Autor Tema: Canon 5D Mark IV specs leaked  (Pročitano 27928 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #60 poslato: Septembar 09, 2016, 10:33:03 posle podne »
Eto kako sada cela prica sa DX to FX kod Canona ispada glupa. Ako mkIV ima krop od 1.74 ili koliko vec, bilo bi super kada bi se mogao navrnuti DX objektiv za video. Mislim, idealno bi bilo da se uzorkuje ceo senzor, pa da se ne menja objektiv, ali izgleda da je to previse za traziti . . .
. . . barem od nekih proizvodjaca . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #61 poslato: Septembar 09, 2016, 10:49:35 posle podne »
a vidi, meni se svidja sto mk4 pravi veliki video fajl, tj sto lepi fotku za fotkom umesto da radi bilo kakvu kompresiju... dodatno ti daje foru da direkt u aparatu izvadis still iz videa (zato sto je to brdo stilova) - extra ... a to kome je "sporo" da uvuce fajl ... taj nije normalan, pa ja radim sa pola tera fajlovima bre a nisam nikakav profesionalac, kakve su to gluposti ..

za taj video, da, gledam na 2560x1440, i da je napravio WB na sva tri da nisu zuti crveni i zaeleni mozda bi bilo bolje, nisam nesto obracao paznju na kosu, samo sam video da na high iso ova dva ne suste a canon susti ko lud .. e sad da, ako oni to peglaju sve u sw onda jbg :( ...

zasto uzorkuje deo senzora, meni je potpuno jasno, kao i brdo drugih "mana" koje su na mk4, koristi dosta stare cipove za sve, stari hdmi, stari image procesor, stari storage procesor etc etc .. tako da ne moze da podnese tu kolicinu date ... meni ne smeta ni najmanje (video me ne tangira mnogo) ..

ja odo da se malo smirim sa witcher3 (doom cekam da padne cena, a i da malo izgustiram witcher u ultra modu na 2560x1440 :D ) .... mnogo razmisljam ovih dana oko foto opreme i imao sam neke vrlo zahebane ideje danas pa bolje da se iskuliram nego da nastavim u tom pravcu :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #62 poslato: Septembar 09, 2016, 11:12:13 posle podne »
@Fibonacci
Može da se navrne APS-C objektiv, dok god nije EF-S, tj. Canon. EF-S objektivi ne mogu fizički da se nakače, jer im je zadnji element projektovan tako da bude na istom rastojanju od senzora, kao i FF objektiv od FF senzora, radi postizanja optimalnih optičkih performansi. Kad bi nekako uspeo da ga uguziš, opalio bi njime u ogledalo.

Ti svakako možeš da zabodeš recimo Sigmu 18-35 f/1.8 i da uključiš krop, kako bi izbegao vinjetiranje. Pitanje je samo zašto bi to neko radio, kada su FF objektivi generalno bolji, a i FF sistem je dovoljno skup da se o takvim modalitetima uštede nema logike raspredati.

BTW, krop mod je obavezan samo za 4K. Drugi formati rade najnormalnije. S obzirom da otprilike svaki 80-i čovek zna koji će mu 4K, ja stvarno ne vidim čemu frka? Ne branim Canon - ovo je retardacija za sve pare, ali nije izmišljena od strane Canona. D7200 ima iste fazone u FullHD/60fps.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2016, 11:17:24 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #63 poslato: Septembar 09, 2016, 11:28:02 posle podne »
Hvala storm, pa s C-Logom ovo ce biti pravi video stroj...

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #64 poslato: Septembar 10, 2016, 01:02:46 pre podne »
Mozda ako Magic Lantern nesto uspe, ali mislim da su se poprilicno izretardirali sa ovim sitnicama . . .
Izmedju ostalog, mk2 i mk3 su napravili ogromno trziste videografa koje je ocekivalo mnogo od mk4. Razumem da video nije svakom primarna stavka, ali mk3 je bio simbol low end produkcije. Onaj ko hoce velike fajlove, kupice nesto sto snima ProRes ili RAW, a mk3 je bio praktican u svakom smislu, pa i u kontekstu velicine fajla. Ovako su napravili nesto sto nije ni tamo ni vamo.
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #65 poslato: Septembar 10, 2016, 01:35:31 pre podne »
Ne znam, iskreno... ja sam, čitajući razne diskusije širom sveta, a i slušajući upućene, stekao utisak da je Canon odavno odsvirao u tom domenu i da tu sad kolo vode neki PanasoniCi i Soniji, te da nije ni bitno šta će da donese 5D4 ili koji god, kad je konkurencija i onako bolja.

A sad odjednom povika "pa kako, pa zašto" i tako to. Pa zar ne pređoše svi na GH4, A7s i štatijaznam?

Ko je toliko zabrljavio na video... pa ne kapiram - zašto ne kupi C100? To je u ovom trenutku čak i jeftinije, a realno potentnije rešenje za video. C100 Mark II je tek malo skuplji od mk4, pa ono - ako je video naj-stvar, onda je logično kupiti video spravu. Ebem li ga... right tool for the right job.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2016, 01:40:35 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #66 poslato: Septembar 10, 2016, 01:40:04 pre podne »
Ne znam ni ja vise . . .
Mislim, jesu oba sasila mk3 sto se tice kolicine detalja, jer kada se 2160p downgraduje na 1080p, tu nema diskusije . . .
Sad, da li su svi presli ili sta, nemam pojma. Mada je gajiti Sony workflow malo skuplje nego Panasonic . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #67 poslato: Septembar 10, 2016, 01:41:03 pre podne »
Izvini, editovao sam, pa tek sad videh da si se ubacio.

Dakle, hteo sam reći - C100... mislim da je tu pominjanje A7s i GH4 pomalo degutantno.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2016, 01:42:27 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #68 poslato: Septembar 10, 2016, 01:49:35 pre podne »
Apsolutno!
Zato i kazem da je ovakav format u kom snima mk4 totalni promasaj . . .
Mislim da je trebalo da idu dosad proverenom putanjom, a onaj kome trebaju veliki fajlovi za obradu ce uzeti c100 ili BMPC ili nesto trece.
Mk3 je bio dobro all around resenje. Plasim se da mk4 to nije . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #69 poslato: Septembar 10, 2016, 02:06:49 pre podne »
Da, ali taj format je obavezan samo za 4K. Što će reći da je mk4 u najmanju ruku jednako dobar kao 5D3 (a u realnosti je ipak dosta bolji, što zbog drastično boljeg DR-a, što zbog boljih high-ISO performansi). E sad, što nije još bolji, to je druga priča, ali onda dolazimo do one konstatacije od malopre - to je FOTOaparat i meni se čak i sviđa da malo odjebu sa tim videom. Postoje lepo kamere, pa kome treba, nek kupi to. Taj video je unazadio fotografiju i maltene kompletan razvoj podredio njemu, što je suludo. Još sa predstavljanjem Nikona D90 sam predvideo takav trend i nekako je ispalo da sam u pravu (mogoh da namlatim pare na lakoverne, gledajući im u dlan i šoljicu ispijene kafe  >:D). Gro toga je proteklih godina bilo okrenuto videu i to je za žaljenje.

Tako smo i došli do retardiranih koncepata, kao što je A7s II - to je kamera u telu aparata. Praktično ništa u njemu nije određeno prema fotografiji, već prema videu. Pa kad je već tako, za koji moj su ga strpali u A7 telo? Mogao je da liči i na geštetner, toster, pa i samu kameru.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2016, 02:10:06 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #70 poslato: Septembar 11, 2016, 03:06:07 pre podne »
Pod pretpostavkom da D5 IV postoji u dve varijante, sa videom i ovom cenom od 4000, i varijanta bez video sa cenom 3000, ko bi kupio prvu varijantu. Niko. Jer  ovaj cenovni rang kupuju samo ljudi koje interesuje fotografija. Oni koji se bave videom za ove pare imaju mrge među kamerama.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #71 poslato: Septembar 11, 2016, 10:08:11 pre podne »
MotionJpeg je cist fajl, nativan sto bi se reklo za Canon, da su se odlucili za mov ili mp4, kamera bi morala da se pozabavi i kompresijom, sto bi doprinjelo grijanju same kamere prilikom snimanja 4k i to opet ne bi valjalo.
Ovako je samo posao kamere da zapise na karticu ono sto dio senzora cita (opet se vracamo na to s grijanjem, da su pustili da citav senzor cita opet bi kamera dobila hrpu dodatnog posla i zato opet imamo taj hebeni krop)

Fotoaprat je fotoaprat, video je bonus (ja ga trebam, i ovo sto nudi IV je vrh vrhova realno)
Da je HDMi otuput 4k problem s velicinom fajla bi nestao, snimalo bi se s nekim drugim uredjajem i cao.
4k ce se koristiti, deff, koristit ce ga uglavnom svi, malo kukanja i opet ce se koristiti. Jer je brutalno dobar, gledajuci tih par klipova na netu.

Petko30, vjeruj mi da grijesis debelo, msm da bi vecina otisla na varijantu br.1

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #72 poslato: Septembar 11, 2016, 10:21:37 pre podne »


Petko30, vjeruj mi da grijesis debelo, msm da bi vecina otisla na varijantu br.1


Licno nebih nikada kupio sa videom da postoji dslr bez toga. I jako bih bio srecan da d750 mogu bez videa da kupim za 900 evra. Ja za 5 godina od kako koristim dslr ukupno imam 2 minuta videa, samo proba kada sam kupovao kamere. Mozda gresim u iznetoj tvrdnji i spadam u manjinu. Bez obzira na to bilo bi sjajno da svako telo daju u 2 varijante, sa videom i bez videa. Ali nece, da li zbog vecine ili manjine u sustini nije ni bitno.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #73 poslato: Septembar 11, 2016, 10:47:44 pre podne »
Meni ne radi citat :D ne znam zasto.
Sve je to stvar potrebe, no dosta ljudi ne treba video kameru u kuci zbog video mogucnosti u DSLR-u.
Uostalom 1080p video na 5D mkIV je svjetlosnu godinu u odnosu na MkIII, daleko je sve ostrije, ljepse i bolje.
Evo ovaj video, autofokus radi posao odlicno, sam video je sniman u Full HD i izgleda odlicno, na stranu sam video, mada i on je ok :)
https://www.youtube.com/watch?v=T5rn1ZnnSTY

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #74 poslato: Septembar 15, 2016, 12:52:03 pre podne »
Striding Forth: Canon EOS 5D Mark IV Review

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-5d-mark-iv
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #75 poslato: Septembar 15, 2016, 01:43:16 pre podne »
Uh... brzina izbacivanja full testa... respect.

Drugo, kvalitet testa se izgleda vraća na staro... prethodni period je obilovao onim "review-wannabe" tekstićima, koji su ispraćeni ne baš lepim komentarima. Ovo počinje da liči na stari DPR. Sjajno.

Pozdrav

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #76 poslato: Septembar 16, 2016, 09:12:59 posle podne »
https://youtu.be/RmfMLeB3lJw


Sent from my iPhone using Tapatalk
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #77 poslato: Septembar 28, 2016, 10:03:15 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #78 poslato: Oktobar 11, 2016, 04:09:07 posle podne »
I...kad će ovdje test? ;)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 5D Mark IV specs leaked
« Odgovor #79 poslato: Oktobar 11, 2016, 08:17:55 posle podne »
I...kad će ovdje test? ;)

jeste stvarno, kad ce test pa da kupim taj test primerak po povlastenoj ceni :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu