Autor Tema: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test  (Pročitano 23836 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #20 poslato: Novembar 23, 2015, 12:22:57 posle podne »
Ne, ne..

Canon/Nikon imaju mogućnost izbora. Ne ističem FF kao FF van priče o izboru.

Razni senzori, razni izgledi, razne veličine, razne cene i kvaliteti kako tela tako i objektiva.
To je izbor.
Priznali mi to ili ne, to danas imaju samo C/N ( i Sony u pokušaju)...
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2015, 12:24:59 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #21 poslato: Novembar 23, 2015, 12:33:42 posle podne »
Ovde se ne slazem sa Argonom :)

Fuji je dobro prepoznao ciljnu grupu i segment trzista koji juri, a to je low-mid DLSR komad trzista koji pretpostavljam ima i najveci udeo u ukupnoj prodaji. Sve oni to jako lepo rade, fokusirali su se gde treba i izbacuju kvalitetne stvari. Cene su im jedina stavka koja mi nema logike i gde ce imati problema da navedu racionalne potrosace na prelazak, one koji ne jure retro, "malo" i neke specificnosti koji MILC nosi u odnosu na DSLR, a koje nemaju prevelikog uticaja na upotrebnu vrednost. Takodje je interesantan Canonov 760d koji moze da znaci da znaci nekoliko stvari, da Canon prepusta najnizu kategoriju drugima ili priprema teren svoj MILC sistem i pocisti buraniju :)
Sony ima tu poslovnu logiku da nudi sve i svasta, samo ne ono sto realno treba ljudima :D Izmedju Fuji poslovne logike i Sony-a, uvek bih glasao sa Fuji :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #22 poslato: Novembar 23, 2015, 12:50:47 posle podne »
videćete...
Nastavićemo ovu temu za jedno 4-5 godina (...ako budemo živi)  :)

Previše sve liči na Oly da bi rezultat bio bitno drugačiji.
Dobra stakla, dobra tela, malo jača cena i retro-milc fazon...kao jaje jajetu samo crop senzor.

Samo u meri u kojoj je crop senzor atraktivnija opcija od senzora 4/3 , moći će se govoriti o razlici u krajnjem tržišnom rezultatu.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2015, 12:53:22 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #23 poslato: Novembar 23, 2015, 01:11:27 posle podne »
Razlog za neuspeh moze da bude visestruk, ne mora da znaci da ce bas to da bude razlog eventualnog neuspeha. Za mene ce to pre da bude cenovna politika i njihov potencijal da uticu na trziste nego to sto ti navodis :)
U ovom trenutku da krenu na Canon i Nikon? Lopatom na bager?

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #24 poslato: Novembar 23, 2015, 02:05:25 posle podne »
Ja sam Zorane procitao negde da ce da rade na APS-H senzoru koji je kompatibilan sa postojecim objektivima..Ludnica :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #25 poslato: Novembar 23, 2015, 03:01:58 posle podne »
@smarko

Da.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #26 poslato: Novembar 23, 2015, 07:41:03 posle podne »
Ovo je tema o odličnom, real-life testu odličnog stakla. Da li možemo da pričamo o tom staklu, bez besmislenog i beskonačnog prepucavanja m43 vs apsc vs ff? Mislim prosto mi je nelagodno da postavim bilo kakvo pitanje u vezi teme jer će rasprava da krene u pravcu "da, ali kod canikona imaš to i to a ako hoćeš da pređeš na ff onda..."
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #27 poslato: Novembar 23, 2015, 08:11:16 posle podne »
I meni licno taj stav da se apsolutno obavezno mora preci na ff bas ide na zivce, i sve ispod ff je sra*e, a takav stav ovde prilicno vlada.......

Fotografijom se bavim kao hobijem (kao i sigurno velika vecina clanova), u slobodno vrijeme (kojeg vrlo malo imam u zadnje vrijeme), ne zaradjujem od toga, itd, ali ovde vlada neka atmosfera toliko pro orijentisana, da je to postalo bas strasno... Dovoljno je samo pogledati kolicinu materijala koji se sada kaci i onoliko koliko se prije kacilo... Pa pocetnici nece vise nista da kace jer su odmah docekani sa "uzmi ti lopatu a baci aparat" stavom. Sta kod se kaze sto je ispod nekog nivoa, bude docekano sa istim stavom. Pratim ovaj forum vec duze vrijeme, i to sam primijeti od samog pocetka.
Da ne nabrajam sad te "pro" clanove, nema potrebe. :)

Aj zdra'o. ;)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #28 poslato: Novembar 23, 2015, 09:07:01 posle podne »
a onako, malo šta me nervira na ovom svetu kao što je to licemerje...

Čovek je postavio temu pre 2-3 dana i niko ništa nije komentarisao - tajac, baš kao što niko nije mnogo komentarisao niti pitao u vezi drugih objektiva koje je čovek svojski odradio.
Odjednom posle par mojih postova pojavljuje se glad za pitanjima ali eto ne može od mene da se dodje do reči...

Šta reći tek na 4 pokušaja da sam ja rekao da je sve ispod FF sranje a 3 puta sam već objasnio da pričam o izboru. Teško da ću ja nasesti na tu provokaciju.
Nemam ja problem ni nešto da kažem niti da to napišem. I ćorav bi to do sada video.
Tako da sufleri...žalim slučaj...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #29 poslato: Novembar 23, 2015, 09:21:43 posle podne »
Argone, Srbine, zemljače, rođače, prijatelju....sad ja licemer, provokator i sufler? Nećemo da se vređamo, nije lepo. Da ti objasnim, ova žižna daljina me baš interesuje, obaška što je na Oliju nema u odgovarajućem obliku, pa kad smislim pitanje, onda ću da ga pošaljem autoru testa na PP. Iz gore navedenog razloga. Moje pravo i moja odluka. Mislim, malo mi ide na onu stvar da mi neko konstanto trubi o ograničavajućim faktorima, te ovo te ono, te bolje APSC, te bolje FF, te kod Canikona ima i to i bolje, i tvoja neprestana pitanja da kako ne možeš da razumeš zašto bi neko uzeo MILC umesto Canikon DSLR, konkretno D7100 i D7200...kao da smo debili koji ne znaju ništa, pa smo se eto zajebali i uzeli milc. Što se tiče FF, ne znam zašto bi meni lično trebao, odnosno ne mogu da smislim razloge zbog kojih bi mi FF trebao, ergo ne treba mi i kupovina istog bi bila bacanje para. Eto, m43 mi treba baš i konkretno zbog 2x crop faktora i odgovarajućeg DOF-a, recimo.
Otvorite bre temu "m43 vs apsc vs ff vs apsh vs mf: endless rant" ili nešto slično pa nastavite tamo. Ne mora baš SVAKA tema posvećena milc mašineriji da bude popunjena komentarima tipa "možda je to lepo za one koji su se se zeznuli pa kupili to umesto pravog aparata, ali ipak to nije ff, a i ima ograničavajuće faktore" i sve u tom stilu. Aman, bre.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #30 poslato: Novembar 23, 2015, 09:43:23 posle podne »
Rodjaci, braćo i seljaci, prijatelji.....kume Stalkeru,

Ja sam uzged rekao jedno svoje zapažanje koje mi je tog momenta palo na pamet, i to tek kada sam sa vremenske distance zaključio da nema postova koji se direktno ili indirektno odnose na temu. Izostali su.

Ali dobro, zadnje što je u mojoj prirodi je da budem neki remetilački faktor, miner ili šta već...
I onako sam rekao ono što sam imao, a ako je neko hteo nešto da kaže mogao je to u svako doba jer jednostavno u ovoj forumskoj ˝tišini˝ nema galame zbog koje se nečiji post ne bi ˝čuo˝.

U mom društvu ˝ubište˝ eto (ugrubo) 2 strane, a od tih smislenih pitanja još ni jedan post nije pao...
Mada ima nekih nagoveštaja....al ajde,videćemo  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2015, 09:48:32 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #31 poslato: Novembar 23, 2015, 09:45:03 posle podne »
Ljudi, jes besno staklo... al aj da ne izginemo zbog njega. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #32 poslato: Novembar 24, 2015, 12:16:13 posle podne »
Fotografijom se bavim kao hobijem (kao i sigurno velika vecina clanova), u slobodno vrijeme (kojeg vrlo malo imam u zadnje vrijeme), ne zaradjujem od toga, itd, ali ovde vlada neka atmosfera toliko pro orijentisana, da je to postalo bas strasno... Dovoljno je samo pogledati kolicinu materijala koji se sada kaci i onoliko koliko se prije kacilo... Pa pocetnici nece vise nista da kace jer su odmah docekani sa "uzmi ti lopatu a baci aparat" stavom. Sta kod se kaze sto je ispod nekog nivoa, bude docekano sa istim stavom. Pratim ovaj forum vec duze vrijeme, i to sam primijeti od samog pocetka.

Da ne nabrajam sad te "pro" clanove, nema potrebe. :)
Blackbeast... kad me već vučeš za jezik - ne znači da je neko "pro", ako se potrudi da obrati pažnju na osnove fotografije, one likovne i estetske, pa ti zbog toga skrene pažnju na sve negativne osobine onoga što si okačio. To će ti reći i svaki dobronamerni amater, pa i laik. Ja ne mogu da shvatim da si ti toliko duboko povređen kritikama, da skoro ne ispuštaš priliku da to suptilno provučeš ovde i onde. Bolje bi bilo da se potrudiš da usvojiš kritike i pročitaš nešto o tome što ti je zamereno, nego da tu i tamo prozivaš neke "pro" članove što ti napljuvaše radove. I dokle više ta priča o tome kako si "ti amater, baviš se hobijem, imaš malo vremena..."... U svrhu čega to pišeš? Da se opravdaš? Čemu? Bolje je da poradiš na tome da ubuduće ne dobijaš takve kritike. A ti bi, koliko vidim, radije da ti niko ništa ne napiše (jer mu je neprijatno zbog tvojih eventualnih reakcija), nego da nešto iz tih kritika naučiš.

I da... "pro" ne znači da taj neko nešto zna... već samo da od nečega zarađuje. Amater po definiciji može biti veći znalac od profesionalca...tek toliko da pravilno baratamo pojmovima.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2015, 12:18:25 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #33 poslato: Novembar 24, 2015, 12:55:24 posle podne »
Aj sad kad ti mene prozivas... Nisam uopste mislio na sebe u tom mom postu. Ja sam vise puta ponovio da prihvatam i volim konstruktivnu kritiku. I to jeste tako.
Mislio sam na mnoge ostale clanove koji budu vecinom prilicno iznapadani nakon prve objave svojih fotografija, pa posle odustanu od daljeg kacenja. A onda ostali kad to vide, nece nista ni da pokusaju okaciti. Pogledaj i sam koliko ima clanova koji nikad nista nisu napisali/okacili, nego samo "prate".

U ostalom, zaboravi. Presipanje iz supljeg u prazno. Ovaj forum je nekad bio nesto drugo, sto sada ocigledno nije i to je to.
Sto rece jedan sada vec par mjeseci bivsi clan, "od kako sam napustio forum, imam vise vremena za sebe i korisne stvari". :)

Ja na ovaj forum gledam isto kao i u "realnom" zivotu. Imas odredjen broj ljudi cije misljenje cijenis i od koga imas sta korisno i pametno da cujes/procitas/vidis, a imas i one koje ne volis ni na ulici da sretnes.
Odosmo (po obicaju) daleko u off... :)

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #34 poslato: Novembar 24, 2015, 01:18:10 posle podne »
Da se ne omasi poenta...
iz ugla onoga koji pretezno"prati" primecujem naglas - prava je sreca sto strah sprecava da svi "kace" fotografije!

Ne mogu da zamislim salatu koja bi nastala kada bi svako ko mrda kaziprstom krenuo da istresa sadrzaj kartica na forum. I dobro je sto se javi neko od autoriteta i na plastican ili suptilan nacin da do znanja postavljacu na kom je nivou. Intenzitet i vrsta kritike je pretezno primerena kvalitetu postavljenih radova.

Sa druge strane, kritika koja nije na mestu ce vise naskoditi kriticaru nego kritikovanom, ne brinite. Sto neko Emociji ne pametuje oko kvaliteta postavljenih fotografija?
 
Kamo srece da su ljudi otvoreniji u kritikama. Itekako se moze kritikovati i biti pristojan u isto vreme. Jedino se tako moze nesto nauciti. Po ramenu te tapsu roditelji dok si dete. Iskreno se nadam da ste svi u godinama kada bi trebalo da imate isprofilisane prave zivotne vrednosti.

« Poslednja izmena: Novembar 24, 2015, 01:25:48 posle podne od strane Panchester »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #35 poslato: Novembar 24, 2015, 01:24:13 posle podne »
Kako se topuje post? I to tako da bude vidljiv na nivou celog foruma? Hm... morao bi neko na tome poraditi ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #36 poslato: Novembar 24, 2015, 01:27:07 posle podne »
Ako cemo iskreno, meni je ono sto Emocija radi "nidje veze"... Ali posto se to svima svidja, ja ne komentarisem, da ne ispadnem "hejter". Ali meni licno se oni silni prozori i vrata ne svidjaju pretjerano. Ima tu zanimljivog dosta, ali i dosta monotonog sadrzaja, koji se nemjerljivo hvali.
Znam, sad ce opet drvlje i kamenje na mene... :)
Ajd jos malo da se drndamo. Snijeg pada, napolju zahladilo. :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #37 poslato: Novembar 24, 2015, 01:37:19 posle podne »
Neće drvlje i kamenje, samo još jedan podsticaj da pročitaš neku knjigu na temu pravaca u likovnoj umetnosti i fotografiji. To što ne kapiraš šta znači "minimalizam", nije strašno samo po sebi. Strašno je što se ne potrudiš da naučiš, pre nego što kreneš s etiketiranjem tipa "niđe veze"... Bitno je da ne ispuštaš priliku da se braniš kako si amater i tek pre 3 godine si postao član, nabavio aparat i šta već...

Šta reći...

Pozdrav

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #38 poslato: Novembar 24, 2015, 02:01:09 posle podne »
Uhh debelo gresis za Emociju...Njeni radovi su toliko dobri da ja nisam video u toj oblasti mnogo autora, ne samo kod nas koji mogu da joj budu takmac. 90 posto ljudi koje ja znam i bave se fotografijom  ukljucujuci i mene  ne vide to sto vidi Emocija, ona od "nicega" napravi fantaziju. Moze da ti se ne svidja taj pravc i to je uredu, ali u toj oblasti Emocija je neprevazidjena.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 35mm f/1.4 R - test
« Odgovor #39 poslato: Novembar 24, 2015, 03:10:31 posle podne »
Ako cemo iskreno, meni je ono sto Emocija radi "nidje veze"... Ali posto se to svima svidja, ja ne komentarisem, da ne ispadnem "hejter". Ali meni licno se oni silni prozori i vrata ne svidjaju pretjerano. Ima tu zanimljivog dosta, ali i dosta monotonog sadrzaja, koji se nemjerljivo hvali.

Odosmo u debeli off sa temom, ali cu morati malo da se osvrnem na ovo. Ovo je momenat da zastanes i dobro se zapitas gde si ti u odnosu na fotografiju. Ona nije puko fotografisanje nekih predmeta, okoline i dogadjaja, vec jedan dugotrajan proces... pocev od sazrevanja, preko pronalazenje sebe u nekom od pravaca, a zatim tu dolazi na red i neizbezna realizacija. Ona obicno podrazumeva da neke motive najpre uocis i prepoznas, a zatim da izaberes najbolji ugao ili momenat za fotografisanje. Neki motivi su bolji fotografisani odozgo i uvece nego da je to uradjeno izjutra i odozdo. A to nas vraca na onaj proces sazrevanja, koje ti na kraju daje tu privilegiju... da prepoznas.

Emocija ima privilegiju da ih uoci, a i sazrela je kao fotograf koji ume da proceni kada i kako treba napraviti fotografiju.
E sad, postavlja se pitanje kako ti percipiras taj njen rad, a koliko vidim... lose. Dakle, pravi trenutak je zapitati sa koje ti tacno tacke ocenjujes njen rad. Ne samo njen, nego uopste... bilo ciji.
Pogledao sam sada temu Bunar.... i stvarno bih te pitao da li si procitao pravilnik o postavljanju fotografija, koji je topovan u svakom od podforuma? PAzi, ovo je fotografski forum... gde ocekujemo da fotografije imaju ako nista... makar trunku umetnickog u sebi. Ako nisu umetnicke... onda da su makar ispostovale osnove tehnicki dobro napravljene fotografije. Korektne.
Dakle, meni one tvoje fotografije deluju kao da su uslikane mobilnim telefonom, a u svrhu davanja informacije gradjevinskoj ekipi koja ce na osnovu nje da prepozna bunar koji treba da se srusi, ili nekom ko treba da ga ocisti. CAk mi je palo na pamet da je i pandurska fotka sa mesta zlocina.
Sad se vratimo na cinjenicu da je ovo fotografski forum. Ocekujemo li ovakve fotografije, ili neki usamljeni vojvodjanski bunar u zalasku sunca?

Mislim, najgore ce biti ako ti sada dignes sidro i odes neshvacen sa ovog foruma. Ako te ne zanima fotografija, prava fotografija... u izvornom smislu, onda se i uzdrzi od kacenja fotografija, jer kukuruz na retrovizoru i bunar... nisu ono sto fotografija jeste. Ako hoces dalje, onda pokazi interesovanje da to i hoces. A moj komentar shvati dobronamerno, jer je meni drago svaki put kad vidim neciju dobru fotografiju, a jos draze kad vidim da ostvaruje napredak.

« Poslednja izmena: Novembar 24, 2015, 03:12:01 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''