Autor Tema: divcibare  (Pročitano 9742 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
divcibare
« poslato: Novembar 27, 2015, 11:54:14 posle podne »
nije bilo uopste za slikanje, led, magla, belo .. evo jedan pokusaj crno bele mada generalno sa/bez boje fotka izgleda isto :( samo se ovo malo zida vidi malo boje...

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2015, 12:38:43 pre podne »
jedna sa telefona...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2015, 02:07:22 pre podne »
evo jedne gde sam cak probao malo da mrducam slajdere u LR-u :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2015, 03:25:30 pre podne »
jos malo leda i jos malo igranja u LR
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2015, 03:49:42 pre podne »
malo drugaciji ugao, dosta drugaciji slajderi u LR
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2015, 03:52:02 pre podne »
za ovu -2 sam probao da napravim da nebo bude plavo, al nesto numem :( kako god navrtim slajdere dobijem ovu neku indigo boju :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2015, 10:19:13 pre podne »
Od ovakvog neba se ne pravi plava boja, tako da je sve popucalo :) Vrati boje fotke 1, ali sa kadrom fotke 2. Ako znas da kloniras skloni i taj stub i imas sasvim solidnu fotku.
I na prethodnoj fotki se vidi napredak, da si krenuo da razmisljas o kadru. Samo napred :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2015, 10:29:17 pre podne »
Svidjaju mi se @arhi, necu sada komentarisati toliko fotke, samo cu reci da nekad najbolje fotografije nastanu upravo po ovakvom vremenu.....svi samo zele fotkati kad je sunce..... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2015, 12:15:53 posle podne »
prelepo mesto to bese kod Valjeva, mislim da sam bio jednom kada sam bio mali :)

ako je do plavog neba mozda ovako nesto, nemoj mi zameriti sto sam editovao fotku- mada je nezahvalno editovati jpg male rezolucije.


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2015, 12:31:17 posle podne »
@tviti :D hvala, pazi ovo je fotkano oko 7 ujutro (nisam pomerio sat na aparatu), sunce jos nije izaslo, reko da probam .. ovaj led je delovao jako zanimljivo ali iskreno nisam uspeo da prenesem dozivljaj na fotku, iako sam utukao tu nekoliko fotki tog leda i cak mi se neke fotke i svidjaju, ne prenose taj dozivljaj kad to vidis uzivo .. a komentarisi ba prijatelju slobodno, ja nisam od onih sto citaju izmedju redova i potresaju se na komentare, sve citam 100% pozitivno :D

@smarko, da, razmisljao sam, kao :D .. elem, umem da obrisem stub ali u PS-u, ovo je bio LR test da vidim sta sve umem .. a i bem li ga, meni se svidja taj stub, daje mi na realnosti, mada moguce da si 100% u pravu i da je bolje da ga maknem .. na prvoj slici sam mako debeli dovodni kabl koji ide od stuba levo pa udara u cosak 2/3 gore levo kuce iz koje slikam, al opet sam ostavio stubove i kablove delovalo mi tako bolje :D

evo ta ista fotka samo malo drugacija:
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #10 poslato: Novembar 28, 2015, 12:35:44 posle podne »
@c0re, sto bi zamerao :D nego i tu plavu sam uspeo da dobijem al mi ni ona nije prirodna .. nikako da izvucem onu prirodnu plavu :(

inace nebo je na toj slici maskirano sa -1.2exp i +92 clarity inace je prilicno flat kao sto je na -1
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #11 poslato: Novembar 28, 2015, 12:37:34 posle podne »
@arhi Sneg treba da bude beo a ne siv :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2015, 01:08:27 posle podne »
Arhi odradi ponovo balans bele. Najbolje odi u PS pa pomocu Treshold sloja odradi neutralnu sivu. Ondak ćeš moći tu plavu koju želiš. i probaj da vratiš onaj stub desno pozadi kuće, mislim da kuća neće izgledati ovako ''golo'' i dobiće malo priče...
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2015, 01:10:21 posle podne od strane Petko30 »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2015, 01:29:50 posle podne »
Za stub sad i mogu mozda da se slozim. Obicno se takve stvari sklanjaju, ali u ovom slucaju moze da prodje.

Arhi, ovakve vratolomije se generalno ne rade u PS-u (mislim da tu plavu boju sto hoces da napravis), jer je tesko to namestiti da izgleda realisticno. Narocito ove obrade nisu dobre, ne samo zbog boje, nego i zbog halo efekta i aberacija koje se pojavljuju. To moze da se ispravi u PS-u, ali su generalno su ti obrade losije od prve verzije (sem kadra). Ne znam zasto si odsekao krov kuce. Vrati krov kuce, a onda u PS-u mozes cak jos malo mesta da napravis klonirajuci nebo. Ne mnogo, ali malo mesta ne bi skodilo.
Core, ta obrada nije dobra, bas je mnogo lose.

Ako vec insistiras na nekoj kolornoj verziji fotke, iako scena nije takva, ja dalje od ovog ne bih isao. Sve je to uradjeno s jednim curves lejerom. Samo molim te nemoj vise seci taj krov, kod mene je tako jer sam uzeo tvoju fotku koja je najmanje degradirana obradom :)



Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2015, 01:34:37 posle podne »
@dalibor, na koji sneg mislis, jedino je na prvoj slici sneg a ta slika je crnobela, mogu da promenim levels malo ali svi moji pokusaji tu su samo ubledeli sliku, nisam uspeo da dobijem nista bolje :( .. daj reci sta tacno da uradim da dobijem "belji" sneg :D ... nesto mi BW fotke ne izgledaju ni blizu kao neke vidjene ovde na forumu, doduse nisam video da je neko pravio sneg :D

@petko50, balans bele na ovoj slicki sa kucom je odradjen preko fotke slikane 2 minuta pre toga sa kartom boja i trebalo bi da je 100% neutralan, mogu da ga mrdnem ja tamo vamo, da bodem sivu .. bem li ga ne znam bas preko koje tacke na ovoj fotki bi jurio sivu .. sto se stuba tice, nemam pojma na koji stub mislis :(

@smarko, prva fotka koju sam uzeo da sredim imala je odsecen vrh krova, "pao mi je aparat" nije bio zategnut stativ, pa je onda fotkana ova druga gde je vrh krova tu (sa zategnutim tripodom) ... ne insistiram ja uopste na kolornoj verziji fotke nego sam bio u fazonu da probam da napravim plavo nebo :D

bez cele te zezancije sa nebom, i bez brisanja stuba za struju to izgleda ovako:
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #15 poslato: Novembar 28, 2015, 01:38:54 posle podne »
Da je moja fotka, samo bih se igrao vrlo malo poigrao sa kontrastom, malo bih smanjio highlights-e na nebu i nista vise ne bih tu dirao :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #16 poslato: Novembar 28, 2015, 01:44:44 posle podne »
@smarko, btw *ta* plava boja je 99% ono sto sam hteo da postignem al numem :( ... evo je ovde raw fotka sa krovom :) .. samo meni ne znaci nista da dobijem "izlaz", mene zanima "kako do izlaza da dodjem" .. za sada imam odlican doc koji mi je petko napravio ali jos uvek mi ne ide sve kako ja hocu mora tu dosta da se radi .. eto najprostija stvar, tu plavu boju nisam uspeo da nabodem
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #17 poslato: Novembar 28, 2015, 01:45:47 posle podne »
Ako budes imao vremena, pokazacu ti za 5 minuta lagan nacin kako se to radi. Teamviewer i skype i to je to... :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #18 poslato: Novembar 28, 2015, 02:19:48 posle podne »
@Arhi   Da mislio sam na prvu fotografiju. Iako je crnobela sneg je podeksponiran i zato je siv. To se resava time sto kad fotografises snezne scene kompezujes kako bi ti eksponirao pravilno sneg. Koje god merenje da koristis, senzor vidi sneg kao 50% sivu, znaci treba da kompezujes da bi dobio belinu. E sad koliko ces "stopa" da kompezujes to zavisi od tvog senzora. Pokusaj 2-3 "stopa"
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2015, 02:38:57 posle podne »
Evo nesto kako bi meni leglo


Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #20 poslato: Novembar 28, 2015, 04:47:11 posle podne »
Arhi sada vidim postavio si pocetnu.
U lightroom samo uzmi Adjusment Brush, vrati Tint u levo da uđe malo ka zelenoj a  Temperature malo više u levo da zađe u plavi i boj četkicom. odmah dobijaš bombona plavo nebo.

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #21 poslato: Novembar 28, 2015, 05:01:21 posle podne »
je.bi ga dao sam komentar a ne psotavi ti sliku, evo je

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #22 poslato: Novembar 28, 2015, 09:02:16 posle podne »
@Petko30
Sad vidim da unutra ima i ljudi! Lože i dim izlazi iz dimnjaka i još ponegde!  :blob8:
Eto šta sve obradom može da se izvuče.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #23 poslato: Novembar 29, 2015, 12:37:44 pre podne »
što u ljudima ima po nekada zlobe? Takvima na dušu.
Fotografija uopšte nije obrađivana samo je nebo promenjeno sa pomeranjem dva klizača.Mrzelo me da četkom farbam oko žica i stuba  te sam prešao celo nebo.  Ja sam pokušao da pomognem forumašu a ti majstore nađi drugoga da lečiš dušu!

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #24 poslato: Novembar 29, 2015, 12:57:48 pre podne »
XAXAXAXA
Ma šta se primaš, šalim se samo.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #25 poslato: Novembar 30, 2015, 06:30:39 pre podne »
Arhi[/ "žuta kauača na brdu"  je forografija, po meni najbolja u smarkovoj verzijiMedjutim, i Tvoja obrada i kadar daleko bolje od onog što si ranije postavljao! I na kraju, dve stranoce komentara, malo li je! Znači da je fotografija zaslužila pažnju.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #26 poslato: Novembar 30, 2015, 01:52:50 posle podne »
:D hvala oldi, elem, malo je sad ovde izmesano meni u glavi .. npr ta fotka sas zutu kucu .. ako gledam moju obradu vs smarkovu obradu iste fotke meni smarkova fotka izgleda lepse kao fotka ali mi moja obrada divcibare-4.jpg izgleda 1:1 kao ono sto sam video tamo ocima .. ovaj "beli" led na smarkovoj obradi izgleda perverzno dobro :D ali uzivo nije bio beo, bio je bas onako "obojen", sto svetlom sto samom travom unutar leda .. tu sam se i ja lomio kada sam pravio originalno tu fotku, da li da idem sa "belim" ledom ili da ostavim boje da budu "realne" kakve su se to jutro videle :D .. odlucih da idem sa realnim bojama iako mi je belo lepse ...

inace te fotke dodatno imaju vrlo realne boje i zbog toga sto je koristen xrite passport tako da su boje bas bas 1:1 kakve su bile (osim naravno onih mojih neuspesnih experimenata sa nebom :D :D :D ) ... nego dobih vec ponudu da mi marko pokaze na brzaka kako se dobija ona realna plava boja a ne one indigo varijante koje sam ja dobio :D .. sto je najbolje kum (dizajner profi sa kojim sam radio "u klupi" godinama) mi je to pokazao vec 2-3 puta al kad ne koristis nesto jbg .. tuzno sto mene sa 40 stizu godine, bojim se sta ce biti kad se priblizim vasim
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #27 poslato: Novembar 30, 2015, 04:46:29 posle podne »
Arhi znam tačano o čemu pričate: kad pokazuju kako se šta radi u PS-u,  sve je jasno, a kad se instruktri odmaknu...stvari postaju mnogo kaomplikovane i sve se pomeša u glavi. Ovaj klizač, onaj filter, tamo izoštravanje, dodge and burn, maska, ...užas.  Svaki put se zapamti neki procenat samo, obično jednocifreni procenat...A što se životnog veka tiče, ne vredi da objašnjavam, kad dodjete u njih videćete...

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #28 poslato: Decembar 09, 2015, 10:59:36 posle podne »
evo jedne panorame telefonom .. nije zamisljeno bilo kao panorama (trebao sam jos koju da opalim i sa iste visine al .. ) nego sam samo izasao iz kola ono da skljocnem da imam u telefonu da posaljem drugaru a kao vraticu se sutra tu sa aparatom da slikam, odlicno mesto za fotkanje, ali avaj, to je jutro posle ledene kise, isli u "centar" po namirnice, popodne krenula magla i tako ostalo da zadnjeg dana tako da na ovom mestu nisam bio sa aparatom, jbg.. steta, sa aparatom i stalkom moglo je ovde lepo da se zanima..



5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #29 poslato: Decembar 10, 2015, 12:00:51 pre podne »
Није лоше испала панорама, леп је поглед одавде а виде се одлично и Ваљевске планине у позадини. Десни ћошак панораме ти није добро спојен обрати пажњу.

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #30 poslato: Decembar 10, 2015, 12:21:31 pre podne »
Arhi ovo je pogled sa puta za naselje Kraljev sto? Iza tebe je vojska a malo dalje i ono spomen-obeležje koje sam slikao!
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #31 poslato: Decembar 10, 2015, 11:50:34 pre podne »
Arhi pa sve u svemu, vrlo dobro je ispala ta Tvoja divčibarska avantura. Malo telefon, malo aparat, ali svakako lepi rezultati

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: divcibare
« Odgovor #32 poslato: Decembar 10, 2015, 05:49:39 posle podne »
@highlander, hvala :D, znam da nije dobro spojen cosak, LR ga je spajao, pa mi se svidelo kako je ispalo pa nisam hteo da izbacim tu foku iako joj uopste tu nije mesto :D .. kao sto napisah uopste nisam to zamislio kao panoramu vec je bas bilo nekako lepo za fotkanje a ja bez aparata i onda smorim zenu da zaustavi auto cisto da izadjem da bocnem par slika pre nego se vratim sa aparatom, ko je mogao da ocekuje da ce za 2h da krene magla koja narednih dana nije nestajala :(

@gorozup, pa da vidis da sam i sliku nazvao skretanje za kraljev sto ... ja jos namerno uzeo kucu na kraljevom stolu kao da mi ne bude daleko da pesacim tamo je uvek bilo exrta za fotkanje, al jbg ubila me magla, ja znam da neki ovde vole da fotkaju maglu ali meni to ubije zelju za izlaskom iz kuce

@oldtimer, hvala kolega saputnice :D nije da nema "nijedne" fotke al... jos da nisam planirao da odem nedelju dana ranije (pa me svicarci prevarili majku im bozju imperijalisticku), pa jos da tih nedelju dana ranije nije bilo perfektno vreme za setnju i uzivanje na planini .. pa i da se ne nerviram ali ovako... uzas



5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Odg: divcibare
« Odgovor #33 poslato: Decembar 10, 2015, 06:01:13 posle podne »
Није лош PTGui за панораме,има доста опција и лак је за употребу.