Autor Tema: divcibare  (Pročitano 9748 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
divcibare
« poslato: Novembar 27, 2015, 11:54:14 posle podne »
nije bilo uopste za slikanje, led, magla, belo .. evo jedan pokusaj crno bele mada generalno sa/bez boje fotka izgleda isto :( samo se ovo malo zida vidi malo boje...

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2015, 12:38:43 pre podne »
jedna sa telefona...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2015, 02:07:22 pre podne »
evo jedne gde sam cak probao malo da mrducam slajdere u LR-u :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2015, 03:25:30 pre podne »
jos malo leda i jos malo igranja u LR
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2015, 03:49:42 pre podne »
malo drugaciji ugao, dosta drugaciji slajderi u LR
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2015, 03:52:02 pre podne »
za ovu -2 sam probao da napravim da nebo bude plavo, al nesto numem :( kako god navrtim slajdere dobijem ovu neku indigo boju :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2015, 10:19:13 pre podne »
Od ovakvog neba se ne pravi plava boja, tako da je sve popucalo :) Vrati boje fotke 1, ali sa kadrom fotke 2. Ako znas da kloniras skloni i taj stub i imas sasvim solidnu fotku.
I na prethodnoj fotki se vidi napredak, da si krenuo da razmisljas o kadru. Samo napred :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2015, 10:29:17 pre podne »
Svidjaju mi se @arhi, necu sada komentarisati toliko fotke, samo cu reci da nekad najbolje fotografije nastanu upravo po ovakvom vremenu.....svi samo zele fotkati kad je sunce..... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2015, 12:15:53 posle podne »
prelepo mesto to bese kod Valjeva, mislim da sam bio jednom kada sam bio mali :)

ako je do plavog neba mozda ovako nesto, nemoj mi zameriti sto sam editovao fotku- mada je nezahvalno editovati jpg male rezolucije.


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2015, 12:31:17 posle podne »
@tviti :D hvala, pazi ovo je fotkano oko 7 ujutro (nisam pomerio sat na aparatu), sunce jos nije izaslo, reko da probam .. ovaj led je delovao jako zanimljivo ali iskreno nisam uspeo da prenesem dozivljaj na fotku, iako sam utukao tu nekoliko fotki tog leda i cak mi se neke fotke i svidjaju, ne prenose taj dozivljaj kad to vidis uzivo .. a komentarisi ba prijatelju slobodno, ja nisam od onih sto citaju izmedju redova i potresaju se na komentare, sve citam 100% pozitivno :D

@smarko, da, razmisljao sam, kao :D .. elem, umem da obrisem stub ali u PS-u, ovo je bio LR test da vidim sta sve umem .. a i bem li ga, meni se svidja taj stub, daje mi na realnosti, mada moguce da si 100% u pravu i da je bolje da ga maknem .. na prvoj slici sam mako debeli dovodni kabl koji ide od stuba levo pa udara u cosak 2/3 gore levo kuce iz koje slikam, al opet sam ostavio stubove i kablove delovalo mi tako bolje :D

evo ta ista fotka samo malo drugacija:
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2015, 12:35:44 posle podne »
@c0re, sto bi zamerao :D nego i tu plavu sam uspeo da dobijem al mi ni ona nije prirodna .. nikako da izvucem onu prirodnu plavu :(

inace nebo je na toj slici maskirano sa -1.2exp i +92 clarity inace je prilicno flat kao sto je na -1
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #11 poslato: Novembar 28, 2015, 12:37:34 posle podne »
@arhi Sneg treba da bude beo a ne siv :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2015, 01:08:27 posle podne »
Arhi odradi ponovo balans bele. Najbolje odi u PS pa pomocu Treshold sloja odradi neutralnu sivu. Ondak ćeš moći tu plavu koju želiš. i probaj da vratiš onaj stub desno pozadi kuće, mislim da kuća neće izgledati ovako ''golo'' i dobiće malo priče...
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2015, 01:10:21 posle podne od strane Petko30 »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2015, 01:29:50 posle podne »
Za stub sad i mogu mozda da se slozim. Obicno se takve stvari sklanjaju, ali u ovom slucaju moze da prodje.

Arhi, ovakve vratolomije se generalno ne rade u PS-u (mislim da tu plavu boju sto hoces da napravis), jer je tesko to namestiti da izgleda realisticno. Narocito ove obrade nisu dobre, ne samo zbog boje, nego i zbog halo efekta i aberacija koje se pojavljuju. To moze da se ispravi u PS-u, ali su generalno su ti obrade losije od prve verzije (sem kadra). Ne znam zasto si odsekao krov kuce. Vrati krov kuce, a onda u PS-u mozes cak jos malo mesta da napravis klonirajuci nebo. Ne mnogo, ali malo mesta ne bi skodilo.
Core, ta obrada nije dobra, bas je mnogo lose.

Ako vec insistiras na nekoj kolornoj verziji fotke, iako scena nije takva, ja dalje od ovog ne bih isao. Sve je to uradjeno s jednim curves lejerom. Samo molim te nemoj vise seci taj krov, kod mene je tako jer sam uzeo tvoju fotku koja je najmanje degradirana obradom :)



Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2015, 01:34:37 posle podne »
@dalibor, na koji sneg mislis, jedino je na prvoj slici sneg a ta slika je crnobela, mogu da promenim levels malo ali svi moji pokusaji tu su samo ubledeli sliku, nisam uspeo da dobijem nista bolje :( .. daj reci sta tacno da uradim da dobijem "belji" sneg :D ... nesto mi BW fotke ne izgledaju ni blizu kao neke vidjene ovde na forumu, doduse nisam video da je neko pravio sneg :D

@petko50, balans bele na ovoj slicki sa kucom je odradjen preko fotke slikane 2 minuta pre toga sa kartom boja i trebalo bi da je 100% neutralan, mogu da ga mrdnem ja tamo vamo, da bodem sivu .. bem li ga ne znam bas preko koje tacke na ovoj fotki bi jurio sivu .. sto se stuba tice, nemam pojma na koji stub mislis :(

@smarko, prva fotka koju sam uzeo da sredim imala je odsecen vrh krova, "pao mi je aparat" nije bio zategnut stativ, pa je onda fotkana ova druga gde je vrh krova tu (sa zategnutim tripodom) ... ne insistiram ja uopste na kolornoj verziji fotke nego sam bio u fazonu da probam da napravim plavo nebo :D

bez cele te zezancije sa nebom, i bez brisanja stuba za struju to izgleda ovako:
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #15 poslato: Novembar 28, 2015, 01:38:54 posle podne »
Da je moja fotka, samo bih se igrao vrlo malo poigrao sa kontrastom, malo bih smanjio highlights-e na nebu i nista vise ne bih tu dirao :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #16 poslato: Novembar 28, 2015, 01:44:44 posle podne »
@smarko, btw *ta* plava boja je 99% ono sto sam hteo da postignem al numem :( ... evo je ovde raw fotka sa krovom :) .. samo meni ne znaci nista da dobijem "izlaz", mene zanima "kako do izlaza da dodjem" .. za sada imam odlican doc koji mi je petko napravio ali jos uvek mi ne ide sve kako ja hocu mora tu dosta da se radi .. eto najprostija stvar, tu plavu boju nisam uspeo da nabodem
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #17 poslato: Novembar 28, 2015, 01:45:47 posle podne »
Ako budes imao vremena, pokazacu ti za 5 minuta lagan nacin kako se to radi. Teamviewer i skype i to je to... :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #18 poslato: Novembar 28, 2015, 02:19:48 posle podne »
@Arhi   Da mislio sam na prvu fotografiju. Iako je crnobela sneg je podeksponiran i zato je siv. To se resava time sto kad fotografises snezne scene kompezujes kako bi ti eksponirao pravilno sneg. Koje god merenje da koristis, senzor vidi sneg kao 50% sivu, znaci treba da kompezujes da bi dobio belinu. E sad koliko ces "stopa" da kompezujes to zavisi od tvog senzora. Pokusaj 2-3 "stopa"
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2015, 02:38:57 posle podne »
Evo nesto kako bi meni leglo