnji i spadam u manjinu. Bez obzira na to bilo bi sjajno da svako telo daju u 2 varijante, sa videom i bez videa. Ali nece, da li zbog vecine ili manjine u sustini nije ni bitno.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #73 poslato: Septembar 11, 2016, 10:47:44 pre podne »
Meni ne radi citat :D ne znam zasto.
Sve je to stvar potrebe, no dosta ljudi ne treba video kameru u kuci zbog video mogucnosti u DSLR-u.
Uostalom 1080p video na 5D mkIV je svjetlosnu godinu u odnosu na MkIII, daleko je sve ostrije, ljepse i bolje.
Evo ovaj video, autofokus radi posao odlicno, sam video je sniman u Full HD i izgleda odlicno, na stranu sam video, mada i on je ok :)
https://www.youtube.com/watch?v=T5rn1ZnnSTY

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #74 poslato: Septembar 15, 2016, 12:52:03 pre podne »
Striding Forth: Canon EOS 5D Mark IV Review

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5d-mark-iv
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #75 poslato: Septembar 15, 2016, 01:43:16 pre podne »
Uh... brzina izbacivanja full testa... respect.

Drugo, kvalitet testa se izgleda vraća na staro... prethodni period je obilovao onim "review-wannabe" tekstićima, koji su ispraćeni ne baš lepim komentarima. Ovo počinje da liči na stari DPR. Sjajno.

Pozdrav

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #76 poslato: Septembar 16, 2016, 09:12:59 posle podne »
https://youtu.be/RmfMLeB3lJw


Sent from my iPhone using Tapatalk
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #77 poslato: Septembar 28, 2016, 10:03:15 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #78 poslato: Oktobar 11, 2016, 04:09:07 posle podne »
I...kad će ovdje test? ;)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #79 poslato: Oktobar 11, 2016, 08:17:55 posle podne »
I...kad će ovdje test? ;)

jeste stvarno, kad ce test pa da kupim taj test primerak po povlastenoj ceni :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #80 poslato: Decembar 29, 2016, 11:42:44 pre podne »
...pa kako dugo mora da se cijedi ovaj 5D mkIV da ovdje još nema testa?  >:D >:D >:D
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #81 poslato: Decembar 29, 2016, 12:19:03 posle podne »
Da se razidje magla, da nema suma :)

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #82 poslato: Januar 10, 2017, 11:10:51 posle podne »
Da li je još netko na internetu naišao na ovakve pojave na novom senzoru od 5D mk4?

https://www.youtube.com/watch?v=R4c78yuHgMY


Ja sam skinuo nekoliko raw fotki sa različitih sajtova, i to se stvarno događa, a u prilogu sam stavio raw s dpreview-a..
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #83 poslato: Februar 15, 2017, 04:24:00 posle podne »
Storme vidim da si se raspisao po forumu, a onda pate testovi... Pa kad će više? :angel:
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #84 poslato: Mart 28, 2017, 07:36:29 posle podne »
Uh, ovo je opasno lijepa vijest :D
Canon EOS 5D Mark IV C-Log Update:

All video output will still be 8-bit.
Sampling for DCI 4K will be increased to a 5632 x 2970 pixel sensor area resulting in a 1.27x Crop factor.
Sampling for UHD will be from a 5472 x 3078 pixel sensor area resulting in a 1.29x Crop factor.
Both modes are accurately down-sampled to their final resolutions.
Existing frame rates will remain the same.
The current 1:1 4K sampling mode will remain an option for situations benefiting from the 1.78x Crop factor.
There will also be new full-sensor 3K modes added including 60fps and HDR 24fps.Both will use a line-alternating sampling method, so quality will be inferior to the improved 4K format (but better than the existing FullHD 1080p format.) It is unclear whether the file resolution in the final firmware will be the full 3360 x 1890 format or down-sampled to 3072 x 1728.
FullHD 1080p will also use this 3K full-sensor mode with down-sampling for a noticeable improvement in perceived resolution.
FullHD 1080p will also receive a modest frame rate boost to 72/75fps.
The EOS 5D Mark IV will gain the XF-AFC file format at 120Mbps (4:2:0) and 200Mbps (4:2:2). Both formats should require low enough data rates to accommodate UHS-I U3 type SD Cards.
Reports relating to a possible service job for the 5D Mark IV are the result of the heat sinks on current units not performing well in some environments when used with the newer firmware. This is because of the increased processing load from the enlarged video sampling area. Newer units will ship with an improved heat sink while existing 5D Mark IV units can be retrofitted. Pricing is unconfirmed for that servicing.
The newer firmware will still work in non-serviced cameras, but this may result in premature temperature warnings.

Izvor:
http://www.canonrumors.com/crop-factor-change-for-4k-canon-eos-5d-mark-iv-included-in-coming-update-more/

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #85 poslato: Mart 29, 2017, 08:44:54 pre podne »
Nmg uredit post :D
Koliko li je sve ovo 1. Aprislka sala? :D ili ipak nije, s obzirom na listu nadolazecih aparata sledeci mjesec:
- Canon EOS 1D C Mark II (8K video recording up to 30fps??? 4k/60)
- Canon EOS 6D Mark II
- Canon EOS Rebel T7i, T7s
- Canon EOS M(?)
I svi, sem T7 ce imati 4k

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #86 poslato: Mart 31, 2017, 12:46:29 posle podne »
Bilo bi lijepo znati pozadinu zbog čega je Canon je odlučio napraviti takvu nadogradnju firmwire-a..

Da li je razlog losa prodaja ili imaju saznanja da Nikon izbacuje nešto veliko ili pak nešto treće, tko bi ga znao...

P.S. Šteta da nije napravljena zasebna tema na forumu za mk4 kao i za svaki testirani fotoaparat do sada..
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil